Najlepšie krémy do solária: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie krémy do solária
Chcete predĺžiť alebo zvýrazniť svoje opálenie? Udržujete si celoročne snedú pokožku návštevami solária? Potom ste už určite počuli o krémoch do solária. Ako vybrať najlepší krém do solária?  Nasledujúce tipy sprevádzajú pozitívne hodnotenia a dobrý pomer cena/výsledok.

Pri opaľovaní v soláriu je dôležité dodržiavať niekoľko dobrých rád. Napríklad – používať ochranné okuliare s UV filtrom, vyhýbať sa parfumom, deodorantom, make-upu a pre rovnomerný výsledok mať pokožku čo možno najčistejšiu. Úlohou krému do solária je predovšetkým poskytnúť pokožke ochranu, hydratáciu a v spojení s bronzermi jej rýchlejšie dodať želaný odtieň.

Aký produkt zvoliť vzhľadom k typu pleti, očakávanému stupňu opálenia, vhodnosti na konkrétnu časť tela a jeho účinkov? Tento kozmetický prípravok predstavuje zaujímavý spôsob, ako podporiť prirodzene vyzerajúce opálenie a zmierniť nežiaduce účinky na pokožku. Výber je prekvapivo široký, preto je dobré mať po ruke pomôcku so základným prehľadom. Aby ste na výber neboli sami, zamerali sme pozornosť na testy a recenzie krémov do solária a v nich našli niekoľko favoritov, ktorí sa stali základom pre nasledujúci rebríček.

Najlepšie krémy do solária podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tanny Maxx Super Black Very Dark

✔️ Na dosiahnutie hlbokého a intenzívneho opálenia
✔️ Pre tvár aj telo
✔️ S obsahom bambuckého masla, kofeínu a extraktu z orechov
✔️ Testované zloženie
📌 od 12 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Dermacol Solar Bronze

✔️ Telové mlieko pre všetky typy pokožky
✔️ Obohatené o betakarotén, vitamín E, ošetrujúce oleje a bambucké maslo
✔️ Regeneruje a upokojuje
✔️ Parfumácia čokoláda + pomaranč
📌 od 10 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Vivaco SUN Solárne mlieko aktivačné

✔️ Mlieko do solária s "urýchľovačom" opálenia tyrosinom
✔️ Silný efekt
✔️ S obsahom argánového oleja
✔️ Rýchly účinok
📌 od 8 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Oranjito Level 1 Mexican Bronzer

✔️ Urýchľovač opálenia tyrosin + betakarotén
✔️ Zloženie extra bohaté na výživné a hydratačné zložky
✔️ Unisex aróma
✔️ Vhodné aj pre suchú a zmiešanú pleť
📌 od 8 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Oranjito Dark Coffee Accelerator

✔️ Kávové opaľovacie mlieko do solária s výživnými biozložkami
✔️ Rýchle a bezpečné zhnednutie pokožky
✔️ Maximálne stimuluje tvorbu melanínu
✔️ Vytvára jemne zamatový film
📌 od 8 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Australian Gold Deviously Black

✔️ Poskytuje výrazne tmavé opálenie
✔️ Minimalizuje vrásky a jemné línie
✔️ Hĺbková výživa pokožky
✔️ Zmes unikátnych látok
📌 od 39 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať krém do solária

Aj vy máte pocit, že s opálenou pokožky vyzeráte štíhlejšie a atraktívnejšie? Nečudo, že mnohí ľudia prepadli trendu „dovolenkového“ odtieňa a snažia sa ho priebežne získavať aj počas neletných mesiacov. Pokožka je však v soláriu vystavená UV žiareniu, ktoré na jednej strane spôsobuje zhnednutie pokožky, no zároveň sa už dlho vie o jeho škodlivých účinkoch. Preto je na mieste nájsť riešenie, ako opálenie zo solária zvýrazniť a pokožke dopriať výživu, ako potrebuje.

Krémy do solária a ich účinky

Kvalitné krémy do solária majú hneď niekoľko kľúčových úloh:

 • podporujú rýchlejšie zhnednutie pokožky (= menej návštev solária);
 • predlžujú opálený vzhľad;
 • spôsobujú zhnednutie aj na miestach, kde máte problém s opálením;
 • poskytujú pokožke hydratáciu;
 • rýchlo sa vstrebávajú, jednoducho rozotierajú a príjemne voňajú;
 • dostupné sú v rôznych zloženiach a určeniach – na svetlú aj opálenú pokožku, na tvár, dekolt či celé telo, …

Je dobré vedieť, že krémy do solária neobsahujú UV filtre, preto si ich netreba mýliť s prípravkami na opaľovanie (slnečná ochrana). Tie sa používajú pri pobyte na slnku a prednostne poskytujú ochranu pokožke pred spálením.

žena opálená pokožka

Krémy do solária podľa typu pleti

Skôr, ako pristúpite k výberu vhodného kozmetického prípravku, musíte starostlivo zvážiť svoj typ pleti – máte suchú, mastnú, normálnu alebo zmiešanú pokožku? Od toho sa bude odvíjať konzistencia a zloženie výrobku. Kozmetika do solária sa vyrába nielen v krémovej forme. Dostupné sú tiež oleje, gély, spreje a peny.

 • Pre mastnú pleť môžete zvoliť kozmetiku do solária s ľahšou konzistenciou, napríklad gél.
 • Na suchú pleť je vhodné siahnuť po viac výživnom zložení, ktoré poskytujú napríklad oleje a mlieka.
 • Pri normálnej pleti máte na výber z mnohých konzistencií. Záleží od toho, čo máte na aplikáciu najradšej.

Informáciu o vhodnosti kozmetiky do solária podľa typu pleti nájdete uvedenú v popise produktu. Orientácia by teda nemala byť príliš komplikovaná.

Krémy do solária podľa určenia / miesta aplikácie

Okrem typu pleti treba zvážiť aj miesto aplikácie. Medzi najpredávanejšie krémy do solária patria tie s celotelovým určením – vhodné pre telo, dekolt a tvár. Niektoré kozmetické produkty sú priamo určené iba pre tvár a dekolt, kde je pokožka viac namáhaná aj pri exponovaní na dennom svetle.

Špeciálnou kategóriou sú krémy pre nohy, ktoré je komplikované opáliť – pôsobia intenzívnejšie a obsahujú látky s intenzívnym urýchľovaním opálenia. Naviac sa môžete stretnúť aj s kozmetikou určenou výhradne pre ženy a pre mužov. Očakávať sa dá mierne odlišné zloženie (vzhľadom na potreby pokožky) a taktiež odlišná vôňa.

Krémy do solária podľa stupňa opálenia

Tento krok výberu je pre mnohých najzásadnejší. V dostupnej ponuke totiž nájdete kozmetiku do soláriu vhodnú pre svetlú (zatiaľ neopálenú) pokožku, pre mierne opálenú pokožku, opálenú pokožku, no tiež aj kozmetiku, ktorá dokáže vaše opálenie zo solária dostať až za hranice bežného opálenia.

 • Kozmetika do solária pre neopálenú pokožku – Pokožka s opaľovaním začína, preto potrebuje silnú hydratáciu. Úlohou účinných látok je rovnomerne stimulovať melanín vo vašej pokožke pre čo najprirodzenejší pozvoľný účinok.
 • Kozmetika do solária pre mierne opálenú pokožku – Produkty z tejto kategórie dokážu mierne podporiť aktuálne zhnednutie. Obsah hydratačných látok je naďalej dostatočný.
 • Kozmetika do solária pre opálenú pokožku – Pokožka je už snedá a vy chcete intenzitu prehĺbiť a udržať čo najdlhšie. Pri takejto situácii môžete siahnuť po prípravkoch, ktoré sú navrhnuté pre posilnenie opálenia, napríklad aj pomocou bronzerov. Zrýchľujú výsledok opálenia, výsledok je okamžite viditeľný.
 • Kozmetika do solária pre silne opálenú pokožku – Každý z nás má istý prirodzený stupeň opálenia na slnku. Ten však nemusí korešpondovať s vašimi predstavami. Na trhu sú dostupné prípravky pre maximalizovanie opálenia, no počítajte s tým, že obsahujú aj látky vyvolávajúce pálivý účinok. V ich popise pozorne sledujte výnimky. Zvyčajne nie sú určené na tvár, ani na citlivejšie partie tela.

Účinné látky v krémoch do solária

V kozmetike do solária sa často nachádza zaujímavé zloženie látok s rôznymi účinkami. Nasledujúci zoznam sumarizuje najčastejšie používané. Okrem nich majú renomované značky vyvinuté aj svoje vlastné formuly pre čo najlepší výsledok.

 • Tyrosine – Pigmentový aktivátor, ktorý poskytuje hlbšie opálenie a urýchľuje proces opaľovania do bronzova.
 • Vitamín A, C a E – Antioxidanty, ktoré poskytujú ochranu pred predčasným starnutím.
 • DHA – Bronzer, ktorý pokožku zafarbuje do hneda. Po použití krému do solária s DHA sa neodporúča bezprostredné sprchovanie.
 • Kolagén – Regeneruje pokožku, môže poskytnúť ochranu pred starnutím pokožky.
 • Aloe Vera – Dopĺňa pokožke chýbajúcu vlhkosť.
 • Extrakty z orecha a karamelu – Prírodné bronzery pre okamžitý tmavšie opálenie.
 • Prírodné oleje a maslá – Poskytujú zvlhčenie pre pokožku.
 • Kofeín a ženšen – Podporujú žiarivosť farby pokožky, vylepšujú jej tón.

Ceny krémov do solária

Cena krému do solária odráža predovšetkým kvalitu jeho zloženia a očakávané účinky. Dostupné sú lacné krémy do solária v základnom zložení, ale aj luxusná kozmetika, ktorá pokožke zabezpečí veľmi rýchlo prirodzene tmavú farbu a zvládne sa postarať o jej dôkladné vyživenie.

✅ Krémy do solária do 10 eur

Už v základnej cenovej kategórii nájdete niekoľko obľúbených krémov do solária. Niektorým sa darí opálenie zintenzívniť, ďalšie majú iba slabé účinky. Sú vhodné skôr pre bezproblémovú pleť. Okrem balení s objemom 125 – 200 ml tu nájdete aj široký výber jednorazových krémov do solária s objemom 15 ml a tak môžete vyskúšať, ktorý výrobok vám najlepšie sadne.

✅ Krémy do solária od 10 do 20 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie krémy do solária s priaznivým pomerom cena/kvalita. Mnohé obsahujú akcelerátory aj bronzery, zaujímavo voňajú a v zložení obsahujú látky pre hydratáciu pokožky.

✅ Krémy do solária od 20 eur

Ak patríte k častým návštevníkom solária a chcete svojej pokožke dopriať vyššiu úroveň starostlivosti, zamerajte sa na produkty do solária s cenou vyššou ako 20 eur. Zaisťujú krásne rovnomerné opálenie a sú obohatené o cenné prírodné látky a oleje.

Najlepšie značky krémov do solária

Na aké značky sa zamerať, ak nechcete urobiť krok vedľa? V nasledujúcom zozname nájdete výrobcov, ktorí dobre poznajú účinky solária a potreby pokožky a v ich ponuke je viacero kvalitných kozmetických produktov.

 • TannyMaxx – Európska značka má na svojom konte niekoľko solárnych krémov. Dobrý pomer cena/kvalita. Pokožke prepožičiavajú prirodzený opálený vzhľad.
 • Dermacol – Aj v ponuke známej značky Dermacol nájdete dobre hodnotené produkty vhodné na pokožku pred vstupom do solária. Urýchľujú opálenie a obsahujú prírodné maslá a oleje.
 • Vivaco – Český výrobca Vivaco ponúka kozmetické produkty určené na podporu rýchlejšieho a dlhodobejšieho zhnednutia. Prírodné zloženie, veľmi dobrá cena.
 • Oranjito – Dizajnovo atraktívne balenie kozmetických produktov do solária od značky Oranjito je neprehliadnuteľné. Krémy a telové mlieka majú príjemnú štruktúru, rýchlo sa vstrebávajú a dodávajú pokožke vláčnosť a hebkosť.
 • Australian Gold – Prémiová značka s dlhou tradíciou na trhu osloví aj náročných. Široký výber, pre mužov aj ženy.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tanny Maxx Super Black Very Dark

✔️ Na dosiahnutie hlbokého a intenzívneho opálenia
✔️ Pre tvár aj telo
✔️ S obsahom bambuckého masla, kofeínu a extraktu z orechov
✔️ Testované zloženie
📌 od 12 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Dermacol Solar Bronze

✔️ Telové mlieko pre všetky typy pokožky
✔️ Obohatené o betakarotén, vitamín E, ošetrujúce oleje a bambucké maslo
✔️ Regeneruje a upokojuje
✔️ Parfumácia čokoláda + pomaranč
📌 od 10 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Vivaco SUN Solárne mlieko aktivačné

✔️ Mlieko do solária s "urýchľovačom" opálenia tyrosinom
✔️ Silný efekt
✔️ S obsahom argánového oleja
✔️ Rýchly účinok
📌 od 8 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Oranjito Level 1 Mexican Bronzer

✔️ Urýchľovač opálenia tyrosin + betakarotén
✔️ Zloženie extra bohaté na výživné a hydratačné zložky
✔️ Unisex aróma
✔️ Vhodné aj pre suchú a zmiešanú pleť
📌 od 8 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Oranjito Dark Coffee Accelerator

✔️ Kávové opaľovacie mlieko do solária s výživnými biozložkami
✔️ Rýchle a bezpečné zhnednutie pokožky
✔️ Maximálne stimuluje tvorbu melanínu
✔️ Vytvára jemne zamatový film
📌 od 8 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Australian Gold Deviously Black

✔️ Poskytuje výrazne tmavé opálenie
✔️ Minimalizuje vrásky a jemné línie
✔️ Hĺbková výživa pokožky
✔️ Zmes unikátnych látok
📌 od 39 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (22 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin