Najlepšie kuchynské roboty: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kuchynské roboty

Kuchynský robot vám dokáže ušetriť veľa práce aj času, ktorý strávite pri príprave jedál. Aby bol naozaj užitočný, mal by sa jednoducho ovládať, byť výkonný, praktický a s rôznymi funkciami. Oplatí sa investovať do drahšieho kuchynského robota alebo vystačíte aj s lacnejším modelom? Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie kuchynské roboty? Nasledujúce tipy vás prevedú nielen špičkovými modelmi, nájdete tu tiež rozumnú ľudovú voľbu, ktorá aj napriek nižšej cene podáva solídny výkon a nepatrí k poruchovým produktom.

Do nášho výberu sme vybrali menšie aj väčšie zostavy, ktoré zastúpia svojou multifunkčnosťou hneď niekoľko kuchynských spotrebičov. O tom, čo všetko kvalitný kuchynský robot dokáže a na aké parametre sa pri výbere zamerať, sa viac dozviete v našom sprievodcovi. Ak chcete mať istotu, že si vyberiete pomocníka na niekoľko rokov bez poruchy, zamerajte pozornosť aj na dostupné testy a recenzie kuchynských robotov, kde nájdete cenné skúsenosti z používania.

Najlepšie kuchynské roboty podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktHodnotenieOrientačná cena 
#1KitchenAid 5KSM175

 TO NAJLEPŠIE 
[usr 5 text="true" tooltip="true"]573 € Čítať recenzie
#2Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack

 TO NAJLEPŠIE – ALTERNATÍVA 
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]850 € Čítať recenzie
#3ETA 0028 90061 Gratus Max III.

 ZLATÝ STRED 
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]460 € Čítať recenzie
#4Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium

 VYSOKÁ KVALITA 
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]699 € Čítať recenzie
#5Bosch MUM57860

 ZLATÝ STRED – ALTERNATÍVA 
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]270 € Čítať recenzie
#6Philips HR 7778

 Ľudová voľba 
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]190 € Čítať recenzie
#7Bosch MUM4880

 Ľudová voľba 
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]125 € Čítať recenzie

1.KitchenAid 5KSM175

Multifunkčný kuchynský robot KitchenAid 5KSM175 sa rýchlo stane vaším najlepším priateľom v kuchyni. Okrem elegantného a štýlového retro dizajnu vás potešia najmä funkcie, ktoré využije každá gazdinka. Ľahko sa čistí, takže ani po varení či pečení s ním nebudete mať veľa práce.

Pre nás najlepší kuchynský robot má kovovú konštrukciu a 2 nerezové misy s objemami 4,8 l a 3,3 l. Naraz zvládne spracovať až 2,25 kg surovín. Pri príprave oceníte jeho stabilitu a protišmykovú podložku, ktorá je vhodná na všetky povrchy.

V balení nájdete okrem samotného robota a misky aj základné vybavenie – plochý šľahač, metlička na šľahanie, hnetací hák a nalievací štít. Ak vám nebude stačiť pribalené príslušenstvo, môžete si ho dokúpiť samostatne (potom zvládne aj odšťavovať, lisovať, strúhať a mlieť). Rotačný kuchynský robot má ospevovanýplanetárny systém mixovania a rotuje od stredu misy po jej okraj a obsah tak bude vždy dôkladne premiešaný.

Nezaobídeme sa ani bez technických parametrov. Výkon Kitchen Aid 5KSM150 je 300 W a na výber máte z 10 rýchlostí. Počet otáčok je voliteľný od 58 do 220 otáčok za minútu. Robot má priamy pohon s ozubenými kolieskami a jeho prevádzka je naozaj tichá.

Príkon: 300 W. Objem hlavnej nádoby: 4,8l a 3,3 l

Ukázať v obchode

2.Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack


V našom výbere nemôže chýbať ani značka Kenwood. Model Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack je skutočne veľmi všestranný a poteší každého, kto miluje varenie, pečenie a v kuchyni je ako doma. V balení totiž nájdete aj bohatú nádielku príslušenstva, ktoré vám jednoznačne uľahčí prípravu pokrmov a ak by to nebolo dostatočné, môžete si prikúpiť ďalšie.

Tento kuchynský robot naplní všetky vaše sny o krájaní, sekaní, šľahaní, miesení, strúhaní, mletí aj odšťavovaní. Má celokovové telo, ovládanie rýchlostí, páčku na zdvíhanie hlavy a nástroje z nerezovej ocele. Kvalitný motor znesie aj každodennú záťaž a bude slúžiť dlho a spoľahlivo tak ako aj celý kuchynský robot.

Jeho kúpou získate cukrársku metlu, flexibilnú metlu na trené cesto, silný food processor, mlynček na mäso a sklenený mixér Thermoresist na smothie a teplé mixované polievky. Nerezová misa s objemom 6,7 l robí z tohto prístroja skvelého pomocníka aj do väčšej rodiny. Rýchlosť otáčok je samozrejme nastaviteľná (6 rýchlostí) a vaše ingrediencie budú vždy dokonale premiešané. Výkon kuchynského robota je 1700W.

Príkon: 1700 W. Objem hlavnej nádoby: 6,7 l

Ukázať v obchode

3.ETA 0028 90061 Gratus Max III.

K najkvalitnejším kuchynským robotom určite patrí aj ETA Gratus Max III., ktorý momentálne vedie v predajnosti a získava vysoké užívateľské hodnotenia. Svoju kúpu neoľutujete – získate elegantný, kvalitný a výkonný prístroj, ktorý má povesť univerzálneho pomocníka. Samozrejmosťou v tejto cenovej hladine je planetárny systém miešania a motor s vysokým výkonom 1200W, ktorý zvláda aj časté zaťaženie.

Elegantný kuchynský robot vám umožní plynulé nastavenie otáčok a spoľahlivo čokoľvek vyšľahá, vymiesi, rozmixuje, nakrája, postrúha alebo zmieša. Jeho súčasťou je mlynček na mäso so štyrmi stupňami hrubosti mletia. Objem antikorovej misy je 5,5 l, takže spoľahlivo uspokojí aj potreby väčšej rodiny. Naraz zvládne spracovať až 5 litrov liateho cesta!

V balení spolu s robotom nájdete miešaciu metlu, hnetací hák, mixér, mlynček na mäso. Spotrebič je vybavený najdôležitejšími bezpečnostnými poistkami a na údržbu či zostavenie mimoriadne jednoduchý.

Príkon: 1200 W. Objem hlavnej nádoby: 5,5 l

Ukázať v obchode

4.Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium

Ďalší kuchynský robot od značky Kenwood, ktorý si zaslúži pochvalu a zaraďuje sa medzi najlepšie kuchynské roboty je model KVL 8400 S Chef XL Titanium. Za svoj perfektný dizajn získal ocenenie v súťaži IF Gold Award.

Tento pomocník do kuchyne vyniká predovšetkým vysokým výkonom, pretože má motor s príkonom 1700W a robustnú, kvalitnú konštrukciu. Konštrukcia aj prevody sú celokovové a dostatočne odolné. Aj tento model má planetárny systém miešania a tak jednotlivé prísady dokonalo premiešajú od stredu až po okraj misy.

Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium sa predáva za cenu okolo 700 € a jeho základná výbava má profi nádych. Nájdete tu hnetací hák, metlu na precízne cukrárske práce, K metlu, šľahaciu balónovú metlu, flexi metlu, sklenený Thermoresist mixér, food processor. Okrem toho vám robot umožňuje aj mlieť mäso (+3 mlecie disky). Kovová misa s objemom 6,7 l patrí k tým väčším a tak je vhodná aj pre väčšie rodiny.

Praktický kuchynský robot síce nepatrí k najlacnejším, jeho prevedenia a výbava patria k špičke medzi kuchynskými robotmi. Svoje využitie isto nájde u náročnejších gazdiniek, pre ktoré je pečenie a príprava jedla vášňou alebo aj prácou.

Príkon: 1700 W. Objem hlavnej nádoby: 6,7 l

Ukázať v obchode

5.Bosch MUM57860

K najpredávanejším kuchynským robotom patrí aj Bosch MUM57860. Ak premýšľate, aký kuchynský robot kúpiť, s týmto modelom nešliapnete vedľa. Multifunkčný robot sa dá použiť ako klasický alebo ponorný mixér, krájač, lis na citrusy, mlynček na mäso a môže vám aj vymiesiť cesto. Aj v tomto prípade je možnosť dokúpiť si príslušenstvo.

Vďaka funkcií 3D planetárneho miešania sa môžete spoľahnúť, že celý obsah 3,9 l nerezovej misy bude dôkladne premiešaný. 3D planetárne miešanie znamená, že všetky ingrediencie v mise sa premiešavajú v 3 smeroch naraz. Samozrejme, môžete jednotlivé prísady pridávať aj počas miešania.

Bosch MUM57860 sa jednoducho ovláda a nenáročná je aj výmena príslušenstva, teda hnetáka na cesto, metličky na miešanie a pod. Kuchynský robot, ktorý môžete kúpiť za cenu cca 320€ má príkon 900W, LED ukazovateľ prevádzky, indikátor poruchy a priebehový krájač s troma kotúčmi. Manipuláciu so silným, ale pohyblivým multifunkčným ramenom uľahčuje funkcia EasyArm.

Príkon: 900 W. Objem hlavnej nádoby: 3,9 l

Ukázať v obchode

6.Philips HR 7778

Philips HR 7778 patrí k cenovo dostupnejším, ale kvalitným modelom pričom jeho cena sa pohybuje na úrovni okolo 200€. Na túto cenu získate kompaktného kuchynského pomocníka s ktorým môžete miesiť cesto, šľahať, lisovať citrusy, odšťavovať, mixovať aj strúhať. Objem misy, ktorá je v balení je 3,4 l a príkon robota je 1000W.

Philips HR 7778 má aj plynulé nastavenie rýchlosti, takže si ju viete prispôsobiť. V balení nájdete okrem metličiek, háku na miesenie cesta, lisu/odšťavovaču aj 4 disky na krájanie. Bez problémov tak nastrúhate zeleninu, aj zemiaky na hranolky.

K tomu čo nájdete v krabici s kuchynským robotom si môžete dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo Philips. Príslušenstvo a niektoré časti sú vhodné aj do umývačky riadi. Ovládanie a manipulácia s robotom je veľmi jednoduchá. Dá sa teda povedať, že s kuchynským robotom Philips HR 7778 získate množstvo funkcií za rozumnú cenu vo veľmi dobrej kvalite.

Príkon: 1000 W. Objem hlavnej nádoby: 3,4 l

Ukázať v obchode

7.Bosch MUM4880

Premýšľate ako vybrať kuchynský robot, ktorý bude kvalitný, ale zároveň cenovo prijateľný? V tomto prípade je jasnou voľbou Bosch MUM 4880, ktorý stojí okolo 130€ ale určite vás nesklame ani kvalitou ani funkciami. Robot má všetky základné funkcie ako je šľahanie, mixovanie, hnetenie, strúhania, lis na citrusy a samozrejme planetárny systém miešania.

Multifunkčný robot má 4 pracovné rýchlosti, príkon 600W, misu s objemom 3,9 l a mixér s objemom 1 l. Objemovo aj výkonnostne teda patrí k tým menším. V balení nájdete aj hák na miesenie cesta, metličky na šľahanie a miešanie, kotúč na strúhanie a krájanie, lis na citrusy a mlynček na mäso.

Vďaka tejto výbave vám nebude v kuchyni nič chýbať a zvládnete všetky základné úkony s jedným prístrojom, ktorý ani nezaberá veľa miesta. Potešiť by vás mohol aj praktický stojan na príslušenstvo a nenáročná údržba. Aj v tomto prípade máte možnosť dokúpiť si ďalšie vybavenie.

Príkon: 600 W. Objem hlavnej nádoby: 3,9 l

Ukázať v obchode

Ako vybrať kuchynský robot

Ak potrebujete kúpiť kvalitný kuchynský robot, radi vám poradíme, na aké parametre, vlastnosti a vybavenie sa zamerať. Ponuka v obchodoch je bohatá a táto kategória je u spotrebiteľov mimoriadne obľúbená. Preto si aj vy môžete prípravu jedla pekne uľahčiť a zároveň nezapratať kuchyňu niekoľkými spotrebičmi, ktoré zvládnu iba jednu úlohu. Multifunkčný pomocník, ktorým dobrý kuchynský robot určite je, vás pri správnom výbere vyjde podstatne menej a dokáže toho skutočne veľa.

Pravdou však je, že všetky činnosti nemusia byť na rovnako vysokej úrovni. Kuchynský robot môže byť výborný na miesenie a hnetanie, ale krájanie a sekanie je skôr doplnkovou činnosťou. Rozhoduje nielen výkon, ale aj použité materiály a kvalita prevedenia.

⏩ Čo všetko dokáže kuchynský robot?

Medzi jeho hlavné výhody patrí bohaté príslušenstvo, húževnatý motor a zastúpenie rozličných kuchynských prác. Zvládnuť by mal aspoň 5 základných funkcií – miešanie, šľahanie, hnetenie, strúhanie a sekanie. Žiadanou doplnkovou funkciou je navyše mletie mäsa, tiež aj chopper, ktorý využijete napr. na drtenie orechov, korenín a byliniek, či vysoká sklenená nádoba na výrobu smoothie a mliečnych kokteilov.

⏩ Zostavu vyberajte podľa svojich nárokov

Niektoré kuchynské roboty nemajú v základnej výbave množstvo doplnkov. Výrobca sa zameral na dve či tri nosné funkcie, ktoré zvláda na jednotku, a zvyšok nechal na potreby používateľov v podobe doplnkového príslušenstva. Iní zase stavili na obsiahle príslušenstvo, kde za jednu cenu získate všetko, k čomu je konkrétny robot stavaný. Ak radi pečiete, potrebujete výborný hnetač cesta a zaobídete sa bez sekačov, krájačov a vysokých nádob. Naopak, ak chcete robot využívať komplexne, stavte na bohaté príslušenstvo a pripravte si dostatok priestoru na prehľadné uskladnenie.

⏩ Materiál rozhoduje o životnosti

Veľmi dôležitým faktorom je materiál robota a jeho komponentov. Plastové prevedenie zvyčajne neponúka dlhú životnosť, ani sa v kuchyni “nepretrhne” od práce. Kovové súčiastky, celokovové telo, kovová nádoba na miešanie sú rozhodne lepšou voľbou, ak chcete robot využívať častejšie a aj pri vyššom zaťažení. Vedie nerez, ktorý nájdete na najkvalitnejších kuchynských robotoch a zároveň – na kuchynskej linke takéto modely aj veľmi štýlovo vyzerajú.

⏩ Príkon / výkon kuchynského robota

Tento parameter je azda najdôležitejší a samotný príkon motora rozhoduje o jeho činnostiach a aj o tom, ako v nich bude robot úspešný.

Kuchynské roboty s príkonom od 500 – 800 W dokážu spoľahlivo šľahať, mixovať, ale aj drviť menej tvrdé potraviny.

Ak siahnete po príkone, ktorý prevyšuje 1000 W, robot sa postará aj o hnetanie hustejšieho cesta, mletie a sekanie mäsa, sekanie ľadu a dokonca aj odšťavovanie. Vyhľadávanou vlastnosťou je možnosť regulácie výkonu podľa náročnosti činnosti. Efektívne tak šetrí váš čas aj prácu. Výnimkou z pohľadu príkonu sú špičkové kuchynské roboty značky KitchenAid, ktoré sú tak sprevodované, že aj pri nízkom príkone dokážu podávať vysoký húževnatý výkon.

⏩ Spodný pohon vs. horný pohon

Spodný pohon je charakteristický pre lacnejšie kuchynské roboty. Otočný hriadeľ prechádza cez stred nádoby a na vrchnú časť sa pripevnia hnetáky, šľahače a iné nástavce. Nemusí vždy podať dostatočný výkon a ani suroviny nebudú tak dôkladné premiešané, ako je tomu pri hornom pohone.

Už z názvu je jasné, že horný pohon je umiestnený v ramene kuchynského robota. Rameno možno umiestniť v horizontálnom alebo vertikálnom smere, podľa toho, akú činnosť práve vykonávate. Práve pri takomto type nájdete vyhľadavaný planetárny systém miešania a hnetania, ktoré prebieha rovnomerne v cykloch od stredu nádoby po okraje a dôkladne tak premieša všetky vložené suroviny. Žiadne hrudky, iba krásne nadýchane cesto alebo krémy.

Video

⏩ Príslušenstvo, výbava a bezpečnosť

V základnej výbave nájdete rozhodne misku a metličky v rozličných tvaroch, ktoré sú určené na hlavné činnosti. Ak kupujete väčšiu zostavu nájdete tu nástavce a diely na sekanie, rezanie, drvenie, mixovanie, strúhanie zeleniny, mletie mäsa, či odšťavovanie ovocia a zeleniny. Súčasťou by mali byť aj praktické kryty, aby ste sa vyhli neporiadku v kuchyni.

Veľkosť hlavnej nádoby vyberajte predovšetkým podľa počtu členov rodiny. Ideálna je s objemom 3 – 5 litrov. Pamätajte, že zvyčajne nie je možné nádobu naplniť po okraj, aby sa pri miešaní suroviny neprelievali cez okraj. V návode odsledujte aj množstvo náplne, ktoré dokáže motor robota naraz utiahnuť. Hoci sa do misky zmestí viac, túto váhu neprekračujte, robot sa preťaží a vypne.

S tým súvisia aj bezpečnostné prvky – ochrana motora pred prehriatím a preťažením, poistka proti neželanému spusteniu, poistka proti spusteniu pri nesprávnom nasadení nástavcov a dielov, ktoré by boli viesť nielen k neporiadku okolo robota (rozliate a rozfŕknuté suroviny), ale aj k poškodeniu komponentov robota.

⏩ Údržba a čistenie kuchynského robota

Základné pravidlo pri čistení robota znie – Nikdy túto činnosť neodkladajte na neskôr. Všetky nástavce, metličky, hnetače, sekače a nádoby je možné veľmi jednoducho očistiť, ak na nich suroviny ešte nezaschli. Odporúčame, aby ste sa porozhliadli po modeloch, u ktorých je možné väčšinu príslušenstva vložiť do umývačky riadu. Samozrejme s výnimkou tých častí, ktoré sú napájané elektrinou. Po umytí sa postarajte o dôkladné vysušenie. Síce kovové časti zvyčajne odolávajú hrdzaveniu, predídete tak rozmnožovaniu baktérii a ďalších choroboplodných zárodkov, a zároveň neskrátite životnosť a nezávadnosť komponentov kuchynského robota.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového kuchynského robota. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho kuchynského robota z dostupnej ponuky na trhu.

⭐ Ak hľadáte nové kuchynské spotrebiče a chcete sa rýchlo zorientovať, potom odporúčame aj:

5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin