Najlepšie vyhrievané ponožky a podkolienky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie vyhrievané ponožky

Mať nohy v teple naberá s vyhrievanými ponožkami celkom inú úroveň pohodlia. Vytvoria ochrannú „bariéru“ medzi vašimi nohami a akýmkoľvek studeným povrchom vždy, keď ich budete mať na sebe. Ako vybrať najlepšie vyhrievané ponožky? Ak patríte k ľuďom, ktorí zbožňujú dobrodružstvá v zasneženej zimnej prírode alebo sú len vaše chodidlá stále studené, nenechajte si ujsť nasledujúce tipy.

Ako vyhrievané ponožky fungujú? Aké možnosti ponúkajú? A aká je cena tejto zaujímavej výbavy? Už na úvod ozrejmíme, že nejde len o vzorované huňaté ponožky, ktoré si obujete k pozeraniu filmu v pohodlí obývačky. Samozrejme, nájdu sa aj týmto štýlom spracované modely, no prevažnú časť ponuky tvoria športové vyhrievané ponožky, ktoré vám chcú poskytnúť výborný teplotný komfort v náročných externých podmienkach. Tomu zodpovedá aj druh použitých materiálov a dynamickejší dizajn. Práve preto sú čoraz častejšie vo výbave milovníkov zimných športov, turistiky, rybárov, poľovníkov, nepohrdnú nimi ani ľudia pracujúci vo veľkých a studených skladoch. Ich cena nie je vôbec zanedbateľná, preto sa pri výbere orientujte na značky s dobrým menom – napríklad Glovii, Alpenheat či Lenz. Cenným zdrojom informácií sú nepochybne aj testy a recenzie vyhrievaných ponožiek.

Najlepšie vyhrievané ponožky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vyhrievané podkolienky Glovii GQ3

Náš víťaz
✔️ Vyhrievanie karbónovými vláknami
✔️ 2 powerbanky a nabíjačka súčasťou balenia
✔️ 3 teplotné režimy
✔️ Výdrž batérie max. 6 hodín
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
📌 od 122 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Vyhrievané podkolienky Glovii GQ2

Cena/výkon
✔️ Vyhrievanie karbónovými vláknami
✔️ 2 powerbanky a nabíjačka súčasťou balenia
✔️ 3 teplotné režimy
✔️ Výdrž batérie max. 6 hodín
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
📌 od 125 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Alpenheat Fire Socks

✔️ 3 režimy vyhrievania
✔️ Kvalitná a bezpečná Li-poly batéria
✔️ Vyhrievacia jednotka z uhlíkových vlákien
✔️ Výdrž až 10 hodín
✔️ Pre akékoľvek outdoorové využitie
📌 od 139 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Lenz set heat sock 5.0 toe cap

✔️ S integrovaným vykurovacím telesom po celej špičke - výdrž až 14 hodín
✔️ Prírodné materiály merino a hodváb
✔️ Ergonomický tvar a vystuženie
✔️ Skvelé odvádzanie vlhkosti
✔️ Teplotné režimy ovládateľné cez aplikáciu
📌 od 240 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF

✔️ Veľmi dobrý prenos vlhkosti
✔️ Vysokovýkonné lítium-iónové batérie s nízkou hmotnosťou
✔️ Ovládateľné cez Bluetooth a aplikáciu
✔️ S ochranou holennej kosti
📌 od 140 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Vyhrievané ponožkové topánky Glovii GOB

✔️ Vyhrievané ponožkové papuče
✔️ Príjemné na dotyk, nehryzú
✔️ Protišmyková úprava pre bezpečný pohyb po hladkých podlahách
✔️ 3 teplotné režimy, rovnomerná distribúcia tepla
📌 od 87 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Vyhrievané vložky do topánok Glovii GW2

✔️ Vložky do topánok s vyhrievaním
✔️ Vhodné pre šport, turistiku i bežné nosenie
✔️ 3 teplotné režimy, rovnomerná distribúcia tepla
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
✔️ Batéria integrovaná priamo vo vložkách
📌 od 153 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať vyhrievané ponožky

Uvažujete o kúpe kvalitných vyhrievaných ponožiek? Pocit tepla a sucha je pre nohy mimoriadne dôležitý. Najmä v zime sú končatiny najviac ohrozené chladom, čo má za následok slabšiu cirkuláciu krvi. S tým prirodzene súvisí horšia distribúcia kyslíka a živín, čo znamená, že nohy môžu trpieť nepríjemnými kŕčmi a únavou. Paradoxne však nepomôže, ak si na nohy obujete niekoľko hustých párov ponožiek v snahe zahriať ich. Nohy sú v nich ešte viac stlačené a krvný obeh obmedzený. Pocit chladných nôh zažijete dokonca aj v na pohľad teplej zimnej obuvi, ktorá nemá dobre vyriešené odvetrávanie, a dochádza tak k hromadeniu vlhkosti okolo chodidiel. Vyhrievané ponožky pristupujú k ohrevu nôh celkom inak. Ako?

teplé ponožky

Ako fungujú vyhrievané ponožky / podkolienky / vložky do topánok?

Na prvý pohľad ide o športovo vyzerajúce ponožky. Ich súčasťou sú jemné karbónové (uhlíkové) vlákna, ktoré majú na starosti rozvod tepla. „Výhrevné teleso“ zabezpečuje ohrev na báze infračervených vĺn a dokáže teplotu v topánke zvýšiť o niekoľko stupňov. Energiu čerpá z batérií alebo akumulátora. Jednotlivé komponenty sú navzájom prepojené tenkým káblikom. To znamená, že súčasťou vyhrievaných ponožiek býva aj malé vrecko na akumulátor alebo spona, pomocou ktorej sa dobíjateľný zdroj energie pripevní o lem ponožiek či obuvi.

Hoci sa ujalo označenie vyhrievané ponožky, väčšina modelov je vyššieho strihu (do polovice lýtka až pod koleno) a pripomínajú skôr podkolienky. Je to práve z dôvodu nosenia vyššej zimnej obuvi a prítomnosti púzdra s malým akumulátorom na každej nohe. Pri obutí čižiem, vysokej turistickej, poľovníckej či army obuvi tak nebudete nič prekážať v precíznom zašnurovaní, keďže akumulátor je nad úrovňou topánky. Naviac budete mať ovládanie teplotných režimov lepšie na dosah, bez nutnosti zakaždým povoliť topánky. Vyšší strih určite ocenia aj lyžiari či snowboardisti.

Na trhu sú okrem ponožiek a podkolienok dostupné aj vyhrievané vložky do topánok, ktoré sa hodia do mnohých druhov obuvi, vrátane nízkych topánok a tenisiek. Obľúbili si ich cyklisti, motorkári, turisti, ľudia pracujúci v exteriéri. Sú všestranne využiteľné od jesene až do jari.

Materiál vyhrievaných ponožiek

Hoci tento typ ponožiek vzbudzuje high-tech dojem, stále sú to ponožky, v ktorých sa chcete cítiť príjemne. Mali by si teda poradiť s odvodom potu, aby sa okolo nôh nehromadila chladivá vlhkosť. Zároveň je dôležité, aby poskytli primeraný teplotný komfort aj vo chvíli, kedy sa batérie / akumulátor už vybijú. Režim vyhrievania je totiž limitovaný kapacitou a typom akumulátora, čo znamená že s doplnkovým ohrevom na želanie sa dá počítať iba určitý čas (priemerne 3 – 14 hodín v závislosti od modelu).

Najčastejšie sa na výrobu vyhrievaných ponožiek a podkolienok používa bavlna, merino vlna, lycra a iné moderné syntetické materiály, ktoré našli uplatnenie v segmente termobielizne. Optimálne podmienky poskytujú tiež kombinácie materiálov. Vďaka bavlne, ktorá je vysokosavým materiálom a polyesteru s rýchloschnúcou vlastnosťou, tak rýchlo nadobudnete istotu, že sa budete cítiť pohodlne po celý deň.

Náš tip – Pri výbere vyhrievaných ponožiek dbajte okrem iného aj na zdravotnú nezávadnosť použitých materiálov (netoxicitu). Teplota v topánke môže presiahnuť 40 °C, preto je dôležité, aby materiál pokožku nedráždil a nepúšťal farbu. Vítaným bonusom naviac je antibakteriálna úprava a jednoduchšia údržba s rýchlym schnutím.

Zdroj energie vo vyhrievaných ponožkách

Každé ponožky, ktoré poskytujú aktívne vyhrievanie, potrebujú zdroj energie – teda tužkové batérie, NiMH akumulátor, Li-Pol alebo Li-Ion akumulátor. Dôležitou vlastnosťou je kompaktnosť, vďaka ktorej nebude prekážať ani pri dlhšom nosení. Nejde preto o žiadne veľké zdroje, ktoré by vás obmedzovali pri kráčaní. Batérie / akumulátor sa s ponožkami či vložkami spájajú pomocou nenápadného tenkého káblika.

Lacné vyhrievané ponožky fungujú na bežné tužkové batérie. Ich výkon je slabší a ak nepoužívate dobíjateľné tužkové batérie, musíte mať po ruke vždy nové kusy jednorazových batérií.

Lepšie vybavené vyhrievané ponožky už majú svoje vlastné akumulátory s kapacitou cca od 500 – 3500 mAh. Vyššia kapacita znamená vyšší výkon alebo dlhší čas vyhrievania nôh. Starší typ akumulátorov NiMH trpí v chladnom prostredí (teploty pod 5°C) skokovým vybíjaním. Modernejšie Li-Ion akumulátory vykazujú stabilnejší výkon aj v chladnejších podmienkach. Li-Pol akumulátory sú na tom podobne, naviac sú extrémne tenké a ľahké.

Pred kúpou si všímajte informáciu o tom, či sú akumulátory súčasťou vyhrievaných ponožiek, alebo vás ešte čaká ich dokúpenie zvlášť, napríklad v podobe minipowerbanky.

zimné športy teplé oblečenie

Teplotné režimy a výdrž vyhrievania

Vo väčšine prípadov majú vyhrievané ponožky k dispozícii 3 teplotné režimy – nízky, stredný a vysoký, označované aj ako Low, Medium, High. V súvislosti s týmito režimami sa z produktových popisov dozviete aj výdrž akumulátora pre jednotlivé režimy.

Na najnižšom režime je výdrž logicky najvyššia, kým na najvyššom výhrevnom stupni sa energia akumulátora minie omnoho rýchlejšie – napríklad výdrž 9 hodín na Low, 6 hodín na Medium a 3 hodiny na High režime.

Možnosti ovládania teploty

Z pohľadu využitia počas jesennej a zimnej sezóny sú najpredávanejšie práve vyhrievané ponožky s vyššie uvedenými teplotnými režimami. Akým spôsobom sa teplota reguluje? Buď mechanicky – prepínaním medzi režimami priamo na manžete ponožky / podkolienky, alebo oveľa pohodlnejšie – pomocou malého diaľkového ovládača. Najnovšie modely lákajú dokonca na ovládanie cez aplikáciu v smartfóne, kedy prostredníctvom Bluetooth technológie nastavíte vhodnú výhrevnú teplotu v ponožkách kedykoľvek a prekvapivo jednoducho.

Detaily, ktoré rozhodujú o pocite z nosenia

Vyhrievaná ponožka by mala byť minimálne taká pohodlná, ako vaše obľúbené páry ponožiek. Musí sedieť veľkostne a nikde netlačiť. Je vhodné, ak sú ponožky dostatočné pružné, aby sa nohám vo všetkých miestach perfektne prispôsobili a v žiadnom mieste netlačili. Spevnená špička, päta a vysoko pružný lem sú známkou toho, že si výrobca dal na ich prevedení záležať. Tromfom naviac je napríklad spevnenie v oblasti holennej kosti, čo znamená vyššiu mieru ochrany nôh pri zimnom športovaní.

Ako čistiť vyhrievané ponožky?

V prvom rade – riaďte sa inštrukciami v návode na používanie. Pri miernom znečistení umyte ponožky zľahka vlhkou handričkou, ak je znečistenie vážnejšie, nevyhnutne odpojte akumulátor a zaizolujte napájací kábel. Mali by zvládnuť ručné pranie alebo jemné pranie v práčke na teplotách do 40 °C. Určite však neznesú žmýkanie, sušenie v sušičke, chemické čistenie a už vôbec nie žehlenie.

Ceny vyhrievaných ponožiek

V cene vyhrievaných ponožiek či podkoleniek sa odrážia viacero premenných. Rozhodujúce je prevedenie, kvalita materiálov, druh batérie, spôsob ovládania teploty aj zaujímavé vylepšenia.

✅ Vyhrievané ponožky, podkolienky a vložky do 80 eur

V cene do 80 eur nájdete prevažne vyhrievané vložky a ponožky, ktorých prínos oceníte v prechodnom období – pri nosení tenisiek alebo členkových topánok. Všímajte si detaily a nekupujte iba podľa nízkej ceny. Najmä pri nákupe online môžete natrafiť na množstvo cenovo lákavých párov, no kvalita spracovania a výhrevné schopnosti nemusia dosahovať ani priemer.

✅ Vyhrievané ponožky, podkolienky a vložky od 80 do 150 eur

Kategória, ktorú reprezentujú najpredávanejšie vyhrievané ponožky, podkolienky a vložky – prevažne od známejších značiek so zameraním na vysušovaciu a výhrevnú outdoor výbavu. Obľúbené sú vyššie strihy, ktoré využijete v čižmách, v pracovnej obuvi, kanadách aj lyžiarkach. Pomer cena/kvalita je už veľmi dobrý. Spĺňajú očakávané nároky na teplotný komfort, odolnosť a dizajn.

✅ Vyhrievané ponožky, podkolienky a vložky od 150 eur

Ak patríte k ľuďom, ktorých nezastaví ani zima a radi trávite čas vonku, siahnite po tom najlepšom, čo súčasný trh ponúka. Tešiť sa môžete na odolné materiály, moderné batérie, ovládanie cez telefón, konštantné teplo, skvelé odvádzanie vlhkosti aj vystuženie kritických miest.

Najlepšie značky vyhrievaných ponožiek

Aby sme nezostali len pri teórii, pripravili sme krátky zoznam značiek, ktoré majú vo svojom portfóliu užívateľmi dobre hodnotené produkty.

  • Glovii – Značku Glovii netreba nadšencom zimných športov obzvlášť predstavovať. Ide o svetoznámeho výrobcu vyhrievaného oblečenia. V ponuke majú vyhrievané ponožky, podkolienky, vesty, termobielizeň, rukavice, a dokonca aj vyhrievané psie pelechy.
  • Alpenheat – Rakúska firma sa zameriava na zariadenia, ktoré sú výkonné, spoľahlivé a s dlhou výdržou vyhrievania. V obľube ju majú outdoor nadšenci, poľovníci aj rybári. Okrem ponožiek a podkoleniek môže zaujať vyhrievačmi / sušičmi rukavíc a obuvi či vyhrievanými vestami.
  • Lenz – Pokročilé technológie a neustála snaha o inovácie dostávajú rakúsku značku Lenz do pozornosti náročných kupujúcich. Vyhrievané podkolienky sú premyslené do detailov a lákajú na nadštandardné prevedenie.
  • Hotronic – Na vysušovaciu techniku a teplo pre vaše ruky a nohy je orientovaná aj značka Hotronic. Ponožky sú vybavené výkonnými batériami a dokážu poskytovať konštantný vyhrievací výkon.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vyhrievané podkolienky Glovii GQ3

Náš víťaz
✔️ Vyhrievanie karbónovými vláknami
✔️ 2 powerbanky a nabíjačka súčasťou balenia
✔️ 3 teplotné režimy
✔️ Výdrž batérie max. 6 hodín
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
📌 od 122 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Vyhrievané podkolienky Glovii GQ2

Cena/výkon
✔️ Vyhrievanie karbónovými vláknami
✔️ 2 powerbanky a nabíjačka súčasťou balenia
✔️ 3 teplotné režimy
✔️ Výdrž batérie max. 6 hodín
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
📌 od 125 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Alpenheat Fire Socks

✔️ 3 režimy vyhrievania
✔️ Kvalitná a bezpečná Li-poly batéria
✔️ Vyhrievacia jednotka z uhlíkových vlákien
✔️ Výdrž až 10 hodín
✔️ Pre akékoľvek outdoorové využitie
📌 od 139 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Lenz set heat sock 5.0 toe cap

✔️ S integrovaným vykurovacím telesom po celej špičke - výdrž až 14 hodín
✔️ Prírodné materiály merino a hodváb
✔️ Ergonomický tvar a vystuženie
✔️ Skvelé odvádzanie vlhkosti
✔️ Teplotné režimy ovládateľné cez aplikáciu
📌 od 240 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Hotronic HEATSOCKS XLP ONE + PF

✔️ Veľmi dobrý prenos vlhkosti
✔️ Vysokovýkonné lítium-iónové batérie s nízkou hmotnosťou
✔️ Ovládateľné cez Bluetooth a aplikáciu
✔️ S ochranou holennej kosti
📌 od 140 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Vyhrievané ponožkové topánky Glovii GOB

✔️ Vyhrievané ponožkové papuče
✔️ Príjemné na dotyk, nehryzú
✔️ Protišmyková úprava pre bezpečný pohyb po hladkých podlahách
✔️ 3 teplotné režimy, rovnomerná distribúcia tepla
📌 od 87 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Vyhrievané vložky do topánok Glovii GW2

✔️ Vložky do topánok s vyhrievaním
✔️ Vhodné pre šport, turistiku i bežné nosenie
✔️ 3 teplotné režimy, rovnomerná distribúcia tepla
✔️ Jednoduché ovládanie diaľkovým ovládačom
✔️ Batéria integrovaná priamo vo vložkách
📌 od 153 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (17 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin