RECENZIA CityZenWear: Vyskúšali sme pánske aj dámske tričko a košele CityZen

CityZen by mohla byť len ďalšia z tisícok odevných značiek. Ale nie je. Je v mnohých ohľadoch výnimočná a jedinečná. Ide o značku, ktorá ponúka doslova oblečenie novej generácie. Dnes už sme zvyknutí na inteligentné mobily, počítače aj domáce spotrebiče. Ale väčšina našich najbežnejších odevov ani viac ako 20 rokov po začiatku 3. tisícročia nevie zatiaľ nič prevratného alebo zvláštneho. Oblečenie CityZen áno. V dnešnom článku vás preto čaká recenzia značky CityZen. A vezmeme to pekne postupne. Pozrieme sa na samotnú značku, jej e-shop a zásadné produkty, ktoré sme mali možnosť osobne otestovať.

Od CityZen sme otestovali dámske a pánske tričko aj spoločenskú košeľu.

Príbeh značky CityZen

Príbeh vzniku českej odevnej značky CityZen má takmer archetypálne parametre. Traja kamaráti sedia v krčme. Jeden z nich už 20 rokov nosí v hlave unikátny nápad, ktorý sa ho neustále drží. Nikdy sa však nepokúsil dať mu reálne obrysy. Až do tej doby, keď na celú záležitosť príde reč pri pive. Nezostane ale len pri typických krčmových veľkopanských plánoch, ktoré nikdy neprežijú zatváraciu dobu.

V roku 2018 sa nápad skutočne naplní. Na trh vstupuje e-shop s tričkami, ktoré majú revolučné vlastnosti. René Němeček, niekdajší absolvent textilnej fakulty, im dal život. O obchodné a finančné záležitosti okolo sa starajú jeho dvaja kamaráti, Pavel Hrstka a Martin Burkoň. A presne 10. 12. 2018 o 8:12 stredoeurópskeho času predajú títo traja páni na svojom úplne novom e-shope prvé tričko. Ďalšie tisíce čoskoro nasledujú.

Obchod beží na plné obrátky. Už je jasné, že ich odvážny podnikateľský zámer nebol slepou uličkou, ale ťahom na bránu, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Jarda Jágr. V roku 2019 pribúdajú nielen noví a noví zákazníci, ale aj nové produkty a prvé významné úspechy. Predovšetkým víťazstvo v súťaži Rozjezdy (organizuje T-Mobile) s pozíciou „Start-up roku“. To dokazuje, že start-upy nie sú len doménou odvážnych a mladých, ale môžu ich úspešne tvoriť aj životom skúsení otcovia od rodín.

Nasledujú ďalšie skvelé úspechy. Spustenie slovenského e-shopu a expanzie do ďalších krajín, ako je Nemecko, Francúzsko či Veľká Británia. Potom dvakrát za sebou víťazstvo vo veľmi známej a renomovanej ankete ShopRoku organizovanej portálom Heureka.cz. A tým sa dostávame k súčasnosti.

Čo vie oblečenie CityZen?

cityzen pranie

Hlavné výhody CityZen a odporúčania na pranie

Prejdime k tomu hlavnému. Čo je vlastne na tričkách a ďalšom oblečení tejto značky tak zvláštne? Takže najprv:

  • Tričká CityZen sú dokonale priedušné.
  • Odolávajú špine, škvrnám a znečisteniu.
  • Vďaka výnimočnej savosti sa vlhkosť rozptýli a ani mokré tričko (napríklad v daždi) na tele nepríjemne nechladí.
  • Nie sú na nich vidieť stopy potu (čiže už žiadne spotené mapy v podpazuší) a potláčajú zápach.
  • Sú vyrobené z mimoriadne kvalitných materiálov a s najvyššou remeselnou precíznosťou pre maximálnu odolnosť a životnosť.

Inými slovami: Tričká (alebo iné odevy) CityZen nie sú spotrebnou módou, akú kúpite za pár korún na trhovisku alebo u niektorých reťazcov. Naopak – ide o oblečenie, ktoré veľa znesie a vydrží naozaj veľmi dlho.

Asi premýšľate, v čom je fígeľ. Ako je možné, že keď si tričko CityZen polejete červeným vínom alebo postriekate kremžskou horčicou, stačí špinu utrieť a nikde po nej nezostane ani pamiatka? Je to nanotechnológia alebo špeciálne syntetické materiály či membrány? Možno vás prekvapí, že je to celkom inak.

Bavlna špičkovej kvality v hlavnej úlohe

CityZen zloženie

Nami testované tričko je zo 100% bavlny a vyrobené v Českej republike.

Tričká CityZen sú bavlnené. Áno, je to tak. Žiadny polyester, v ktorom sa varíte vo vlastnej šťave ani iný kvázi funkčný materiál. Skrátka bavlna, ktorú v pohodlí, príjemnosti a šetrnosti voči pokožke a priedušnosti nič neprekoná.

Nejde však o „bavlnu“, akú nájdete v tričku za dve stovky. Ide o bavlnu prémiovej kvality. CityZen zaobstaráva tú najlepšiu priadzu, aká je na svete v predaji. Väčšinou pochádza z USA, Grécka alebo Egypta. Výroba však prebieha kompletne v Českej republike.

Táto špičková bavlna ponúka úplne iný pocit, než na aký ste boli doteraz zvyknutí. Konečne pochopíte príslovie: cítiť sa ako v bavlnke. To slávne príslovie, ktorému väčšina spotrebnej módy dáva poriadne na frak.

Špeciálna úprava

Všetky skvelé vlastnosti oblečenia CityZen však nie sú dielom iba perfektnej bavlny ako takej a maximálne kvalitného spracovania. Do hry vstupuje ešte jeden zásadný bod. Špeciálna povrchová aj vnútorná úprava. Práve tá zaisťuje vlastnosti, ako je vodoodpudivosť povrchu, odolnosť voči znečisteniu, urýchlenie odparovania vnútornej vlhkosti a ďalšie.

Bohužiaľ, pokiaľ by ste si chceli vyrobiť podobné geniálne tričko doma podľa návodu, máme pre vás zlú správu. Patentované úpravy CityZen si značka veľmi dobre strážia. Musíme sa teda zmieriť s tým, že podobne ako recept Coca-Coly, nám presný postup zostane utajený.

Produkty CityZen

Jadro sortimentu CityZen predstavujú tričká. Klasické tričká najmä bez potlače. Skrátka perfektne elegantné a dokonalé vo svojej jednoduchosti. V ponuke sú tričká pánske aj dámske, ale aj detské. Vyberať môžete nielen z rôznych farieb, ale zvoliť si môžete aj rôzne varianty strihu a výstrihu.

Preferujete ležérny, švihácky výstrih do „V“ alebo klasiku do „U“? Páči sa vám rozvoľnený „kimono“ strih, chcete sa zahriať dlhými rukávmi alebo potrebujete väčšiu než obvyklú veľkosť? CityZen vám vyhovie. Na e-shope môžete navyše vyhľadávať a filtrovať práve podľa tohto typu svojich preferencií. Náročnejší záujemcovia si môžu nechať rovno ušiť tričko na mieru.

Okrem tričiek však sortiment CityZen zahŕňa aj populárne a vkusné polokošele aj poctivé spoločenské košele. Nakúpiť však môžete aj spodnú bielizeň, alebo dokonca rúška.

Vyskúšali sme za vás… Redakčný test

Dámske tričko CityZen – „kimono“ s elastanom

Naši prvotné pochybnosti veľmi rýchlo rozohnali testovacie vzorky tričiek. Prvé prišlo na rad dámske tričko v kimonovom strihu. Pocit špičkovej látky na tele bol naozaj skvelý. Kimono prevedenie nemá toľko výrazných švov ako klasický strih a je rozvoľnenejšie. Napriek tomu vyzerá veľmi elegantne a rozhodne nemusí byť len komfortnou voľbou, za ktorú by ste sa v lepšej spoločnosti mali hanbiť. V tomto tričku je aj prímes elastanu, takže je pružnejšie a prispôsobivejšie.

Pánske tričko CityZen – úplná klasika

Vynechať sme nemohli ani dark khaki tričko, ktoré možno nielen v rámci ponuky CityZen považovať za fundamentálne. Bavlnené, s tradičným výstrihom do „U“. Toto tričko nemôžeme hodnotiť inak ako ako perfektné. Dokonale padnúce, na prvý pohľad aj dotyk z výrobku priam srší kvalita. Skvelá záležitosť na každodenné nosenie a akúkoľvek bežnú príležitosť. Ani sa vám z neho nebude chcieť.

Pánska košeľa – niečo do spoločnosti

cityzen košeľa

CityZen košeľa v teste. Na prvý dotyk vás prekvapí skvelý materiál.

Do divadla či na ples v tričku asi nepôjdete, nech už je akokoľvek kvalitné a krásne. Pre formálnejšie situácie má CityZen nádherné košele. Jednu sme vyskúšali. Treba povedať, že tento kúsok odevu vám bude ľúto nechávať v skrini na „významnejšie“ príležitosti. Košeľa je pohodlná, takže sa hodí kamkoľvek. Pod oblek výborne zapadne a pôsobí mimoriadne chic. Avšak, je tiež trochu drahšia. Kvalita však cene zodpovedá.

Trochu ma mrzí, že košele sú v ponuke iba v strihu regular fit a ako možnosť na spoločenské akcie. Oveľa viac by ma zaujal sortiment slim fit pre casual módu. Skrátka košeľa na bežné letné nosenie bez saka, kde by sa technológia a vlastnosti dokonale vyšvihli. Zatiaľ v sortimente chýba, verím, že CityZen túto možnosť zvažuje a čoskoro tieto košele zaradí do svojej ponuky.

Fungovalo to? Celkové hodnotenie

Asi vás napadá dôležitá otázka. Dokážu odevy CityZen to, čo deklarujú? Stručná odpoveď. Áno. Tričká ani košele nezapáchajú, je veľmi ťažké ich znečistiť. Pri bežnom použití (kedy sa o to nebudete snažiť) najskôr takmer nemožné.

Takmer akúkoľvek tekutinu či hmotu je možné jednoducho zotrieť vlhkým obrúskom alebo handričkou (viď. fotografia, ktorú sme vyhotovili). Pot nie je z materiálu cítiť ani vidieť. Ani pokiaľ sa extra veľa zapotíte, nevzniká pri nosení nepríjemný pocit lepenia a chladu. Pot sa rýchlo odsaje a vyschne.

Má to len jednu nevýhodu (teda okrem vyšších cien). Návrat k obyčajným tričkám a košeliam už pre vás po skúsenosti s CityZen nebude vôbec ľahký.

cityzen kvapka vody

Zaujímalo nás, ako si tričko CityZen poradí s vodou. A tak sme to vyskúšali. Kvapka vody je odpudzovaná a ani po dlhšej dobe sa nevsiakne.

Ako vyzerá e-shop CityZen?

Samotný e-shop CityZen.sk je príjemne spracovaný. Orientácia je veľmi intuitívna a poteší dobre spracované vyhľadávanie s praktickými filtrami. Všetky dôležité informácie o platení, doprave, reklamáciách a podobne, sú dobre dostupné. Aj popisky tovaru sú veľmi podrobné.

Doprava

Pokiaľ ide o dopravu, môžete si zvoliť Zásielkovňu, Slovenskú poštu. Ceny dopravy sú priemerné (3,90 €) a nad 40 € je doprava zadarmo.

Platby

Platiť môžete kartou, prevodom aj dobierkou. Zatiaľ chýba napríklad odložená platba či platba zrýchleným prevodom, ale to sú detaily.

CityZenWear.cz má na Heureka.cz hodnotenie 99 %! CityZen.sk má na Heureka.sk hodnotenie 98 %! A to je skutočne dosť. Takže – ak neveríte nám, možno uveríte viac ako 6,5 tisícom ďalších zákazníkov, ktorí tu obchod hodnotili. CityZenWear.cz (a tiež slovenská verzia CityZen.sk) je jednoducho viac ako dobrá adresa pre nákup perfektného oblečenia.

3.7/5 - (141 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin