Najlepšie ohrievače dojčenských fliaš: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie ohrievače dojčenských fliaš
Oplatí sa kúpiť ohrievač dojčenských fliaš a stravy? Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie ohrievače dojčenských fliaš? Súčasná detská výbava zahŕňa množstvo pomocníkov, ktoré generácie matiek pred nami nepoznali. Ak si chcete starostlivosť o bábätko uľahčiť a mať istotu, že mlieko bude mať odporúčanú teplotu, pozrite si niekoľko tipov, ktoré si získali veľmi dobré hodnotenia od rodičov.

Ohrievač dojčenských fliaš sprevádzajú tak trochu kontroverzné tvrdenia. Na jednej strane sú tu rodičia, ktorí ohrievač vyskúšali a odložili naspäť do krabice a na druhej strane rodičia, ktorí na ohrievač fliaš nedajú odpustiť a používali ho po celú dobu, ako ich deti pili z fľašky. Príprava mlieka pre bábätko totiž zaberie niekoľko minút a s plačúcim drobčekom v rukách potrebujete zachovať pokoj. Mlieko musí byť vlažné, zohriate na teplotu ľudského tela (približne 36 – 40 °C), a práve v tomto bode strácajú rodičia istotu. Studené mlieko bábätku nebude chutiť a horúce zase zvyšuje riziko popálenia a obrovského plaču. Bábätká majú radi svoje pohodlie, tak prečo im ho nedopriať, hoci aj o druhej v noci?

Dobrou správou je, že výber ohrievača dojčenských fliaš nie je tak komplikovaný, ako je tomu napríklad pri kúpe detského kočíka. Tento rozmerovo nenáročný prístroj však dokáže čosi naviac, ako iba ohrievať mlieko. Lepšie vybavené modely zvládnu udržiavať teplotu mlieka niekoľko hodín, sterilizovať, ohrievať príkrmy, a najnovšie už aj rozmrazovať. To najdôležitejšie prinášame v nasledujúcom sprievodcovi. Zaujímavé produkty nájdete v našom rebríčku, no ak potrebujete väčší prehľad, na pomoc si vezmite testy a recenzie ohrievačov detských fliaš, ktoré vám bližšie predstavia ich schopnosti. Medzi favoritmi nebudú chýbať známe značky, akými sú napríklad TrueLife, Philips, Bayby, Beurer, či Béaba.

Najlepšie ohrievače dojčenských fliaš podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 TrueLife Invio Single

Náš víťaz
✔️ Napájanie do zásuvky aj do auta
✔️ 100% silikón bez BPA
✔️ Rovnomerná cirkulácia ohrevu
✔️ Jednoduchý, no za to užitočný
📌 od 35 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Béaba Bib'expresso Night

Dobré hodnotenia
✔️ Voda je zohriata za niekoľko sekúnd
✔️ Inovatívny koncept
✔️ Všetko zvládnete pripraviť jednou rukou
📌 od 89 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Bayby BBW 2000

Ľudová voľba
✔️ Jednoduchý, kompaktný prístroj
✔️ Vhodný na zohrievanie mlieka aj príkrmov
✔️ Funkcia sterilizovania
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Philips Avent SCF358/00

✔️ Rýchly a ľahko použiteľný
✔️ Šetrne rozmrazuje materské mlieko alebo detskú stravu
✔️ Ideálny pre fľaše Avent Classic a Natural a nádobky na potraviny
📌 od 50 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Chicco ohrievač digitálny

✔️ Moderný dizajn
✔️ Prehľadné ovládanie a displej
✔️ Zaujímavé funkcie, multifunkčné zariadenie
✔️ Až 12 programov
📌 od 44 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beurer BY 52

✔️ Ohrieva a udržuje teplo
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Disponuje automatickým vypínačom
📌 od 28 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať ohrievač dojčenských fliaš

Ako pripraviť náhradné dojčenské mlieko čo najrýchlejšie? Táto otázka zvyčajne potrápi rodičov na začiatku. Po čase si nájdu systém, ako zohrievať mlieko na rovnomernú a odporúčanú teplotu. Niektorí majú v termoske pripravenú horúcu dojčenskú vodu, ktorú riedia s prevarenou vychladnutou vodou z fľaše, ďalší zohrievajú zarobené mlieko vo fľaši pod tečúcou horúcou vodou alebo ponárajú fľašku do vodného kúpeľa.

Jednou z praktických možností, ako získať mlieko vlažnej (telesnej) teploty, je umiestniť fľašku s vodou do ohrievača fliaš, ktorý sa postará o rýchle, a zároveň rovnomerné zahriatie celého objemu fľašky. Behom krátkej chvíle tak máte “riešenie situácie” v ruke.

Najdôležitejšie je získať mlieko takej teploty, aby sa náhradné mlieko (práškové) dôkladne rozpustilo (v studenej vode totiž zostávajú hrudky) a zároveň, aby toto mlieko dieťa nepopálilo. Ak chcete prihriať dávku odloženého materského mlieka, musíte myslieť aj na to, že pri teplote vyššej ako 40 °C sa už jeho nenahraditeľné kvality znehodnocujú.

ako vybrať ohrievač fliaš

V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako vybrať ohrievač dojčenských fliaš a predstavíme jeho praktické vlastnosti.

Čo je ohrievač dojčenských fliaš?

Vo väčšine prípadov ide o rozmerovo menší elektrický prístroj, ktorý zaujme elegantným, čistým dizajnom a jednoduchým, až intuitívnym ovládaním. Najčastejšie je vyrobený z plastu, alebo kombinácie plast + nerez. Dôraz sa klade na vyššiu bezpečnosť používaných materiálov.

Je navrhnutý tak, aby sa do neho dala vložiť dojčenská fľaša a neskôr fľaška s príkrmom. V kuchyni a dokonca ani na nočnom stolíku, alebo na komode vedľa detskej postieľky nezaberá veľa miesta. Nejde o prehnane drahú položku, preto vás môže pomerne rýchlo osloviť jeho prínos a na prípadné pochybnosti ani nepomyslíte.

Spôsob použitia ohrievača dojčenských fliaš je jednoduchý:

Digitálny ohrievač fliaš Chicco

Digitálny ohrievač fliaš Chicco

 • Fľašu alebo pohárik s mliekom / príkrmom vložíte do ohrievacej vane a zapnete ohrievač. Akonáhle je pokrm zohriaty na požadovanú teplotu, prístroj oznámi ukončenie ohrevu (napríklad zvukovým signálom), sám sa automaticky vypne a kŕmenie môže ihneď začať.

V ponuke nájdete ohrievače fliaš so sieťovým napájaním, cestovné verzie vybavené adaptérom do autozásuvky, alebo praktické modely, ktoré disponujú oboma spôsobmi napájania a majú tak širšie využitie doma a na cestách s bábätkom.

Okrem spôsobu napájania je vašou úlohou starostlivo zvážiť funkcie – či máte záujem iba o presný ohrev, alebo aj funkciu udržiavania teploty, rozmrazovania a sterilizovania.

Ohrievač dojčenských fliaš: Výhody a nevýhody

 • Rýchlosť a rovnomernosť: Ohrievač dojčenských fliaš zabezpečí rýchle a rovnomerné zahriatie obsahu fľašiek. Niektoré alternatívne spôsoby ohrevu (napríklad v mikrovlnke) spôsobujú, že fľaška je horúca, zatiaľ čo mlieko je studené (alebo aj naopak). Ohrievač fliaš pracuje bezpečne a tak, aby neublížil dieťaťu (horúce mlieko), ani vám (horúca fľaša).
 • Presná teplota: O teplote sa nemusíte dodatočne presvedčiť teplomerom. Mlieko alebo príkrm sú zohriate na zvolenú teplotu. Je šetrný dokonca aj k zohrievaniu dávky materského mlieka a neničí jeho imunologické zložky.
 • Doma a na cestách: Ohrievač môžete používať doma a tiež ako mobilný ohrievač fliaš na cestách.
 • Bezpečnosť: Po skončení ohrievacieho cyklu sa prístroj automaticky vypne (nehrozí prehriatie mlieka na vyššiu teplotu).
 • Zaujímavé funkcie: Môže disponovať funkciou udržiavania teploty a odloženým štartom. High-end modely oslovia funkciou šetrného rozmrazovania a funkciou sterilizácie.
 • Čerstvé mlieko kedykoľvek: Máte istotu, že svojmu dieťaťu pripravíte čerstvú dávku mlieka, hoci aj niekoľkokrát počas noci.
 • Úsporný chod: Na rozdiel od zohrievania fľašky pod tečúcou teplou vodou, neplytváte vodou navyše.
 • Pozor na kompatibilitu s fľaškami: Niektoré ohrievače “spolupracujú” iba s fľaškami rovnakej značky, alebo značne zúženým výberom. Prednosťou iných je zase univerzálnosť a zmestí sa do nich takmer každá dojčenská fľaška s objemom cca do 150 – 200 ml.
 • Vyššia cena: Lepšie vybavené ohrievače s moderným dizajnom a dotykovým ovládaním sú drahšie ako 50 eur, čo môže byť pri plánovaní výbavy pre bábätko ďalšia položka naviac. Najpredávanejšie ohrievače dojčenských fliaš si však držia primeranú cenu – cca od 25 – 35 eur a ich pomer cena / funkčnosť je vyhovujúci.

Základné druhy ohrievačov dojčenských fliaš

V princípe sa ohrievače dojčenských fliaš delia podľa napájania (domáce zo siete / cestovné cez adaptér) a podľa spôsobu ohrevu vody (vodný kúpeľ / para).

Podľa napájania

 • Domáce ohrievače dojčenských fliaš: Predstavujú prevažnú časť ponuky v rozmanitých cenových reláciách – od základných po prémiovo vybavené modely. Cez kábel sú štandardne zapojené do elektrickej siete. Ich veľkou prednosťou je rýchlosť ohrevu, čo znamená, že mlieko môžete mať zohriate na stanovenú teplotu už do 2 – 3 minút.
 • Cestovné ohrievače fliaš (do auta): Sú prednostne určené na cestovanie, čomu zodpovedajú aj ich menšie rozmery a základná funkčná výbava. Súčasťou balenia je adaptér do autozásuvky 12V. Počítajte však s tým, že rýchlosť ohrevu je zvyčajne dlhšia, ako pri bežných domácich modeloch. Pri dlhšom cestovaní s bábätkom v aute, kde nemáte po ruke elektrický ohrievač, ani väčšie množstvo teplej vody, je však ich prínos nenahraditeľný.

📌 Náš tip: Kvalitné ohrievače detských fliaš majú oba druhy napájania – do štandardnej zásuvky aj do autozásuvky.

Podľa spôsobu ohrevu

 • Ohrev cez vodný kúpeľ: Fľašku vložíte do nádoby ohrievača a dolejete vodu až po úroveň obsahu vo fľaši. Voda sa postupne zahrieva a odovzdáva teplo obsahu vo fľaši. V ideálnom prípade táto voda cirkuluje okolo fľašky, čím sa stará o rovnomerný ohrev a dosiahnutie stanovenej teploty vo všetkých miestach narovnako.
 • Ohrev využitím pary: Ohrievač vodu v zásobníku zmení na paru, ktorá prichádza do kontaktu s fľaškou odloženou v “priestore” ohrievača. Ide o rýchlejší spôsob ohrevu, no môže sa stať, že rýchly účinok pary zohreje mlieko na vyššiu teplotu, ako ste mali pôvodne v úmysle. V prípade náhradného mlieka tak musíte chvíľu čakať na vychladnutie, pri prehriatí materského mlieka je už v hre strata cenných živín.
 • Priamy ohrev: Zopár ohrievačov funguje na úplne inom koncepte. Vo fľaške odmeriate dané množstvo vody, ktoré následne prelejete do integrovanej nádoby ohrievača. Za pár minút je voda zohriata na telesnú teplotu. Fľašu s odmeraným náhradným mliekom uložíte pod výpust a na jedno stlačenie mlieko zalejete.

Aké funkcie ohrievač dojčenských fliaš ponúka?

Čosi sme už naznačili v riadkoch vyššie. Základné ohrievače fliaš majú jedinú úlohu – zohriať fľašku (a jej obsah) na nastavenú teplotu. Multifunkčné ohrievače detských fliaš 2v1, 3v1, 4v1 už umožňujú širšie použitie.

 • Ohrievanie stravy (mlieko, príkrm) – Funkcia, ktorou disponuje každý ohrievač fliaš. Práve na ohrievanie a jeho spoľahlivosť, rýchlosť a presnosť by ste pri výbere mali klásť najvyšší dôraz a vyberať iba medzi overenými modelmi.
 • Udržiavanie teploty (Keep Warm) – Túto funkciu môžete využiť nielen počas dňa, ale aj v noci. Ohrievač dokáže zohriatu vodu vo fľaške udržovať niekoľko hodín. Niektorí rodičia funkciu Keep Warm využívajú najmä cez noc. Do fľašky s vodou teploty okolo 37 – 40 °C potom iba nasypú naberačky umelého mlieka, rozmiešajú a behom polminútky majú mlieko pre bábätko pripravené. Dokonca aj s jedným oknom zatvoreným…
 • Rozmrazovanie – Umožňuje šetrným spôsobom rozmraziť malé balíčky s materským mliekom alebo predpripravenými domácimi príkrmami bez straty dôležitých živín.
 • Sterilizovanie – Jedna z najvyhľadávanejších doplnkových funkcií. Ohrievač potom dokáže nielen sterilizovať svoj vnútorný priestor, zároveň vám šikovne pomôže sterilizovať cumlíky na fľaše.

Praktická výbava

V na pohľad nenápadnom prístroji sa okrem užitočnej funkcionality ukrýva niekoľko praktických prvkov výbavy.

 • Termostat – V podobe otočného kolieska alebo s možnosťou regulácie teploty cez tlačidlá +/- je nevyhnutnou súčasťou každého ohrievača fliaš, ktorý si zakladá na presnosti. Zvyčajne poskytuje reguláciu v rozsahu od 25 – 100 °C.
 • Automatické vypnutie – Ohrievač fliaš sa po dosiahnutí nastavenej teploty automaticky vypne. Mlieko ani príkrm nie sú prehrievané na vyššie teploty. Výnimkou je nastavenie funkcie Keep Warm alebo automatické prepnutie do režimu udržovania teploty, kedy je strava / voda udržovaná teplá pravidelným prihriatím tak, aby bola k dispozícii aj niekoľko hodín.
 • Displej – Jednoduchý displej zobrazuje nastavenú / aktuálnu teplotu a zvolenú funkciu ohrievača.
 • Bezpečnostná poistka – Ohrievač ukončí svoj chod, akonáhle je vo vnútornej nádobe nedostatok vody na zohrievanie.
 • Zvukový / Svetelný signál – Nenápadný zvukový signál alebo rozsvietenie LED diódky upozorňuje na ukončenie zohrievania.
 • Časovač / Odložený štart – Ohrievač sa uvedie do chodu s odloženým štartom – teda neskôr. Funkciu využijete napríklad vtedy, ak bábätko kúpete. Po štvrťhodinke v kúpeľni vás bude čakať práve zohriate mlieko, vhodné na okamžité kŕmenie.

 

Ceny ohrievačov dojčenských fliaš

Prešli sme desiatky ohrievačov fliaš, ktoré nájdete online v slovenských e-shopoch, porovnali ich vlastnosti, cenu a schopnosti a po dlhšom uvážení sme ich rozdelili do nasledujúcich cenových kategórií:

✅ Ohrievače dojčenských fliaš do 20 eur

Najlacnejší ohrievač fliaš kúpite za približne 10 – 13 eur. Pôjde o základný prístroj s jednoduchým mechanickým ovládaním, s funkciou ohrevu a v lepšom prípade aj s doplnkovou funkciou udržiavania teploty a sterilizácie. Starostlivo sledujte informáciu o čase ohrevu, priemerne pôjde o 3 – 4 minúty. Okrem elektrických ohrievačov tu nájdete aj neelektrické, ktoré fungujú na podobnom princípe ako termoska.

✅ Ohrievače dojčenských fliaš od 20 do 40 eur

V tejto cenovej kategórii už nájdete aktuálne najpredávanejšie ohrievače dojčenských fliaš od známych výrobcov. V ich prospech hovorí množstvo pozitívnych užívateľských recenzií a veľmi dobrý pomer cena/výkon aj slušná výbava. Jediné, na čo treba prihliadať, je kompatibilita s fľaškami, ktoré už doma máte. Ak pred ich nákupom ešte len stojíte, môžete ich zosúladiť spoločne s ohrievačom.

✅ Ohrievače dojčenských fliaš od 40 eur

V poslednej cenovej kategórii nájdete multifunkčné ohrievače dojčenských fliaš, ktoré s prehľadom zvládnu niekoľko funkcií. Ohrievajú, sterilizujú, rozmrazujú, vyzerajú moderne a čo je hlavné – pracujú rýchlo a výkonne. Okrem ohrievačov na jednu fľašu, si tu na svoje prídu aj rodičia dvojičiek, ktorí hľadajú ohrievač s priestorom na dve dojčenské fľaše.

Najlepšie značky ohrievačov dojčenských fliaš

 • TrueLife – Praktické zariadenia na jednu (Single) alebo dve fľašky (Double) s dobrou predajnosťou a spokojnými recenziami.
 • Philips – Šikovné ohrievače určené na ohrev detských Avent fliaš. Rýchle a rovnomerné zohrievanie, elegantný dizajn.
 • Bayby – Širší výber cenovo dostupných ohrievačov a sterilizátorov. Kompaktné, ale aj objemnejšie modely, určené na ohrev / sterilizáciu viacerých fliaš.
 • Chicco – Dobre vybavené domáce aj cestovné ohrievače pre fľašky Chicco v modernom prevedení. Pomer cena/výkon.
 • Beurer – Praktický ohrievač Beurer presvedčí cenou, ohrevom a udržiavaním teploty. Kompatibilný s bežnými dojčenskými fľaškami, dostupný v desiatkach e-shopov.
 • Béaba – V moderne pôsobiacich ohrievačoch Béaba sa ukrýva zaujímavá rýchlosť. Už behom niekoľkých sekúnd je dávka mlieka pripravená na podávanie.
 • Bo Jungle – Cenovo dostupnejšie ohrievače Bo Jungle sú vhodné k ohrevu všetkých typov dojčenských fliaš a detských príkrmov – a to ako doma, tak aj na cestách.
 • BabyMoov – Štýlové cestovné aj domáce ohrievače sú príťažlivé nielen svojím dizajnom, ale aj jednoduchosťou obsluhy.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 TrueLife Invio Single

Náš víťaz
✔️ Napájanie do zásuvky aj do auta
✔️ 100% silikón bez BPA
✔️ Rovnomerná cirkulácia ohrevu
✔️ Jednoduchý, no za to užitočný
📌 od 35 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Béaba Bib'expresso Night

Dobré hodnotenia
✔️ Voda je zohriata za niekoľko sekúnd
✔️ Inovatívny koncept
✔️ Všetko zvládnete pripraviť jednou rukou
📌 od 89 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Bayby BBW 2000

Ľudová voľba
✔️ Jednoduchý, kompaktný prístroj
✔️ Vhodný na zohrievanie mlieka aj príkrmov
✔️ Funkcia sterilizovania
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Philips Avent SCF358/00

✔️ Rýchly a ľahko použiteľný
✔️ Šetrne rozmrazuje materské mlieko alebo detskú stravu
✔️ Ideálny pre fľaše Avent Classic a Natural a nádobky na potraviny
📌 od 50 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Chicco ohrievač digitálny

✔️ Moderný dizajn
✔️ Prehľadné ovládanie a displej
✔️ Zaujímavé funkcie, multifunkčné zariadenie
✔️ Až 12 programov
📌 od 44 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beurer BY 52

✔️ Ohrieva a udržuje teplo
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Disponuje automatickým vypínačom
📌 od 28 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin