Najlepšie prenosné bluetooth reproduktory: TOP 8 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie bluetooth reproduktoryVyberte sa spolu s nami medzi najlepšie bluetooth reproduktory, s ktorými si môžete užívať ten pravý zážitok z hudby. Prenosné reproduktory nie sú iba módnym výstrelkom. Ak si chcete užívať hudbu v dobrej kvalite pri rodinnej grilovačke, na chate alebo pri bazéne, stačí iba vedieť, ako si toto praktické a štýlové príslušenstvo vybrať.

Prenosná elektronika – smartfóny, tablety aj notebooky – majú vo všeobecnosti jeden menší nedostatok. Pri prehrávaní hudby zo vstavaných reproduktorov narazíte na nedostatočnú hlasitosť alebo kvalitu. Ako je už zo samotného názvu jasné, bluetooth reproduktory budú slúžiť na reprodukciu zvuku a využívať pri tom bezdrôtovú technológiu prenosu dát – Bluetooth. Rovnako tak bezdrôtové je aj ich napájanie, a to prostredníctvom vstavaného akumulátora. Pre nízku hmotnosť, kompaktné rozmery a dlhú výdrž na jedno nabitie sa stali vítaným doplnkom všetkých nadšencov dobrej hudby aj technológií.

Ak váhate, aký prenosný reproduktor kúpiť, s výberom vám radi pomôžeme. V nasledujúcom sprievodcovi priblížime základné parametre a funkcie tohto typu reproduktorov. Hoci sa prioritne kladie dôraz na dostatočnú kvalitu reprodukcie zvuku, pribudlo im do výbavy aj niekoľko zaujímavých a zároveň užitočných funkcií. Niektoré modely majú vstavané rádio, osvetlenie, stroboskop, či fungujú ako powerbanka. A keďže ich ponuka je čoraz širšia, v snahe ponúknuť vám spoľahlivé tipy sme prešli odborné testy a recenzie prenosných bluetooth reproduktorov.

Najlepšie bluetooth prenosné reproduktory podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Najlepší cena/výkon
JBL Flip 5
Výkon: 20 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 12 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IPX7
Hmotnosť: 0,54 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 € Čítať recenzie
#2Alternatíva cena/výkon
JBL Charge 4

Výkon: 30 W
Napájanie: akumulátor, 7500 mAh
Výdrž akumulátora: 20 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IPX7
Hmotnosť: 0,96 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]129 € Čítať recenzie
#3Najhlasnejší
JBL Xtreme 3

Výkon: 50 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: až 15 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 1,8 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]299 € Čítať recenzie
#4Tip Techradar.com
Sonos Roam

Výkon: -
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 10 hod
Technológie: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 0,4 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]189 € Čítať recenzie
#5Dobrý pomer cena/výkon
Niceboy RAZE 3 Titan

Výkon: 50 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 15 hod
Technológie: Bluetooth 5.0
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 0,98 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]70 € Čítať recenzie
#6Najlepší pre náročných
Sonos Move

Výkon: -
Napájanie: akumulátor, 2420 - 2 500 mAH
Výdrž akumulátora: 10 hod
Technológie: Bluetooth, Wi-Fi
Odolnosť: IPX6
Hmotnosť: 3 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]400 € Čítať recenzie
#7Ďalší na zváženie pre náročných
Marshall STANMORE II

Výkon: 80 W
Napájanie: sieť
Technológie: Bluetooth
Hmotnosť: 4,65 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]270 € Čítať recenzie
#8Najlepší mini reproduktor
Niceboy RAZE mini

Výkon: 5 W
Napájanie: akumulátor, 400 mAh
Výdrž akumulátora: 5 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: -
Hmotnosť: 0,19 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]16 € Čítať recenzie

Ako vybrať prenosný bluetooth reproduktor

Prenosné reproduktory predstavujú zaujímavý a najmä pohodlný spôsob, ako si vychutnať dobrú hudbu doma, na cestách, v prírode či na dovolenke. Aký spôsob pripojenia vám bude najlepšie vyhovovať? Máte požiadavky na zvýšenú odolnosť voči vode, prachu alebo nárazu? Reproduktor, ktorý vezmete von, mimo bezpečné domáce prostredie, môže byť vystavený viacerým skúškam a už prevrhnutý pohár s limonádou sa mu môže stať osudným. K tomu, aby ste boli so svojou voľbou spokojní, a zároveň nepreplatili viac, ako je nevyhnutné, stačí mať prehľad o možnostiach.

Kde budete prenosný reproduktor používať?

Odpichnime sa od tejto základnej otázky, ktorá môže vaše rozhodovanie veľmi rýchlo zamerať správnym smerom.

Prevažne v exteriéri

Ak máte v pláne predovšetkým nosiť reproduktor so sebou von (napr. na stanovačku, tínedžeri von pri stretnutiach s partiou), rozhodujúcimi faktormi sú hmotnosť, rozmery a výdrž na jedno nabitie. Pravdepodobne budete hľadať reproduktory s nízkou hmotnosťou, menšími rozmermi, aby sa bez problémov zmestil do batohu a tiež poskytoval minimálne 6-8 hodín. Zaujímavou funkciou navyše môže byť powerbanka, LED batéria, či možnosť prehrávať hudbu aj z pamäťových kariet a USB. Preferovaným typom prenosu je Bluetooth.

Doma a na záhrade / chate

Ak ide o prenosný reproduktor, ktorý chcete používať najmä doma a na záhrade (napr. pri záhradkárčení či leňošení pri bazéne), môžete sa orientovať aj medzi modelmi s vyšším hudobným výkonom a tiež aj o niečo väčšími rozmermi. Zaujímajte sa o počet vstupov, výstupov. Okrem Bluetooth technológie, môžete na vlastnom dvore využívať aj prenos v rámci domácej Wi-Fi siete a streamovať do reproduktora obsah hudobných služieb.

Najmä v interiéri

V prípade, že máte v pláne pomocou prenosného reproduktoru vylepšiť hudobný systém u vás doma / v kancelárii, odporúčame aj o niečo väčšie a ťažšie reproduktory, ktoré dokážu výborne ozvučiť bežnú miestnosť. Môžu mať akumulátorové, aj sieťové napájanie, prenos dát funguje pomocou Bluetooth, NFC, Wi-Fi alebo štandardného káblového vstupu (napr. 3,5 mm Jack). Majú buď ultra moderný, alebo zaujímavý retro dizajn. Dokonca môžete navzájom prepojiť viac reproduktorov a užívať si kvalitný priestorový zvuk. Hoci nepatria k najmenším, zvyčajne majú množstvo doplnkových funkcií, výbornú konektivitu a svojim majiteľom ponúkajú široký výber možností a kombinácií, ktoré nepokryje ani klasický hifi systém.

bluetooth reproduktory

Bluetooth, Wi-Fi alebo NFC?

K prenosným reproduktorom sa káble jednoducho nehodia. Chceme, aby nám prehrávanie hudby uľahčovali a mohli sme si dopriať slobodu pohybu. Na výber preto máte niekoľko možností:

 • Najobľúbenejšou je Bluetooth, pretože aj v miestach, kde nie ste na dosah wifi siete, alebo ste v prírode a nemáte dostatočný signál na čerpanie dát, si môžete prehrávať hudbu, ktorú máte uloženú v telefóne, tablete, či notebooku. Dosah signálu môže byť až 10 metrov od zariadenia. Ak sú v ceste prekážky (stena, stromy), rátajte s nižším dosahom.
 • Ak sa pohybujete s reproduktorom najmä doma, alebo vo svojej záhrade, môžete využívať výhody domácej Wi-Fi siete. V rámci nej, najmä v závislosti od kvalít Wi-Fi routera, môže byť dosah 40-50 metrov. Výhodou je silnejší a stabilnejší signál, a tiež aj možnosť streamovať hudbu priamo z hudobných služieb ako sú Spotify. Tidal, Youtube Music, Google Play Music.
 • V niektorých reproduktoroch je prítomná aj technológia NFC (Near Field Communication). Ide o bezdrôtový prenos na veľmi krátku vzdialenosť medzi zariadenia (max. do 4 cm). V praxi by teda musel byť váš smartfón alebo tablet priložený priamo pri reproduktore.

Najlepšie prenosné reproduktory súčasnosti sa však snažia o univerzálnosť. Majú vo výbave niekoľko bezdrôtových technológií, no umožňujú využívať aj káblový audio vstup. Ich cena je však zvyčajne vyššia. Ak chcete ušetriť, stačí, ak si vyberiete prevedenie len s jednou bezdrôtovou technológiou, ktorú aj reálne využijete.

Počet meničov

Výslednú kvalitu zvuku z reproduktora ovplyvňujú meniče – konkrétne ich veľkosť, poloha a počet. Najčastejšie sú v prenosných reproduktoroch 2 meniče doplnené o 1 protiľahlý basový menič. V závislosti od ich prevedenia a pokročilosti možno hovoriť o schopnosti verne zreprodukovať nízke, vysoké, ale aj stredné tóny. S rastúcou veľkosťou reproduktora vzniká logicky viac priestoru pre výkonnejší menič, ktorý potom dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť.

Frekvenčný rozsah

Frekvenčný rozsah je stanovený intervalom s dolnou a hornou hranicou frekvencie vlnenia (zvuku), ktorý dokáže ľudské ucho zachytiť. Ideálne by mal reproduktor pokryť celé počuteľné spektrum, teda zvuk s frekvenciou od 20 – 20 000 Hz. Avšak zvuk blízko pri hranici 20 Hz človek vníma iba výnimočne, preto sa u väčšiny reproduktorov stretnete s dostačujúcim frekvenčným rozsahom 60 – 20 000 Hz.

Výstupný výkon vs. veľkosť priestoru

Vyšší výkon predurčuje schopnosť ozvučiť väčšiu miestnosť bez nepríjemného skreslenia zvuku. V produktových popisoch môžete nájsť 2 spomínané druhy výkonu: maximálny výkon – hovorí o tom, aký maximálny výkon zariadenie znesie bez poškodenia, max. však pod dobu niekoľkých minút, a RMS výkon, ktorý je štandardne polovicou maximálneho a ide o výkon, ktorý ani pri dlhodobom hraní reproduktor nepoškodí. Pre bežné súkromné využitie počítajte s hodnotou minimálne 20 W.

kvalitný reproduktor prenosný Marshall

Reproduktor Marshall

Vstupy a výstupy prenosného reproduktora

Čím viac, tým lepšie. Teda samozrejme za podmienky, že ich všetky vstupy a výstupy dokážete vo vhodnej situácii využiť. Prenosné reproduktory môžu byť vybavené audio vstupom (napr. na 3,5 mm jack), USB vstupom, niektoré majú dokonca integrovaný prehrávač a dokážu si poradiť s zvukovými formátmi (FLAC, MP3, WMA, …) na pamäťových kartách alebo USB nosičoch. Ďalšou zaujímavou možnosťou je nabíjanie prenosného zariadenia (mobil, tablet) prostredníctvom USB (micro USB) kábla zapojeného do reproduktora. Ak chcete zvuk reproduktora vylepšiť, vyberajte model, ktorý umožňuje pripojiť subwoofer.

Napájanie

Súčasťou prenosných reproduktorov je vstavaný akumulátor, ktorý poskytuje výdrž na približne 5-24 hodín, v závislosti od modelu a jeho ceny. Sledujte kapacitu akumulátora (v mAh), jeho typ (najlepšie Li-Ion akumulátor) a tiež aj pomer výdrž/dĺžka nabíjania. Samotné nabíjanie by vás nemalo výrazne obmedzovať a k opätovnému plnohodnotnému používaniu by ste sa mali dostať po max. 6 hodinách nabíjania, resp. mať možnosť počúvať hudbu aj pri nabíjaní.

Bluetooth verzia

Bluetooth je bezdrôtovou technológiou, ktorá umožňuje medzi zariadeniami zasielať dáta, zvuk alebo komunikovať na istú obmedzenú vzdialenosť. Ak chcete, aby vaše zariadenie dokázalo komunikovať s reproduktorom, musí byť bluetooth verzia reproduktora rovnaká alebo nižšia ako bluetooth na vašom zariadení.

Pri bluetooth platí, že vyššie číslo, znamená lepšie zabezpečenie prenosu, vyššiu kvalitu prenosu a zároveň aj nižšiu energetickú náročnosť. V modernej elektronike sa posledné roky používa Bluetooth 4.0 a 5.0, a podobne tak aj v prenosných a minireproduktoroch. Problém s prenosom zvuku sa teda vyskytuje iba minimálne.

Možnosti ovládania reproduktora

Môžete ovládať prenosný reproduktor hlasom? Áno, prémiové zariadenia už ponúkajú aj takéto lákadlo. Ďalšou možnosťou je používanie diaľkového ovládača, praktické ovládanie cez mobil alebo tablet (teda pripojené zariadenie), alebo klasicky – manuálne pomocou tlačidiel na reproduktore.

Kompatibilita so zariadeniami

Ako to už vo svete elektroniky býva, nie všetky zariadenia sú medzi sebou navzájom kompatibilné. Ak vlastníte elektroniku s rozšírenými systémami OS Android alebo Windows, budete mať podstatne širší výber ako majitelia „jabĺčok“ (iPhone, iMac, MacBook, iPad) a zariadení s OS Linux. Pozitívom však je, že pri zacielenom výbere určite natrafíte na kvalitné prenosné reproduktory z dielne renomovaných výrobcov, ktorí sa precízne venujú vývoju a kompatibilite.

reproduktor odolný voči vode

Odolnosť prenosných reproduktorov

Pre mnohých budúcich užívateľov ide o jeden z dôležitých parametrov. Ak vás vonku zastihne mierny dážď, alebo ak vyfŕkne voda z bazéna, či niekto rozleje pohár, reproduktor bez posilnenej odolnosti voči vode tieto nehody „nerozdýcha“. Práve preto odporúčame, aby ste siahli po reproduktoroch so zvýšenou odolnosťou. O odolnosti vypovedá stupeň krytia (alebo inak aj stupeň ochrany krytom) vyjadrený ako hodnota IP (Ingress Protection). Pri tomto type elektroniky najčastejšie natrafíte na IPX4, IPX5, IPX6 a IPX7:

 • IPX4 – Ochrana voči slabo striekajúcej vode zo všetkých smerov v množstve 10 l/min po dobu 5 minút (napr. ak sa spustí postrekovač na trávniku)
 • IPX5 – Odolnosť voči striekajúcej vode zo vzdialenosti 3 m po dobu 3 minúty (napr. hadica so slabším prietokom)
 • IPX6 – Odolnosť voči silne striekajúcej vode zo vzdialenosti 3 m po dobu 3 minúty (napr. hadica so silným prietokom).
 • IPX7 – Odolnosť voči dočasnému ponoreniu do hĺbky 1 m po dobu max. 30 minút (reproduktor pravdepodobne nepoškodí pád do bazéna, ak ho okamžite vylovíte).

📌 Zároveň môže byť konštrukcia odolná aj voči pevným nečistotám. Vtedy sa miesto „písmena“ X uvádza číslo od 1-6, pričom vyššie číslo znamená lepšiu odolnosť. Ak natrafíte na zariadenie s odolnosťou IP67, bude to znamenať, že zariadenie je zostrojené tak, aby do neho neprenikli jemné prachové častice (prachotesné) a zároveň zostalo funkčné aj po krátkom ponorení do vody.

Doplnkové funkcie a užitočná výbava

 • Handsfree / Vstavaný mikrofón – Pomocou tejto funkcie môžete prostredníctvom bluetooth reproduktoru uskutočňovať hovor cez hlasitý odposluch.
 • Powerbanka – Kapacita akumulátora v reproduktore môže byť vyššia ako 7500 mAh, preto sa často stretnete aj s tým, že reproduktor funguje aj ako powerbanka a spätne dobije smartfón alebo tablet.
 • Osvetlenie / Vstavaná batéria – Praktické osvetlenie pri nočných potulkách s partiou alebo počas stanovačky.
 • Stroboskop – Zaujímavá svetelná technológia, ktorá sa hodí na každú párty.
 • FM rádio s tunerom – Integrované FM rádio pre počúvanie rádiových staníc kedykoľvek, aj bez ďalšej elektroniky.
 • Prehrávač – Po vložení pamäťovej karty do slotu dokáže reproduktor prehrať hudbu na podporovaných formátoch.
 • Ochranné púzdro – Doplnková výbava pre ochranu pred vodou, pádom, drobnými nečistotami.

Ceny prenosných reproduktorov

Niektoré sú menšie ako šálka kávy, iné sú neprehliadnuteľnou prvkom miestnosti so štýlovým dizajnom. Rozdiely medzi prenosnými reproduktormi sú častokrát priepastné. Využívajú rôzne technológie, majú obmedzenú alebo naopak veľmi bohatú konektivitu. Všetko záleží len od toho, či od tohto typu zariadenia očakávate vysokú kvalitu zvuku, alebo len doplnkovú zvukovú kulisu bez vyšších nárokov.

✅ Prenosné bluetooth reproduktory do 50 €

Už v cene do 50 € môžete nájsť niekoľko zaujímavých kúskov. Potešia tínedžerov aj študentov na internáte. Majú menšie rozmery, nízku hmotnosť a výdrž na jedno nabitie je priemerne 8-10 hodín.

✅ Prenosné bluetooth reproduktory do 100 €

Najpredávanejšie bluetooth prenosné reproduktory. Veľmi dobrý pomer cena/kvalita reprodukcie. Vo výbave už majú viacero šikovných doplnkových funkcií a isto poteší aj vyššia odolnosť voči vode. Nechýba ani množstvo vstupov a výstupov, vďaka ktorým si môžete naplno užívať kvalitnú hudbu doma, na dvore, ale aj v kancelárii.

✅ Prenosné bluetooth reproduktory od 100 €

Ak patríte k náročným spotrebiteľom a potrpíte si na kvalitnej elektronike, potom neprehliadnite výborne vyladené prenosné reproduktory od prémiových značiek, ktoré vynikajú svojou precíznosťou, intenzívnym, no pritom vyváženým zvukom. Samozrejmosťou je vysoká ochrana voči vode, zosilnená konštrukcia, dlhá výdrž na jedno nabitie a bohatý výber medzi retro kúskami alebo zariadeniami s moderným dizajnom.

Video

Najlepšie značky prenosných reproduktorov

Testy bezdrôtových reproduktorov (napr. Audio Vision, Audio Test, Stereo, WhatHifi, Audio Foto Video Bild, a i.) pravidelne prinášajú nových víťazov, medzi ktorými sa opakujú overené značky. Na poli audiotechniky je niekoľko silných hráčov, ktorých netreba extra predstavovať. Pre úplný obraz však vyberáme tie značky, v ktorých ponuke na našom trhu nájdete zaujímavé modely s dobrou kvalitou zvuku.

 • JBL – Bluetooth reproduktory JBL patria v súčasnosti k obľúbenej voľbe so spokojnými recenziami. Kvalita vo všetkých parametroch.
 • Sony – Štýlové Sony reproduktory produkujú kvalitný priestorový zvuk s basovou technológiou a zaujímavým osvetlením naviac.
 • Lamax – Zástupca cenovo dostupných prenosných reproduktorov v modernom čierno-tyrkysovom dizajne má potenciál zaujať a rásť. V ponuke aj jeden z najkompaktnejších reproduktorov, aké trh ponúka.
 • Marshall – Prémiová značka audiotechniky, ktorá boduje u hudobníkov zaradila do svojej ponuky špičkovo vybavené retro prenosné reproduktory s dôrazom na výkon.
 • Bose – Táto americká značka sa už dlhé roky venuje profi audiotechnike a stála za viacerými inováciami. V jej podaní sú na našom trhu kompaktné prenosné hudobné systémy.
 • NiceBoy – Aj napriek nižšej cene prinášajú reproduktory NiceBoy silný a čistý zvuk, o čom svedčí aj veľa spokojných hodnotení.
 • Bang & Olufsen – Svetoznáma audioznačka kladie dôraz na neokopírovateľný dizajn a prvotriedny výkon, čo mu zodpovedá aj vyššia cena. Jej ponuka zaujme najmä náročných.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Najlepší cena/výkon
JBL Flip 5
Výkon: 20 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 12 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IPX7
Hmotnosť: 0,54 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 € Čítať recenzie
#2Alternatíva cena/výkon
JBL Charge 4

Výkon: 30 W
Napájanie: akumulátor, 7500 mAh
Výdrž akumulátora: 20 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IPX7
Hmotnosť: 0,96 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]129 € Čítať recenzie
#3Najhlasnejší
JBL Xtreme 3

Výkon: 50 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: až 15 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 1,8 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]299 € Čítať recenzie
#4Tip Techradar.com
Sonos Roam

Výkon: -
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 10 hod
Technológie: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 0,4 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]189 € Čítať recenzie
#5Dobrý pomer cena/výkon
Niceboy RAZE 3 Titan

Výkon: 50 W
Napájanie: akumulátor
Výdrž akumulátora: 15 hod
Technológie: Bluetooth 5.0
Odolnosť: IP67
Hmotnosť: 0,98 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]70 € Čítať recenzie
#6Najlepší pre náročných
Sonos Move

Výkon: -
Napájanie: akumulátor, 2420 - 2 500 mAH
Výdrž akumulátora: 10 hod
Technológie: Bluetooth, Wi-Fi
Odolnosť: IPX6
Hmotnosť: 3 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]400 € Čítať recenzie
#7Ďalší na zváženie pre náročných
Marshall STANMORE II

Výkon: 80 W
Napájanie: sieť
Technológie: Bluetooth
Hmotnosť: 4,65 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]270 € Čítať recenzie
#8Najlepší mini reproduktor
Niceboy RAZE mini

Výkon: 5 W
Napájanie: akumulátor, 400 mAh
Výdrž akumulátora: 5 hod
Technológie: Bluetooth
Odolnosť: -
Hmotnosť: 0,19 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]16 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového prenosného reproduktora. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší bluetooth reproduktor s výbornou kvalitou zvuku.

💙Náš tip:

Rate this post
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin