Ako vybrať najlepšiu tlačiareň do domácnosti? TOP produkty podľa recenzií

najlepšie tlačiarnePotrebujete sa rýchlo zorientovať v ponuke tlačiarní? Potom ste tu na správnom mieste. Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie tlačiarne? Vybrali sme niekoľko tipov s pozitívnymi recenziami, ktoré majú potenciál zaujať a poslúžiť tak, ako sa od nich očakáva.

Dnes už totiž nie je problém kúpiť lacnú tlačiareň. Môže pracovať spoľahlivo a osloviť vás rýchlosťou aj primeranou kvalitou tlače. Pri nákupe náhradnej náplne však môžete zrazu zistiť, že kupujete drahý toner a pravidelná prevádzka tlačiarne sa predražuje. Práve preto sme sa vybrali medzi testy a recenzie tlačiarní, aby sme našli modely, ktoré ponúkajú výborné vlastnosti tlače a zároveň neutratíte celý „majland“ za náplne.

Či už tlačíte iba čiernobiele dokumenty a materiály do školy, alebo máte záujem o kvalitnú farebnú tlač a tlač fotografií, výber domácich tlačiarní dokáže splniť všetky vaše požiadavky. Na úvod je dobré určiť novej tlačiarni hlavné úlohy. Niektoré modely sú totiž výborné v rýchlosti čiernobielej tlači, iné zaujmú svojou multifunkčnosťou. Náš prehľad sa vám pokúsi zodpovedať množstvo otázok, ktoré súvisia výberom novej tlačiarne. Poďte na to spolu s nami pohodlne a jednoducho!

Najlepšie tlačiarne do domácnosti podľa recenzií a nášho výberu

Ako sme pri zostavení nasledujúceho rebríčka postupovali?

 • Zamerali sme sa na kladné užívateľské recenzie laserových aj atramentových tlačiarní a hľadali predovšetkým preverené modely, ktoré už mali užívatelia možnosť vyskúšať a ohodnotiť v plnej prevádzke.
 • V testoch a hodnoteniach odborných magazínov (ako sú PCMag.com, TrustedReviews.com, Stiftung Warentest, Konsument.de) sme si vyhliadli modely, ktoré zvládli aj náročnejšie zaťaženie a na ich prevedenie a funkcie sa odborným očkom pozreli ľudia, ktorí sú v tejto oblasti dostatočne zorientovaní.
 • Vyselektovali sme tlačiarne dlhodobo dostupné na našom trhu – ideálne u viacerých predajcov, aby ste si mohli porovnať vývoj cien alebo počkať na lepšiu akciovú ponuku.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Brother DCP-T720DW

 Multifunkčná bezdrôtová farebná tlačiareň 
Technológia tlače: atramentová
Rýchlosť tlače: až 17 str./min
Rozlíšenie tlače: až do 1 200 x 6 000 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna + farebná
Wi-Fi: áno
⭐ 100 %223 € Čítať recenzie
#2Brother HL-L2352DW

 Laserová tlačiareň kompaktných rozmerov s rýchlou tlačou 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: až 30 str./min
Rozlíšenie tlače: 1200 x 1200 DPI
Zásobník papieru: 250 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 98 %116 € Čítať recenzie
#3HP LaserJet M110we 7MD66E

 Najmenšia laserová tlačiareň 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 96 %78 € Čítať recenzie
#4Brother HL-1223WE

 Bezdrôtová kompaktná nanolaserová tlačiareň 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 2400 x 600 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 94 %110 € Čítať recenzie
#5Xerox Phaser 3020Bi

 Čiernobiela laserová tlačiareň s jednoduchým ovládaním 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 1200 x 1200 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 92 %90 € Čítať recenzie
#6Canon Pixma iX6850

 Výkonná farebná tlačiareň 
Technológia tlače: atramentová
Rýchlosť tlače: 14,5 str./min
Rozlíšenie tlače: 9 600 x 2 400 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna + farebná
Wi-Fi: áno
⭐ 90 %192 € Čítať recenzie

Ako vybrať tlačiareň do domácnosti

Z času na čas si každý z nás potrebuje vytlačiť dokument alebo obrázok. Aj keď existujú služby copy centier, domáca tlačiareň je praktická, jednoduchá na ovládanie a pri rozumnom výbere budete s jej činnosťou iba spokojní. A to po dlhé roky! Máme však rozdielne nároky na frekvenciu jej používania. Kým niekto vytlačí zopár papierov za mesiac, u ďalšieho užívateľa musí zvládnuť desiatky strán denne.

Moderné tlačiarne do domácnosti sa však pomerne rýchlo prispôsobili trendom a dnes už iba málo modelov môžeme označiť za nekvalitné. Dokážu pracovať rýchlo, kvalita tlače, skenovania aj kopírovania sa čoraz viac približuje profi copy strojom a čo je najlepšie, snažia sa komunikovať so smartfónmi, notebookmi či tabletmi komunikovať bezdrôtovo. Základom je však prihliadať na funkcie, ktoré aj reálne využijete. Nemá totiž význam platiť veľa peňazí za prémiovú tlačiareň, ak z nej budete častejšie zotierať prach, ako tlačiť. V nasledujúcich odsekoch si bod za bodom prejdeme delenia, funkcie, cenové relácie aj overené značky. Už za pár minút budete mať jasno, akú tlačiareň kúpiť k vám domov.

ako vybrať tlačiareň

Atramentová alebo laserová tlačiareň?

Ako prvé sa pokúsime rozlúsknuť dilemu, či je lepšie staviť na atramentovú alebo laserovú tlačiareň. Dobrou správou je, že rozdiely medzi nimi sú čoraz menšie a jedna aj druhá technológia ponúka pre domáce použitie optimálne kvality tlače. Kadžý z nich má však svoje výhody, nevýhody a aj určenie.

Atramentová tlačiareň

Ide o najrozšírenejší typ domácej tlačiarne so širokým využitím a pomerne vysokou kvalitou tlače. V prospech tejto technológie hovorí dobrá cenová dostupnosť samotného zariadenia. O cene tlače už rozhoduje samotný model. Nie je ničím nezvyčajným, ak sa používanie lacnej atramentovej tlačiarne predražuje práve na drahých toneroch (tlačiareň kúpite za 50 € a náhradné náplne stoja 20-30 €). Súčasťou atramentovej tlačiarne je hlava, z ktorej vystreľujú drobné kvapôčky atramentu. K tomu, aby dokázala tlačiť farebne, potrebuje zvyčajne 4 farby, ktoré môžete poznať aj pod označením CMYK – cyan (tyrkysová), magenta (purpurová), yellow (žltá), key (kľúčová farba, najčastejšie čierna). V tele tlačiarne sú umiestnené 2 – 4 kazety. V porovnaní s laserovou tlačiarňou je tlač pomalšia, no kvalitnejšia vo farebnom prevedení. Práve preto sa hodí na tlač farebných obrázkov, no tiež aj fotiek.

 • Vhodná pre tlač malého až stredného objemu. Ideálna pre domáce použitie.
 • Oceníte vyššiu kvalitu vytlačených dokumentov.
 • Široký rozsah použitia – od textových dokumentov po obrázky, letáky, fotky,…
 • Dobrá cenová dostupnosť
 • Pomalšia tlač
 • Vyššia spotreba toneru = vyššie náklady na tlač (odporúčame si prepočítať, koľko vás bude stáť tlač 1 hárku papiera). Lacnejšou alternatívou môžu byť kompatibilné tonery značky TonerPartner, ktoré sú kvalitné, nezávadné a ekologické.
 • Menej kvalitné tonery vysychajú

Laserová tlačiareň

Z kancelárií rovno do domácností! Taká bola evolúcia pôvodne kancelárskeho vybavenia, ktoré zmenilo svoju veľkosť, funkcie a hoci sú laserové tlačiarne naďalej o niečo drahšie ako atramentové, svojou cenou sa im z roka na rok približujú. Na valec sa laserom vykreslí obraz a následne sa na valec nanesie farba. Ten sa otlačí na papier a farba sa tepelne zafixuje. Tlačenie laserovou tlačiarňou je extra rýchle a ekonomické. Aj keď je cena tonera do laserovej tlačiarne drahšia ako do atramentovej, jeden toner vám vystačí na tisícky strán, navyše bez rizika zasychania. Ocenia ich všade, kde sa tlačí väčšie množstvo dokumentov alebo študijných materiálov na čierno-bielo. S tlačením fotiek a farebnou tlačou si klasická laserová tlačiareň neporadí. Multifunkčné modely s vyššou cenovkou už zvládajú aj farebnú tlač, no je podstatne pomalšia a menej kvalitná, ako pri atramentovej tlači.

 • Rýchla a ekonomická tlač. Vhodná na tlačenie väčšieho množstva dokumentov čierno-bielo.
 • Tichý chod tlačiarne
 • Nízke náklady na tlač. Výdatnosť jedného tonera je na tisícky strán.
 • Vyššia obstarávacia cena tlačiarne
 • Menej vhodná na tlačenie farebných obrázkov a fotiek

Klasická alebo multifunkčná tlačiareň?

Po dvoch základných technológiách tlače je na rade zvážiť typ tlačiarne. Rozlišujú sa klasické a multifunkčné tlačiarne.

Klasické tlačiarne

Ich hlavná úloha spočíva v tlačení dokumentov. Z predajnosti ich vytlačili multifunkčné zariadenia, avšak, ak kupujete novší model za starú dosluhujúcu tlačiareň, kde ste skenovanie a kopírovanie nikdy nevyužili, bude aj klasická tlačiareň (s úsporou niekoľkých desiatok eur) vašim potrebám plne vyhovovať.

Multifunkčné tlačiarne

Prím v popularite hrajú šikovné zariadenia, ktoré zvládajú tlačenie, skenovanie do počítača a tiež aj kopírovanie. Spotrebiteľom ponúkajú celý rad zaujímavých funkcií, vďaka ktorým sa im práca s elektronickými aj papierovými dokumentami podstatne zjednoduší. S pomocou multifunkčnej tlačiarne môžete oskenovať papierový dokument a uložiť si ho vo formáte obrázkových súborov alebo ako PDF. Rovnako tak veľmi rýchlo vytvoríte papierovú kópiu už existujúceho dokumentu. Moderné multifunkčné tlačiarne komunikujú s mobilom či notebookom cez Bluetooth alebo v rámci spoločnej Wi-Fi siete Niektoré dokonca umožňujú vytlačiť dokument aj bez použitia PC – majú slot na pamäťovú kartu a displej, na ktorom si môžete vybrať, ktorú fotku alebo dokument chcete vytlačiť.

Parametre tlače

Prejdime k základným parametrom tlače, ktoré by ste, rovnako ako technológiu tlače, nemali pri kúpe tlačiarne prehliadnuť.

Farebná alebo čiernobiela tlač?

Túto otázku už zrejme máte zodpovedanú na základe predchádzajúcej časti tohto sprievodcu. Cena tlačiarne nemusí súvisieť iba s jej schopnosťou tlačiť farebne alebo čiernobielo. Aj niektoré drahšie modely, u ktorých sa domnievate, že budú tlačiť farebne, prekvapivo pracujú iba s jednou farbou – čiernou.

Odporúčame zistiť si čo najviac informácií o toneroch, ktoré do vášho vyhliadnutého modelu pasujú. Zaujímajte o cenu, výdatnosť balenia, či existujú aj väčšie XL a XXL tonery, ktoré sú cenovo výhodnejšie a tiež, či je možné zakúpiť kompatibilné „neznačkové“ tonery, kde môžete ušetriť až 70 % z ceny originálneho toneru. Ich odporcovia síce tvrdia, že nedosahujú patričnú kvalitu tlače, na bežné tlačenie študijných materiálov, vytlačenie receptov, obrázkov na vyfarbovanie pre najmenších, im nemožno nič zlé vytknúť.

Rýchlosť tlače

Ak tlačíte niekoľko strán týždenne, rýchlosť zrejme nebude zohrávať žiadnu úlohu. Iné je to v situácii, kedy potrebujete pravidelne vytlačiť desiatky strán naraz a nechcete sa zdržiavať pri pomalom tlační. Platí totiž priama úmera, že čím je rýchlosť tlače vyššia, o to je aj cena tlačiarne vyššia.

Rýchlejšie sú laserové tlačiarne, kde lepšie modely zvládnu aj viac ako 30 čiernobielych strán za minútu (1 strana za 2 s!). Pri atramentových sa za vcelku dostatočnú rýchlosť považuje 10-12 strán za minútu. Rýchlosť tlačenia farebných obrázkov je priemerne 4-5 krát pomalšia než pri základnej ČB tlači.

Rozlíšenie tlače

O rozlíšení tlače hovorí hodnota, ktorá sa uvádza ako DPI (dots per inch, počet bodov na palec | 1 palec = 2,54 cm). Táto merná jednotka sa používa v počítačových technológiách a určuje presnosť a kvalitu zobraziteľných a rozlíšiteľných bodov. Prirodzene s rastúcou hodnotou DPI je aj lepší výsledok tlače. Písmo na dokumentoch je čitateľnejšie, ostrejšie, farebné obrázky a fotky nadobúdajú reálnejšie zobrazenie.

Ak je uvedená len jedna hodnota, napr. 600 DPI, je to myslené v oboch smeroch narovnako, teda 600 bodov v horizontálnom smere a 600 bodov vo vertikálnom smere. Ak sa hodnoty líšia, uvádzajú sa ako súčin dvoch čísel, teda napr. 600 x 1200 DPI. Pre bežné, no pritom kvalitné domáce tlačenie sa orientujte v ponuke tlačiarní s rozlíšením minimálne 600 DPI.

Formát tlače

Štandardne sú domáce tlačiarne prednastavené pre tlačenie na formát A4 (bežná strana papiera s rozmermi 210 x 297 mm). Pomocou posuvných postranných vodičov môžete v zásobníku zmeniť veľkosť papiera, napr. na formát A5, resp. veľkosti typické pre tlačenie fotografií. Všetky dôležité nastavenia vykonávate zvyčajne priamo cez počítač alebo mobil a príslušný softvér pre tlačiareň – môžete tam nastaviť orientáciu papiera, formát papiera, fitovanie dokumentu na stred, s okrajmi alebo bez okrajov, atď.

Kapacita zásobníka

Hovorí o tom, aké maximálne množstvo papiera môžete vložiť do vstupného zásobníka. Ak je táto kapacita napr. 100 listov a rozhodnete sa vytlačiť 150-stranové skriptum, po 100 stranách sa preruší tlač s oznámením o nedostatku papiera v zásobníku. V súvislosti so zásobníkom sa často uvádza aj automatický podávač papiera (ADF – automatic document feeder). Ak sú papiere v zásobníku správne osadené, tlačiareň si ich dokáže automaticky posúvať do tlače bez rizika, že by vzala viac papierov naraz a zasekla sa.

home office

Ako pripojiť tlačiareň k PC / k telefónu?

Používanie tlačiarne nie je náročné, no samotná inštalácia a prepojenie so zariadeniami, z ktorých chcete odosielať súbory na tlačenie, môže potrápiť aj skúsených užívateľov elektroniky. Našťastie, už pominulo obdobie, kedy bolo pripojenie tlačiarne k počítaču komplikované a chýbali patričné ovládače, resp. boli nekompatibilné. Ako prvé nájdite pre tlačiareň vhodné miesto – také, ktoré bude pre tlačiareň bezpečné a zároveň, kde nebude prekážať občasným šumom, pípnutím, svietením displeja či signalizačných diód.

Ako na to?

Súčasťou balenia je nielen návod na používanie, ale aj inštalačné CD. To by ste mali do počítača vložiť ešte skôr, ako ho prepojíte s tlačiarňou. Často sa stáva, že užívatelia najskôr prepoja tlačiareň a počítač (napr. pomocou USB), počítač začne vyhľadávať ovládače automaticky online a nemusí nájsť tie správne. Tlačiareň síce bude fungovať, ale niektoré funkcie môžu vykazovať chyby. Nevyhnutným krokom je teda vložiť CD alebo stiahnuť inštalačné súbory z webu výrobcu tlačiarne. Po „odklikaní“ istého počtu bodov inštalačného procesu a nainštalovaní ovládačov budete vyzvaní na prepojenie PC a tlačiarne. V tomto štádiu sú už v počítači ovládače, ktoré dokážu pracovať s tlačiarňou a vy ste len krok od bezproblémového tlačenia.

Uvedený postup funguje pre tzv. priame pripojenie PC k tlačiarni pomocou USB kábla. Ak sa rozhodnete, že pre pripojenie pomocou Wi-Fi alebo prostredníctvom LAN rozhrania (cez ethernetový kábel RJ45), v istom bode inštalácie budete vyzvaní zadať údaje o vašej sieti alebo IPv4 adresu vášho počítača.

Keďže technológia ide stále dopredu, pri niektorých tlačiarňach nie je potrebná klasická inštalácia, ako bola opísaná vyššie. V takom prípade komunikujú zariadenia (mobil, tablet, notebook) s tlačiarňou cez Bluetooth, NFC alebo Wi-Fi Direct.

Praktické funkcie a výbava

 • Nastavenie formátu papiera a jeho orientácie – Okrem formátu papiera (A4, A5, formáty fotiek), môžete zvoliť, či chcete tlačiť na výšku alebo na šírku.
 • Počet strán na list – Možnosť, ktorú využijete, ak chcete ušetriť na papieri (ale aj toneroch), alebo si poznámky vytlačiť kompaktnejšie. Môžete tlačiť 2 strany na list, 4 strany na listy, 6 strán na list, …
 • Obojstranné tlačenie – Ak chcete ušetriť papier, tlačte viacstranové dokumenty obojstranne. Tlačiarne dokážu pracovať aj tomto režime samostatne. Napríklad – najskôr vytlačia všetky párne strany, prácu prerušia a vyzvú vás, aby ste potlačené papiere vrátili v správnom smere späť. V druhom kroku zase tlačia nepárne strany.
 • Tlač bez okrajov – Obľúbený režim najmä pri tlačení fotiek. Na fotkách nebude biely rám a využijete celú plochu fotopapiera.
 • Počet strán a kópií – Viete presne určiť, v akom množstve a od akej strany (či v akom rozsahu) sa začne tlačiť (napr. tlačenie od str. 8 – 13 v 3 kópiách).
 • Režim kvality tlače – Prednastavená je štandardná kvalita tlače. Ak však chcete ušetriť na náplni, môžete zvoliť rýchlu ekonomickú tlač, alebo naopak – ak ide o dôležitý dokument, býva k dispozícii aj režim s vysokou kvalitou tlače.
 • Priama tlač bez zapnutia PC – Výbava pokročilejších modelov, ktoré majú aj displej. Do slotu vložíte pamäťovú kartu a na displeji tlačiarne vyberiete dokument alebo fotku na tlačenie.
 • Potlač CD a DVD – Okrem kancelárskeho papiera a fotopapiera môžete potlačiť aj nálepky a štítky na CD a DVD.
 • Viac zásobníkov na papier – Vo výbave kvalitných atramentových tlačiarní môžete nájsť okrem hlavného zásobníka aj menší zásobník na fotopapier.

Ceny tlačiarní

Váhate, akú laserovú tlačiareň kúpiť? Alebo zostanete verní atramentovej klasike? S rastúcou cenou narastá kvalita tlače, jej rýchlosť a tiež pribúdajú aj užitočné funkcie. Ak by cena tlačiarne mala byť jedným z rozhodujúcich faktorov, nasledujúce členenie vás nasmeruje.

Tlačiarne do 70 €

Zaujímavá ponuka základných tlačiarní, z ktorých viaceré patria k veľmi dobre predávaným. Aj napriek tomu, že nie sú prešpikované modernými technológiami, pre bežné domáce použitie im niet veľmi čo vytknúť. Ak vám neprekáža štandardná kvalita tlače a priemerná rýchlosť, nájdete model, ktorý vás osloví. Pozor na vysokú cenu tonerov, aby ste do budúcnosti domáce tlačenie zbytočne nepreplácali.

Tlačiarne do 150 €

Solídny výber obľúbených modelov s výbornými recenziami. V ponuke od 70 – 150 € už nájdete preverené tlačiarne od renomovaných výrobcov. Narastá kvalita aj rýchlosť tlače, pridáva sa schopnosť komunikovať so zariadeniami bezdrôtovo a celkový pomer cena/výkon z nich robí prvú voľbu mnohých užívateľov.

Tlačiarne od 150 €

Najbohatší výber! Ak patríte k náročným užívateľom a hľadáte špičkovo vybavenú tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť v profi kvalite a zároveň pri nízkej spotrebe náplne, vyberte sa na prieskum medzi tlačiarne v cene od 150 € vyššie. Zvládnu vyťažené a pravidelné používanie, obľúbené sú aj v menších firmách, či u ľudí pracujúcich na home office, ktorí majú na starosti vlastné podnikanie. Odmenou za prvotnú investíciu je rýchly chod, výborná konektivita a množstvo užitočných funkcií.

Najlepšie značky tlačiarní

Pre úplný obraz nevynecháme ani zoznam značiek, ktoré majú v tomto segmente vybudované dobré meno a v ich portfóliu sú desiatky rozmanitých modelov.

 • HP – Tradičný výrobca atramentových a laserových tlačiarní pre domáce použitie má na svojom konte viacero modelov s vysokou predajnosťou. Primeraná cena, dobrá kvalita, kompatibilita so zariadeniami a dobrá zákaznícka podpora.
 • Epson – Japonská technologická spoločnosť patrí k lídrom na trhu s výrobou profesionálnych tlačiarní a skenerov. Predstavuje vyšší štandard a svojou ponukou zaujme aj náročných spotrebiteľov.
 • Brother – Ďalšia japonská značka si na našom trhu razí cestu najmä kompaktnými, no prekvapivo dobre hodnotenými laserovými tlačiarňami za rozumnú cenu. Spokojné recenzie.
 • Canon – Do tretice opäť japonská značka, ktorá sa nám spája najmä s fotoaparátmi. Okrem nich však Canon ponúka širokú škálu tlačiarní a kopírok, ktoré oslovia cenou, dizajnom aj praktickosťou.
 • Samsung – Popredný výrobca elektroniky rozšíril svoju výrobu aj na laserové tlačiarne. Zaujmú vyladeným dizajnom a množstvom technologických funkcií.
 • Xerox – Európska značka č.1 pre kopírovanie má v ponuke zaujímavú, cenovo dostupnú laserovú tlačiareň, ktorá patrí medzi najpredávanejšie. Okrem nej sú tu však aj drahšie modely, ktoré ponúkajú vysokorýchlostnú tlač vo vysokom rozlíšení. Vhodné aj pre malé a stredné firmy.

multifunkčná tlačiareň

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Čo dokáže multifunkčná tlačiareň?

Tlačí, skenuje a kopíruje. Multifunkčná tlačiareň dokáže tlačiť čiernobielo aj farebne a jej súčasťou sú funkcie skenovania dokumentu do súboru v zariadení a aj kopírovanie už existujúcich papierových dokumentov.

Aká by mala byť tlačiareň na fotky?

Ak chcete tlačiť fotky, hľadajte v ponuke kvalitných atramentových tlačiarní alebo sa zamerajte na úzko špecializované domáce fototlačiarne, ktoré sú navrhnuté pre tlačenie fotografií. Dokážu výborne pracovať s fotopapierom, majú vysoké rozlíšenie a ich súčasťou je väčší počet farebných náplní pre čo najrealistickejšie zobrazenie bez nedostatkov.

Farebná vs. čiernobiela tlačiareň? (Výhody a nevýhody)

Čiernobiela tlačiareň môže lákať svojou cenou a rýchlosťou tlače. Ak máte v pláne tlačiť farebne, oplatí sa investovať do drahšieho modelu, ktorý odobrili recenzie spotrebiteľov. Pri lacných tlačiarňach je podanie buď málo vierohodné, alebo je spotreba farby tak vysoká, že vás už onedlho prestane baviť kupovať drahé náplne. Výhodou však je, že farebná tlačiareň tlačí čiernobielo aj s prázdnym farebným tonerom.

Ako sa dá tlačiť priamo z mobilu?

Základom je vlastniť tlačiareň, ktorá dokáže komunikovať s mobilom cez Wi-Fi, Bluetooth alebo NFC. Ak sa rozhodnete pre Wi-Fi, otvorte v prehliadači Google Chrome Rozšírené nastavenia (časť Tlač – Google Cloud print) a kliknite na „Nastaviť alebo spravovať tlačiarne“. Tam už pridáte vašu tlačiareň. Všetky dokumenty, ktoré dokážete otvoriť cez Google Docs (po prihlásení do Google konta) môžete odteraz začať tlačiť z mobilu.

Aká je cena tlače a ako môžem na cene ušetriť?

Čiernobiela tlač sa v copycentrách pohybuje približne na sume 0,10 – 0,20 €. Jeden základný originálny toner pre atramentovú tlačiareň s objemom 13 ml vás vyjde na cca 15 € a vytlačíte ním 200 strán (0,075 € / 1 strana). V pri laserovej tlačiarni je situácia lepšia – toner za 60 € vytlačí 3000 strán (0,02 € / 1 strana). Je však množstvo predajcov, ktorí sa špecializujú na kompatibilné tonery (pre laserové aj atramentové tlačiarne) a ich cena je v porovnaní s originálom častokrát iba tretinová.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Brother DCP-T720DW

 Multifunkčná bezdrôtová farebná tlačiareň 
Technológia tlače: atramentová
Rýchlosť tlače: až 17 str./min
Rozlíšenie tlače: až do 1 200 x 6 000 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna + farebná
Wi-Fi: áno
⭐ 100 %223 € Čítať recenzie
#2Brother HL-L2352DW

 Laserová tlačiareň kompaktných rozmerov s rýchlou tlačou 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: až 30 str./min
Rozlíšenie tlače: 1200 x 1200 DPI
Zásobník papieru: 250 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 98 %116 € Čítať recenzie
#3HP LaserJet M110we 7MD66E

 Najmenšia laserová tlačiareň 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 600 x 600 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 96 %78 € Čítať recenzie
#4Brother HL-1223WE

 Bezdrôtová kompaktná nanolaserová tlačiareň 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 2400 x 600 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 94 %110 € Čítať recenzie
#5Xerox Phaser 3020Bi

 Čiernobiela laserová tlačiareň s jednoduchým ovládaním 
Technológia tlače: laserová
Rýchlosť tlače: 20 str./min
Rozlíšenie tlače: 1200 x 1200 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna
Wi-Fi: áno
⭐ 92 %90 € Čítať recenzie
#6Canon Pixma iX6850

 Výkonná farebná tlačiareň 
Technológia tlače: atramentová
Rýchlosť tlače: 14,5 str./min
Rozlíšenie tlače: 9 600 x 2 400 DPI
Zásobník papieru: 150 ks
Náplň: čierna + farebná
Wi-Fi: áno
⭐ 90 %192 € Čítať recenzie

Odporúčame pozrieť aj:

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin