Najlepšie rýchlovarné kanvice: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie rychlovarné kanvice
Rýchlovarná kanvica je dnes súčasťou takmer každej domácnosti. Môže sa zdať, že vybrať tú správnu nie je nič náročné. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie rýchlovarné kanvice? Nie je kanvica ako kanvica, a preto vám bližšie predstavíme niekoľko dobre hodnotených kanvíc, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá je pre vás ideálna.

Ide o bežnú súčasť kuchyne. To však neznamená, že by sme mali kúpiť prvú rýchlovarnú kanvicu, ktorá nám „skočí do cesty“. Môžeme si zadovážiť vysnívaný dizajn, či už moderný, tradičný alebo s retro nádychom. Zaujímať by nás mala veľkosť kanvice a jej príkon, s ktorým úzko súvisí aj rýchlosť ohrevu vody. Kvalitné rýchlovarné kanvice však už dokážu aj čosi naviac – umožňujú zvoliť teplotu, na ktorú sa má voda zohriať a niektoré modely dostali do výbavy smart funkcie, čo znamená, že ich môžete ovládať aj na diaľku.

Prešli sme recenzie rýchlovarných kanvíc a našli v nich niekoľko tipov, ktoré pútajú pozornosť a svojím prevedením patria medzi vyhľadávané modely. Pre nás vyšla z hodnotenia ako najlepšia Tescoma PRESIDENT, ale na päty jej šliape Electrolux EEWA 7700. Poďme si teda predstaviť našich favoritov a ich konkurentov.

Najlepšie rýchlovarné kanvice podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenieOrientačná cena 
#1Najlepšia z porovnania
Tescoma PRESIDENT
Objem: 1,7 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 € Čítať recenzie
#2Alternatíva víťaza
Electrolux EEWA 7700
Objem: 1,7 l
Príkon: 2400 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 € Čítať recenzie
#3Kvalitné prevedenie
Bosch Styline TWK 8611P
Objem: 1,5 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]78 € Čítať recenzie
#4Obľúbený produkt
Concept RK 4065
Objem: 1,8 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 € Čítať recenzie
#5DeLonghi KBOV 2001
Objem: 1,7 l
Príkon: 2000 W
Regulácia teploty: nie

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]70 € Čítať recenzie
#6Cena / výkon
Xiaomi Mi Smart Kettle Pro
Objem: 1,5 l
Príkon: 1800 W
Regulácia teploty: áno

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]45 € Čítať recenzie
#7Najlepšia lacná konvica
Sencor SWK 1785BK
Objem: 1,7 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: nie

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]16 € Čítať recenzie

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Väčšina z nás má skúsenosti s rýchlovarnými kanvicami skutočne bohaté. Najčastejšie ich vyberáme podľa objemu / veľkosti a vonkajšieho dizajnu. Vidíme ju predsa každý deň, má svoje stabilné miesto na kuchynskej linke, preto v prípade rýchlovarnej kanvice nemožno zanedbať ani vzhľad. Okrem toho, by sme sa však mali orientovať aj na ďalšie dôležité vlastnosti – materiálové prevedenie, funkčnosť a príkon. Máte za sebou niekoľko lacných modelov? Neviete, akú rýchlovarnú kúpiť, aby vydržala viac ako 2 roky? Dajte si tento krát na výbere záležať a uvidíte, že rannú šálku kávy alebo čaju bude s kvalitnou rýchlovarnou kanvicou radosť pripravovať.

ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Materiálové prevedenie

Plastové kanvice sú síce lacnou voľbou, veľa vody s nimi však neprevaríte. Zvyčajne vydržia zákonom stanovenú záručnú dobu a môžete sa nanovo poobhliadať po novom kúsku. Nie je ničím nezvyčajným, ak prvé týždne cítite štipľavý zápach pri zohrievaní plastu. O nezávadnosti vody v tom momente pravdepodobne začnete pochybovať.

Kvalitnejšie modely sú vyrobené zo skla, keramiky, kovu alebo nerezovej ocele. Lepšie vedú aj udržujú teplo, vyzerajú elegantne s citom na detail, mnohokrát sa v jednej kanvici snúbi viac prémiových materiálov.

 • Nerezové kanvice sa vyznačujú dlhou životnosťou a jednoduchým udržiavaním v čistote. Skvelo sa hodia do moderných kuchýň.
 • Kanvice zo skla sú skvelým estetickým doplnkom. Vidíte, ako voda vrie. Pozor však na rozbitie, čistenie vodného kameňa a odtlačky prstov – sú náročnejšie na údržbu.
 • Keramické kanvice patria k najťažším modelom, no vyzerajú výborne. Natrafíte aj na krásne retro kúsky, v ktorých sa spája duch minulých rokov s pokročilými technológiami súčasnosti. Výhodou je veľmi nízka hlučnosť, nevýhodou vyššia cena.

Veľkosť/Objem rýchlovarnej kanvice

Rýchlovarnú kanvicu vždy vyberajte podľa počtu ľudí, ktorí ju budú naraz používať. Je totiž rozdiel, ak si ráno varíte jednu šálku kávy, alebo ak naraz pripravujete 4 – 5 horúcich nápojov. Objemy malých cestovných kanvíc začínajú na 0,3 – 0,4 l, naopak veľké, ktoré nájdu využitie v kanceláriách, majú objem aj 3 litre. Medzi najpredávanejšie rýchlovarné kanvice patria tie s objemom 1,2 – 1,7 l . Táto veľkosť je ideálna aj z hľadiska hmotnosti kanvice, ktorá je naplnená po maximum (MAX). Nezabúdajte, že s rastúcim objemom rastie aj príkon rýchlovarnej kanvice, preto je zbytočné kupovať veľkú kanvicu, ak ju nebudete využívať naplno. Okrem toho je dôležité si všimnúť minimálne možné naplnenie – rysku MIN.

Príkon a ohrevné teleso

Príkon rýchlovarnej kanvice nehovorí len o spotrebe elektrickej energie, ale aj o rýchlosti, za ktorú dokáže kanvica priviesť vodu do varu. Platí, že čím je vyšší príkon, tým je tento čas kratší. Interval príkonu dostupných modelov je široký – od 600 – 3000 W. Pre kanvice s objemom 1,7 l treba rátať s príkonom 1800 – 2200 W. Príkon však nie je jediný faktor, ktorý vstupuje do hry. Testy rýchlovarných kanvíc (napr. dTest) už viackrát potvrdili, že kanvice s rovnakým príkonom mali odlišné časy, kedy voda dosiahla bod varu. Rozhoduje totiž aj materiál a jeho termoizolačné vlastnosti, objem, či schopnosť udržiavať teplotu.

Okrem príkonu sa budete isto zaujímať aj o vykurovacie teleso – to môžete byť

 • viditeľné (vykurovacia špirála) – rýchlejší ohrev, no komplikovanejšie čistenie od vodného kameňa.
 • ukryté (zabudované v spodnej časti) – odpadá komplikované čistenie, no o niečo sa predlžuje čas ohrevu. Okrem vody však v pokročilých kanviciach môžete zohrievať aj inú tekutinu ako vodu.

moderná rýchlovarná kanvica

Vzhľad

Rýchlovarná kanvica je presne tým spotrebičom, ktorý používate každý deň a určite ho neschovávate do kuchynskej skrinky. Je na očiach a jednoznačne ide o to, aby sa vám páčil, bol podľa vášho vkusu a ladil s ostatnými spotrebičmi. Vonkajšie prevedenie by však nemalo prebíjať účelnosť a objem vhodný pre vašu domácnosť.

Základňa rýchlovarnej kanvice

Spolu s napájacím káblom sa základňa stará o prívod elektrickej energie do kanvice, a teda o ohrev vody. V súčasnosti prevažuje už aj pri lacnejších kanviciach tzv. otočná základňa (360°), pri ktorej nezáleží, ako kanvicu osadíte na základňu – správny je každý smer. Manipulácia je tak výrazne jednoduchšia a šetríte cenné sekundy, ktoré ste v minulosti strácali pri hľadaní presnej polohy. Pokročilé modely majú na základni navyše aj ovládanie, ktorým je možné nastaviť presnú teplotu zohrievanej vody.

Bezpečnostné prvky

Rýchlovarná kanvica na svoju činnosť upozorňuje jednak svetelným indikátorom a tiež aj postupne sa zvyšujúcou hlučnosťou. Pre vašu bezpečnosť by však mali byť jej súčasťou aj bezpečnostné prvky, napr.:

 • poistka proti chodu naprázdno,
 • automatické vypnutie pri dosiahnutí 100°C, resp po dosiahnutí nastavenej teploty,
 • poistka proti prehriatiu – pri opakovanom varení vody treba niekedy pár minúť počkať, aby bolo možné kanvicu znova zapnúť,
 • ak je kanvica nesprávne umiestnená na základni, nezapne sa,
 • zlepšená termoizolácia kanvice, aby ste sa priamo nepopálili,
 • bezpečne uzatvárateľné veko, ktoré sa neotvorí počas nalievania horúcej vody (voda ide iba cez “zobáčik”), ani vtedy, keď spadne na zem.

Funkcie – aj rýchlovarné kanvice idú s dobou

Prečo by kanvica mala iba zohrievať vodu do varu? Je to síce jej hlavná a často využívaná funkcia, veľmi obľúbenými sa za posledné roky stali kanvice, u ktorých je možnosť regulovať teplotu – teda nastaviť presne tak, ako potrebujete – či to bude 90°C, 60°C alebo 40°C, ak pripravujete čaj alebo mlieko pre bábätko. V niektorých môžete dokonca variť rovno aj čaj a ich filtre sú natoľko účinné, že ani kúsok zo sypanej čajovej zmesi nepretečie do šálky.

Ďalšia zaujímavá je funkcia KeepWarm, ktorá po istú dobu zabezpečí dosiahnutú teplotu. V sklených kanviciach je zase veľmi efektné postupné menenie farby, podľa dosiahnutej teploty. Na trhu sú dokonca už aj modely, ktoré nemajú žiadne tlačidlo. Tieto SMART kanvice totiž riadite prostredníctvom smartfónu cez BlueeTooth, ak ste v blízkosti, či dokonca prostredníctvom Wi-Fi. Myslíme si však, že ani takéto “pohodlné riešenie” vodu do kanvice nedokáže naliať za vás 🙂

Ceny rýchlovarných kanvíc

Cena rýchlovarnej kanvice je ukazovateľom mnohých parametrov. Súvisí s dobrým menom značky, kvalitou konštrukcie, materiálov, ale aj komponentov, ktoré nie sú voľným okom viditeľné. Určite budete uvažovať inak, ak máte v pláne kúpiť kanvicu do spoločnej kuchynky na pracovisku, kde sa kladie dôraz na objem, ale zároveň aj nízku cenu a inak, ak si kupujete štýlový kúsok do svojej novej kuchyne, z ktorého chcete mať radosť.

✅ Rýchlovarné kanvice do 20 €

Najlacnejšie rýchlovarné kanvice si môžete obstarať už za cenu nižšiu ako 5 €! Nemožno však od nich očakávať kvalitu ani životnosť. V cene od 15-20 € však už nájdete viacero praktických modelov, ktoré s ohrievaním vody na bod varu nemajú žiadny problém. Nájdete tu klasické plastové, ale aj zaujímavé nerezové prevedenia. Vhodné pre menej náročných spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú praktickosť a jednoduchosť pred inováciami.

✅ Rýchlovarné kanvice do 50 €

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie rýchlovarné kanvice s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita. V skutočne bohatej ponuke sú nielen dizajnovo minimalistické produkty, ale aj štýlové retro kanvice s vintage dizajnom. Tie lepšie z nich umožňujú nastaviť teplotu, na ktorú má byť voda zohriata (využijete to napr. pri príprave niektorých druhov čaju, ohreve vody pre dojčenskú stravu, …).

✅ Rýchlovarné kanvice od 50 €

Náročný spotrebiteľ, ktorý hľadá výnimočné prevedenie, zavíta aj medzi kanvice s cenou vyššou ako 50 €. K ich prednostiam patrí vyššia životnosť, vysoký výkon, odolnosť voči poškodeniu a šikovné technológie (vrátane smart funkcií), ktoré aj z „obyčajnej“ rýchlovarnej kanvice urobia zaujímavý prvok modernej domácnosti.

Najlepšie značky rýchlovarných kanvíc

V porovnaní s inými spotrebičmi, výroba rýchlovarnej kanvice nie je náročná. Aj z tohto dôvodu sú na našom trhu tisícky rozmanitých produktov, z ktorých isté percento, najmä od neznámych výrobcov, vykazuje vady, krátku životnosť, či dokonca sú nebezpečné na používania.

Aké nároky si kladiete na kvalitnú rýchlovarnú kanvicu? Za nás máme jasno: spoľahlivý výkon (teda rýchly ohrev vody), dostatočný objem (presne pre potreby domácnosti / kancelárie), materiál s dobrou životnosťou (plast, ktorý je nezávadný a nedeformuje sa; nerez, ktorý vyzerá dlhé roky ako nový) a funkčné bezpečnostné prvky, ktoré dohliadajú na správny chod kanvice. Dali sme preto dohromady zoznam výrobcov, ktorí majú na svojom konte kvalitné produkty a dobré hodnotenia získavajú aj v testoch rýchlovarných kanvíc.

 • Catler – Tieto kanvice budú aj napriek minimalistickému dizajnu ozdobou kuchyne. Moderné prevedenie, funkcia regulácie teploty, dlhá životnosť.
 • DeLonghi – DeLonghi kanvice patria pre svoje sofistikované a elegantné prevedenie k vyhľadávaným produktom. Väčšina z nich ponúka objem 1,7 l a výkon 2000 W.
 • ETA – Tento tradičný výrobca domácich spotrebičov tiež stavil na eleganciu v spojení s rýchlym ohrevom vody. Drahšie modely disponujú zvukovými a svetelnými indikátormi, nechýba ani postupná regulácia teploty vody.
 • Bosch – Čistý dizajn, prevaha nerezu a dôraz na vysoký výkon. Nemecká značka Bosch má vo svojom portfóliu kvalitné rýchlovarné kanvice, ktoré potešia najmä majiteľov moderných kuchýň.
 • Kenwood – Máte radi značku Kenwood? Ak vlastníte Kenwood robot a chcete k nemu „do partie“ aj podobne zladenú rýchlovarnú kanvicu, je šanca, že presne takú aj nájdete.
 • Concept – Ak hľadáte dobrú kvalitu za primeranú cenu, potom neprehliadnite rýchlovarné kanvice zn. Concept. Nezaostávajú za konkurenciou v podobnej cenovej relácii a majú potenciál zaujať (najmä kanvice od 25 € sú dobre zvládnuté).
 • Sencor – Bohatý výber cenovo dostupnejších rýchlovarných kanvíc v rôznych veľkostiach a farebnom prevedení. Od jednoduchých kanvíc z plastu, až po dobre spracované nerezové modely.
 • Xiaomi – Na prvý pohľad minimalistický dizajn kanvíc Xiaomi predbehol v predajnosti aj konkurenciu. Ide o kanvice so smart funkciami, ktoré môžete ovládať aj cez smartfón na diaľku.
 • Klarstein – Kvalitné rýchlovarné kanvice v netradičnom dizajne potešia kupujúcich s dobrým vkusom. Zaujímavé prevedenie v tvare čajníka.
 • Philips – O niečo drahšie kanvice v precíznom spracovaní sprevádzajú pozitívne hodnotenia zo zahraničia a tiež aj dobré výsledky v testoch kanvíc (napr. Haus & Garten test, hodn. 1,2, 1. miesto z 8 pre model Philips HD9350/90)
 • Orava – V ponuke zn. Orava nájdete nielen základné plastové rýchlovarné kanvice, ale aj niekoľko moderných nerezových kanvíc s dôrazom na zaujímavý farebný detail.

TOP rýchlovarné kanvice

# DeLonghi KBOV 2001

Najštýlovejšia retro rýchlovarná kanvica na trhu

 VÍŤAZ ZAHRANIČNÝCH TESTOV   Recenzia DeLonghi KBOV 2001  Prvé, čo vám udrie do očí je vintage dizajn rýchlovarnej kanvice DeLonghi KBOV 2001. Práve dizajnom je taká jedinečná a očarujúca a nie náhodou sa dostala medzi najpredávanejšie rýchlovarné kanvice na trhu.

V tomto prípade nejde len o fádny domáci spotrebič, ale štýlový doplnok do kuchyne. DeLonghi kanvica má objem 1,7 l, takže je vhodná na prípravu viacerých nápojov naraz, alebo celého džbánu voňavého čaju alebo kávy.

Kanvica je vyrobená z kovových materiálov, ktoré sú odolné a kvalitné. Samozrejmosťou je aj vyberateľný filter, automatické vypínanie, ktoré funguje pri zohriatí vody, ale aj v prípade, že kanvica nesedí správne (základňa otočná o 360 °) na základni alebo príde k prehriatiu. Z praktického hľadiska potešia aj protišmykové nožičky a úložný priestor na kábel.

Samozrejmosťou je aj ukazovateľ hladiny vody, aby ste vedeli, aký objem idete zohrievať. Keďže ide o kovovú kanvicu je trošku hlučnejšia, ako sklenené či plastové. Aj keď má rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV 2001 len štandardné funkcie, je moderná, štýlová, kvalitná a spoľahlivá.

Príkon: 2000 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • dizajn
 • výkon (vysoký príkon: 2000 W)
 • údržba
 • výborné hodnotenia v nemeckých testoch kvality

Čo sa nám nepáči

 • hlučnosť
 • cena

Orientačná cena: od 70 €

Prejsť do obchodu

# Bosch Styline TWK 8611P

Najlepšia rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty

 Recenzia Bosch Styline TWK 8611P  Medzi najlepšie rýchlovarné kanvice môžeme zaradiť aj Bosch TWK8611P. Kanvica je vyrobená prevažne z nerezu, je nenáročná na údržbu a má jednoduchý a elegantný dizajn. Tento model určite patrí k tým najkvalitnejším na trhu čo sa odráža aj na cene. Treba ale povedať, že v tomto prípade cena zodpovedá výkonu a kvalite.

Bosch TWK8611P má objem 1,5 l, takže je vhodná aj pre väčšiu rodinu. Za veľké plus možno považovať rýchlosť ohrevu vodu. S príkonom 2400 W bude voda zohriata skutočne rýchlo, ale zároveň má aj vyššiu spotrebu energie. Hmotnosť kanvice je 1,6 kg, čo je viac ako býva zvykom a mali by ste s tým počítať.

Ak sa pri dostupných strong>recenziách rýchlovarných kanvíc zameriavate na bezpečnosť, Bosch TWK8611P vám bude určite vyhovovať, aj keď sa nijako nevymyká štandardom. Je vybavená bezpečnostnou poistkou aj poistkou proti prehriatiu a automatickým vypínaním. Predsa len má ale niečo, čo zatiaľ nebýva v bežnej výbave a to je regulácia teploty. Táto funkcia poteší každého, kto si na prípravu teplých nápojov skutočne potrpí. Niektoré totiž vyžadujú teplotu nižšiu ako 100° a kanvica vám umožní nastaviť až 4 rôzne stupne teploty. Bonusom je to, že dokáže udržať vodu zohriatu cca 30 minút vďaka funkcií KeepWarm.

Rýchlovarná kanvica Bosch má filter, ukazovateľ hladiny vody a v základni priestor na kábel.

Príkon: 2400 W
Objem: 1,5 l

Čo sa nám páči

 • nenáročná údržba
 • dizajn
 • rýchlosť ohrevu
 • funkcia regulácie teploty
 • funkcia KeepWarm udrží vodu zohriatu cca 30 minút

Čo sa nám nepáči

 • vyššia spotreba energie
 • hmotnosť 1,6 kg

Orientačná cena: od 78 €

Prejsť do obchodu

# DeLonghi KBJ 2001

Najštýlovejšia dizajnová rýchlovarná kanvica s chrómovými prvkami

 Recenzia DeLonghi KBJ 2001  Patríte k ľudom, ktorí nechcú len obyčajný domáci spotrebič? DeLonghi KBJ 2001 je praktická a funkčná rýchlovarná kanvica, ktorá plní svoj účel, ale zároveň vás očarí svojím netradičným dizajnom. Kanvica je vyrobená z plastu, ktorý je ale odolný a vyzerá skvele, čomu dopomáhajú aj chrómované detaily.

Veľkorysý objem 1,7 l je vhodný pre prípravu teplých nápojov pre celú rodinu alebo väčší kolektív. Samozrejme nechýba ani ukazovateľ hladiny vody, aby ste zohrievali také množstvo, aké potrebujete a nemuseli ste zbytočne dlho čakať. Rýchlovarná kanvica DeLonghi KBJ 2001 s príkonom 2000W má relatívne rýchly ohrev a primeranú spotrebu.

Základňa kanvice je otočná 360° a má protišmykové nožičky pre vyššiu bezpečnosť pri manipulácií. Kanvica sa automaticky vypne, ak voda dosiahne bod varu, nie je správne nasadená na základňu alebo pri prehriatí.

DeLonghi KBJ 2001 je cenovo dostupný dizajnový kúsok, ktorý je zároveň funkčný a praktický.

Príkon: 2000 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • originálny dizajn
 • cena
 • rýchlosť ohrevu
 • spotreba energie
 • nízka hlučnosť
 • nízka hmotnosť 0,8 kg

Čo sa nám nepáči

 • väčšie očká na filtri
 • vyrobená z plastu

Orientačná cena: od 62 €

Prejsť do obchodu

# ETA Ela 8598

Jedna z najpredávanejších rýchlovarných kanvíc. Skvelý pomer cena / kvalita

 Recenzia ETA Ela 8598  Eta 8598 Ela to je kvalita za rozumnú cenu. Nerezová kanvica v elegantnom dizajne je určená pre každého, kto chce praktickú a funkčnú kanvicu a až tak si nepotrpí na dizajnové vychytávky a špeciálne funkcie. Tým ale nechceme povedať, že im Eta nedokáže konkurovať.

Rýchlovarná kanvica Eta 8598 Ela má všetko, čo od tohto spotrebiča očakávate – pomerne rýchly ohrev vody a teda aj celkom slušný príkon (2100 W) a primeranú spotrebu energie. Zaradiť ju môžeme skôr do strednej triedy a pomer cena/kvalita je viac ako priaznivý. Rozhodne neurazí ani dizajn, pretože kombinácia farebnej kanvice s nerezom pôsobí decentne a elegantne aj vďaka tvaru kanvice.

Aj táto rýchlovarná kanvica má objem 1,7 l a vďaka veľkej rukoväti sa pohodlne drží aj keď je naplnená vodou na maximum. Samozrejme ani pri tomto modeli nechýba ukazovateľ hladiny vody a odnímateľný filter. Kanvica sa automaticky vypne po tom, ako dosiahne bod varu alebo pri hrozbe prehriatia.

Pokiaľ chcete „normálnu“ rýchlovarnú kanvicu, ktorá spoľahlivo plní svoju funkciu Eta 8598 Ela bude tou správnou voľbou.

Príkon: 2100 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • pomer kvality a ceny
 • dizajn
 • jednoduchá údržba
 • modré podsvietenie, keď je kanvica zapnutá

Čo sa nám nepáči

 • nižšia stabilita v základni pri bode varu
 • pri zohrievaní je pomerne hlučná
 • doba ohrevu vody

Orientačná cena: 30 €

Prejsť do obchodu

# Concept RK 4065

Najlepšie sklenená rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty

 Recenzia Concept RK 4065  Concept RK 4065 je elegantná, sklenená rýchlovarná kanvica s viacerými užitočnými funkciami, ktoré nemá každá. Kanvica je vyrobená z odolného borosilikátového skla a nerezu. Špeciálne sklo odoláva nielen vysokým teplotám, ale aj škvrnám, takže je bezpečné a nenáročné na údržbu podobne ako nerez. Kanvica s objemom 1,8 l a príkonom 2200 W bez problémov obslúži viacero osôb naraz a vďaka číremu sklu presne vidíte, koľko vody zohrievate.

Teraz ale k tomu najzaujímavejšiemu a to je funkcia regulácie teploty. Je pravda, že túto funkciu majú viaceré modely, lenže táto má ešte čosi navyše – LED podsvietenie. Pri teplote 60° svieti zelená, pri 70° modrá, 80° oranžová, 90° ružová a 100° červená farba.

To je práve ten detail, ktorý ju odlišuje od konkurencie a môže byť rozhodujúci, ak u vás zohráva veľkú úlohu aj vzhľad. Navyše má tento model aj funkciu Keep Warm, teda udržiavanie teploty vody. Kanvica sa automaticky vypne pri dosiahnutí požadovanej teploty alebo ak ju vezmete zo základne, vybavená je aj ochranou proti spusteniu bez vody.

Toto všetko môžete získať za prijateľnú cenu zodpovedajúcu strednej triede.

Príkon: 2200 W
Objem: 1,8 l

Čo sa nám páči

 • cena
 • dizajn
 • LED podsvietenie
 • regulácia teploty
 • funkcia Keep Warm

Čo sa nám nepáči

 • veko sa zohrieva
 • užšie hrdlo

CENA: 35 €

Prejsť do obchodu
 ProduktInfoHodnotenieOrientačná cena 
#1Najlepšia z porovnania
Tescoma PRESIDENT
Objem: 1,7 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 € Čítať recenzie
#2Alternatíva víťaza
Electrolux EEWA 7700
Objem: 1,7 l
Príkon: 2400 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 € Čítať recenzie
#3Kvalitné prevedenie
Bosch Styline TWK 8611P
Objem: 1,5 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 5 text="true" tooltip="true"]78 € Čítať recenzie
#4Obľúbený produkt
Concept RK 4065
Objem: 1,8 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: áno

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 € Čítať recenzie
#5DeLonghi KBOV 2001
Objem: 1,7 l
Príkon: 2000 W
Regulácia teploty: nie

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]70 € Čítať recenzie
#6Cena / výkon
Xiaomi Mi Smart Kettle Pro
Objem: 1,5 l
Príkon: 1800 W
Regulácia teploty: áno

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]45 € Čítať recenzie
#7Najlepšia lacná konvica
Sencor SWK 1785BK
Objem: 1,7 l
Príkon: 2200 W
Regulácia teploty: nie

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]16 € Čítať recenzie

Zhrnutie na záver

Vybrali ste si už svojho favorita? U nás vedie aj DeLonghi KBOV 2001, ale Tescoma PRESIDENT je tiež vážnym konkurentom.

DeLonghi KBOV 2001 vyniká svojím dizajnom, ale aj výkonom a kvalitou. V jej prospech hovoria aj viaceré testy kvality. Aj napriek vyššej cene si myslíme, že za to skutočne stojí, pretože ide o spoľahlivého a funkčného spoločníka do kuchyne.

Pokiaľ ale chcete využiť funkciu regulácie a udržiavania teploty, zaujímavejšia pre vás bude práve Tescoma PRESIDENT.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej rýchlovarnej kanvice. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej rýchlovarnej kanvice z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Jedna odpoveď

 1. Evka

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin