Najlepšie skladacie elektrobicykle: TOP produkty podľa recenzií a testov

najlepšie skladacie elektrobicykle
Čoraz viac Slovákov používa bicykel ako hlavný dopravný prostriedok do práce či na nákupy. Tento ekologický spôsob dopravy má niekoľko výhod – žiadne čakanie v zápchach, na meškajúci spoj hromadnej dopravy a minimálne nároky na údržbu. Počuli ste už o skladacích elektrobicykloch? Aké prednosti majú najlepšie skladacie elektrobicykle a pre koho sú ideálnou voľbou? Z bohatej ponuky sme tentokrát vybrali niekoľko modelov, ktoré v sebe spájajú hneď niekoľko zaujímavých predností.

Prečo si kúpiť skladací elektrobicykel a neuprednostiť „plnohodnotnú“ konštrukciu bicykla? Predovšetkým pre ich skladnosť (do komory, za dvere, na balkón), jednoduché prenášanie (hoci aj do bytu alebo do práce), manévrovateľnosť, praktické využívanie kombinovanej dopravy, ak nechcete chodiť peši (napríklad vlakom + bicyklom). Skladací elektrobicykel k tomu všetkému navyše pridal jazdný komfort, ktorý zabezpečuje motor. Zvládnete tak jazdu s miernym stúpaním aj proti vetru bez toho, že by ste sa ráno pred nástupom do práce stihli zapotiť.

Poďme však k tomu najdôležitejšiemu – Aké vlastnosti a výbavu by mal mať kvalitný skladací elektrobicykel? Akou rýchlosťou sa pohybuje a aký je jeho dojazd na jedno nabitie? To najdôležitejšie nájdete v nasledujúcom sprievodcovi. Ak potrebujete z ponuky rýchlo vytipovať horúcich favoritov, neváhajte a vezmite si na pomoc testy a recenzie skladacích elektrobicyklov, kde nájdete informácie o používaní a jazdných schopnostiach z prvej ruky. Sme si istí, že medzi favoritmi nebudú chýbať známe značky, akými sú napríklad Btwin, Devron, Inmotion, Beneo.

Najlepšie skladacie elektrobicykle podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1BTWIN TILT 500

Dojazd až 35 km
✔️ Veľmi dobrá nastaviteľnosť a ergonómia
✔️ Elektrická podpora so 6 rýchlosťami
✔️ Zloženie aj rozloženie za 15 sekúnd
📌 od 850 €
Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: - kg | Kolesá: 20 " | Materiál rámu: hliník
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Devron 16201 16"

Dojazd až 60 km
✔️ Výborná funkčná a bezpečnostná výbava
✔️ Výkonný zadný pohon
✔️ Jednoduché a rýchle zloženie
📌 od 940 €
Nosnosť: - kg | Hmotnosť: 16 kg | Kolesá: 16" | Materiál rámu: hliník
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3BENEO Hoobike

Dojazd až 50 km
✔️ Elektromotor s 5 úrovňami asistencie
✔️ Batéria nabitá za 3 hodiny
✔️ Zložený zaberá minimu miesta
📌 od 800 €
Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 17,5 kg | Kolesá: 20" | Materiál rámu: hliníková zliatina
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať skladací elektrobicykel

Čo je dôležité vedieť pred výberom skladacieho elektrobicykla? Predovšetkým poznať očakávania, požiadavky na jazdné schopnosti a následne si vybrať model, ktorý bude čo najlepšie vyhovovať vašim predstavám aj rozpočtu. Aby sme toto pátranie urobili jednoduchším, zosumarizovali sme v nasledujúcich riadkoch základné rady a tipy.

Základné typy elektrobicyklov – Krátke predstavenie

Moderné elektrobicykle ponúkajú nevídaný jazdný komfort. Skúseným cyklistom pomáhajú prekonávať ich limity, starším ľuďom zlepšovať kondíciu a zvládať aj dlhšie rodinné výjazdy. Sú ako stvorené na zlepšovanie kondície, prekonávanie dlhších vzdialeností, jazdu do práce bez spotenia a pre pohodlný odvoz menšieho nákupu. Tak, ako je veľké množstvo rôznych konštrukcií klasických bicyklov, aj v segmente elektrobicyklov nájdete veľkú rozmanitosť. Zakúpiť si môžete:

 • horské elektrobicykle vystavané s dôrazom na vysoký výkon, odolnosť a ergonómiu
 • trekingové a crossové elektrobicykle vhodné na dlhú cykloturistiku po spevnených cestách
 • mestské a skladacie elektrobicykle ideálne na kratšie a rýchle presuny mestom a po okolí. Ich výhodou je zväčša nízky pohodlný nástup a plná vybavenosť už v základnej cene (blatníky, nosič, …).

Skladací elektrobicykel a jeho výhody

 • Je skladný a zaberá minimum miesta. Môžete ho jednoducho odložiť do predsiene, na balkón a dokonca aj do kancelárie. Nemusíte ho komplikovane presúvať po schodoch, ani riešiť jeho uzamykanie v spoločných bytových priestoroch.
 • Dá sa využívať na kombinovanú dopravu. Ak sa potrebujete dostať na opačnú stranu mesta alebo na jeho predmestie, nastúpite na MHD s bicyklom v zloženom stave. Už onedlho si užívate bicyklový výlet na čerstvom vzduchu.
 • Netreba riešiť nosič pre bicykel na auto. Ak si chcete skladací bicykel zobrať so sebou, v zloženom stave ho iba odložíte do kufra. Bez toho, aby ste sklápali zadné sedadlo, alebo snímali z bicykla predné koleso.
 • Na skladacom elektrobicykli sa lepšie manévruje a je obratnejší. Je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú pred “veľkokolesovými” bicyklami rešpekt alebo zlé skúsenosti s nimi.
 • Skladací elektrobicykel je výborne prispôsobiteľný (sedadlo, riadidlá) a vhodný pre rôzne postavy. Jediným limitom je jeho nosnosť, ktorá by nemala byť prekročená.
 • Mnohí užívatelia hodnotia skladací elektrobicykel ako pohodlnejší a pre nízky nástup aj bezpečnejší, čo mu dáva zaujímavý náskok pre mestskými elektrobicyklami.
 • A na záver – skladací elektrobicykel vyzerá štýlovo. Je to zaujímavé, moderne koncipované e-vozítko, ktorým upútate pozornosť medzi mladými aj staršími! Môžete sa na ňom previesť aj v sukni či obleku, nepotrebujete cyklistický úbor.

Skladací elektrobicykel a terén

Už pri prvom pohľade na “skladačky”, je zrejmé, že nie sú určené na zdolávanie náročného terénu. Bezstarostnú jazdu si užijete na spevnených mestských a vidieckych cestách. V závislosti od výkonu motora potom niektoré modely skladacích elektrobicyklov zvládnu aj stúpanie do 20°.

Myslite na svoje potreby

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že skladacie elektrobicykle sú plne prispôsobiteľné menším a stredným postavám od 145 do 185 cm a to najmä pre široké rozpätie pre nastavanie sedadla aj riadidiel. Jazdci s výškou nad 190 cm sa však už na skladačkách môžu cítiť stiesnene a nepohodlne. V ojedinelých prípadoch sa dá sedlo špeciálne regulovať nielen výškovo, ale tiež aj smerom dopredu a dozadu.

Konštrukcia skladacieho elektrobicykla

Konštrukcia je skladacia – to je základ každého skladacieho elektrobicykla. Chýba jej odpruženie. Skladací mechanizmus je zvyčajne umiestnený v špeciálnom kĺbe v strede konštrukcie bicykla. Je opatrený silnými bezpečnostnými poistkami, ktorých úlohou je udržať zložený bicykel v zloženom stave, no ešte dôležitejšie je, aby bola konštrukcia dostatočne pevná (bez rizika náhodného zloženia) aj počas jazdy.

Celý mechanizmus je navrhnutý tak, aby vám zloženie a rozloženie bicykla nezabralo viac ako niekoľko sekúnd – a to všetko bez použitia ďalšieho náradia.

Hmotnosť a nosnosť

O skladacom bicykli sa hovorí ako o bicykli ľahko prenosnom, najmä čo sa jeho zložených rozmerov týka. Jeho menšia, no pritom robustná konštrukcia s hrubšími rámovými trúbkami je často priestorom pre uloženie batérie (napríklad do rámu, sedlovej trúbky). Okrem toho je v prípade elektrobicykla jeho neoddeliteľnou súčasťou aj elektromotor (integrovaný napríklad v zadnom kolese). Skladací elektrobicykel teda nemusí patriť k úplne najľahším. Jeho hmotnosť, priemerne 13 – 18 kg, je však na pomery elektrobicyklov akceptovateľná.

Okrem hmotnosti elektrobicykla, ktorý z času na čas možno ponesiete aj v ruke, sa zaujímajte o jeho nosnosť. Tá môže byť cca od 90 – 120 kg, najčastejšie sa stretnete s nosnosťou 100 kg. Rovnako, ako aj v prípade iných elektrobicyklov, aj tu platí zásada, že skladací model by nemal byť limitne zaťažený. Ak teda vážite napríklad 95 kg a bicykel má nosnosť 100 kg, je tu predpoklad jeho rýchlejšieho opotrebovania a kratšieho dojazdu, keďže motor bude viac namáhaný.

ako vybrať skladací elektrobicykel

Motor – Výkon a počet rýchlostí

Po prezretí ponuky skladacích elektrobicyklov sme objavili najmä modely s motorom o výkone 250 W, ktoré pri asistovanej jazde dosahujú maximálnu rýchlosť 25 km / h. Asistencia elektromotora môže byť rozdelená do niekoľkých úrovní (napríklad 5 – 6) a v závislosti od náročnosti terénu si na displeji alebo pomocou ovládača zvolíte úroveň výpomoci.

Najlepšie skladacie elektrobicykle ponúkajú možnosť úplne odpojiť motor, čo znamená, že elektrobicykel vám bude razom slúžiť ako klasický bicykel bez toho, aby ste pri pedálovaní cítili odpor motora.

Batéria – Dojazd a nabíjanie

Súčasťou elektrobicykla je nabíjateľná batéria, ktorá disponuje kapacitou na dojazd v rozsahu niekoľkých desiatok kilometrov. Kým pri horských elektrobicykloch ide už od hodnoty presahujúce 100 km, v prípade menších skladačiek sa pohybujeme v intervale cca od 30 – 60 km. Na dojazd má v praxi vplyv niekoľko premenných – predovšetkým hmotnosť jazdca, poveternostné podmienky a stúpanie terénu.

Batéria môže byť umiestnené v zadnom nosiči, v ráme bicykla alebo v sedlovej trúbke.

Nabíjanie batérie na plnú kapacitu trvá priemerne niekoľko hodín (obľúbené modely to zvládnu za 3 – 5 hodín). Batériu môžete nabíjať buď samostatne (po vyňatí z konštrukcie) alebo zasunutú v bicykli.

Priemer kolies vs. jazdný komfort

Súčasťou skladacej konštrukcie s nízkym nástupom sú kolesá menšieho priemeru.

 • 14 a 16-palcové kolesá výborne reflektujú so skladnosťou bicykla. Na dlhšie trasy sú však menej vhodné. Dobrá manévrovateľnosť ich predurčuje do rušných ulíc mesta a na kratšie presuny.
 • 18 a 20-palcové kolesá sú zase síce menej skladné, no na cestách výkonnejšie a vhodné aj na dlhšie výjazdy.

Základom je vybrať pre seba optimálny pomer skladnosť vs. jazdný komfort.

Ceny skladacích elektrobicyklov

V cene skladacieho elektrobicykla sa odráža robustnosť konštrukcie, sila a výkon motora, kapacita batérie a tiež aj mechanizmus skladania. Nejde o ponuku tak širokú, ako je to v prípade iných typov bicyklov, preto sú aj rozdiely vo výbave a prevedení ľahko vystopovateľné.

✅ Skladacie elektrobicykle do 700 eur

Základné elektrobicykle, ktoré disponujú o niečo nižšou nosnosťou. Menšie, skladné, vhodné na nenáročné používanie. Ich dojazd môže byť nižší, cca do 30 km. Asistencia motora je rozdelená len do niekoľkých stupňov. Pri kúpe cenovo výhodného elektrobicykla vždy starostlivo zisťujte, či je batéria zahrnutá v cene.

✅ Skladacie elektrobickyle od 700 do 1000 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie skladacie elektrobicykle s dobrým pomerom cena / výkon. Dôraz na odolnú konštrukciu s vyššou nosnosťou a úplnou výbavou. Dojazd priemerne do 50 – 60 km na jedno nabitie.

✅ Skladacie elektrobicykle od 1000 eur

Na trhu nájdete aj niekoľko modelov s vyššou cenou. V takom prípade platíte sa vyšší výkon, nosnosť, exkluzívny dizajn (ultramoderný aj retro) a pohodlnú jazdu za asistencie motora aj do mierneho stúpania. Dojazd až do 120 km.

Najlepšie značky skladacích elektrobicyklov

Ktoré značky bicyklov sa podujali aj na výrobu tejto špecifickej kategórie?

 • Btwin – Francúzska značka bicyklov z dielne Decathlon v sebe spája priaznivú cenu s primeraným výkonom. Zaujme elektromodelmi pre všetky vekové kategórie. Odporúčame pozrieť skladací elektrobicykel Tilt 500.
 • Devron – Rumunská značka zaznamenala na našom trhu rýchly vzostup, a to najmä v segmente elektrobicyklov. Skladacie elektrobicykle Devron majú atraktívny dizajn a slušný dojazd – až do 60 km.
 • Inmotion – O značke Inmotion ste zrejme už počuli v súvislosti s elektrokolobežkami. Ultramoderný dizajn osloví najmä mladšiu generáciu. Veľmi dobrý dojazd aj vyššia nosnosť – až do 120 kg.
 • Beneo – Dobre vybavený skladací elektrobicykel z hliníkovej zliatiny za lákavú cenu.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1BTWIN TILT 500

Dojazd až 35 km
✔️ Veľmi dobrá nastaviteľnosť a ergonómia
✔️ Elektrická podpora so 6 rýchlosťami
✔️ Zloženie aj rozloženie za 15 sekúnd
📌 od 850 €
Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: - kg | Kolesá: 20 " | Materiál rámu: hliník
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Devron 16201 16"

Dojazd až 60 km
✔️ Výborná funkčná a bezpečnostná výbava
✔️ Výkonný zadný pohon
✔️ Jednoduché a rýchle zloženie
📌 od 940 €
Nosnosť: - kg | Hmotnosť: 16 kg | Kolesá: 16" | Materiál rámu: hliník
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3BENEO Hoobike

Dojazd až 50 km
✔️ Elektromotor s 5 úrovňami asistencie
✔️ Batéria nabitá za 3 hodiny
✔️ Zložený zaberá minimu miesta
📌 od 800 €
Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 17,5 kg | Kolesá: 20" | Materiál rámu: hliníková zliatina
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin