Ako vybrať najlepší kuchynský robot? TOP produkty podľa recenzií

kuchynský robotKuchynský robot vám dokáže ušetriť veľa práce a času, ktorý strávite pri príprave jedál. Aby bol naozaj užitočný, mal by sa jednoducho ovládať, byť výkonný, praktický a s rôznymi funkciami. Oplatí sa investovať do drahšieho kuchynského robota alebo vystačíte i s lacnejším modelom? Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie kuchynské roboty? Nasledujúce tipy vás prevedú nielen špičkovými modelmi, nájdete tu tiež rozumnú ľudovú voľbu, ktorá aj napriek nižšej cene podáva solídny výkon a nepatrí k poruchovým produktom.

Do nášho výberu sme vybrali menšie a taktiež väčšie zostavy, ktoré zastúpia svojou multifunkčnosťou hneď niekoľko kuchynských spotrebičov. O tom, čo všetko kvalitný kuchynský robot dokáže a na aké parametre sa pri výbere zamerať, sa viac dozviete v nasledujúcom prehľade. Ak chcete mať istotu, že si vyberiete pomocníka na niekoľko rokov bez poruchy, zamerajte pozornosť aj na dostupné testy a recenzie kuchynských robotov, kde nájdete cenné skúsenosti z užívateľov z reálneho používania.

Najlepšie kuchynské roboty podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1KitchenAid 5KSM175
+ Výborný pracovný výkon a profesionálne spracovanie
+ Veľmi tichý chod
+ Rýchle a dôkladné planetárne miešanie
+ Jednoduché ovládanie aj jednoduché čistenie
+ Elegantný a pútavý retro dizajn
od 589 €
Príkon: 300 W | Objem hlavnej misy: 4,8 l | Počet rýchlostí: 10
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Tefal i-Coach Touch QB950D38
+ Multifunkčný kuchynský robot s digitálnym displejom
+ Planetárny spôsob miešania
+ 21 automatických programov
+ Uložené recepty, návody, tipy a triky pre pečenie
+ Výborná a využiteľná výbava
od 814 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: 8
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3ETA Gratus Vital II
+ Všestranný kuchynský robot
+ Výkonný motor so stabilizátorom – udržiava nastavené otáčky
+ Planetárny systém miešania
+ Široká škála príslušenstva
+ Rozsiahle príslušenstvo
od 589 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Kuchynský robot Tescoma PRESIDENT
+ Celokovový kuchynský robot
+ Veľkokapacitná nerezová nádoba
+ Extra bohaté príslušenstvo
+ Planetárny systém miešania
+ Nadčasový dizajn, robustné prevedenie
od 599 €
Príkon: 1500 W | Objem hlavnej misy: 6 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Klarstein Bella Pico 2G
+ Elegantný kompaktnejší dizajn
+ Priaznivá cena
+ Osvedčená kvalita a väčší výkon
+ Jednoduchá obsluha
+ Praktická výbava
od 101 €
Príkon: 1300 W | Objem hlavnej misy: 5 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Kenwood KMX 750RD
+ Kvalitné celokovové telo a výkonný motor
+ Možnosť pripojenia viac ako 10 nadstavcov
+ Planetárny systém miešania
+ Variabilné ovládanie rýchlostí
+ Nadčasový britský dizajn
od 223 €
Príkon: 1000 W | Objem hlavnej misy: 5 l | Počet rýchlostí: plynulá regulácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7ETA Gustus IV Gulliver
+ Veľká nerezová misa
+ Planetárny systém miešania
+ Vysoko odolné kovové prevodové kolesá
+ Plynulá regulácia otáčok pre voliteľnú rýchlosť
+ Jednoduchá výmena nadstavcov
od 279 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: plynulá regulácia
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať kuchynský robot

Ak potrebujete kúpiť kvalitný kuchynský robot, radi vám poradíme, na aké parametre, vlastnosti a vybavenie sa zamerať. Ponuka v obchodoch je bohatá a táto kategória je u spotrebiteľov mimoriadne obľúbená. Preto si aj vy môžete prípravu jedla pekne uľahčiť, a zároveň nezapratať kuchyňu niekoľkými spotrebičmi, ktoré zvládnu iba jednu úlohu. Multifunkčný pomocník, ktorým dobrý kuchynský robot určite je, vás pri správnom výbere vyjde podstatne menej a dokáže toho skutočne veľa.

Pravdou však je, že všetky činnosti nemusia byť na rovnako vysokej úrovni. Kuchynský robot môže byť výborný na miesenie a hnetanie, ale krájanie a sekanie je skôr doplnkovou činnosťou. Rozhoduje nielen výkon, ale aj použité materiály a kvalita prevedenia.

Čo všetko dokáže kuchynský robot?

Medzi jeho hlavné výhody patrí bohaté príslušenstvo, húževnatý motor a zastúpenie rozličných kuchynských prác. Zvládnuť by mal aspoň 5 základných funkcií – miešanie, šľahanie, hnetenie, strúhanie a sekanie. Žiadanou doplnkovou funkciou je navyše mletie mäsa, tiež aj chopper, ktorý využijete napr. na drtenie orechov, korenín a byliniek, či vysoká sklenená nádoba na výrobu smoothie a mliečnych kokteilov.

Zostavu vyberajte podľa svojich nárokov

Niektoré kuchynské roboty nemajú v základnej výbave množstvo doplnkov. Výrobca sa zameral na dve či tri nosné funkcie, ktoré zvláda na jednotku, a zvyšok nechal na potreby používateľov v podobe doplnkového príslušenstva. Iní zase stavili na obsiahle príslušenstvo, kde za jednu cenu získate všetko, k čomu je konkrétny robot stavaný. Ak radi pečiete, potrebujete výborný hnetač cesta a zaobídete sa bez sekačov, krájačov a vysokých nádob. Naopak, ak chcete robot využívať komplexne, stavte na bohaté príslušenstvo a pripravte si dostatok priestoru na prehľadné uskladnenie.

Materiál rozhoduje o životnosti

Veľmi dôležitým faktorom je materiál robota a jeho komponentov. Plastové prevedenie zvyčajne neponúka dlhú životnosť, ani sa v kuchyni „nepretrhne“ od práce. Kovové súčiastky, celokovové telo, kovová nádoba na miešanie sú rozhodne lepšou voľbou, ak chcete robot využívať častejšie a aj pri vyššom zaťažení. Vedie nerez, ktorý nájdete na najkvalitnejších kuchynských robotoch, a zároveň – na kuchynskej linke takéto modely aj veľmi štýlovo vyzerajú.

Príkon / výkon kuchynského robota

Tento parameter je azda najdôležitejší a samotný príkon motora rozhoduje o jeho činnostiach a o tom, ako v nich bude robot úspešný.

Kuchynské roboty s príkonom od 500 – 800 W dokážu spoľahlivo šľahať, mixovať, ale aj drviť menej tvrdé potraviny.

Ak siahnete po príkone, ktorý prevyšuje 1000 W, robot sa postará už aj o hnetanie hustejšieho cesta, mletie a sekanie mäsa, sekanie ľadu a dokonca aj odšťavovanie. Vyhľadávanou vlastnosťou je možnosť regulácie výkonu podľa náročnosti činnosti. Efektívne tak šetrí váš čas i prácu. Výnimkou z pohľadu príkonu sú špičkové kuchynské roboty značky KitchenAid, ktoré sú tak sprevodované, že aj pri nízkom príkone dokážu podávať vysoký húževnatý výkon.

Spodný pohon vs. horný pohon

Spodný pohon je charakteristický pre lacnejšie kuchynské roboty. Otočný hriadeľ prechádza cez stred nádoby a na vrchnú časť sa pripevnia hnetáky, šľahače a iné nástavce. Nemusí vždy podať dostatočný výkon a ani suroviny nebudú tak dôkladné premiešané, ako je tomu pri hornom pohone.

Už z názvu je jasné, že horný pohon je umiestnený v ramene kuchynského robota. Rameno možno umiestniť v horizontálnom alebo vertikálnom smere, podľa toho, akú činnosť práve vykonávate. Práve pri takomto type nájdete vyhľadavaný planetárny systém miešania a hnetania, ktoré prebieha rovnomerne v cykloch od stredu nádoby po okraje a dôkladne tak premieša všetky vložené suroviny. Žiadne hrudky, iba krásne nadýchane cesto alebo krémy.

Príslušenstvo, výbava a bezpečnosť

V základnej výbave nájdete rozhodne misku a metličky v rozličných tvaroch, ktoré sú určené na hlavné činnosti. Ak kupujete väčšiu zostavu nájdete tu nástavce a diely na sekanie, rezanie, drvenie, mixovanie, strúhanie zeleniny, mletie mäsa, či odšťavovanie ovocia a zeleniny. Súčasťou by mali byť aj praktické kryty, aby ste sa vyhli neporiadku v kuchyni.

Veľkosť hlavnej nádoby vyberajte predovšetkým podľa počtu členov rodiny. Ideálna je s objemom 3 – 5 litrov. Pamätajte, že zvyčajne nie je možné nádobu naplniť po okraj, aby sa pri miešaní suroviny neprelievali cez okraj. V návode odsledujte tiež množstvo náplne, ktoré dokáže motor robota naraz utiahnuť. Hoci sa do misky zmestí viac, túto váhu neprekračujte, robot sa preťaží a vypne.

S tým súvisí prítomnosť bezpečnostných prvkov – ochrana motora pred prehriatím a preťažením, poistka proti neželanému spusteniu, poistka proti spusteniu pri nesprávnom nasadení nástavcov a dielov, ktoré by boli viesť nielen k neporiadku okolo robota (rozliate a rozfŕknuté suroviny), ale aj k poškodeniu komponentov robota.

Údržba a čistenie kuchynského robota

Základné pravidlo pri čistení robota znie – Nikdy túto činnosť neodkladajte na neskôr. Všetky nástavce, metličky, hnetače, sekače a nádoby je možné veľmi jednoducho očistiť, ak na nich suroviny ešte nezaschli. Odporúčame, aby ste sa porozhliadli po modeloch, u ktorých je možné väčšinu príslušenstva vložiť do umývačky riadu. Samozrejme s výnimkou tých častí, ktoré sú napájané elektrinou. Po umytí sa postarajte o dôkladné vysušenie. Síce kovové časti zvyčajne odolávajú hrdzaveniu, predídete tak rozmnožovaniu baktérii a ďalších choroboplodných zárodkov, a zároveň neskrátite životnosť a nezávadnosť komponentov kuchynského robota.

#KitchenAid 5KSM175

Multifunkčný kuchynský robot KitchenAid 5KSM175 sa rýchlo stane vaším najlepším priateľom v kuchyni. Okrem elegantného a štýlového retro dizajnu vás potešia najmä funkcie, ktoré využije každá gazdinka. Ľahko sa čistí, takže ani po varení či pečení s ním nebudete mať veľa práce.

Pre nás najlepší kuchynský robot má kovovú konštrukciu a 2 nerezové misy s objemami 4,8 l a 3,3 l. Naraz zvládne spracovať až 2,25 kg surovín. Pri príprave oceníte jeho stabilitu a protišmykovú podložku, ktorá je vhodná na všetky povrchy.

V balení nájdete okrem samotného robota a misky aj základné vybavenie – plochý šľahač, metlička na šľahanie, hnetací hák a nalievací štít. Ak vám nebude stačiť pribalené príslušenstvo, môžete si ho dokúpiť samostatne (potom zvládne aj odšťavovať, lisovať, strúhať a mlieť). Rotačný kuchynský robot má ospevovanýplanetárny systém mixovania a rotuje od stredu misy po jej okraj a obsah tak bude vždy dôkladne premiešaný.

Nezaobídeme sa ani bez technických parametrov. Výkon Kitchen Aid 5KSM150 je 300 W a na výber máte z 10 rýchlostí. Počet otáčok je voliteľný od 58 do 220 otáčok za minútu. Robot má priamy pohon s ozubenými kolieskami a jeho prevádzka je naozaj tichá.

Príkon: 300 W. Objem hlavnej nádoby: 4,8l a 3,3 l

Ukázať v obchode

#ETA 0028 90061 Gratus Max III.

K najkvalitnejším kuchynským robotom určite patrí aj ETA Gratus Max III., ktorý momentálne vedie v predajnosti a získava veľmi dobré užívateľské hodnotenia. Svoju kúpu neoľutujete – získate elegantný, kvalitný a výkonný prístroj, ktorý má povesť univerzálneho pomocníka. Samozrejmosťou v tejto cenovej hladine je planetárny systém miešania a motor s vysokým výkonom 1200W, ktorý zvláda aj časté zaťaženie.

Elegantný kuchynský robot vám umožní plynulé nastavenie otáčok a spoľahlivo čokoľvek vyšľahá, vymiesi, rozmixuje, nakrája, postrúha alebo zmieša. Jeho súčasťou je mlynček na mäso so štyrmi stupňami hrubosti mletia. Objem antikorovej misy je 5,5 l, takže spoľahlivo uspokojí aj potreby väčšej rodiny. Naraz zvládne spracovať až 5 litrov liateho cesta!

V balení spolu s robotom nájdete miešaciu metlu, hnetací hák, mixér, mlynček na mäso. Spotrebič je vybavený najdôležitejšími bezpečnostnými poistkami a na údržbu či zostavenie mimoriadne jednoduchý.

Príkon: 1200 W. Objem hlavnej nádoby: 5,5 l

Ukázať v obchode

Ceny kuchynských robotov

Koľko zaplatíte za kvalitný kuchynský robot, ktorý za vás prevezme veľkú časť prípravných prác? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Kuchynské roboty do 200 eur

V tejto cenovej relácii nájdete základné kuchynské roboty, ktoré oslovia predovšetkým menej náročných používateľov. Môžu disponovať nižším výkonom, menším počtom rýchlostí, či slabšou výbavou. Zvyčajne si poradia s hnetením, miesením a šľahaním. Niektoré horšie, iné na prekvapenie veľmi dobre.

Smerom k dvom stovkám eur však už schopnosti aj kvalita prevedenia kuchynských robotov prirodzene narastajú. Dostupné recenzie kuchynských robotov celkom jasne odlíšia, čo za vašu investíciu stojí a kedy radšej hľadať ďalej.

Kuchynské roboty od 200 do 600 eur

Na výber veľmi široká a rozmanitá kategória, ukrýva najpredávanejšie kuchynské roboty od viacerých renomovaných výrobcov. Poteší pomer cena/výkon aj pomer cena/kvalita. Ide o modely, ktoré už disponujú dostatočným výkonom na pokorenie mnohých úloh až výziev.

Oplývajú bohatým príslušenstvom a sú vyrobené z kvalitnejších materiálov, čo dáva predpoklad k tomu, že zvládnu aj intenzívnejšie používanie. Ak sa u vás doma často vypeká a varí, určite tu nájdete svojho favorita.

Kuchynské roboty od 600 eur

Máte zálusk na špičkovo vybavený kuchynský robot, ktorý si poradí s častým využívaním a očarí vás výborným výkonom? Renomované značky majú na svojom konte aj skutočne húževnaté a silné kuchynské motory, ktoré zvládnu vypracovať väčšie množstvo „materiálu“ naraz.

Potenciálnych záujemcov poteší bohaté príslušenstvo, plynulá regulácia rýchlosti, jednoduchá manipulácia aj čistenie. Vítaným bonusom býva predĺžená záruka od výrobcu (napríklad na 5 rokov).

Najlepšie značky kuchynských robotov

Radi si vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené kuchynské roboty a osvedčili sa už v mnohých kuchyniach.

  • KitchenAid – Kuchynské roboty od americkej značky KitchenAid sú atraktívne už na prvý pohľad. Skrášľujú veľa kuchýň, no nezostávajú len pri estetickej funkcii. Ponúkajú výborný pracovný výkon a kvalitné profesionálne spracovanie. Ideálne aj pre náročných a na intenzívne používanie.
  • Kenwood – Popredný výrobca kuchynských spotrebičov má v ponuke bohaté portfólio kuchynských robotov v rôznych cenových reláciách a vybavenosti. Okrem pracovných schopností potešia aj decentným minimalistickým dizajnom.
  • Eta – Niekoľko modelov od overenej značky Eta patrí aktuálne medzi najpredávanejšie kuchynské roboty vôbec. Zaujali veľmi dobrým pomerom cena/výkon, všestrannosťou a rozsiahlym príslušenstvom. Top modely sprevádzajú výborné recenzie od kupujúcich.
  • Klarstein – Zaujímavá ponuka cenovo dostupnejších kuchynských robotov primeranej kvality výkonu. V popularite vedú najmä žiarovo červené a elegantné čierne modely kompaktnejších rozmerov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1KitchenAid 5KSM175
+ Výborný pracovný výkon a profesionálne spracovanie
+ Veľmi tichý chod
+ Rýchle a dôkladné planetárne miešanie
+ Jednoduché ovládanie aj jednoduché čistenie
+ Elegantný a pútavý retro dizajn
od 589 €
Príkon: 300 W | Objem hlavnej misy: 4,8 l | Počet rýchlostí: 10
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Tefal i-Coach Touch QB950D38
+ Multifunkčný kuchynský robot s digitálnym displejom
+ Planetárny spôsob miešania
+ 21 automatických programov
+ Uložené recepty, návody, tipy a triky pre pečenie
+ Výborná a využiteľná výbava
od 814 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: 8
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3ETA Gratus Vital II
+ Všestranný kuchynský robot
+ Výkonný motor so stabilizátorom – udržiava nastavené otáčky
+ Planetárny systém miešania
+ Široká škála príslušenstva
+ Rozsiahle príslušenstvo
od 589 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Kuchynský robot Tescoma PRESIDENT
+ Celokovový kuchynský robot
+ Veľkokapacitná nerezová nádoba
+ Extra bohaté príslušenstvo
+ Planetárny systém miešania
+ Nadčasový dizajn, robustné prevedenie
od 599 €
Príkon: 1500 W | Objem hlavnej misy: 6 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Klarstein Bella Pico 2G
+ Elegantný kompaktnejší dizajn
+ Priaznivá cena
+ Osvedčená kvalita a väčší výkon
+ Jednoduchá obsluha
+ Praktická výbava
od 101 €
Príkon: 1300 W | Objem hlavnej misy: 5 l | Počet rýchlostí: 6
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Kenwood KMX 750RD
+ Kvalitné celokovové telo a výkonný motor
+ Možnosť pripojenia viac ako 10 nadstavcov
+ Planetárny systém miešania
+ Variabilné ovládanie rýchlostí
+ Nadčasový britský dizajn
od 223 €
Príkon: 1000 W | Objem hlavnej misy: 5 l | Počet rýchlostí: plynulá regulácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7ETA Gustus IV Gulliver
+ Veľká nerezová misa
+ Planetárny systém miešania
+ Vysoko odolné kovové prevodové kolesá
+ Plynulá regulácia otáčok pre voliteľnú rýchlosť
+ Jednoduchá výmena nadstavcov
od 279 €
Príkon: 1200 W | Objem hlavnej misy: 5,5 l | Počet rýchlostí: plynulá regulácia
⭐ 92 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového kuchynského robota. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho kuchynského robota z dostupnej ponuky na trhu.

Ak hľadáte nové kuchynské spotrebiče a chcete sa rýchlo zorientovať, potom odporúčame aj:

5/5 - (7 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin