Najlepšie stelivá pre mačky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie stelivá pre mačky
Spolunažívanie s mačkou v byte sa nezaobíde bez starostlivosti o mačaciu toaletu a pravidelnú výmenu podstielky. Ak hľadáte tipy na najlepšie stelivá pre mačky, pozrite si náš výber, do ktorého sa dostali výborne hodnotené produkty v rozličnej forme aj baleniach.

Ako to už býva zvykom, život s mačkou sa v mnohom prispôsobuje jej potrebám a “preferenciám”. O mačkách sa hovorí ako svojských stvoreniach, ktoré sme si nikdy zrejme nedokázali v takej miere domestikovať ako psy. Ukrývajú sa v nich malé šelmy, ktoré sa nezdráhajú dať rýchlo najavo svoj názor a častokrát nesúhlasia s tým, čo pre nich pripravíme. S touto výzvou sa možno pasujete aj v súvislosti s mačacou toaletou a jej bezproblémovým používaním. Hoci sú mačky mimoriadne čistotné zvieratá, ktoré sa rýchlo priučia chodiť na vyhradené miesto, ak im na ňom prekáža čo i len aróma, zo vzdoru si nájdu to najmenej vhodné miesto na vykonanie svojej nevyhnutnej potreby. A to dokonca i niekoľko krát za deň!

Ako vybrať podstielku pre mačku, voči ktorej nebude mať výhrady? Pripravte sa na to, že prvé pokusy nemusia vyjsť podľa vašich predstáv. Mačke totiž nemusí vyhovovať druh steliva, jeho jemnosť či naopak hrubosť, ostré úlomky, alebo parfumácia. Dobrou správou je, že ponuka stelív pre mačky je tak rozmanitá, že v nej skôr či neskôr nájdete produkt, s ktorým bude mačka spokojná a vaša domácnosť zostane bez nehôd. Zaujímajte sa nielen o druh podstielky, ale aj spôsob údržby, frekvenciu výmeny steliva, spôsob likvidácie, vplyv na zdravie mačky aj vaše prípadné zdravotné problémy a komfort bývania. Cieľ je jasný! Nájsť takú podstielku, ktorá funguje (pohlcuje moč, alebo vytvára hrudky), nezapácha, jednoducho sa s ňou manipuluje a mačke vyhovuje. Prešli sme testy a recenzie stelív pre mačky a výsledkom je nasledujúci rebríček, ktorý môže byť odrazovým mostíkom k urýchleniu nákupného rozhodovania.

Najlepšie stelivá pre mačky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Cat's Best Original 40 l

Náš víťaz, najobľúbenejšie stelivo
✔️ Hrudkujúca podstielka s vysokou absorpčnou schopnosťou
✔️ Plne recyklovateľná
✔️ Drevené vlákna spoľahlivo udržujú zápach
✔️ Výborné hodnotené, najpredávanejšie
📌 od 29 € / 40 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Brit Fresh for Cats Excellent Ultra Bentonite

Skvelé recenzie
✔️ Prírodné hrudkujúce stelivo - bentonit
✔️ Jedinečné antibakteriálne vlastnosti hmoty neutralizujú zápach
✔️ Malá veľkosť granúl spojená s nízkou prašnosťou
✔️ Pohodlné pre labky
📌 od 7 € / 10 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Huhu Bamboo Natural 18 l

Silikagélové stelivo
✔️ Vysoko absorpčné stelivo do mačacích toaliet
✔️ Rýchlo absorbuje vlhkosť aj pachy
✔️ 100 % bezprašný materiál
✔️ Antialergické stelivo, bezpečné pre zvieratá aj ľudí
📌 od 27 € / 18 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4 Biokat´s Bianco 10 kg

Skvelé hodnotenia
✔️ Silno hrudkujúce stelivo so strednou zrnitosťou (prírodný íl)
✔️ Rýchlo pohlcuje nepríjemné pachy
✔️ Biela farba umožňuje vidieť zmeny vo farbe moču
✔️ Veľmi účinná podstielka
📌 od 18 € / 10 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Zverlit červený 10 kg

Stelivo s vôňou
✔️ Hrubá hrudkujúca prírodná podstielka (čistý bentonit)
✔️ Vysoká nasiakavosť, spoľahlivé tvorenie pevných hrudiek
✔️ Účinne absorbuje pachy
✔️ Spokojné recenzie od majiteľov krátkosrstých a bezsrstých mačiek (iná technika hrabania)
📌 od 6 € / 10 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Magic Litter Pearls s vônou Cool Breeze

✔️ Silikagélová podstielka s inovatívnou technológiou adsorpcie
✔️ Nezachytáva zápach. Úplne ho eliminuje!
✔️ Extra úsporné, nízka spotreba
✔️ Nezachytáva sa na labky - stelivo nie je vynášané na podlahu
✔️ Navyše - adsorpčný proces ničí baktérie
📌 od 31 € / 16 l
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Mikeš Standard 10 kg

✔️ Kvalitné hrudkujúce stelivo od českého výrobcu
✔️ Výborne pohlcuje pachy aj vlhkosť
✔️ Znížená prašnosť
✔️ Super jednoduché čistenie mačacej toalety
📌 od 5 € / 10 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať stelivo pre mačku

Ako vybrať podstielku pre mačku, ktorá jej bude vyhovovať a vám nepridá starosti naviac? Zaujímavé rady a tipy nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Ako stelivo pre mačky pracuje s tekutinou?

V prvom kroku výberu je dôležité zvážiť, či vám budú vyhovovať vlastnosti hrudkujúceho alebo absorbujúceho steliva.

Hrudkujúce stelivo pre mačky

Hrudkujúce stelivo pre mačky (najčastejšie z bentonitu alebo iných prírodných materiálov) vytvára po kontakte s tekutinou (močom) v stelive izolované hrudky. Zasiahnuté stelivo sa z jemnej štruktúry, ktorá sa ponáša na piesok zmiešaný so zeminou, zmení na tvrdšiu hrudku, ktorú z mačacej toalety jednoducho vyberiete pomocou lopatky.

Podobne lopatkou vyberiete aj mačacie exkrementy. Do toalety doplníte približne rovnaké množstvo steliva, ako ste odobrali. Takto pokračujete v bežnom “prevádzkovom režime”. Mačka je tak teoreticky vždy v čistom stelive a riziko zápachu je minimálne.

S akými nedostatkami počítať? Niektoré hrudkujúce podstielky bývajú prašnejšie (majú rôznu zrnitosť – od jemných, po hrubšie materiály) a môžu spôsobiť respiračné problémy mačke aj ľuďom. Menej kvalitné podstielky síce dokážu vytvoriť hrudku, no hrudka sa pri manipulácii rýchlejšie rozpadá, a tým kontaminuje nezasiahnutú časť. Ak je v mačacej toalete nedostatok steliva, alebo ak mačka vykoná potrebu blízko pri okraji, hrudka sa môže nalepiť na steny / dno toalety a pri odlepovaní sa zase rozpadne. Potom musíte z vaničky odobrať viac steliva, a rovnako tak aj viac doplniť, čím sa zvyšuje jeho spotreba. S vreckom od hrudkujúceho steliva budete v kontakte každý deň niekoľkokrát. Umiestnite ho na suché miesto, aby nenavlhlo a nestalo sa veľkou “hrudkou”.

Absorbčné stelivo pre mačky

Absorpčné stelivo pre mačky (zo silikátu / silikátového gélu alebo prírodných alternatív) do seba extra rýchlo absorbuje prebytočnú vlhkosť a uzavrie ju. Už krátko po použití je mačacia toaleta suchá.

Určite však počítajte s tým, že sa nevyhnete odstraňovaniu tuhých exkrementov. Pohlcujúcu podstielku nemusíte vymieňať niekoľko týždňov. Ak je kvalitná, nebude sa z nej šíriť zápach moču. Pri výmene vysypete celú mačaciu toaletu, vaničku dôkladne umyjete, osušíte a naplníte novou dávkou steliva. Kvalitné silikátové stelivo drží svoj tvar, nerozpadáva sa, nie je prašné a mačku pri hrabaní nereže do labiek, ani sa nelepí na srsť. Výhodou je bledá alebo biela farba steliva, vďaka ktorej okamžite vidíte, či nemá mačka inak zafarbený moč, a teda aj prípadný problém s vylučovaním.

Tieto vlastnosti však nie sú samozrejmosťou pre každý produkt tohto typu. Práve preto sa v súvislosti s absorpčnými stelivami často objavujú problémy ako rozpadávanie, prekážajúca parfumácia (to, čo vonia ľuďom, nemusí mačkám) či ostré kryštáliky, ktoré mačku pichajú do labiek.

mačka interiér

Ako vidíte, oba spôsoby majú isté prednosti aj mierne nedostatky. Sledujte rebríčky predajnosti a recenzie stelív pre mačky, v ktorých nájdete cenné informácie od skúsených chovateľov.

Základné druhy stelív pre mačky

Vyššie popísané delenie popisuje spôsob, s akým si stelivo poradí s prebytočnou tekutinou v mačacej toalete (vytvorenie hrudky vs. absorbovanie). V nasledujúcom delení zase nájdete základné materiály, z ktorých sa podstielky pre mačky vyrábajú. Najčastejšie používanými materiálmi sú bentonit a silikát.

Bentonitová podstielka pre mačky (hrudkujúca)

Hlavným zástupcom hrudkujúceho steliva je ako materiál bentonit. Je to ílovítá hornina, ktorá vzniká zvetrávaním materskej horniny z čadiča. Tento prírodný materiál pri kontakte s tekutinou vytvára hrudky. Svojou štruktúrou sa ponáša na hrubozrnný piesok, ktorý je príjemný pre mačacie labky a dobre sa v ňom hrabe. Na trhu sú k dostaniu bentonitové podstielky s rozmanitou štruktúrou – od jemných, až po hrubozrnné. Budťe pripravení na to, že jemné bentonitové stelivá vykazujú v prostredí vyššiu prašnosť.

Bentonitové stelivo nikdy nesplachujte do WC, môže zapríčiniť upchatie potrubia. Keďže ide o prírodný produkt, zvyčajne sa hrudky vyhadzujú do zmiešaného odpadu alebo do kompostu (v závislosti od odporúčaní výrobcu).

Silikátová podstielka pre mačky (absorpčná)

Silikáty (inak kremičitany) tvoria základ pre výrobu absorbujúceho silikátového gélu. Z neho potom vznikajú drobné guľôčky alebo priehľadné kryštáliky, ktoré sa používajú ako podstielka do mačacej toalety. Rýchlo do seba absorbujú prebytočnú tekutinu, a dokonca aj zápach. Samotné môžu byť parfumované (napríklad vôňa detského púdru, levandule, citrusov), no parfumácia nevyhovuje všetkým mačkám. Silikátové podstielky stačí pravidelne prehrabať a celý obsah vysypať až po niekoľkých týždňoch používania. Ide o bezprašné riešenie, ktoré nepodporuje množenie baktérií. Je však dobré počítať s tým, že mačke nemusí tento materiál vyhovovať – šustí, neponáša sa na piesok a ak má formu kryštálikov, tak môže aj pichať. Pri dobrom výbere a overenej značke steliva sa však týchto nedostatkov nemusíte obávať.

Aj kremičitany patria medzi prírodné a netoxické materiály. Spôsob likvidácie závisí od pokynov výrobcu – zvyčajne vyhodenie do zmiešaného odpadu.

Iná prírodná podstielka pre mačky (hrudkujúca + absorpčná)

Kým prechádzajúce dva materiály tvoria prevažnú časť ponuky stelív pre mačky, okrem nich sa môžete stretnúť aj s ďalšími materiálmi, ktoré vznikajú na základe recyklácie. Tými sú napríklad drevité, pšeničné alebo kukuričné materiály (rastlinné materiály). Podstielky sa ponášajú na hrubozrnné granulky.

Môžu byť hrudkujúce alebo absorbujúce. Neroznášajú sa po podlahe. Disponujú nízkou hmotnosťou a bezprašnosťou. Sú plne recyklovateľné a kompostovateľné. Niektoré z nich môžete splachovať aj do WC.

Toľko pozitívnych vlastností však mierne “kazí” samotná povaha mačiek, ktorým ich väčšia štruktúra (oválne granulky) a menej prirodzené hrabanie sa v nich nemusí vyhovovať. Ak im tento typ podstielky nevyhovuje, mačaciu toaletu začnú oblúkom obchádzať.

mačka v byte

Trvácnosť steliva a údržba mačacej toalety

 • Údržbe hrudkujúceho steliva by ste mali venovať pozornosť niekoľkokrát za deň. Hrudky a exkrementy odstránite, doplníte dávku podobnú tej, ako ste odobrali a obsah mačacej toalety premiešate. Každý deň spotrebúvate z vreca so stelivom menšie množstvo. Práve preto sú tieto vrecia (takmer) vždy veľkoobjemové.
 • Mačacia toaleta s absorčpným stelivom vyžaduje o niečo menšiu starostlivosť. Niekoľko týždňov do seba dokáže pohlcovať prebytočnú tekutinu. Vašou úlohou je odstraňovať tuhé exkrementy a premiešať stelivo ku okrajom, aby na stenách nezostali zvyšky moču. Priemerne raz za 3 – 4 týždne obsah toalety vysypete a nasypete novú vrstvu. Vrece tak nemusí byť poblíž mačacej toalety.

Štruktúra steliva (veľkosť “zrniek”)

Vo všeobecnosti považujú mačky za najlepšie stelivo také, ktoré sa najviac ponáša na podmienky v exteriéri – čo je niečo ako zmes piesku a sypkej zeminy. Áno, dokonca aj tie mačky, ktoré sú od narodenia interiérové a svet “vonku” nepoznajú majú vo svojej voľbe jasno! Ich inštinkty a potreby sa nedajú oklamať.

Práve preto majú radšej jemnejšie materiály, ktoré labkami jednoducho prehrabú zo strany na stranu. Väčšie granulky nemusia niektorým mačkám vyhovovať, navyše majú tendenciu lepiť sa na dlhšiu srsť. Jemná podstielka sa však zase pomerne často z toalety vynáša na podlahu. Nezabudnite preto do blízkosti mačacej toalety umiestniť aj podložku na očistenie labiek.

Stelivo podľa veku a zdravotného stavu mačky

To, čo vyhovuje mačke vašej kamarátky, nemusí sedieť vášmu pradúcemu miláčikovi. Mačky majú svoje jedinečné povahy a požiadavky, ktoré súvisia s ich vekom a zdravotným stavom.

 • Pre mačiatka sa neodporúčajú hrudkujúce podstielky. Po zjedení ich môžu vážne ohroziť na živote.
 • Mačke s respiračným ochorením nevyhovuje prašné stelivo. To koniec koncov nebude vhodné ani do domácnosti s alergikom alebo astmatikom.
 • Mačke, ktorá trpí ochorením obličiek, zadovážte svetlé stelivo. Skôr si všimnete prípadné zmeny farby moču.
 • Ak mačka po pár dňoch sabotuje návštevu toalety, aj napriek doterajším návykom, zrejme sú jej labky citlivé na ostré hrany na kryštálikoch. Vymeňte stelivo za pohodlné a mäkšie.

Spôsob likvidácie steliva pre mačky

Mačka, ktorú chováte v dobrých podmienkach v interiéri, sa môže dožiť 15 – 20 rokov, čo je v prepočte obrovské množstvo spotrebovaného steliva = vznikajúceho odpadu.

Pri ekologickom zmýšľaní budú vašou prvou voľbou ekologické, recyklovateľné druhy stelív – teda také, ktoré môžete bez váhania skompostovať a nestanú sa pre životné prostredie záťažou.

Bentonitové a silikátové stelivá sú síce tiež prírodné, zvyčajne sa však vyhadzujú do zmiešaného odpadu, ktorý končí na skládkach.

⭐ Náš tip: Ako vybrať mačaciu toaletu + Tipy na najlepšie záchody pre mačky (otvorené aj kryté)

starostlivosť o mačku

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako často chodí mačka na mačaciu toaletu?

Ak je mačka zdravá, mačaciu toaletu navštívi približne 6 – 7 krát denne – 2 krát pre veľkú potrebu a 4 – 5 krát pre malú potrebu.

Akú podstielku do mačacej toalety vybrať pre mačiatko?

Už aj pármesačné mačiatko sa dokáže prekvapivo jednoducho naučiť základné hygienické návyky. Pri výbere steliva dajte na rady skúsených chovateľov. Niektoré hrudkujúce stelivá sú pre ne totiž lákadlom a po skonzumovaní im uviaznu v žalúdku a môžu ich ohroziť na živote. Ostré kryštáliky silikátového steliva zase môžu poraniť jemné brušká na labkách. Hľadajte podstielku, ktorá je určená (a bezpečná) aj pre mačiatka.

Mačke nevyhovuje podstielka. Ako ju vymeniť za nový druh?

Postupne. Nikdy nie nárazovo a vymenením celého obsahu mačacej toalety. Mačke totiž vymažete pachovú stopu a známu arómu steliva nahradí nová. Mačka potom môže začať toaletu obchádzať a hľadať nové miesto na vykonanie potreby. Niekoľko dní primiešavajte do pôvodného steliva z nového. Budete tak mať istotu, že si ľahko privykne na novú štruktúru aj pach.

Mačka trpí ochorením obličiek. Po akom stelive siahnuť?

Ideálne stelivo pre mačku s ochorením močových ciest a obličiek je bielej farby. Skôr si všimnete prípadné zmeny v zafarbení moču. Biele stelivo viac vyhovuje aj bielosrstým mačkám.

Koľko mačacích toaliet má byť v domácnosti?

Chovatelia mačiek odporúčajú mať doma vždy o jednu mačaciu toaletu viac, ako je počet mačiek. Ak teda máte jednu mačku, mačacie toalety by mali byť dve. Ak štyri mačky, potom budete potrebovať 5 mačacích toaliet.

Koľko centimetrov steliva má byť v mačacej toalete?

Vrstva steliva v mačacej toalete by mala mať minimálne 5 – 7 cm – v závislosti od toho, ako intenzívne mačka hrabe labkami.

Mačke zostávajú zvyšky silikátového steliva na labkách. Je to nebezpečné?

Pri lacných silikátových stelivách áno. Po kontakte s močom sa totiž lacný silikát rozpadá na jemnejší prášok, ktorý si mačka odnesie na labkách. Pri čistení labiek sa potom dostáva do jej trávenia.

Okolo mačacej toalety je neporiadok. Čo s tým?

Mačka na labkách vynáša z toalety von jemnú podstielku a roznáša ju ďalej po byte. Pomôžete si tak, že vedľa toalety dáte špeciálnu podložku pre mačky, ktorá je príjemná pre mačacie labky a efektívne zachytáva zvyšky steliva (rošt s podnosom – niečo ako mačacia “rohožka”).

Ceny podstielok pre mačky

Koľko zaplatíte za kvalitné stelivo pre mačky? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Stelivá pre mačky do 7 eur

Široký výber hrudkujúcich stelív z bentonitu o hmotnosti 6 až 10 kg + niekoľko menších balení zo silikátu alebo recyklovaných rastlinných materiálov.

✅ Stelivá pre mačky od 7 do 15 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie stelivá pre mačky rôzneho druhu. Ide o väčšie balenia absorbujúceho alebo hrudkujúceho steliva, pričom cena v prepočte na 1 kg alebo 1 l je výhodnejšia. Ak máte dobré skúsenosti s menším balením, je praktické zadovážiť si domov väčšie balenie.

✅ Stelivá pre mačky od 15 eur

Zastúpenie absorpčných a hrudkujúcich podstielok sa vyrovnáva, veľkosť balenia rastie. V tejto cenovej relácii už nájdete kvalitné podstielky pre mačky, plne prispôsobené ich potrebám. Extra rýchlo zachytávajú tekutinu, sú bezpečné pre mačky aj ľudí, antialergické a úsporné. Azda jediné, na čo treba dávať pozor, je už stará známa informácia – aj prémiové stelivo musí vyhovovať predovšetkým vašej mačke.

Najlepšie značky podstielok pre mačky

 • Cat’s Best – Značka, ktorá sa so svojimi stelivami pre mačky zaradila medzi najlepšie hodnotené. Stovky spokojných recenzií online. Hrudkujúce podstielky, ktorých hlavnými prednosťami je úspornosť a sacia schopnosť.
 • Brit – Prírodné hrudkujúce stelivo, ktoré je vhodné aj pre citlivejšie mačacie labky. Príjemný materiál s veľmi dobrými absorpčnými schopnosťami.
 • Huhu Bamboo – Obľúbené silikagélové stelivo pre mačky absorbuje nielen vlhkosť, ale aj pachy. Vhodné aj do domácnosti s alergikmi.
 • Biokat´s – V súčasnosti jedna z najpredávanejších značiek na našom trhu. V ponuke bezprašné stelivá z prémiových materiálov. Vhodné aj pre “náročné” mačky.
 • Zverlit – Výborné recenzie a spokojnosť aj pri dlhodobom používaní. Priaznivá cena + rôzna zrnitosť (aj pre mačiatka). Hrudkujúce stelivá bez zápachu. Ekologicky čisté.
 • Magic Pearls – Inovatívny kočkolit, ktorý využíva metódu adsorpcie. Stelivo je behom pár sekúnd po kontakte s močom suché a bez zápachu. 100 % bezprašné riešenie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Cat's Best Original 40 l

Náš víťaz, najobľúbenejšie stelivo
✔️ Hrudkujúca podstielka s vysokou absorpčnou schopnosťou
✔️ Plne recyklovateľná
✔️ Drevené vlákna spoľahlivo udržujú zápach
✔️ Výborné hodnotené, najpredávanejšie
📌 od 29 € / 40 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Brit Fresh for Cats Excellent Ultra Bentonite

Skvelé recenzie
✔️ Prírodné hrudkujúce stelivo - bentonit
✔️ Jedinečné antibakteriálne vlastnosti hmoty neutralizujú zápach
✔️ Malá veľkosť granúl spojená s nízkou prašnosťou
✔️ Pohodlné pre labky
📌 od 7 € / 10 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Huhu Bamboo Natural 18 l

Silikagélové stelivo
✔️ Vysoko absorpčné stelivo do mačacích toaliet
✔️ Rýchlo absorbuje vlhkosť aj pachy
✔️ 100 % bezprašný materiál
✔️ Antialergické stelivo, bezpečné pre zvieratá aj ľudí
📌 od 27 € / 18 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4 Biokat´s Bianco 10 kg

Skvelé hodnotenia
✔️ Silno hrudkujúce stelivo so strednou zrnitosťou (prírodný íl)
✔️ Rýchlo pohlcuje nepríjemné pachy
✔️ Biela farba umožňuje vidieť zmeny vo farbe moču
✔️ Veľmi účinná podstielka
📌 od 18 € / 10 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Zverlit červený 10 kg

Stelivo s vôňou
✔️ Hrubá hrudkujúca prírodná podstielka (čistý bentonit)
✔️ Vysoká nasiakavosť, spoľahlivé tvorenie pevných hrudiek
✔️ Účinne absorbuje pachy
✔️ Spokojné recenzie od majiteľov krátkosrstých a bezsrstých mačiek (iná technika hrabania)
📌 od 6 € / 10 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Magic Litter Pearls s vônou Cool Breeze

✔️ Silikagélová podstielka s inovatívnou technológiou adsorpcie
✔️ Nezachytáva zápach. Úplne ho eliminuje!
✔️ Extra úsporné, nízka spotreba
✔️ Nezachytáva sa na labky - stelivo nie je vynášané na podlahu
✔️ Navyše - adsorpčný proces ničí baktérie
📌 od 31 € / 16 l
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Mikeš Standard 10 kg

✔️ Kvalitné hrudkujúce stelivo od českého výrobcu
✔️ Výborne pohlcuje pachy aj vlhkosť
✔️ Znížená prašnosť
✔️ Super jednoduché čistenie mačacej toalety
📌 od 5 € / 10 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (14 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin