Najlepšie kapsulové kávovary: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie kapsulové kávovary
Patríte k ľuďom, ktorí majú radi veci jednoduché a pritom maximálne funkčné? Potom určite oceníte pomocníka, ktorý vám pripraví lahodnú kávu aj v rannom zhone, bez námahy a baristických skúseností. Aké prednosti majú najlepšie kapsulové kávovary? Ako inšpirácia k dobrej kúpe vám môže poslúžiť niekoľko nasledujúcich tipov,
ktoré majú na svojom konte veľa spokojných recenzií a ukazujú, že aj tento typ kávovaru má čo ponúknuť.

Kapsulové kávovary sprevádza niekoľko kontroverzných tvrdení. “Káva z nich nie je pravá káva. Káva nie je čerstvá. Nedokážu pripraviť mliečne kávové nápoje…” Je zaujímavé, ako dokáže káva ľudí spájať, no jej príprava zase rozdeliť. Môže za to predovšetkým bohatá ponuka kávovarov, ktoré fungujú na rôznych princípoch, ale zároveň vyžadujú aj odlišný prístup k príprave kávy. V spoločnosti automatických a pákových kávovarov si však kapsulové kávovary stále držia svoje stabilné miesto. A to najmä pre ich ustavičnú snahu o zlepšovanie! Presvedčia nízkou obstarávacou cenou a jednoduchou prípravou kávových nápojov od výmyslu sveta.

Nasledujúce riadky teda budeme venovať práve kapsulovým kávovarom a ich prednostiam. O kapsulách ako Dolce Gusto, Nespresso, Tassimo alebo Tchibo Cafissimo ste už určite počuli, preto je na mieste predstaviť si aj prístroje, do ktorých tieto kapsuly patria. Výber najzaujímavejších modelov nájdete v našom rebríčku, do pozornosti však dávame aj testy a recenzie kapsulových kávovarov, ktoré vám bližšie predstavia ich klady aj zápory.

Najlepšie kapsulové kávovary podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DeLonghi EN 560

Najlepší kapsulový kávovar pre náročných
✔️ S mliečnym systémom
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Precízne spracovanie
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 235 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Krups XN110 B

✔️ Ultrakompaktný prístroj v modernom spracovaní
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Pre milovníkov minimalizmu
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 85 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85

✔️ Kompaktné rozmery
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Neprehliadnuteľný dizajn
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 86 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4TASSIMO Vivy2 TAS1404

✔️ Jednoduchý na používanie
✔️ Kompaktný a elegantný dizajn
✔️ Rýchle nahrievanie kávovaru
✔️ Oznámi, kedy je potrebné odvápniť
📌 od 32 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5 KRUPS KP240131 Nescafé Dolce Gusto Genio S

✔️ Tlak až 15 barov
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Moderný dizajn
✔️ Na horúce, ľadové aj XL nápoje
📌 od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Tchibo Cafissimo MILK

✔️ Tlak 15 barov
✔️ Disponuje mliečnym systémom
✔️ Elegantné spracovanie
✔️ Nádobka na vodu 1,2 l
📌 od 99 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať kapsulový kávovar

Predstava používania kapsulového kávovaru je pre začínajúcich kávičkárov lákavá. Stačí vložiť kapsulu s naváženou, hermeticky uzavretou zomletou kávou do prístroja a už o pár minút rozvoniava celá kuchyňa. Žiadne mletie, váženie, ani zdĺhavé nastavovanie. Všetko jednoducho a na pár klikov, bez starostí a neporiadku okolo.

V ponuke stoviek atraktívnych kávovarov so zaujímavým dizajnom však môže byť náročné zorientovať sa. Poradíme, ako vybrať kapsulový kávovar, aké parametre a funkcie zvážiť a zjednodušiť tak rozhodovanie, či je pre vás kapsulový kávovar tou najlepšou voľbou.

káva s mliečnou penou

 

Kapsulový, automatický alebo pákový kávovar?

Začnime krátkou prezentáciou základných druhov kávovarov. Ich detailný popis a ďalšie zaujímavé tipy a rady nájdete v našom veľkom sprievodcovi Ako vybrať kávovar.

☕ Kapsulové kávovary

Ide o rozmerovo menšie prístroje, ktoré lákajú nízkou cenou. Hotovú kapsulu vložíte do kávovaru a na jedno stlačenie máte kávu za pár minút pripravenú. Nepotrebujete mlynček na kávu, ani dokonalú orientáciu v druhoch kávy. Spokojnosť s používaním ovplyvňuje predovšetkým rozhodnutie pre typ kapsúl a to z pohľadu rozmanitosti ponuky (aby ste mohli druhy káv obmieňať) a ich ceny (drahšie vs. lacnejšie kapsuly).

☕ Automatické kávovary

Predstavujú populárnu voľbu pre kávičkárov, ktorí hľadajú jednoduchosť, ale zároveň nechcú byť limitovaní iba výberom káv a nápojov v kapsulách. Prednosťou tohto typu kávovaru je ich komplexnosť a spoľahlivosť. Majú integrovaný mlynček na kávu, nádobu na vodu, napeňovač na mlieko (aj integrovanú nádobu). Naprogramované sú na prípravu niekoľkých najobľúbenejších nápojov. Sú väčšie, drahšie, zvládajú intenzívny chod, a tak sa hodia aj do prostredia, kde je spotreba kávy vyššia.

☕ Pákové kávovary

Tento typ kávovarov je vhodný pre skutočných fajnšmekrov, teda kávičkárov, pre ktorých je samotná príprava kávy rovnako dôležitá ako jej pitie. Ide o prémiové prístroje s vyššou cenovkou, ktoré sú dominantné a okamžite na seba strhnú pozornosť. Kávu si musíte vopred pomlieť a starostlivo ju utlačiť tamperom v páke. Pákové kávovary pracujú s dostatočne vysokým tlakom, aby ste sa mohli prepracovať až k úrovni kávy ako od baristu. Počítajte s tým, že prístroje sú náročnejšie na údržbu aj obsluhu.

káva

Kapsulový kávovar: Výhody a nevýhody

Prenesme teraz celú pozornosť na kapsulové kávovary. Občas sa im stáva, že zostávajú v tieni svojich väčších a aj drahších “súrodencov”, určite však dokážu presvedčiť svoju cieľovú skupinu. Aké výhody a nevýhody súvisia s používaním kapsulového kávovaru? Pozrite si nasledujúcu sumarizáciu…

Výhody

 • Ide o cenovo dostupný kávovar s atraktívnym dizajnom.
 • Je veľmi jednoduchý na ovládanie.
 • Ideálny do domácnosti, kde sa vypije 2 – 6 káv denne.
 • Dokáže ho ovládať aj staršie dieťa (napríklad pri príprave čaju, studených nápojov alebo horúcej čokolády).
 • Má kompaktné rozmery, čo znamená, že je vhodný aj do menších kuchýň.
 • Po vložení kapsuly sa kávovar postará o všetko sám.
 • Káva je pripravená expresne rýchlo.
 • Nezdržujete sa mletím kávy, ani upratovaním neporiadku.
 • Vaša obľúbená káva z vákuovo uzavretej kapsuly je vždy rovnakej kvality. Neoxiduje v nádobe, ani nesplesnivie.
 • Rovnako ako príprava, aj samotné čistenie kapsulového kávovaru je jednoduché.

Nevýhody

 • Výber kapsúl (a teda aj druhov kávy) je pre milovníkov kávového objavovania limitovaný.
 • Kapsulový kávovar funguje iba s kompatibilnými kapsulami.
 • Náklady na kapsuly sú vyššie pri porovnaní s klasickou zrnkovou kávou (menej vhodný na intenzívne používanie).
 • Takmer každá kapsula sa po jednom použití zmení na odpad.
 • V menšom kávovare sa ukrýva aj menší zásobník na vodu, čo znamená častejšie dopĺňanie.

 

Kompatibilita s kávovými kapsulami

Skôr, ako prejdeme k technickým parametrom, venujme sa výberu kapsulového kávovaru podľa typu kapsúl. Väčšina prístrojov je totiž kompatibilná iba s jednou originálnou značkou, čo čiastočne predurčuje vašu budúcu nápojovú ponuku a spolu s tým aj cenu za nápoj.

Okrem originálnych kapsúl (Nespresso, Nescafé Dolce Gusto, Tassimo, Tchibo Caffisimo) nájdete v ponuke aj neoriginálne kapsuly, ktoré síce môžu byť kompatibilné, no spokojnosť s výsledkom je najlepšie vyskúšať na malom balení.

 • Nespresso kapsule pre Nespresso kávovary – Typickým poznávacím znakom je kalíškový tvar kapsúl. Nájdete tu široký výber originálnych talianskych a svetových káv vo vysokej kvalite. Cena orientačne od 0,40 – 0,70 eur / kus.
 • Nescafé Dolce Gusto kapsule pre KRUPS Nescafé Dolce Gusto kávovary – Veľká ponuka rozmanitých nápojov (Starbucks, espresso a ristretto, lungo a grande, cappuccino a latte, studené nápoje, čokoládové nápoje, BIO káva). Cena orientačne od 0,25 – 0,42 eur / kus.
 • Tassimo kapsule pre BOSCH Tassimo kávovary – Zaujímavý sortiment kávy, kávových a čokoládových nápojov dopĺňajú chuťovo lahodné spolupráce s renomovanými značkami (Milka, Oreo, L´OR). Kapsuly sú prispôsobené dokonca aj veľkosti šálky (malá, stredná, veľká a extra veľká šálka). Cena orientačne od 0,25 – 0,55 eur / kus.
 • Tchibo Cafissimo kapsule pre Tchibo Cafissimo kávovary – Veľmi dobrá ponuka od espressa cez caffè crema až po rôznorodé limitované edície (tóny karamelu, čokolády, orieškov, ovocia, vanilky). Káva je rozdelená podľa intenzity do 6 stupňov, navyše s možnosťou zvolenia veľkosti šálky. Cena orientačne od 0,23 – 0,33 eur / kus.

Základné parametre: Tlak, príkon, objem zásobníka na vodu

Tlak

Ak si chcete pochutnávať na naozaj dobrom espresse, váš nový kávovar by mal zvládnuť vyvinúť parný tlak minimálne 8 – 9 bar.

Pri lacných kapsulových kávovaroch natrafíte aj na parný tlak 3,3 bar. Pravdou je, že s najväčšou pravdepodobnosťou nebude schopný vyťažiť z chuti a arómy použitej kávy maximum (kávu síce pripraví, ale bude mať chuť obyčajnej prekvapkávanej kávy). Hodí sa skôr na prípravu teplých nápojov pre deti. Dobrou správou je, že už kapsulové kávovary zo strednej cenovej kategórie pracujú s tlakom až 15 bar.

Príkon

Čím je príkon kapsulového kávovaru vyšší, tým dokáže rýchlejšie a efektívnejšie pracovať. V reči kávovarov ide predovšetkým o ohrev vody a generovanie parného tlaku. Kapsulové kávovary pracujú rýchlo. Od zapnutia prístroja máte prvú kávu hotovú do 1 – 3 minút, ďalšiu šálku ešte rýchlejšie. Kvalitné kapsulové kávovary disponujú príkonom od 1200 do 1500 W. Nižší príkon znamená dlhšiu dobu prípravy, výhody extra vysokého príkonu už prakticky nepostrehnete.

V príkonom úzko súvisí aj spotreba. Keďže ide o spotrebič s odberom iba niekoľko minút denne, nespôsobí veľkú zmenu vo výdavkoch za elektrinu.

Objem zásobníka na vodu

Konštrukcia kapsulového kávovaru nie je na prvý pohľad rozmerná, ani komplikovaná. Typickým poznávacím znakom je “hlava”, do ktorej sa vkladá kapsula, miesto na odloženie šálky pod výpustom a zásobník na vodu. Je vhodné, ak je vyrobený z priehľadného materiálu, aby ste mali jasný prehľad o zostávajúcom množstve vody. Jeho objem je priemerne 0,5 – 1,5 litra a zvyčajne tak postačí na prípravu 2 – 8 šálok.

káva s mliečnou penou

Kapsulové kávovary podľa využitia

Odporcovia kapsulových kávovarov často poukazujú na ich neúplné schopnosti. Z časti majú pravdu. Kapsula, v ktorej je súčasne káva aj sušené mlieko, je iba kompromisom k nápoju, do ktorého ide práve zomletá káva a čerstvo napenené mlieko.

Kapsulové kávovary sú však na trhu už od 70. rokov 20. storočia a rozhodne nezostali vo svojom vývoji a vylepšeniach stáť na jednom mieste. Dnes už dokážu pripraviť výraznú kávu s nadýchanou mliečnou penou. V závislostí od schopností sa kapsulové kávovary delia na:

 • Klasické kapsulové kávovary – Dokážu pripraviť výbornú čiernu kávu a čokoládové nápoje. Nepracujú s mliekom.
 • Kapsulové kávovary s mliečnym systémom – Ide o pokročilé a o niečo väčšie prístroje vybavené napeňovačom mlieka, ktorý mlieko čerpá z externej nádoby alebo zásobníka, ktorý je priamo súčasťou kávovaru.
 • Multifunkčné” kapsulové kávovary – Zvládnu pripraviť kávu, mliečne kávové nápoje, čaje, horúcu čokoládu aj studené nápoje, napríklad ľadový čaj alebo Cold Brew.

Výbava kapsulových kávovarov

O tom, že kapsulový kávovar sa ovláda perfektne jednoducho, je najlepšie presvedčiť sa naživo. Vyskúšajte si kapsulový kávovar u známych, alebo si prezrite jeho konštrukciu a ovládacie prvky priamo na vystavenom kuse v obchode. Okrem spoľahlivého parného tlaku, rýchleho nahrievania a precízneho dielenského spracovania dostali najlepšie kapsulové kávovary do výbavy aj niekoľko užitočných prvkov:

 • Nastaviteľná výška šálky – Kávu môžete bezpečne nadávkovať do nízkeho aj vysokého pohára, bez jedinej kvapky mimo.
 • Nastavenie množstva vody – Môžete si pripraviť intenzívnejší alebo naopak slabší kávový nápoj, presne podľa svojich preferencií.
 • Ovládanie cez smartfón – Zaujímavý spôsob, ako si pripraviť kávu na diaľku, hoci aj ráno z postele. Všetko za predpokladu, že je v kávovare kapsula, dostatok vody v zásobníku a šálka na svojom mieste.
 • Inteligentné kapsuly – Kávovar z nich “prečíta”, aký tlak má použiť na prípravu daného nápoja.
 • Odvápňovací systém – Kávovar vás môže upozorniť na potrebu odvápnenia. V ideálnom prípade zvládne proces odvápnenia takmer sám.
 • Príprava studenej a teplej mliečnej peny – Prvok, ktorý je obľúbenou súčasťou kapsulových kávovarov s mliečnym systémom.
 • Automatické vypnutie pri nečinnosti – Približne po 7 – 10 minútach nečinnosti sa kávovar automaticky vypne a nespotrebúva energiu naviac.

Ceny kapsulových kávovarov

Cena je v prípade kapsulových kávovarov jednoznačným ukazovateľom ich schopností a vybavenosti. Koľko zaplatíte za kvalitný kapsulový kávovar s dobrou výbavou?

✅ Kapsulové kávovary do 50 eur

Základné prístroje, ktoré si dobre poradia s prípravou jednoduchých kávových nápojov. Pracujú s nižším parným tlakom, čo môže predstavovať ich hlavný limitujúci faktor. Aj tieto menšie, priestorovo úsporné kávovary však majú svojich verných fanúšikov.

✅ Kapsulové kávovary od 50 do 100 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie kapsulové kávovary, s dobrým pomerom cena / využitie. Poradia si s viacerými druhmi nápojov a pracujú s podstatne vyšším parným tlakom, čo znamená aj vyššiu kvalitu kávy. Sprevádzajú ich výborné recenzie a vysoká predajnosť.

✅ Kapsulové kávovary od 100 eur

Ak chcete ešte lepšie vybavený kapsulový kávovar, s jednoduchým ovládaním, vysokým parným tlakom a precíznym spracovaním, potom vás pozývame na prehliadku medzi kapsulové kávovary s cenou vyššou ako 100 eur. Ide o kávovary pracujúce s mliečnym systémom, ktoré vám dokážu pripraviť množstvo kávových aj čokoládových nápojov a čajov.

Najlepšie značky kapsulových kávovarov

 • Nespresso – Svetovú a taliansku kávu pripravia kávovary, ktoré podporujú systém Nespresso. Ide predovšetkým o modely od značiek Krups a DeLonghi.
 • Tassimo – Ak váhate, s akým kapsulovým kávovarom začať, alebo aký darček kúpiť pre kamarátku, potom dávame do pozornosti kávovary na kapsule Tassimo. Dokážu s nimi pracovať napríklad moderne spracované kávovary zn. Bosch s dobrou cenou (30 – 50 eur).
 • Dolce Gusto – Kávový systém s veľmi dobrou predajnosťou. Obľúbené Krups kávovary na kapsuly Dolce Gusto presvedčia vysokým parným tlakom a precízne spracovaným dizajnom.
 • Tchibo Cafissimo – Lahodnú a voňavú Tchibo kávu vám pripravia kávovary z edícií Tchibo Cafissimo MINI, PURE, EASY, CLASSIC.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1DeLonghi EN 560

Najlepší kapsulový kávovar pre náročných
✔️ S mliečnym systémom
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Precízne spracovanie
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 235 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Krups XN110 B

✔️ Ultrakompaktný prístroj v modernom spracovaní
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Pre milovníkov minimalizmu
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 85 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85

✔️ Kompaktné rozmery
✔️ Tlak až 19 barov
✔️ Neprehliadnuteľný dizajn
✔️ Nahriatie už za 25 sekúnd
📌 od 86 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4TASSIMO Vivy2 TAS1404

✔️ Jednoduchý na používanie
✔️ Kompaktný a elegantný dizajn
✔️ Rýchle nahrievanie kávovaru
✔️ Oznámi, kedy je potrebné odvápniť
📌 od 32 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5 KRUPS KP240131 Nescafé Dolce Gusto Genio S

✔️ Tlak až 15 barov
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Moderný dizajn
✔️ Na horúce, ľadové aj XL nápoje
📌 od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Tchibo Cafissimo MILK

✔️ Tlak 15 barov
✔️ Disponuje mliečnym systémom
✔️ Elegantné spracovanie
✔️ Nádobka na vodu 1,2 l
📌 od 99 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin