Najlepšie postroje pre psy: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie postroje pre psy
Pri venčení psa sa nezaobídete bez vôdzky, obojku či postroja. O tom, či to bude obojok alebo postroj rozhoduje mnoho faktorov, vrátane povahy vášho štvornohého miláčika, úrovne jeho tréningu a poslušnosti. Aké prednosti majú najlepšie postroje pre psy? Ak práve teraz pátrate po vhodnom postroji, nenechajte si ujsť nasledujúci výber produktov, ktoré majú na konte spokojné hodnotenia a sprevádza ich dobrá predajnosť.

Pri zostavovaní nasledujúceho rebríčka sme prešli dostupné testy a recenzie postrojov pre psy, zamerali sme sa na internetové diskusie a snažili sa nájsť odpoveď na to, ktorý postroj je pre psa najlepší. Nie je iba jedna správna. Medzi plemenami psov, ich veľkosťou, nárokmi a špecifikami sú totiž obrovské rozdiely a je nad slnko jasné, že to, čo vyhovuje drobnému mopslíkovi, nebude sedieť aktívnej border kólii. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli pripraviť sprievodcu, v ktorom sa dozviete viacero užitočných rád a tipov, ako správne vybrať postroj pre psa a čo všetko zohľadniť pre obojstrannú spokojnosť.

Najlepšie postroje pre psy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1HUNTER postroj Hilo Comfort

Náš víťaz - najlepší model na trhu
✔️ Výborná odolnosť
✔️ Reflexné prvky
✔️ Jednoduché nasadzovanie
✔️ Optimálny rozklad sily ťahu
📌 od 15 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Hurtta postroj Venture

Obľúbený postroj pre malé aj veľké psy
✔️ Mäkká a priedušná sieťovina
✔️ Niekoľko farieb k dispozícii
✔️ Reflexné prvky
✔️ Odolné a funkčné materiály
📌 od 21 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Postroj Reedog

Veselý dizajn
✔️ Ľahký a priedušný materiál
✔️ Pohodlný strih šetrný k srsti
✔️ Nezaťažuje krčnú chrbticu
✔️ Rýchlo sa nasadzuje
📌 od 25 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Non-stop Postroj Free Motion

Najlepší postroj na behanie a šport
✔️ Netlačí na dýchacie cesty
✔️ Rešpektuje prirodzenú stavbu tela
✔️ Nenasiakavé polstrovanie
✔️ Výborná nastaviteľnosť
📌 od 74 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Tre Ponti Postroj reflexný

Najlepší reflexný postroj pre psy
✔️ Výborné recenzie a predajnosť
✔️ Pomer cena / kvalita
✔️ Ľahký, pohodlný, šetrný k srsti
✔️ Kvalitné spracovanie v žiarivých farbách
📌 od 14 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Trixie Bezpečnostný postroj do auta

Postroj pre psa do auta
✔️ Overený produkt
✔️ Adekvátne rozkladá silu ťahu
✔️ Vyrobený z pevného, no mäkkého nylonu
✔️ Využiteľný aj pri venčení
📌 od 6 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať postroj pre psa

Pre svojho štvornohého miláčika chcete to najlepšie. Rovnako však chcete mať istotu, že každá vaša prechádzka dopadne dobre a so psom sa bezpečne a v zdraví vrátite domov. Postroje sú preto veľmi vyhľadávanou súčasťou výbavy pre psy, hoci zarytí psíčkari nedajú dopustiť na obojky. Pes s postrojom je totiž lepšie ovládateľný a samotný postroj je aj pre psa pohodlnejším riešením. To všetko za predpokladu, že výberu vhodného postroja venujete dostatok času a zvážite jeho účel, tvar / strih, pohodlnosť, nastaviteľnosť, kvalitu či nároky na údržbu. V neposlednom rade by ste mali zohľadniť vek, veľkosť, fyzickú aktivitu či špecifické nároky vášho psa. Znie to komplikovane? Poradíme, ako na to!

postroj pre veľkého psa

Postroj alebo obojok?

Väčšina psíčkarov zadováži svojmu psovi aj obojok, no skúsenosti s jeho nosením a venčením nemusia byť práve z radu pozitívnych. Niektoré psy ťahajú a obojok ich dusí či odiera kožu na krku. Iné sú natoľko šikovné, že stačí chvíľa nepozornosti a pes je razom vyvlečený a uteká rýchlosťou blesku preč. Kedy je teda postroj lepšou voľbou?

 • Pri správnom nasadení a vhodne zvolenej veľkosti postroj rovnomerne rozkladá silu ťahu na hruď a chrbát psa. Obojok je pre niektoré psy nadmernou záťažou.
 • Postroje sú vhodné pre psy, ktoré ešte neovládajú povely a ťahajú zo strany do strán, či sa krútia okolo svojho pána. Nad psom budete mať lepšiu kontrolu a istotu, že sa nevyvlečie.
 • Postroje lepšie vyhovujú psíkom so špecifickými problémami – napríklad brachycefalickým psom, ktoré sa rýchlo zadýchajú či psom s kožnými problémami (obojok im totiž nadmerne dráždi kožu).
 • Postroje majú rôzne farby, strihy, veľkosti a odlišujú sa účelom. Vybrať si môžete postroj na každodenné venčenie, na ťahanie pri športovom záprahu, proti ťahaniu. K dostaniu sú tiež špeciálne postroje pre asistenčné psy, záchranárske psy či postroje pre outdoor aktivity v sťažených podmienkach.
 • Postroje sú atraktívne pre bohatšiu výbavu. Nie sú to iba popruhy, klipsne a úchyty. Ich súčasťou býva aj pohodlné mäkčenie / polstrovanie, reflexné a svietiace prvky, vesta, batôžtek, pláštenka, …

Postroj vždy vyberáme podľa potrieb konkrétneho psa

Veľkosť, vek, váha, správanie pri venčení, prípadné zdravotné problémy alebo obmedzenia. Toto sú vaše východiskové body pri výbere postroja pre psa. V nasledujúcom delení si na pár ukážkach priblížime niekoľko odlišností.

 • Postroj pre šteňa – S veľkou pravdepodobnosťou to nebude jediný postroj, s ktorým prídete do kontaktu. Opustite myšlienku, že šteniatku kúpite postroj s veľkým rozsahom nastavenia, do ktorého postupne dorastie. V útlom veku sa v robustnom pouťahovanom postroji bude cítiť nepohodlne a venčenie nebude radosťou.
 • Postroj pre psa seniora – Dôraz dávajte predovšetkým na jednoduché navliekanie a zvliekanie, aby ste psa príliš neznervózňovali. Obľúbené sú polstrované vzdušné postroje, ktoré nikde nadmerne netlačia.
 • Postroj pre aktívneho / netrénovaného psa – Stavte na silný materiál, kvalitné šitie, odolné spoje. Na psa, ktorý naberá vo vonkajšom prostredí na odvahe a je zrazu „hluchý“ voči vašim povelom, budete potrebovať perfektne prispôsobiteľný postroj. Ideálne s upínacím prvkom na vôdzku na hrudi, aby ste okamžite mohli usmerniť jeho trasu a otočiť ho k sebe. Ak máte psa, ktorý miluje vodu a rád sa kúpe, voľte rýchloschnúci postroj alebo postroj z vodoodpudivých materiálov.
 • Postroj pre psa, ktorý má problémy s dýchaním – Postroj by mal byť v časti hrudného koša čo možno najužší, respektíve by nemal od krku medzi labky viesť žiadny spoj.
 • Postroj pre psa s krátkou srsťou / bezsrstého / kožnými chorobami – Pozor na lacné nylonové postroje. Ich okraje psy škriabu a môžu stav pokožky ešte viac zhoršiť. Voľte postroje mäkčené a s prieduchmi, aby sa citlivá koža nezaparila. V tomto prípade odporúčame vyberať aj podľa recenzií, kde sa dozviete presné informácie od psíčkarov.

ako vybrať postroj pre psa

Postroje pre psy podľa aktivity a účelu

Ak sa pozriete do ponuky postrojov pre psov, uvidíte veľkú rozmanitosť. Nemusíte sa jej zľaknúť. Znamená veľkú šancu, že nájdete postroj, ktorý vyhovuje potrebám vášho psa a zamýšľaným aktivitám. Možno zistíte, že pre maximálne pohodlie a bezpečnosť potrebujete hneď niekoľko postrojov na rôzne činnosti. Aké je základné delenie postrojov podľa aktivity?

Postroje pre psy na každodenné používanie / bežné venčenie

Najväčšia kategória, kde nájdete lacné a jednoduché postroje, no aj postroje štýlové a viac prepracované. Spoločným menovateľom by malo byť pohodlie, dobrá prispôsobiteľnosť, spoľahlivé ovládanie a nízke nároky na údržbu. Je to postroj, ktorý budete pravidelnej venčenému psovi nasadzovať niekoľkokrát za deň, preto myslite predovšetkým prakticky.

Postroje pre psy na ťahanie

Postroje určené na športovanie so psami (canicross / dogtrekking, bežkovanie na lyžiach, záprah, …) sú vyrobené zo silných a odolných materiálov s dôrazom na vysoké pohodlie a rovnomerné rozloženie tlaku pri ťahaní. Psovi postroj nesmie prekážať v pohybe, ani mu spôsobovať odreniny. Upínací prvok na vôdzku je zvyčajne v polovici chrbta až pri chvoste, keďže aj pri športovaní s vami potrebuje mať už pes dostatočnú vôľu, aby ste sa v pohybe neobmedzovali.

Postroje pre psy proti ťahaniu

Ako napovedá samotný názov, hlavným účelom tohto postroja je obmedziť ťahanie psa do strán pri venčení. Upínacie kovové očko nie je na chrbte, ani medzi lopatkami. Je umiestnené na hrudi, a teda ak pes začne ťahať, jednoducho a rýchlo ho otočíte k svojej nohe. Čím skôr si pohyb spojí so správne vysloveným povelom „K nohe“, o to rýchlejšie prejdete na klasicky riešený postroj / obojok.

Postroje pre psy na outdoor aktivity

Na trhu je veľa rozmanitých postrojov pre psy, ktoré sú vytvorené pre konkrétny účel. Ak napríklad často trávite čas na túrach a váš pes vám robí spoločnosť, zadovážte mu ergonomický, komplexne vybavený postroj, ktorý mu poskytne maximálne pohodlie a zároveň myslí na kritické situácie. S outdoor postrojmi sa dobre pracuje aj v náročnom prostredí. Sú totiž vybavené úchytmi, o ktoré môžete psa bezpečne zachytiť pri zlaňovaní. Niektoré majú hladiace vložky. Stačí, ak sa pes na chvíľu ovlaží v rieke a najbližšie hodiny bude príjemne ochladzovaný. Určite však vyberajte z ponuky renomovaných značiek, pretože v prírode, ktorá je plná vábivých pachov, potrebujete mať istotu, že postroj nezlyhá ani pri silnom ťahu. Nezabudnite na prítomnosť reflexných prvkov, ktoré zvýšia viditeľnosť vášho psa.

Postroje pre psy do auta

Alebo inak – bezpečnostné pásy pre psy. Tento typ postroja má zvyčajne širšie popruhy, aby sa do tela psa nezarezávali ani pri prudkom brzdení. Cez zadnú časť sa prevlieka bezpečnostný pás vozidla, pomocou ktorého sa pes fixuje na sedadle (nie natesno, je tam istá vôľa). Druhou možnosťou je samostatný remienok s kovovou sponou, ktorá sa fixuje do pásového úchytného systému auta. Postroj do auta sa dá použiť aj na bežné venčenie. Stačí pripojiť vhodné vodítko.

Postroje pre psy na bicykel

Chcete jazdiť na bicykli so psom vedľa seba? S bežnou vôdzkou a popruhom to môže byť väčší adrenalín, ako očakávate. Ak sa chcete vyhnúť kolíziám, zadovážte si postroj pre psa s dištančnou tyčou, ktorá sa zvyčajne inštaluje pod sedlo. Táto tyč sa postará o to, aby ste psa v postroji a na vodítku nemali tesne pod kolesami a obidve ruky zostali voľné na riadenie bicykla. Psa treba na takéto vedenie pripravovať postupne, avšak, ak máte doma štvornohého bežca, tejto zmene sa rád a rýchlo prispôsobí.

Profesionálne a špeciálne postroje pre psy

Na túto kategóriu postrojov sa zameriavajú najmä profesionáli. Ide o postroje pre služobné, lavínové a záchranárske psy, asistenčné psy či stopárske psy. Ich konštrukcia a výbava je nadštandardná. Už na prvý pohľad sa výrazne odlišujú od bežných postrojov na venčenie alebo športovanie so psom.

športové postroje záprah

Základné tvary a typy postrojov pre psy

Niektoré postroje tvorí iba niekoľko popruhov, iné sa ponášajú na príjemne mäkkú vestu. Veľkú časť ponuky tvoria postroje do tvaru písmena H. Jeden popruh ide okolo krku, druhý poza predné labky cez hrudník a spája ich tenký popruh vedúci od krku pomedzi predné labky. Všetky tri popruhy bývajú dĺžkovo nastaviteľné.

Popruh do tvaru V je z pohľadu nasadenia veľmi jednoduchý. Stačí ho navliecť cez psíkove labky, vytiahnuť ponad lopatky a zopnúť obe strany.

Športovo ladené postroje sú šité do tvaru písmena X, ktoré je viditeľné na chrbtovom prekrížení. Nastavuje sa iba dĺžka obvodu hrudníka.

Špeciálnu konštrukciu majú aj tzv. nórske postroje, ktoré sa hojne používajú na agility výcvik. Jeden popruh vedie popod krk, druhý za labkami okolo hrudníka. Medzi prednými labkami psa nič nevedie, takže postroj netlačí na priedušnicu a štítnu žľazu. Avšak, tento typ postroja zase mierne obmedzuje pohyb lopatiek a pri častom používaní môže zmeniť držanie tela psa.

Najčastejšie používané materiály

Na výrobu štandardných postrojov pre psy sa najčastejšie používa nylon. Je to materiál s dostatočnou odolnosťou v ťahu, odolnosťou voči zodratiu a zároveň možnosťou farebnej rozmanitosti. Nemá vysoké nároky na údržbu a nadmerne zašpinený postroj postačí na chvíľu ponoriť do vedra s teplou vodou, aby špina povolila aj z tesných záhybov.

Dizajnovo a kvalitatívne zaujímavými kusmi sú aj kožené postroje. Ich prednosťou je schopnosť prispôsobiť sa krivkám tela psa. Sú veľmi pohodlné a pri správnej starostlivosti dlho vydržia. Počítajte s vyššou cenou a väčšími nárokmi na údržbu.

Ako vybrať správnu veľkosť postroja pre psa?

Ešte predtým, ako sa rozhodnete prejsť si dostupnú ponuku postrojov, zistite parametre vášho psa, aby ste mohli vybrať správnu veľkosť. Čo treba odmerať? Dôležitý je obvod krku a obvod hrudníka za labkami v najširšej časti. Tieto dva rozmery určia, či pôjde o postroj malý, stredný alebo veľký. Alebo o postroj veľkosti S, M, L, XL. V popise produktov nájdete rozpätie, v akých dĺžkach sa jednotlivé popruhy dajú nastaviť (rozdiel medzi min. a max. hodnotou viac ako 20 cm). Snažte sa vybrať postroj tak, aby ste oboma hodnotami patrili do stredu intervalov.

Ukazovateľom správnosti môže byť váhové odporúčanie – napríklad postroj je vhodný pre psa s váhou 10 – 17 kg, 17 – 22 kg, 22 – 30 kg, …. Je totiž dôležité, aby postroj vydržal aj váhové zaťaženie psom pri silnom ťahaní.

postroj pre malého psa

Ceny postrojov pre psy

Investícia do kvalitného postroja pre psa znamená spokojnosť na oboch stranách – ako u psa, tak aj u vás. Iba tak si totiž užijete spoločný čas bez komplikácií naviac.

✅ Postroje pre psov do 10 eur

Extra široká ponuka základných, jednoduchých postrojov pre malé a stredné plemená psov. Vhodné na bežné venčenie v nenáročnom prostredí. Podľa dostupných recenzií niektoré milo prekvapili – a to aj napriek nižšej cene. Veľkú výbavu či prémiový dizajn však neočakávajte.

✅ Postroje pre psov od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie postroje pre psy – pre malé, stredné aj veľké plemená. Pomer cena / kvalita je vyhovujúci na bežné venčenie a prechádzky. Niektoré modely pôsobia robustne a môžu byť príjemne polstrované. Pribúdajú štýlové vzory a farebné kombinácie, vďaka ktorým bude váš štvornohý chlpáč neprehliadnuteľný.

✅ Postroje pre psov od 30 eur

Ak potrebuje pre psa lepšiu a viac špecifickú výbavu s dôrazom na kvalitu, komfort a odolnosť, vyberte sa medzi prémiové postroje. Tu nájdete nielen postroje pre psy na agility, ale aj na bežecké športy, záprahy, cyklistiku či horské túry.

Najlepšie značky postrojov pre psy

 • Hurtta – Fínska značka je lídrom medzi výrobcami postrojov, obojkov a vôdzok najvyššej kvality. Vhodné pre aktívnych psov a ich športujúcich majiteľov.
 • Trixie – Na českom trhu jedna z najväčších spoločností zameraných na predaj a distribúciu chovateľských potrieb. Široký výber nylonových postrojov rôznych strihov a vybavenia.
 • PetSafe – Jeden zo svetových lídrov vo výrobe produktov pre domácich miláčikov. U nás sú obľúbené najmä postroje proti ťahaniu.
 • Reedog – Dizajnovo a farebne atraktívne postroje Reedog sú vyrábané z ľahkých a priedušných materiálov. Pohodlný strih, ktorý netrhá srsť, netlačí a nedre kožu psa.
 • Non-stop Dogwear – Postroje pre psy všetkých veľkostí. Uspokoja aj vyššie nároky a sú vyhľadávané profi závodníkmi. O ich prednostiach postrojov tejto prémiovej nórskej značky svedčí aj predajnosť – a to aj napriek tomu, že sa radia k drahším vo svojej kategórii.
 • Tre Ponti – Postroje od talianskeho výrobcu Tre Ponti boli vyvinuté pre maximálne pohodlie a voľnosť pohybu. Dobrý pomer cena / kvalita.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1HUNTER postroj Hilo Comfort

Náš víťaz - najlepší model na trhu
✔️ Výborná odolnosť
✔️ Reflexné prvky
✔️ Jednoduché nasadzovanie
✔️ Optimálny rozklad sily ťahu
📌 od 15 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Hurtta postroj Venture

Obľúbený postroj pre malé aj veľké psy
✔️ Mäkká a priedušná sieťovina
✔️ Niekoľko farieb k dispozícii
✔️ Reflexné prvky
✔️ Odolné a funkčné materiály
📌 od 21 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Postroj Reedog

Veselý dizajn
✔️ Ľahký a priedušný materiál
✔️ Pohodlný strih šetrný k srsti
✔️ Nezaťažuje krčnú chrbticu
✔️ Rýchlo sa nasadzuje
📌 od 25 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Non-stop Postroj Free Motion

Najlepší postroj na behanie a šport
✔️ Netlačí na dýchacie cesty
✔️ Rešpektuje prirodzenú stavbu tela
✔️ Nenasiakavé polstrovanie
✔️ Výborná nastaviteľnosť
📌 od 74 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Tre Ponti Postroj reflexný

Najlepší reflexný postroj pre psy
✔️ Výborné recenzie a predajnosť
✔️ Pomer cena / kvalita
✔️ Ľahký, pohodlný, šetrný k srsti
✔️ Kvalitné spracovanie v žiarivých farbách
📌 od 14 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Trixie Bezpečnostný postroj do auta

Postroj pre psa do auta
✔️ Overený produkt
✔️ Adekvátne rozkladá silu ťahu
✔️ Vyrobený z pevného, no mäkkého nylonu
✔️ Využiteľný aj pri venčení
📌 od 6 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin