Najlepšie séra na pleť: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie pleťové séra
Chcete posilniť starostlivosť o pleť? Pleťové séra sú kozmetickými prípravkami s výrazne koncentrovanejším zložením ako bežné denné krémy. Kým donedávna sme sa k takejto starostlivosti dostali iba v kozmetických salónoch, dnes ju môžeme absolvovať aj v pohodlí domova a kedykoľvek podľa potrieb. Aké je najlepšie sérum na pleť? Niekoľko tipov nájdete v našom výbere. Ide o produkty známych značiek, ktoré sprevádzajú veľmi dobré hodnotenia.

Pri výbere kozmetiky je dôležité zohľadniť typ a problémy pleti. Kozmetické prípravky sa výrazne líšia zložením a pôsobením – a inak to nie je ani v prípade pleťových sér. Čo je pleťové sérum a aké je jeho postavenie v kozmetickej starostlivosti? Pleťové sérum je tvorené menšími molekulami, ktoré sú navrhnuté tak, aby prenikali hlbšie do pokožky. Začína pôsobiť už krátko po aplikácii. Medzi najobľúbenejšie patria hydratačné séra, upokojujúce séra, rozjasňujúce a regeneračné séra. Veľkú pozornosť tiež vzbudzujú pleťové séra proti vráskam a starnutiu či pleťové séra proti pigmentovým škvrnám.

Ako vidíte, aj táto kozmetická kategória má široký záber. Ako vybrať pleťové sérum, ktoré prinesie očakávaný výsledok? Na čo si dávať pozor? Zamerali sa na rozmanité možnosti a dali dohromady kľúčové delenia a možnosti. Našu pozornosť zaujali aj testy a recenzie pleťových sér. V nich sme našli favoritov od značiek Vichy, La Roche, Medik8 či Bioderma, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a stali sa základom pre nasledujúci rebríček.

Najlepšie pleťové séra podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Skvelé hodnotenia
✔️ Pleť hlboko hydratuje
✔️ Obsahuje 89% mineralizujúcej termálnej vody
✔️ S kyselinou hyalurónovou prírodného pôvodu
✔️ Bez parfumácie, farbív, alkoholu a silikónu
✔️ Aj pre citlivú pleť
📌 od 19 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche Posay Hyalu B5

S kyselinou hyalurónovou
✔️ Unikátne hydratačné zloženie
✔️ S 2 typmi čistej kyseliny hyalurónovej a vitamínom B5
✔️ Obnovuje ochrannú kožnú bariéru
✔️ Vyvinuté pre citlivú pleť
📌 od 29 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Medik8 Crystal Retinal 6

Nočné sérum proti vráskam
✔️ Navyšuje vlastnú produkciu kolagénu
✔️ Spevňuje pleť a jej kontúry
✔️ Dodáva koži chýbajúci objem
✔️ Zjednocuje farebný tón pleti
📌 od 69 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Cosrx Advanced Snail 96 Mucin

S extraktom zo slimáka
✔️ Dodáva pleti dlhodobú hydratáciu
✔️ Ľahko sa vstrebáva
✔️ Zlepšuje pružnosť pleti
✔️ Upokojuje a regeneruje pleť
📌 od 28 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5The Ordinary Argireline Solution 10%

Ľahké sérum s 10 % komplexom peptidov ARGIRELINE™
✔️ Anti-aging vlastnosti
✔️ Zloženie redukuje mimické vrásky
✔️ Vyhladzuje štruktúru pokožky
✔️ Neobsahuje alkohol, silikóny ani oleje
📌 od 8 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Bioderma Hydrabio sérum

Obľúbená voľba
✔️ Určené na dehydratovanú a citlivú pokožku
✔️ Príjemná gélová konzistencia
✔️ Hypoalergénne, nekomedogénne
✔️ Spokojné užívateľské recenzie
📌 od 22 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7VENIRA hydratačné sérum

✔️ Zanecháva pleť hebkú a jemnejšiu
✔️ Hydratácia a posilnenie
✔️ Vhodné aj pre suchú a dehydrovanú pleť
✔️ Prírodný produkt
📌 od 37 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať pleťové sérum

Pleťové séra nie sú určené iba pre zrelú pleť so sklonom k rýchlejšej tvorbe vrások. Dostupné sú séra s rôznym určením a dnes si už každý môže oskúšať, ktoré má na pokožku najlepší efekt. Ako hlbšie prenikajúca starostlivosť, ktorá sa zvyčajne aplikuje na očistenú pleť pred spánkom, má potenciál zlepšiť štruktúru vašej pokožky. Dôležité je však vybrať sérum na pleť správne a zohľadniť niekoľko individuálnych faktorov.

Čo zvážiť pri výbere pleťového séra?

Skôr, ako si predstavíme druhy pleťových sér, začnime jednoduchými otázkami, s pomocou ktorých sa v bohatej ponuke sér rýchlejšie zorientujete a zameriate na produkty s vlastnosťami, aké hľadáte.

1. Aký problém trápi vašu pleť?

Zloženie a účinky pleťových sér nie sú rovnaké. Kým niektoré majú anti-aging vlastnosti a pomáhajú proti ochabnutým kontúram či prehlbujúcim sa ryhám, ďalšie zmierňujú podráždenie, začervenanie a napnutý pocit pleti. Medzi pleťovými sérami nájdete aj produkty určené na pleť s akné, pigmentovými škvrnami alebo pleť bez jasu.

Takže – Ako chcete pleťové sérum používať – proti vráskam, pigmentovým škvrnám, akné, na hydratáciu, regeneráciu, rozjasnenie alebo upokojenie podráždenia?

2. Aký máte typ pleti?

Okrem toho, že chcete eliminovať nejaký nedostatok pleti, je dôležité rešpektovať typ pleti. Pleť môže byť normálna, mastná, zmiešaná alebo suchá.

 • Na normálnej pleti sa zvyčajne neobjavujú suché miesta ani nadmerný výskyt akné.
 • Mastná pleť je lesklá, so sklonom k upchávaniu pórov a výskytu zápalových ložísk.
 • Suchá pleť je napnutá, objavujú sa na nej začervenané miesta a na najsuchších častiach svrbenie a šupiny.
 • Pre zmiešaný typ pleti je typickým poznávacím znakom mastnejšia T-zóna (čelo, nos, brada) a suchšie líca.

Špeciálne postavenie má pleť citlivá, ktorá si vyžaduje tú najšetrnejšiu starostlivosť. Často sa v súvislosti s citlivou pleťou hovorí aj o kožnej alergii. Citlivo (začervenaním, pálením, výsevom) reaguje na vonkajšie vplyvy, vrátane použitia nevhodnej kozmetiky. Preto, ak máte citlivú pokožku, vyberajte pleťové sérum určené na citlivú pleť, ktoré jej poskytne upokojenie bez podráždenia.

3. Aké kozmetické balenie vám vyhovuje?

Aplikovanie pleťového séra nie je jednorazová záležitosť, preto ak ho chcete zaradiť do svojej pravidelnej rutiny, zvážte typ balenia a aplikáciu. Pleťové sérum by ste po otvorení mali do niekoľkých mesiacov spotrebovať, inak sa jeho konzistencia môže zmeniť, no rovnako tak aj účinok. Namiesto očakávaného zlepšenia sa môže dostaviť podráždenie.

V akých baleniach sú dostupné séra na pleť?

 • Populárne sú pleťové séra v kapsulách a tobolkách. Máte istotu, že vždy na jednu aplikáciu použijete rovnaké množstvo. Obsah vo zvyšných kapsulách neprichádza do kontaktu so vzduchom.
 • Ampulka s kvapkadlom je ďalším obľúbeným typom balenia. Tekuté sérum sa jednoducho po kvapkách aplikuje na pleť. Zvyšok séra v ampulke však prichádza každým otvorením do kontaktu so vzduchom a je tu isté riziko prevrhnutia ampulky.
 • Tuba s dávkovačom sa uchytila medzi dennými krémami aj sérami na pleť. Vďaka dávkovaču si viete z pleťového séra odobrať množstvo, aké potrebujete. Zvyšok prípravku je bez prístupu vzduchu a nezoxiduje predčasne.

pleťové sérum

Pleťové séra – základné druhy

Poďme si bližšie predstaviť základné druhy pleťových sér – predovšetkým z pohľadu typu pleti a problému, na ktorý sa zamieravajú. Ide o všeobecné delenie. Niektoré pleťové séra majú komplexnejšie zloženie, čo znamená, že sa snažia naraz pomáhať s viacerými nedostatkami pleti.

⏩Hydratačné pleťové sérum

Najčastejšie obsahuje známu kyselinu hyalurónovú, ktorá na seba viaže vodu. Jeho úlohou je teda viazať vlhkosť a obmedziť dehydratáciu pleti. Molekuly hydratašného séra prenikajú hlbšie ako pleťový krém. Netýka sa ho vekové určenie – je vhodné pre všetky vekové kategórie. Zvykne sa používať aj pod make-up.

⏩Pleťové sérum proti starnutiu a vráskam

Úlohou tohto séra je zmierniť viditeľnosť vrások a rýh, obnoviť pružnosť a hutnosť pleti. V obsahu nájdete látky ako retinol (vitamín A), koenzým Q10 a špeciálne anti-aging formuly. Okrem toho môže pleťové sérum proti vráskam poskytovať ďalšiu hĺbkovú výživu a hydratáciu.

⏩Pleťové sérum proti pigmentovým škvrnám

Pigmentové škvrny sa objavujú už aj na mladej, dovtedy neproblematickej pleti. S pribúdajúci rokmi ich výskyt rastie. Najčastejšou príčinou je slabá ochrana pokožky pred UV žiarením. Pleťové sérum na pigmentové škvrny bude zložené z látok, ktoré urýchlia bunkovú výmenu (napríklad AHA kyseliny), čo znamená, že sa pokožka rýchlejšie zbaví odumretých kožných buniek. Jeho súčasťou býva aj komplex bieliacich látok alebo látky vyrovnávajúce tvorbu melanínu. Bonusom naviac je farebné zjednotenie pleti a farebný jas

⏩Regeneračné pleťové sérum

Ak na sebe vidíte negatívny vplyv stresu, únavy alebo máte pocit, že vašej pleti neprospieva znečistenie vonkajšieho prostredia, doprajte si kúru s regeneračným pleťovým sérom. Jeho súčasťou budú napríklad vitamíny A, C a E, prírodné antioxidanty a extrakty. Dobrou voľbou je sérum, ktorého účinky sú zamerané na posilnenie pokožky, dodanie energie a vytvorenie ochranného štítu pred vonkajšími vplyvmi.

⏩Upokojujúce pleťové sérum

Tento typ pleťového séra ocení pokožka trpiaca podráždením a začervenaním. Jeho súčasťou bývajú odľahčené výživujúce oleje. Ak pleť trpí zápalmi, vyberajte z ponuky sér s protizápalovým účinkom.

⏩Rozjasňujúce pleťové sérum

Mdlá a zašednutá pleť nebude nikdy pôsobiť mladistvo a krásne. Ak už nechcete byť šedou myškou, ani prirodzený tón pleti prekrývať hrubou vrstvou make-upu, vyskúšajte účinok rozjasňujúceho pleťového séra s obsahom vitamínu C.

čo je pleťové sérum

Ako a kedy nanášať pleťové sérum?

Pleťové séra nie sú náhradou za denný alebo nočný krém. Preto sa v návode napríklad dočítate, že pleť treba najskôr dôkladne očistiť, aplikovať sérum a po vsiaknutí do pokožky pokračovať s nanesením obľúbeného krému. Niektoré pleťové séra sa používajú dvakrát denne – ráno a večer. Po rannej aplikácii a absorbovaní nie je prekážkou ani nanesenie make-upu. Vždy si však starostlivo prečítajte odporúčania výrobcu uvedené na konkrétnom kozmetickom produkte.

Pleťové séra s retinolom sa aplikujú zásadne večer, aby pôsobili cez noc. Pleť je po ich pôsobení dočasne zraniteľná pre rýchlejšiu obnovu. Ráno by ste nemali zabudnúť na krém s kvalitnou SPF ochranou.

Pred prvým použitím otestovať

Ku každému novému kozmetickému produktu pristupujte s opatrnosťou. Skôr, ako pleťové sérum nanesiete na tvár, otestujte ho na malom kúsku kože na ruke – napríklad na vnútornej strane zápästia. Ak sa objaví pocit dráždenia, začervenania alebo alergická reakcia, s používaním kozmetického produktu nepokračujte.

Ceny pleťových sér

Kým niektoré pleťové séra majú cenu denného krému, ďalšie stoja niekoľkonásobne viac. V prípade koncentrovaného produktu starostlivosti o pleť je na mieste očakávať skôr vyššiu cenu za relatívne malé balenie.

✅ Pleťové séra do 15 eur

V tejto cene natrafíte na niekoľko základných pleťových sér – prevažne s hydratačnými alebo upokojujúcimi vlastnosťami. Ak si nejaký produkt vyhliadnete, pátrajte po reálnych recenziách, aby ste mali lepší prehľad o účinku séra.

✅ Pleťové séra od 15 do 40 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie pleťové séra od známych kozmetických značiek. V boji proti nedokonalostiam pleti vykazujú sľubné výsledky. K dispozícii sú rôzne druhy aj formy pleťových sér.

✅ Pleťové séra od 40 eur

Od pleťových sér s vyššou cenovkou sa očakáva pozitívny prínos pre pleť už po niekoľkých použitiach. V zložení sa nachádzajú látky, ktoré môžu skvalitniť textúru pokožky, zjemniť vrásky, dodať poriadnu dávku hydratácie alebo vyhladiť jemné linky. Stavte na overené produkty od renomovaných značiek.

Najlepšie značky pleťových sér

 • Vichy – Ak máte v obľube francúzsku značku Vichy, zaujať vás môžu známe pleťové séra Vichy Minéral 89, Liftactiv alebo Neovadiol.
 • La Roche-Posay – Francúzska značka dermakozmetiky má v portfóliu niekoľko obľúbených sér s kvalitným zložením, napríklad Toleriane Ult. Dermaller., Retinal B3, Hyalu B5 alebo Substiane.
 • Medik8 – Britská značka Medik8 je známa vývojom produktov s vysokou účinnosťou. V jej portfóliu nájdete drahšie pleťové séra na rôzne typy aj problémy pleti.
 • Cosrx – Kórejská kozmetika Cosrx zatiaľ nie je natoľko známa ako overené stálice, no vzhľadom na zloženie jej kozmetických produktov je to iba otázkou času.
 • The Ordinary – Cenovo dostupná kozmeticka The Ordinary prišla s inovatívnym konceptom. Treba vedieť, čo s čím a kedy používať a pozitívne zmeny na pleti či odstránenie nedostatkov na seba nenechajú dlho čakať.
 • Bioderma – Značka Bioderma má na svojom konte niekoľko lákadiel, ktoré sprevádza množstvo spokojných recenzií. Ide najmä o pleťové séra Hydrabio, Pigmentbio a Sébium.
 • Venira – Česká značka prírodnej kozmetiky a výživových doplnkov má v ponuke niekoľko pleťových sér s rôznym určením, napríklad SOS akné sérum, hydratačné sérum a sérum BIO kyselinou hyalurónovou a vitamínom C.
 • Planthe – Ak sa radi nechávate inšpirovať názormi kupujúcich pred vami, potom sa do vašej pozornosti dostanú aj séra od Planthe. Hydratačné a protivráskové séra sprevádzajú pozitívne ohlasy.
 • Eucerin – Zjemňujúce, hydratujúce, rozjasňujúce a protivráskové séra od nemeckej dermatokozmetickej značky Eucerin doplňajú jej kvalitné kozmetické rady.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Skvelé hodnotenia
✔️ Pleť hlboko hydratuje
✔️ Obsahuje 89% mineralizujúcej termálnej vody
✔️ S kyselinou hyalurónovou prírodného pôvodu
✔️ Bez parfumácie, farbív, alkoholu a silikónu
✔️ Aj pre citlivú pleť
📌 od 19 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche Posay Hyalu B5

S kyselinou hyalurónovou
✔️ Unikátne hydratačné zloženie
✔️ S 2 typmi čistej kyseliny hyalurónovej a vitamínom B5
✔️ Obnovuje ochrannú kožnú bariéru
✔️ Vyvinuté pre citlivú pleť
📌 od 29 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Medik8 Crystal Retinal 6

Nočné sérum proti vráskam
✔️ Navyšuje vlastnú produkciu kolagénu
✔️ Spevňuje pleť a jej kontúry
✔️ Dodáva koži chýbajúci objem
✔️ Zjednocuje farebný tón pleti
📌 od 69 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Cosrx Advanced Snail 96 Mucin

S extraktom zo slimáka
✔️ Dodáva pleti dlhodobú hydratáciu
✔️ Ľahko sa vstrebáva
✔️ Zlepšuje pružnosť pleti
✔️ Upokojuje a regeneruje pleť
📌 od 28 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5The Ordinary Argireline Solution 10%

Ľahké sérum s 10 % komplexom peptidov ARGIRELINE™
✔️ Anti-aging vlastnosti
✔️ Zloženie redukuje mimické vrásky
✔️ Vyhladzuje štruktúru pokožky
✔️ Neobsahuje alkohol, silikóny ani oleje
📌 od 8 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Bioderma Hydrabio sérum

Obľúbená voľba
✔️ Určené na dehydratovanú a citlivú pokožku
✔️ Príjemná gélová konzistencia
✔️ Hypoalergénne, nekomedogénne
✔️ Spokojné užívateľské recenzie
📌 od 22 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7VENIRA hydratačné sérum

✔️ Zanecháva pleť hebkú a jemnejšiu
✔️ Hydratácia a posilnenie
✔️ Vhodné aj pre suchú a dehydrovanú pleť
✔️ Prírodný produkt
📌 od 37 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Zdroj fotiek: Pexels.com

⭐⭐⭐⭐⭐

TIP – Ďalšie zaujímavé kozmetické produkty

Krémy proti vráskam | Krémy a séra s retinolom | Krémy na pigmentové škvrny | BB krémy | Pleťové masky | Balzamy na pery

5/5 - (6 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin