Recenzia prvého inteligentného IPL epilátora Braun Skin i•expert

Túžite po dokonale hladkej epilácii, ktorá vydrží skutočne veľa mesiacov? A už ste počuli o IPL technológii? Pokiaľ nie, prišiel čas ju objaviť. A to napríklad práve prostredníctvom našej dnešnej recenzie inteligentného IPL epilátora Braun Skin i•expert, ktorý patrí v tejto kategórii jednoznačne k najlepším (a tiež najdrahším) na trhu. Obháji svoju pozíciu na výslní a oplatí sa do neho investovať?

Môj tip: Pozrite sa tiež na recenziu IPL epilátora Braun Silk-expert Pro 5.

Ako funguje IPL epilátor Braun Skin i•expert?

Ak hľadáte spôsob, ako docieliť veľmi hladkú pokožku bez chĺpkov, ktorá by v tomto stave vydržala čo najdlhšie, a zároveň ste nemuseli podstupovať bolestivé procedúry, IPL epilácia môže byť riešenie. Ide o modernú, neinvazívnu a bezbolestnú metódu. Skratka IPL znamená Intense Pulzed Light – ide teda o technológiu využívajúcu intenzívne svetelné impulzy o konkrétnej vlnovej dĺžke. V prípade Braun Skin i•expert v rozsahu od 510 do 2000 nm.

Braun Skin i·expert PL7253 01

Braun Skin i·expert PL7253 – detail na hlavicu

Čo tieto záblesky spôsobujú? Impulzy nemajú za úlohu chĺpky nejako povrchovo spáliť alebo čokoľvek podobné. Prenikajú až ku koreňom do folikulov, kde sa ukrýva melanín – teda pigment. Jeho zahriatie svetlom konkrétnej vlnovej dĺžky spôsobí, že rast chĺpkov sa de facto zastaví.

IPL technológia cieli na chĺpky v tzv. anagénnej, teda rastovej fáze a tieto deaktivované chĺpky postupne samy vypadnú. Aplikáciu však treba ešte s odstupom opakovať, aby boli zasiahnuté aj chĺpky, ktoré sa nachádzali v iných fázach.

Ako rýchlo Braun Skin i•expert pôsobí?

Pokiaľ potrebujete instantné, okamžité výsledky, napríklad keď sa chcete zbaviť chĺpkov pred nejakou špecifickou príležitosťou či udalosťou, Braun Skin i•expert nebude ideálnou voľbou. Ako sme povedali, výsledky sa dostavia až s odstupom.

Braun Skin i·expert PL7253 04

Braun Skin i·expert PL7253 – prístroj a balenie

Deaktivované chĺpky vypadávajú postupne. Na druhú stranu pri správnom používaní je tento kvalitný IPL epilátor (ako aj metóda samotná) veľmi účinný a zaisťuje dlhodobé a vysoko kvalitné výsledky. Ďalšou výhodou je tiež už spomínaná bezbolestnosť a jednoduché použitie. Procedúra je veľmi jednoduchá. Stačí pokožku v danej partii epilátorom pomaly „skenovať“.

V prvej fáze sa obvykle vykonávajú cca tri epilácie s odstupom týždňa až dvoch. V „udržiavacej“ fáze už stačí aplikáciu vykonávať aj napríklad len raz za dva mesiace. Konkrétna potreba je však individuálna, čo súvisí s ďalším faktom…

Je epilátor Braun Skin i•expert vhodný pre každého?

Pre IPL technológiu všeobecne platí, že úplne najlepšie výsledky dosahuje na svetlej pleti s veľmi tmavými či čiernymi chĺpkami. Efektivita sa zhoršuje, čím sú chĺpky svetlejšie a horšia účinnosť je aj na veľmi tmavej (najmä tmavo hnedej a tmavšej) pleti.

Braun Skin i·expert PL7253 07

Braun Skin i·expert PL7253 – rukoväť padne do ruky

Braun Skin i•expert patrí medzi najpokročilejšie a najvýkonnejšie epilátory využívajúce IPL technológiu, takže spektrum odtieňov pletí a chĺpkov, ktoré je schopný zasiahnuť, je pomerne veľmi široké. Pokiaľ však máte veľmi tmavú pleť a/alebo veľmi svetlé (takmer biele, hrdzavé,…) chĺpky, nemusí pre vás byť tento epilátor (a všeobecne IPL technológia) tou pravou voľbou.

Kde všade sa dá epilátor Braun Skin i•expert použiť?

Epilátor Braun Skin i•expert má pomerne komplexné využitie a je možné ho využiť prakticky na všetky bežné partie. Súčasťou balenia je príslušenstvo v podobe nadstavcov. Ide o štandardný nadstavec a nadstavec s úzkym a so širokým aplikačným oknom.

Braun Skin i·expert PL7253 08

Braun Skin i·expert PL7253 – obsah balenia

Úzky nadstavec (1,5 cm³ ) je určený pre presnú epiláciu v členitých a menších partiách, ako je tvár, ale aj intímne partie. Epilátor je koncipovaný, aby dokázal účinne pôsobiť vo všetkých partiách, kde je bežne potrebné zbavovať sa chĺpkov, vrátane najintímnejších a zároveň najcitlivejších miest. Široký nadstavec (4 cm³ ) je vhodný pre veľké plochy celého tela.

Štandardný nástavec o ploche 3 cm³ nájde využitie predovšetkým v podpazuší.

Vysoká šetrnosť pri skvelej účinnosti

Epilátor Braun Skin i•expert už je model, ktorý osloví aj náročných – ba najnáročnejších – záujemcov. Ostatne už samotná cena hovorí sama za seba. Tento epilátor v súčasnosti stojí cez 650 EUR a to nie je málo. Výsledky sú však skvelé. Na profesionálnej úrovni.

Braun Skin i•expert nie je len epilátor, ale skôr šikovný a vysoko pokročilý asistent starostlivosti. Disponuje špičkovými systémami. Napríklad sníma v reálnom čase vašu pokožku (cca 80-krát za sekundu) a poskytuje okamžitú spätnú väzbu, a zároveň automaticky upravuje intenzitu zábleskov podľa týchto údajov. Vďaka tomu sa okamžite prispôsobí akémukoľvek odtieňu pleti a hrubosti či hustote chĺpkov.

Epilátor má na boku aj LED indikátor v podobe stupnice, ktorá podáva spätnú väzbu užívateľovi o tom, aké odtiene pleti prístroj detekuje. Pokiaľ nesvieti, znamená to, že epilátor nie je v dostatočnom kontakte s pokožkou. Červené svetlo potom indikuje nekompatibilný odtieň pleti, s ktorým epilátor nebude fungovať. Tabuľku odtieňov chĺpkov a pleti, pre ktoré je epilátor vhodný a použiteľný, nájdete v návode.

Tabuľka odtieňov chĺpkov a pleti, pre ktoré je epilátor vhodný a použiteľný

Tabuľka odtieňov chĺpkov a pleti, pre ktoré je epilátor vhodný a použiteľný

Prístroj potom ponúka i citlivý režim – resp. je možné prepínať medzi štandardným a dvoma stupňami citlivého (citlivý a veľmi citlivý) režim. Tento veľmi citlivý režim môže byť vhodný pre začiatočníkov a osoby s citlivou pokožkou. Treba však počítať s potrebou častejšej aplikácie.

Je to bezpečné?

Použitie IPL technológia môže budiť isté obavy, ale vo všeobecnosti je pomerne veľmi bezpečné. Epilátor Braun Skin i•expert disponuje filtrom, ktorý odtieni nežiaduce vlnové dĺžky vrátane UV žiarenia. Intenzitu svetla regulujú už spomínané automatické systémy.

Napriek tomu je pri prvom použití vhodné vyskúšať prístroj napríklad na spodnej časti stehien, lýtok či predlaktia. Teda na miestach, kde pokožka nie je príliš citlivá. Pokiaľ sa do 15 minút neobjaví reakcia. Ak áno, prepnite na citlivý režim. V prípade opakovania reakcie je vhodné ďalšie použitie prístroja konzultovať s lekárom. V návode k zariadeniu Braun Skin i•expert nájdete aj presný postup, ako tento „vstupný test“ vykonať.

Objaviť sa môžu aj prejavy ako pocit zahriatia kože či ľahkého mravčenia alebo ľahké začervenanie kože. Tieto málo intenzívne prejavy sú normálne a môžete ďalej pokračovať v aplikácii (mali by postupne prestať). Ukončiť aplikáciu treba len pri výraznejších či bolestivých prejavoch.

Pár technikálií

Epilátor Braun Skin i•expert je sieťovo napájaný model. Niekomu by zaiste mohlo viac vyhovovať akumulátorové alebo kombinované napájanie, ale tento epilátor je navrhnutý s dôrazom na výkon a spoľahlivosť.

Sieťové napájanie zaistí stály výkon v podobe rýchlosti 1 záblesk za 0,5 až 0,9 sekúnd pri maximálnom optickom výkone až 6 J/cm³ . Ako už bolo povedané, vlnová dĺžka svetla je 510 až 2000 nm – filtre ju teda držia mimo rozsah nebezpečného UV žiarenia.

Prístroj je navrhnutý aj pre časté, intenzívne a dlhé použitie. Vybavený je ventilátorom, ktorý sa spustí so zapnutím prístroja, ale napriek tomu počítajte s tým, že sa epilátor bude ľahko zahrievať. Nejde však o nijak nepríjemné teploty, ale normálne prevádzkové zahriatie podobné ako napr. pri elektrických zastrihávačoch, holiacich strojčekoch a pod.

Svetelný zdroj by mal vydržať až 400 000 zábleskov, čo zodpovedá životnosti zhruba 20 rokov pri používaní jedným užívateľom (epilátor postupom času nie je potrebné užívať tak často ako na začiatku). Epilátor podporuje aj Wi-Fi pripojenie, čo nás privádza k ďalšej dôležitej kapitole.

Braun Skin i·expert PL7253 10

Braun Skin i·expert PL7253 – pekné cestovné púzdro

Inteligentný epilátor

Braun Skin i•expert nie je len epilátor. Je to inteligentný epilátor – čiže smart zariadenie s pripojením k internetu a možnosťou spárovania s aplikáciou v mobile (Android / iOS). Tá je bezplatná a pre prevádzku prístroja nie je nevyhnutná, ale umožní maximálne využiť potenciál, za ktorý už ste zaplatili nemalé peniaze.

Táto aplikácia funguje ako osobný asistent a plánovač starostlivosti o telo, podáva spätnú väzbu a umožní precízne nastavenie a prispôsobenie epilátora.

Spracovanie a dizajn

Dizajnu a spracovaniu celkom vzaté nie je čo vytknúť. Je vidieť, že Braun Skin i•expert je remeselne a materiálovo kvalitný kúsok. Má veľmi dobrú ergonómiu, pekne sedí v ruke a nie je ani príliš ťažký, ale ani natoľko ľahký, aby evokoval lacný plast a málo odolné spracovanie.

Oproti modelu Braun Silk-expert Pro 5, ktorý sme tiež mali v ruke, je balenie minimalistickejšie. Namiesto tvrdého boxu tu máte mäkké „vrecko“ a celé nezaberá toľko miesta.

Dizajn je síce otázkou osobného vkusu, ale možno predpokladať, že nikoho neurazí. Drží sa pri zemi, nie je prehnane odvážne či extravagantné, skôr univerzálne vkusné.

Balenie a príslušenstvo

Pokiaľ ide o príslušenstvo, to je v prípade Braun Skin i•expert pomerne pekné. Nečakajte nejakú záplavu nástavcov a hlavíc. To je ale skôr plus, pretože prístroje s príliš veľkým a neprehľadným príslušenstvom už dnes pôsobia skôr lacno a väčšina ľudí pri podobných zariadeniach rovnako využíva len pár najnutnejších nástavcov. Celkovo sú v tomto prípade tri – štandardná, úzka a široká hlava.

Samozrejmosťou je adaptér, ale dočkáte sa aj veľmi pekného cestovného púzdra a zaujímavým bonusom je holiaci strojček Venus Extra Smooth. Celkovo je teda dojem po rozbalení skôr príjemný.

Zhodnotenie recenzie epilátora Braun Skin i•expert (PL7253)

Epilátor Braun Skin i•expert je súčasnou špičkou vo svojej kategórii a ponúka vynikajúci výkon aj technologickú výbavu vrátane smart funkcie a prepojenia s aplikáciou. V zásade sa tomuto prístroju nedá nič výrazné vytknúť.

Či je to všetko dosť, aby si obhájil svoju – povedzme si narovinu – značne vysokú cenu, to už sa musíte rozhodnúť sami. Je potrebné vziať do úvahy, že kvalitné IPL epilátory sú všeobecne dosť drahé.

Výhody:

 • Prvý inteligentný IPL epilátor na trhu (inteligentná spätná väzba pokrytia a rozpoznanie hlavice)
 • Jednoduché použitie Skin Check – automatické prispôsobenie výkonu zábleskov odtieňom pleti
 • Nástroj na sledovanie osobného pokroku – v bezplatnej aplikácii
 • Prístroj skutočne funguje. Prvé výsledky som videla už po 3 týždňoch.
 • Skladnosť a možnosť vziať si ho na cesty – oproti modelu Braun Silk–expert Pro 5
 • Nádherný dizajn, ktorý ocení každá žena
 • Investícia – za podobné ošetrenia zaplatíte v kozmetickom salóne nemalé čiastky, tu sa vám investícia určite vráti
 • Vstavaná ochrana pokožky a UV filter
 • Vhodný aj na intímne partie

Nevýhody:

 • Vysoká cena (aktuálne cez 650 EUR)
 • Záblesky, ktoré môžu byť nepríjemné (najmä pre oči) – to platí všeobecne pre IPL epilátory

Celkové hodnotenie: 98 % (fantastický produkt)

Fotogaléria

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin