Recenzia naťahovača chrbta StretchFit BackFlex™ Pro

Aká je nová pomôcka proti bolestiam chrbta a stuhnutosti svalov z dielne dánskych fitness nadšencov zo spoločnosti StretchFit? Máme pre vás recenziu naťahovača chrbta StretchFit BackFlex™ Pro.

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.5

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.5

Pre koho je StretchFit BackFlex vhodný?

Bolesti chrbta a chrbtice patria medzi vôbec najčastejšie prejavy takzvaných civilizačných chorôb. Veľa ľudí pociťuje tieto problémy v dôsledku nedostatku pohybu a sedavého zamestnania, pri ktorom je chrbtica jednostranne preťažovaná. Samozrejme, na druhej strane môžu problémy s chrbtom trápiť naopak aj ľudí veľmi fyzicky aktívnych – či už sú to ťažko fyzicky pracujúce osoby, alebo športovci.

Často ide o stuhnutosť svalov a rôzne blokády či ústrely spôsobené príliš intenzívnou alebo nerovnomernou námahou. Dôvodom býva aj nie celkom optimálna technika vykonávania náročných cvikov alebo pohybov, ako je zdvíhanie ťažkých bremien a pod.

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.4

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.4

Všetci títo ľudia však majú spoločnú jednu vec. Hľadajú úľavu a nápravu. Oboje môžu (v lepšom prípade) nájsť v podobe masáží či služieb fyzioterapeutov. Ale nie každý má čas a peniaze na podobný druh riešenia. Preto sa v posledných dekádach roztrhlo vrece s najrôznejšími pomôckami pre domácu korekciu a úľavu od problému s chrbtom. Legendárnym Kozmodiskom – a možno práve pomôckou StretchFit BackFlex končiac?

Môže táto jednoduchá pomôcka byť skutočne tá pravá a správna, ktorá vás navždy zbaví akéhokoľvek trápenia s chrbtom? Či už ste športovci, alebo musíte dlhé hodiny denne sedieť pri stole alebo počítači?

Ako funguje StretchFit BackFlex Pro?

Pomôcka StretchFit prichádza s na pohľad jednoduchým až banálnym, ale vlastne celkom šikovným konceptom. Ide de facto o „masážny oblúk“, na ktorý sa dá chrbtom zaľahnúť. Povrch je pokrytý masážnymi bodmi a zakrivenie poskytuje oporu spodnému chrbtovému esíčku. Umožní pretiahnutie chrbtice a uvoľnenie stavcov a medzistavcových platničiek. Tým uľaví od tlaku a umožní im sa lepšie zregenerovať a prijímať živiny.

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.2

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.2

Mechanizmus je vlastne trochu podobný ako v prípade visenia nadol hlavou – či už na špeciálnej hrazde, alebo na tzv. autotrakčnom lehátku, ktoré polohuje používateľa v rôznych uhloch smerom nadol hlavou, až do úplne zvislej pozície.

Výhodou StretchFit BackFlex je to, že ide o oveľa prístupnejšiu metódu pre širokú populáciu. Oproti napríklad autotrakčnému lehátku, čo je relatívne veľké a drahé vybavenie, ide o pomôcku, ktorú ľahko uložíte do zásuvky. Navyše jej použitie je ľahké a komfortné. Stačí ju položiť na zem a ľahnúť si na ňu.

StretchFit BackFlex zároveň supluje a zaisťuje onú klasickú potrebu „prepukania“ chrbta pre uvoľnenie pocitu blokácie. Len to prebieha oveľa šetrnejšie a nepotrebujete na to druhú osobu.

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.1

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.1

Spracovanie a nastavenie

Pomôcka BackFlex je z odolného, ​​ale ľahkého ABS plastu. Naozaj zaberie len minimum miesta. Veľkou výhodou je potom možnosť nastavenia miery prehnutia. Pokiaľ pomôcku používate prvýkrát, máte skôr problémy s mobilitou a flexibilitou, nastavíte si minimálne prehnutie. Športovci, ktorí majú chrbticu ako prút, môžu využiť vyššie alebo najvyššie prehnutie. Nastavenie je veľmi jednoduché pomocou spodného piestu.

Ako StretchFit BackFlex používa?

Samotní výrobcovia odporúčajú poležať si na tejto pomôcke 2-krát až 3-krát denne po dobu celkovo 5 až 10 minút. Môžete ju používať preventívne, ale samozrejme aj pri už prebiehajúcich bolestiach, stuhnutosti svalov či blokádach.

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.3

Naťahovač chrbta StretchFit BackFlex™ Pro – fotka č.3

Naozaj to funguje? Alebo celkové zhodnotenie

Športovci s obľubou používajú rôzne masážne valce a podobné pomôcky a BackFlex je im principiálne podobný. Bolo by zrejme príliš optimistické myslieť si, že BackFlex je zázrak, ktorý raz a navždy vyrieši všetky neduhy spojené s chrbtom. Napriek tomu pravdepodobne u veľa ľudí môže skutočne prinášať príjemnú úľavu, pomôcť získať lepšiu flexibilitu chrbta, uvoľniť platničky, premasírovať chrbát. Aj desať minút denne, kedy svojmu chrbtu venujete túto pozornosť, sa môže časom pozitívne prejaviť.

Pomôcka StretchFit BackTex je kvalitne spracovaná, skladná, dobre sa používa. Jej použitie môže byť aj istou formou príjemnej relaxácie. Možno ju teda odporučiť na vyskúšanie. Snáď zamrzí predsa len pomerne vysoká cena.

VIDEO

Diplomovaný Fyzioterapeut predstavuje BackFlex™ PRO (Andrea Mikletičová)

Výhody:

  • Efektívna pomôcka na naťahovanie a uvoľňovanie bedrovej a hrudnej chrbtice
  • Skvelé recenzie zákazníkov – úľava od bolesti chrbta
  • Jednoduchý, ale funkčný produkt
  • Na preťahovanie stačí 10 minút denne

Nevýhody:

  • Vyššia cena (do 40 €)

Celkové hodnotenie: 93 % (skvelý produkt)

Fotogaléria

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin