Ako vybrať najlepšiu autokameru? TOP produkty podľa recenzií

auto cesta výhľadS rastúcim počtom áut na ceste a čoraz hustejšou premávkou sa zvyšuje aj riziko vzájomných kolízii a nehôd. Ak môžete svoju bezpečnosť vylepšiť, prečo to neurobiť! Prinášame vám tipy na najlepšie autokamery, ktoré presvedčili mnohých spotrebiteľov z radu vodičov aj odborníkov na cestnú premávku.

Kamera do auta, autokamera alebo čierna skrinka do auta – jeden malý nenápadný prístroj, ktorý môže fungovať ako vaše externé „oko“ či pamäť v kritických situáciách. Už nejeden vlastník automobilu by dosvedčil, aký osoh mu kamera pri vyhodnocovaní nehody priniesla – či už pred policajtmi alebo poisťovňou. Investícia za niekoľko desiatok eur vám môže zachrániť stovky eur i dobré meno.

V nasledujúcom prehľade prejdeme postupne cez všetky dôležité parametre – a tentokrát ich vôbec nie je málo. Už za pár minút čítania získate lepší obraz a ľahko sa pri výbere zorientujete. Prešli sme stovky recenzií kamier do auta a veríme, že náš výber prináša spoľahlivé autokamery, ktoré presvedčia kvalitou aj výbornou funkčnosťou.

Najlepšie autokamery podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoParametreHodnotenie 
#1DOD GS980D Dual
✔️ 4K kamera do auta – duálna
✔️ S podporou vysokorýchlostného prenosu dát – 5G Wifi
✔️ Širokouhlý objektív až 140° pre prednú aj zadnú kameru
✔️ Certifikovaná kamera do auta pre použitie v celej EU
📌 od 399 €
Max. rozlíšenie: až 3840 × 2160 px (4K)
Max. veľkosť SD karty: 256 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 140° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9,7 × 5,4 × 4 cm
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2TrueCam A7s
✔️ Vysoká kvalita obrazu s rozlíšením vyšším než Full HD
✔️ Jednoduché a pohodlné používanie
✔️ Snímač preťaženia a zamykanie záberov
✔️ Bezpečnostná asistenčná funkcia
📌 od 149 €
Max. rozlíšenie: 2560 × 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 32 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 130° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 10,3 × 5,1 × 4 cm
⭐ 97 % Čítať recenzie
#3LAMAX T10
✔️ Zreteľný záznam za slnka, za šera aj pri mihaní svetiel
✔️ Upozorňuje na rýchlostné radary a úsekové meranie
✔️ Inovovaný magnetický držiak
✔️ Širokouhlý 170° záber + intuitívne ovládanie a menu v českom jazyku
📌 od 123 €
Max. rozlíšenie: 3840 × 2160 px
Max. veľkosť SD karty: 128 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 170° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 7,4 × 4,7 × 3,8 cm
⭐ 95 % Čítať recenzie
#4MIO MiVue 955W 4K
✔️ Dokáže nahrávať 4K obraz pri 60 sn./s
✔️ S citlivým mikrofónom
✔️ Upozornenia na radary a úsekové meranie
✔️ Odolnosť voči teplotám, bezpečné uloženie záznamu, integrovaná Wi-Fi
📌 od 221 €
Max. rozlíšenie: 3840 × 2160 px
Max. veľkosť SD karty: 256 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 140° / 60 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 10,2 × 6,1 × 4 cm
⭐ 93 % Čítať recenzie
#5Mio MiVue 798 Dual Pro
✔️ Veľmi dobrá kvalita záznamu vo dne aj v noci
✔️ 60 snímok za sekundu pri Full HD rozlíšení
✔️ Česká aj slovenská lokalizácia
✔️ Inteligentný parkovací režim s detektorom pohybu
📌 od 220 €
Max. rozlíšenie: 2.8K WQHD, 2848 × 1600 px
Max. veľkosť SD karty: 128 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 145° / 60 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9,2 × 4,9 × 3,7 cm
⭐ 91 % Čítať recenzie
#6TrueCam M7 GPS Dual
✔️ Duálna autokamera vytvárajúca kvalitné video vo dne aj v noci
✔️ Kvalitný magnetický držiak
✔️ Bezpečné napájanie s dlhou životnosťou
✔️ Výborne vybavená funkciami a technológiami
📌 od 129 €
Max. rozlíšenie: 1920 × 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 64 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 150° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 6,9 × 4,5 × 3,4 cm
⭐ 89 % Čítať recenzie
#7LAMAX C9
Autokamera LAMAX C9

✔️ Jednoduchá inštalácia, dobrá cena
✔️ Kamera začne nahrávať, akonáhle rozpozná pohyb
✔️ Detekcia rýchlostných radarov
✔️ Funkcia varovania pri opustení jazdného pruhu
📌 od 106 €
Max. rozlíšenie: 2560 x 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 64 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 150° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9 × 4,8 × 3,8 cm
⭐ 87 % Čítať recenzie

Ako vybrať kameru do auta (autokameru)

Väčšina vodičov sa rozhodne kúpiť kameru do auta po kolízii, z ktorej nevyšli tak, ako očakávali a nedokázali sa dovolať pravdy. Poznáte to – „slovo proti slovu“ a žiadny ďalší dôkaz neexistuje… Autokamera nezabezpečí, že sa vyhnete nehode, pokriveným plechom alebo škrabancom. Dokonca ani nezníži počet hazardérov na vašej trase. Je však pravdepodobné, že vám dodá na istote a vďaka tejto čiernej skrinke budete mať k dispozícii niekoľkohodinový záznam z ciest.

Poďte sa spoločne s nami zoznámiť so základnými číslami, parametrami aj funkciami moderných kamier do auta. Títo spoľahliví „svedkovia“ nesú aj označenie ako záznamové kamery do auta – DVR kamery (digital video recorder). Predstavíme vám najlepšie hodnotené značky v testoch kamier do auta, priblížime rozdiely medzi cenovými kategóriami a nezabudneme ani na legislatívnu úpravu. Používanie autokamery v autách má na Slovensku svoje pravidlá, ktoré zohľadňujú najmä bezpečnosť a práva na ochranu osobných údajov.

Ako vybrať autokameru

Základné otázky pred výberom kamery do auta

 1. Je pre vás dôležité predné alebo aj zadné snímanie?
 2. V akej kvalite chcete mať vyhotovený záznam?
 3. Koľko hodín záznamu má autokamera ukladať?
 4. Má sa autokamera automaticky zapnúť pri detekovaní pohybu?
 5. Chcete, aby bolo možné autokameru použiť i mimo vozidla?
 6. Jazdíte často v noci?
 7. Koľko chcete do kamery investovať?

Typy autokamier

V nasledujúcich odsekoch si bod po bode prejdeme najdôležitejšie delenia, možnosti a parametre. Výber kvalitnej kamery do auta nepodceňujte, pretože stačí jeden zlý parameter alebo chýbajúca funkcia a s výsledkom nebudete spokojní. V ponuke obchodov sa môžete stretnúť s 3 základnými typmi autokamier:

 • Klasické autokamery – Majú iba jednu optiku, montujú sa na predné sklo a snímajú dianie pred sebou na vozovke.
 • Externé autokamery – Majú o jednu optiku naviac, no princíp je podobný. Jedna kamera sa montuje na predné sklo, druhá na zadné a sníma sa priestor pred aj za vozidlom – zachytávajú komplexnejší obraz o exteriéri.
 • Duálne kamery – Sú rozšírením klasických kamier na prednom skle s tým, že okrem snímania pred vozidlom je zachytávané aj dianie v aute (ideálne riešenie pre taxikárov, zmluvné prepravy).

Obrazový snímač, displej a rozlíšenie kamery do auta

O kvalite snímania rozhoduje použitý obrazový snímač. V kvalitnejších autokamerách sa stretnete s označením CCD snímač (Charge Coupled Devices), ktorý citlivo reaguje na svetlo a v zhoršených svetelných podmienkach podáva lepšie výsledky. Takéto riešenie je však podstatne drahšie. Natrafíte aj na CMOS snímače (Complementary metal-oxide-semiconductor), ktoré disponujú horšou citlivosťou na svetlo a kvalita obrazu za šera alebo tmy nemusí byť uspokojivá. Sú však lacnejšie a povoľujú konštrukčne menšie prevedenie autokamery.

Vo všeobecnosti patria kamery do auta k malým prístrojom, ktoré na seba zbytočne nepútajú pozornosť, preto, ak je na zariadení prítomný displej, nie je veľký – dosahuje uhlopriečku 1,5 – 2,8 palca ( cca 4 – 7 cm). Jeho úloha je predovšetkým informačná a často zobrazuje menu, cez ktoré autokameru za pomoci niekoľkých navigačných tlačidiel, nastavujete. To dôležitejšie sa deje vo vnútri – kvalita rozlíšenia záznamu.

Pri prehrávaní záznamu niekedy rozhodujú detaily – predovšetkým dobre viditeľné EČV vozidla, ktoré môže poslúžiť ako dôkazový materiál. Najbežnejšie je rozlíšenie SD (640 × 480 px ) , HD (1280 × 720 px), Full HD (1920 × 1080 px). Čím vyššie rozlíšenie, tým detailnejší obraz. Ak nechcete mať problémy s čitateľnosťou, nevyberajte rozlíšenie nižšie ako HD. Majte však na pamäti, že čím vyššie rozlíšenie, o to väčšie sú nároky na kapacitu úložiska, preto si rovno zaobstarajte pamäťovú kartu s dostatočne veľkou kapacitou.

Parametre snímania

 • Frekvencia zápisu – Čím vyššia je rýchlosť záznamu (fps – počet snímok za sekundu), tým je obraz plynulejší a bez trhania. Za minimum pre plynulý obraz sa považuje hodnota 20 – 25 fps, kvalitné kamery do auta majú pri 30 snímkach za sekundu (a viac) ešte lepší výsledok.
 • Uhol záberu – Pozorovací uhol záberu by mal byť v rozpätí od 110° – 150°. Kamera sníma dostatočne veľký zorný uhol bez skreslenia. Na snímke máte krajnicu aj väčšinu susedného jazdného pruhu. Uhol menší ako 110° nezachytáva dostatok obsahu z bočných strán, uhol vyšší ako 150° vytvára efekt rybieho oka, pri ktorom sa obraz deformuje a zaguľacuje.
 • Dátum a čas nahrávania – Táto užitočná funkcia dokáže ukladať čas a dátum priamo do snímok záznamu. Ľahko vyhľadáte dôležité momenty a vaše dôkazy budú pri posudzovaní dôveryhodnejšie.

Ukladací priestor pre záznam videa

V samotných autokamerách nájdete úložný priestor od 0 – 64 GB, drvivá väčšina z nich ponúka možnosť rozšíriť pamäť použitím externého zdroja – pamäťovej Micro SD karty. Oplatí sa zadovážiť si kartu s kapacitou min. 16 GB. Prečo? Na 16 GB kartu sa zmestí záznam o dĺžke približne 7,2 hodiny v rozlíšení HD (3,5 hodiny pri Full HD rozlíšení). S rastúcou kapacitou rastie priamoúmerne i dĺžka záznamu (32 GB – 14,5-hodinový záznam, 64 GB – 29-hodinový záznam).

Ako sa k záznamu z autokamery dostať?

Je niekoľko spôsobov, ako sa dostať k dátam uloženým v autokamere. Ten azda najľahší je vyňať SD kartu, vložiť ju do príslušného slotu/redukcie v počítači alebo telefóne a raz-dva ste pri videozáznamoch. Alebo použiť USB kábel, ktorým prepojíte kameru a počítač (výhodné, ak váš počítač neobsahuje slot na SD karty). Podobným spôsobom sa dá preniesť a do televízora, cez HDMI kábel. V najmodernejších kamerách je prítomná Wi-Fi technológia – stačí spárovať kameru so smartfónom a hneď viete, čo ste nasmínali. Potrebné je internetové pripojenie a softvér od výrobcu.

Napájanie autokamery

Všetky autokamery sa dajú napojiť pomocou kábla do zásuvky zapaľovača 12 V (autozásuvka). Jediné, čo musíte urobiť, je rozumnou cestou viesť a prichytiť kábel po obvode skla. Niektoré modely disponujú aj dobíjateľnou batériou. Štandardne neposkytuje výdrž na dlhé hodiny (skôr výnimočné prípady), avšak na to, aby ste mohli kameru zobrať von so sebou (mimo priestor vozidla) a natočiť napríklad detaily poškodenia na autách, je kapacita batérie plne postačujúca.

Inštalácia autokamery v aute

V záverečnej časti sa budeme venovať legislatívnym náležitostiam, teraz sa zameriame na technické možnosti inštalácie v aute. Samotné upevnenie autokamery nie je ničím náročným, pretože nemôže dôjsť k zásahu do skla – na výber máte obojstrannú lepiacu pásku, prísavku, či rôzne pásky na pripevnenie, napr. o spätné zrkadlo. Obľúbenou voľbou je rýchloupínací magnetický držiak, kedy základňa zostáva pripevnená na okne, kameru naň iba prikladáte.

Spôsob ovládania kamery do auta

Odporúčame čo najjednoduchšie menu v jazyku, ktorému rozumiete (slovensky, česky, anglicky). Vždy je lepšie, ak sa po obvode a na ovládacom paneli nachádzajú „klasické“ vystúpené tlačidlá. Po čase viete autokameru nastaviť spamäti bez toho, aby ste jej museli venovať príliš veľa pozornosti. Existujú samozrejme aj kamery s dotykovým ovládacím displejom, praktická stránka však pri takom prevedení ide do úzadia.

Funkcie a výbava

Hľadáte autokameru s pohybovým senzorom, s navigáciou alebo nočným videním? Nič nie je nemožné. Jeden malý prístroj dokáže byť nadupaný množstvom technológií a senzorov, ktoré vám dokážu poskytnúť nemalý úžitok aj ochranu. Tu je výber najvyhľadávanejších z nich:

 • Automatické zapnutie po naštartovaní auta – Tým, že je kamera zapojená do autozásuvky, automaticky sa zapne po naštartovaní auta. Pre vás ako šoféra vítané uľahčenie.
 • Parkovací režim – Ku kolíziám nedochádza len v pohybe. Ak už nechcete, aby vaše auto pri státí na parkovisku niekto poškodil a bez povšimnutia ušiel, zaobstarajte si kameru s detekciou pohybu. Aktivuje sa v momente, ako sa v okolí auta niečo deje.
 • Časová slučka (tzv. loop recording) – Nikto si zrejme nearchivuje každú jednu jazdu. V prípade autokamier preto dochádza k postupnému premazávaniu. Ak máte v úložisku kapacitu na 14 hodín, vždy po naplnení sa najstaršie časti začnú prehrávať novým záznamom.
 • G-senzor – Pri náraze (aj prudkom brzdení) kamera automaticky uzamkýna nahrávku do osobitnej zložky, aby nedošlo k jej premazaniu pri slučkovom nahrávaní.
 • Navigácia (GPS modul) – Do záznamu sa zapisujú údaje o polohe a rýchlosti vozidla. Na nahrávke tak máte nielen nekonečné kilometre vozovky, ale aj presnú lokáciu, v akom čase ste sa kde nachádzali. Tento modul komunikuje aj s Google maps – viete si prezrieť prejdenú trasu.
 • Nočné videnie – Vylepšená optika a infračervené prisvietenie dokáže zlepšiť kvalitu nahrávky nasnímanej pri nedostatku svetla.
 • Vypnutie obrazovky – Kamera natáča bez toho, aby ste obraz registrovali na malom displeji. Vhodné najmä počas nočného šoférovania.
 • Detekcia rýchlostných radarov – GPS modul je napojený na databázu pevných rýchlostných radarov a upozorňuje na ich blízkosť zvukovým upozornením.
 • Upozornenie na vyjdenie z jazdného pruhu, upozornenie na vypnuté svetlá, …

Ceny autokamier

Pokročilý asistent jazdy môže dosiahnuť cenu aj 500 €, pre bežné používanie však vystačíte s autokamerou , ktorej cena je niekoľko násobne nižšia. Dokonca aj najpredávanejšie kamery do auta sa cenou „držia pri zemi“. Pamätajte, že platíte za technológie, funkcie a kvalitu záznamu. Vždy je lepšie mať spoľahlivé zariadenie, ako postupne odhaľovať množstvo nedokonalostí.

Autokamery do 50 €

Už za pár desiatok eur sú môžete zaobstarať šikovnú základnú autokameru. Nebude oplývať technologickými novinkami a tiež kvalita obrazu môže byť v niektorých prípadoch o niečo horšia. Dajú sa však nájsť obľúbené modely, ktoré disponujú automatickým zapínaním, podporou pamäťovej karty s veľkou kapacitou. V lepšom prípade nebude chýbať ani GPS modul a G-senzor.

Autokamery do 200 €

V cene od 50 – 150 € objavíte solídny výber kvalitných autokamier od najznámejších výrobcov v tomto segmente. Pomer medzi cenou a kvalitou je skutočne vyvážený. Na záznamoch sú vďaka HD a Full HD rozlíšeniu viditeľné aj najmenšie detaily. Nechýbajú pokročilé senzory – senzor pohybu, detekcia radarov, vyjdenie z jazdného pruhu, technológie ako BlueTooth alebo Wi-Fi.

Autokamery od 200 €

Pokiaľ ste na cestách pravidelne a potrebujete mať so sebou spoľahlivého pozorovateľa, pátrajte medzi drahšími autokamerami, ktoré sú z hľadiska vybavenosti na veľmi vysokej úrovni. Exceluje najmä kvalitné nočné snímanie, snímanie pred i za vozidlom, výborná kvalita záznamu. Vyberajte však tak, aby ste obsiahnuté funkcie aj skutočne dokázali využívať a nepreplácali zbytočne.

Najlepšie značky autokamier

Ak chcete vybrať dobre, stavte na značky, ktorým sa darí v testoch kamier do auta alebo k nim bez problémov nájdete desiatky až stovky spokojných recenzií. Nemecký ADAC ich pravidelne podrobuje náročným skúškam, v ktorých, napočudovanie, niekedy neobstoja ani drahé palubné kamery. Problém je však možno aj v tom, že používanie kamier vo vozidlách v Nemecku nemá jednotné pravidlá a v niektorých spolkových krajinách nie je povolené.

Pre rýchlejšiu orientáciu prinášame zoznam overených výrobcov, s ktorými majú našinci dobré skúsenosti:

 • TrueCam – Mimoriadne obľúbená ponuka autokamier v rozličných prevedeniach. Nechýba ani kvalitná predná a zadná kamera do auta, kamera s nočným videním, GPS modul, G senzor či detekcia radarov.
 • Xiaomi – Pre Xiaomi produkty je typický nenápadný dizajn s minimálnym počtom viditeľných tlačidiel. Na čelnom skle sú tieto kamery nerušivé. Vytvárajú záznamy výbornej kvality a pre dobrú cenovú dostupnosť patria medzi najpredávanejšie.
 • Lamax – Česká značka Lamax zamerala svoju výrobu na športové kamery a kamery do auta. Veľmi obľúbený je multimediálny systém integrovaný do spätného zrkadla – spája záznamovú kameru, GPS, parkovaciu kameru aj prehrávač.
 • Niceboy – Zaujímavá ponuka lacnejších autokamier doplnená o pár drahších modelov, ktoré vytvárajú záznamy so SuperFullHD rozlíšením.
 • Eltrinex – Víťaz testu asistenčnej služby ÚAMK komentuje vybočenie z jazdného pruhu v českom jazyku (prevencia mikrospánku). Ponúka dobrú kvalitu obrazu pri jazde za šera, v tuneli alebo v noci a výborné zobrazenie detailov za optimálnej svetelnosti.
 • MIO – Najširšia ponuka drahších, no za to výborne vyskladaných kamier do auta, ktoré majú v porovnaní s konkurenciou špičkové parametre. Výborná kvalita snímania aj pri pozorovacom uhle 140°, nočné snímanie, pokročilé senzory, možnosť vložiť pamäťovú kartu s kapacitou až 128 GB.
 • Navitel – Zaujímavá ponuka overených autokamier s dobrými hodnoteniami a slušnou predajnosťou. Vo výbave nechýba G-senzor, detekcia pohybu, magnetický držiak a nadštandardné rozlíšenie až 2560 × 1440 px (Quad HD).

kamery do auta recenzie

Najčastejšie kladené otázky

Dôvody, prečo si ne/kúpiť kameru do auta?

 • V prípade kolízie alebo nehody máte dôkazový materiál, ktorý vypovedá o vašej nevine, no pozor – aj vine.
 • Ak máte vinníka na kamere, vybavenie poistnej udalosti môže byť jednoduchšie.
 • Môžete sa uchrániť pred pokutou za priestupok, ktorý ste nespáchali (detailne sa snímajú aj značky, semafory, …)
 • Ak niekto poškodí vaše auto na parkovisku alebo v noci pred domom, máte možnosť vidieť tvár vandala, alebo aspoň EČV jeho vozidla. Autokamera by mala byť vybavená pohybovým senzorom aj nabíjateľnou batériou.
 • Záznam z autokamery obstojí aj pred poisťovacími podvodmi, ktoré sa v poslednej dobe objavujú čoraz častejšie. Dajte pozor, aby sa z nafingovaného ťuknutia nestala poškodená náprava.
 • Záznam z kamery je výborným spôsobom, ako si uchovať pamiatky a zaujímavé momenty z vašich ciest – netradičné scenérie, západ slnka, presuny divých zvierat, …

Ako je to s legislatívou a používaním autokamery?

Na Slovensku je používanie autokamery vo vozidle povolené, no má svoje zákonitosti, ktoré sa oplatí dodržiavať, inak vás nemusí minúť finančný postih alebo súdne konanie.

Úloha autokamery je zrejmá – tichý „spolujazdec“, ktorý toho veľa vidí. Dôležité je však to, kto uvidí rovnaké veci, ako kamera.

Vychádzajúc z aktuálnej legislatívy je zrejmé, že náhravky môžete uchovávať iba pre svoju potrebu. V prípade zverejnenia je potrebné všetky tváre (aj okoloidúcich chodcov), evidenčné čísla vozidiel či akékoľvek ďalšie údaje, ktoré by mohli viesť stotožneniu a identifikácii konkrétnej osoby, prekryť/zatrieť. Preto, ak sa teda chcete pochváliť svojím úlovkom na sociálnych sieťach, buďte obzvlášť opatrní.

Iné je to v prípade, ak ide o dôkaz, ktorý môže poslúžiť polícii alebo súdu. V takom prípade však nahrávku odovzdávajte iba kompetentným osobám.

Ešte dôležitejšie je samotné umiestnenie kamery. Tým, že sa inštaluje na predné sklo, môže zasahovať do zorného poľa vodiča a odvádzať jeho pozornosť. V zornom poli vodiča sa nesmú vyskytovať žiadne prekážky (ani „stromček“ s arómou). Toto pole však nie je jednotne definované – záleží od výšky vodiča a nastavenia sedadla. Kameru preto umiestňujte na miesto, kde vám viditeľne neprekáža (a snáď nebude ani policajtom).

Kde je zakázané používanie autokamery?

Pri cestovaní do zahraničia je dobré poznať legislatívu krajín, cez ktoré prechádzate. Vo viacerých krajinách totiž používanie autokamery nie je právne upravené – to znamená, že síce nie je zakázané, ale ani povolené. Ak nedostanete pokutu za prítomnosť kamery, zahraničná hliadka si vás môže „podať“ za jej umiestnenie.

V Česku sú pravidlá podobné ako u nás, v Maďarsku nesmie mať ku kamere prístup tretia osoba a záznam nesmiete uchovávať dlhšie ako 5 dní. Rakúsko, Švajčiarsko a Nemecko ešte stále nemajú jednotné pravidlá. Dokonca v rámci nemeckých spolkových krajín sa podmienky líšia a pokuty môžu byť skutočne vysoké. Veď len v susednom Rakúsku hrozí za nahrávanie verejných priestranstiev z vozidla pokuta vo výške 10 000 €.

 ProduktInfoParametreHodnotenie 
#1DOD GS980D Dual
✔️ 4K kamera do auta – duálna
✔️ S podporou vysokorýchlostného prenosu dát – 5G Wifi
✔️ Širokouhlý objektív až 140° pre prednú aj zadnú kameru
✔️ Certifikovaná kamera do auta pre použitie v celej EU
📌 od 399 €
Max. rozlíšenie: až 3840 × 2160 px (4K)
Max. veľkosť SD karty: 256 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 140° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9,7 × 5,4 × 4 cm
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2TrueCam A7s
✔️ Vysoká kvalita obrazu s rozlíšením vyšším než Full HD
✔️ Jednoduché a pohodlné používanie
✔️ Snímač preťaženia a zamykanie záberov
✔️ Bezpečnostná asistenčná funkcia
📌 od 149 €
Max. rozlíšenie: 2560 × 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 32 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 130° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 10,3 × 5,1 × 4 cm
⭐ 97 % Čítať recenzie
#3LAMAX T10
✔️ Zreteľný záznam za slnka, za šera aj pri mihaní svetiel
✔️ Upozorňuje na rýchlostné radary a úsekové meranie
✔️ Inovovaný magnetický držiak
✔️ Širokouhlý 170° záber + intuitívne ovládanie a menu v českom jazyku
📌 od 123 €
Max. rozlíšenie: 3840 × 2160 px
Max. veľkosť SD karty: 128 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 170° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 7,4 × 4,7 × 3,8 cm
⭐ 95 % Čítať recenzie
#4MIO MiVue 955W 4K
✔️ Dokáže nahrávať 4K obraz pri 60 sn./s
✔️ S citlivým mikrofónom
✔️ Upozornenia na radary a úsekové meranie
✔️ Odolnosť voči teplotám, bezpečné uloženie záznamu, integrovaná Wi-Fi
📌 od 221 €
Max. rozlíšenie: 3840 × 2160 px
Max. veľkosť SD karty: 256 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 140° / 60 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 10,2 × 6,1 × 4 cm
⭐ 93 % Čítať recenzie
#5Mio MiVue 798 Dual Pro
✔️ Veľmi dobrá kvalita záznamu vo dne aj v noci
✔️ 60 snímok za sekundu pri Full HD rozlíšení
✔️ Česká aj slovenská lokalizácia
✔️ Inteligentný parkovací režim s detektorom pohybu
📌 od 220 €
Max. rozlíšenie: 2.8K WQHD, 2848 × 1600 px
Max. veľkosť SD karty: 128 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 145° / 60 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9,2 × 4,9 × 3,7 cm
⭐ 91 % Čítať recenzie
#6TrueCam M7 GPS Dual
✔️ Duálna autokamera vytvárajúca kvalitné video vo dne aj v noci
✔️ Kvalitný magnetický držiak
✔️ Bezpečné napájanie s dlhou životnosťou
✔️ Výborne vybavená funkciami a technológiami
📌 od 129 €
Max. rozlíšenie: 1920 × 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 64 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 150° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 6,9 × 4,5 × 3,4 cm
⭐ 89 % Čítať recenzie
#7LAMAX C9
Autokamera LAMAX C9

✔️ Jednoduchá inštalácia, dobrá cena
✔️ Kamera začne nahrávať, akonáhle rozpozná pohyb
✔️ Detekcia rýchlostných radarov
✔️ Funkcia varovania pri opustení jazdného pruhu
📌 od 106 €
Max. rozlíšenie: 2560 x 1080 px
Max. veľkosť SD karty: 64 GB
Uhol záberu/Počet snímok: 150° / 30 fps
GPS modul: áno
Rozmery: 9 × 4,8 × 3,8 cm
⭐ 87 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej autokamery. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších kamier do auta na trhu.
4.9/5 - (19 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin