Najlepšie kolobežky (klasické i športové): TOP 6+3 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kolobežky Radi by ste sa vrátili do detstva? Kolobežka nie je len výsadou malých detí. S týmto rýchlym žihadlom sa dostanete kamkoľvek a o zábavu či aktívny pohyb máte postarané. Zažijete jazdu plnú zdravého pohybu s trochou adrenalínu. Najlepšie kolobežky na trhu majú odolnú konštrukciu, dobrú ovládateľnosť a navyše – pre rôznorodosť prevedenia nepoznajú vekové obmedzenie.

Na rozdiel od bicyklov a korčúľ ovládne kolobežku aj športovo menej zdatný človek či malé dieťa. Práve preto sa ich predaj v posledných rokoch výrazne zvýšil, predovšetkým u ľudí žijúcich v meste. Kolobežky totiž zaberajú málo miesta a môžete s nimi nastúpiť do MHD či vlaku, naháňať svoje deti v parku alebo prejsť cez námestie, kde majú bicykle vstup zakázaný. Ak sa vám doteraz kolobežky spájali s malými kolieskami, ružovou farbou a trblietkami, recenzie kolobežiek vám na ne ukážu úplne iný pohľad. Okrem tých najlepších detských kolobežiek sme vybrali aj modely pre dospelých i akčných športovcov, ktoré plne pokryjú pokročilé potreby na rýchlosť a odolnosť. Tešiť sa teda môžete na klasické i športové kolobežky.

Viete, v akej výške by mali byť riadidlá? Podľa čoho zvoliť veľkosť kolies pre deti i pre seba? Pripravili sme pre vás i praktického sprievodcu, ktorý vám pomôže zorientovať sa v hlavných pojmoch a číslach, aby ste mohli vybrať kolobežku, na ktorú s radosťou a opakovane naskočíte.

Test kolobežiek podľa nás a recenzií

 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
Klasické kolobežky
#1Spartan Jumbo
✔️ Cena/kvalita
✔️ Produkt roku 2019
✔️ Hmotnosť iba 3,7 kg
✔️ Pre deti aj dospelých
[usr 5 text="true" tooltip="true"]46 € Čítať recenzie
#2Spartan Jumbo 3
✔️ Rýchla a dobre ovládateľná
✔️ Veľmi komfortná
✔️ Široké riadidlá - 45 cm
✔️ Nosnosť 100 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]70 € Čítať recenzie
#3WORKER Authico
✔️ Rýchla a svižná
✔️ Odpružená
✔️ Výborná výbava
✔️ Dizajn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]90 € Čítať recenzie
#4SPARTAN XC 145
✔️ Pre deti od 5 rokov
✔️ Nosnosť 100 kg
✔️ Hmotnosť iba 3,1 kg
✔️ Stabilná konštrukcia
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 € Čítať recenzie
#5MASTER Cruiser
✔️ Odľahčený ALU rám
✔️ Kolieska 200 mm
✔️ Ľahké skladanie
✔️ Nosnosť 100 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]42 € Čítať recenzie
#6Micro Mini
✔️ Najlepšia pre malé deti
✔️ Spôsob ovládania
✔️ Tichá
✔️ Stabilná a bezpečná
[usr 5 text="true" tooltip="true"]75 € Čítať recenzie
Športové kolobežky
#1Crussis Urban 4.2
✔️ Odolná konštrukcia
✔️ Aj na nespevnené trasy
✔️ Rýchla fitness jazda
✔️ Tlmí nerovnosti
[usr 5 text="true" tooltip="true"]319 € Čítať recenzie
#2Sedco CROSS 4.6 26/20
✔️ Posilnená životnosť
✔️ Vyššia stabilita pri jazde
✔️ Odpružená vidlica
✔️ Pohlcuje vibrácie
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]250 € Čítať recenzie
#3SULOV FUSION
✔️ Kvalitná rám
✔️ Vyššia rýchlosť
✔️ Cena/prevedenie
✔️ Bohatá výbava
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]160 € Čítať recenzie

Ako správne vybrať kolobežku?

Začnime od budúceho jazdca – záležať bude na jeho schopnostiach, kondícii a fyzických možnostiach. Iné kritériá musí spĺňať kolobežka pre dieťa, iné pre dospelého, ktorý sa chce na kolobežke presúvať do práce a úplne inú kolobežku zvolí športový nadšenec, ktorý hľadá rýchlu adrenalínovú jazdu cestou – necestou.

Dnes už nie je ničím nezvyčajným, ak na kolobežke stretnete dvojročné dieťa, ktoré stráži jeho stará mama – rovnako na kolobežke. Ak sa pre správnu kolobežku neviete rozhodnúť, nepremeškajte recenzie najlepších kolobežiek nižšie, kde vám predstavíme základné vlastnosti, typy a parametre moderných kolobežiek.

Prečo jazdiť na kolobežke?

 • Jazda na kolobežke nepotrebuje špeciálny tréning. Ide o veľmi jednoduchý pohyb – odrážanie nohou, ktoré už po pár pokusoch zvládne aj športové drevo. To, akú rýchlosť nadobudnete, záleží od vašej kondície a priemeru kolies.
 • Pri bicyklovaní a inline-korčuľovaní zaťažujete predovšetkým svalstvo dolných končatín. Na kolobežke roztrénujete okrem nôh i ruky a chrbtové svaly. Do pohybu sa zapája celé telo.
 • Skladacie kolobežky sú kompaktné, ľahké a jednoducho s nimi nastúpite do autobusu či vlaku, alebo ich uložíte v práci pod stôl.
 • Na športových (turistických) kolobežkách prejdete i desiatky kilometrov v rýchlej akčnej jazde, ktorá vás nebude nudiť.
 • Kolobežkovanie je výbornou aktivitou na formovanie postavy a chudnutie.
 • S deťmi zažijete úžasné rodinné preteky.
 • Kolobežka nekladie obmedzenia na vek a váhu (nosnosť až do 150 kg)
 • Na kolobežkách môžu ženy jazdiť v šatách alebo sukniach a muži zase napríklad aj v oblekoch.
 • Pád z kolobežky je skôr výnimočný (stačí zoskočiť). A ak sa aj udeje, následky sú minimálne – v podobe pár odrenín.

Nezabúdajte však, že pre kolobežky platia pri jazde po cestách rovnaké pravidlá ako pre bicykle. Samozrejmosťou by mala byť prilba, chrániče a odrazky na kolobežke.

ako vybrať kolobežku

Typy kolobežiek

Kolobežky sa delia do niekoľkých kategórii, ktoré možno budúcich spotrebiteľov mätú, preto sa vám ich pokúsime rozumne vysvetliť z pohľadu výhod a nevýhod pre konkrétny typ. Pravdepodobne ste postrehli, že časy hrkotajúcich malých kolies sú dávno preč a že to, čo brázdi naše cesty vyzerá už úplne odlišne.

 • Začneme dvomi základnými kategóriami, v rámci ktorých sa ukrývajú detské kolobežky, kolobežky pre dospelých i veľkostne univerzálne kolobežky.
 • Skladacie kolobežky – predstavujú základnú skupinu cenovo veľmi dobre dostupných kolobežiek. Majú nízku hmotnosť, väčšinou sú vyrobené z odľahčeného hliníkového materiálu a dajú sa jednoducho prenášať. Kolieska sú pevné, vybavené ložiskami, ktorých úlohou je kolesá plynule udržovať v pohybe. Priemery koliesok môžu byť rôzne. Nájdete tu kolobežky s menšími kolieskami, ale už i solídne priemery, s ktorými nadobudnete slušnú rýchlosť. Najviac sa osvedčili na krátke presuny, dá sa s nimi cestovať v dopravných prostriedkoch a sú nenáročné na údržbu. Výška riadidiel je zvyčajne nastaviteľná. Pre kratšiu dĺžku sú výborne obratné a dajú sa dobre ovládať aj na kratších úsekoch, či dokonca pri jazde medzi chodcami.
 • Športové/turistické kolobežky – charakterizuje silná a odolná oceľová konštrukcia, ktorá sa nedá zložiť a má vyššiu hmotnosť. Sú vybavené veľkými nafukovacími kolesami v rozličných veľkostiach a v mnohých komponentoch (brzdy, vidlice, ráfiky, riadidlá…) sa podobajú bicyklom. Sú určené na prekonávanie dlhších trás, naberanie rýchlosti a výkonnosti. Nafukovacie kolesá absorbujú otrasy aj na nerovných terénoch. Konštrukčne sú však logicky dlhšie a teda aj menej obratné na stiesnenom priestore.
 • Okrem nich sa môžete stretnúť s elektrickými kolobežkami, ktoré sú vybavené elektromotorom, čo znamená jazdu bez námahy ; s freestyle kolobežkami, ktoré sú určené na triky a zoskoky a ich konštrukcia je posilnená voči nárazom a agresívnej jazde; ale tiež i s kompaktnými mestskými kolobežkami, ktoré majú úzke zložiteľné riadidlá a kolesá navrhnuté aj na nehlučnú jazdu po dlažbe. U malých detí sú zase vo veľkej obľube stabilné trojkolobežky, ktoré majú buď vpredu alebo vzadu o koliesko naviac.

Kde budete na kolobežke jazdiť?

Pre začiatočníkov sa odporúča klasická kolobežka s pevnými kolieskami pre jazdu po spevnenom rovnom teréne. Jazda na športovej kolobežke po poľných alebo aj lesných cestičkách vyžaduje viac skúseností, cviku a sily v nohách. Ak uvažujete o presunoch do práce na kolobežke, zmapujte svoju trasu – či sa jedná o dlhé rovné úseky, častejšie zákruty a väčší počet ľudí a podľa delenia uvedeného vyššie, určite nájdete typ kolobežky, ktorý vám bude vyhovovať.

Základné parametre

Nosnosť kolobežky

Pri nosnosti rátajte s rezervou. Ak sa váhovo blížite k maximálne nosnosti kolobežky, poobzerajte sa po modeli s vyššou nosnosťou. Konštrukcia je pri nízkych zoskokoch z obrubníka zaťažená viac ako pri štandardnej jazde a tento nápor by nemusela vydržať.

Výška riadidiel

Platí základné pravidlo, že výška riadidiel by mala siahať minimálne po úroveň bedier, môže však až do takej pozície, pri ktorej máte ruky v lakťoch zohnuté do pravého uhla. Ak je možné výšku regulovať, jednoducho nájdete úroveň, pri ktorej sa kolobežka ovláda najlepšie. Pri športových modeloch je to však o niečo ťažšie. Výška riadidiel sa nedá príliš meniť, konštrukcie sú rôzne tvarované, preto sa orientujte podľa odporúčaní výrobcov (zvykne sa uvádzať minimálna výška jazdca).

Šírka riadidiel

Súvisí s rozložením váhy na prednej časti kolobežky a pohodlím v rukách. Širšie riadidlá (45+ cm) sú komfortnejšie, úzke riadidlá zase v mestskej džungli lepšie manévrovateľné.

Veľkosť kolies

Čím menšie kolesá, tým menšia rýchlosť, no vysoká obratnosť. Čím väčšie kolesá, tým vyššia rýchlosť, avšak na úkor obratnosti.

Obľúbená kombinácia “väčšie predné + menšie zadné koleso” je zaujímavý kompromis, ktorý dáva možnosť rýchlej svižnej jazdy. Odporúča sa začať na menších kolesách – taká kolobežka sa ľahšie ovláda a nehrozí riziko pádu vo veľkej rýchlosti.

Ložiská

Pevné kolieska z gumy neabsorbujú otrasy tak, ako nafukovacie a terénom by boli veľmi rýchlo tlmené. Preto potrebujú ložiská, ktoré urobia jazdu plynulejšou, tichšou a navyše pomôžu udržať nadobudnutú rýchlosť. Ich kvalita sa označuje ako ABEC 1 – 5 – 7 – 9, pričom ABEC 9 znamená najvyššiu kvalitu.

Brzdy

Skladacie kolobežky majú jednoduchú nášľapnú brzdu na zadnom kolese. Ťažší jazdec na športovej kolobežke ocení schopnosti čelusťových bŕzd a pre profi jazdcov sú k dispozícii rovnako ako na bicykloch – drahé kotúčové brzdy (znižuje sa riziko defektu a prehriatia plášťov pri brzdení).

Výška nášľapu/stúpadla

Pri každom odraze prechádzate do mierneho podrepu, preto čím je nášľap vyššie, tým hlbšie sa zohnete a rýchlo sa unavíte. Príliš nízky nášľap sa zase zadiera o terén. Optimálna výška nášľapu je približne 6-10 cm, v závislosti od typu a konštrukcie kolobežky a vašich fyzických schopností však môže vyhovovať úplne iná výška.

Veľkosť stúpadla

Pri kolobežkách pre dospelých rátajte s dĺžkou stúpadla približne do 40 cm. Stojí sa na ňom väčšinou jednou nohou, pri zjazde s kopca však oceníte, ak sa budete môcť zviesť. V takom prípade prichádza do úvahy aj šírka stúpadla, aby ste sa naň mohli postaviť oboma chodidlami krížom.

Materiál kolobežky

Pri skladacích a mestských kolobežkách, ktoré nevyvinú vysokú rýchlosť sa používajú odľahčené hliníkové materiály. Kladie sa dôraz najmä na ich nízku hmotnosť a dobrú mobilitu. Športové kolobežky na to, aby dosiahli rýchlosť, vyžadujú odolnosť, preto sa najčastejšie používa kvalitná oceľ. Skutoční fajnšmekri si neváhajú priplatiť niekoľko násobne viac aj za ultraľahkú no pritom odolnú karbónovú konštrukciu.

kolobežka pre dieťa

Ceny kolobežiek

Kolobežky patria už k takmer k tradičným prostriedkom, ktoré nám umožňujú aktívne trávenie voľného času. Na rozdiel od bicyklov zaberajú podstatne menej miesta – či už v kufri auta, alebo na chodníku v parku, kde by vás na bicykli ani nevpustili. Na našom trhu nájdete v ponuke predajcov tisícky rozmanitých modelov. Ako sa rýchlo zorientovať v cenách a ich využití?

✅ Kolobežky do 50 €

V základnej cenovej kategórii nájdete aktuálne najpredávanejšie kolobežky pre deti a dospievajúcich mladých ľudí. Dôraz sa kladie na nižšiu hmotnosť, kompaktnosť a spoľahlivé kolieska. Ide o kolobežky s priemerom koliesok do cca 200 mm – najčastejšie plné kolieska, no natrafíte aj na modely vybavené nafukovacími kolesami. Bohatá ponuka od základných prvých kolobežiek s roztomilými detskými motívmi, po juniorské, dobre spracované kolobežky s nosnosťou do 100 kg (vyhľadávané aj ženami s výškou do 170 cm). V obľube sú najmä modely zn. Spartan, Acra, Master, Nils Extreme a základné freestylové kolobežky pre mladých jazdcov od výrobcu Oxelo.

✅ Kolobežky do 150 €

Dospelých určite zaujme ponuka kolobežiek s cenovkou od 50 do 150 €. Lákajú svojím prevedením, kvalitou materiálov, ale aj dizajnom. Vyšší dôraz sa kladie na plynulosť jazdy, kvalitu koliesok a odolnosť ložísk. Svojich favoritov tu nájde mladý jazdec, ale aj dospelý človek, ktorý hľadá tichý ekologický prostriedok na cestu do práce. Akých výrobcov neprehliadnuť? Kvalitné kolobežky nájdete napríklad v ponuke značiek Sulov, Oxelo, Spartan, Street Surfing, Yedoo.

✅ Kolobežky od 150 €

Dostávame sa ku kolobežkám, ktoré svojou cenou atakujú bicykle. Čo naviac ponúkajú drahšie kolobežky? Kedy sa oplatí priplatiť viac? Pri modeloch od renomovaných značiek je na mieste očakávať výborné jazdné vlastnosti v závislosti od štýlu jazdy. Práve v tejto cenovej kategórii nájdete najväčšiu rozmanitosť z hľadiska využitia. Môže ísť o športové kolobežky určené na rýchlejšiu jazdu a prekonávanie dlhších vzdialeností, ale tiež aj o zosilnené freestyle kolobežky na vykonávanie trikov a zoskokov. U akých značiek hľadať inšpiráciu? Odporúčame ponuku kolobežiek. zn. Yedoo, Sulov, Sedco, Crussis, Micro, Hudora, District, …

Najlepšie značky kolobežiek

Niektoré značky majú v tomto segmente veľmi dobré meno. Pri výbere totiž zaváži nielen cena, veľkosť či nosnosť, ale aj dostupnosť servisu a možnosť objednať náhradné diely. Ak sa totiž rozhodnete pre neznámu značku, resp. si objednáte kolobežku zo zahraničia, oprava či servis kolobežky nemusí vyjsť podľa predstáv. V nasledujúcom zozname sumarizujeme značky, ktoré vo svojej ponuke držia desiatky vydarených modelov kolobežiek a podľa hodnotení, diskusií, či skúsenosti spotrebiteľov spĺňajú všetky dôležité kritériá.

 • Spartan – Na slovenskom aj českom trhu mimoriadne obľúbená rakúska športová značka láka ponukou štandardných kolobežiek s cenou do 100 €. Vhodné pre deti, juniorov aj dospelých. Vysoká predajnosť aj veľmi dobré spotrebiteľské hodnotenia.
 • Worker – V širokom sortimente športovej značky Worker nájdete zaujímavé detské kolobežky netradičných konštrukcií (trojkolesové aj so sedadlom).
 • Crussis – Český výrobca vyhľadávaných bicyklov a elektrobicyklov zaujme najmä skutočných nadšencov kolobežiek. Vyrába totiž zaujímavé kolobežky do terénu, na zjazd a pre mushing (jazda so psím záprahom).
 • Yedoo – Vývoju pokročilých kolobežiek aj pre náročných dospelých jazdcov sa už viac ako 25 rokov venuje česká značka Yedoo. Organizuje ligové závody a založila aj medzinárodnú kolobežkovú asociáciu. Extra široká ponuka zaujme neopozeraným spracovaním a výbornou manevrovateľnosťou.
 • Sulov – Pôvodne slovenská značka lyžiarskeho vybavenia sa dostala po záštitu českej firmy a svoj sortiment rozšírila aj na golfovú výbavu, kolieskové korčule a kolobežky s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita.
 • Master – Cenovo dostupné detské a juniorské kolobežky, freestylové kolobžeky, aj kolobežky pre dospelých určené na veľmi rýchlu jazdu.
 • Nils – Širší výber cenovo dostupných a aj dobre predávaných kolobežiek rozmanitých konštrukcií. Od farebných detských trojkoliek po kvalitné športové kolobežky „s veľkými kolesami“.
 • Street Surfing – Americká značka je čitateľná už podľa svojho názvu. Špecializuje sa na „pouličné vozítka“ – longboardy, pennyboardy, waveboardy aj kolobežky. Vyššia kvalita prevedenia, vhodné aj na náročnú záťaž.

Recenzie TOP kolobežiek

# Spartan Jumbo (od 46 €)

Najpredávanejšia kolobežka pre deti aj dospelých. Produkt roku 2019


 Recenzia Spartan Jumbo  Pekná ľahká kolobežka Spartan Jumbo je jednou z najobľúbenejších kolobežiek medzi malými aj veľkými. Odolná, no pritom ľahká hliníková konštrukcia zvláda nosnosť až 100 kg.

O rýchlosť sa postarajú pevné PU kolieska s priemerom 20 cm, vo vnútri ktorých sa nachádzajú ložiská ABEC 5 (tie pre bežné využitie na cestách postačujú). Treba uznať, že kolobežka výborne vyzerá a je super skladná – zložiť môžete okrem hlavnej riadidlovej tyče aj samotné úchopy na riadidlách.

Spoločne s popruhom a nízkou hmotnosťou (iba 3,7 kg) sa veľmi dobre prenáša. Riadidlá majú šírku 35 cm a sú nastaviteľné v rozmedzí 78-99 cm. Za veľmi priaznivú cenu si tak môžete kúpiť značkovú kolobežku, na ktorej sa povozí celá rodina.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre deti od 5 rokov i dospelých | Výška riadidiel – 78 – 99 cm | Šírka riadidiel – 35 cm | Kolieska – 205 x 34 mm, pevné | Ložiská – ABEC 5 | Brzda – na zadnom kolese | Nosnosť – 100 kg | Hmotnosť – 3,7 kg | Skladacia konštrukcia – áno

Video

Čo sa nám páči

 • odľahčený odolný hliníkový materiál
 • Produkt roku 2019
 • výborná ovládateľnosť + nízka hmotnosť
 • spĺňa certifikáty bezpečnosti
 • pomer cena/kvalita
 • ľahké a rýchle skladanie

Čo sa nám nepáči

 • šírka riadidiel
 • chýba stojan
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 45 €
Prejsť do obchodu

# Spartan Jumbo 3 (od 70 €)

Veľmi kvalitná kolobežka s hliníkovým rámom


 Recenzia Spartan Jumbo 3  Ďalším výborne predávaným modelom v teste kolobežiek je model Spartan Jumbo 3. Jazda na nej je vďaka prednému a zadnému odpruženiu veľmi komfortná (Super Flex technology) a nezľakne sa ani nerovností alebo miernych prevýšení.

Riadidlá sú ergonomicky tvarované, ich výšku môžete nastaviť v rozmedzí od 82-99 cm a dospelákov isto poteší ich nadštandardná šírka – až 45 cm.

Pevné PU kolesá s úpravou High Speed Performance a priemerom 20 cm a ložiskami ABEC 7 sú zárukou rýchlej a pohodlnej jazdy bez námahy. I v tom prípade je nosnosť kolobežky 100 kg, jej hmotnosť však podrástla na 5,6 kg. V základnej výbave je nosný popruh i praktický stojan.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre deti i dospelých | Výška riadidiel – 82 – 99 cm | Šírka riadidiel – 45 cm | Kolieska – 203 x 30 mm, pevné | Ložiská – ABEC 7 | Brzda – na zadnom kolese | Nosnosť – 100 kg | Hmotnosť – 5,6 kg | Skladacia konštrukcia – áno

Čo sa nám páči

 • odolná konštrukcia
 • rýchla a dobre ovládateľná
 • spĺňa najvyššie štandardy na kvalitu a bezpečnosť – EN 14619
 • predné aj zadné odpruženie
 • ergonomické a široké riadidlá
 • slušná výbava

Čo sa nám nepáči

 • pri jazde po nerovnostiach je trochu hlučnejšia
 • výška riadidiel sa nedá regulovať plynulo, na výber máte 4 výšky
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 70 €
Prejsť do obchodu

# WORKER Authico (od 90 €)

Rýchla a výborne skonštruovaná kolobežka


 Recenzia WORKER Authico  Recenzie kolobežiek doplníme aj o krásnu a svižnú kolobežku WORKER Authico s kvalitným hliníkovým rámom. Tá dokáže v plynulosti jazdy uspokojiť aj potreby náročnejších jazdcov.

Za všetko môžu kvalitné a veľkostne rozdielne pevné kolieska s priemerom 23 cm vpredu a 20 cm vzadu. V tých sa nachádzajú extra kvalitné ložiská ABEC 9, vďaka ktorým jednoducho uvediete kolobežku do pohybu a trenie z vozovky vás iba minimálne spomaľuje.

Kolobežka je výborne vybavená. Nájdete tu predné i zadné odpruženie, odpruženú prednú vidlicu, blatníky na oboch kolesách, brzdu, popruh na prenos, stojan, protišmykový povrch nášľapu. Je vhodná pre deti od výšky 125 cm a veľmi populárna aj u dospelých. Riadidlá sú ergonomicky tvarované a komfortne široké (46,5 cm), ich výšku možno nastaviť od 84-104 cm. Nosnosť kolobežky je 100 kg a váži 5,57 kg.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre deti i dospelých | Výška riadidiel – 84 – 104 cm | Šírka riadidiel – 46,5 cm | Kolieska – 230 cm, 200 cm, pevné | Brzda – na zadnom kolese | Ložiská – ABEC 9 | Nosnosť – 100 kg | Hmotnosť – 5,57 kg | Skladacia konštrukcia – áno

Čo sa nám páči

 • kvalitné spracovanie
 • svižná a rýchla kolobežka
 • intuitívny skladací mechanizmus
 • predné aj zadné odpruženie
 • výborný dizajn
 • dobre vybavená

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 90 €
Prejsť do obchodu

# SPARTAN XC 145 (od 35 €)

Najlepšia kolobežka pre deti od 5 rokov


 Recenzia SPARTAN XC 145  Klasickú predstavu o kolobežke s menšími kolieskami do priemeru 15 cm výborne spĺňa kolobežka SPARTAN XC 145, ktorá je vhodná už pre deti od 5 rokov a súčasne povoľuje príjemnú jazdu aj dospelej osobe. Môže za to predovšetkým jej nosnosť do 100 kg a nastaviteľná výška riadidiel za pomoci rýchlouzáveru od 66-97 cm.

Hoci váži iba 3,1 kg, použité materiály jej dodávajú na stabilite a pevnosti. Vyniká pomerom cena/kvalita a páčiť sa vám bude aj jej nadčasový dizajn. Už v základnej cene ukrýva solídnu výbavu – skladaciu konštrukciu dopĺňa stojan, popruh, zadná brzda, protišmyková úprava.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre deti od 5 rokov (aj pre dospelých) | Výška riadidiel – 66 – 97 cm | Šírka riadidiel – 35 cm | Kolieska – 145 cm, pevné | Ložiská – ABEC 5 | Brzda – na zadnom kolese | Nosnosť – 100 kg |Hmotnosť – 3,1 kg | Skladacia konštrukcia – áno

Čo sa nám páči

 • univerzálna veľkosť + nízka cena
 • odvezie aj dospelú osobu
 • praktický stojan
 • extra nízka hmotnosť
 • stabilná konštrukcia

Čo sa nám nepáči

 • šírka riadidiel iba 35 cm
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 35 €
Prejsť do obchodu

# Micro Mini (od 75 €)

Najkvalitnejšia kolobežka pre malé deti


 Recenzia Micro Mini  Nezabudli sme ani na najmenších a do nášho výberu sa dostala aj jedna z najlepších detských kolobežiek s tromi kolieskami Micro Mini.

Tri kolieska – dve vpredu s priemerom 120 cm a jedno vzadu s priemerom 80 cm – jej zaručujú mimoriadnu stabilitu, takže vaše dieťa si jazdu na kolobežke osvojí už od prvých odrazov, bez strachu a rizika pádu. Kolobežka je v ponuke v nádherných pútavých farbách.

Je určená pre deti od 2-3 rokov do váhy maximálne 20 kg. Keďže riadidlá sú v pevnej výške 67 cm, neporastie s vaším dieťaťom dlho. Po dovršení 5. roku života zvážte väčšiu a rýchlejšiu kolobežku.

Táto kolobežka je však výnimočná v spôsobe ovládania. Jednoduchým naklonením tela a posunutím ťažiska sa natáča aj riadiaca tyč a kolobežka odbočuje tam, kam chce vaše dieťa. Pre tento patentovaný mechanizmus však kolobežku nemožno sklopiť, čo však pri váhe 1,6 kg a menších rozmeroch nie je príliš veľkou chybou.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre deti od 2-3 rokov | Výška riadidiel – 67 cm od zeme | Šírka riadidiel – 26 cm | Kolieska – 120 cm, 80 cm, pevné | Ložiská – – |Brzda – na zadnom kolese | Nosnosť – 20 kg |Hmotnosť – 1,6 kg | Skladacia konštrukcia – nie

Video

Čo sa nám páči

 • zatáča prenesením váhy a naklonením riadiacej tyče
 • veľmi nízka hmotnosť
 • tri kolesá = výborná stabilita a bezpečnosť
 • deti si ju veľmi rýchlo obľúbia
 • ide potichu, bez hrkania
 • kvalitné spracovanie

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • nedá sa zložiť, iba rozobrať
 • iba do cca 5 rokov veku dieťaťa
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 75 €
Prejsť do obchodu

# Crussis Urban 4.2 (od 319 €)

Najlepšia voľba pre športových nadšencov


 Recenzia Crussis Urban 4.2  Ak sa v kolobežkovaní dostanete ďalej, ako len pár kilometrov od domu, klasická kolobežka prestane postačovať vašim potrebám. Športová kolobežka Crussis Urban 4.2 patrí k tým najlepším modelom vo svojej kategórii.

Má veľké a veľkostne rozdielne nafukovacie kolesá (26″ predné, 20″zadné), vďaka ktorým naberá nadštandardnú rýchlosť a trúfne si aj na iné ako spevnené cesty. Zoberie vás na niekoľko desiatok kilometrov dlhé výlety po lesných či poľných cestičkách a preverí vašu kondíciu pri rýchlej fitness jazde na cyklochodníkoch.

Jej základ tvorí pevná oceľová konštrukcia, čo sa prejavilo aj na vyššej hmotnosti – 10 kg. Nášľap je v tomto prípade vyššie a riadidlá sú posunuté dopredu. Pre jazdca to znamená prenesenie váhy do rúk a odľahčenie nôh pri odraze, takže ani hlbší pokles v kolenách nie je fyzicky tak náročný.

Zo základných parametrov vyberáme tie, ktoré súvisia priamo z budúcim jazdcom – kolobežka má nosnosť až 150 kg, šírku riadidiel 62 cm a fixnú výšku riadidiel 98 cm. Je vybavená brzdami TEKTRO s vysokým brzdným účinkom.

Test kolobežiek: 2. miesto v hodnotení Najlepších kolobežiek v Megateste 2017 a tiež 1.miesto v kategórii Najkrajšia kolobežka

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre juniorov od 10 rokov po dospelých do výšky 200 cm | Výška riadidiel – 98 cm | Šírka riadidiel – 62 cm | Ráfiky – 26´´ predné, 20´´zadné | Brzdy – na riadidlách | Nosnosť – 150 kg | Hmotnosť – 10 kg | Celková dĺžka – 175 cm

Video

Čo sa nám páči

 • silná a odolná konštrukcia
 • dobre tlmí nerovnosti
 • pútavý dizajn
 • zvládne aj nespevnené cesty
 • vhodná na dlhé trasy
 • naberá solídnu rýchlosť

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • s kolesami je dlhá 175 cm
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 319 €
Prejsť do obchodu

# SULOV FUSION (od 160 €)

Správna voľba pre rýchlu jazdu


 Recenzia SULOV FUSION  Akú športovú kolobežku kúpiť? Dajme tomu, že tú “našu”. Značka Sulov sa vám môže spájať s lyžami a hokejkami. Táto kedysi originál slovenská značka bola odkúpená do Česka, kde pokračujú v jej tradícii a posledné roky sa zamerali aj na výrobu klasických a inline korčúľ, trampolín a kolobežiek. Kolobežka Sulov Fusion ponúka veľmi dobre vybavenie za rozumnú cenu.

Rám kolobežky je vyrobený z kvalitnej odľahčenej ocele. Aj napriek tomu však váži takmer 13 kg, no na druhej strane veľa vydrží. V konštrukcii sú veľké nafukovacie kolesá – 26″ predné a 20″ zadné koleso. Je ideálna na rýchlu jazdu v meste i na spevnených cyklotrasách. Pre jej dĺžku (170 cm) však nerátajte s obratnosťou a voľte skôr trasy bez ostrých zákrut. Výška nášľapu je 15 cm, čo vyžaduje pri odraze vcelku ohybné a pružné kolená. Dá sa na nej výborne trénovať a zvyšovať svoju kondíciu.

Páči sa nám výbava tohto modelu – súčasťou kolobežky je stojan, držiak na fľašu i praktický zadný blatník.

Kľúčové technické parametre: Určenie – pre dospelých | Výška riadidiel – 96 cm | Šírka riadidiel – 59 cm | Ráfiky – 26´´ predné, 20´´zadné | Brzdy – na riadidlách | Nosnosť – 120 kg | Hmotnosť – 12,9 kg | Celková dĺžka – 170 cm

Čo sa nám páči

 • kvalitný oceľový rám
 • veľké kolesá – vyššia rýchlosť
 • dobre zvláda nerovnosti terénu
 • pomer cena/prevedenie
 • bohatá výbava – stojan, držiak na fľašu, zadný blatník

Čo sa nám nepáči

 • vyššia hmotnosť 12,9 kg
 • vyšší nášľap – 15 cm
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 160 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej kolobežky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej klasickej či športovej kolobežky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie
Témata:

Jedna odpoveď

 1. Marta

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin