Najlepšie strihacie strojčeky na psov: TOP 5 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie strihacie strojčeky na psov
Hľadáte najlepšie strihacie strojčeky na psov? V nasledujúcom rebríčku nájdete výber modelov s veľmi dobrými užívateľskými hodnoteniami. Dokážu si poradiť so srsťou rôznej dĺžky, hrúbky aj hustoty a pracujú tak, aby štvornohého miláčika netrápili ťahaním ani nadmerným hlukom.

Aj z vlastných skúseností vieme, že výber strojčeka na strihanie psa nemusí vyjsť vždy podľa predstáv. Najmä, ak ide o prvý strojček a so strihaním zatiaľ nemáte veľké skúsenosti. Poradíme vám, na aké parametre, prevedenie a ďalšie vlastnosti sa zamerať a čo zohľadniť vzhľadom k plemenu a povahe vášho psíka.

 • V prvom kroku musíte zvážiť kvalitu a typ srsti / vlasov vášho psa. Kým niektoré plemená vyžadujú pravidelnú úpravu a zostrihanie, u ďalších je to iba na rozhodnutí majiteľa.
 • V druhom kroku sa pokúste odhadnúť intenzitu používania a rozsah strihania (napríklad podľa toho, ako často ste chodili do psieho salónu na strihanie). Ak totiž plánujete psíkovi iba z času na čas pristrihnúť “ofinku”, srsť na labkách a chvoste, nemusíte si priplácať za profesionálny strojček, ktorý si poradí s extra hustou a tvrdou srsťou a zvládne ostrihať niekoľko zvierat po sebe.
 • V treťom a nemenej dôležitom kroku je dôležité privyknúť psa na strojček, aby sa strihanie nestalo traumou. Ak sa pes bude strojčeka báť, nepomôže ani uplácanie pamlskami.

Takže – aké vlastnosti a výbavu by mal mať kvalitný strihací strojček na psov? Všetky dôležité informácie nájdete v nasledujúcom sprievodcovi výberom. Vezmite si tiež na pomoc diskusné fóra, testy a recenzie strihacích strojčekov na psov, kde nájdete informácie z prvej ruky. Sme si istí, že medzi často sa opakujúcimi favoritmi nebudú chýbať modely od známych značiek, akými sú napríklad Moser, Wahl, Adler, Andis.

Najlepšie strihacie strojčeky na psov podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Moser Rex 1230

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ Profesionálne a pevné kovové strihacie hlavice
✔️ Obzvlášť tichý chod
✔️ Flexibilný 3 m guľatý kábel
✔️ Nastavenie dĺžky od 0,7 - 3 mm
✔️ Najpredávanejší značkový
📌 od 62 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Moser Max45 1245

✔️ Vysoká kvalita spracovania
✔️ Silný stroj s prepracovanou ergonómiou
✔️ Vhodný aj na intenzívne profi používanie
✔️ Určený na kompletnú úpravu
📌 od 122 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Wahl káblový zastrihávač pre zvieratá Starter

✔️ Samoostriaca oceľová čepeľ
✔️ Vhodný na udržiavanie kratšej srsti
✔️ Jednoduchá výmena nástavcov
✔️ Komplet výbava v základnej cene
📌 od 49 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Adler AD 2823

✔️ Motor s výkonom až 35 W
✔️ Presné nastavenie strihu
✔️ Sieťová aj batériová prevádzka
✔️ Dobrá cena
📌 od 35 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ANDIS AGC SUPER 2 SPEED

Najlepší profi strojček na psy
✔️ Výkonný bezkartáčový motor novej generácie
✔️ Vysoká odolnosť aj pri častom používaní
✔️ Tichý chod, bez vibrácií a prehrievania
✔️ Nespomaľuje ani v najhustejšej srsti
✔️ Vybavený špičkovými čepeľami
📌 od 187 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať strihací strojček na psa

Na čo sa pri výbere strojčeka na strihanie psov zamerať? Cena môže byť rozhodujúcim faktorom, no nemala by vám z “hry” vyradiť solídne strojčeky s dobrou životnosťou. Tak, ako je to pri pánskych strojčekoch, či už na fúzy alebo strihanie vlasov, aj v prípade strojčekov na psy nájdete na trhu lacné modely a prémiové produkty, ktoré majú svoje miesto v salónoch. Rozdiel medzi nimi môže byť priepastný. Hľadajte preto optimálny pomer cena / výkon a zvážte potreby vášho psa.

ako vybrať strojček na strihanie psov

Najčastejšie dôvody, prečo psa strihať

Akú srsť má váš pes? Kryciu v spojení s hustou podsadou? Má stredne dlhú alebo dlhú srsť? Nepĺzne a namiesto srsti má pomaly rastúce “vlasy”?

Aj to najrozkošnejšie šteniatko môže vyrásť v statnú hromadu chlpov, ktoré vadia nielen vám, ale sťažujú život aj psovi. Hoci to príroda myslela s ochranou psej kože iba s najlepšími úmyslami, zámerným šľachtením psov vznikli plemená s rozmanitým vizuálom. Kým niektoré psy stačí z času na čas okúpať a zľahka vyčesať, iné sú na starostlivosť, česanie a strihanie náročnejšie. Svoje o tom vedia najmä majitelia nasledujúcich plemien: maltezák, bišon, shi-tzu, jorkšírský teriér, lhasa apso, pudel, bišon, kokeršpaniel, bradáč, a i.

Prečo teda psa strihať?

 • Vyžaduje si to typ jeho srsti / vlasov. Bez strihania je srsť prerastená, dlhá, náročná na česanie, s veľkou náchylnosťou na motanie a vytvorenie chumáčov či “dredov”, v ktorých sa drží špina, prach a hmyz.
 • Správny strih zjednodušuje starostlivosť o psíka. Po okúpaní jeho srsť rýchlo preschne, jednoducho sa dá vyčesať od bodliakov, blata či suchej trávy.
 • Rýchlejšie zasiahnete proti prípadným parazitom. V dlhej srsti je náročné nájsť kliešťa a zbaviť ju ložísk bĺch. Nezabudnite v sezóne kliešťov na antiparazitické prípravky pre psov.
 • Dlhá srsť komplikuje psovi život. Srsť cez oči zhoršuje jeho orientáciu a môže spôsobiť zápal oka. Rizikové sú aj chlpy v ušiach, okolo tlamy, medzi labkami a okolo konečníka.
 • Úpravou srsti prechádzajú výstavné a súťažné psy. Ide o splnenie štandardu ich vzhľadu.

Kedy však psa nestrihať?

Skôr, ako sa pustíte do strihania svojho psa, poraďte sa s veterinárom alebo odborníkmi na vaše plemeno. Niektoré plemená, hoci je ich srsť náročná na udržiavanie a vyčesávanie (ovčiaky, salašnícke psy, ťažné psy, sibírske psy, kólie), sa nesmú strihať, inak sa kvalita ich srsti natrvalo zhorší.

Mnohí majitelia psov s hustou srsťou totiž dajú svojho miláčika na leto radikálne ostrihať. Avšak, tak ako srsť chráni psa pred chladom, poskytuje mu kožuch aj ochranu pred prehriatím. Pes sa nepotí ako človek, preto ak teplo pôsobí priamo na odhalenú kožu, spôsobuje rýchly nárast jeho vnútornej teploty, a zároveň môže slnko poškodiť jeho nechránenú kožu.

Môžem psa strihať pánskym strojčekom na vlasy?

Vo všeobecnosti sa toto riešenie neodporúča. Prvým dôvodom je nižší výkon mašiniek určených na ľudské vlasy. Psia srsť môže byť hustejšia, chlpy tvrdšie a v priereze hrubšie. Pánsky strojček by sa v hustej srsti po pár centimetroch zasekával, psa ťahal a hrozí rýchle prehriatie prístroja (dokonca aj popálenie kože).

Okrem toho je tu aj druhý dôvod – hygienickosť. Práve preto vznikli strojčeky na strihanie určené priamo pre zvieratá – psy, mačky, a dokonca aj kone.

Avšak, ak nestriháte psa “komplexne” a potrebujeme mu z času na čas iba zastrihnúť dlhé chlpy nad očami, môžete si na skrátenie pomôcť aj nožnicami alebo pánskym strojčekom.

Výkon strihacieho strojčeka

Práve výkon strihacieho strojčeka predurčuje jeho silu. Úzko súvisí s počtom otáčok / kmitov, rýchlosťou opotrebovania hlavice a schopnosťou pokoriť aj extra hustú srsť.

Pri strojčeku s nízkym výkonom (cca do 15 W) môžete skôr, či neskôr môžete naraziť na jeho limity. V hustej srsti výkon klesne, britvy sa zaseknú a strihanie psa sa skomplikuje. Okrem toho sa môže prístroj rýchlo prehrievať, čo vedie k riziku popálenia kože psa a tiež aj predčasnému opotrebovaniu komponentov. Takýto strojček je lacný a vhodný skôr na občasné úpravy malého rozsahu v menej hustej srsti.

Ak hľadáte strojček, ktorý pracuje spoľahlivo, plynule a bez klesania výkonu, potrebujete silný motor, ktorý pracuje s výkonom od 30 W a vyššie. Hoci ho prirodzene bude sprevádzať aj vyššia cena, odmenou bude bezproblémové používanie (aj intenzívnejšie) a niekoľkoročný chod bez nutnosti opravy. Výkonné strojčeky majú motory navrhnuté tak, aby si dokázali udržať konštantný výkon aj v momente, ako narazia na hustú a problematickú srsť. Ich súčasťou býva vyladený systém vetrania, ktorý chráni motor aj hlavicu strojčeka pred prehrievaním. Zvyčajne ich nájdete vo veterinárnych ambulanciách a v profesionálnych psích salónoch.

Napájanie zo siete alebo akumulátor?

Ešte donedávna mali výrazný náskok strojčeky na psy so sieťovým napájaním. Ponúkajú totiž konštantný výkon počas celej doby strihania (s výnimkou tých, ktoré sú slabšie a hustú srsť nezvládajú). Nevýhodou je však ich kábel, ktorý môže čiastočne komplikovať manipuláciu so strojčekom a prekážať aj psovi. Pri strihaní psa potrebuje nájsť bezpečné miesto, z ktorého vám pes nespadne. Ak sa teda spoliehate na to, že psa postavíte na stôl, ktorý je poblíž zásuvky v stene a pes bude pokojne stáť, pripravte sa na to, že realita môže vyzerať divoko. Navyše, ak sa pes zľakne strihania a skočí z výšky, môže si privodiť aj vážne zranenie. Nájdite si preto tiché miesto na podlahe – najlepšie také, ktoré má psík rád a nebude ho vnímať ako trest. Dĺžka sieťového kábla je približne od 2 do 5 m. Pri kratšom kábli sa teda nezaobídete bez predlžovačky.

Akumulátorové strojčeky na strihanie psov nemali práve najlepšiu povesť a používali sa skôr ako doplnkový prístroj vo výbave majiteľov výstavných psov (napríklad – ak psovi krátko pred súťažou našli zopár chlpov naviac). S príchodom kvalitných Li-Ion akumulátorov, ktoré dokážu lepšie pracovať s udržaním konštantného výkonu si už aj AKU modely vylepšili svoje meno. Ešte stále však nemajú výkon profesionálnych mašiniek. Ak však nechcete byť počas celej doby obmedzovaný dosahom kábla, potom zvážte kúpu strojčeka s kombinovaným napájaním (AKU + sieť).

pes dlhá srsť

Šírka a výška strihu

Šírka strihu (teda šírka hlavice s čepeľami) sa pohybuje v rozpätí od 30 – 45 mm. Súvisí s výkonnosťou motora. Silnejší motor môže poháňať aj širšiu hlavicu a nebude to mať žiadny vplyv na výkon a rýchlosť strihania. Na menej výkonných strojčekov je strihacia hlavica užšia.

Šírku hlavice voľte podľa veľkosti psa. Užšie hlavice sú obratnejšie na menšej ploche pokožky a dokážu lepšie ostrihať aj detaily. Naopak – širšie hlavice sú vhodné na strihanie väčších psov, kde oceníte, ak práca ide rýchlo a od ruky.

Najlepšie strihacie strojčeky na psov umožňujú nastaviť aj výšku strihu – priamo cez reguláciu na čepeliach, a to dokonca s precíznosťou na desatiny milimetrov.

Hlučnosť a vibrácie

Kvalitné strihacie strojčeky na psov sú navrhované tak, aby psa čo najmenej rozrušovali. Tomu je prispôsobená aj ich hlučnosť a vibrácie z hlavice.

Od skúsených majiteľov psov a odborníkov, ktorí sa starostlivosti o srsť venujú, sa môžete dozvedieť zaujímavú informáciu – pánske strojčeky psom vadia, naproti tomu originál strojčeky pre psov sú podstatne lepšie prijímané dokonca aj u chlpáčov s citlivejšími povahami. Ďalší dôvod, prečo neskúšať strihanie strojčekom pre ľudí!

Príslušenstvo a nástavce

Pri pohľade na doplnkovú výbavu strojčekov na strihanie psov opäť nadobudnete pocit, že sa pozeráte na pánske strojčeky na strihanie vlasov.

Vo výbave majú niekoľko nástavcov – strihacích hrebeňov s rôznymi dĺžkami (napr. od 4 – 20 mm) , resp. môžete na hlavicu osadiť iba jeden hrebeň a dĺžku strihu regulovať otočným kolieskom a postupným posúvaním. Upozorňujeme však, že veľký počet týchto plastových hrebeňov neznamená automaticky aj lepšie schopnosti strojčeka. Často je to práve naopak. Tieto nástavce pôsobia ako lákadlo, ktoré však pri bežnom používaní nevyužijete, alebo ani nebudete s ich výsledkami spokojní. Neplatí to však v každom prípade. Orientujte sa podľa recenzií strihacích strojčekov na psy.

Ďalej je štandardne vo výbave ampulka s olejom na mazanie strihacej hlavy, čistiaca kefka (kartáčik), stredne veľké nožnice na podstrihnutie detailov (zaoblená špička), plastová krytka na ochranu čepelí a záručný list. Púzdro na strojček a jeho príslušenstvo je skôr výnimkou.

Dostupnosť servisných služieb

Ak sa rozhodnete pre strojček od renomovaného výrobcu s dlhoročnými skúsenosťami, máte okrem solídneho výkonu aj garanciu dostupných servisných, záručných aj pozáručných služieb (naostrenie čepelí, výmena komponentov). Lacné strojčeky vydržia pri pravidelnom používaní sotva záručnú dobu.

Ceny strihacích strojčekov na psov

Aký strojček na strihanie psov kúpiť? Do ceny strihacieho strojčeka na psy sa premieta niekoľko premenných – výkon, šírka strihu, pokročilosť motora, výbava. Svoju investíciu si premyslite predovšetkým z pohľadu intenzity používania. Na občasnú úpravu menej hustej srsti vystačíte s lacnejším modelom, pri častom používaní už zvážte kúpu drahšieho polo- až profesionálneho modelu.

✅ Strihacie strojčeky na psov do 40 eur

Základná ponuka strihacích strojčekov s nižším výkonom aj šírkou strihu. S niektorými modelmi budete mať starosti už od prvého použitia, ďalšie môžu vzhľadom na prijateľnú cenu celkom prekvapiť. Vhodné skôr na občasné a menej náročné používanie, jednoduchšiu úpravu srsti a zastrihávanie.

✅ Strihacie strojčeky na psov od 40 do 80 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie strihacie strojčeky na psov. Síce ešte nejde od TOP profesionálne stroje, ich pomer cena / výkon je na občasné domáce strihanie štvornohého miláčika ideálny. Pracujú húževnato, nie sú náchylné na prehrievanie, zvládnu aj hustejšiu a prerastenú srsť.

✅ Strihacie strojčeky na psov od 80 eur

Ide o prístroje vhodné na náročné až profesionálne strihanie. Ich súčasťou sú moderné motory, ktoré svoj výkon neznižujú ani v hustej srsti. Pracujú bez šklbania, potichu a bez nadmerného prehrievania či vibrácií. Ich prínos oceníte, ak máte doma psa, ktorý vyžaduje komplikovanú a pravidelnú úpravu srsti, alebo ak sa staráte o viacerých psov s rozličnými nárokmi na strihanie.

Najlepšie značky strihacích strojčekov na psov

Pre rýchlejšiu orientáciu sumarizujeme zoznam overených značiek, ktoré majú v ponuke niekoľko dobre hodnotených strojčekov na strihanie psov.

 • Wahl – Severoamerická značka Wahl patrí k lídrom vo výrobe kvalitných prístrojov na úpravu vlasov. Vo svojom portfóliu majú aj niekoľko dobre vyladených strojčekov s priaznivým pomerom cena/výkon.
 • Moser – Jedna z najvyhľadávanejších značiek u profesionálov. Veľmi dobré zahraničné aj domáce recenzie. Nemecká precíznosť aj výkon.
 • Andis – Špičková americká značka, ktorá sa preslávila najmä u barberov. Prémiové spracovanie, tiché a výkonné strojčeky – vhodné na precíznu úpravu. Vyššia cena.
 • Adler – Cenovo dostupné strojčeky na strihanie psov, vhodné na bežné domáce používanie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Moser Rex 1230

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ Profesionálne a pevné kovové strihacie hlavice
✔️ Obzvlášť tichý chod
✔️ Flexibilný 3 m guľatý kábel
✔️ Nastavenie dĺžky od 0,7 - 3 mm
✔️ Najpredávanejší značkový
📌 od 62 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Moser Max45 1245

✔️ Vysoká kvalita spracovania
✔️ Silný stroj s prepracovanou ergonómiou
✔️ Vhodný aj na intenzívne profi používanie
✔️ Určený na kompletnú úpravu
📌 od 122 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Wahl káblový zastrihávač pre zvieratá Starter

✔️ Samoostriaca oceľová čepeľ
✔️ Vhodný na udržiavanie kratšej srsti
✔️ Jednoduchá výmena nástavcov
✔️ Komplet výbava v základnej cene
📌 od 49 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Adler AD 2823

✔️ Motor s výkonom až 35 W
✔️ Presné nastavenie strihu
✔️ Sieťová aj batériová prevádzka
✔️ Dobrá cena
📌 od 35 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ANDIS AGC SUPER 2 SPEED

Najlepší profi strojček na psy
✔️ Výkonný bezkartáčový motor novej generácie
✔️ Vysoká odolnosť aj pri častom používaní
✔️ Tichý chod, bez vibrácií a prehrievania
✔️ Nespomaľuje ani v najhustejšej srsti
✔️ Vybavený špičkovými čepeľami
📌 od 187 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin