Najlepšie športové podprsenky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Koľkokrát sa už stalo, že vám podprsenka nesadla, tlačila a zarezávala sa? A teraz si predstavte, že by ste sa v takejto “obyčajnej” podprsenke rozhodli cvičiť. V priebehu pár hodín by dokázala napáchať nemalé škody. Pre radosť z pohybu a cvičenia je tu však riešenie! Plne funkčná a perfektne pohodlná športová podprsenka poskytuje oporu a ochranu pre prsia pri akejkoľvek aktivite. Keďže ide o sortiment široký, zohľadňujúci potreby všetkých žien, prinášame tipy na najlepšie športové podprsenky, ktorým ženy veria a na ktoré sa môžu pri svojich aktivitách vždy spoľahnúť.

Pri výbave na športovanie sa mnohé ženy zameriavajú predovšetkým na kvalitnú obuv a perfektne padnúce legíny. Ruku na srdce – však ste ich už niekedy vyberali iba podľa vzhľadu? Áno, športové oblečenie môže vyzerať dobre, no ešte dôležitejšie je, aby dokázalo plniť svoju funkciu. Športové podprsenky majú jednu veľmi dôležitú úlohu – poskytovať ochranu pre prsné tkanivo, ktoré je ohrozené prudkými otrasmi pri pohybe. Dobre padnúca športová podprsenka tiež ochráni pred bolesťami chrbta a krčnej chrbtice. Neveríte? Potom je na čase vyskúšať ten rozdiel a užívať si pohyb s istotou, že všetko zostane na svojom mieste.

V nasledujúcom sprievodcovi výberom sa bližšie pozrieme na prevedenie športových podprseniek, spôsoby spevnenia, či výber športovej podprsenky podľa náročnosti športovej aktivity. V popisoch produktov pri nákupe cez internet veľa informácií pohromade nenájdete. Preto sa zamerajte aj na testy a recenzie športových podprseniek, kde nájdete hodnotenia od reálnych žien a ich spokojnosť, ale aj výhrady voči danému modelu. Neexistuje jedna univerzálna športová podprsenka, ktorá by vyhovovala všetkým ženám. Takú, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám (aj proporciám), však určite nájdete.

Najlepšie športové podprsenky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Nebbia POWER YOUR HERO MINI TOP

Najlepšia športová podprsenka podľa nás
✔️ Kvalitný pružný materiál
✔️ Poskytuje maximálnu oporu počas akejkoľvek aktivity
✔️ Funkčná guma a široké ramienka
✔️ Vysoká podpora
📌 od 30 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Nike SWOOSH BRA NON PAD

Najlepšia podprsenka na behanie a fitness
✔️ Z priliehavého pružného materiálu, hladké a ploché švy
✔️ Ideálna pre pohyb so strednou záťažou
✔️ Výborne odvádza pot
✔️ Stredná podpora
📌 od 23 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3PANACHE - Sport

Najlepšia vystužená športová podprsenka
✔️ Výborne hodnotená, špičkové prevedenie
✔️ Eliminuje pohyby pŕs až o 83%
✔️ Pohodlná a plne funkčná aj pri vyššej fyzickej záťaži
✔️ Opora, ktorú potrebujete
📌 od 58 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Under Armour Armour Mid Keyhole Bra

Ďalšia na zváženie
✔️ Výborná pre športy: cyklistika, posilňovanie a boxovanie
✔️ Ultra tesný model s riadenou kompresiou
✔️ Z materiálu, ktorý sa rozpína vo všetkých smeroch
✔️ Efektívne odvádza pot
📌 od 20 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Calvin Klein Bralette Modern Cotton

Alternatíva na cvičenie
✔️ Z obľúbenej športovej edície známej značky
✔️ Príjemný dizajn v spojení s dôrazom na pohodlnosť
✔️ Široká guma sa nezarezáva
✔️ V príťažlivých farbách
📌 od 31 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6KARI TRAA LIV

Ďalšia na zváženie na cvičenie
✔️ Zameraná na výkon - behanie, funkčný tréning alebo vysokohorský výšľap
✔️ Univerzálny strih, výborná funkčnosť
✔️ Rýchloschnúci materiál
✔️ Nastaviteľné ramienka
📌 od 41 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Simple by GymBeam

Najlepšia lacná športová podprsenka
✔️ Pohodlná a komfortná - nikde netlačí
✔️ Výborne sa prispôsobí postave
✔️ Veľmi dobrá opora pre prsia
✔️ Odvádza pot
📌 od 12 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať športovú podprsenku

Podľa akých kritérií vyberať športovú podprsenku? Jedným z najdôležitejších krokov je správny výber veľkosti. Od nej sa odvíja miera spevnenia poprsia. Druhým je rozhodnutie, či je pre vás lepšia podprsenka kompresná alebo nekompresná. V závislosti od druhu športu potom vyberáte podprsenku s ľahkou, strednou alebo maximálnou podporou. Ako spoznať, že športová podprsenka sedí ako uliata? Koľko za ňu zaplatíte a ako často kupovať novú? Poradíme vám, ako sa rýchlo zorientovať. Aj vy môžete pre seba nájsť kvalitnú športovú podprsenku, ktorá vám nebude klásť obmedzenia, hravo podporí váš výkon a radosť z cvičenia!

Prečo pri športe bežná podprsenka nestačí?

Pravda je nepríjemná – viac ako dve tretiny žien nosia nesprávnu veľkosť podprsenky, a to dokonca každý deň! Podprsenka potom negatívne vplýva na prsné tkanivo, deformuje prsia, neposkytuje dostatočnú oporu, tlačí na ramenách, okolo hrudníka a neprináša úľavu ani chrbtici. Ak by ste sa so zle padnúcou podprsenkou pustili do cvičenia, už onedlho vás potrápia zdravotné problémy alebo vás nepohodlie odradí od ďalšieho tréningu.

Takmer okamžite to ucítia ženy s bujnejším poprsím. Stačí pár výskokov a podprsenka prestáva plniť svoju úlohu. Ani ženy s menším poprsím by však nemali výber podprsenky podceniť. Pri športovaní vzniká množstvo otrasov, ktoré sa prenášajú do prsného tkaniva. Aj keď zmeny nenastanú po jednom cvičení, skôr či neskôr riskujete rýchlejšie ochabovanie aj dovtedy pevných pŕs. Pridať sa môžu bolesti chrbta, krku, či dokonca aj častejšie bolesti hlavy.

žena športová podprsenka

Prečo nosiť športovú podprsenku?

Športová podprsenka by mala byť v základnej výbave každej ženy, ktorá si hoci len dvakrát do týždňa zacvičí krátku fitness zostavu podľa online videa.

Športové podprsenky vznikli pre to, aby nedostatky bežných podprseniek krásne eliminovali. Sú navrhnuté tak, aby prsia primkli k telu pomocou pružnej, no zároveň pevnej látky, ktorá ich udrží na mieste. Ich pohyb pri cvičení je potom minimálny. Podprsenka netlačí na ramenách, lem okolo hrudníka sa nevyhŕňa a nenechá vás v štichu ani pri extrémnom rozsahu pohybu. S dobre zvolenou športovou podprsenkou sa nemusíte báť žiadneho faux pas. Prsia zostanú fixované na mieste, vy sa budete cítiť pohodlne a určite aj sebaistejšie.

Existujú stovky rôznych modelov športových podprseniek. Na svoje si prídu zástankyne jednoduchosti a ležérnosti, nájdete tu však aj krásne dizajnovo spracované kúsky, ktoré pri najbližšom behu bez ostychu ukážete aj svojmu okoliu. Na športové podprsenky si totiž nemusíte nevyhnutne obliekať ďalšie vrstvy. Sú uznávané ako plnohodnotná súčasť športového oblečenia. Samozrejme – záleží od okolitej teploty či charakteru športovej aktivity.

Ako vybrať veľkosť športovej podprsenky?

Odpoveď by mohla byť celkom jednoduchá – rovnako, ako vyberáte veľkosť bežnej podprsenky na denné nosenie!

Zádrhel však spočíva v tom, že väčšina žien nepozná svoju správnu veľkosť podprsenky, preto ani na prvýkrát netrafia veľkosť športovej podprsenky. Ak nemáte možnosť vyskúšať si podprsenku a nakupujete online, vždy hľadajte veľkostné tabuľky, ktoré pracujú s dvomi základnými údajmi – obvodom pod prsiami a obvodom cez prsia (tzv. košík).

 • Zmerajte obvod hrudníka pod prsiami pri výdychu – získate údaj v centimetroch, napríklad 75 cm.
 • Zmerajte obvod cez prsia v mieste, kde sú najobjemnejšie (nemusíte meter natesno uťahovať). Opäť získate údaj v centimetroch, a podľa tabuliek konkrétneho výrobcu potom zistíte veľkosť vašich košíčkov (A, B, C, D, E, F).

Číslovanie podľa veľkosti košíčkov je typické pre športové podprsenky s výstužou a zapínaním (vhodné pre ženy s väčším poprsím). Prsia pevne objímajú, evokujú pocit pohodlnej “bandáže”.

So štandardným “podprsenkovým” číslovaním sa však u viacerých výrobcov nemusíte pri športových podprsenkách vôbec stretnúť. Miesto toho sa dozviete, že vyhliadnutý model je dostupný vo veľkostiach XS, S, M, L, ktoré by mali korelovať s konfekčnými veľkosťami oblečenia.

Ak teda kupujete tričko danej značky veľkosti M, takej veľkosti by mala byť aj vaša podprsenka. Logicky sa ponúka otázka – majú azda všetky ženy s konfekčnou veľkosťou M rovnako veľké aj prsia? Pri športových podprsenkách je miera pružnosti materiálu podstatne vyššia a špeciálne navrhnutá pre potreby ženských kriviek. Zároveň je detailne spracovaná aj úroveň ich kompresie (teda schopnosť udržať prsia pri tele a na mieste). Aj tu však platí, že by ste sa mali riadiť konkrétnymi veľkostnými tabuľkami, ktoré každý seriózny online predajca zverejňuje na svojom e-shope.

📌 Náš tip: Zistili ste, že vaše miery sú medzi dvoma veľkosťami? Vyberte potom menšiu veľkosť, elastický materiál sa dokáže prispôsobiť. Ak by ste siahli po tej väčšej, podprsenka vám bude už od začiatku voľnejšia a neposkytne dostatočnú oporu.

športové oblečenie žena

Základné typy športových podprseniek

Aj keď možno kupujete svoju prvú športovú podprsenku, už na prvý pohľad vidíte isté rozdiely – napríklad v hrúbke a prekrížení ramienok, šírke lemu pod prsiami, prítomnosťou zapínania. Výber športovej podprsenky závisí aj od druhu športovej aktivity.

Prsia prirodzene potrebujú vysokú úroveň podpory pri akčnom dynamickom pohybe a s o niečo nižšou vystačíte napríklad pri cvičení jógy. Okrem veľkosti podprsenky a použitých materiálov, sa preto dozviete aj o úrovni podpory, ktorú poskytujú. Vo všeobecnosti môžu byť značené štítkom ľahká podpora, stredná podpora alebo vysoká podpora. Po ľahkej podpore môžu siahnuť ženy s menšími prsiami, naopak vysokú podporu potrebujú ženy s bujnejším poprsím.

Ak by ste sa okrem toho chceli rozhodovať aj podľa druhu športu, odpoveď nájdete v nasledujúcom delení…

⏩ Light support – ľahká podpora

Vhodné pre ženy s menším poprsím a na miernu fyzickú aktivitu, napríklad jógu, pilates, chôdzu, turistiku, ale aj golf. Tieto športové podprsenky spoznáte podľa bezšvového spracovania a tenších ramienok, ktoré sa na chrbte prekrižujú do X alebo Y (racer back – spojené medzi lopatkami). Ideálne aj na domáce ležérne nosenie.

⏩ Mid support – stredná podpora

Ak hľadáte podprsenku na cyklistiku, posilňovanie, in-line korčuľovanie či box, siahnite po strednej podpore. Tento druh podprsenky patrí medzi najvyhľadávanejšie – pre svoju univerzálnosť aj pohodlnosť, v spojení s optimálnou funkčnosťou. Ramienka sú o čosi širšie, vzadu priame, do X alebo Y (spojené medzi lopatkami). Možno si túto podprsenku zaľúbite natoľko, že sa jej nevzdáte ani počas dňa.

⏩ Maximum support – vysoká podpora

Podprsenka na dynamický šport (atletika, volejbal, tenis, aerobic, tanec) disponuje vysokou úrovňou podpory, bez ohľadu na veľkosť poprsia. Jej úlohou je eliminovať pohyb pŕs až o viac ako 75 % a znížiť tak riziko poškodenia prsného tkaniva. Športové podprsenky tohto druhu sú najrozmanitejšie. Pre ženy s menším a stredne veľkým poprsím sú vhodné kompresné podprsenky so širším lemom okolo hrudníka aj širšími ramienkami, vzadu prekríženými (nemusia mať zapínanie). Pre ženy s väčším poprsím sú vhodné vystužené športové podprsenky, ktoré prsia netlačia o telo, ale ich oddeľujú od seba a fixujú na mieste aj pri výraznejšom pohybovom rozsahu. Najčastejšie sa zapínajú vpredu – cez skryté háčiky, zips.

Funkčnosť na prvom mieste

Kvalitná športová podprsenka má tieto vlastnosti:

 • Dodáva prsiam skvelú podporu.
 • Netlačí, nezarezáva sa, ani sa pri pohybe nevyhŕňa.
 • Dokáže efektívne odvádzať pot od tela (môže byť vybavená aj priedušnými vsadkami).
 • Je z rýchloschnúceho materiálu.
 • Ramienka sú navrhnuté tak, aby rovnomerne rozkladali váhu a nezaťažovali šiju ani ramená.
 • Je priliehavá, tesná, no pritom dostatočne pružná.
 • Môžete ju doladiť k legínam a ďalšiemu športovému oblečeniu.
 • Nevyzerá ako spodná bielizeň (pri športe ju netreba prekrývať tričkom či tielkom a nikoho tým nepohoršíte).

Ceny športových podprseniek

Ak sa pravidelne venujete športovaniu, investícia do športovej podprsenky dáva význam. Je lepšie mať vo výbave niekoľko kvalitnejších, perfektne sadnúcich kusov, ako viac lacných, no menej funkčných podprseniek.

✅ Športové podprsenky do 20 eur

Už v cene do 20 eur nájdete stovky obľúbených základných športových podprseniek. Zvyčajne poskytujú ľahkú až strednú podporu, sú bez zapínania a výstuže. Siahajú po nich najmä mladé ženy, ale aj dospievajúce mladé slečny.

✅ Športové podprsenky do 40 eur

Ešte bohatší výber ponúka kategória od 20 do 40 eur. Nájdete tu aktuálne najpredávanejšie športové podprsenky od renomovaných odevných a športových značiek. Pomer cena / kvalita je veľmi dobrý. Rozmanité strihy, rôzne úrovne podpory, zaujímavé spracovanie a dôraz na funkčnosť aj dlhšiu životnosť. Budú stíhať vášmu tempu pri aktívnom a častom cvičení.

✅ Športové podprsenky od 40 eur

Prémiové spracovanie, vysoká pružnosť, fixácia aj podpora, zvýšená odolnosť materiálov. Ak hľadáte športovú podprsenku výnimočných kvalít, potom odporúčame sortiment značkových športových podprseniek od 40 eur. Sú vyvíjané tak, aby poskytli perfektnú oporu aj pri intenzívnom cvičení, či dámam s väčšími prsiami. Krásne spracované s dôrazom na detail a štýlovosť.

Najlepšie značky športových podprseniek

Z množstva značiek vyberáme tie, v ktorých ponuke nájdete overené strihy športových podprseniek. Mnohé z nich patria k uznávaným športovým značkám, čo je dobrý predpoklad pre vyššiu funkčnosť kvalitu materiálov a znalosť požiadaviek športujúcich ľudí.

 • Nike – Americkú značku Nike netreba špeciálne predstavovať. Ak sa športu venujete intenzívne, nájdete tu výborne hodnotené univerzálne športové podprsenky, vhodné aj pre dynamické športy. Vysoká kvalita spracovania.
 • Adidas – Ďalšia známa športová značka ponúka typovo aj strihovo rozmanité športové podprsenky, ktoré podporia vašu energiu aj samotný výkon. Spolu s legínami a športovou obuvou Adidas si môžete vyskladať perfektne ladiacu súpravu na cvičenie.
 • Under Armour – Americká značka športového oblečenia spolupracuje so špičkovými športovcami a slávnymi ľuďmi. Do vývoja športových podprseniek je zapracovaných množstvo inovácií, ktoré zvyšujú ich pohodlnosť a funkčnosť. Jednou z nich je napríklad pružnosť podprseniek v 4 smeroch.
 • Puma – Prevedenie športových podprseniek Puma ocenia aktívne športovkyne. Snúbi sa v nich vysoká kvalita materiálov s precíznym spracovaním.
 • Reebok – Široký výber športových podprseniek rôznych strihov aj cien. Vyrábané z rýchloschnúcich materiálov a s vysoko pružnými švami, ktoré vás nesklamú ani pri častom používaní.
 • Panache – Do detailov spracované športové podprsenky s vytvarovanými košíčkami a nastaviteľnými ramienkami sú ideálne pre ženy s bujnejším dekoltom. Vynikajúco minimalizujú pohyb pŕs.
 • GymBeam – Progresívna značka Gym Beam má svojich verných klientov, ktorých zásobuje množstvom doplnkov výživy. Svoju ponuku rozšírila aj na fitness oblečenie. Nájdete tu cenovo dostupné športové podprsenky v krásnych žiarivých aj pastelových farbách – perfektne ladiace k legínam rovnakej značky.
 • Nebbia – Za posledné roky si ženy jednoducho chcú obliekať Nebbiu. Ak ste toto výrazné logo na fitness oblečení ešte nevideli, zrejme ste už dlho neboli vo fitku. Aktuálne ide o jednu z najpredávanejších lokálnych značiek zameraných na športové oblečenie. Športové podprsenky Nebbia vyzerajú parádne, najmä tie ikonické – so širokými ramienkami.
 • Calvin Klein – Spodná bielizeň zn. Calvin Klein sa stala must have mladých ľudí, ktorí majú radi trendy a módu. V ponuke tejto módnej značky nájdete tiež množstvo rôznych strihov športových podprseniek. Materiál je pružný, savý a veľmi príjemný na nosenie. Väčšina však ponúka iba nízku podporu.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako spoznať, že podprsenka nesedí?

 • Prsia z podprsenky “pretekajú” – či už po stranách, alebo máte v športovej podprsenke príliš “nadupaný” dekolt. Síce na prvý pohľad môžete byť z tohto efektu nadšená, po rýchlejšom pohybe môže podprsenka vyskočiť smerom hore.
 • Ramienka sa zarezávajú do pliec a nedajú sa už na dĺžku uvoľniť. Alebo naopak – ramienka sú na pleciach aj chrbte uvoľnené a nedajú sa už utiahnuť.
 • Podprsenka robí faldíky a “krídelká” na chrbte.
 • Po zdvihnutí rúk hore sa lem na podprsenke zvlní a vyhŕňa sa.
 • Pri predklone nemáte pocit, že by boli prsia v podprsenke fixované.

Kedy je čas kúpiť novú športovú podprsenku?

Prvým ukazovateľom je celkový stav – či už opotrebovanie materiálu, uvoľnenie švov, popúšťané nitky. Medzi prvými väčšinou zlyhávajú ramienka a lem okolo hrudníka. Spoznáte to aj podľa toho, že ste po cvičení viac ubolená – slabšie držanie pŕs sa môže prejaviť bolesťou šije či medzi lopatkami. Ďalším znakom je pocit, že vám podprsenka už nesedí tak, ako predtým – je uvoľnenejšia alebo tesnejšia (napríklad pri zmenách hmotnosti).

Ako sa o športovú podprsenku starať?

Vždy ju perte a sušte podľa inštrukcií na štítku. Neprekračujte maximálnu odporúčanú teplotu a so sušením v sušičke radšej opatrne. Pri praní môžete používať aj vrecko na citlivú bielizeň. Ochránite tak podprsenku pred zatrhnutím o bubon alebo iné pevné výstupky oblečenia (flitrové aplikácie, spony, zipsy).

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Nebbia POWER YOUR HERO MINI TOP

Najlepšia športová podprsenka podľa nás
✔️ Kvalitný pružný materiál
✔️ Poskytuje maximálnu oporu počas akejkoľvek aktivity
✔️ Funkčná guma a široké ramienka
✔️ Vysoká podpora
📌 od 30 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Nike SWOOSH BRA NON PAD

Najlepšia podprsenka na behanie a fitness
✔️ Z priliehavého pružného materiálu, hladké a ploché švy
✔️ Ideálna pre pohyb so strednou záťažou
✔️ Výborne odvádza pot
✔️ Stredná podpora
📌 od 23 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3PANACHE - Sport

Najlepšia vystužená športová podprsenka
✔️ Výborne hodnotená, špičkové prevedenie
✔️ Eliminuje pohyby pŕs až o 83%
✔️ Pohodlná a plne funkčná aj pri vyššej fyzickej záťaži
✔️ Opora, ktorú potrebujete
📌 od 58 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Under Armour Armour Mid Keyhole Bra

Ďalšia na zváženie
✔️ Výborná pre športy: cyklistika, posilňovanie a boxovanie
✔️ Ultra tesný model s riadenou kompresiou
✔️ Z materiálu, ktorý sa rozpína vo všetkých smeroch
✔️ Efektívne odvádza pot
📌 od 20 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Calvin Klein Bralette Modern Cotton

Alternatíva na cvičenie
✔️ Z obľúbenej športovej edície známej značky
✔️ Príjemný dizajn v spojení s dôrazom na pohodlnosť
✔️ Široká guma sa nezarezáva
✔️ V príťažlivých farbách
📌 od 31 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6KARI TRAA LIV

Ďalšia na zváženie na cvičenie
✔️ Zameraná na výkon - behanie, funkčný tréning alebo vysokohorský výšľap
✔️ Univerzálny strih, výborná funkčnosť
✔️ Rýchloschnúci materiál
✔️ Nastaviteľné ramienka
📌 od 41 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Simple by GymBeam

Najlepšia lacná športová podprsenka
✔️ Pohodlná a komfortná - nikde netlačí
✔️ Výborne sa prispôsobí postave
✔️ Veľmi dobrá opora pre prsia
✔️ Odvádza pot
📌 od 12 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin