Najlepšie herné slúchadlá: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie herné slúchadlá
Popri hlavnej hernej výbave majú svoje čestné miesto aj herné slúchadlá. Nie je to iba robustná blikajúca alternatíva ku klasickým slúchadlám. Ak hľadáte najlepšie herné slúchadlá, niekoľko tipov na užívateľsky veľmi dobre hodnotené modely prináša nasledujúci rebríček.

Pri hraní hier na počítači pomerne rýchlo zistíte, že bežná periféria (myš, klávesnica, slúchadlá) nepostačuje. Prevedenie hernej výbavy je dimenzované na lepšie parametre vo viacerých smeroch. Myš je rýchlejšia a presnejšia. Klávesnica zase odolnejšia, stavaná na vyššiu záťaž, navyše s atraktívnym podsvietením a s programovateľnými klávesnicami. Herné slúchadlá sú vytvorené tak, aby poskytovali zaujímavý akustický zážitok, kde počujete každý detail, dokonca aj krok prichádzajúceho nepriateľa spoza chrbta. Okrem toho sú vytvorené s vyšším dôrazom na ergonómiu a pohodlie, aby ste sa s nimi cítili pohodlne počas dlhých hodín hrania.

 • Aké vlastnosti a výbavu by mali mať kvalitné herné slúchadlá?
 • Je lepšia otvorená alebo uzatvorená konštrukcia?
 • Káblové slúchadlá alebo s Bluetooth technológiou?

Odpovede nájdete v nasledujúcom sprievodcovi výberom. Ak vás táto kategória hernej výbavy prekvapí svojou rozmanitosťou, neváhajte a vezmite si na pomoc testy a recenzie herných slúchadiel, kde nájdete informácie z prvej ruky. Medzi favoritmi nebudú chýbať známe značky, akými sú napríklad HyperX, Logitech, Sony (PlayStation), Corsair či Razer.

Najlepšie herné slúchadlá podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1HyperX Cloud II Headset

Najpredávanejšie herné slúchadlá
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Výborné užívateľské recenzie
✔️ Virtuálny priestorový zvuk 7.1
✔️ Pre PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series
✔️ Optimalizované k profesionálnemu hraniu
📌 od 78 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Patriot Viper V380 7.1

Dobrá voľba
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Zo špičkových materiálov - oceľ, ABS, koža
✔️ Veľké a vysoko pohodlné náušníky
✔️ Pre PC, PlayStation 4 a Xbox ONE
✔️ Všesmerový mikrofón s potlačením hluku
📌 od 86 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Razer Blackshark V2 Pro

Víťaz TechRadar
✔️ Herné slúchadlá bezdrôtové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC, PlayStation 4 a Nintendo Switch
✔️ Podpora AAC a aptX
✔️ Výdrž batérie na plné nabitie je až 24 h
✔️ Duálne pripájanie - 1,3 m kábel v balení
📌 od 157 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Corsair HS60 Haptic

Skvelý pomer cena / výkon
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Navrhnuté pre PC
✔️ Slušná redukcia šumu
✔️ Štýlový maskáčový dizajn
✔️ Kábel dlhý 1,8 m
📌 od 123 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5PlayStation 5 Pulse 3D

Najlepší k PS5
✔️ Herné slúchadlá bezdrôtové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC a PlayStation 5
✔️ Priestorový zvuk 7.1
✔️ Praktické tlačidlá na ovládanie hlasitosti
✔️ Atraktívny dizajn
📌 od 99 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6HyperX Cloud Stinger

Tip na lacnejší model
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series
✔️ 50 mm meniče s vyladeným zvukom
✔️ Ľahká a odolná konštrukcia
✔️ Integrované ovládanie hlasitosti
📌 od 39 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať herné slúchadlá

Hranie hier na počítači alebo konzole nemôže vždy prebiehať s naplno pustenými reproduktormi. Samotnému hráčovi sa v priestore strácajú akustické detaily a pocit vtiahnutia deja, zvyšní členovia domácnosti sú ohlušení ruchom, o ktorý zrejme ani nemajú záujem. Okrem toho, multiplayer hry sa nezaobídu bez mikrofónu, ktorý umožňuje komunikáciu so spoluhráčmi. Herné headsety (spojenie náhlavných slúchadiel a mikrofónu v jednej konštrukcii) túto výzvu s prehľadom zvládajú.

Ako vybrať herné slúchadlá, s ktorým budete po všetkých stránkach spokojní? Zaujímavé informácie rady a tipy nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Prevedenie herných slúchadiel

Ponuka slúchadiel je v súčasnosti veľmi široká a zahŕňa predovšetkým nasledujúce prevedenia.

 • Na bežné používanie sú mimoriadne obľúbené slúchadlá do uší (intraaurálne), najčastejšie v bezdrôtovom prevedení, cez ktoré si môžete prehrávať obľúbenú hudbu hoci aj zo smart hodiniek alebo cez soundbar umiestnený v obývačke. Ak ich máte v pláne používať pri hraní hier, zamerajte sa na tzv. herné špunty. Napriek špecifickému určeniu sa iba zriedkavo hodia na dlhé hranie, vydržíte s nimi možno 2 – 3 hodiny. Ich praktickosť však oceníte pri cestovaní.
 • Ďalšou možnosťou sú klasické slúchadlá na uši s hlavovým mostíkom (supraaurálne). Tvoria síce menšinovú ponuku, no stále sa nájde skupina užívateľov, ktorým nadmieru vyhovujú, pretože nezasahujú do vnútornej ušnice a sú pri bežnom nosení pohodlné. Ich prednosťou je striedmejší, viac univerzálny vzhľad, ktorý ich predurčuje na nosenie bez obmedzení. Či už pri práci, vo voľnom čase alebo na hranie hier.
 • Slúchadlá okolo uší (circumaurálne) obopínajú celé vonkajšie ušnice, vďaka čomu veľmi dobre izolujú pred vonkajším hlukom, a zároveň tlmia zvuky, ktoré by sa inak šírili zo slúchadiel do okolitého prostredia. Tvoria prevažnú časť ponuky herných slúchadiel. Práve toto prevedenie dokáže sprostredkovať lepšiu úroveň zvuku (väčšie meniče, viac priestoru na kvalitnejšie komponenty). Aj pri dlhšom používaní sú pohodlné a pri správnom výbere nikde netlačia. Mäkčené náušníky sú polstrované pamäťovou penou, preto vám na hlavu sadnú doslova ako uliate. Dizajn je rozmanitý – od elegantných tmavých farieb, až po farebne výrazné slúchadlá, ktoré jasne priznávajú svoje hlavné využitie.

Uzatvorená alebo otvorená konštrukcia

V našom rebríčku najlepších herných slúchadiel nájdete práve tretí typ – herné slúchadlá okolo uší s mikrofónom. V prípade takýchto dominantných headseatov neprehliadnite informáciu o konštrukcii. Konštrukcia slúchadiel môže byť otvorená, uzatvorená a polouzatvorená.

 • Otvorená konštrukcia prepúšťa zvuk čiastočne smerom von a zároveň tak prepúšťa aj istú úroveň hluku z prostredia do uší. To znamená, že ak sa okolo vás mihne vysávač, alebo sa poblíž spustí mixér, budete časť hluku počuť, rovnako, ako bude okolie počuť slabé zvuky z vašich slúchadiel. Táto konštrukcia však kvalít dokáže podávať najvernejší zvuk bez skreslenia.
 • Uzatvorená konštrukcia je protipólom k predchádzajúcemu typu. Ako už napovedá samotný názov, uzatvorí vás pred hlukom okolia a rovnako tak nebude ani z vašich slúchadiel nič smerom von počuť. Potlačenie prebieha prostredníctvom elektroniky (aktívne tlmenie hluku) alebo samotnou konštrukciou a prevedením ušníc (pasívne tlmenie hluku). Je však dobré vedieť, že zvuk, ako vlnenie, potrebuje na svoje šírenie vzduch. Izolované prostredie ušníc tak môže zapríčiniť menšie či väčšie skreslenie zvuku v závislosti od kvality slúchadiel.
 • Polouzatvorená konštrukcia (alebo polootvorená) predstavuje kompromis medzi oboma vyššie uvedenými konštrukciami. Má síce menej otvorov ako otvorená konštrukcia, ale poskytuje istú cirkuláciu vzduchu, čo má pozitívny vplyv na kvalitu zvuku. Mierne prepúšťa zvuky smerom von, zároveň hluk z prostredia dokáže lepšie tlmiť, ale nie úplne utlmovať.

herné slúchadlá

Spôsob pripojenia slúchadiel

Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá? Záleží od vašich preferencií a miesta, kde hráte.

Ak hráte hry na stolovom počitačí, potom sa nemusíte obávať ani rokmi overených herných slúchadiel s káblom. Máte totiž väčšiu istotu, že sa pri prenose nebude znižovať kvalita zvuku. Zaujímajte sa o typ konektoru. K zariadeniu sa slúchadlá najčastejšie pripájajú cez 3,5 mm jack alebo USB konektor. Dôležitá je tiež dĺžka a kvalita kábla. Pri častom používaní a menej citlivom zaobchádzaní býva totiž práve kábel najslabším článkom slúchadiel. Štandardne má kábel dĺžku 1,5 – 2,5 metra. Vo chvíli, keď sa presuniete pri konzolu do pohodlného gauča, nezabudnite mať po ruke audio predlžovací kábel (5 m, 10 m, cena od 5 eur).

Bezdrôtové slúchadlá zažívajú za posledné roky nevídanú popularitu. Vychytali nedostatky prvých modelových rád a stávajú sa serióznou konkurenciou pre káblové modely aj z pohľadu kvality zvuku. Ak nechcete, aby vás pri hraní obmedzoval kábel, potom sa nemusíte obávať ich kúpy. Využijete ich najmä pri hre na konzole, kedy je televízor od vás ďalej ako displej počítača. Už žiadny dlhý kábel, o ktorý sa niekto potkne! Vopred sa však uistite, či dokážete slúchadlá prepojiť s elektronikou (podpora Bluetooth technológie). Zaujímajte o prítomnosť najmodernejších kodekov (AptX a AAC), výdrž slúchadiel na jedno nabitie a ich dosah (priemerne ide o dosah 10 m od zariadenia).

Náš tipAk sa neviete rozhodnúť, zadovážte si herné slúchadlá s duálnym pripojením, ktoré môžete používať ako bezkáblové a po vybití, alebo pri počítači zase spolu s káblom. Takúto kombináciu pripojenia ponúkajú aj aktuálne najpredávanejšie herné slúchadlá na trhu.

Kompatibilita

V popise slúchadiel hľadajte jednu dôležitú informáciu – a to kompatibilitu herných slúchadiel so zariadeniami a ich operačnými systémami. Väčšina bez problémov spolupracuje so systémami Windows, iOS, Android, v prípade konzol PlayStation, Xbox One a Nintendo Switch.

Mikrofón a jeho prevedenie

Na komunikáciu s ostatnými spoluhráčmi je nevyhnutnou výbavou spoľahlivý mikrofón. Herné headsety sa bez mikrofónu nezaobídu a dokonca môžete vyberať z rôznych štýlov.

 • Klasickou verziou sú slúchadlá so sklápacím mikrofónom, kedy sa mikrofón ručne vyklopí kolmo na hlavový most. Ak mikrofón nepotrebujete, iba ho odklopíte smerom nahor.
 • Modernejšie koncepty umožňujú mikrofón vysunúť a zasunúť podľa potreby (schováva sa v priestore okrajovej mušle). Dizajn slúchadiel tak nekazí žiadna “palička” navyše.
 • Veľmi populárnou voľbou sú herné slúchadlá s odpojiteľným mikrofónom. Mikrofón napojíte na slúchadlá iba vtedy, keď to potrebujete. V takom prípade nemusíte dodatočne riešiť deaktiváciu mikrofónu.

Náš tip Je praktické, ak majú slúchadlá základné ovládacie tlačidlá priamo na konštrukcii (na kábli alebo na ušniciach). Umožňujú tak rýchlo regulovať hlasitosť (bez toho, aby ste nastavovali zvuk na zariadení), aktivovať a deaktivovať mikrofón.

slúchadlá cez hlavu

Kvalita zvuku

Herné slúchadlá nie sú vytvárané ako dominantné robustné imidžovky bez hlbšieho významu. Práve väčšia konštrukcia umožňuje použiť väčšie komponenty, ktoré zabezpečia podstatne vyššiu kvalitu, kde krásne vynikne čistota zvuku v spodných, stredných aj vysokých polohách – a predovšetkým výrazné basy. Pri hre sa totiž iba málokedy dá uspokojiť s klasickým stereo zvukom.

Je však možné dostať do slúchadiel kvalitný priestorový zvuk, ak je to častokrát náročné aj pri mohutnej reprosústave? Renomovaní výrobcovia si dávajú záležať na precíznosti a s vytvorením priestorového zvuku im pomáhajú pokročilé algoritmy, elektronika a najmodernejšie technológie. Slúchadlá potom dokážu vytvárať virtuálny priestorový zvukový dojem vzdialenosti a hĺbky, ktorý perfektne umocňuje zážitky pri hraní, sledovaní filmov či počúvaní hudby. Najčastejšie sa stretnete s 5.1 alebo 7.1 priestorovým audiom.

Kľúčové parametre a hodnoty

V popise herných slúchadiel nájdete predovšetkým informácie o ich prevedení (s mikrofónom, uzatvorená alebo otvorená konštrukcia), o type pripojenia (drôtové a bezdrôtové), kompatibilitu s platformami (napríklad pre PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series) a ďalšie dôležité údaje, ktorými sú citlivosť, impedancia a frekvenčný rozsah. O čom vypovedajú?

 • Citlivosť – Alebo aj akustický výkon slúchadiel. Hodnota, ktorá je vyjadrená v dB/mW, hovorí o tom, ako citlivo prijímajú slúchadlá signál zo zdroja. Čím je citlivosť vyššia, tým dokážu hrať hlasnejšie pri zároveň menšej spotrebe energie, čo oceníte najmä v situácii, kedy ich budete používať s prenosnou elektronikou.
 • Impedancia – Tento elektrický parameter meničov popisuje odpor obvodu v slúchadlách. Hodnota, ktorá je vyjadrená v Ohmoch, úzko súvisí s kvalitou prehrávaného zvuku. Nižšia impedancia znamená vyššiu hlasitosť a zároveň vyššie skreslenie. Vyššia impedancia zvyčajne súvisí s lepšou kvalitou zvuku, avšak od istej hodnoty (cca 80 Ohm) sa pri zariadeniach s malým výstupným výkonom nezaobídete bez slúchadlového zosilňovača.
 • Frekvenčný rozsah – Ide o hodnotu, ktorá hovorí o tom, aký rozsah frekvencie zvuku dokážu slúchadlá prehrávať. Bežné ľudské ucho dokážu počuť zvuky v rozsahu 16 – 16000 Hz. Väčšina dostupných slúchadiel tento frekvenčný rozsah s prehľadom pokrýva, dokonca aj prekračuje, napr. rozsah 15 – 25000 Hz.

Ceny herných slúchadiel

Koľko zaplatíte za kvalitné herné slúchadlá? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku herných slúchadiel rozdelili do troch nasledujúcich kategórii.

✅ Herné slúchadlá do 50 eur

Už aj v cene do 50 eur nájdete zaujímavé modely herných slúchadiel. Síce nejde o špičkovú kvalitu, po ktorej by siahli nároční hráči, ich pohodlnosť pri dlhšom nosení vás môže osloviť. Zvyčajne ide o káblové slúchadlá so sklopným mikrofónom.

✅ Herné slúchadlá od 50 do 100 eur

Kategória, v ktorej nájdete zastúpené aktuálne najpredávanejšie herné slúchadlá od značiek s výborným renomé. Používateľom už zabezpečujú podstatne lepšiu kvalitu zvuku (virtuálny priestorový zvuk), vyššiu pohodlnosť a atraktívne spracovanie. Káblové modely dopĺňajú aj bezdrôtové herné slúchadlá. Ide o pomer cena / výkon, ktorý ocenia aj náročnejší hráči, ktorí potrebujú predsa len o čosi lepšiu kvalitu reprodukovaného zvuku, ako doteraz.

✅ Herné slúchadlá od 100 eur

Hľadáte víťazov v testoch herných slúchadiel? Zakladáte sa si na špičkovej a neohrozenej výbave, ktorá je vo všetkých parametroch nad priemerom? Potom neprehliadnite výber kvalitných herných headsetov od značiek, ktoré si získali pozornosť odbornej zahraničnej verejnosti a ich kvality presvedčia aj náročných.

Najlepšie značky herných slúchadiel

 • HyperX – Herné slúchadlá HyperX od výrobcu Kingston solídne pokrývajú celé cenové rozpätie. Nájdete tu cenovo dostupné aj špičkové modely s kvalitným priestorovým zvukom pre náročných.
 • Logitech – Káblové aj bezdrôtové slúchadlá Logitech majú v ponuke niekoľko “horúcich” želiezok. Zaujímavý štýlový dizajn, nízka hmotnosť a vyladený zvuk.
 • Sony (PlayStation) – Káblové a bezdrôtové herné slúchadlá s 3D priestorovým zvukom pre konzolu PlayStation 4 a 5.
 • Corsair – Slúchadlá od americkej spoločnosti Corsair majú potenciál zaujať svojimi top kvalitami. Pravidelne sa s výbornými hodnoteniami umiestňujú na popredných miestach v zahraničných testoch herných slúchadiel.
 • Razer – Razer, ako spoločnosť zaoberajúca sa výrobou herného hardvéru a periférií, má na svojom konte desiatky štýlových gaming headseatov.
 • SteelSeries – Svetovo známa herná značka SteelSeries poteší svojím portfóliom dokonca aj profesionálnych hráčov. Vysoké umiestnenia v prestížnych zahraničných testoch.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1HyperX Cloud II Headset

Najpredávanejšie herné slúchadlá
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Výborné užívateľské recenzie
✔️ Virtuálny priestorový zvuk 7.1
✔️ Pre PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series
✔️ Optimalizované k profesionálnemu hraniu
📌 od 78 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Patriot Viper V380 7.1

Dobrá voľba
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Zo špičkových materiálov - oceľ, ABS, koža
✔️ Veľké a vysoko pohodlné náušníky
✔️ Pre PC, PlayStation 4 a Xbox ONE
✔️ Všesmerový mikrofón s potlačením hluku
📌 od 86 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Razer Blackshark V2 Pro

Víťaz TechRadar
✔️ Herné slúchadlá bezdrôtové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC, PlayStation 4 a Nintendo Switch
✔️ Podpora AAC a aptX
✔️ Výdrž batérie na plné nabitie je až 24 h
✔️ Duálne pripájanie - 1,3 m kábel v balení
📌 od 157 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Corsair HS60 Haptic

Skvelý pomer cena / výkon
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Navrhnuté pre PC
✔️ Slušná redukcia šumu
✔️ Štýlový maskáčový dizajn
✔️ Kábel dlhý 1,8 m
📌 od 123 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5PlayStation 5 Pulse 3D

Najlepší k PS5
✔️ Herné slúchadlá bezdrôtové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC a PlayStation 5
✔️ Priestorový zvuk 7.1
✔️ Praktické tlačidlá na ovládanie hlasitosti
✔️ Atraktívny dizajn
📌 od 99 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6HyperX Cloud Stinger

Tip na lacnejší model
✔️ Herné slúchadlá káblové, s mikrofónom - uzatvorená konštrukcia
✔️ Pre PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series
✔️ 50 mm meniče s vyladeným zvukom
✔️ Ľahká a odolná konštrukcia
✔️ Integrované ovládanie hlasitosti
📌 od 39 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin