Najlepšie domáce pece na pizzu: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie pece na pizzu

Ak máte radi pizzu, už zrejme viete, že tajomstvo jej dokonalej chuti je nielen v kvalitných surovinách, ale aj spôsobe prípravy. Ako vybrať najlepšiu domácu pec na pizzu? Pozrite si nasledujúce tipy a pripravte si toto ikonické talianske jedlo ako od profesionála.

Viete o tom, že na upečenie dokonalej pizze potrebujete teplotu cca od 350 – 400 °C? Bežné rúry, ktoré sa nachádzajú v kuchyniach, však tieto teploty nedosahujú. To býva jedným z dôvodov, prečo sa domáca pizza nechce priblížiť tej, ktorú poznáte z miestnej pizzerie. Domáca pec na pizzu môže mať pritom veľa podôb. Obľúbené sú prenosné pece na pizzu s elektrickým napájaním, ale aj pece na pizzu fungujúce na iné palivo – najčastejšie drevo a plyn, ktoré nachádzajú svoje využitie na záhrade či terase.

Na aké parametre a kritériá sa pri výbere domácej pizza sa zamerať? V nasledujúcom sprievodcovi nájdete zaujímavé delenia, ktoré môžu zjednodušiť nákupný proces. Dôležité je vedieť, čo od takejto výbavy očakávate a ako intenzívne budete pec na pizzu používať. Ak vás ponuka ohromí svojou rozmanitosťou, neváhajte a vezmite si na pomoc testy a recenzie pecí na pizzu, kde nájdete informácie z prvej ruky. Medzi favoritmi nebudú chýbať známe značky, akými sú napríklad Ariete, DOMO, G3 Ferrari, Klarstein.

Najlepšie domáce pece na pizzu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1ARIETE 909

Najlepšia domáca pec na pizzu
✔️ Veľmi dobré recenzie a predajnosť
✔️ Vhodná na pizzu s priemerom 33 cm
✔️ Rozpálenie až na 400 °C
✔️ 5 výkonových stupňov + časovač
✔️ Zaujímavý dizajn
📌 od 79 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Domo DO9177PZ

Veľmi dobre hodnotená
✔️ Jednoduché používanie
✔️ Rovnomerne rozloženie teploty
✔️ Priaznivá cena
✔️ Nepriľnavý povrch
✔️ Na pizzu s priemerom do cca 28-29 cm
📌 od 57 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3G3 FERRARI G1000606

Taliansky výrobok
✔️ Dosahuje teplotu až 400 °C
✔️ Priemer 31 cm
✔️ Vstavaný časovač
✔️ Robustné prevedenie
✔️ Kniha receptov v balení
📌 od 122 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Klarstein Arezzo OV14

Multifunkčná pec
✔️ Rýchla spoľahlivá - ohrev až do 400 °C
✔️ Na pizzu s priemerom do 30 cm
✔️ Jednoduchá manipulácia - sklopné, posuvné dvierka
✔️ Integrovaný posuvný rošt
✔️ Nadčasový dizajn
📌 od 209 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Klarstein Diavolo Napoletana

Pec na pizzu na drevo - na záhradu
✔️ Výborná tepelná izolácia
✔️ Veľká plocha na pečenie a varenie
✔️ S kolieskami pre jednoduchší tranport
✔️ Bohato vybavená
✔️ V čiernej aj striebornej farbe
📌 od 999 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Klarstein Pizzaiolo Neo GQ5

Najlepšia pec na pizzu na plyn
✔️ Štýlová plynová pec na pizzu
✔️ Na záhradu aj terasu
✔️ Komplet z nerezovej ocele
✔️ Na prípravu pizze, podplamenníkov, pečiva, mäsa, rýb a zeleniny
✔️ S okienkom v dvierkach
📌 od 219 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať domácu pec na pizzu

Ak je pizza u vás doma obľúbeným jedlom, z praktickej, výkonnej a dobre vybavenej peci na pizzu budete nadšení. Netreba si ju predstavovať iba ako robustnú murovanú pec, ktorá sa vyníma na terase rodinného domu – hoci aj takéto prevedenie má svoje čaro a široké využitie. Čoraz populárnejšie sa stali elektrické pece na pizzu, ktoré kombinujú výkon, kompaktné rozmery, rýchle nahriatie a jednoduchú obsluhu. Takže – elektrina, plyn alebo drevo? Ktorý typ domácej pece na pizzu nájde u vás doma najlepšie uplatnenie?

pizza pečenie

Domáce pece na pizzu podľa umiestnenia

Začnite odpoveďou na prvé otázky: Kde plánujete pizzu pripravovať? V kuchyni, na balkóne, na terase alebo v záhrade? Od toho sa odvíja celkové prevedenie domácej pece na pizzu.

Nie každá kuchyňa zvládne zabudovanie robustnej profesionálnej pece na pizzu. V takom prípade je ideálnou voľbou elektrický spotrebič, ktorý sa ponáša na mini rúru a dá sa voľne postaviť na kuchynskú linku. Ešte väčšiu dávku slobody ponúkajú prenosné pece na pizzu, ktoré sa ponášajú na zväčšenú verziu palancikovača. Vami zvolený prenosný model môžete položiť kdekoľvek – na kuchynskú linku, stôl v kuchyni, na terase či v altánku. Dôležité je mať na dosah elektrickú zásuvku.

Ak chce pec na pizzu umiestniť v exteriéri, oplatí sa uvažovať o riešení, ktoré vám umožní aj všestrannejšiu prípravu. Práve preto sú záhradné pece na pizzu často kombinované s grilovacou plochou. Vznikne tak centrálne miesto, kde sa od jari do jesene budú pripravovať delikátne dobroty. Palivom pece v exteriéri býva plyn alebo drevo, ktoré odovzdá každej pizzi nezameniteľnú arómu ako z tradičnej pizzérie.

Domáce pizza pece podľa paliva

Najviac využívané druhy paliva sme naznačili už v riadkoch vyššie, no nezaškodí sumarizovať si základné vlastnosti, výhody a nevýhody jednotlivých druhov pecí na pizzu.

Elektrické pece na pizzu

Aktuálne najpredávanejšie domáce pece na pizzu presvedčia nenáročnou obsluhou. Ako množstvo elektrických kuchynských spotrebičov, aj tu rátajte s kontrolovaným chodom (nastavenie teploty, času pečenia, indikátor ukončenia). K dostaniu sú veľkostne menšie elektrické pizza pece s okrúhlym priemerom cca do 32 cm, ktoré jednoducho položíte práve tam, kde potrebujete. Obľúbené sú tiež pizza pece ponášajúce sa na mini rúru (alebo väčšiu mikrovlnku), v ktorých sa okrem pizze dá pripraviť napríklad chlieb, domáce pečivo a koláče.

Výhodou je pomerne rýchle nahrievanie a dobrá cenová dostupnosť. Pri lacných elektrických peciach na pizzu sa však zaujímajte o max. dosiahnuteľnú teplotu, ktorá by mala byť aspoň 300 °C. Slabšie vybavené modely totiž nedosiahnu viac ako 240 °C.

Pizza pece na plyn

Robustnejšie, zvyčajne celonerezové pizza pece na plyn lákajú na prevedenie a schopnosť dosahovať vysoké teploty. V profesionálnych podmienkach ide o samostatne stojace alebo zabudovateľné prístroje, ktoré sa napájajú na rozvod zemného plynu. V domácich podmienkach si pozornosť ukradli voľne stojace pece na pizzu s napojením na bežné plynové PB fľaše. Jednoducho ich umiestnite na terasu, do záhrady pri záhradné sedenie alebo ich so sebou vezmete aj na chatu, či do kempu.

Počítajte s vyššou hmotnosťou, vyššou cenou, no za to pomerne praktickým používaním a spoľahlivým pečúcim výkonom.

Domáce pece na pizzu na drevo / uhlie

Tento typ pizza pecí spĺňa najtradičnejšiu predstavu a má najbližšie k originálnej príprave pizze ako profesionála. Domáci kutil dokáže pec na pizzu zmajstrovať a vybudovať na základe dostupných online návodov. Ak chcete tento krok obísť, môžete si vyberať z atraktívnej ponuky dominantných pecí na pizzu, ktorých palivom je drevo, uhlie alebo brikety. Nahrievanie im síce trvá dlhšie, no výkon, schopnosť dosahovať vysoké teploty a vytvorenie ideálnych pečúcich podmienok zvládajú na jednotku. O niečo náročnejšia býva samotná obsluha, no pri troche cviku sa aj z vás stane vychýrený pizza majster.

Cena pizza pecí na drevo je vyššia, a rovnako tak vyššia je ich hmotnosť. Lákadlom je bohatá výbava (vrátane roštov, kameňov, dosiek, komína, …) a všestranné využitie na pečenie rôznych pokrmov.

Pizza pec na gril (pizzabox)

Máte veľký záhradný gril a nechcete ďalšiu výbavu v podobe samostatnej pece? Siahnite po pizza peci na gril, ktorá býva nazývaná ako pizzabox. Pec je tvorená nerezovou konštrukciou a základovou doskou, ktoré iba jednoducho položíte na grilovaciu mriežku. Nevyžaduje žiadne ďalšie napájanie.

Ide o cenovo dostupné riešenie, ktoré je svojím použitím obmedzené predovšetkým na rozpálený gril. Bez neho je to iba „studené veko a doska“.

domáca pizza

Jednoduché vs. multifunkčné domáce pece na pizzu

Po premyslení umiestnenia pizza pece a výberu jej napájania je na rade zvážiť funkcie.

K dostaniu sú jednoduché domáce pece určené iba na prípravu pizze (nanajvýš ešte omeliet, palaciniek). Užívateľsky atraktívnejšie sú pece, ktoré poľahky využijete na univerzálne pečenie (koláče, ryby, pláty mäsa, rebierka, zelenina, chlieb, domáce pečivo) a naviac aj grilovanie. V takom prípade môže u vás doma jedna kvalitná domáca pec na pečenie zastúpiť množstvo úloh, ktoré inak zastáva rúra či gril.

Dôležité parametre

 • Veľkosť – Rozmery a hmotnosť domácej pece na pizzu patria k dôležitým parametrom, ktoré budete zvažovať najmä z pohľadu umiestnenia a budúcich presunov z miesta na miesto. Menšie elektrické modely vážia pár kíl, kým robustné exteriérové pizza pece niekoľko desiatok kilogramov.
 • Plocha na pečenie – Ide o rozmer, ktorý úzko súvisí s maximálnym priemerom pizze. Priemerne natrafíte na hodnoty od 28 – 35 cm, dostupné sú však aj väčšie pečúce plochy, kde sa dajú pripraviť dve menšie pizze alebo naopak – jedna veľká štvorcová alebo obdĺžniková pizza. Okrem pečúcej plochy si všímajte počet pečúcich komôr. Pizza pece na profesionálne použitie majú viac ako jednu komoru.
 • Príkon – Ide o parameter typický pre elektrické pece na pizzu. Úzko súvisí so spotrebou a výkonom samotného spotrebiča. Vyšší príkon znamená rýchlejšie nahrievanie či schopnosť dosahovať vyššie teploty. Modely určené na domáce použitie pracujú s príkonom cca od 1200 – 2500 W.
 • Materiál dosky na pečenie – Pri lacných peciach natrafíte na teflónovú alebo smaltovú úpravu. Súčasťou drahších modelov je doska z keramiky alebo prírodného kameňa.
 • Maximálna dosiahnuteľná teplota – Na pečenie pizze sa odporúča teplota od 350 – 400 °C. Nie všetky pizza pece túto teplotu dokážu dosiahnuť. Veľmi dobré výsledky dosahujú pece na plyn, na drevo / uhlie. Aj lacné elektrické pece na pizzu by mali dosiahnuť teplotu aspoň 300 °C.

Výbava a užitočné príslušenstvo

 • Termostat – Umožňuje pohodlnú reguláciu teploty podľa potrieb.
 • Časovač – Pohodlne nastavíte čas pečenia. Po uplynutí času sa ozve akustický signál. Ak budete pripravovať viac pízz po sebe, nestane sa, že pizzu v peci zabudnete.
 • Programy na pečenie pizze – Ide o výber z niekoľkých teplotných režimov.
 • Indikátor pripravenosti – Upozorňuje na dopečenie pizze / uplynutie nastaveného času.
 • Transportné kolieska – Prítomné najmä na veľkých pizzapeciach, zjednodušujú presuny z miesta na miesto
 • Tepelne izolované madlo/rukoväť – Pri otváraní dvierok / veka nehrozí riziko nebezpečného popálenia.

Ceny pecí na pizzu

Cena pece na pizzu odráža viacero premenných. Jej veľkosť, možnosti nastavenia, kvalitu materiálov aj životnosť. Ak je u vás pizza často na „programe dňa“, hľadajte prevedenie, s ktorým bude radosť pracovať.

✅ Pece na pizzu do 150 eur

V cene do 150 eur nájdete prevažne okrúhle elektrické pizza pece s jednou pečúcou plochou do priemeru cca 32 cm – ideálne na domáce použitie. Oslovia dizajnom, jednoduchou obsluhou a v lepšom prípade aj možnosťou niekoľkostupňovej regulácie teploty.

✅ Pece na pizzu od 150 do 300 eur

Ak máte záujem o profesionálnejšiu prípravu pizze, svojho favorita nájdete v druhej cenovej relácii. Okrem robustnejších elektrických modelov sú zaujímavou alternatívou aj prenosné plynové pece na pizzu a záhradné pece na pizzu na pevné palivo.

✅ Pece na pizzu od 300 eur

Hľadáte pec na pizzu do prevádzky? Uprednostňujete štýlový dizajn, robustnú konštrukciu a vysoký výkon? Spracovanie pre náročných prinášajú pece na pizzu s cenovkou vyššou ako 300 eur. Pribúdajú dvojkomorové elektrické pece, priestrannejšie plynové aj robustné záhradné pece na intenzívne používanie – často kombinované aj s grilom.

Najlepšie značky pecí na pizzu

Pre rýchlejšiu orientáciu sumarizujeme zoznam overených značiek a ich najobľúbenejšie produkty z kategórie domácich pecí na pizzu.

 • Ariete – Obľúbené a cenovo dostupné elektrické domáce pizza pece. Vybavené časovačom aj reguláciou teploty.
 • DOMO – Základná pec na pizzu za dostupnú cenu, v ktorej poľahky pripravíte aj omelety a palacinky.
 • G3 Ferrari – Fantasticky farebná ponuka elektrických pizza pecí na domáce použitie očarí na prvé pozretie. Štýlová, rýchla a jednoduchá príprava obľúbeného jedla v spojení s dobrou cenou.
 • Klarstein – Zaujímavý výber elektrických pecí a pecí na drevené brikety, ktoré svojím prevedením a schopnosťami potešia aj náročnejších.
 • Cozze – Kvalitné plynové pizza pece schopné rýchlo upiecť pizze aj pre väčšie rodinné párty. Zaujímavý dizajn, kvalitné spracovanie.
 • Sage – O autentickú pizzu ako od talianskeho profesionála sa postará špičková pizza pec od Sage s 3 druhmi tepla.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1ARIETE 909

Najlepšia domáca pec na pizzu
✔️ Veľmi dobré recenzie a predajnosť
✔️ Vhodná na pizzu s priemerom 33 cm
✔️ Rozpálenie až na 400 °C
✔️ 5 výkonových stupňov + časovač
✔️ Zaujímavý dizajn
📌 od 79 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Domo DO9177PZ

Veľmi dobre hodnotená
✔️ Jednoduché používanie
✔️ Rovnomerne rozloženie teploty
✔️ Priaznivá cena
✔️ Nepriľnavý povrch
✔️ Na pizzu s priemerom do cca 28-29 cm
📌 od 57 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3G3 FERRARI G1000606

Taliansky výrobok
✔️ Dosahuje teplotu až 400 °C
✔️ Priemer 31 cm
✔️ Vstavaný časovač
✔️ Robustné prevedenie
✔️ Kniha receptov v balení
📌 od 122 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Klarstein Arezzo OV14

Multifunkčná pec
✔️ Rýchla spoľahlivá - ohrev až do 400 °C
✔️ Na pizzu s priemerom do 30 cm
✔️ Jednoduchá manipulácia - sklopné, posuvné dvierka
✔️ Integrovaný posuvný rošt
✔️ Nadčasový dizajn
📌 od 209 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Klarstein Diavolo Napoletana

Pec na pizzu na drevo - na záhradu
✔️ Výborná tepelná izolácia
✔️ Veľká plocha na pečenie a varenie
✔️ S kolieskami pre jednoduchší tranport
✔️ Bohato vybavená
✔️ V čiernej aj striebornej farbe
📌 od 999 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Klarstein Pizzaiolo Neo GQ5

Najlepšia pec na pizzu na plyn
✔️ Štýlová plynová pec na pizzu
✔️ Na záhradu aj terasu
✔️ Komplet z nerezovej ocele
✔️ Na prípravu pizze, podplamenníkov, pečiva, mäsa, rýb a zeleniny
✔️ S okienkom v dvierkach
📌 od 219 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin