Najlepšie trampolíny: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie zahradné trampolíny Aké vlastnosti by mali spĺňať aktuálne najlepšie trampolíny? Či už stojíte pred kúpou prvej trampolíny, alebo potrebujete kvalitnejšiu náhradu za jej predchodkyňu, v nasledujúcich kapitolách sa dozviete viac o tom, ako vybrať trampolínu, s ktorou budete spokojní nasledujúce roky.

Toto záhradné „vybavenie“ sa posledné roky teší veľkej obľúbenosti. Trampolíny už totiž dávno nie sú len výsadou telocviční a športových centier. Pre dobrú cenovú dostupnosť zdobia mnoho záhrad pri rodinných domoch. Ak chcete potešiť svoje deti, vnúčatá alebo si ako dospelý človek dopriať to, o čom ste od detstva snívali, nie je nič jednoduchšie, ako si vybrať spoľahlivý model z bohatej ponuky.

 • Akú trampolínu kúpiť? S vnútornou sieťou alebo vonkajšou?
 • Aká veľkosť bude vyhovovať mojej rodine?
 • Kde nájsť správne a bezpečné miesto pre trampolínu?

Na prvý pohľad sa zdá, že všetky trampolíny sú si veľmi podobné. Jedna je menšia a druhá väčšia, jedna je modrá a druhá zelená. Najdôležitejšia je však pri trampolínach ich bezpečnosť a použité materiály. Z jedného pohľadu na obrázok totiž nemôžete zistiť, aké certifikáty trampolína spĺňa.

Pri zostavovaní nasledujúceho rebríčka sme nenechali nič na náhodu. Zamerali sme sa na recenzie trampolín, skúsenosti používateľov, na kvalitu materiálov, vybavenosť, dobrú odolnosť a životnosť a samozrejme aj bezpečnosť. Stavili sme na rodinné trampolíny, s ktorými si celá rodina užije kopec zábavy. Produkty sme zoradili podľa obľúbenosti, predajnosti a spokojnosti spotrebiteľov. Vo viacerých prípadoch je daný model dostupný hneď v niekoľkých rôznych veľkostiach, preto určite nájdete rozmer, ktorý presne zapadne do vašich predstáv aj záhrady.

Najlepšie trampolíny roku 2020 podľa nášho výberu a recenzií

 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1inSPORTline Top Jump 366 cm
✔️ zosilnená konštrukcia
✔️ výborný odraz
✔️ cena/veľkosť
✔️ jednoduchá montáž

5 out of 5 stars (5 / 5)387 € Čítať recenzie
#2inSPORTline Sun 305 cm
✔️ vystuženie siete
✔️ bezpečnosť
✔️ kvalitné materiály
✔️ pútavý dizajn
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)300 € Čítať recenzie
#3inSPORTline
Froggy PRO 305 cm

✔️ dlhá životnosť
✔️ obľúbenosť
✔️ spevnená konštrukcia
✔️ cena/kvalita
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)226 € Čítať recenzie
#4Marimex 305 cm
✔️ vysoká nosnosť
✔️ jednoduchá montáž
✔️ vnútorná sieť
✔️ kvalitné prevedenie
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)187 € Čítať recenzie
#5Marimex 244 cm
✔️ do menšej záhrady
✔️ stabilná konštrukcia
✔️ bezpečnosť
✔️ dobrá cena
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)148 € Čítať recenzie
#6Aga SPORT FIT 305 cm
✔️ vnútorná sieť
✔️ UV ochrana
✔️ cena/veľkosť
✔️ odolná konštrukcia
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)146 € Čítať recenzie

Ako správne vybrať trampolínu

Ak stavíte na overeného výrobcu / dovozcu, výber trampolíny bude jednoduchý. Rozhodujúca bude predovšetkým veľkosť a výška trampolíny, kvalita materiálov, množstvo prvkov v základnej výbave, nosnosť a cena. Nič komplikované, no predsa sa bližšie pozrite na to, ako vybrať trampolínu presne pre vaše potreby. . Zaujímavé tipy nájdete aj v ponuke overených výrobcov. Ich zoznam nájdete v druhej polovici nášho sprievodcu výberom

Kde trampolínu umiestniť?

Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétny priemer trampolíny, zvážte, koľko stáleho priestoru pre ňu môžete vyčleniť. K priemeru trampolíny by ste mali prirátať aspoň 1 meter voľného priestoru po celom obvode- teda z každej strany. Nemožno ju umiestňovať poblíž stien domu, ani v blízkosti stromov.

Hoci väčšinou majitelia nešetria na kúpe ochrannej siete a pri páde vás sieť do istej miery ochráni, určite však nechcete, aby sa ktokoľvek z vašej rodiny udrel o stenu alebo strom. Stromy ponad trampolínu síce poskytujú príjemný tieň, no v jesenných mesiacoch sa vám nebude chcieť čistiť plochu trampolíny od listov.

Ďalším veľmi dôležitým faktorom je rovina. Trampolína nesmie byť umiestnená na briežku, ani miernom svahu, hrozí veľké riziko prevrátenia. Na zistenie, že trampolína na zemi „zle sedí“, stačí iba pár skokov.

Kto bude trampolínu využívať?

Plánujete novou trampolínou potešiť svoje deti? Alebo by ste radi otestovali aj svoje kĺby a pohyblivosť? S trampolínou si môžete užiť nielen veľa zábavy, ale sa aj príjemne športovo odreagovať. Už po polhodinovom „hopsaní“ sa spotíte rovnako, ako pri aktívnom aerobiku. Preto sa zaujímajte aj o nosnosť a životnosť materiálu odrazovej plochy. Vždy je lepšie, ak je odrazová plocha z materiálu, ktorý odoláva slnečného UV žiareniu. Ani po rokoch nestratí na svojej pružnosti a pevnosti.

ako vybrať trampolínu

Aké parametre a vlastnosti trampolíny si treba všímať?

Veľkosť

Ak uvažujete o trampolíne na záhradu, oplatí sa začínať na priemere minimálne 2 m. Takáto menšia trampolína postačí pre dve menšie deti. Pre rodinné využitie investujte do priemeru 3 m a viac. V posledných rokoch sa už dokonca aj viac ako 4-metrové trampolíny stali cenovo veľmi dostupné.

Materiál konštrukcie

Od materiálu konštrukcie trampolíny vo veľkej miere závisí stabilita a bezpečnosť trampolíny. Najlepšie sa overila odolná galvanizovaná nehrdzavejúca oceľ, ktorá výrazne predlžuje životnosť. Takéto konštrukcie odolávajú poveternostným podmienkam a nepodliehajú zmene tvaru. Pri lacných trampolínach z mäkkého materiálu dochádza k deformácii hlavného rámu a stojných nožičiek.

Materiál odrazovej plochy

Materiál odrazovej plochy by mal by byť pevný, no pritom príjemne pružný a hladký, pri dopade by nemal spôsobovať odreniny. Pre predĺženie životnosti a stálosti je trendom posledných rokov vyrábať špeciálne skákacie plochy odolné voči UV žiareniu. Častokrát sa trampolíny hrdia vodoodpudivou úpravou, takže už pár minút po letnom daždi sa môžu vaše deti opätovne zabávať.

Nosnosť

Ideálne, ak je rovná alebo vyššia ako 100 kg. Stretnete sa s rodinnými modelmi s nosnosťou až 150 kg. Nie je pravidlom, že s rastúcou odrazovou plochou rastie aj nosnosť. Tu už totiž do hry vstupuje aj výška trampolíny, aby sa pri vyššej záťaži odrazová plocha neprehýbala nebezpečne smerom k zemi. Je bežné, že trampolíny s priemerom 3 m majú nosnosť vyššiu ako 4-metrové trampolíny.

Celkový priemer vs. akčný priemer trampolíny

V obchodoch sa často stretnete s údajom o celkovom priemere. Nezabudnite však od celkového priemeru odrátať šírku ochranného krytu pružín. Zvyčajne ide o 20-30 cm na jednej strane. To znamená v skutočnosti o 40-60 cm užší priemer odrazovej plochy, teda tzv. akčný priemer. Akčný preto, lebo práve na ňom sa deje akcia, po pružinách nebudete a ani nesmiete skákať.

Príslušenstvo k trampolíne

 • Ochranný penový kryt pružín – Nevyhnutná súčasť trampolíny, zabraňuje skĺznutiu nôh medzi napnuté pružiny.
 • Ochranná sieť – istota, že si vaše deti na trampolíne neublížia alebo, že bude následok krkolomného pádu iba minimálny. Samozrejmosťou by malo byť kvalitné istenie o konštrukciu trampolíny a sústava zipsov a klipsní, ktorými sa v trampolíne bezpečne uzatvoríte.
 • Konštrukcia/tyče na ochrannú sieť – môžu byť:
  • univerzálne – pasujú na niekoľko modelov trampolín s rovnakým priemerom. Také sa zvyčajne upevňujú pomocou externých konzol o nohy a rámovú konštrukciu trampolíny.
  • navrhnuté iba pre jeden model/značku – zvyčajne ide o jednoduchší a o niečo stabilnejší spôsob uchytenia, napríklad za pomoci silného istiaceho šrauba priamo cez nohu konštrukcie.
 • Schodíky – Súčasť výbavy trampolín s vyššie umiestnenou odrazovou plochou.
 • Krycia plachta – Chráni trampolínu pred dažďom a snehom. Vo všeobecnosti sa však odporúča trampolínu pred zimnými mesiacmi rozložiť a uskladniť na mieste, kde nemrzne. Predĺžite tak životnosť všetkých dôležitých komponentov.
 • Ukotvovacia sada – Majú ju vo výbave najlepšie trampolíny, no nie je ju problém dokúpiť k väčšine modelov. Ide o istotu navyše, ktorá dodá trampolíne mimoriadnu stabilitu.
 • Ďalej aj pružiny, pripevňovacie lanká, istiace U-spony s maticami a skrutkami, napínací hák na pružiny, …

Servis a dostupnosť náhradných prvkov

U overených výrobcov a dovozcov ide o základ spokojnosti spotrebiteľov. Nechcete predsa trampolínu zložiť z nekompatibilných prvkov! Pri objednávke z e-shopu si vopred prezrite ponuku, či sú k dispozícii náhradné diely, stĺpiky, konzoly, pružiny, poprípade aj sieť a kryt na pružiny. Ak si vyberiete overenú značku (napr. Marimex, Insportline, Aga SPORT, FunFit, GoodJump, Spartan), ktorá má vo svojej ponuke desiatky modelov trampolín, dobrý servis by mal byť v takom prípade samozrejmosťou.

Video – Trampolíny Marimex

Trampolína a bezpečnosť

Nie je to tak dávno, čo sa voči trampolínam objavovali negatívne ohlasy, ktoré súviseli s bezpečnosťou ich používania. Áno, trampolína môže predstavovať isté riziko, no podstatne väčšie riziko úrazu vzniká pri bicyklovaní, korčuľovaní, kolobežkovaní či dokonca hraní futbalu na ulici. Úraz sa pri športovej / pohybovej aktivite jednoducho môže stať. Stačí chvíľka nepozornosti alebo nerešpektovanie základných pravidiel. Ako používať trampolínu bez úrazu?

 • Vždy rešpektujte nosnosť trampolíny.
 • Najviac úrazov sa stáva malým deťom, ktoré podcenia svoje schopnosti a nedokážu odhadnúť dopad. Trampolína pre deti teda MUSÍ mať ochrannú sieť, a dokonca aj zazipsovanú!
 • Neprekračujte odporúčaný počet osôb, ktoré môžu byť naraz v trampolíne. Ideálne, ak sú 2 či 3 osoby podobnej výšky aj váhy, aby si navzájom pri páde neublížili (je totiž rozdiel, ak dospelý človek spadne na útleho predškoláka).
 • Pri montáži dodržte všetky postupy a neprehliadajte priložené spony, gumičky alebo lanká. Najčastejšie je totiž chybou „odfláknutá“ inštalácia krytu pružín, ktorý pri skákaní rýchlo povolí alebo sa odsunie. Všetky pružiny dôkladne natiahnite a pevne osaďte do otvorov na ráme.
 • Do trampolíny nepatrí jedlo, nápoje, ani žuvačky a tvrdé hračky.
 • Vysvetlite deťom, že najlepšie je skákať čo najbližšie k stredu. Skákanie po okrajoch nie je príjemné, nedá sa dobre odraziť a navyše sa zvyšuje riziko úrazu.
 • Trampolínu nestavajte v blízkosti pevných prekážok (stromy, steny, plot).
 • Kupujte iba kvalitné trampolíny, kde máte garanciu certifikovaných, testovaných a bezpečných materiálov.

Ceny trampolín

Koľko investovať do trampolíny, ak si ju chcete užívať niekoľko sezón?

✅ Trampolíny do 100 €

Najčastejšie ide o trampolíny menších priemerov. Napr. trampolíny na jumping, alebo vonkajšie trampolíny pre deti s priemerom do 180 cm. V prípade lacných modelov si dajte záležať minimálne na značke. Je lepšie kúpiť trampolínu od renomovaného výrobcu (vyrába aj väčšie a drahšie trampolíny), ako „no name“ produkt z obchodného reťazca.

✅ Trampolíny do 300 €

V cene od 100 – 300 € nájdete aktuálne najpredávanejšie trampolíny s priemermi od 180 – 430 cm. V ich prípade je rozhodujúcim faktorom výbava. Niekedy je v tejto cene iba odrazová plocha s rámovou konštrukciou, inokedy získavate komplet trampolínu aj so sieťou a schodíkmi. Trampolíny s vnútornou sieťou sú o niečo drahšie. Určite však nebude problém natrafiť na kvalitnú trampolínu, ktorá má dokonca zvýšenú nosnosť (napr. 150 kg, 160 kg) a zvládne aj každodenné intenzívne používanie.

✅ Trampolíny od 300 €

V kategórii od 300 € dominujú väčšie trampolíny (s priemerom od 300 cm až do viac ako 500 cm) a tiež aj prémiové materiály. Dôraz sa kladie na vysokú bezpečnosť, odolnosť a životnosť materiálov, ale tiež aj na perfektné odrazové vlastnosti hlavnej plochy. Niektoré modely pútajú svojím zaujímavým farebným spracovaním a už na prvý pohľad sa vymykajú štandardom.

Najlepšie značky trampolín

O niektorých značkách ste už isto počuli, iné môžu príjemne prekvapiť. Do nasledujúceho zoznamu sme vybrali výrobcov trampolín, s ktorými sú používatelia najviac spokojní.

Trampolíny Marimex

⭐ Špecialista na bazény, infrasauny a trampolíny. V ponuke tejto českej značky nájdete viaceré vydarené trampolíny s priemerom až cez 450 cm. Modely majú vnútornú sieť, spĺňajú bezpečnostné kritéria a navyše – v prípade potreby máte istotu dostupných náhradných dielov.

Trampolíny Insportline

⭐ Jeden z najväčších obchodov so športovými potrebami nezaháľa ani s portfóliom trampolín. Nájdete tu detské trampolíny (aj s použitím v interiéri), jumping trampolíny s držadlom, no tiež aj obľúbené rodinné trampolíny s vnútornou alebo vonkajšou sieťou. Dobrý pomer cena/kvalita.

Trampolíny Aga SPORT

Výborne predávané trampolíny so spokojnými recenziami od spotrebiteľov. Vyhľadávané modely. Dobrá cenová dostupnosť, dôraz na bezpečnosť + veľmi pekný dizajn. V ponuke dokonca aj trampolíny s priemerom 500 cm a viac.

Trampolíny GoodJump

⭐ Zástupca cenovo dostupných trampolín rôznych veľkostí, ktoré spĺňajú potrebné certifikácie pre predaj v SR aj ČR.

Trampolíny Spartan

⭐ Rakúska značka Spartan sa špecializuje na športovú, rekreačnú a outdoor výbavu. V jej ponuke nájdete trampolíny všetkých veľkostí, od 120 do 487 cm. Konštrukcie sú z kvalitnej galvanizovanej ocele, odrazové plochy sú podľa hodnotení užívateľov pružné a s dostatočnou životnosťou.

Otázky a odpovede – FAQ

Aké sú najobľúbenejšie rozmery trampolín?

⏩ Jeden z najzákladnejších parametrov úzko súvisí s priestorom, ktorý môžete pre trampolínu počas hlavnej sezóny na záhrade vyhradiť a tiež aj s počtom ľudí, ktorí ju budú pravidelne používať. Je rozdiel, ak kupujete trampolínu pre jedno menšie dieťa, alebo ak máte detí viac a zbehnú sa k vám na návštevu aj drobci od susedov.

 • Trampolíny s rozmerom okolo 1 – 1,5 metra fungujú predovšetkým ako cvičebné pomôcky na tzv. jumping (viď vysvetlenie nižšie).
 • Pre menšie deti je vhodné vybrať trampolínu s priemerom do 2 m.
 • Najpredávanejšie trampolíny na našom trhu majú priemer 305 cm, v tesnom závese 244 cm (resp. 250 cm).
 • Ak ste už týmito veľkosťami prešli a chcete trampolínu aj na premety a rôzne triky, potom je tu aj pomerne bohatá ponuka trampolín s priemerom od 360 cm, či dokonca viac ako 400 cm. V ich prípade si však vždy odsledujte dostatočnú nosnosť a výšku odrazovej plochy (čím vyššie, tým lepšie pre odraz).

Zvládnete trampolínu zložiť aj svojpomocne?

⏩ O tom nepochybujeme! Väčšina moderných trampolín je konštrukčne dobre premyslený „klik systém“ s niekoľkými skrutkami a maticami. Dokonca sa dajú zostaviť aj bez použitia akéhokoľvek náradia. Dôležité je riadiť sa pokynmi a krokmi v návode, nič nepreskočiť, ani nezanedbať. Nebude to 10-minútová záležitosť a aj sa pri naťahovaní pružín trochu spotíte, no do hodiny od rozbalenia krabíc už budete môcť na trampolíne skákať, alebo v nej aspoň unavene ležať a pozorovať oblaky.

Ako uskladniť trampolínu mimo sezónu?

⏩ Odpoveď je jasná – rozložiť a uschovať na suchom mieste. Podľa našich skúseností je praktické ponechať si krabice, v ktorých bola trampolína zabalená. Ak vám montáž trampolíny trvala hodinu, jej demontáž zvládnete už za polhodinu. Niektorí predajcovia majú v ponuke krycie plachty, avšak zbytočne vystavovať konštrukciu a odrazovú plochu mrazom, vetru a vlhkosti len prispeje k zníženiu životnosti týchto prvkov.

trampolína bezpečnosť

Je každý „trampolínový set“ skutočne výhodný?

⏩ Predajcovia sa snažia ceny setov v porovnaní s jednotlivými osamotenými prvkami zvýhodniť. Nemá zmysel kupovať trampolínu pre deti bez ochrannej siete. O pár dní budete dokupovať ochrannú sieť a v súčte vás to vyjde minimálne o 30€ drahšie plus zaplatíte dvakrát cenu dopravy. Ak si však potrebujete vyskladať trampolínu, ktorá farebne zapadne do vašej záhrady a k fasáde domu, stále máte možnosť vybrať si rôzne farby ochranných krytov a sietí – no to už bude stáť niečo navyše.

Trampolína s vnútornou alebo vonkajšou sieťou?

⏩ Obe prevedenia majú svoje výhody, ale aj mierne nedostatky. Ak je sieť umiestnená po vonkajšom obvode, je vnútorný priestor prirodzene väčší, no menej bezpečný. Najmä nohy menších detí môžu rýchlo skĺznuť pod kryt pružín. Vnútorná sieť síce mierne uberá z priestoru, máte však istotu, že noha vždy dopadne iba na hlavnú plochu pre skákanie, nie medzi pružiny. Pri menších deťoch odporúčame trampolínu s vnútornou sieťou. Ak chcete väčšiu trampolínu pre staršie deti/dospelých, nič nepokazíte ani výberom kvalitnej trampolíny s vonkajšou sieťou.

Aká je súvislosť medzi veľkosťou odrazovej plochy a výškou trampolíny?

⏩ Platí, že čím je odrazová plocha väčšia, tým by mala byť umiestnená vyššie. Trampolíny s väčšou plochou sú pružnejšie, skáče sa na nich vysoko a musia sa vysporiadať aj s váhou dospelého človeka a jeho doskokom. Aby bol doskok pri vyššej pružnosti bezpečný, musí byť aj celá odrazová plocha trampolíny umiestnená vyššie. Preto sú zvyčajne k trampolínam s väčším priemerom v balení aj malé schodíky / stupienky.

Cvičenie na trampolíne – Jumping: V čom spočíva jeho princíp?

⏩ Ide o aeróbny program na malých trampolínach. Jumping predstavuje dynamické akčné cvičenie za sprievodu hudby a pod vedením vyškoleného inštruktora. Spája v sebe pomalé aj rýchle poskoky, cviky na balans a silu, spevňovanie jadra a všetkých hlavných svalových skupín na tele. Hromadné jumping akcie v telocvičniach, ale aj vo vonkajšom prostredí lákajú deti aj dospelých. Pri cvičení formujete a spevňujete svoju postavu a dokážete aj cielene schudnúť.

Trampolíny na jumping majú menšiu skákaciu plochu (cca do 135 cm), okrúhlu alebo šesťuholníkovú. Odrazová plocha je napnutá buď pomocou pružín, alebo gumičiek. Výhodou gumičiek je tiché a bezpečnejšie skákanie. Typickým znakom je držadlo, ktoré vám pri cvičení dodá stabilitu a istotu. Dbajte na to, aby bolo výškovo nastaviteľné.

TOP 6 trampolín

#1 Trampolína inSPORTline Top Jump 366 cm (od 387 €)

Trampolína pre rodinnú zábavu


 Recenzia inSPORTline Top Jump 366 cm  Ako prvú sme si na predstavenie vybrali veľkú rodinnú trampolínu inSPORTline Top Jump s priemerom 366 cm. Okrem samotnej trampolíny získate kúpou všetko dôležité vybavenie – ochrannú sieť s konštrukciou, schodíky a penový ochranný kryt pružín.

Rámová konštrukcia trampolíny spolu so 4 dvojnožkami je vyrobená Hi-Ten zosilnenej galvanizovanej ocele (Heavy Duty), ktorá nepodlieha korózii. Odrazová plocha je maximálne pružná a odolná, patentovaná v USA a preverená bezpečnostnými testami.

Samotná akčná plocha sa vyznačuje vysokým odrazom, preto je aj vyššie umiestnená – vo výške 89 cm. Skákanie na tejto trampolíne je na rozdiel od neznačkových modelov zážitkom! Odskok je vysoký a pritom bezpečný. Nosnosť trampolíny je však o niečo nižšia, ako by ste pri daných rozmeroch očakávali – 100 kg.

Ochranná sieť je kvalitná a odoláva poveternostným podmienkam. Jednoducho sa inštaluje – zospodu sa upevňuje na vonkajší obvod rámu trampolíny a pevnými konzolami sa prichytáva vo vrchnej časti na rámové trúbky, ktoré sú pre bezpečnosť obalené vrstvou peny. Žiadne komplikované navliekanie a napínanie siete, nebudete potrebovať asistenciu niekoľkých ľudí naraz. Túto trampolínu dokážete zložiť sami a to už za menej ako hodinu.

K dispozícii je aj menší rozmer tohto modelu trampolíny – priemer 244 cm (259 €).

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 366 cm| Výška trampolíny – 89 cm | Nosnosť – 100 kg | Výška siete 200 cm | Počet nôh – 4 dvojnožky | Schodíky – áno| Bezpečnostná norma – EN-71, certifikácia podľa TÜV NORD a ASTM Internacional

Čo sa nám páči

 • kvalita a odolnosť použitých materiálov
 • zosilnená Heavy Duty konštrukcia
 • značková trampolína
 • výborný odraz
 • pomer cena/veľkosť
 • kvalitné príslušenstvo
 • jednoduchá montáž

Čo sa nám nepáči

 • rátajte s tým, že v záhrade potrebuje dosť priestoru
NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 387 €
Prejsť do obchodu

#2 Trampolínový set inSPORTline Sun 305 cm (od 300 €)

Jedna z najkvalitnejších trampolín s vnútornou ochrannou sieťou


 Recenzia Trampolínový set inSPORTline Sun 305 cm  Výnimočná, dizajnovo hravá a svieža je trampolína inSPORTline Sun 305 cm. Patrí k obľúbeným modelom. Má ideálnu záhradno-rodinnú veľkosť. Nie je ani príliš veľká, a pritom bez problémov zvládne šantenie dvoch či troch detí naraz. Zákazníci oceňujú predovšetkým vysoký odraz a bezpečnosť.

Konštrukcia a 3 dvojnožky sú z galvanizovanej ocele, pružiny sú pozinkované a odolné voči korózii, odrazová plocha je preverená bezpečnostnými testami. Vnútorná sieť isto poteší všetkých rodičov, ktorých deti sa už neraz poudierali o rámové tyče alebo sa ich malé nohy dostali pod ochranný kryt pružín. Sieť sa zapája priamo okolo akčnej plochy (nie okolo vonkajšieho priemeru) a disponuje vystužením vo svojej hornej časti, čo jej dodáva výraznú stabilitu. Ak skákajúci spadne do boku, spadne iba na ochranný kryt pružín.

K dispozícii sú aj priemery 244 cm (240 €), 366 cm (370 €), 396 cm (410 €).

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 305 cm| Výška trampolíny 76 cm | Nosnosť – 100 kg | Výška siete 173 cm | Počet nôh – 3 dvojnožky | Schodíky – nie| Bezpečnostná norma – EN-71, certifikácia podľa TÜV NORD a ASTM Internacional

Čo sa nám páči

 • odolné materiály
 • sieť inštalovaná priamo okolo akčnej plochy
 • vystuženie siete
 • vysoký odraz
 • bezpečnosť
 • pútavý dizajn

Čo sa nám nepáči

 • nižšia nosnosť – 100 kg
NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 300 €
Prejsť do obchodu

#3 Trampolínový set inSPORTline Froggy PRO 305 cm (od 226 €)

Značková trampolína vo výbornej cene


 Recenzia Trampolínový set inSPORTline Froggy PRO 305 cm  Z nižšej cenovej kategórie sú trampolíny inSPORTline edícia Frogy PRO. Ide o celosvetovo dobre predávané modely v klasickom prevedení. I v tomto prípade je základom robustná konštrukcia z galvanizovanej ocele Heavy Duty, patentovaná skákacia plocha s pružným odrazom a príslušenstvo zahŕňajúce ochrannú sieť s konštrukciou a schodíky. Nosnosť trampolíny inSPORTline Froggy PRO s priemerom 305 cm je 130 kg.

Ochranná sieť sa navlieka priamo na rámové trúbky. Tie sú pre zlepšenú bezpečnosť obalené penou. Hoci je sieť inštalovaná okolo vonkajšieho obvodového rámu, je pri napnutí dostatočne pevná a pružná, aby zabrzdila pád a vrátila vás späť do trampolíny. Jej inštalácia je možno o kúsok náročnejšia, no vo výsledku budete mať na záhrade veľmi estetickú trampolínu.

K dispozícii sú aj menšie rozmery 183 cm (143,70 €), 244 cm (147,80 €).

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 305 cm| Výška trampolíny 68 cm | Nosnosť – 130 kg | Výška siete 185 cm | Počet nôh – 3 dvojnožky | Schodíky – áno| Bezpečnostná norma – EN-71, certifikácia podľa TÜV NORD a ASTM Internacional

Čo sa nám páči

 • pomer cena/kvalita
 • obľúbená u spotrebiteľov
 • konštrukcia Heavy Duty – pevný oceľový profil
 • ochranná sieť + schodíky
 • neutrálny dizajn – zapadne do každej záhrady
 • skákacia plocha s dlhou životnosťou

Čo sa nám nepáči

 • inštalácia siete vyžaduje aspoň dvoch ľudí (alebo viac času)
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 226 €
Prejsť do obchodu

#4 Marimex 305 cm + ochranná sieť + schodíky (od 187 €)

Obľúbená a dobre predávaná trampolína


 Recenzia Marimex 305 cm + ochranná sieť + schodíky  Ak hľadáte trampolínu s rozumnou cenou, ale pritom s dostatočne veľkým priemerom, inšpirujte sa voľbou mnohých spotrebiteľov pre vami a stavte na trampolínu Marimex 305 cm. Tá sa stala Produktom roku 2017 a i napriek nižšej cene je nielenže plne vybavená, ale je skonštruovaná tak, aby splnila moderné a bezpečnostné trendy.

Nosnosť až 150 kg a priemer akčnej plochy 260 cm umožňuje pohybové vyžitie rovnako pre deti aj pre dospelých. Prešla bezpečnostnými previerkami a je vyrobená z materiálov s dlhou životnosťou a odolnosťou voči vonkajším vplyvom (napr. odrazová plocha s UV ochranou).

Ochranná sieť sa inštaluje zvnútra okolo akčnej plochy a napína sa smerom k rámovým trúbkam. V hornej časti je spevnená oceľovou obručou, ktorá sieť dostatočne napne a tak bezpečne ochráni vás i vaše deti pre vypadnutím. Tento nový trend – inštalácia ochrannej siete zvnútra – je príznačný pre vyššie cenové kategórie, takže v tomto prípade je veľkým bonusom.

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 305 cm| Výška trampolíny 76 cm | Nosnosť – 150 kg | Výška siete 170 cm | Počet nôh – 3 dvojnožky | Schodíky – áno| Bezpečnostná norma – EN-71, certifikácia podľa TÜV NORD a test PAHs

Čo sa nám páči

 • kvalitné prevedenie
 • jednoduchá montáž – zvládne ju zložiť jedna osoba
 • vysoká nosnosť
 • vnútorná ochranná sieť
 • pomer cena/kvalita
 • obľúbenosť u spotrebiteľov

Čo sa nám nepáči

 • nedostatky v návode
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 187 €
Prejsť do obchodu

#5 Marimex 244 cm (od 148 €)

Populárna menšia trampolína s vnútornou sieťou. Vhodná pre deti aj dospelých.


 Recenzia Marimex 244 cm  Všetky modely v našom výbere majú nehrdzavejúcu oceľovú konštrukciu a takú bude mať aj trampolína Marimex 244 cm. Nie každý má pri dome rozsiahly pozemok, ktorý mu umožní vyčleniť viac ako 25 m² len pre trampolínu, preto sme sa do rebríčka rozhodli zaradiť aj menší typ s priemerom 2,44 m pri zachovaní štandardnej nosnosti – 100 kg.

Konštrukcia je spevnená, vyrobená z pozinkovanej ocele s obojstranným galvanizovaním. Odrazová plocha splnila prísne bezpečnostné previerky. Odoláva vplyvu poveternostným podmienok a vyznačuje sa dobrou životnosťou a pružnosťou aj po rokoch používania. Je vyrobená zo špeciálneho polypropylénu s UV ochranou a povrchovou úpravou, ktorá zabraňuje odretiu kože. Výhodou je vnútorná ochranná sieť a bonusom navyše tyče, ktoré sú obalené ochranným návlekom v plnej výške.

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 244 cm| Výška trampolíny 68 cm | Nosnosť – 100 kg | Výška siete 150 cm | Počet nôh – 3 dvojnožky | Schodíky – áno| Bezpečnostná norma – spĺňa prísne bezpečnostné normy a je certifikovaná skúšobňou Intertek

Čo sa nám páči

 • vhodná na menšie plochy
 • odolná konštrukcia
 • zvládne i dospelé osoby
 • bezpečná a stabilná
 • dobrá cena

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)CENA: od 148 €
Prejsť do obchodu

#6 Aga SPORT FIT 305 cm + ochranná sieť (od 146 €)

Kvalitná trampolína za rozumnú cenu


 Recenzia Aga SPORT FIT 305 cm + ochranná sieť  Všetky očakávania dokáže splniť i trampolína Aga SPORT FIT s priemerom 305 cm. Je vybavená rýchlo inštalovateľnou vnútornou sieťou, a tak vás isto poteší, že zvládne naraz „ustrážiť“ aj tri zabávajúce sa deti.

Zosilnená oceľová konštrukcia odoláva korózii a aj väčšej váhovej záťaži. Má nosnosť až 150 kg. Samozrejmosťou je pružná certifikovaná odrazová plocha s vysokým odrazom, ktorá je umiestnená nižšie – vo výške 65 cm. K trampolíne nie sú potrebné schodíky a pre nižšie ťažisko je aj stabilita trampolíny veľmi dobrá.

Kľúčové technické parametre:Priemer trampolíny – 305 cm| Výška trampolíny 65 cm | Nosnosť – 150 kg | Výška siete 168 cm | Počet nôh – 3 dvojnožky | Schodíky – nie| Bezpečnostná norma – EN-71, certifikácia podľa TÜV-GS

Čo sa nám páči

 • galvanizovaná oceľová konštrukcia
 • vnútorná sieť
 • jednoduchá montáž
 • vodoodpudivý povrch s UV ochranou
 • pomer cena/prevedenie

Čo sa nám nepáči

 • vnútorná sieť nemá horný rám
NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)CENA: od 146 €
Prejsť do obchodu
 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1inSPORTline Top Jump 366 cm
✔️ zosilnená konštrukcia
✔️ výborný odraz
✔️ cena/veľkosť
✔️ jednoduchá montáž

5 out of 5 stars (5 / 5)387 € Čítať recenzie
#2inSPORTline Sun 305 cm
✔️ vystuženie siete
✔️ bezpečnosť
✔️ kvalitné materiály
✔️ pútavý dizajn
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)300 € Čítať recenzie
#3inSPORTline
Froggy PRO 305 cm

✔️ dlhá životnosť
✔️ obľúbenosť
✔️ spevnená konštrukcia
✔️ cena/kvalita
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)226 € Čítať recenzie
#4Marimex 305 cm
✔️ vysoká nosnosť
✔️ jednoduchá montáž
✔️ vnútorná sieť
✔️ kvalitné prevedenie
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)187 € Čítať recenzie
#5Marimex 244 cm
✔️ do menšej záhrady
✔️ stabilná konštrukcia
✔️ bezpečnosť
✔️ dobrá cena
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)148 € Čítať recenzie
#6Aga SPORT FIT 305 cm
✔️ vnútorná sieť
✔️ UV ochrana
✔️ cena/veľkosť
✔️ odolná konštrukcia
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)146 € Čítať recenzie

 

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej trampolíny. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať kvalitnú trampolínu presne podľa potrieb.
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin