Najlepšie varné kanvice na indukciu: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

kanvica na indukciu
Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie varné kanvice na indukciu? Ak uvažujete o tom, že kuchynskú výbavu rozšírite o šikovnú štýlovú kanvicu, máme pre vás niekoľko dobrých rád, aby bol nákupný proces čo najjednoduchší.

Varné kanvice sa síce s príchodom rýchlovarných kanvíc dostali do úzadia, no ich popularita je opäť na vzostupe. Varenie na indukčnej varnej doske sa totiž hrdí rýchlosťou a energetickou úspornosťou, a preto sa aj o varných kanviciach na indukciu hovorí ako o úspornejšom variante. V ich prospech hovorí tiež dlhá životnosť, nízka kazivosť v porovnaní s elektrickými kanvicami a dizajn, ktorý poteší nejedného milovníka estetiky. Takže – ako vybrať varnú kanvicu na indukciu a ktorých detailom venovať pozornosť? To najdôležitejšie sa dozviete z nasledujúceho sprievodcu. Ak sa pri výbere nechávate inšpirovať skúsenosťami iných, neprehliadnite ani dostupné testy a recenzie varných kanvíc na indukciu. Najobľúbenejšie kanvice s dobrými hodnoteniami sa dostali aj do nasledujúceho rebríčka.

Najlepšie varné kanvice na indukciu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tefal K2481574
✔️ Na všetky typy varných dosiek vrátane indukčných
✔️ Odolná nerezová oceľ
✔️ Píska pri dosiahnutí bodu varu
✔️ Silná ergonomická rukoväť
✔️ Objem až 2,7 l
📌 od 39 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Tescoma Corona

Náš víťaz
✔️ Vynikajúca na prípravu čaju, kávy, horúcej vody
✔️ Masívne dno
✔️ Z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a odolného plastu
✔️ Vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukčných
✔️ Objem 2 l
📌 od 55 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Florina Nerezový čajník Natura Line

✔️ Z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele
✔️ Odolná voči škrabancom a hrdzaveniu
✔️ Objem 2,3 l
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Na všetky typy varných dosiek vrátane indukčných
📌 od 25 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Hario Buono VKB-120HSV

✔️ Špeciálne navrhnutá na prípravu kávy v dripperi
✔️ Z odolnej nerezovej ocele
✔️ Zaujímavý dizajn
✔️ Objem 1,2 l
📌 od 57 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Lamart LT7006 ARGENT

Najlacnejšia kanvica na indukciu
✔️ Telo z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele
✔️ Madlo z odolného plastu
✔️ Vybavená píšťaľkou
✔️ Objem až 3 l
✔️ Pre všetky typy sporákov vrátane indukčného
📌 od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6ORION Wooden

Veľký objem, retro dizajn
✔️ Luxusný čajník/kanvica s odklápacou píšťalkou
✔️ Z kvalitného nerezu v modernom dizajne
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Objem až 2,9 l
📌 od 29 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať varnú kanvicu na indukciu

Neelektrická varná kanvica je jednoduchým riadom, ktorý zabezpečuje ohrievanie vody priamo na varnej doske alebo sporáku, podobne ako hrniec. Nie všetky varné kanvice sú však vhodné na každý druh varnej plochy. Ak varíte na indukcii, už isto viete, že tento typ ohrevu funguje iba s hrncami a panvicami, ktoré majú feromagnetické dno. Táto požiadavka musí byť splnená aj pri varných kanviciach určených na ohrev vody. Je možné, že si s novou indukciou porozumie aj staršia kanvica, ktorú ste už dávnejšie odložili do komory. Avšak, ak si chcete kúpiť varnú kanvicu, ktorá vám bude vyhovovať objemom, farebnosťou a prevedením, zíde sa mať prehľad v dostupných možnostiach.

Kanvica vs. rýchlovarná kanvica: Ktorá zohrieva vodu rýchlejšie?

Indukčná varná doska je považovaná za energeticky úspornejšie riešenie v porovnaní s varnými doskami, ktoré fungujú na inom princípe. Pri indukčnom varení sa využíva elektromagnetické pole, ktoré vzniká medzi dnom hrnca a cievkou ukrytou pod sklom varnej dosky. Pole vzniká až po položení hrnca/kanvice na varnú dosku, nedochádza k žiadnemu zahrievaniu vopred a straty na energiách sú tak minimálne.

Varenie na indukčnej doske je navyše prekvapivo rýchle, keďže prenos tepla je zacielený iba na dno nádoby s minimálnymi stratami do okolia. Indukčná varná doska tak dokáže dostať vodu do varu v rovnakom čase ako rýchlovarná kanvica, no často aj ešte rýchlejšie.

Je dobré vedieť …

Hoci sú rýchlovarné kanvice so zapojením do elektrickej siete jedným z najobľúbenejších druhov malých kuchynských spotrebičov, ohrev vody do bodu varu vo varnej kanvici na indukciu môže byť v niektorých prípadoch ešte rýchlejší. Kratší čas ohrevu potom znamená aj nižšie nároky na spotrebu energiu.

Varná kanvica na indukciu – prečo je dobrou voľbou?

 • Varná kanvica na indukciu je vyrobená s feromagnetickým dnom, čo znamená, že dokáže s varnou doskou „komunikovať“. Okrem toho ju však môžete použiť na plynový sporák a sklokeramickú varnú dosku.
 • Varná kanvica na indukciu nevyžaduje zapojenie do elektrickej siete. Nezaberá trvalé miesto na kuchynskej linke.
 • Vodu zohrieva na varnej zóne. Vodná para tak uniká priamo do digestora a nespôsobuje vlhnutie okolitých závesných kuchynských skriniek.
 • Kvalitná varná kanvica je vyrobený z prvotriednych materiálov a ponúka dlhú životnosť. Niektoré elektrické rýchlovarné kanvice trpia kazivosťou už po pár rokoch používania.
 • V ponuke sú varné kanvice na indukciu s väčším objemom než priemerné rýchlovarné kanvice. Rodinný objem neraz dosahuje 2,5 – 3 l.
 • Varné kanvice oslovia milovníkov tradičného, moderného, rustikálneho aj retro štýlu. Do čajového / kávového rituálu vnášajú estetický dojem.
 • Varné kanvice na indukciu sú určené na ohrev vody. Niektoré nesú označenie čajník na indukciu (vybavené sitkom), na varenie kávy na indukčnej dosky sú vhodné moka kanvice s feromagnetickým dnom.

Výhody varnej kanvice na indukciu

 • Nízka poruchovosť, žiadne elektrické komponenty
 • Bez zapojenia do elektrickej siete
 • K dispozícii aj veľké rodinné objemy kanvíc
 • Jednoduché používanie a čistenie
 • Zvyčajne je vhodná na všetky druhy varných dosiek a sporákov
 • Atraktívne dizajny a detaily

Nevýhody varnej kanvice na indukciu

 • Po dosiahnutí bodu varu sa sama nevypne (upozorňuje pískaním)
 • Nedisponuje smart technológiami a funkciami
 • Niektoré modely vyžadujú naplnenie minimálne do polovice objemu

Objem varnej kanvice na indukciu

Objem varných kanvíc na indukciu sa pohybuje v rozpätí cca od 1 do 3 litrov. Veľkosť kanvice voľte podľa počtu členov domácnosti alebo kancelárie. Vychádzať môžete napríklad z počtu ranných šálok teplých nápojov. Niektoré varné kanvice majú v návode na používanie uvedenú podmienku naplnenia aspoň do polovice objemu, preto nekupujte zbytočne veľkú kanvicu, ak ráno varíte čaj pre dvoch ľudí. Zároveň sledujte v popise produktu informáciu, aký je celkový objem kanvice a koľko vody maximálne do nej môžete naliať. Ryska vyznačujúca maximum vody nesiaha po hrdlo kanvice.

varná kanvica

Materiál varnej kanvice na indukciu

Varné kanvice na indukciu sa najčastejšie vyrábajú z nerezovej ocele a liatiny. Oba materiály patria k osvedčeným z pohľadu trvácnosti, odolnosti a schopnosti rovnomerne viesť teplo. Azda najdôležitejšia je podmienka feromagnetického dna. Kanvice vhodné na indukčnú varnú dosku majú na sebe graficky symbol zatočenej cievky.

Povrchová úprava kanvice nadobúda rôzne prevedenia. Obľúbené sú nadčasové lesklé kanvice, matné kanvice odolné voči odtlačkom, no aj kanvice na indukciu so smaltovaným povrchom, vďaka ktorému môžu mať rozmanité vzory a niesť na sebe bodky, pásiky, kvety a ďalšie vintage a retro motívy.

Dôležitou súčasťou varnej kanvice je rukoväť. Medzi požadované vlastnosti patrí dobre zvládnutá ergonómia, tepelné izolovanie od tela kanvice a protišmykovosť. Môže byť kovová potiahnutá silikónovou vrstvou, drevená alebo plastová. Súčasťou rukoväte býva tlačidlo pre pohodlné odklopenie píšťalky umiestnené tak, aby nedošlo k popáleniu alebo obareniu.

Užitočná výbava varnej kanvice na indukciu

Už isto tušíte, že varná kanvica predstavuje istý návrat k tradičnému vareniu vody. Pískajúca kanvica sa z kuchyne ozývala pri každej návšteve u babičky. Ani na súčasných kanviciach netreba hľadať moderné technológie. Lákajú na jednoduchosť, užitočnosť a v spojení s ohrevom na indukčnej varnej doske aj na rýchly ohrev vody. Pri pohľade na výbavu preto najčastejšie nájdete vyberateľné sitko (ak ide o kanvicu na varenie čaju), integrovanú píšťalku, ktorá sa rozozvučí pri dosiahnutí varu vody a tlačidlo na rukoväti, ktorým sa odníma píšťalka hrdla kanvice.

Nároky na čistenie

Ako sa varnú kanvicu na indukciu starať? Ide o riad, ktorý nemá žiadne elektrické obvody, teda môže prísť do kontaktu s vodou pri umývaní. Najčastejšie sa umýva ručne, niektoré modely je možné vložiť aj do umývačky riadu. Keďže každá kanvica prichádza do kontaktu s vodou, z ktorej sa varením vyzrážavajú zlúčeniny minerálov, skôr či neskôr sa objaví vrstva vodného kameňa.

Na odvápnenie postačí naliať do varnej kanvice vodu s octom v pomere 1:1 a zohriať (pozor, nedosiahnuť bod varu). Octovú vodu nechajte pôsobiť 2 – 3 hodiny, kým sa vodný kameň nerozpustí. Následne kanvicu niekoľkokrát opláchnite vodou. Špeciálnu starostlivosť si zaslúži tiež užšie hrdlo kanvice. Najlepšie naň dosiahnete kefkou. Nezabudnite pravidelne čistiť dno kanvice, aby sa na ňom nezachytili nečistoty, ktoré by mohli poškriabať aj samotnú varnú dosku.

Ceny varných kanvíc na indukciu

Koľko zaplatíte za kvalitnú varnú kanvicu na indukciu?

Varné kanvice na indukciu do 30 eur

Základné varné kanvice na indukciu nestoja veľa, a pritom si svoju úlohu spĺňajú tak, ako sa od nich očakáva. Bežné používanie zvládajú veľmi dobre, výber z objemov a dizajnov je taktiež pomerne široký. Slabinou môže byť v niektorých prípadoch tenšie dno alebo prevedenie rukoväte, preto si pri výbere pozorne skontrolujte dostupné recenzie varných kanvíc.

Varné kanvice na indukciu od 30 do 60 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálnej najpredávanejšie varné kanvice na indukciu. Pomery cena/kvalita a cena/výkon sú na slušnej úrovni. Potešia atraktívnym dizajnom – moderným aj tradičným. Medzi ich prednosti patrí precízne spracovaná rukoväť a zosilnené dno s ešte lepšími termoakumulačnými vlastnosťami.

Varné kanvice na indukciu od 60 eur

Hľadáte originálnu výbavu do kuchyne, ktorá na seba okamžite strhne pozornosť? V tejto cene zaujmú dizajnérske kúsky od renomovaných výrobcov. Presvedčia prevedením, odolnosťou a prémiovými materiálmi.

Najlepšie značky varných kanvíc na indukciu

V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené varné kanvice na indukciu.

 • Tefal – Kuchynské domáce spotrebiče, riady a pomôcky značky Tefal patria medzi obľúbené a rokmi overené. Elegantná kanvica na indukciu Tefal je z leštenej nehrdzavejúcej ocele a disponuje systémom ľahkého otvárania a zatvárania. Objem až 2,7 l.
 • Tescoma – Český výrobca kuchynských potrieb má na svojom konte obľúbenú kanvicu na indukciu z nerezovej ocele, ktorá je vybavená bezdotykovým ovládaním a rukoväťou zo žiaruvzdorného plastu.
 • Hario – Japonskú značku Hario pozná nejeden milovník kávy. Zakladá si na precíznom spracovaní a prvotriednych materiáloch. Špeciálne tvarovaný výtok umožňuje nalievať horúcu vodu s absolútnou presnosťou.
 • Lamart – Varné kanvice na vodu od značky Lamart potešia dobrou cenovou dostupnosťou a univerzálnym dizajnom.
 • Orion – Popredný český veľkoobchod pôsobiaci v oblasti domácich potrieb má v ponuke niekoľko šikovných čajníkov vhodných na indukčnú varnú dosku s príjemným dizajnom.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tefal K2481574
✔️ Na všetky typy varných dosiek vrátane indukčných
✔️ Odolná nerezová oceľ
✔️ Píska pri dosiahnutí bodu varu
✔️ Silná ergonomická rukoväť
✔️ Objem až 2,7 l
📌 od 39 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Tescoma Corona

Náš víťaz
✔️ Vynikajúca na prípravu čaju, kávy, horúcej vody
✔️ Masívne dno
✔️ Z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a odolného plastu
✔️ Vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukčných
✔️ Objem 2 l
📌 od 55 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Florina Nerezový čajník Natura Line

✔️ Z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele
✔️ Odolná voči škrabancom a hrdzaveniu
✔️ Objem 2,3 l
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Na všetky typy varných dosiek vrátane indukčných
📌 od 25 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Hario Buono VKB-120HSV

✔️ Špeciálne navrhnutá na prípravu kávy v dripperi
✔️ Z odolnej nerezovej ocele
✔️ Zaujímavý dizajn
✔️ Objem 1,2 l
📌 od 57 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Lamart LT7006 ARGENT

Najlacnejšia kanvica na indukciu
✔️ Telo z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele
✔️ Madlo z odolného plastu
✔️ Vybavená píšťaľkou
✔️ Objem až 3 l
✔️ Pre všetky typy sporákov vrátane indukčného
📌 od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6ORION Wooden

Veľký objem, retro dizajn
✔️ Luxusný čajník/kanvica s odklápacou píšťalkou
✔️ Z kvalitného nerezu v modernom dizajne
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Objem až 2,9 l
📌 od 29 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin