Test 7 najlepších kuchynských robotov: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie kuchynské roboty

Kuchynský robot vám dokáže ušetriť veľa práce aj času, ktorý strávite pri príprave jedál. Aby bol naozaj užitočný, mal by sa jednoducho ovládať, byť výkonný, praktický a s rôznymi funkciami. Oplatí sa investovať do drahšieho kuchynského robota, alebo postačí aj lacnejší model? Nasledujúce recenzie kuchynských robotov vám uľahčia výber tohto praktického pomocníka.

Najlepší kuchynský robot je pre nás Kitchen Aid 5KSM150, ktorý sa jednoducho ovláda, je tichý a máte možnosť dokúpiť si rôzne príslušenstvo. Jeho cena sa pohybuje okolo 600-700€ a tak rozhodne patrí k tým drahším, ale aj kvalitnejším modelom.

Do nášho výberu sme vybrali menšie aj aj väčšie zostavy, ktoré zastúpi svojou multifunkčnosťou hneď niekoľko kuchynských spotrebičov. O tom, čo všetko kvalitný kuchynský robot dokáže, na aké parametre sa pri výbere zamerať sa viac dozviete v našom sprievodcovi výberom.

Najlepšie kuchynské roboty na trhu podľa nás

 ProduktHodnotenieOrientačná cena 
#1Kitchen Aid 5KSM150

 TO NAJLEPŠIE 
5 out of 5 stars (5 / 5)680 € Čítať recenzie
#2Kenwood KMM 063

 TO NAJLEPŠIE 
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)660 € Čítať recenzie
#3Kenwood KMM 770

 ZLATÝ STRED 
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)340 € Čítať recenzie
#4ETA Gratus Vital
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)690 € Čítať recenzie
#5Bosch MUM57860

 ZLATÝ STRED 
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)270 € Čítať recenzie
#6Philips HR 7778

 Ľudová voľba 
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)190 € Čítať recenzie
#7Bosch MUM4880

 Ľudová voľba 
4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)125 € Čítať recenzie

#1 Kitchen Aid 5KSM150

Víťaz zahraničných testov v Nemecku a na Slovensku

 VÍŤAZ ZAHRANIČNÝCH TESTOV   Recenzia Kitchen Aid 5KSM150 

Multifunkčný kuchynský robot Kitchen Aid 5KSM150 sa stane vašim najlepším priateľom v kuchyni. Okrem elegantného a štýlového dizajnu vás potešia najmä funkcie, ktoré využije každá gazdinka. Lahko sa čistí, takže ani po varení či pečení s ním nebudete mať veľa práce.

Pre nás najlepší kuchynský robot má kovovú konštrukciu a nerezovú misu s objemom 4,8 l. Pokiaľ ide o múku maximálne množstvo je 1,2 kg. Vďaka tomuto objemu môžete bez problémov pripraviť večeru pre dvoch, ale aj obed pre celú rodinu. Pri príprave oceníte aj jeho stabilitu a protišmykovú podložku, ktorá je vhodná na všetky povrchy.

V balení nájdete okrem samotného robota a misky aj základné vybavenie – plochý šľahač, metlička na šľahanie, hnetací hák a nalievací štít. Ak vám nebude stačiť pribalené príslušenstvo, môžete si ho dokúpiť samostatne. Rotačný kuchynský robot má planetárny systém mixovania a rotuje od stredu misy po jej okraj, takže obsah bude dôkladne premiešaný.

Recenzia kuchynských robotov sa nezaobíde bez technických parametrov. Výkon Kitchen Aid 5KSM150 je 300 W, napätie 220-240V/50-60 Hz. Počet otáčok je voliteľný od 58/minúta do 220/ minúta. Robot má priamy pohon s ozubenými kolieskami a jeho prevádzka je naozaj tichá.

Čo sa nám páči

 • výkon
 • tichý chod
 • dizajn
 • jednoduché ovládanie
 • objem nerezovej misy
 • možnosť dokúpiť veľké množstvo príslušenstva
 • víťaz testu kvality v Nemecku, Česku a na Slovensku

Čo sa nám nepáči

 • cena
 • balenie obsahuje len základné príslušenstvo
 • výkon jen 300 W

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Prejsť do obchodu

#2 Kenwood KMM 063

Jeden z najkvalitnejšie spracovaných kuchynských robotov

 Recenzia Kenwood KMM 063 

Medzi recenziami kuchynských robotov nemôže chýbať ani značka Kenwood. Model Kenwood KMM 063 je skutočne veľmi všestranný a poteší každého, kto miluje varenie, pečenie a v kuchyni je ako doma. V balení totiž nájdete aj bohatú nádielku príslušenstva, ktoré vám jednoznačne uľahčí prípravu pokrmov a ak by to nebolo dostatočné, môžete si prikúpiť ďalšie.

Tento kuchynský robot naplní všetky vaše sny o krájaní, sekaní, šľahaní, miesení, strúhaní, mletí aj odšťavovaní. Kenwood KMM 063 má celokovové telo a ovládanie rýchlosti, páčku na zdvíhanie hlavy a nástroje z nerezovej ocele. Výkonný a kvalitný motor znesie aj každodennú záťaž a bude slúžiť dlho a spoľahlivo tak ako aj celý kuchynský robot.

Kúpou Kenwood KMM 063 získate lis na citrusy, flexi metličku, hnetací hák, multi mlynček, mlynček na mäso, metličku v tvare K, balónovú metličku a food procesor. Nerezová misa s objemom 6,7 l robí z tohto prístroja skvelého pomocníka aj do väčšej rodiny. Rýchlosť otáčok je samozrejme nastaviteľná a vaše ingrediencie budú vždy dokonalo premiešané. Výkon kuchynského robota je 1500W a treba povedať aj to, že patrí k tým drahším, pretože ak ho chcete mať doma budete potrebovať cca 690€.

Čo sa nám páči

 • balenie obsahuje aj bohaté príslušenstvo
 • výkon
 • misa s objemom 6,7 l
 • možnosť dokúpiť ďalšie príslušenstvo
 • kvalitné prevedenie

Čo sa nám nepáči

 • cena
 • hmotnosť

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)

Prejsť do obchodu

#3 Kenwood KMM 770 Major Premier

Najlepší celokovový kuchynský robot

 Recenzia Kenwood KMM 770 Major Premier 

Ďalší kuchynský robot od značky Kenwood, ktorý si zaslúži pochvalu a zaraďuje sa medzi najlepšie kuchynské roboty je model KMM 770.

Tento pomocník do kuchyne vyniká predovšetkým výkonom, pretože má motor s príkonom 1200W a robustnú, kvalitnú konštrukciu. Konštrukcia aj prevody sú celokovové a dostatočne odolné. Aj tento model má planetárny systém miešania a tak jednotlivé prísady dokonalo premiešajú v strede aj na okraji misy.

Kenwood KMM 770 môžete dostať za cenu cca 320 € a v základnej výbave vás čaká balónová metlička, K metlička a hnetiaci hák na cesto. Okrem toho vám robot umožňuje aj mlieť mäso a mixovať. Kovová misa s objemom 6,7 l patrí k tým väčším a tak je vhodná aj pre väčšie rodiny. Celkový dizajn kuchynského robota Kenwood KMM 770 je jednoduchý a moderný.

Tak ako v predchádzajúcom prípade aj tu platí, že máte možnosť dokúpiť si veľké množstvo príslušenstva, napríklad set na výrobu domácich cestovín alebo odšťavovač. Praktický kuchynský robot nájde svoje využitie v každej kuchyni, pretože vám výrazne uľahčí prípravu pokrmov pre vašu rodinu alebo kamarátov.

Čo sa nám páči

 • pomer cena/kvalita
 • jednoduché ovládanie
 • príslušenstvo v balení
 • celokovová konštrukcia
 • misa s objemom 6,7 l

Čo sa nám nepáči

 • hlučnejšie chod

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Prejsť do obchodu

#4 ETA Gratus Vital

Najlepší model značky ETA

 Recenzia ETA Gratus Vital 

K najkvalitnejším kuchynským robotom určite patrí aj ETA Gratus Vital 0028 90091, ktorý patrí k tým drahším – kúpiť ho môžete za cca 670€. Za túto cenu ale dostanete elegantný, kvalitný a výkonný prístroj, ktorý vám v kuchyni veľmi pomôže. Samozrejmosťou je planetárny systém miešania a motor s vysokým výkonom 1200W.

Elegantný kuchynský robota vám umožní aj plynulé nastavenie otáčok a spoľahlivo vám čokoľvek vyšľahá, vymiesi, rozmixuje, nakrája, postrúha alebo zmieša. Samozrejme obsahuje aj mlynček na mäso, namlieť môžete aj múku. Doma si môžete namlieť aj pšeničnú alebo bezlepkovú múku z pohánky alebo ryže.

Objem antikorovej misy je 5,5 l, takže uspokojí potreby aj väčšej rodiny. Sklenený mixér s objemom 1,4 l zasa okrem iného poteší aj milovníkov smoothie, pretože vďaka nemu si ho pripravíte bez problémov. Aby ste svoj smoothie mali z čoho piť a nosiť si ho zo sebou v balení nájdete aj 2 športové fľaše. Mixér je vhodný aj na prípravu omáčok, pyré a pod.

V balení spolu s robotom nájdete hák na miesenie cesta, miešaciu, šľahaciu a flexi metličku, mixér, nadstavec na strúhanie, mlynček na mäso, citrusovač, lis na ovocie a zeleninu, mlynček na mak, obilniny a strukoviny, 2 športové fľaše a termoobaly na fľaše.

Čo sa nám páči

 • bohaté príslušenstvo v balení
 • výškovo nastaviteľná metlička
 • misa s objemom 5,5 l
 • balenie obsahuje aj 2 fľaše na smoothie s termoobalom
 • celokovová konštrukcia
 • dizajn

Čo sa nám nepáči

 • cena
 • vyššia hlučnosť

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

Prejsť do obchodu

#5 Bosch MUM57860

Jeden z najlepších pomerov cena / výkon

 Recenzia Bosch MUM57860 

K najpredávanejším kuchynským robotom patrí aj Bosch MUM57860. Ak premýšľate, aký kuchynský robot kúpiť, s týmto modelom nešliapnete vedľa. Multifunkčný robot sa dá použiť ako klasický alebo ponorný mixér, krájač, lis na citrusy, mlynček na mäso a môže vám aj vymiesiť cesto. Aj v tomto prípade je možnosť dokúpiť si príslušenstvo.

Vďaka funkcií 3D planetárneho miešania sa môžete spoľahnúť, že celý obsah 3,9 l nerezovej misy bude dôkladne premiešaný. 3D planetárne miešanie znamená, že všetky ingrediencie v mise sa premiešavajú v 3 smeroch naraz. Samozrejme môžete jednotlivé prísady pridávať aj počas miešania.

Bosch MUM57860 sa jednoducho ovláda a nenáročná je aj výmena príslušenstva, teda hnetáka na cesto, metličky na miešanie a pod. Kuchynský robot, ktorý môžete kúpiť za cenu cca 320€ má príkon 900W, LED ukazovateľ prevádzky, indikátor poruchy a priebehový krájač s troma kotúčmi. Manipuláciu so silným, ale pohyblivým multifunkčným ramenom uľahčuje funkcia EasyArm.

Čo sa nám páči

 • tichý chod
 • kompaktné rozmery
 • cena / výkon
 • jednoduchá manipulácia
 • multifunkčnosť

Čo sa nám nepáči

 • plastové časti sú náchylnejšie na poškodenie

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

Prejsť do obchodu

#6 Philips HR 7778

Najlacnejšie základné a kvalitné riešenie

 Recenzia Philips HR 7778 

Philips HR 7778 patrí k cenovo dostupnejším, ale kvalitným modelom pričom jeho cena sa pohybuje na úrovni okolo 200€. Na túto cenu získate kompaktného kuchynského pomocníka s ktorým môžete miesiť cesto, šľahať, lisovať citrusy, odšťavovať, mixovať aj strúhať. Objem misy, ktorá je v balení je 3,4 l a príkon robota je 1000W.

Philips HR 7778 má aj plynulé nastavenie rýchlosti, takže si ju viete prispôsobiť. V balení nájdete okrem metličiek, háku na miesenie cesta, lisu/odšťavovaču aj 4 disky na krájanie. Bez problémov tak nastrúhate zeleninu aj zemiaky na hranolky.

K tomu čo nájdete v krabici s kuchynským robotom si môžete dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo Philips. Príslušenstvo a niektoré časti sú vhodné aj do umývačky riadi. Ovládanie a manipulácia s robotom je veľmi jednoduchá. Dá sa teda povedať, že s kuchynským robotom Philips HR 7778 získate množstvo funkcií za rozumnú cenu vo veľmi dobrej kvalite.

Čo sa nám páči

 • cena
 • výkon
 • príslušenstvo v balení
 • jednoduché ovládanie

Čo sa nám nepáči

 • premiešanie nie je úplne dokonalé
 • hlučnejší chod
 • Základný model

NAŠE HODNOTENIE: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)

Prejsť do obchodu

#7 Bosch MUM4880

Najlacnejšie základné a kvalitné riešenie

 Recenzia Bosch MUM4880 

Premýšľate ako vybrať kuchynského robota, ktorý bude kvalitný, ale zároveň cenovo prijateľný? V tomto prípade je jasnou voľbou Bosch MUM 4880, ktorý stojí okolo 130€ ale určite vás nesklame ani kvalitou ani funkciami. Robot má všetky základné funkcie ako je šľahanie, mixovanie, hnetenie, strúhania, lis na citrusy a samozrejme planetárny systém miešania.

Multifunkčný robot má 4 pracovné rýchlosti, príkon 600W, misu s objemom 3,9 l a mixér s objemom 1 l. Objemovo aj výkonnostne teda patrí k tým menším. V balení nájdete aj hák na miesenie cesta, metličky na šľahanie a miešanie, kotúč na strúhanie a krájanie, lis na citrusy a mlynček na mäso.

Vďaka tejto výbave vám nebude v kuchyni nič chýbať a zvládnete všetky základné úkony s jedným prístrojom, ktorý nezaberie veľa miesta. Potešiť by vás mohol aj praktický stojan na príslušenstvo a nenáročná údržba. Aj v tomto prípade máte možnosť dokúpiť si ďalšie vybavenie.

Čo sa nám páči

 • cena
 • príslušenstvo
 • multifunkčnosť
 • kompaktnosť

Čo sa nám nepáči

 • slabší výkon, ktorý sa prejaví najmä pri miesení cesta
 • hlučnos

NAŠE HODNOTENIE: 4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)

Prejsť do obchodu

Ako vybrať kuchynský robot

Ak potrebujete kúpiť kvalitný kuchynský robot, radi vám poradíme, na aké parametre, vlastnosti a vybavenie sa zamerať. Ponuka v obchodoch je bohatá a táto kategória je u spotrebiteľov mimoriadne obľúbená. Preto si aj vy môžete prípravu jedla pekne uľahčiť a zároveň nezapratať kuchyňu niekoľkými spotrebičmi, ktoré zvládnu iba jednu úlohu. Multifunkčný pomocník, ktorým dobrý kuchynský robot určite je, vás pri správnom výbere vyjde podstatne menej a dokáže toho skutočne veľa.

Pravdou však je, že všetky činnosti nemusia byť na rovnako vysokej úrovni. Kuchynský robot môže byť výborný na miesenie a hnetanie, ale krájanie a sekanie je skôr doplnkovou činnosťou. Rozhoduje nielen výkon, ale aj použité materiály a kvalita prevedenia.

Čo všetko dokáže kuchynský robot?

Medzi jeho hlavné výhody patrí bohaté príslušenstvo, húževnatý motor a zastúpenie rozličných kuchynských prác. Zvládnuť by mal aspoň 5 základných funkcií – miešanie, šľahanie, hnetenie, strúhanie a sekanie. Žiadanou doplnkovou funkciou je navyše mletie mäsa, tiež aj chopper, ktorý využijete napr. na drtenie orechov, korenín a byliniek, či vysoká sklenená nádoba na výrobu smoothie a mliečnych kokteilov.

Zostavu vyberajte podľa svojich nárokov

Niektoré kuchynské roboty nemajú v základnej výbave množstvo doplnkov. Výrobca sa zameral na dve či tri nosné funkcie, ktoré zvláda na jednotku, a zvyšok nechal na potreby používateľov v podobe doplnkového príslušenstva. Iní zase stavili na obsiahle príslušenstvo, kde za jednu cenu získate všetko, k čomu je konkrétny robot stavaný. Ak radi pečiete, potrebujete výborný hnetač cesta a zaobídete sa bez sekačov, krájačov a vysokých nádob. Naopak, ak chcete robot využívať komplexne, stavte na bohaté príslušenstvo a pripravte si dostatok priestoru na prehľadné uskladnenie.

Materiál rozhoduje o životnosti

Veľmi dôležitým faktorom je materiál robota a jeho komponentov. Plastové prevedenie zvyčajne neponúka dlhú životnosť, ani sa v kuchyni “nepretrhne” od práce. Kovové súčiastky, celokovové telo, kovová nádoba na miešanie sú rozhodne lepšou voľbou, ak chcete robot využívať častejšie a aj pri vyššom zaťažení. Vedie nerez, ktorý nájdete na najkvalitnejších kuchynských robotoch a zároveň – na kuchynskej linke takéto modely aj veľmi štýlovo vyzerajú.

Príkon / výkon kuchynského robota

Tento parameter je azda najdôležitejší a samotný príkon motora rozhoduje o jeho činnostiach a aj o tom, ako v nich bude robot úspešný.

Kuchynské roboty s príkonom od 500 – 800 W dokážu spoľahlivo šľahať, mixovať, ale aj drviť menej tvrdé potraviny.

Ak siahnete po príkone, ktorý prevyšuje 1000 W, robot sa postará aj o hnetanie hustejšieho cesta, mletie a sekanie mäsa, sekanie ľadu a dokonca aj odšťavovanie. Vyhľadávanou vlastnosťou je možnosť regulácie výkonu podľa náročnosti činnosti. Efektívne tak šetrí váš čas aj prácu. Výnimkou z pohľadu príkonu sú špičkové kuchynské roboty značky KitchenAid, ktoré sú tak sprevodované, že aj pri nízkom príkone dokážu podávať vysoký húževnatý výkon.

Spodný pohon vs. horný pohon

Spodný pohon je charakteristický pre lacnejšie kuchynské roboty. Otočný hriadeľ prechádza cez stred nádoby a na vrchnú časť sa pripevnia hnetáky, šlahače a iné nástavce. Nemusí vždy podať dostatočný výkon a ani suroviny nebudú tak dôkladné premiešané, ako je tomu pri hornom pohone.

Už z názvu je jasné, že horný pohon je umiestnený v ramene kuchynského robota. Rameno možno umiestniť v horizontálnom alebo vertikálnom smere, podľa toho, akú činnosť práve vykonávate. Práve pri takomto type nájdete vyhľadavaný planetárny systém miešania a hnetania, ktoré prebieha rovnomerne v cykloch od stredu nádoby po okraje a dôkladne tak premieša všetky vložené suroviny. Žiadne hrudky, iba krásne nadýchane cesto alebo krémy.

Príslušenstvo, výbava a bezpečnosť

V základnej výbave nájdete rozhodne misku a metličky v rozličných tvaroch, ktoré sú určené na hlavné činnosti. Ak kupujete väčšiu zostavu nájdete tu nástavce a diely na sekanie, rezanie, drvenie, mixovanie, strúhanie zeleniny, mletie mäsa, či odšťavovanie ovocia a zeleniny. Súčasťou by mali byť aj praktické kryty, aby ste sa vyhli neporiadku v kuchyni.

Veľkosť hlavnej nádoby vyberajte predovšetkým podľa počtu členov rodiny. Ideálna je s objemom 3 – 5 litrov. Pamätajte, že zvyčajne nie je možné nádobu naplniť po okraj, aby sa pri miešaní suroviny neprelievali cez okraj. V návode odsledujte aj množstvo náplne, ktoré dokáže motor robota naraz utiahnuť. Hoci sa do misky zmestí viac, túto váhu neprekačujte, robot sa preťaží a vypne.

S tým súvisia aj bezpečnostné prvky – ochrana motora pred prehriatím a preťažením, poistka proti neželanému spusteniu, poistka proti spusteniu pri nesprávnom nasadení nástavcov a dielov, ktoré by boli viesť nielen k neporiadku okolo robota (rozliate a rozfŕknuté suroviny), ale aj k poškodeniu komponentov robota.

Údržba a čistenie kuchynského robota

Základné pravidlo pri čistení robota znie – Nikdy túto činnosť neodkladajte na neskôr. Všetky nástavce, metličky, hnetače, sekače a nádoby je možné veľmi jednoducho očistiť, ak na nich suroviny ešte nezaschli. Odporúčame, aby ste sa porozhliadli po modeloch, u ktorých je možné väčšinu príslušenstva vložiť do umývačky riadu. Samozrejme s výnimkou tých častí, ktoré sú napájané elektrinou. Po umytí sa postarajte o dôkladné vysušenie. Síce kovové časti zvyčajne odolávajú hrdzaveniu, predídete tak rozmnožovaniu baktérii a ďalších choroboplodných zárodkov, a zároveň neskrátite životnosť a nezávadnosť komponentov kuchynského robota.

Zhrnutie na záver

V hodnotení najlepších kuchynských robotov to u nás vyhral Kitchen Aid 5KSM150, ktorý síce patrí k tým drahším, ale rozhodne nesklame ani náročných užívateľov, ktorý ho budú používať každý deň. Tichý chod, elegantný dizajn a kvalita sú v tomto prípade samozrejmosťou.

Pokiaľ chcete niečo cenovo dostupnejšie, ale pritom skutočne kvalitné odporúčame Kenwood KMM 770, ktorý stojí zhruba polovicu, ale určite bude užitočným a dlhoročným spoločníkom v kuchyni.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového kuchynského robota. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho kuchynského robota na trhu.
0 Zdieľanie

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin