Test 7 najlepších mikrovlnných rúr: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie mikrovlnné rúry Mikrovlnná rúra je stabilnou súčasťou takmer každej domácnosti. Využíva sa predovšetkým ohrev jedál, rozmrazovanie, v prepracovanejších mikrovlnkách dokážete variť, piecť či grilovať. Na trhu je široký výber rôznych značiek, modelov, výkonov a prevedení. Tento krát sme sa zamerali na kvalitné voľne stojace mikrovlnné rúry s tými najlepšími hodnoteniami a výborným pomerom cena / výkon. Najlepšie mikrovlnné rúry majú solídny vnútorný objem, výborný výkon mikrovĺn, odolné a kvalitné materiálové spracovanie a dokážu rovnomerne ohrievať rôzny druhy jedál.

Predtým ako sa rozhodnete kúpiť mikrovlnnú rúru, zvážte jej umiestnenie. V našich recenziách najlepších modelov nenájdete vstavané mikrovlnky, preto nemusíte premýšľať o zabezpečení odvetrávania. Za to je dôležité, aby bola na dosah zásuvka s elektrickým prúdom a nič nebránilo otváraniu dvierok.

Dnes si môžete vybrať mikrovlnnú rúru, ktorá dokonale doplní štýl vašej kuchyne. Bude to klasická biela, nadčasová nerezová alebo elegantná čierna? Pri výbere modernej kvalitnej mikrovlnky sa však zamerajte aj na vnútornú povrchovú úpravu a hľadajte takú mikrovlnnú rúru, ktorá má vo vnútri odolné, antibakteriálne prevedenie alebo je bez náchylnosti k poškriabaniu, či odlupovaniu. Ku komfortu používania tiež prispieva prehľadný displej a intuitívne zoradené tlačidlá pre jednoduché ovládanie.

Najlepšie mikrovlnné rúry roku 2020 podľa nás a recenzií

 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Samsung F300G MS23F301TAS
Objem: 23 l
Tanier: 28 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE

[usr 5 text="true" tooltip="true"]86 € Čítať recenzie
#2Electrolux EMS 30400 OX
Objem: 24 l
Tanier: 31,5 cm
Výkon: 900 W
Gril: ÁNO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]149 € Čítať recenzie
#3Whirlpool MWP 3391 SX
Objem: 33 l
Tanier: 36 cm
Výkon: 1000 W
Gril: ÁNO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]259 € Čítať recenzie
#4Electrolux EMS 21400 S
Objem: 18,5 l
Tanier: 27 cm
Výkon: 800 W
Gril: ÁNO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]85 € Čítať recenzie
#5ETA Klasico 1208
Objem: 20 l
Tanier: 25,5 cm
Výkon: 700 W
Gril: NIE
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]72 € Čítať recenzie
#6Sencor SMW 5217SL
Objem: 17 l
Tanier: 24 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]67 € Čítať recenzie
#7Gallet FMOM 201
Objem: 20 l
Tanier: 25,5 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]59 € Čítať recenzie

Ako vybrať mikrovlnnú rúru?

Na mikrovlnnú rúru sme v našich domácnostiach už privykli – nezaberá veľa miesta, no ponúka rýchle riešenie pri ohreve jedál, rozmrazovaní, ale aj varení. Mikrovlnka, ktorú sme používali iba na rýchle prihriatie včerajšieho jedla si prešla svojím vývojom a jej funkcie a šikovnosť z nej robia jeden z najpredávanejších kuchynských spotrebičov. Podľa čoho vybrať mikrovlnnú rúru? Zamerať sa na veľkosť/objem, príkon alebo funkcie?

Kde bude mikrovlnná rúra umiestnená?

Rozhodujete sa o tom, akú mikrovlnku kúpiť? Ako bod č.1 je dôležité zvážiť priestor a jej umiestnenie mikrovlnky. Ak vás čaká výmena kuchynskej linky, zrejme sa v čo najväčšej miere bude snažiť kuchynské spotrebiče zabudovať.

Vstavané mikrovlnné rúry dotvoria celkový dizajn vašej kuchyne a nebudú pôsobiť rušivo. Základom je rátať so vstavanou rúrou, mať vopred vyhliadnutý model, aby ste ju do kuchynskej linky poľahky zabudovali. Nesmiete zabudnúť na odvetrávanie.

Voľne stojace mikrovlnky patria dlhodobo k najpredávanejšiemu prevedeniu. Stačí im na kuchynskej linke vyhradiť stabilné miesto, zabezpečiť prívod elektrickej energie a myslieť aj na jednoduchosť otvárania, aby dvierkam v ceste nestáli prekážky. Na výber máte stovky modelov v rozličných cenových reláciách aj prevedeniach. Ako sa zorientovať?

Objem mikrovlnnej rúry a priemer tanierov

Možno sa už niekomu z vašich známych stalo, že si zaobstarali mikrovlnnú rúru, do ktorej sa im bežne používané taniere nezmestili. Odporúčame sledovať oba parametre – objem mikrovlnnej rúry aj maximálny priemer veľkého plytkého taniera.

Pre občasné prihrievanie jedla vystačíte s menšou mikrovlnkou, ktorej objem je od 14 – 20 l a zmestí sa do nej tanier s priemerom 23 – 24 cm.

Ak je vaša domácnosť početnejšia, pri ohrievaní v mikrovlnke budete zrejme používať aj väčšie nádoby alebo zohrievať jedlo v dvoch miskách naraz. Nebojte sa rozhliadnuť po mikrovlnkách s objemom od 20 – 32 l. V závislosti od rozmerov mikrovlnky sa do nej vojde tanier s priemerom od 27 – 32 cm. Rátajte však s tým, že čím väčší tanier sa do mikrovlnky zmestí, tým na kuchynskej linke zaberá viac miesta.

Príkon a výkon

Nikto si určite ešte nekupoval mikrovlnku pre to, aby pri nej čakal dlhé minúty. V jej prípade ide rozhodne o rýchlosť a platí úmera – čím vyšší je výkon mikrovlnky, tým je jedlo rýchlejšie zohriate. Nebojte sa ani vyššieho výkonu. Ten síce predznamenáva aj vyšší príkon (a teda aj spotrebu elektrickej energie), nemusí to byť zákonite katastrofa pre vašu peňaženku.

Mikrovlnka ide iba pár minút denne, nie je spotrebičom s celodenným odberom. Navyše, príkon môže byť iba o niečo málo vyšší, či dokonca totožný ako výkon. V takom prípade ide o maximálne efektívne využívanie energie, o čom vypovedá aj parameter účinnosť (pomer výkon/príkon), vyjadrený v percentách. Čím je mikrovlnka efektívnejšia, tým sa táto hodnota viac blíži k 100 %.

Ovládacie prvky

Základom je pohodlnosť a prehľadnosť. Žiadne komplikované nastavenia ani nelogické ťukanie po tlačidlách.

Na základných, lacných mikrovlnkách nájdete jednoduché ovládanie, ktoré predstavujú otočné gombíky. Jedným volíte funkciu a druhým nastavujete čas v minútach – veľmi obľúbené riešenie, najmä pre starších ľudí.

Populárnym riešením, ktoré vizuálne aj veľmi dobre vyzerá, je spojenie tlačidiel s digitálnym displejom. Stačí pár “ťukov” a máte nastavený program aj čas prípravy.

Najkvalitnejšie mikrovlnky idú s dobou a preto ponúkajú prepracované dotykové displeje, ktoré sa na rozdiel od otočných gombíkov a tlačidiel aj veľmi jednoducho udržujú v čistote.

Funkcie mikrovlnných rúr

Monofunčkná, bifunkčná alebo multifunkčná mikrovlnná rúra? Kde sú základné rozdiely?

Monofunkčná mikrovlnka predstavuje klasické prevedenie, ktoré si poradi s ohrevom, rozmrazovaním a varením. Bifunkčná mikrovlnná rúra má okrem týchto troch funkcií aj gril. Multifunkčná mikrovlnná rúra pracuje nielen s technológiou mikrovĺn, ale aj s horúcim vzduchom a ventilátorom, čím nadobúda “schopnosti” klasickej elektrickej rúry v menšom prevedení a s rýchlejšou prípravou.

Pri popisoch mikrovlnných rúr v e-shopoch sa môžete stretnúť s nasledujúcimi funkciami:

 • Ohrev mikrovlnami – štandardná funkcia, pri ktorej mikrovlny rozkmitávajú častice potravín, ich vnútorná energia sa zvyšuje, a preto sa vložené jedlo zohrieva.
 • Rozmrazovanie – praktické, obľúbené a v mnohých domácnostiach často využívané. Nadstavba JET DEFROST je novinkou, ktorá rozmrazuje až 7 krát rýchlejšie.
 • Varenie v pare – STEAM – šetrné varenie, ktoré zachováva množstvo cenných živín.
 • Pečenie do chrumkava – CRISP – mikrovlnka disponuje možnosťou horného aj dolného pečenia a dokáže zapiecť do chrumkava.
 • Gril – v hornej časti mikrovlnky je špirála, ktorá funguje na podobnom princípe ako v klasickej rúre.
 • Horúci vzduch – takto vybavená mikrovlná rúra dokáže nahradiť klasickú rúru. Pečiete dokonca rýchlejšie a úspornejšie, nemusí sa zohrievať objem veľkej rúry.
 • 6. zmysel – mikrovlnka vyhodnocuje za pomoci senzorov úroveň vlhkosti a teploty a prispôsobuje svoj chod čo najefektívnejšie.

Cena mikrovlnných rúr

Nielen dizajn, veľkosť a objem je rozhodujúcim faktorom pri výbere spotrebičov. Ak chcete vedieť, čo za svoje peniaze dostanete, pozrite sa v krátkosti na základné cenové kategórie a možnosti, ktoré mikrovlnky ponúkajú.

✅ Mikrovlnky do 60 €

Nájdete tu modely s menším objemom, približne do 20 l, na priemer taniera do 24 cm. Môžu byť biele, plastové alebo v modernom čierno-nerezovom prevedení. Ovládanie je jednoduché – najčastejšie gombíkové, alebo tlačidlové s displejom. Dominujú značky Sencor, Mora, Beko, Daewoo. Sú vhodné najmä pre nenáročných spotrebiteľov, seniorov, do firemnej kuchynky, na chatu, …

✅ Mikrovlnky do 150 €

S rastúcou cenou rastie aj veľkosť, objem a vybavenosť. Nájdete tu aktuálne najpredávanejšie mikrovlnky s množstvom spokojných recenzií. Ich prevedenie a dizajn sú veľmi dobre zvládnuté a programová výbava bohatá. Za všetko hovoria aj zvučné značky – Samsung, Gorenje, Bosch, Electrolux. Majú vyšší výkon a pracujú rýchlo.

✅ Mikrovlnky od 150 €

Vo vyššej cenovej relácii nie je problém natrafiť aj na kvalitné multifunkčné mikrovlnky, ktoré zastúpia funkcie klasickej rúry. Sú výborným riešením, ak potrebujete ušetriť priestor – nemusíte kupovať dva spotrebiče. Objem týchto rúr je preto o niečo vyšší. Ovládanie je vnorené alebo dotykové. Ide tiež aj o kategóriu vstavaných mikrovlniek, ktoré disponujú objemom vyšším ako 25 l a množstvom užitočným funkcií.

Najlepšie značky mikrovlnných rúr

Už len pri pohľade do porovnávačov a ponúk e-shopov môžete zostať, mierne povedané, zmätení. Mikrovlnka je totiž v našich končinách vnímaná ako jeden zo základných kuchynských spotrebičov, a preto počet rôznych modelov možno počítať na stovky. Ktoré značky v tejto oblasti dominujú a ponúkajú skutočne dobré produkty? Aby ste sa rýchlo zorientovali, spísali sme aj krátky zoznam populárnych značiek, ktoré sú stálicami vo vývoji kuchynských spotrebičov. Ide aj o značky úspešné v testoch mikrovlnných rúr, ale tiež aj o tie, ktoré spotrebiteľov oslovili priaznivým pomerom cena/výkon.

 • Samsung – úspešne kraľuje strednej cenovej kategórii a ponúka mimoriadne kvalitné vstavané mikrovlnky. Voľne stojace modely patria medzi najpredávanejšie, o čom svedčí aj ocenenie Produkt roka 2019.
 • Electrolux – aj keď ide o drahšie mikrovlnky, recenzie sa nesú v pozitívnom duchu. Esteticky aj technologicky sú zvládnuté výborne.
 • Gorenje – ako jedna z mála značiek, ponúka okrem štandardných moderných prevedení aj retro dizajny. Dobrú a spoľahlivú mikrovlnku Gorenje kúpite už aj za 70 €.
 • Beko – v ponuke tejto značky môžete objaviť veľkú rozmanitosť – od lacných monofunkčných, až po solídne spracované vstavané mikrovlnky s modernými prvkami.
 • Whirlpool – dominuje predovšetkým v kategórii vstavaných mikrovlniek, s objemom od 22 – 40 l. Ide o značku s najširšou ponukou mikrovlniek na našom trhu. Je zrejmé, že je v tom dobrá.
 • Sencor – modely vhodné pre nenáročných spotrebiteľov lákajú priaznivou cenou a jednoduchosťou používania. Hoci ide o zástupcu lacných mikrovlniek v klasickom prevedení, nemožno mu uprieť snahu.

Recenzie TOP mikrovlniek

#1 Samsung F300G MS23F301TAS (od 86 €)

Najlepšia mikrovlnná rúra podľa nášho výberu a recenzií spotrebiteľov. Produkt roku 2019.


 Recenzia Samsung F300G MS23F301TAS  Mikrovlnná rúra Samsung F300G MS23F301TAS patrí k najpredávanejším modelom na našom trhu i v okolitých krajinách. Patrí jej titul „Produkt roku 2016, 2017, aj 2019“ a jej nižší model, ktorý ma menej funkcií a jednoduché ovládanie s otočnými kolieskami získal v teste mikrovlniek v nemeckom TestSieger.de 86 bodov z 100, kde ocenili predovšetkým funkčnosť, veľmi dobré prevedenie a výkon.

Víťaz nášho rebríčka vás určite nesklame. Má nielen pekný elegantný dizajn, ale je i z kvalitných moderných materiálov, odolných proti poškriabaniu a proti vyblednutiu farieb. Vo vnútri nájdete jednoducho udržiavateľný keramický povrch s antibakteriálnou úpravou.

Mikrovlny s výkonom 800W sa vo vnútornom priestore šíria 3 smermi, čím zabezpečujú rovnomerné ohrievanie a varenie jedál. Na výber totiž okrem štandardných funkcií mikrovlnky máte aj 20 automatických programov pre zdravé varenie (12 programov pre zeleninu, 8 programov pre hydinu aj ryby). Ak nepoužijete predvolený program, stačí si na ohrievanie zvoliť jeden zo 6 stupňov výkonu.

Ponúkne vám solídny 23 litrový vnútorný objem a možnosť vložiť tanier s priemerom až 28 cm.

Ovládanie je jednoduché, praktické a moderne pôsobiace – spája elektronické tlačidlá s mechanickým otočným gombíkom. Displej je veľmi efektne podsvietený na modro a pri nečinnosti zobrazuje časový údaj. Časovač je možné nastaviť až do 99 minút a v prípade potreby jedným stisnutím tlačidla pridať 30 sekúnd navyše.

V dTeste získal spotrebič 63% s hodnotením „dobrá kvalita“.

Video

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 23 l | Max. priemer taniera – 28 | Výkon mikrovĺn – 800 W | Počet stupňov výkonu – 6 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 27,5 x 48,9 x 37,4 cm | Hmotnosť – 12 kg

Čo sa nám páči

 • výborný pomer cena / funkčnosť
 • antibakteriálny povrch vo vnútri + kvalitné odolné materiály
 • 20 programov pre prípravu jedál
 • vnútorný objem 23 l – pre tanier s priemerom až 28 cm
 • rovnomerne a rýchlo zohrieva jedlo, nie riad
 • veľmi dobré recenzie spotrebiteľov
 • +30 sekúnd na jedno stisnutie
 • tichý chod

Čo sa nám nepáči

 • slabšie vidieť do vnútra cez tmavé dvierka
 • krátky prívodný kábel (80cm)
 • nemá gril
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 85 €
Prejsť do obchodu

#2 Electrolux EMS 30400 OX (od 149 €)

Kvalitná mikrovlnná rúra ideálne pre rôzne spôsoby prípravy jedál


 Recenzia Electrolux EMS 30400 OX  Ak potrebujete výkonnú mikrovlnnú rúru, ktorá vám poskytne nadštandard funkcií – zvoľte Electrolux EMS 30400 OX. Spokojní spotrebitelia si pochvaľujú, že dokáže pripravovať a variť jedlo rôznymi spôsobmi – ohrev mikrovlnami, konvenčné varenie, rozmrazovanie a aj gril.

Mikrovlnka má príjemný nerezovo čierny dizajn, s ktorým sa hodí do väčšiny kuchýň. Pripravte si pre ňu dostatok miesta, patrí k objemnejším typom mikrovlniek ( V x Š x H – 33,5 x 52 x 44 cm).

Ukrýva sa v nej priestor pre tanier s priemerom až 31,5 cm a vnútorný objem 24 l. Môžete tak pripravovať aj veľké porcie jedál naraz vo väčších nádobách, čo podporuje aj vyšší výkon mikrovĺn (900 W, 5 stupňov výkonu). S automatickými programami zvládnete v tejto mikrovlnke pripraviť zeleninu, zemiaky, cestoviny, mäso, ryby alebo aj koláče.

Pri varení a rozmrazovaní prispôsobuje svoj chod podľa váhy vložených surovín.

Ovládanie je kombinované – tlačidlá a otočný gombík pre voľbu výkonu. Nemusíte sa obávať, že by ste to nezvládli, stačí si preštudovať manuál a potom si dokonca naprogramujete aj 3 po sebe idúce funkcie presne podľa svojich potrieb. Prehľadný LED displej s ukazovateľom času vám bude poskytovať spätnú väzbu o tom, v akej fáze sa pripravované jedlo nachádza.

Video

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 24 l | Max. priemer taniera – 31,5 cm | Výkon mikrovĺn – 900 W | Počet stupňov výkonu – 5 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 33,5 x 52 x 44 cm | Hmotnosť – 19,3 kg

Čo sa nám páči

 • mikrovlny / gril / konvenčné varenie
 • intuitívne jednoduché ovládanie
 • veľký vnútorný XL priestor
 • automatické rozmrazovanie a varenie podľa hmotnosti
 • odložený štart
 • viacfázová príprava jedla
 • pre priemer taniera až 31,5 cm

Čo sa nám nepáči

 • krátky prívodný kábel
 • tvrdé nožičky sa musia podlepiť, aby sa nešmýkali
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 149 €
Prejsť do obchodu

#3 Whirlpool MWP 3391 SX (od 259 €)

Spoľahlivá multifunkčná mikrovlnná rúra


 Recenzia Whirlpool MWP 3391 SX  Už na prvý pohľad zaujímavá mikrovlnná rúra Whirlpool MWP 3391 SX patrí síce k drahším modelom, ale dokáže plnohodnotne spĺňať funkcie mikrovlnky i klasickej rúry (2v1).

Vašim favoritom sa môže stať najmä vtedy, ak potrebujete ušetriť priestor v kuchyni – miesto dvoch spotrebičov máte len jeden s množstvom využiteľných funkcií a výborným výkonom (mikrovlny 1000W, horúci vzduch 1700W).

S týmto modelom toho zvládnete skutočne veľa – nielen zohrievať a rozmrazovať, ale aj variť, zapekať, grilovať, smažiť, piecť. K dispozícii máte viacero programov na prípravu jedla, s ktorými výrazne ušetríte svoj čas. Medzi nimi aj varenie v pare s funkciou Steam, alebo zapekanie s obľúbenou a patentovanou funkciou Crisp.

Keďže ide o značku Whirpool, nesmie chýbať ani 6. zmysel – mikrovlnná rúra utomaticky upravuje čas, teplotu a spotrebu energie počas varenia, aby dosiahla najlepšie výsledky pri najnižšom odbere. Ovládanie je čisto dotykové, umiestnené v hornej horizontálnej lište nad madlom a je integrované v dvierkach. Preto pri otváraní pozor na nechcené zapínanie programov. Do výbavy dostala aj praktickú funkciu AutoClean, ktorá sa postará o rýchle čistenie a odstránenie pachov.

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 33 l | Max. priemer taniera – 36 cm | Výkon mikrovĺn – 1000 W | Počet stupňov výkonu – 7 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 37,3 x 49 x 54 cm | Hmotnosť – 27,45 kg

Čo sa nám páči

 • 2v1 – mikrovlnná rúra + klasická rúra
 • gril / rozmrazovanie / zapekanie / varenie v pare / ohrev a i.
 • praktické otváranie dvierok nadol
 • veľký vnútorný objem – 33 l
 • technológie – 6. zmysel, Steam, Crisp

Čo sa nám nepáči

 • hlučnejšia ako klasická mikrovlnka
 • príslušenstvo ako plech a kryt sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 259 €
Prejsť do obchodu

#4 Electrolux EMS 21400 S (od 85 €)

Jedna z najpredávanejších mikrovlnných rúr. Výborný pomer cena / kvalita


 Recenzia Electrolux EMS 21400 S  Druhý krát sa medzi naše recenzie najlepších mikrovlnných rúr dostala značka Electrolux. Tentokrát s mikrovlnkou Electrolux EMS 21400 S, ktorá je nižšej ceny a v netradičnom dizajnovom prevedení prednej masky. Patrí k veľmi dobre predávaným mikrovlnkám s množstvom pozitívnych recenzií.

Jedlo nebude len ohrievať, ale zvládne aj varenie a grilovanie. Pri ohrievaní dosahuje výkon mikrovĺn hodnotu až 800 W, vstavaný kremenný gril pracuje s maximálnym výkonom 1000W. Na výber máte z 11 výkonnostných stupňov a pre vnútorný objem 18,5 l môžete používať taniere s maximálnym priemerom 27 cm.

Pri funkcii rozmrazovania sama automaticky nastaví dĺžku rozmrazovania podľa hmotnosti jedla. Vašou úlohou je nastaviť hmotnosť v rozpätí od 100g – 2 kg.

V tmavom skle sú osadené dva hlavné otáčacie gombíky. Jedným volíte funkcie / výkon, druhým určujete čas (až do 90 minút). V časovom je zároveň integrované zaujímavé tlačidlo, s ktorým sa pridáva čas presne po 30 sekundách. Všetky dôležité údaje sa zobrazujú v hornom displeji, ktorý je zároveň aj ukazovateľom času. Súčasťou mikrovlnky je kuchynská minútka – v tomto režime spotrebič nesvieti ani nevysiela mikrovlny, iba odpočítava čas.

V mikrovlnke nájdete aj novinku pre pohodlnú manipuláciu – funkciu, ktorá zabezpečí, že kuchynský riad bude presne v takej polohe, ako bol vložený na začiatku ohrevu (napr. šálka s uškom).

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 18,5 l | Max. priemer taniera – 27 cm | Výkon mikrovĺn – 800 W | Počet stupňov výkonu – 11 + gril | Rozmery v cm (VxŠxH) -28,7 x 48,5 x 42,2 cm | Hmotnosť – 13,5 kg

Čo sa nám páči

 • pomer cena / kvalita
 • zabudovaný gril
 • praktické a jednoduché ovládanie
 • zabudované kuchynské minútky/časovač do 90 min.
 • automatické rozmrazovanie podľa váhy
 • elegantný vzhľad a zaujímavý ovládací panel

Čo sa nám nepáči

 • absencia madla
 • pri otvorených dvierkach svetlo nezhasína
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 85 €
Prejsť do obchodu

#5 ETA Klasico 1208 (od 72 €)

Veľmi dobre vybavená mikrovlnná rúra v elegantnom bielom dizajne


 Recenzia ETA Klasico 1208  Mikrovlnná rúra ETA Klasico 1208 v sebe ukrýva všetko to, čo má klasická mikrovlnka mať. Pri ohreve vám ponúkne na výber z 5 stupňov výkonu (max 700 W) a 2 stupne rozmrazovania. I napriek menším rozmerom – 25,8 x 44× 35 cm (VxŠxH) je jej vnútorný objem 20 l, teda je ideálna pre taniere do priemeru 25,5 cm.

So systémom rovnomerného šírenia mikrovĺn dokáže kvalitne ohrievať, rozmrazovať a dokonca aj variť. Oceňujeme 8 automatických programov, ktoré majú prednastavený výkon aj čas varenia. Sú vhodné napríklad pre prípravu mäsa, rýb, zeleniny, či cestovín. Časovač má nadštandardnú hornú hranicu – môžete ho nastaviť až na 95 minút.

Ovládanie tejto mikrovlnky je kombinované – v pravej časti nájdete regulačný kotúč a tlačidlá s popismi v českom jazyku. Displej umiestnený v hornej časti ovládacieho panela informuje o priebehu prípravy jedla a ak mikrovlnku práve nepoužívate, zobrazuje čas.

Je vybavená detskou bezpečnostnou poistkou proti nechcenému spusteniu. Záruka na magnetrón je predĺžená na 5 rokov.

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 20 l | Max. priemer taniera – 25,5 cm | Výkon mikrovĺn – 700 W | Počet stupňov výkonu – 5 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 25,8 x 44× 35 cm | Hmotnosť – 11,4 kg

Čo sa nám páči

 • 8 automatických programov pre varenie
 • vnútorný objem 20 l
 • detský zámok
 • displej s hodinami
 • ovládanie s popismi v českom jazyku
 • predĺžená záruka na 5 rokov

Čo sa nám nepáči

 • displej je horšie čitateľný, ak naň svieti slnko
 • ovládanie si treba naštudovať z manuálu
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 72 €
Prejsť do obchodu

#6 Sencor SMW 5217SL (od 67 €)

Správna voľba pre nenáročných spotrebiteľov


 Recenzia Sencor SMW 5217SL  Ak sa vám už vaša obyčajná biela mikrovlnka zunovala alebo jednoducho doslúžila, máme pre vás TIP na elegantnú nerezovú mikrovlnnú rúru Sencor SMW 5217SL, ktorá bude určite príjemným moderným oživením vašej kuchyne. Značka Sencor je už roky overená zákazníkmi a taký je aj tento model – spoľahlivý, funkčný, s jednoduchým ovládaním a i napriek nižšej cene, vôbec nevyzerá lacno.

Vnútorný objem 17 litrov v danej cenovej kategórii patrí k priemerným hodnotám – do mikrovlnky sa zmestí štandardný tanier s priemerom približne 24 cm. Najvyšší výkon mikrovĺn je na hodnote 800W, rozdelený do 5 stupňov. Je určená na ohrievanie jedál a rozmrazovanie (3 výkonové stupne).

Veľmi pekne sú spracované dvierka, predovšetkým kovové madlo, ktoré pôsobí stabilne a odolne.

Spomedzi nášho výberu najlepších mikrovlnných rúr má najnižšiu hmotnosť – iba 10,5 kg. Preto upozorňujeme na riziko posunutia pri silnejšom otváraní, nožičky nie sú protišmykové. Odporúčame mikrovlnku vhodne podložiť alebo nalepiť protišmykové prvky.

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 17 l | Max. priemer taniera – 24 cm | Výkon mikrovĺn – 800 W | Počet stupňov výkonu – 5 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 25,6 × 45,1 × 35,4 cm | Hmotnosť – 10,2 kg

Čo sa nám páči

 • moderný nerezový dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • jednoduché ovládanie/ žiadne programy navyše
 • 5 stupňov výkonu + 3 programy rozmrazovania

Čo sa nám nepáči

 • menší vnútorný objem
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 67 €
Prejsť do obchodu

#7 Gallet FMOM 201 (od 59 €)

Najlepšia lacná mikrovlnná rúra


 Recenzia Gallet FMOM 201  Jednoduchý štýl, praktickosť a predovšetkým funkčnosť sú základnými vlastnosťami značky Gallet. Mikrovlnná rúra Gallet FMOM 201 vyzerá ako „obyčajná“ mikrovlnka, na akú sú spotrebitelia dlhé roky zvyknutí – teda biele prevedenie a jednoduché mechanické ovládanie otočnými kolieskami. Taktiež poskytuje „iba“ klasické funkcie mikrovlnky – ohrev v rôznych stupňoch výkonu a rozmrazovanie.

Vo svojej cenovej kategórii však vyniká hlavne väčším objemom – 20 litrov (iné značky majú cca 17-18 litrov) a tak sa do nej zmestí riad do priemeru 25,5 cm. Vybrať si môžete jeden z 5 stupňov výkonu, až do štandardných 800W.

Spotrebitelia si pochvaľujú predovšetkým rýchlosť a rovnomernosť ohrevu, praktické ovládanie, ktoré je ideálne aj pre staršie osoby, a keďže je madlo umiestnené priamo na dvierkach, nehrozí žiadne zasekávanie otváracieho tlačidla, ako to pri niektorých modeloch býva zvykom.

Kľúčové technické parametre: Vnútorný objem – 20 l | Max. priemer taniera – 25,5 cm | Výkon mikrovĺn – 800 W | Počet stupňov výkonu – 5 | Rozmery v cm (VxŠxH) – 26 × 43,5 × 36 cm | Hmotnosť – 12,07 kg

Čo sa nám páči

 • klasická výkonná mikrovlnka
 • rýchly ohrev
 • vnútorný objem – 20 l
 • madlo na dvierkach
 • jednoduché mechanické ovládanie
 • nízka cena
 • záruka predĺžená na 3 roky

Čo sa nám nepáči

 • vnútorný priestor pri otvorení nie je osvetlený (svieti iba pri ohreve)
 • bez displeja s hodinami
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.4 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 59 €
Prejsť do obchodu
 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Samsung F300G MS23F301TAS
Objem: 23 l
Tanier: 28 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE

[usr 5 text="true" tooltip="true"]86 € Čítať recenzie
#2Electrolux EMS 30400 OX
Objem: 24 l
Tanier: 31,5 cm
Výkon: 900 W
Gril: ÁNO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]149 € Čítať recenzie
#3Whirlpool MWP 3391 SX
Objem: 33 l
Tanier: 36 cm
Výkon: 1000 W
Gril: ÁNO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]259 € Čítať recenzie
#4Electrolux EMS 21400 S
Objem: 18,5 l
Tanier: 27 cm
Výkon: 800 W
Gril: ÁNO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]85 € Čítať recenzie
#5ETA Klasico 1208
Objem: 20 l
Tanier: 25,5 cm
Výkon: 700 W
Gril: NIE
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]72 € Čítať recenzie
#6Sencor SMW 5217SL
Objem: 17 l
Tanier: 24 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]67 € Čítať recenzie
#7Gallet FMOM 201
Objem: 20 l
Tanier: 25,5 cm
Výkon: 800 W
Gril: NIE
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]59 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej mikrovlnnej rúry. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej mikrovlnnej rúry na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin