Najlepšie granule pre psov: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie granule pre psov Nájsť ideálne krmivo pre psa je zvyčajne otázkou niekoľkých pokusov. Aby sme vám výber uľahčili, pripravili sme rebríček, v ktorom nájdete tipy na najlepšie granule pre psov, ktoré pokrývajú všetky dôležité nutričné nároky na výživu a zohľadňujú vek, veľkosť i fyzickú kondíciu rôznych plemien psov.

Ako môžu kvalitné granule zlepšiť život vášho psa? Váš domáci miláčik je plne odkázaný na stravu, ktorú mu vyberiete vy a je na vás vyberať zodpovedne. Máte totiž priamo dosah na jeho zdravotný stav, rast, aktivitu, kvalitu kostí a srsti a celkové prospievanie. Hoci je trhu množstvo rôznych granúl, iba vybraná skupina spĺňa všetky atribúty na kvalitu a pestrosť zloženia. Nie je ničím nezvyčajným, ak reklamované granule nielenže psovi nechutia, ale pri dlhodobom konzumovaní psovi viac uškodia a privodia zdravotné ťažkosti.

Podľa akých kritérií kúpiť granule pre psa? Najskôr musíte svojho chlpáča zaradiť do hlavných kategórií – podľa veku, aktivity, veľkosti a jeho individuálnych požiadaviek. Možno sa to začínajúcim psíčkarom zdá príliš komplikované, preto ak potrebujete poradiť, za krátkym predstavením značkových granúl sme skompletizovali dôležité postrehy, ktoré by vaše rozhodovanie mohli uľahčiť.

Najlepšie granule pre psa podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
TIPPanakei
✔️ slovenské naturálne krmivo
✔️ bez dochucovadiel, bez umelých farbív
✔️ bez konzervantov, bez lepku
✔️ EXPRESNÉ DORUČENIE
⭐ 100 % Čítať recenzie
#1Acana
✔️ kvalitné holistické krmivo
✔️ výrazné zastúpenie mäsa – 50-75 % v závislosti od druhu granúl
✔️ bez obilnín a zemiakov
✔️ široký výber – pre rôzne veľkosti psov/vek/plemená
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Artemis
✔️ kvalitná americká značka krmiva
✔️ výborné umiestnenie v testoch granúl
✔️ vysoký podiel mäsa
✔️ potravinárska kvalita surovín (nie kŕmna)
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Annamaet
✔️ holistické krmivo
✔️ výborne hodnotené majiteľmi psov i odborníkmi
✔️ pomer cena/kvalita
✔️ menšia dávka na deň, než u iných značiek
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Farmina N & D
✔️ upokoja aj citlivé trávenie
✔️ výrazne zlepšenie kvality srsti
✔️ veľmi dobre znášané a chutné – z misky veľmi rýchlo zmiznú
✔️ primeraná cena aj pri vyššej spotrebe
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Orijen
✔️ najvyšší obsah mäsa – až 85 %
✔️ TOP kvalita surovín – holistické krmivo
✔️ komplexné zloženie, ktoré verne kopíruje biologické potreby psa
✔️ víťazná značka granúl pre psov
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Taste of the Wild
✔️ vysoký obsah proteínov
✔️ pre náš trh unikátne zverinové zloženie – chuť divočiny
✔️ prebiotiká a probiotiká
✔️ adekvátny pomer cena/kvalita
⭐ 96 % Čítať recenzie
#7Brit Premium
✔️ dobrá cenová dostupnosť
✔️ široký výber
✔️ veľké výhodné balenia
✔️ český výrobca
⭐ 94 % Čítať recenzie

Zhodnotenie TOP 7 granúl pre psov

#1 Acana

Kvalitné granule pre psy. Krmivo šampiónov


 Recenzia Acana  Špičková kanadská značka Acana vyrába krmivo pre psov, ktoré plne rešpektuje ich prirodzený pôvod. Vsadili na kompletné, plnohodnotné a vyvážené zloženie a rozvíjajú koncept WholePrey, tzv. princíp celej koristi – to jest zachovanie všetkých živín, ktoré by váš pes získal pri konzumácii daného druhu zvieraťa vo voľnej prírode (svalovina, pečeň, srdce, obličky i chrupavky). Granule sa preto vyznačujú vysokým podielom mäsa a medzi najlepšie predávané sa zaradili Acana granule pre veľké a obrie psie plemená, ktoré ponúkajú živiny pre svaly a namáhané kĺby bez rizika rozvoja obezity. Väčšina granúl tejto značky je totiž bez obilnín a zemiakov.

Granule sa spracovávajú z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov. Deklarovaná analýza je v prípade značky Acana veľmi detailná a pre prospech vášho psa isto hovorí to, že žiadna živina v krmive nie je obsiahnutá v umelej podobe. Všetky živiny sú získané z prirodzených zdrojov – mäsa, vnútornosti, zeleniny, ovocia a bylín a podľa kanadskej vlády, je každá zložka v takej kvalite, že je vhodná aj pre ľudskú spotrebu.

Dlhodobo patrí medzi TOP suché krmivá s 5 hviezdičkami (z 5) na hodnotiacom portáli DogFoodAdvisor.com.

Čo sa nám páči

 • kvalitné holistické krmivo
 • výrazné zastúpenie mäsa – 50-75 % v závislosti od druhu granúl
 • bez obilnín a zemiakov
 • kvalitné miestne zdroje surovín
 • široký výber – pre rôzne veľkosti psov/vek/plemená
 • prospešné pre kondíciu psa
 • prestížne americké a svetové ocenenia

Čo sa nám nepáči

 • vysoká cena za menšie balenia
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 100 %
Prejsť do obchodu

#2 Artemis

Holistické krmivo pre psov odporúčané veterinármi


 Recenzia Artemis  Americká značka krmiva Artemis sa vybrala celostnou cestou, ktorá má zabezpečiť kompletnú výživu psa ako mäsožravca. Vo svojich krmivách ponúka posilnené množstvo bielkovín a tukov pre udržanie optimálnej hmotnosti a prispôsobené množstvo energie v závislosti od veľkosti, plemena a aktívnosti psa. Pre svojho psa dokážete vybrať granule presne podľa jeho potrieb a špecifických požiadaviek.

Patrí medzi TOP 10 značiek s vysokokvalitnými krmivom odporúčané serverom dogfoodscoop.com a už od svojho vzniku ich chovateľom odporúča aj prestížny časopis Whole Dog Journal.

Krmivo sa vyrába z čerstvých lokálnych surovín vo vysokej potravinárskej kvalite. V obsahu granúl sa technologickým spracovaním zachová až 60 % mäsovej zložky a špecialitou je troj-, resp. štvorproteínová receptúra (3 alebo 4 druhy mäsa) nesie maximum živín, minerálov, vitamínov a chutnosti. Neobsahuje žiadne nebezpečné zložky, ako napr. geneticky modifikované suroviny, konzervanty a farbivá, pšenicu, kukuricu, sóju a i. . Psom chutí, upravuje ich trávenie a vylučovanie a už po niekoľkých týždňoch spozorujete pozitívne zmeny.

Čo sa nám páči

 • americká značka krmiva
 • umiestnenie v testoch granúl
 • vysoký podiel mäsa
 • potravinárska kvalita surovín (nie kŕmna)
 • bez nebezpečných zložiek
 • odporúčané odborníkmi a veterinármi

Čo sa nám nepáči

 • vyššia kŕmna dávka = rýchlejšia spotreba balenia
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 100 %
Prejsť do obchodu

#3 Annamaet

Prirodzene konzervované kvalitné granule


 Recenzia Annamaet  Ak hľadáte granule, ktoré by sa ponášali na pestré a prirodzené stravovanie, zaujať môže značka Annamaet. Tá sa i bez rozsiahlej marketingovej podpory dostala medzi najpredávanejšie krmivá pre psov v USA. Krmivá Annamaet neobsahujú žiadne umelé konzervanty, dochucovadlá alebo farbivá.

Ich základom je vysoký obsah surovín z voľnej a divokej prírody na Aljaške a v prípade živočíšnej zložky – tiež z voľných kontrolovaných chovov. Vo svojej ponuke majú okrem klasických členení podľa veľkosti a veku psov i rozsiahle zastúpenie doplnkových – pre podporu rastu malých šteniat, gravidné a dojčiace fenky, pre psov so špecifickými zdravotnými ťažkosťami (nadváha, zlá kvalita srsti), s probiotikami pre zlepšenie trávenia, s množstvom cenných a prospešných olejov (obsah omega-3 mastné kyseliny).

Suché krmivá z rady Annamaet Ultra a Annamaet Extra patria k výborne hodnoteným produktom na portáli DogFoodAdvisor.com – 4,5 hviezdičky z 5.

Čo sa nám páči

 • holistické krmivo
 • veľmi dobre hodnotené majiteľmi psov i odborníkmi
 • pomer cena/kvalita
 • menšia dávka na deň, než u iných značiek
 • psom chutí

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 98 %
Prejsť do obchodu

#4 Farmina N & D

Široký výber naturálneho krmiva pre psov. Pestrá chuťová ponuka


 Recenzia Farmina N & D  Vybrali sme ďalšiu jednotku na trhu, ktorá si podľa poradcu DogFoodAdvisor.com vyslúžila vo viacerých radách svojich granúl najvyšší počet hviezdičiek.

Taliansky výrobca Farmina produkuje značky N&D, Ecopet Natural a Cibau. Medzi spotrebiteľmi patria k vyhľadávaným produktom, cenovo pokrývajú kategórie od stredne drahých až po drahšie vysokokvalitné granule s označením Grain Free a vysokým podielom mäsa.

U psov sú obľúbené, ich aróma je príjemná a v miskách nie sú odmietané. Sú bohaté na zdroje bielkovín z čerstvého mäsa vo vysokej kvalite. Obsahujú ovocie, zeleninu a liečivé rastliny pre vytvorenie správnych pomerov vitamínov a minerálov – žiadne chemické aditíva a náhrady. Na výrobu granúl nepoužívajú chemické konzervanty a geneticky modifikované suroviny. Vyznačujú sa zníženým glykemickým indexom, takže sú aj lepšie stráviteľné a nezaťažujú organizmus psa.

Čo sa nám páči

 • upokoja aj citlivé trávenie
 • zlepšenie kvality srsti
 • dobre znášané a chutné – z misky veľmi rýchlo zmiznú
 • primeraná cena aj pri vyššej spotrebe
 • široký výber a dobrá cenová dostupnosť

Čo sa nám nepáči

 • rôzny obsah mäsa v závislosti od “podznačky”
 • tráviace ťažkosti u psov citlivých na obilniny (potom vyberajte Grain Free)
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 98 %
Prejsť do obchodu

#5 Orijen

Kompletné holistické krmivo. Vysoký obsah mäsa.


 Recenzia Orijen  Kanadská značka Orijen si dala za úlohu vytvoriť vyváženú holistickú stravu pre potreby každého psa. Už roky patrí k oceňovaným výrobcom a víťazom mnohých testovaní.

Granule Orijen obsahujú najvyšší podiel mäsa (pri niektorých druhoch až 80 – 85 %) a sú bez obsahu obilnín. V našom výbere ide o jednu z najdrahších možností, no denná kŕmna dávka je v porovnaní s konkurenciou nízka. Vás pes dostane dostatok živín potrebných pre rast, vzhľad a kondíciu – zo šetrne vybraných zložiek v potravinárskej kvalite.

Do granúl sa používa čerstvé mäso z voľných chovov od miestnych kanadských farmárov, zelenina, ovocie a bylinky v kontrolovanej kvalite. Údaje v deklarovanej analýze pochádzajú z prirodzených živočíšnych a rastlinných zdrojov, žiadne umelé náhrady alebo aditíva. Ak vášho psa trápia problémy so zažívaním, kožou alebo srsťou, úbytok svalovej hmoty a nadváha alebo nedostatočný rast, dajte na skúsenosti spokojných majiteľov pred vami, ktorí si pochvaľujú zmenu.

Pozn. Značky Acana a Orijen zastrešuje jedna kanadská firma – Champion Petfoods (výborné hodnotenie v Dog Food Analysis, víťaz Eco-Excellence Award a American Choice Awards). V Top 10 Dog Food Brand získalo krmivo Orijen 1. miesto a krmivo Acana 2.miesto.

Čo sa nám páči

 • obsah mäsa – až 85 %
 • kvalita surovín – holistické krmivo
 • komplexné zloženie, ktoré kopíruje biologické potreby psa
 • kŕmne dávky sú menšie
 • víťazná značka granúl pre psov

Čo sa nám nepáči

 • najdrahšie z nášho výberu
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 96 %
Prejsť do obchodu

#6 Taste of the Wild

Zaujímavé zloženie, obľúbenosť u psov a primeraná cena za vyššiu kvalitu


 Recenzia Taste of the Wild  Pre svojho psa môžete na našom trhu nájsť aj netradičné, no pritom pre psov veľmi chutné granule Taste of the Wild. Už z názvu je jasné, že nepôjde o “obyčajné krmivo”. Základom prevažnej väčšiny je divoko žijúca zverina – bizóny a hovädzí dobytok na prériách, ovce žijúce na novozélandských pastvinách, pre obzvláštnenie i rybie granule z voľne žijúceho lososa alebo granule obsahujúce mäso z divých kačíc a prepelíc.

Americký výrobca vyskladal krmivo do takej podoby, akou sa kedysi živili divo žijúce psy a vlky. Preto ani v tomto prípade nenájdete v zložení obilniny či kukuricu. Miesto toho stavil na ovocie a zeleninu, ktoré sú bohaté na vlákninu, vitamíny a antioxidanty. Pridané živé kultúry prospievajú tráveniu.

Nezávislý test granúl Top Dry Dog Food každý rok zaradí značku Taste of the Wild na popredné miesta.

Čo sa nám páči

 • vysoký obsah proteínov
 • zverinové zloženie – chuť divočiny
 • prebiotiká a probiotiká
 • psom chutia
 • adekvátny pomer cena/kvalita
 • bez obilnín navyše
 • odporúčané veterinármi

Čo sa nám nepáči

 • obal nie je uzatvárateľný
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 96 %
Prejsť do obchodu

#7 Brit Premium

Dlhodobo najpredávanejšie granule na našom trhu. Produkt roku 2020


 Recenzia Brit Premium  Výber ukončíme značkou, ktorú už pravdepodobne aj poznáte. Granule Brit Premium patria k vyššej strednej kvalite s primeranou cenou. Široké portfólium zase umožňuje, aby každý majiteľ našiel pre svojho miláčika také krmivo, aké vyhovuje jeho požiadavkám, či už podľa veku, veľkosti, fyzickej aktivity alebo zdravotných ťažkostí. Vyrábajú sa v Českej republike, kde si dávajú záležať na tom, aby boli z čerstvých surovín, bez ukrytého obsahu sóje, geneticky upravených surovín a konzervantov.

V ponuke prevažujú najmä dva základné zdroje mäsa, a to kuracie a jahňacie. Mäsová zložka je o však niečo nižšia – približne 35 – 45 %, zvyšok tvoria obilniny, doplnené o ovocie a zeleninu. Viaceré značky granúl s masívnou reklamnou kampaňou však majú ešte nižší obsah mäsa. Odborníci sa zhodujú, že pokiaľ je mäsová zložka v zložení na prvom mieste, ide o granule, ktoré dokážu zabezpečiť psovi primeranú výživu.

Pre psy s tráviacimi ťažkosťami bolo vytvorené hypoalergénne krmivo, kde štandardné obilniny nahradila ryža.

Čo sa nám páči

 • dobrá cenová dostupnosť
 • široký výber
 • výhodné balenia
 • predajnosť + pozitívne recenzie
 • bez nežiaducich zložiek
 • český výrobca

Čo sa nám nepáči

 • nižší obsah mäsa – cca 35 – 45 %
 • prevažná väčšina obsahuje obilniny (vhodné pre psov bez tráviacich ťažkostí)
NAŠE HODNOTENIE: ⭐ 94 %
Prejsť do obchodu

Ako vybrať granule pre psa

Pes je mäsožravec, a tomuto by mala byť prispôsobená i jeho strava. Ak by ste sa vybrali cestou každodennej prípravy čerstvého jedla pre psa, už po pár týždňoch pocítite jeho časovú aj finančnú náročnosť. Kvalitné granule majú vo svojom zložení prevahu živočíšnych tukov a bielkovín nad rastlinnými, nemali by zaťažovať trávenie a pri pravidelnom a dlhodobom krmení jednou značkou granúl, by ste mali mať po svojom boku spokojného a zdravého štvornohého spoločníka. Na čo treba prihliadať?

Skôr ako pustíme do zhodnotenia zloženia granúl, mali by sme ozrejmiť základné rozdielnosti v kŕmení psov podľa ich základných čŕt – stavba tela, kvalita srsti, typické pohybové aktivity, nátura. Je možné, že ak chováte doma niekoľko rôznych plemien psov, mali by ste uvažovať aj rozdielnom kŕmení.

ako vybrať granule pre psov

Vek psa

⏩ Šteňatá a mladé psy

Šteniatka a mladé juniorské psy, ktorých rast sa ešte neskončil (cca do veku 1-2 rokov) potrebujú najskôr granule s označením PUPPY a neskôr JUNIOR. Tieto granule sú bohaté na živiny, ktoré podporujú správny rast kostí, silných kĺbov a svalovej hmoty. Ide predovšetkým o dostatok plnohodnotných bielkovín, vápnika a ďalších dôležitých minerálov. Svoju úlohu v tomto prípade zohráva aj veľkosť psíka, preto sa riaďte i odporúčaniami na obaloch granúl, pre aké plemeno sú určené.

⏩ Dospelé psy

Dospelé psy majú na trhu najrozmanitejšiu ponuku v rôznych cenových reláciách (označenie ADULT). Úlohou kvalitného krmiva pre psa “v plnej sile” je dostatočné zásobovanie živinami pre udržanie dokonalej kondície. To, že chlpáčovi granule sadli, spoznáte ľahko – je aktívny a zároveň pokojný, stravuje a vyprázdňuje sa pravidelne. Vďaka strave bohatej na vitamíny a antioxidanty je posilnený imunitný systém a pes lepšie odoláva nástrahám z vonkajšieho prostredia.

⏩ Psy v staršom veku

Vekovo staršie psy majú na zloženie krmiva opäť o niečo iné nároky (označenie SENIOR). Staršie psy (malé plemená od 8.-9. roku, veľké plemená od 6. roku) zvyknú mať tráviacie ťažkosti, preto potrebujú granule, ktoré ich trávenie nezaťaží a nebudú mať problém ich skonzumovať alebo prehltnúť. Ak má váš pes obmedzenú pohyblivosť a šetríte ho kvôli kĺbovým ochoreniam, je vhodné pristúpiť na stravu so zníženým obsahom tuku, aby sa predchádzalo obezite psa.

Veľkosť psa

 • Malé plemeno potrebuje veľkostne drobné granule, ktoré mu nebudú spôsobovať ťažkosti s požutím alebo prehltnutím. Takéto psíky sú v ustavičnom pohybe, takže aj ich energetický výdaj musí byť vykompenzovaný energeticky hodnotnými granulami, ktoré jeho aktivitu pokryjú. Inak bude váš miláčik večne hladný a nevrlý.
 • Stredné a veľké plemená si poradia aj s väčšími granulami. Treba dbať na to, aby obsahovali vysoké percento mäsa, teda bielkovín, ktoré napomáhajú udržať dobrú stavbu tela a vyživujú kĺby a chrupavky. I napriek tomu, že veľké psy su menej aktívne, najčastejšie majú v staršom veku problém s pohyblivosťou, práve pre ochorenia veľkých kĺbov. Tento proces môžete spomaliť rozumne zvolenou kvalitnou stravou s nižším obsahom tuku, aby sa u psa nerozvinula obezita, ktorá by ešte viac znemožnila jeho pohyb.

Kondícia psa

Pes, ktorý má každý deň pravidelnú dávku pohybu, vyformované svalstvo a minimum tuku potrebuje granule s vysokou energetickou hodnotou a vyváženým zastúpením bielkovín, tukov i sacharidov. Pes s obmedzeným pohybom a sklonom k obezite potrebuje granule so zníženým obsahom tuku, sacharidov a vlákniny. Občas je to hotová veda, rovnako ako pri stravovaní ľudí, no odmenou za uvedomelú starostlivosť bude kvalitný život vášho parťáka.

Zdravotný stav psa

Niektoré plemená majú predispozície k rozvoju viac či menej vážnych ochorení alebo váš pes môže občasne prechádzať obdobím so zmenou výživových nárokov. Preto sa na našom trhu môžete stretnúť aj so špecializovanými granulami napríklad pre:

 • Gravidné alebo dojčiace fenky
 • Psy s tráviacimi ťažkosťami a potravinovými alergiami
 • Obézne psy
 • Psy s citlivou kožou a problémami so srsťou
 • Psy nadmieru aktívne vyťažené
 • Kastrované psy

Optimálne zloženie granúl

Pre vás, ako budúceho pravidelného nákupcu granúl je najdôležitejšie naučiť sa čítať zadnú etiketu. Nie všetko, čo sa uvádza na prednom pútavom obale, prinesie vášmu psovi skutočný úžitok. Ako je predsa možné, že na trhu nájdete 10-kilogramové balenia za 7 Eur i za 70 Eur? Rozdiel bude v samotnom zložení granúl a v percentuálnom zastúpení živín v deklarovanej analýze.

Zloženie granúl uvádza v postupnosti od najväčšieho množstva po najmenšie všetky zložky, ktoré boli použité pri výrobe granúl. Ideálne bude, ak je na prvom mieste mäso/mäsová múčka (pozor – nie mäsovokostná múčka). V kvalitných granulách by sa mal obsah dehydrovaného mäsa pohybovať minimálne na hodnote 30 – 40 %. Ďalšou významnou zložkou bude ryža, obilniny alebo zemiaky ako zástupcovia vlákniny a sacharidov pre rýchly zdroj energie a dlhší pocit zasýtenia. Okrem toho tu nájdete aj isté percento zeleniny a ovocia, ktoré krmivo doplnia o ďalší druh sacharidov a vitamínov. V niektorých druhoch môžete objaviť aj sóju a ľanové semiačka. Vždy je však lepšie, ak majú granule v zložení bohaté zastúpenie živočíšnych tukov a bielkovín, ktoré prevažujú nad rastlinnými.

Seriózny výrobca si dá záležať, aby ste sa dozvedeli informácie o pôvode a charaktere zloženia. Neuvedie “obilniny”, ale napíše “ryža”, nenapíše iba “živočíšny tuk”, ale uvedie “tuk z lososa”. O tom, aké hodnoty makroživín, minerálov, vitamínov, stopových prvkov, probiotík, antioxidantov môže váš pes v takejto strave získať, sa dozviete v deklarovanej analýze.

V nej by ste mali ľahko nájsť odpoveď na otázku: Koľko percent bielkovín/ tukov /sacharidov/ vlákniny a ďalších minerálov a vitamínov sa nachádza v istej jednotkovej dávke? Čím detailnejší bude výpis a kvalitnejšie suroviny, tým lepšie hodnoty môžete očakávať.

📌 Viete o tom, že iba 5 % výrobcov sa môže popýšiť potravinárskou kvalitou granúl? Zvyšok spadá pod označenie kŕmna kvalita.

kvalitné krmivo pre psov

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Lacné vs. drahé granule?

Uvažujete nad tým, aké granule kúpiť a tie predchádzajúceho výberu sa vám zdajú pridrahé? Kvalitná výživa psa by mala mať zachované správne pomery a dostatok mäsového podielu. Lacné granule, často predávané pod privátnymi značkami obchodných reťazcov, obsahujú predovšetkým veľa obilnín. Pes neprimerane priberá, postráda na výžive svalstva a kostí a jeho srsť je nekvalitná. Pri drahších granulách máte istotu, že všetky potrebné látky a živiny sú obsiahnuté v správnom pomere a váš pes dostane to, čo potrebuje. Tým máte priamy dosah na zdravie a kondíciu svojho psa. Navyše, pes kŕmený kvalitným krmivom toho v skutočnosti zožerie menej. V prepočte potom dávka na jeden deň vychádza v mnohých prípadoch menej ako 1 €.

Kuracie, hovädzie, zverinové alebo rybie granule?

…a mnohé ďalšie druhy mäsa. Na obale nesmie chýbať pôvod mäsa alebo mäsovej múčky. Najväčšie rozdiely medzi jednotlivými druhmi mäsa sú v tom, aké percentuálne zastúpenie tuku a bielkovín dokážu ponúknuť. Samozrejme, kľúčová môže byť aj chuť a výsledná cena. Zatiaľ čo kuracie granule váš pes bez problémov zožerie, rybie tej istej značky môže odmietnuť alebo mať dokonca problémy s trávením.

Čo v krmive môže psovi spôsobovať problémy?

Tak ako sa do ľudskej spracovávanej stravy dostanú konzervanty, stimulátory chutnosti a rôzne ďalšie chemické aditíva bez nutričného významu, tento trend neobišiel ani výrobu granúl pre psov. Okrem nich sa v to štandardne dostupných krmivách hemží alergénmi. I tu platí, že to, čo plne vyhovuje jednému psovi, môže u psa z toho istého plemena spôsobiť ťažkosti.

Sója, obilniny s obsahom lepku – skupina alergénov, s ktorými majú problémy psy s citlivým zažívaním. Pes so zdravou tráviacou sústavou sa s nimi vysporiada veľmi dobre, i preto sa ako zdroj rastlinných bielkovín vo veľkom množstve využívajú najmä v lacnejších granuliach (náhrada za percentá použitého mäsa).
Chemické konzervanty BHA (E320), BHT (E321), sorban draselný (E202) – tlmia oxidačný proces v granuliach a majú prispievať k ich ochrane pred rýchlym kazením a splesnením. V skutočnosti však stoja za rozvojom alergických prejavov, porúch správania, tráviacich problémov a v tele psa môžu podporiť i rozvinutie rakoviny.

Skúsenosti s granulami: Ako zistím, že krmivo môjmu psovi sadlo?

Prvým indikátorom spokojnosti sú pevné výkaly a pravidelné bezproblémové vyprázdňovanie. Už po dvoch týždňoch kŕmenia kvalitnou potravou, by ste mali pozorovať lepšiu kondíciu, kvalitu srsti a psychickú pohodu vášho miláčika. Kŕmenie kvalitnými granulami vo väčšine prípadov plne postačuje. Pes by nemal byť kŕmený zvyškami ľudskej stravy, ktoré rozhodia a zaťažia jeho trávenie. V opačnom prípade – ak krmivo nesadne, pes začne trpieť častým hnačkami, kožnými ochoreniami, zvýšeným vypadávaním srsti, letargiou a nevrlosťou. Takúto stravu sám začne odmietať.

Ak si pes krmivo obľúbi a prospieva, nemeňte mu svojvoľne značku alebo príchuť. Jeho krátky tráviaci trakt si privykol, prispôsobil produkciu tráviacich štiav a tiež i optimálnu rýchlosť vstrebávania živín.

 ProduktInfoHodnotenie 
TIPPanakei
✔️ slovenské naturálne krmivo
✔️ bez dochucovadiel, bez umelých farbív
✔️ bez konzervantov, bez lepku
✔️ EXPRESNÉ DORUČENIE
⭐ 100 % Čítať recenzie
#1Acana
✔️ kvalitné holistické krmivo
✔️ výrazné zastúpenie mäsa – 50-75 % v závislosti od druhu granúl
✔️ bez obilnín a zemiakov
✔️ široký výber – pre rôzne veľkosti psov/vek/plemená
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Artemis
✔️ kvalitná americká značka krmiva
✔️ výborné umiestnenie v testoch granúl
✔️ vysoký podiel mäsa
✔️ potravinárska kvalita surovín (nie kŕmna)
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Annamaet
✔️ holistické krmivo
✔️ výborne hodnotené majiteľmi psov i odborníkmi
✔️ pomer cena/kvalita
✔️ menšia dávka na deň, než u iných značiek
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Farmina N & D
✔️ upokoja aj citlivé trávenie
✔️ výrazne zlepšenie kvality srsti
✔️ veľmi dobre znášané a chutné – z misky veľmi rýchlo zmiznú
✔️ primeraná cena aj pri vyššej spotrebe
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Orijen
✔️ najvyšší obsah mäsa – až 85 %
✔️ TOP kvalita surovín – holistické krmivo
✔️ komplexné zloženie, ktoré verne kopíruje biologické potreby psa
✔️ víťazná značka granúl pre psov
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Taste of the Wild
✔️ vysoký obsah proteínov
✔️ pre náš trh unikátne zverinové zloženie – chuť divočiny
✔️ prebiotiká a probiotiká
✔️ adekvátny pomer cena/kvalita
⭐ 96 % Čítať recenzie
#7Brit Premium
✔️ dobrá cenová dostupnosť
✔️ široký výber
✔️ veľké výhodné balenia
✔️ český výrobca
⭐ 94 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového krmiva pre psa. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitných granúl pre psov z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (16 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin