Test 7 najlepších rýchlovarných kanvíc: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie rychlovarné kanvice Rýchlovarná kanvica je dnes súčasťou takmer každej domácnosti. Môže sa zdať, že vybrať tú správnu nie je nič náročné. Lenže nie je kanvica ako kanvica a preto vám bližšie predstavíme najlepšie rýchlovarné kanvice, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá je pre vás ideálna. Recenzia rýchlovarných kanvíc je zameraná na výkon, kvalitu, cenu ale aj dizajn a praktickosť.

Pre nás vyšla z hodnotenia ako najlepšia DeLonghi KBOV 2001, ale na päty jej šliape Catler KE8010. Poďme si teda predstaviť našich favoritov a ich konkurentov.

Najlepšie rýchlovarné kanvice na trhu podľa nás

 ProduktHodnotenieOrientačná cena 
#1DeLonghi KBOV 2001
5 out of 5 stars (5 / 5)70 € Čítať recenzie
#2Catler KE8010
5 out of 5 stars (5 / 5)80 € Čítať recenzie
#3Bosch Styline TWK 8611P
5 out of 5 stars (5 / 5)60 € Čítať recenzie
#4Kenwood SJM 031
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)50 € Čítať recenzie
#5DeLonghi KBJ 2001
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)60 € Čítať recenzie
#6ETA Ela 8598
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)30 € Čítať recenzie
#7Concept RK 4065
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)40 € Čítať recenzie

#1 DeLonghi KBOV 2001

Najštýlovejšia retro rýchlovarná kanvica na trhu

 VÍŤAZ ZAHRANIČNÝCH TESTOV   Recenzia DeLonghi KBOV 2001  Prvé, čo vám udrie do očí je vintage dizajn rýchlovarnej kanvice DeLonghi KBOV 2001. Práve dizajnom je taká jedinečná a očarujúca a nie náhodou sa dostala medzi najpredávanejšie rýchlovarné kanvice na trhu.

V tomto prípade nejde len o fádny domáci spotrebič, ale štýlový doplnok do kuchyne. DeLonghi kanvica má objem 1,7 l, takže je vhodná na prípravu viacerých nápojov naraz, alebo celého džbánu voňavého čaju alebo kávy.

Kanvica je vyrobená z kovových materiálov, ktoré sú odolné a kvalitné. Samozrejmosťou je aj vyberateľný filter, automatické vypínanie, ktoré funguje pri zohriatí vody, ale aj v prípade, že kanvica nesedí správne (základňa otočná o 360 °) na základni alebo príde k prehriatiu. Z praktického hľadiska potešia aj protišmykové nožičky a úložný priestor na kábel.

Samozrejmosťou je aj ukazovateľ hladiny vody, aby ste vedeli, aký objem idete zohrievať. Keďže ide o kovovú kanvicu je trošku hlučnejšia ako sklenené či plastové. Aj keď má rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV 2001 len štandardné funkcie, je moderná, štýlová, kvalitná a spoľahlivá.

Príkon: 2000 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • dizajn
 • výkon (vysoký príkon: 2000 W)
 • údržba
 • výborné hodnotenia v nemeckých testoch kvality

Čo sa nám nepáči

 • hlučnosť
 • cena

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)Orientačná cena: od 70 €

Prejsť do obchodu

#2 Catler KE8010

Jedna z najkvalitnejších kanvíc na trhu, víťaz testov

 Recenzia Catler KE8010  Nerezová rýchlovarná kanvica Catler KE8010 je nenáročná pokiaľ ide o údržbu, odolná a spoľahlivá aj po uplynutí 2 ročnej záruky. Slúžiť vám teda bude niekoľko rokov a nemusíte sa obávať, že o 2 roky budete opäť premýšľať, akú rýchlovarnú kanvicu kúpiť.

Catler KE8010 má objem 1,7 l a tak je vhodná pre väčšiu rodinu alebo prípravu viacero nápojov naraz.

Kanvica má všetky štandardné funkcie, ktoré nájdete takmer u všetkých modelov ako automatické vypínanie, ochrana pre prehriatím a samozrejme bezpečnostná poistka. Catler KE8010 má aj ukazovateľ hladiny a filter. Dôvod, prečo nás zaujala je nie len jej moderný a jednoduchý dizajn, ale najmä funkcia regulácie teploty.

Nie vždy je potrebné mať vodu zohriatu na 100° a táto kanvica vám ponúka možnosť ohriať ju aj na 80°, 85°, 90° a 95°. Rýchlovarná kanvica má ešte jednu skvelú funkciu – dokáže udržiavať teplotu vodu cca 20 minút.

Malým mínusom je väčšia spotreba, ale zasa tomu zodpovedá aj výkon a rýchlosť ohrevu vody.

Príkon: 2200 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • víťaz testu rýchlovarných kanvíc českého iTest
 • regulácia teploty
 • udržiavanie teploty až 20 minút
 • nerez – ľahká údržba
 • dizajn
 • výkon

Čo sa nám nepáči

 • cena

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)Orientačná cena: od 80 €

Prejsť do obchodu

#3 Bosch Styline TWK 8611P

Najlepšia rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty

 Recenzia Bosch Styline TWK 8611P  Medzi najlepšie rýchlovarné kanvice môžeme zaradiť aj Bosch TWK8611P. Kanvice je vyrobená prevažne z nerezu, je nenáročná na údržbu a má jednoduchý a elegantný dizajn. Tento model určite patrí k tým najkvalitnejším na trhu čo sa odráža aj na cene. Treba ale povedať, že v tomto prípade cena zodpovedá výkonu a kvalite.

Bosch TWK8611P má objem 1,5 l, takže je vhodná aj pre väčšiu rodinu. Na veľký plus možno považovať rýchlosť ohrevu vodu. S príkonom 2400 W bude voda zohriata skutočne rýchlo, ale zároveň má aj vyššiu spotrebu energie. Hmotnosť kanvice je 1,6 kg, čo je viac ako býva zvykom a mali by ste s tým počítať.

Ak sa pri recenziách rýchlovarných kanvíc zameriavate na bezpečnosť, Bosh TWK8611P vám bude určite vyhovovať, aj keď sa nijako nevymyká štandardom. Je vybavená bezpečnostnou poistkou aj poistkou proti prehriatiu a automatickým vypínaním. Predsa len má ale niečo, čo zatiaľ nebýva v bežnej výbave a to je regulácia teploty.

Táto funkcia poteší každého, kto si na prípravu teplých nápojov skutočne potrpí. Niektoré totiž vyžadujú teplotu nižšiu ako 100° a kanvica vám umožní nastaviť až 4 rôzne stupne teploty. Bonusom je to, že dokáže udržať vodu zohriatu cca 30 minút vďaka funkcií KeepWarm.

Rýchlovarná kanvica Bosch má filter, ukazovateľ hladiny vody a v základni priestor na kábel.

Príkon: 2400 W
Objem: 1,5 l

Čo sa nám páči

 • nenáročná údržba
 • dizajn
 • rýchlosť ohrevu
 • funkcia regulácie teploty
 • funkcia KeepWarm udrží vodu zohriatu cca 30 minút

Čo sa nám nepáči

 • vyššia spotreba energie
 • hmotnosť 1,6 kg

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)Orientačná cena: od 60 €

Prejsť do obchodu

#4 Kenwood SJM 031

Kanvica s najlepšou ergonómiou a tvarom do ruky

 Recenzia Kenwood SJM 031  Ak máte radi štýlové a kvalitné veci, otázku “ako vybrať rýchlovarnú kanvicu” máte vyriešenú. Kenwood SJM 031 má skutočne fenomenálny dizajn a podobne ako DeLonghi KBOV 2001 sa stane ozdobou kuchyne.

V prípade Kenwood je riešenie o niečo minimalistickejšie, ale elegantné a moderné.

Svoje miesto medzi najkvalitnejšími rýchlovarnými kanvicami si Kenwood vyslúžil aj protišmykovým materiálom rúčky, vďaka ktorému s ňou môžete manipulovať aj s vlhkými alebo mastnými rukami. Navyše sa môžete spoľahnúť, že vám bude kanvica slúžiť aj po 2 rokoch, teda po uplynutí záruky, a nebudete musieť investovať do novej.

Recenzia rýchlovarných kanvíc by ale mala byť zameraná aj na výkon a funkcie. Kenwood SJM 031 má príkon 2200W, takže ohrev vody je pomerne rýchly. Naraz môžete ohriať 1,6 l vody, takže je vhodná pre rodinu, do kancelárie apod. Rýchlovarná kanvica je vyrobená z nerezu, nechýba jej ani vyberateľný a umývateľný filter, ktorý zabráni tomu, aby sa do hrnčeka dostali usadeniny.

Kanvica síce nemá reguláciu teploty ako jej konkurenti, ale má dostatočné zabezpečenie, ako automatické vypnutie pri dosiahnutí 100°C a pri zdvihnutú kanvice zo základne ak je zapnutá. Kenwood SJM 031 je moderná, kvalitná a cenovo dostupná rýchlovarná kanvica, ktorá vás určite nesklame.

Príkon: 2200 W
Objem: 1,6 l

Čo sa nám páči

 • dizajn
 • protišmyková rúčka
 • nenáročná údržba
 • nízka hlučnosť

Čo sa nám nepáči

 • žiadne

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)Orientačná cena: od 50 €

Prejsť do obchodu

#5 DeLonghi KBJ 2001

Najštýlovejšia dizajnová rýchlovarná kanvica s chrómovými prvkami

 Recenzia DeLonghi KBJ 2001  Patríte k ľudom, ktorí nechcú len obyčajný domáci spotrebič? DeLonghi KBJ 2001 je praktická a funkčná rýchlovarná kanvica, ktorá plní svoj účel, ale zároveň vás očarí svojim netradičným dizajnom. Kanvica je vyrobená z plastu, ktorý je ale odolný a vyzerá skvele, čomu dopomáhajú aj chrómované detaily.

Veľkorysý objem 1,7 l je vhodný pre prípravu teplých nápojov pre celú rodinu alebo väčší kolektív. Samozrejme nechýba ani ukazovateľ hladiny vody, aby ste zohrievali také množstvo, aké potrebujete a nemuseli ste zbytočne dlho čakať. Rýchlovarná kanvica DeLonghi KBJ 2001 s príkonom 2000W má relatívne rýchly ohrev a primeranú spotrebu.

Základňa kanvice je otočná 360° a má protišmykové nožičky pre vyššiu bezpečnosť pri manipulácií. Kanvica sa automaticky vypne ak voda dosiahne bod varu, nie je správne nasadená na základňu alebo pri prehriatí.

DeLonghi KBJ 2001 je cenovo dostupný dizajnový kúsok, ktorý je zároveň funkčný a praktický.

Príkon: 2000 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • originálny dizajn
 • cena
 • rýchlosť ohrevu
 • spotreba energie
 • nízka hlučnosť
 • nízka hmotnosť 0,8 kg

Čo sa nám nepáči

 • väčšie očká na filtri
 • vyrobená z plastu

NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)Orientačná cena: od 60 €

Prejsť do obchodu

#6 ETA Ela 8598

Jedna z najpredávanejších rýchlovarných kanvíc, skvelý pomer cena / kvalita

 Recenzia ETA Ela 8598  Eta 8598 Ela to je kvalita za rozumnú cenu. Nerezová kanvica v elegantnom dizajne je určená pre každého, kto chce praktickú a funkčnú kanvicu a až tak si nepotrpí na dizajnové vychytávky a špeciálne funkcie. Tým ale nechceme povedať, že im Eta nedokáže konkurovať.

Rýchlovarná kanvica Eta 8598 Ela má všetko, čo od tohto spotrebiča očakávate – pomerne rýchly ohrev vody a teda aj celkom slušný príkon (2100 W) a primeranú spotrebu energie. Zaradiť ju môžeme skôr do strednej triedy a pomer cena/kvalita je viac ako priaznivý. Rozhodne neurazí ani dizajn, pretože kombinácia farebnej kanvice s nerezom pôsobí decentne a elegantne aj vďaka tvaru kanvice.

Aj táto rýchlovarná kanvica má objem 1,7 l a vďaka veľkej rukoväti sa pohodlne drží aj keď je naplnená vodou na maximum. Samozrejme ani pri tomto modeli nechýba ukazovateľ hladiny vody a odnímateľný filer. Kanvica sa automaticky vypne po tom, ako dosiahne bod varu alebo pri hrozbe prehriatia.

Pokiaľ chcete “normálnu” rýchlovarnú kanvicu, ktorá spoľahlivo plní svoju funkciu Eta 8598 Ela bude tou správnou voľbou.

Príkon: 2100 W
Objem: 1,7 l

Čo sa nám páči

 • pomer kvality a ceny
 • dizajn
 • jednoduchá údržba
 • modré podsvietenie, keď je kanvica zapnutá

Čo sa nám nepáči

 • nižšia stabilita v základni pri bode varu
 • pri zohrievaní je pomerne hlučná
 • doba ohrevu vody

NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)Orientačná cena: 30 €

Prejsť do obchodu

#7 Concept RK 4065

Najlepšie sklenená rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty

 Recenzia Concept RK 4065  Concept RK 4065 je elegantná, sklenená rýchlovarná kanvica s viacerými užitočnými funkciami, ktoré nemá každá. Kanvica je vyrobená zo odolného borosilikátového skla a nerezu.

Špeciálne sklo odoláva nie len vysokým teplotám ale aj škvrnám, takže je bezpečné a nenáročné na údržbu podobne ako nerez.

Kanvica s objemom 1,8 l a príkonom 2200 W bez problémov obslúžia viacero osôb naraz a vďaka číremu sklu presne vidíte, koľko vody zohrievate.

Teraz ale k tomu najzaujímavejšiemu a to je funkcia regulácie teploty. Je pravda, že túto funkciu majú viaceré modely, lenže táto má ešte čosi navyše – LED podsvietenie. Pri teplote 60° svieti zelená, pri 70° modrá, 80° oranžová, 90° ružová a 100° červená farba.

To je práve ten detail, ktorý ju odlišuje od konkurencie a môže byť rozhodujúci, ak u vás zohráva veľkú úlohu aj vzhľad. Navyše má tento model aj funkciu Keep Warm, teda udržiavanie teploty vody. Kanvica sa automaticky vypne pri dosiahnutí požadovanej teploty alebo ak ju vezmete zo základne, vybavená je aj ochranou proti spusteniu bez vody.

Toto všetko môžete získať sa prijateľnú cenu zodpovedajúcu strednej triede.

Príkon: 2200 W
Objem: 1,8 l

Čo sa nám páči

 • cena
 • dizajn
 • LED podsvietenie
 • regulácia teploty
 • funkcia Keep Warm

Čo sa nám nepáči

 • veko sa zohrieva
 • užšie hrdlo

NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)CENA: 40 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Väčšina z nás má skúsenosti s rýchlovarnými kanvicami skutočne bohaté. Najčastejšie ich vyberáme podľa objemu / veľkosti a vonkajšieho dizajnu. Vidíme ju predsa každý deň, má svoje stabilné miesto na kuchynskej linke, preto v prípade rýchlovarnej kanvice nemožno zanedbať ani vzhľad. Okrem toho, by sme sa však mali orientovať aj na ďalšie dôležité vlastnosti – materiálové prevedenie, funkčnosť a príkon. Máte za sebou niekoľko lacných modelov? Neviete, akú rýchlovarnú kúpiť, aby vydržala viac ako 2 roky? Dajte si tento krát na výbere záležať a uvidíte, že rannú šálku kávy alebo čaju bude s kvalitnou rýchlovarnou kanvicou radosť pripravovať.

Materiálové prevedenie

Plastové kanvice sú síce lacnou voľbou, veľa vody s nimi však neprevaríte. Zvyčajne vydržia zákonom stanovenú záručnú dobu a môžete sa nanovo poobhliadať po novom kúsku. Nie je ničím nezvyčajným, ak prvé týždne cítite štipľavý zápach pri zohrievaní plastu. O nezávadnosti vody v tom momente pravdepodobne začnete pochybovať.

Kvalitnejšie modely sú vyrobené zo skla, keramiky, kovu alebo nerezovej ocele. Lepšie vedú aj udržujú teplo, vyzerajú elegantne s citom na detail, mnohokrát sa v jednej kanvici snúbi viac prémiových materiálov.

 • Nerezové kanvice sa vyznačujú dlhou životnosťou a jednoduchým udržiavaním v čistote. Skvelo sa hodia do moderných kuchýň.
 • Kanvice zo skla sú skvelým estetickým doplnkom. Vidíte, ako voda vrie. Pozor však na rozbitie, čistenie vodného kameňa a odtlačky prstov – sú náročnejšie na údržbu.
 • Keramické kanvice patria k najťažším modelom, no vyzerajú výborne. Natrafíte aj na krásne retro kúsky, v ktorých sa spája duch minulých rokov s pokročilými technológiami súčasnosti. Výhodou je veľmi nízka hlučnosť, nevýhodou vyššia cena.

Veľkosť rýchlovarnej kanvice

Rýchlovarnú kanvicu vždy vyberajte podľa počtu ľudí, ktorí ju budú naraz používať. Je totiž rozdiel, ak si ráno varíte jednu šálku kávy, alebo ak naraz pripravujete 4 – 5 horúcich nápojov. Objemy malých cestovných kanvíc začínajú na 0,3 – 0,4 l, naopak veľké, ktoré nájdu využitie v kanceláriách, majú objem aj 3 litre. Medzi najpredávanejšie rýchlovarné kanvice patria tie s objemom 1,2 – 1,7 l . Táto veľkosť je ideálna aj z hľadiska hmotnosti kanvice, ktorá je naplnená po maximum (MAX). Nezabúdajte, že s rastúcim objemom rastie aj príkon rýchlovarnej kanvice, preto je zbytočné kupovať veľkú kanvicu, ak ju nebudete využívať naplno. Okrem toho je dôležité si všimnúť minimálne možné naplnenie – rysku MIN.

Príkon a ohrevné teleso

Príkon rýchlovarnej kanvice nehovorí len o spotrebe elektrickej energie, ale aj o rýchlosti, za ktorú dokáže kanvica priviesť vodu do varu. Platí, že čím je vyšší príkon, tým je tento čas kratší. Interval príkonu dostupných modelov je široký – od 600 – 3000 W. Pre kanvice s objemom 1,7 l treba rátať s príkonom 1800 – 2200 W. Príkon však nie je jediný faktor, ktorý vstupuje do hry. Testy rýchlovarných kanvíc (napr. dTest) už viackrát potvrdili, že kanvice s rovnakým príkonom mali odlišné časy, kedy voda dosiahla bod varu. Rozhoduje totiž aj materiál a jeho termoizolačné vlastnosti, objem, či schopnosť udržiavať teplotu.

Okrem príkonu sa budete isto zaujímať aj o vykurovacie teleso – to môžete byť

 • viditeľné (vykurovacia špirála) – rýchlejší ohrev, no komplikovanejšie čistenie od vodného kameňa.
 • ukryté (zabudované v spodnej časti) – odpadá komplikované čistenie, no o niečo sa predlžuje čas ohrevu. Okrem vody však v pokročilých kanviciach môžete zohrievať aj inú tekutinu ako vodu.

Vzhľad

Rýchlovarná kanvica je presne tým spotrebičom, ktorý používate každý deň a určite ho neschovávate do kuchynskej skrinky. Je na očiach a jednoznačne ide o to, aby sa vám páčil, bol podľa vášho vkusu a ladil s ostatnými spotrebičmi. Vonkajšie prevedenie by však nemalo prebíjať účelnosť a objem vhodný pre vašu domácnosť.

Základňa rýchlovarnej kanvice

Spolu s napájacím káblom sa základňa stará o prívod elektrickej energie do kanvice, a teda o ohrev vody. V súčasnosti prevažuje už aj pri lacnejších kanviciach tzv. otočná základňa (360°), pri ktorej nezáleží, ako kanvicu osadíte na základňu – správny je každý smer. Manipulácia je tak výrazne jednoduchšia a šetríte cenné sekundy, ktoré ste v minulosti strácali pri hľadaní presnej polohy. Pokročilé modely majú na základni navyše aj ovládanie, ktorým je možné nastaviť presnú teplotu zohrievanej vody.

Bezpečnostné prvky

Rýchlovarná kanvica na svoju činnosť upozorňuje jednak svetelným indikátorom a tiež aj postupne sa zvyšujúcou hlučnosťou. Pre vašu bezpečnosť by však mali byť jej súčasťou aj bezpečnostné prvky, napr.:

 • poistka proti chodu naprázdno,
 • automatické vypnutie pri dosiahnutí 100°C, resp po dosiahnutí nastavenej teploty,
 • poistka proti prehriatiu – pri opakovanom varení vody treba niekedy pár minúť počkať, aby bolo možné kanvicu znova zapnúť,
 • ak je kanvica nesprávne umiestnená na základni, nezapne sa,
 • zlepšená termoizolácia kanvice, aby ste sa priamo nepopálili,
 • bezpečne uzatvárateľné veko, ktoré sa neotvorí počas nalievania horúcej vody (voda ide iba cez “zobáčik”), ani vtedy, keď spadne na zem.

Funkcie – aj rýchlovarné kanvice idú s dobou

Prečo by kanvica mala iba zohrievať vodu do varu? Je to síce jej hlavná a často využívaná funkcia, veľmi obľúbenými sa za posledné roky stali kanvice, u ktorých je možnosť regulovať teplotu – teda nastaviť presne tak, ako potrebujete – či to bude 90°C, 60°C alebo 40°C, ak pripravujete čaj alebo mlieko pre bábätko. V niektorých môžete dokonca variť rovno aj čaj a ich filtre sú natoľko účinné, že ani kúsok zo sypanej čajovej zmesi nepretečie do šálky.

Ďalšia zaujímavá je funkcia KeepWarm, ktorá po istú dobu zabezpečí dosiahnutú teplotu. V sklených kanviciach je zase veľmi efektné postupné menenie farby, podľa dosiahnutej teploty. Na trhu sú dokonca už aj modely, ktoré nemajú žiadne tlačidlo. Tieto SMART kanvice totiž riadite prostredníctvom smartfónu cez BlueeTooth, ak ste v blízkosti, či dokonca prostredníctvom Wi-Fi. Myslíme si však, že ani takéto “pohodlné riešenie” vodu do kanvice nedokáže naliať za vás 🙂

Zhrnutie na záver

Vybrali ste si už svojho favorita? U nás vedie DeLonghi KBOV 2001, ale Catler KE8010 je vážny konkurent.

DeLonghi KBOV 2001 vyniká hlavne svojim dizajnom, ale aj výkonom a kvalitou. V jej prospech hovoria aj viaceré testy kvality. Aj napriek vyššej cene si myslíme, že za to skutočne stojí, pretože ide o spoľahlivého a funkčného spoločníka do kuchyne.

Pokiaľ ale chcete využiť funkciu regulácie a udržiavania teploty, zaujímavejší pre vás bude práve Catler KE8010.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej rýchlovarnej kanvice. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej rýchlovarnej kanvice na trhu.
0 Zdieľanie

Jedna odpověď

 1. Evka

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin