Najlepšie sonické zubné kefky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie sonické zubné kefkyNajlepšie sonické zubné kefky prinášajú do umývania zubov vítanú účinnosť, šetrnosť a prístup aj na ťažko dostupné miesta. Ak uvažujete o tom, že si zadovážite elektrickú zubnú kefku so sonickou technológiou, nenechajte si ujsť nasledujúci rebríček. Dostali sa do neho veľmi dobré hodnotené modely – od cenovo dostupnejších až po prémiovo vybavené.

Ako vybrať sonickú zubnú kefku? Ktorým parametrom a vlastnostiam venovať najviac pozornosti? V nasledujúcom sprievodcovi výberom sa budeme venovať najmä sonickým kefkám a spôsobu, akým zuby čistia. Nebudú chýbať výhody a nevýhody tohto riešenia a taktiež stručné porovnania s kefkami klasickými a rotačnými. Výber z ponuky elektrických kefiek je z roka na rok bohatší, preto je dobré mať základný prehľad o možnostiach v kategórii sonických kefiek. Ak sledujete predajnosť a hodnotenia produktov a pri výbere dáte na názory iných, zamerajte pozornosť aj na dostupné testy a recenzie sonických kefiek. V nich nájdete cenné dojmy z reálneho používania a efektivity čistenia.

Najlepšie sonické zubné kefky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Philips Sonicare HX9911 DiamondClean

Najlepšia voľba pre náročných
+ 4 režimy čistenia
+ Tlakový senzor
+ Dvojminútový inteligentný časovač
+ Výdrž batérie 14 dní
+ Prepojenie s aplikáciou v telefóne
od 198 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Philips Sonicare 4500 Protective Clean HX6836

Najpredávanejšia sonická zubná kefka
+ Zabudovaný tlakový senzor
+ 2 režimy čistenia, 1 stupeň intenzity
+ Výdrž batérie 2 týždne
+ Za 1 minútu vykoná 62000 pohybov
+ Vybavená časovačom
od 92 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3TrueLife SonicBrush UV

Dobrý pomer cena/výkon
+ 4 režimy čistenia - Clean, Soft, Whiten, Massage
+ Nabitá vydrží 19 dní
+ Dodávaná s UV sterilizátorom, 3 náhradnými hlavicami, nabíjacou základňou a cestovným púzdrom
+ Za 1 minútu vykoná 80000 pohybov
od 52 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Philips Sonicare 4300 ProtectiveClean HX6807 1+1

Výhodné balenie pre pár
+ 62 000 čistiacich pohybov za minútu
+ Tlakový senzor
+ Jeden režim čistenia s dvoma intenzitami
+ Až 14 dní prevádzky na batériu
+ Dvojminútový časovač
od 126 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Philips Sonicare 3100 HX3671

Najlepšia lacná sonická kefka
+ 31 000 pohybov za minútu
+ Zabudovaný tlakový senzor
+ Praktický časovač
+ Ľahký, tenký a ergonomický dizajn
+ Batéria s výdržou na 14 dní
od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6 Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000

Pre začiatočníkov
+ Dva režimy čistenia - na každodenné používanie + leštenie zubov
+ Vybavená časovačom
+ Batéria s výdržou 14 dní
+ Až 62 000 pohybov za minútu
+ Pomer cena/kvalita
od 58 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať sonickú zubnú kefku?

Na kvalitu čistenia zubov má vplyv mnoho faktorov. Medzi najdôležitejšie patrí druh zubnej kefky, druh zubnej pasty, technika, presnosť a čas čistenia. Elektrické zubné kefky vniesli do starostlivosti o zuby ešte väčšiu precíznosť a efektivitu. Spokojní používatelia si pochvaľujú výsledky, aké s nimi dosahujú. Nejde pritom o žiadne novinky, o ktorých by sa dalo pochybovať. S každou generáciou nových elektrických zubných kefiek prichádzajú technologické vylepšenia s cieľom dosiahnuť vysokú kvalitu domáceho čistenia zubov. Ako sú na tom elektrické sonické zubné kefky a v čom sú ich prednosti?

Klasické vs. elektrické zubné kefky

Je lepšia klasická manuálna zubná kefka alebo sa oplatí prechod na elektrický model? S klasickou zubnou kefkou sa väčšina z nás pozná od útleho detstva. Ak sa používa správne zvolená kefka v spojení s kvalitnou zubnou pastou, môžeme aj pri takomto čistení zubov dosiahnuť veľmi dobré výsledky. Avšak, bude to stáť viac času a osvojenie správnej techniky umývania zubov. Okrem základnej kefky sa tiež zíde mať po ruke jednozväzkovú kefku a zubnú niť na precíznejšie dočistenie ťažko prístupných miest. Pri vysokom tlaku kefky na zuby je tu riziko poškodenia skloviny a podráždenia ďasien, pri slabom čistení zase riskujeme vznik zubného povlaku, zubného kazu alebo zapálených ďasien.

Elektrická zubná kefka preberá veľkú časť práce na seba. Je to jej najväčšia prednosť. Rotuje, kmitá alebo osciluje v niekoľkonásobne vyššej rýchlosti ako bežná kefka. S jemnými štetinami, vytvorením prúdu slín a bubliniek pasty zvládne očistiť aj horšie dostupné miesta. Kvalitné elektrické kefky na zuby disponujú praktickým časovačom a tlakovým senzorom, ktorý okamžite upozorní, ak sa na zuby príliš tlačí. Na výber môžete mať z niekoľkých režimov čistenia – od režimu na každý deň po režimu na precízne vyleštenie zubov. Ak hľadáte spôsob, ako vniesť do čistenia zubov moderný komfort, elektrická zubná kefka vás svojimi prednosťami osloví.

zubná kefka1

Druhy elektrických zubných kefiek – základný prehľad

Ešte skôr, ako sa budeme naplno venovať sonickým kefkám, nezaškodí krátko sa zoznámiť s dostupnými druhmi elektrických kefiek, aby ste pre svoje potreby vedeli vybrať najvhodnejšie riešenie.

Je lepšia sonická alebo rotačná zubná kefka? Na túto otázku dávajú rozdielne odpovede aj odborníci na dentálnu hygienu, preto ponecháme finálne vytvorenie názoru na vaše zváženie. Dobrou správou však je, že v oboch hlavných kategóriách nájdete kvalitných zástupcov, ktorí robia svoju prácu s vysokou efektivitou voči nečistotám, no pritom s ohľadom na šetrnosť k zubom.

Rotačná a oscilačno-rotačná zubná kefka

Rotačnú a rotačno-oscilačnú zubnú spoznáte podľa typicky okrúhlej hlavice. Ako už napovedá samotný názov, na čistenie zubov a stieranie zubného povlaku využíva rotáciu v polkruhoch do strán (a najnovšie modely k tomu pridávajú osciláciu). Hlavica kefky sa prikladá priamo na zub, kde urobí všetku prácu a nie je potrebný žiadny iný pohyb kefkou po zube. Postupne hlavicou prejdete zub za zubom.

Ponuka rotačných zubných kefiek je široká – od lacných po prémiové modely. Je vhodnejšie siahnuť po zubnej kefke, ktorá je vybavená senzorom prítlaku, nakoľko rotácia štetiniek môže pri silnejšom pritlačení spôsobiť podráždenie ďasien alebo poškodiť sklovinu. Z tohto dôvodu sú rotačné zubné kefky menej vhodné pre ľudí s citlivými ďasnami a oslabenou sklovinou.

Sonická zubná kefka

Ako funguje sonická zubná kefka? Sonické zubné kefky pracujú na princípe sonickej technológie. Rozkmitávajú štetiny na hlavici do vysokých frekvencií, čím rozochvejú tekutiny v ústach, a tak účinne rozrušujú zubný povlak a zbavujú zuby od nečistôt. Poradia si s odplavovaním nečistôt aj z ťažko prístupných miest, a to dokonca bez priameho dotyku. Hlavica sonickej zubnej kefky nie je okrúhla, má podlhovastý tvar nápadne sa ponášajúci na klasickú ručnú kefku.

Popularita sonických kefiek narastá a vo všeobecnosti sa považujú sa šetrnejšie k zubom a k ďasnám, keďže nemusí ani dôjsť k priamemu kontaktu. Pri správnom používaní nevytvárajú nadmerný tlak a sú vhodné aj pre ľudí s citlivými ďasnami a na odhalené krčky zubov. Bonusom naviac je dlhá životnosť batérie, nakoľko samotné vytváranie kmitov je v porovnaní s rotáciou štetín do strán energeticky menej náročné.

Kto môže používať sonickú zubnú kefku?

Sonická zubná kefka je vhodná pre širokú skupinu záujemcov. Očistí trvalý chrup dospelého človeka, ktorého netrápia výrazné komplikácie. Mnohé modely ponúkajú výber režimu čistenia a nastavenie intenzity, čo znamená, že si chod sonickej kefky viete prispôsobiť aj vtedy, ak máte zuby či ďasná citlivé.

Používanie sonickej zubnej kefky si obľúbili aj ľudia s fixným zubným strojčekom. Starostlivosť o zuby so strojčekom zjednodušujú špeciálne vymeniteľné hlavice. K dostaniu sú tiež sonické zubné kefky pre deti, ktoré sú prispôsobené veľkosťou hlavice, intenzitou čistenia a po spárovaní s mobilom alebo tabletom motivujú deti k čisteniu zubov prostredníctvom atraktívne navrhnutej aplikácie alebo videosprievodcu.

Parametre a funkcie sonických zubných kefiek

Ak sa pozriete do ponuky sonických zubných kefiek, natrafíte na niekoľko číselných parametrov a zaujímavých funkcií či technológii.

Frekvencia pohybov

Frekvencia pohybov hovorí o tom, koľko pohybov/sterov/ vykonajú štetiny hlavice za jednu minútu. V prípade sonických kefiek ide o ohromujúce čísla. Už lacné sonické kefky vykonajú 15000 sterov za minútu, modely s vyššou cenovkou sa hrdia až viac ako štvornásobnou frekvenciou.

Táto „rýchlosť“ môže byť pevne daná (nemenná) alebo premenlivá v závislosti od režimu čistenia alebo stupňov nastavenia intenzity. Ak s používaním sonickej kefky začínate, zvoľte model, kde sa dá nastaviť frekvencia pohybov podľa potreby či aktuálneho pocitu.

Napájanie / Nabíjanie

Aj sonické zubné kefky sa „vezú“ na vlne bezkáblovej nezávislosti a jednoduchosti napájania. To znamená, že ich chod zabezpečujú batérie – tužkové alebo vstavaný dobíjateľný akumulátor. Kefky s akumulátorovou prevádzkou tvoria prevažnú časť ponuky. Sú síce drahšie, no kompenzujú to modernosťou, jednoduchosťou používania a primerane dlhou výdržou na jedno nabitie. Pri bežnom používaní 2 minúty 2-krát denne vydrží priemerná sonická zubná kefka až 14 dní na jedno nabitie, preto sa s plne nabitou kefkou môžete vybrať na letnú dovolenku. Samotné nabitie pritom trvá iba niekoľko hodín.

Tento typ kefiek sa odkladá do stojana, ktorý je zvyčajne koncipovaný ako stanica s bezdrôtovým nabíjaním. Kefka si tak doplní energiu pri každom odložení na miesto a indikátor klesajúcej kapacity batérie sa objaví skutočne iba v zriedkavých prípadoch.

Ergonómia a hmotnosť

Už na prvý pohľad je zrejmé, že sonické kefky sú o čosi širšie a ťažšie ako bežné manuálne kefky. Informácia o tom, že sonická zubná kefka je štíhla, ľahká a s vyladenou ergonómiou teda padne viac ako vhod. Z produktového popisu sa takým môže javiť každý model, no ešte viac sa dozviete z užívateľských recenzií sonických zubných kefiek.

Plusovým bodom naviac je príjemne spracovaná rukoväť, do ktorej sa neprenášajú vibrácie a disponuje nenápadnou protišmykovou úpravou, ktorá jej neuberá z elegancie.

Funkcie a vylepšenia

 • Režimy čistenia – Kvalitné sonické zubné kefky majú okrem základného režimu tiež ďalšie režimy, napríklad na leštenie, hĺbkové čistenie, odstránenie škvŕn alebo masáž ďasien.
 • Voľba intenzity – Ak s čistením zubov pomocou sonickej technológie ešte len začínate, zvoľte model s možnosťou voľby intenzity čistenia. Viete potom regulovať čistiaci výkon od nízkej po vyššiu úroveň – v závislosti od skúseností, pocitu na zuboch či potrieb.
 • Tlakový senzor – Užitočný a vyhľadávaný prvok výbavy sonických zubných kefiek. S jeho pomocou nebudete na zuby nadmerne tlačiť. Ak zatlačíte, kefka zníži čistiaci výkon, nakrátko preruší chod alebo vás upozorní zvukovým signálom.
 • Časovač – Vďaka časovaču sa budete zubom venovať 2 minúty bez toho, aby ste striehli na hodinky. Niektoré časovače podporujú rozdelenie na 4 kvadranty zubov – 30 sekúnd pre ľavý horný, pravý horný, ľavý dolný aj pravý dolný kvadrant.
 • Bluetooth technológia – Chcete mať prehľad o štatistikách čistenia svojich zubov alebo zubov detí? Potom sa vám zíde sonická zubná kefka s technológiou Bluetooth. Dáta bude odosielať do aplikácie nainštalovanej v smartfóne alebo tablete. Atraktívne aplikácie majú v obľube deti, čo zvyšuje šancu, že sa budú čisteniu zubov venovať bez podvádzania.
 • LED indikátor batérie – Upozorňuje na vybíjanie batérie.
 • Indikátor výmeny hlavice – Niektoré sonické zubné kefky počítajú počet čistiacich cyklov a na základe toho dokážu odporučiť výmenu hlavice. To, kedy vymeniť hlavicu, spoznáte aj vizuálne – zhoršená kvalita štetín alebo vyblednutie ich farby.
 • Výbava sonických zubných kefiek – Môže ísť o náhradné hlavice, nabíjaciu stanicu a cestovné púzdro. Užívateľsky atraktívny je tiež UV sterilizátor na hlavice.

Čo ďalšie sledovať pri kúpe sonickej zubnej kefky?

Vo všeobecnosti platí, že lepšie vybavená sonická kefka od renomovaného výrobcu bude mať vyššiu cenu. Disponuje viacerými možnosťami nastavenia a pri starostlivosti o zuby a ďasná poskytne vyšší komfort.

Pri výbere sa zamerajte aj na dostupnosť a cenu náhradných hlavíc. Pri pravidelnom dennom používaní sa nevyhnete výmene cca raz za 3 mesiace. Hlavica, ktorá je na konci životnosti, má zníženie čistiace účinky.

Ďalšou nezanedbateľnou vlastnosťou je vodeodolnosť sonickej zubnej kefky. Sú skonštruované tak, aby im neškodil štandardný kontakt s vodou počas umývania zubov. Vystavenie prúdu tečúcej vody v sprche alebo ponorenie do vody však nemusí zvládnuť každý model. Vodeodolné prevedenie nájdete v štandarde IPX7.

Ceny sonických kefiek na zuby

Za akú cenu sa predáva kvalitná sonická elektrická kefka? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Elektrické sonické kefky do 60 eur

Už v tejto cene nájdete niekoľko obľúbených modelov s výbavou primeranou cene. Najlacnejšie sonické kefky sú zvyčajne na tužkové batérie a nemajú žiadne možnosti nastavenia, prepojenie s aplikáciou alebo tlakový senzor. Nájdete tu široký výber sonických kefiek určených pre deti, čomu zodpovedá ich veľkosť, prevedenie rukoväte, farebnosť aj detský motív. Približne od ceny 30 eur už nastupuje ponuka, ktorá zaujme aj dospelých.

Elektrické sonické kefky od 60 do 120 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie sonické zubné kefky od renomovaných výrobcov, zaujme pomerom cena/výkon aj cena/vybavenosť. Pri dobrom výbere získate spoľahlivú zubnú kefku, ktorá vám poslúži niekoľko rokov. Výber z režimov či intenzity čistenia je bohatší. Viacerým modelom nechýba časovač, tlakový senzor a Bluetooth pre odosielanie dát o čistení zubov.

Elektrické sonické kefky od 120 eur

Ide o prémiovo spracované sonické zubné kefky, ktoré presvedčia aj náročných používateľov. K ich prednostiam patrí bohatá funkčná výbava, taktieť bohaté príslušenstvo (napríklad vrátane hlavíc rôzneho tvaru a určenia, UV sterilizátora, …), kvalitné spracovanie s dôrazom na výkon čistenia, odolnosť pri používaní a ergonómiu. Vyhľadávanou vlastnosťou je vodeodolnosť v štandarde IPX7. Nadčasový dizajn.

Najlepšie značky sonických kefiek na zuby

Radi si vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú v ponuke spotrebiteľmi obľúbené sonické zubné kefky.

 • Philips – Sonické zubné kefky značky Philips môžeme pri pohľade na dostupné rebríčky predajnosti označiť za najpredávanejšie. Široký výber modelov v rôznych cenách, spokojné recenzie, kvalitné spracovanie.
 • TrueLife – Aj značka TrueLife má na svojom konte niekoľko vydarených a obľúbených modelov. Vedú najmä sonické kefky s UV sterilizátorom. Veľmi dobré recenzie dávajú tušiť, že aj napriek nižšej cene majú čo ponúknuť a dokážu presvedčiť.
 • Oral B – Známa značka Oral B má hlavné tromfy v kategórii oscilačno-rotačných kefiek, kde je ponuka podstatne bohatšia. Sonické zubné kefky zaujmú veľmi dobrou vybavenosťou a priaznivou cenou.
 • Curaprox – Značka Curaprox sa zameriava na komplexnú zubnú starostlivosť. V jej portfóliu okrem populárnych ručných kefiek Curaprox nájdete aj niekoľko hydrosonických modelov s výbornou výbavou.
 • Dr. Mayer – Vylepšenú starostlivosť o zuby, tichý chod a 5 čistiacich režimov ponúkajú sonické kefky Dr. Mayer.
 • Oclean – Sonické zubné kefky Oclean zaujmú dobrou cenou a bohatou funkčnou výbavou. Niektoré modely dávajú na výber z 30 úrovní intenzity čistenia, 4 prevádzkových režimov a 20 vopred nastavených plánov zubnej hygieny.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Philips Sonicare HX9911 DiamondClean

Najlepšia voľba pre náročných
+ 4 režimy čistenia
+ Tlakový senzor
+ Dvojminútový inteligentný časovač
+ Výdrž batérie 14 dní
+ Prepojenie s aplikáciou v telefóne
od 198 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Philips Sonicare 4500 Protective Clean HX6836

Najpredávanejšia sonická zubná kefka
+ Zabudovaný tlakový senzor
+ 2 režimy čistenia, 1 stupeň intenzity
+ Výdrž batérie 2 týždne
+ Za 1 minútu vykoná 62000 pohybov
+ Vybavená časovačom
od 92 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3TrueLife SonicBrush UV

Dobrý pomer cena/výkon
+ 4 režimy čistenia - Clean, Soft, Whiten, Massage
+ Nabitá vydrží 19 dní
+ Dodávaná s UV sterilizátorom, 3 náhradnými hlavicami, nabíjacou základňou a cestovným púzdrom
+ Za 1 minútu vykoná 80000 pohybov
od 52 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Philips Sonicare 4300 ProtectiveClean HX6807 1+1

Výhodné balenie pre pár
+ 62 000 čistiacich pohybov za minútu
+ Tlakový senzor
+ Jeden režim čistenia s dvoma intenzitami
+ Až 14 dní prevádzky na batériu
+ Dvojminútový časovač
od 126 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Philips Sonicare 3100 HX3671

Najlepšia lacná sonická kefka
+ 31 000 pohybov za minútu
+ Zabudovaný tlakový senzor
+ Praktický časovač
+ Ľahký, tenký a ergonomický dizajn
+ Batéria s výdržou na 14 dní
od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6 Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000

Pre začiatočníkov
+ Dva režimy čistenia - na každodenné používanie + leštenie zubov
+ Vybavená časovačom
+ Batéria s výdržou 14 dní
+ Až 62 000 pohybov za minútu
+ Pomer cena/kvalita
od 58 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin