[RECENZIA] Naparovač odevov Philips GC 363 – rýchla pomôcka na oživenie pokrčeného oblečenia

Žehlenie nepatrí k činnostiam, na ktoré by som sa nejako zvlášť tešil. Ak neradi žehlíte ako ja a zároveň veľa cestujete, mám pre vás tip na ručný naparovač značky Philips GC 363/30. Prinášam objektívnu recenziu na základe vlastnej niekoľkomesačnej skúsenosti.

Popis produktu Philips GC 363/30

Jedno naše slovenské príslovie hovorí, že šaty robia človeka. No už vôbec nehovorí o tom, kto má to oblečenie zakaždým žehliť! Ručný naparovač odevov Philips GC 363/30 oceníte, ak nie ste práve milovník klasického žehlenia a nemáte doma dostatok miesta na rozloženie žehliacej dosky.

Naparovač Philips GC 363/30 žehliacu dosku nepotrebuje, stačí oblečenie zavesiť na ramienko a naparovačom prechádzate po oblečení! Naparovač držíte uvoľnene v ruke, nemusíte sa báť úniku pary a ak máte predsa len obavu, súčasťou balenia je praktická rukavica pripomínajúca tú, ktorú možno používate na vyberanie pekáča z rúry.

Žehlenie naparovačom nie je vôbec fyzicky tak náročné a otravné ako pri bežnom žehlení. Dokonca môžete parou vyrovnať aj komplikované odevy, či dokonca zvislé závesy bez toho, aby ste ich museli zložiť dolu. Horúca para zároveň zabíja až 99% baktérií, čo oceníte, ak chcete oblečenie dezinfikovať bez toho, aby ste ho oprali.

Vďaka vyhrievanej doske SmartFlow ide žehlenie naparovačom celkovo od ruky, nadšený som bol hlavne pri vyhladení ťažko dostupných oblastí ako napr. manžety alebo golier. Naparovač je výborný aj na osvieženie oblečenia, ktoré už napríklad dlhšiu dobu bez nosenia postávalo v skrini.

Súčasťou balenia je kefový nástavec, ktorý využijete pre silnejšie látky. Kefa otvára vlákna tkaniny a umožňuje lepšie preniknutie pary, čo oceníte napr. u kabátov alebo zimných búnd, navyše celkom efektívne odstraňuje aj žmolky.

nnaparovač odevov pred a po

Košeľa pred a po použití naparovača Philips GC 363

Na čomu je naparovač odevov vhodný??

Naparovač je predovšetkým praktický nástroj vhodný pre veľmi jemné odevy alebo citlivé tkaniny, ktoré by kontakt s horúcim “železom” žehličky nemuseli zvládnuť bez poškodenia. Skvelo s ním vyžehlíte napríklad vaše plesové, spoločenské alebo dokonca aj svadobné šaty, ktoré sú obzvlášť jemným naparovaním účinne vyhladené aj na kritických miestach. Doba zahrievania naparovača je veľmi krátka, nezaberie ani 1 minútu. To znamená, že naparovač môžete použiť vo veľmi krátkej dobe. Okrem toho je spotreba energie nižšia ako pri ohreve klasickej naparovacej žehličky.

TIP: Naparovač Philips je ideálny pomocník a podáva slušný výkon aj pri naparení záclon a závesov! Vlhké záclony zavesíte na háčiky a naparovačom opatrne prechádzate a naparuje. Záclony budú krásne vzdušné.

Výhody a nevýhody Philips GC 363/30

Výhody naparovača:

 • Rýchle vyhladenie záhybov a osvieženie najmä jemných odevov
 • Bez nutnosti rozloženia žehliacej dosky
 • Rýchlo sa zahrieva (nahriatie nezaberie ani 1 minútu)
 • Super na cestovanie, k dispozícii je špeciálny vak na uloženie naparovača, ktorý je zároveň žiaruvzdorný
 • Je relatívne malý a ľahký
 • Odstraňuje tiež pachy. Z jedla i cigariet, čo ocenia najmä alergici
 • Odnímateľná nádrž na vodu
 • Dlhý 3 m kábel
 • Vyžehlí hlavne jemné prádlo, napr. Hodváb
 • Naparovaču nevadia ani tričká s potlačou alebo s flitrami
 • Skvelý dizajn
 • Ergonomický tvar, super padnúci do ruky
 • Prijateľná cena do 70 €

Ručný naparovač Philips GC 363/30 má jednu veľkú výhodu – naučia sa s ním žehliť aj páni a to iste dámska časť populácie ocení. S naparovačom sa nedá totiž žiadne oblečenie spáliť a tak sa ho páni neboja!

Nevýhody naparovača:

 • Nevýhodou je menšia nádrž , vydrží približne na jeden kus oblečenia (na druhú stranu, vďaka tomu je naparovač ľahký a dobre padne do ruky)
 • Bezpečnejšie uzavretie nádrže na vodu, nie je počuť cvaknutie západky pri zamykanie nádrže
 • Menší príkon 1300 W, funguje lepšie na jemné látky (tričká, blúzky)
 • K dostaniu zatiaľ len vo fialovej farbe (ale veľmi peknej)

Moje zhodnotenie ručného naparovača Philips GC 363/30

parný naparovač odevov philips steam go GC363

Ručný naparovač firmy Philips GC 363/30 všeobecne splnil moje očakávania a zodpovedá popisu. Ak sa ponáhľate a nemáte vyžehlené oblečenie s naparovačom je to rýchle a pohodlné.

Vyberiete nádrž, pridáte vodu, najlepšie destilovanú (uistite sa, že nádrž na vodu v naparovači je dobre uzavretá – nežiaduci únik vody môže viesť ku škvrnám), počkáte 1 minútu, prebehnete s ním váš obľúbený kúsok na ramienku a môžete vyraziť do práce alebo na párty.

Je to skvelý pomocník na služobné cesty alebo dovolenku, zvládne vyrovnať väčšie záhyby, len dávkovač vody je nutné častejšie dopĺňať. Podľa môjho názoru je tak vhodnejší na osvieženie oblečenia než na veľké žehlenie 3 košov poskladanej bielizne. Ak som napríklad vytiahol čerstvo vypranú košeľu, bolo nutné nádrž na vodu doplniť hneď dvakrát.

Pokrčené nohavice však naparovač k mojej spokojnosti vyžehliť nezvládol, bolo potrebné použiť žehličku.
Súčasťou balenia by mohol byť vhodný aj nástavec na žehlenie rukávov zvnútra – výrazne by zrýchlil prácu s žehlením tričiek, blúzok alebo spomínaných košieľ. Myslím však, že tento produkt stojí za odporúčanie, najmä u ľudí, ktorí hľadajú rýchlu pomôcku na oživenie pokrčených kusov oblečenia napríklad na dovolenke alebo tesne pred cestou do práce.

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin