Najlepšie masážne prístroje na krk: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie masážne prístroje na krk
Máte sedavé zamestnanie a vaše okolie vám závidí pohodu a fyzickú nenáročnosť? Vplyv dlhodobého sedenia bez dostatočnej pohybovej kompenzácie má na telo negatívne účinky. Jedným z najčastejších sú bolesti krku a ramien. Ak patríte k ľuďom, ktorým tieto bolesti strpčujú bežný život, nepremeškajte naše tipy na najlepšie masážne prístroje na krk, ktoré sprevádzajú pozitívne užívateľské hodnotenia.

Ak sa párkrát posťažujete na bolesť a stuhnutosť krku, takmer expresne dostanete odporúčanie na absolvovanie masáže krku. Je to dobrá vec, ktorá sa pod vedením skúsených rúk postará o okamžitú úľavu. Avšak, opakované návštevy maséra môžu narušiť váš už i tak plný harmonogram a zaťažiť finančný rozpočet. Láka vás predstava dopriať si uvoľňujúcu masáž jednoducho v pohodlí domova, večer pri sledovaní obľúbeného programu? S pomocou masážneho prístroju na krk sa môžete už po 15 – 30 minútach oslobodiť od bolestí a opäť sa cítiť vo svojom tele príjemne.

Takže – Aké vlastnosti a prevedenie by mal mať kvalitný masážny prístroj na krk a ramená? Ktoré parametre sú rozhodujúce? Je lepší vankúšový alebo golierový masážny prístroj na krk? Aké druhy masáže poskytuje? Ide o pomôcku, ktorú zrejme nekupujete pravidelne, preto je dobré zoznámiť sa so všetkými podstatnými informáciami. To najdôležitejšie z nich sa dostalo do nášho sprievodcu výberom. Zmapovali sme sortiment, zamerali sa na rozmanité možnosti a prešli za vás recenzie masážnych prístrojov na krk. V nich sme našli favoritov od značiek Wellife, Beurer, Medisana, Insportline, Wellneo, ktoré sa stali základom pre náš rebríček s TOP produktami v danej kategórii.

Najlepšie masážne prístroje na krk podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Wellife SHIATSU C37

✔️ Veľmi dobré recenzie
✔️ Masážny prístroj s infravyhrievaním + Shiatsu
✔️ 4 masážne hlavice, 2 smery
✔️ Možnosť masáže aj iných častí tela
📌 od 30 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Beurer MG 153

✔️ 4 masážne valce a 2 zvierajúce uzly
✔️ Funkcia pre zmenu smeru
✔️ S vyhrievaním
✔️ Automatické vypnutie
📌 od 75 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3inSPORTline Quebii

✔️ Extra komfortný masážny golier
✔️ Masírovanie krčnej chrbtice, bedier, nôh, brucha alebo chodidiel
✔️ 2 masážne hlavice s možnosťou vyhrievania
✔️ 3 rýchlosti
📌 od 81 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4inSPORTline Lenqua

✔️ Bezdrôtový s 3 funkciami - vibrácia, vyhrievanie a elektronická stimulácia svalstva
✔️ Automatické vypnutie po 15 minútach
✔️ Plne bezdrôtový
✔️ Výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny
📌 od 68 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Medisana NM 870 Journey Neck massager

✔️ Príjemná vibračná masáž
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ Extra jemný poťah
✔️ Batériové napájania
📌 od 18 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Wellneo 3D Shiatsu

✔️ Celotelový masážny prístroj 3D Shiatsu
✔️ Nastaviteľná možnosť vyhrievania
✔️ 2 úrovne intenzity
✔️ 2 m dĺžka kábla
📌 od 64 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať masážny prístroj na krk

Bolesť krku vie byť natoľko výrazná, že skomplikuje bežné fungovanie. Často je príčina v samotnej krčnej chrbtici skadiaľ vystreľuje do ramena, lopatky a môže zapríčiniť aj tŕpnutie rúk. Už bežné denné aktivity (práca s PC, pozeranie do smartfónu, nesprávne držanie tela) môžu vyvolať celý rad bolestivých stavov. Bolesť krku sa tiež objavuje aj po náročnej fyzickej alebo športovej aktivite. Paradoxne, ak to preženiete v športe, s najväčšou pravdepodobnosťou sa zregenerujete skôr, ako keď sa sedavým zamestnaním prepracujete k chronickým a opakujúcim sa bolestiam.

Na rýchlu úľavu od bolesti krku a ramien sa zvyčajne používajú lokálne analgetiká v podobe mastí a gélov, šetrné cviky na rozcvičenie krčnej chrbtice a masáž. Uvoľňujúca, tlaková či zahrievajúca. Vhodným masírovaním sa totiž tkanivá na krku a ramenách prekrvia, dostane sa im viac okysličenia a živín, čím sa zníži bolestivosť v danej oblasti. Zároveň dôjde k eliminovaniu nahromadenej kyseliny mliečnej, čo má za následok zlepšenie pohyblivosti krku a zníženie stuhnutosti svalov.

Čo k tomu potrebujete? Šikovné ruky maséra alebo kvalitnú pomôcku v podobe masážneho prístroju na krk. K prvej možnosti budete potrebovať odporúčania známych, s druhou možnosťou vám rýchlo pomôžu aj nasledujúce rady a tipy, s ktorými zvládnete vybrať masážny prístroj na krk tak, aby perfektne vyhovoval vašim potrebám.

Masážny prístroje Beurer MG 153

Masážny prístroje Beurer MG 153

Masážny prístroj na krk a výhody jeho používania

Masážny prístroj na krk a ramená je neveľká pomôcka, ktorá sa najčastejšie tvarom ponáša na vankúš okolo krku alebo golier s predĺženými pútkami na umiestnenie rúk. Jeho súčasťou je masážny mechanizmus, ovládacie prvky a prepojenie so zdrojom energie.

Masážne prístroje na krk môžu byť elektrické (káblové) alebo na batérie (akumulátor). Ich úlohou je simulovať pôsobenie rúk pri masírovaní, prehrievať danú oblasť a pomôcť tak vyriešiť najčastejšie problémy súvisiace s bolesťami krku. Masáž má uvoľňujúci a povzbudzujúci účinok a odporúča sa predovšetkým pri natiahnutí svalov, bolestiach a únave.

Aké výhody prináša používanie masážneho prístroja na krk?

 • Je špeciálne navrhnutý pre masáž krku a ramien, preto zabezpečuje úľavu od bolestí a stuhnutosti.
 • Postará sa o príjemný pocit relaxu a uvoľnenia.
 • Zlepšuje celkovú pohyblivosť krku.
 • Môže znížiť frekvenciu migrén, keďže práve cievy vedúce v blízkosti namáhanej krčnej chrbtice majú za úlohu zásobovať mozog krvou.
 • Masáž, ktorú prístroj zabezpečuje, je nápomocná aj pri zvládaní stresu a úzkosti.
 • Navodzuje dobré podmienky na pokojný spánok bez bolestí.

📌 Okrem toho hovoria v prospech masážneho prístroja ďalšie jeho prednosti:

 • Je ľahko prenosný a využijete ho doma, v aute, pri dlhšom cestovaní vlakom / autobusom, či dokonca v práci.
 • Väčšina dobre hodnotených modelov nepredstavuje vysokú položku v rozpočte. Kvalitný masážny prístroj na individuálne domáce použitie kúpite už za niekoľko desiatok eur.
 • Niektoré modely môžete použiť aj na ďalšie časti tela – masáž chrbta, stehien, zadku, chodidiel alebo rúk.

Kto môže a kto by nemal používať masážny prístroj na krk?

Masážny prístroj na krk môže používať takmer každý, bez ohľadu na vek, pohlavie, či mieru fyzickej záťaže počas dňa.

Samotný masírovací cyklus netrvá dlho. Zvyčajne je prednastavený na 15 – 20 minút. Po tomto čase si môžete cyklus zopakovať, no už štvrťhodinka postačí na zrelaxovanie. Isté obmedzenia s používaním masážneho prístroju súvisia so samotným mechanizmom masírovania. Prístroje, ktoré využívajú magnetoterapiu nesmú používať ľudia s epilepsiou, s vysokým krvným tlakom, trpiaci pravidelným krvácaním (či vyššími sklonmi ku krvácavosti), ľudia s inzulínovou pumpou alebo s kardiostimulátorom. Prístroj vykonávajúci vibračnú masáž zase nie je vhodný pre ľudí po chirurgickom zákroku.

Masážne prístroje na krk – základné druhy

Pri pohľade do ponuky masážnych prístrojov na krk si ako prvé všimnete zásadné rozdiely vo veľkosti, tvare a prevedení.

 • Vankúšové masážne prístroje majú tvar vankúša typu podkova a zabezpečujú prevažné vibračnú masáž. Sú príjemne mäkké, polstrované, avšak intenzita a hĺbka masáže sa radí skôr k priemerným. Patria k cenovo najdostupnejším a sú vhodné na príjemné chvíle relaxu.
 • Mimoriadne obľúbenou sa stala kategória s masážnymi prístrojmi, ktoré sa ponášajú na golier. Golierový masážny prístroj si “prehodíte” cez krk a do pozdĺžnych pútok pohodlne vložíte ruky. Rukami môžete zároveň vplývať na intenzitu masírovania, v závislosti od toho, či ruky necháte voľne, alebo ich potiahnete smerom nadol. Vďaka tomu sa masírovací mechanizmus dostane tesnejšie k oblasti krku. Tento druh masážneho prístroja zabezpečuje populárnu a účinnú shiatsu masáž v spojení s infra vyhrievaním.
 • Ďalšou kategóriou sú masážne podložky, ktoré vyzerajú ako sedadlo. Umiestňujú sa na sedačku, do kancelárskeho kresla či na sedadlo auta – v závislostí od možností napájania. Zabezpečujú komplexnejšie masírovanie krku a chrbta.
 • Okrem toho sú v ponuke tiež masážne pištole, no vzhľadom k tomu, že krk bolí prevažne v zadnej časti, automasáž je menej pohodlná (aj horšie dostupná). Budete teda potrebovať pomoc ochotného člena rodiny.
 • Niektoré masážne prístroje na krk sú rozmerovo minimálne a ponášajú sa na “obruč”. Vzhľadom k menším, nenápadným rozmerom budú využívať predovšetkým magnetoterapiu, vibrácie alebo infrazohrievanie krku.
Masážny golier inSPORTline Quebii

Masážny golier inSPORTline Quebii

Najčastejšie druhy masáži

O rôznych druhoch masáži sme už čosi naznačili v riadkoch vyššie. Treba im prirodzene venovať viac pozornosti, keďže práve od samotnej masáže závisí vaša spokojnosť a riešenie problémov s bolestivosťou krku a ramien. Aké druhy masáží dokážu tieto prístroje vykonávať? Aký výsledok očakávať?

 • Shiatsu masáž – Shiatsu masážne prístroje využívajú mechanizmus napodobňujúci tlak prstov rúk, špecifické hmaty, znaky akupresúry a reflexnú terapiu. Prístroje sú vybavené masážnymi shiatsu uzlami (valčekmi), ktoré pomáhajú uvoľniť unavené a ubolené svalstvo. Tento druh masáže sa teší veľkej popularite. V spojení s integrovaným vyhrievaním prinášajú do svalov teplo a zlepšujú krvný obeh.
 • Vibračná masáž – Prístroj funguje na princípe vibrácií, ktorých intenzitu si nastavíte v niekoľkých stupňoch. Vibrácie pôsobia na uvoľnenie svalstva a lepšiu periférnu cirkuláciu krvi.
 • Perkusná masáž – Tento typ masáže je charakteristický pre masážne pištole obľúbené u športovcov. Rýchle údery (pulzy) hlavicou prenikajú hlboko do svalstva a urýchľujú prietok krvi svalstvom. Vďaka tomu sa bolesť zmierni a rýchlejšie sa obnoví prirodzený rozsah pohyblivosti.
 • Terapia infražiarením – Veľmi obľúbená súčasť masážnych prístrojov na krk. Lokálne zahrievanie svalstvo uvoľňuje, pôsobí upokojujúco. Rovnako tak zlepšuje prietok krvi a činnosť lymfatického systému.
 • Magnetoterapia – V princípe ide o liečbu magnetickým poľom. Prístroj využíva presné a účinné nízkofrekvenčné elektromagnetické impulzy, ktoré účinkujú na kľúčové miesta v krku a vyvažujú nervy. V súvislosti s touto terapiou je najviac zdravotných výnimiek a obmedzení (viď odsek vyššie).

Spôsob napájania

Pri výbere masážneho prístroja na krk a ramená starostlivo posúďte spôsob napájania. Môže ísť o štandardné napájanie do siete (káblové) alebo batériové.

V prvom prípade sa zaujímajte o dĺžku kábla, aby ste sa mohli pohodlne usadiť na obľúbené miesto. Vo väčšine prípadov sa i tak bez predlžovačky nezaobídete. Modely so sieťovým napájaním sú výkonnejšie, kombinujú viac druhov masáží a terapií, ponúkajú tiež viac možností nastavenia a nemusíte riešiť výmenu alebo dobíjanie batérií. Viaceré modely majú redukciu, ktorá umožňuje zapojiť ich do autozásuvky, čím sa rozsah ich použitia rozširuje aj na cestovanie v aute.

Masážne prístroje s batériovým / akumulátorovým napájaním sú zvyčajne menšie a poskytujú menšie možnosti nastavenia intenzity masáže. Sú však plne “mobilné” a v ich prítomnosti sa dá relaxovať kdekoľvek, dokonca aj na dlhej ceste vo vlaku.

Možnosti nastavenia: Intenzita, rýchlosť a smer masáže

To, čo vyhovuje jednému, môže byť pre ďalšieho nedostatočné. Práve z tohto dôvodu máte možnosť na masážnom prístroji možnosť nastaviť intenzitu (hĺbku), rýchlosť a smer masáže (v smere a protismere hodinových ručičiek). Minimálne tie lepšie vybavené prístroje sa rýchlo prispôsobia vašim aktuálnym potrebám a zapracujú tak, ako sa od nich očakáva. Čím viac stupňov, tým citlivejšie nastavenia, bez zásadných skokov v hĺbke alebo intenzite masáže.

Ovládanie masážneho prístroja na krk

Manuálne zapnutie a vypnutie, nastavenie rýchlosti masáže a jej smeru – to všetko budete mať na dosah ruky na malom ovládacom paneli s niekoľkými tlačidlami. Najčastejšie ide o mechanické tlačidlá alebo otočné kolieska, v prípade modernejších modelov je k dispozícii dotykový ovládací panel. Avšak, panel je v blízkosti krku a prenastavenie počas masáže môže zbytočne zdržiavať (golier treba sňať dolu). Práve preto majú niektoré masážne prístroje vo výbave aj bezdrôtový diaľkový ovládač, aby ste sa nemuseli z pohodlnej polohy pohnúť a všetko ste prenastavili jednoduchým minimalistickým pohybom prsta.

Video

Ceny masážnych prístrojov na krk

K dispozícii sú rôzne druhy masážnych prístrojov, ktoré nám v domácom prostredí pomáhajú dostať sa naspäť do formy. Masážne prístroje na krk nepredstavujú najdrahšiu položku, no i tak je dobré zvážiť ich schopnosti, druh masáže a komfort pri ovládaní.

✅ Masážne prístroje na krk do 40 eur

Cenovo najdostupnejšie masážne prístroje na krk zvyčajne ponúkajú základnú vibračnú masáž alebo masáž shiatsu, ktorú dopĺňa infravyhrievanie. Sú nenáročné na používanie. V recenziách sa zaujímajte o kvalitu použitých poťahov a ich odnímateľnosť.

✅ Masážne prístroje na krk od 40 do 80 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie masážne prístroje na krk a ramená. Veľmi dobrý pomer cena / výkon, širšie možnosti nastavenia rýchlosti, intenzity a smeru masírovania. Dobrá životnosť aj pri frekventovanom používaní. Káblové (sieť + autozásuvka) aj akumulátorové modely.

✅ Masážne prístroje na krk od 80 eur

Pomôcky určené pre náročnejších. Pokročilé nastavenia masírovania, vhodné aj na rehabilitácie a pre športovcov na urýchlenie regenerácie.

Najlepšie značky masážnych prístrojov na krk

 • Wellife – Cenovo dostupný masážny prístroj Wellife si získal pozornosť kupujúcich. Veľmi dobrá predajnosť a spokojné recenzie.
 • Beurer – Nemecká značka Beurer má vo svojej ponuke niekoľko veľmi dobre spracovaných masážnych prístrojov na krk, ktoré vám pomôžu aj s vážnejšími bolesťami.
 • Medisana – Golierové a vankúšové masážne prístroje na krk a ramená od renomovaného nemeckého výrobcu si pre svoju užitočnosť získali dobrú povesť u nás aj v zahraničí.
 • Insportline – Masážne vankúše a goliere od Insportline ponúkajú rôzne prevedenia a masážne techniky. Obľúbený sortiment za dobrú cenu.
 • Wellneo – Aj prístroj Wellneo Shiatsu 3D predstavuje výborný spôsob, ako zmierniť bolesť svalov, uvoľniť celé telo a vyhradiť si trochu času len pre seba.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Wellife SHIATSU C37

✔️ Veľmi dobré recenzie
✔️ Masážny prístroj s infravyhrievaním + Shiatsu
✔️ 4 masážne hlavice, 2 smery
✔️ Možnosť masáže aj iných častí tela
📌 od 30 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Beurer MG 153

✔️ 4 masážne valce a 2 zvierajúce uzly
✔️ Funkcia pre zmenu smeru
✔️ S vyhrievaním
✔️ Automatické vypnutie
📌 od 75 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3inSPORTline Quebii

✔️ Extra komfortný masážny golier
✔️ Masírovanie krčnej chrbtice, bedier, nôh, brucha alebo chodidiel
✔️ 2 masážne hlavice s možnosťou vyhrievania
✔️ 3 rýchlosti
📌 od 81 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4inSPORTline Lenqua

✔️ Bezdrôtový s 3 funkciami - vibrácia, vyhrievanie a elektronická stimulácia svalstva
✔️ Automatické vypnutie po 15 minútach
✔️ Plne bezdrôtový
✔️ Výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny
📌 od 68 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Medisana NM 870 Journey Neck massager

✔️ Príjemná vibračná masáž
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ Extra jemný poťah
✔️ Batériové napájania
📌 od 18 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Wellneo 3D Shiatsu

✔️ Celotelový masážny prístroj 3D Shiatsu
✔️ Nastaviteľná možnosť vyhrievania
✔️ 2 úrovne intenzity
✔️ 2 m dĺžka kábla
📌 od 64 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin