Najlepšie kopačky: TOP 9 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie kopačky

Kopačky patria k základnej výbave futbalistu bez ohľadu na to, či ide o profesionála alebo nadšeného amatéra. Vďaka ním získa želanú kontrolu nad loptou, stabilitu a rýchlosť. Veľmi dobre vieme, že v širokej a rozmanitej ponuke je náročné zorientovať sa a nájsť pre seba tie „najlepšie kopačky na svete“ nemusí byť vôbec jednoduchou úlohou. Práve preto sme pripravili prehľadný rebríček s tipmi, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a môžeme ich označiť za dobrú a spoľahlivú voľbu, ktorá nesklame.

Okrem toho si zosumarizujeme základné rady a tipy, ako vybrať kopačky na futbal – predovšetkým podľa povrchu, na ktorom budete hrať najčastejšie. Zaujímať nás bude výber správnej veľkosti kopačiek, materiály aj ďalšie detaily, ktoré majú vplyv na pohodlie pri nosení. Keďže ide o investíciu, ktorá sa pohybuje v desiatkach až stovkách eur, odporúčame pozrieť si aj testy a recenzie futbalových kopačiek, v ktorých hrdo žiaria najmä obľúbení favoriti od značiek Nike a Adidas.

Najlepšie kopačky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Nike ZOOM SUPERFLY 9 ELITE

Typ: Lisokolíky SG PRO

📌 od 289 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Adidas PREDATOR EDGE+

Typ: Lisovky FG

📌 od 266 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3adidas X SPEEDFLOW.1 FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 175 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nike Mercurial Superfly 8 Elite FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 256 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nike PHANTOM GT ELITE DF FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 256 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nike Tiempo Legend 9 Elite FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 229 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7adidas X SPEEDPORTAL+ FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 280 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8Sálovky adidas Mundial Goal IN

Najlepšie futsalové kopačky
Typ: Halovky IN

📌 od 90 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Nike LEGEND 9 ACADEMY FG/MG

Najlepšie lacné kopačky
Typ: Lisovky FG, Umelá tráva AG

📌 od 74 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať kopačky na futbal

Pri výbere kopačiek je na úvod dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Medzi nimi najmä povrch, na ktorom budete najčastejšie hrať, vašu hernú úroveň a frekvenciu hrania futbalu, cenový rozpočet a voľbu správnej veľkosti, ktorá je aj v prípade kopačiek zásadnou pre pohodlnosť pri nosení.

Isto nám dáte za pravdu, že pri občasných kamarátskych stretnutiach vystačíte s kopačkami cenovo dostupnejšími, než ako sú potrebné na ligové zápasy. Ak však túžite zažiť pocit prémiovosti a dopriať si tie najlepšie kopačky z dostupnej ponuky, nemusíte sa obmedzovať. Skôr, ako si splníte svoj sen či iba vylepšíte súčasnú výbavu, zoznámte sa so základnými pojmami a deleniami, ktorých je v prípade kopačiek prekvapivo veľa.

ako vybrať kopačky

Výber kopačiek podľa typu povrchu

Už v samotných názvoch značkových kopačiek nájdete zakomponované dvojice písmen, ktoré naznačujú, na aký typ povrchu sú kopačky určené.

Kým niektoré vykazujú perfektnú stabilitu a dynamiku na rozmokrenej tráve, iné sú stavané na kontakt s tvrdými povrchmi. FG, HG, SG, AG, IN, TF – poznáte ich význam? Ide o skratky slov z angličtiny, ktoré popisujú konkrétny povrch, na ktorý sú kopačky stavané a na ktorom vykazujú najlepšie vlastnosti. Je preto na mieste poznať ich význam, a zároveň tak aj určenie kopačiek. Ak viete, na akom povrchu najčastejšie hráte, vaše rozhodovanie sa razom zameria správnym smerom. V prípade niektorých kopačiek je prítomná aj istá univerzálnosť, kedy vyhovujú súčasne dvom povrchom.

 • FG – Firm Ground – Pevný prírodný povrch: Toto označenie nájdete na väčšine kopačiek určených pre štandardné futbalové ihrisko. Veľmi obľúbené univerzálne prevedenie poskytujúce dobrý odraz a stabilitu. Súčasťou podrážky je 10 – 14 priemerne veľkých štupľov.
 • HG – Hard Ground – Tvrdý povrch: Ide o kopačky určené na tvrdé povrchy bez trávy ako sú škvára, piesok, ale aj umelá tráva. Majú nižší profil pokrytý väčším počtom menších štupľov. Zabezpečujú tak hráčovi optimálnu rovnováhu a oporu.
 • SG – Soft Ground – Mäkký povrch: Vhodné pre podmáčané a blatisté prírodné ihrisko. Často ide o prevedenie o 6 skrutkovacími kolíkmi, ktorými sa hráč zabára do menej stabilného podložia. Nepatria k najpohodlnejším. Na tvrdé povrchy sú úplne nevyhovujúce, pri neopatrnosti môžu dokonca spôsobiť spoluhráčom poranenie.
 • AG – Artificial Ground – Umelý povrch / TF – Turf – Umelý trávnik: Kopačky, ktoré sa uplatnia na umelej tráve, nesú označenie AG lisovky alebo turfy. Typickým znakom je pevná podrážka s viacerými drobnými gumenými výstupkami, vďaka čomu je kontakt s umelým povrchom pohodlnejší, pohyb dostatočne stabilný a odraz akčný.
 • IN – Indoor – Haly a interiér: Na tento povrch je najvhodnejšia podrážka bez akýchkoľvek výstupkov. Hladká, gumová podrážka by nemala na podlahe haly zanechávať farebné stopy.

Lisovky, kolíky, turfy alebo halovky? S týmto delením už nebudete mať pochybnosti

Pri kopačkách je dôležité prevedenie zvršku kopačky a jej podošva. Zvršok (jeho materiálové prevedenie a ideálne priľnutie na nohu) má vplyv na to, ako futbalista loptu na nohe cíti a ako s ňou dokáže pracovať. Podošva kopačky je v priamom kontakte s povrchom a rozhoduje o tom, ako stabilne a rýchlo sa na povrchu bude hráč pohybovať.

Predchádzajúce písmenkové dvojice rozprávajú len polovicu „príbehu“. V obchodoch môžete natrafiť na označenia ako FG lisovky, HG lisovky, FG/AG lisovky, SG kolíky, turfy, halovky, a iné. Lisovky, kolíky, turfy a halovky sú názvy pre 4 najčastejšie typy podrážok používaných pri kopačkách. Aké sú medzi nimi rozdiely?

Lisovky

Ide o kopačky, ktorých podrážka je lisovaná v celosti, vrátane pevne vlisovaných štupľov. Lisovky patria k najviac vyhľadávaným pre svoju univerzálnosť a pomerne široké využitie na rôznych štandardných typoch povrchov. Vyrábajú sa FG lisovky (trávnaté ihrisko), FG/AG lisovky (skutočná tráva / umelá tráva), HG lisovky (na tvrdý povrch).

Kolíky

Ako už napovedá samotný názov, veľkú pozornosť v tomto type podrážky na seba strhávajú skrutkovacie kolíky (kovové alebo plastové), ktoré sa pripevňujú do podrážok kopačiek. Je ich 6, sú väčšie, výraznejšie a dokážu si poradiť aj s menej stabilným rozmokreným terénom (tzv. SG kolíky). Na umelých povrchoch sa kolíky používať nesmú.

Turfy

Anglické slovíčko turf (v preklade hustý trávnik) sa stalo synonymom pre kopačky typu turfy, s ktorými najlepšie zahviezdite na umelom trávniku a iných pevných tvrdých povrchoch. Majú nižšiu stavbu a menšie výstupky na podrážke rovnomerne pokrývajú celú plochu. Zaisťujú pomerne dobrú stabilitu. Tlmením dopadov poskytujú väčšie pohodlie pre chodidlá.

Halovky

Ak hráte halový futbal alebo futsal, potom sú najlepšou voľbou halovky. Paradoxne – na tráve, umelom trávniku či štrku sú úplne nepoužiteľné. Majú hladkú, nekĺzavú podrážku, ktorá nezanecháva na palubovke šmuhy (non marking technológia). Lepšie vybavené modely majú tvarovaný výrez pre lepšie spracovanie lopty.

futbal kopačky lopta

Najčastejšie používané materiály

Akému materiálovému spracovaniu dať pri kopačkách prednosť? Do úvahy prichádza nielen cena kopačiek, ale aj ich trvácnosť, prispôsobiteľnosť pri nosení, odolnosť a v neposlednom rade nároky na údržbu.

 • Koža – Prémiový materiál, ktorý vyhľadávajú najmä nároční futbalisti. Pravá koža (kozia, ovčia, klokania) vyniká vysokou prispôsobiteľnosťou, čo znamená aj výrazne lepšiu presnosť pri spracovaní a vedení lopty. Kožené kopačky by ste mali kupovať výhradne iba vo svojej veľkosti, nikdy nie väčšie. Nosením sa totiž mierne rozťahujú. Nároky na udržiavanie sú o niečo vyššie. Pozor na navlhnutie kože – vo vlhkom prostredí kožené kopačky oťažievajú.
 • Syntetická koža – Ide o materiál, ktorý sa čo najvernejšie pokúša napodobniť kladné vlastnosti pravej kože, no zároveň chce potlačiť jej nedostatky (sklon k absorpcii vody či náročnú údržbu). Používajú ju renomovaní výrobcovia, ktorí za jej hlavné výsady považujú nepremokavosť a nízku hmotnosť.
 • Syntetická textília – Hravosť, farebnosť, trendy vzhľad. Syntetické textílie sa dajú vyrobiť v mnohorakých dizajnových prevedeniach, čo ocenia najmä experimentátori, ktorí sa chcú na ihrisku odlíšiť. Nejde pritom o žiadny „béčkový“ materiál. Kvalitná syntetika je ľahká, môže byť vyrobená v nepremokavom prevedení, údržba je minimálna. Lákadlom je cenová dostupnosť. V kategórii kopačiek zo syntetických textílií nájdete lacné kopačky pre občasných hráčov, no aj drahé modely pre náročnejších.
 • Pletená syntetika – Zaujímavým spôsobom spracované kopačky sú vyrobené „pletením“ bezšvovou technológiou. Tvar im pomáha udržať silikónová výstuž. Výhodou je mimoriadne nízka hmotnosť doplnená o vysokú flexibilitu. Neposkytujú však nohám dostatočnú oporu pri akčnom pohybe.

Ako vybrať veľkosť kopačiek?

Každý výrobca má svoj vlastný číselník. Aj keď to nemusí byť úplne pravda, je lepšie sa tým pri kúpe vhodnej veľkosti kopačiek riadiť.

Prvé, čo budete potrebovať, je dĺžka chodidla. Obujte si ponožky alebo štucne, ktoré budete do kopačiek používať, postavte sa na kus papiera alebo kartón a chodidlo obkreslite. Pravítkom zmerajte dĺžku medzi dvoma najvzdialenejšími bodmi. Máte tak pomerne presné meranie dĺžky svojho chodidla.

Nameranú dĺžku nájdite v číselníku, ktorý prislúcha k danému modelu alebo značke kopačiek a odčítajte z tabuľky veľkosť. V prípade kožených kopačiek sa snažte zvoliť veľkosť čo najpresnejšie k dĺžke chodidla. Pre ostatné materiály môžete pridať 0,5 cm. Správne zvolené kopačky perfektne priľnú k nohe a počas hry by ste ich nemali cítiť ako záťaž.

Inovácie, ktoré môžu zaujať

Kopačky bez šnúrok znejú ako riešenie vhodné pre deti na prvom stupni základnej školy, ktoré si ešte tak úplne neosvojili viazanie šnúrok. Hoci sú klasické kopačky so šnúrkami neohrozenou kategóriou (aj z pohľadu početnosti), na trhu sa objavili kopačky bez šnúrok so zaujímavým futuristických dizajnom. Sú dobré alebo nie? Záleží od toho, ako vám sadnú. Ak už na prvé obutie máte dojem, že ste lepšie kopačky na nohe nemali, vyhrali ste. V opačnom prípade však získate pár topánok, ktoré nesedia, tlačia alebo naopak – sú natrvalo voľné, bez možnosti ďalšieho utiahnutia. Kopačky bez šnúrok totiž nie je možné regulovať tak ako klasické šnúrkové prevedenie.

Kopačky s ponožkou majú tiež čosi atraktívne, vďaka čomu ich aspoň na chvíľu zvažovali aj skúsenejší hráči. Integrovaná „ponožková“ časť zľahka vystupuje nad členok. Predajcovia tvrdia, že sa kopačky kvôli takejto konštrukcii stávajú stabilnejšie a každý krok v nich je istejší. V skutočnosti ide viac o dizajnový prvok, na ktorí si niektorí hráči rýchlo zvyknú, no iných vyrušuje. Čo je však isté – ak hráte na vlhkom povrchu, táto časť kopačky navlhne a oťažie ako prvá!

kopačky futbalista

Ceny futbalových kopačiek

Koľko zaplatíte za kvalitné kopačky na futbal? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku kopačiek rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Kopačky do 100 eur

V cene do 100 eur nájdete široký výber najpredávanejších futbalových kopačiek na našom trhu, ktoré sú určené pre rekreačných hráčov, deti a mládež. Pri výbere správnej veľkosti a typu podľa povrchu od nich môžete očakávať kvalitu primeranú cene. Pre vyšší komfort a najnovšie vylepšenia sa predsa len musíte vybrať do ponuky s vyššou cenovkou.

✅ Kopačky od 100 do 200 eur

Kategória, ktorú reprezentujú kopačky s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita aj cena/výkon. Ešte stále to nie je úplne profi prevedenie, no odhodlaní futbalisti tu majú na výber desiatky slušných modelov od najznámejších značiek. Kvalita spracovania, dôraz na odolnosť, komfort a podanie výkonu sú na vyššej úrovni.

✅ Kopačky od 200 eur

Ponuka, ktorá osloví a presvedčí aj tých najnáročnejších hráčov. Najnovšie kopačky rôzneho typu z vysokokvalitných materiálov sú ukážkou konštrukčných schopností renomovaných značiek.

Najlepšie značky futbalových kopačiek

 • Nike – Značka Nike si precíznou snahou vybudovala dominantné miesto a náš trh zaplavila dizajnovo neprehliadnuteľnými kopačkami s výbornými vlastnosťami. Sortiment zahŕňa všetky kategórie – od cenovo dostupných pre začínajúcich futbalistov po superprémiové profimodely.
 • Adidas – Líder v počte modelov na našom trhu. Kopačky Adidas využívajúce najnovšie technológie podporia rýchlosť, presnosť a umožnia získať kontrolu nad loptou.
 • Puma – Tretia najpočetnejšia skupina kopačiek zdobí nohy najslávnejších hráčov. Roky vývoja priniesli jedinečný komfort a vylepšenie výkonu. Prispôsobiteľnosť, stabilita a akcelerácia. Dostupné v 4 hráčskych úrovniach – rekreačné, amatérske, poloprofesionálne a profesionálne kopačky.
 • New Balance – Jedna z najstarších amerických športových značiek má poznávacím znakom dominantné N na obuvi, vrátane kopačiek. Obľúbené sú najmä halovky a turfy, ktoré patria k cenovo dostupnejším – do 100 eur. Lisovky a kolíky stoja okolo 200 eur.
 • Under Armour – Značku Under Armour založil americký futbalista Kevin Plank. Zamierava sa predovšetkým na funkčné športové oblečenie, v jej portfóliu však nájdete aj niekoľko vydarených modelov kopačiek s priaznivým pomerom cena/výkon. Zaujímavý neopozeraný dizajn, prispôsobiteľnosť a 3D štruktúra pre lepšie ovládanie lopty.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Nike ZOOM SUPERFLY 9 ELITE

Typ: Lisokolíky SG PRO

📌 od 289 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Adidas PREDATOR EDGE+

Typ: Lisovky FG

📌 od 266 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3adidas X SPEEDFLOW.1 FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 175 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nike Mercurial Superfly 8 Elite FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 256 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nike PHANTOM GT ELITE DF FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 256 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nike Tiempo Legend 9 Elite FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 229 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7adidas X SPEEDPORTAL+ FG

Typ: Lisovky FG

📌 od 280 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8Sálovky adidas Mundial Goal IN

Najlepšie futsalové kopačky
Typ: Halovky IN

📌 od 90 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Nike LEGEND 9 ACADEMY FG/MG

Najlepšie lacné kopačky
Typ: Lisovky FG, Umelá tráva AG

📌 od 74 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (8 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin