Recenzie 8 najlepších grilov na záhradu pre dokonalé grilovanie

Najlepšie záhradné grily S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi trávime čoraz viac času vonku a tak by bola škoda nevyužiť toto obdobie na príjemné voľnočasové aktivity s rodinou a blízkymi. Ak sa k tomu pridá chutné a voňavé jedlo, úspech je zaručený. Ide sa grilovať!

Hľadáte gril, ktorý vás nesklame do po jednej sezóne a bez problémov odolá aj poveternostným podmienkam? Zorientovať sa v ponuke grilov môže byť pre klasického spotrebiteľa náročné – bude pre vás lepší elektrický gril, gril na drevené uhlie alebo plynový gril? Nechajte sa inšpirovať naším výberom. Tie najlepšie grily na trhu vám ponúknu maximálny komfort a kvalitu s vysokou mierou bezpečnosti.

Recenzie najlepších grilov pre rok 2018 sme rozdelili do 2 hlavných skupín:

Plynové grily

Patria k najkvalitnejším typom grilov, ktoré sú veľmi obľúbené v zahraničí a postupne sa im dostáva zvýšenej pozornosti aj na našom trhu. Grilovanie posunuli opäť o kúsok vyššie a odbremenili majiteľa od zakladania ohňa, či prikladania brikiet. Od tohto typu grilu môžete dokonca aj odísť a cez mobil sledovať štádium prípravy pokrmu.

Palivom je plyn z propán-butánovej fľaše, jadro teda tvoria plynové horáky, ktorých výkon môžete plynule regulovať a zapaľujú sa na jedno stlačenie iskrou (piezo zapaľovanie).

Nejde o žiadne ľahké grily z tenkých materiálov. Bezpečnosť je na prvom mieste, preto sa konštrukcia vyznačuje veľkou odolnosťou, stabilitou a dlhou životnosťou. Ak sa rozhodnete kúpiť plynový gril, nemusíte sa obávať ani vyššej ceny. Tá sa vám vráti v rokoch dlhého používania (niekedy až 10 ročná záruka) a množstve výborných grilovaných jedál. V recenziách nižšie sa dozviete viac o ich parametroch.

Grily na drevené uhlie

Sú originálnou klasikou, ktorá nesklame. Patria k cenovo dostupnejším typom a ich hlavnými vlastnosťami je jednoduchá manipulácia a obsluha, dobrá skladnosť a chuť a vôňa pravého grilovania. Vybrať kvalitný gril na drevené uhlie môže byť v množstve modelov úloha hodná skutočného grilmajstra. Hľadajte hlavne dostatočne pevnú konštrukciu, kvalitné rošty, vzduchové otvory pre reguláciu horenia a praktické odkladacie plochy.

Ak sa grilovanie stalo vašou vášňou a chcete grilovať po celý rok, pozrite si aj naše recenzie 6 najlepších elektrických kontaktných grilov – pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

Najlepšie záhradné grily roku 2018 podľa nás a recenzií

 ProduktHodnotenieCena (od) 
Plynové grily
#1Weber Genesis II E-310 GBS
(5 / 5)999 € Čítať recenzie
#2Weber Spirit E-320 Original
(5 / 5)899 € Čítať recenzie
#3Campingaz 3 Series Classic LS Plus
(4,9 / 5)452,40 € Čítať recenzie
#4Char-Broil Onyx
(4,6 / 5)313 € Čítať recenzie
#5G21 Oklahoma
(4,4 / 5)254,90 € Čítať recenzie
Grily na drevené uhlie
#2Weber Master Touch 57cm
(5 / 5)346,86 € Čítať recenzie
#3G21 BBQ big
(4,8 / 5)156,50 € Čítať recenzie
#4FZG 1007 FIELDMANN
(4,6 / 5)100,90 € Čítať recenzie

Plynové grily

#1 Weber Genesis II E-310 GBS (od 999 €)

Najviac odporúčaný gril v zahraničí. Vysoká kvalita


 Recenzia Weber Genesis II E-310 GBS  Grilovacia sezóna znamená obdobie príjemného oddychu, milých návštev a chutného jedla. Radi by sme vám predstavili aktuálne najlepší plynový gril na trhu Weber Genesis II E-310 GBS, ktorý svojou kvalitou predčil všetkých ostatných konkurentov. Jeho cena je síce vyššia, ale komfort a prevedenie, aké ponúka, nájdete len u americkej značky Weber.

V jadre tohto grilu nájdete výkonný grilovací systém GS4 – vysoko výkonné horáky, elektronický systém zapaľovania, Flavourizer Bars a Grease Management system. Najväčšou výhodou plynových grilov je ich jednoduchá obsluha. Palivom je propán – butánový plyn. Odpadajú činnosti spojené s udržiavaním pahreby. Grilovanie je čisté a teplotu máte vždy pod kontrolou. Jediné, na čo musíte dohliadať je to, aby tuk z pokrmov nestekal do horákov a nespôsobil vzbĺknutie.

V tomto modeli to ale neplatí – nájdete tu precízne navrhnuté flavorizéry (koľajnice alebo aj profily tvaru V), po ktorých prebytočný tuk a šťava odteká a nemajú šancu sa dostať k horákom. Pri stekaní sa tekutiny odparujú a vytvárajú nezameniteľnú vôňu grilovaného jedla.

Páči sa nám prevedenie grilovacieho roštu – rozmerný rošt je z liatiny + porcelánové smaltovanie. Patrí do Gourmet BBQ Systému (GBS), čo znamená, že má vymeniteľný stred, do ktorého pasujú ďalšie komponenty značky Weber. Do „medzery“ tak môžete vložiť hrniec, panvicu, Wok panvicu, kameň na pizzu, stojan na kurča, vaflovač, … (výbava nie je súčasťou balenia). Takže okrem rýchleho a spoľahlivého grilovania, viete v tomto vydarenom pomocníkovi pripraviť pokrmy na veľmi veľa spôsobov.

I napriek vyššej hmotnosti (60,6 kg) je vďaka 4 kolieskam gril veľmi dobre mobilný. Bočný horák nemá, no za to je veko vybavené ukazovateľom teploty a telo grilu veľkými odkladacími plochami. Plynovú fľašu dokážete bezpečne umiestniť do konštrukcie.

Vyšším štandardom je termosonda iGrill 3, ktorú stačí zapichnúť do pokrmu a stojana na grile, prepojiť cez Bluetooth s vaším smartfónom a potom už len sledovať narastajúcu teplotu a priebeh pečenia.

Určite poteší aj 10 rokov záruka na horáky, poklop a hliníkové konštrukcie.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – plynový gril | Veľkosť grilovacej plochy – 68 x 48 cm, 3264 cm² | Horáky – 3 x 3,67 kW | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – porcelánom smaltovaná liatina |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 60,6 kg

Fotografie

Čo sa nám páči

 • výborne predávaný model – spokojní používatelia
 • veľká grilovacia plocha – najväčšia spomedzi našich recenzií
 • vhodný na priame aj nepriame grilovanie
 • GBS systém – varí, zapeká, pečie, dusí,…
 • flavorizéry
 • termosonda iGrill3 – prepojenie cez aplikáciu
 • už za 7-10 minút pripravený na grilovanie
 • dobré umiestenie plynovej bomby – jednoduchá manipulácia

Čo sa nám nepáči

 • vyššia hmotnosť
 • bez bočného horáka
NAŠE HODNOTENIE: (5 / 5)CENA: od 999 €
Prejsť do obchodu

#2 Weber Spirit E-320 Original (od 899 €)

Najkvalitnejší plynový gril


 Recenzia Weber Spirit E-320 Original  Výborne vyzerá, veľa vydrží a ešte lepšie griluje – víťaz viacerých testov grilov Weber Spirit E-320 Original je klasikom medzi kvalitnými grilmi a investícia do jeho kúpy sa vám vráti v dlhých rokoch spoľahlivého používania.

Je prepracovaný do detailov, rovnako ako prvé miesto nášho rebríčka. Takže postupne a odspodu – stojí na 4 mrazuvzdorných a nárazuvzdorných kolieskach. V konštrukcii sa nachádza miesto na upevnenie plynovej PB fľaše, takže pri transporte sa fľaša a gril presúvajú súčasne a zvládne to už jedna osoba.

Základom grilu sú 3 kvalitné nerezové horáky s reguláciou výkonu, elektrické zapaľovanie, flavorizéry, ako bezpečnostné prvky, ktoré odvádzajú stekajúci tuk preč od horákov a kvalitný liatinový rošt s porcelánovým smaltovaním patriaci do Gourmet BBQ Systému (GBS). Kruhový stred roštu je vyberateľný a pasujú do neho prvky, ktoré si k základnej výbave v prípade záujmu môžete dokúpiť (hrnce, panvice, mufinovač, vaflovač, stojan na hydinu). Z grilu sa tak stane multifunkčná vonkajšia rúra.

Po oboch stranách sú priestranné odkladacie plochy, každá s 3 háčikmi na zavesenie grilovacieho náradia. Jedna z týchto plôch pod krytom ukrýva praktický bočný horák na omáčky a polievky. Horný poklop je vybavený ukazovateľom teploty.

Zo spokojných recenzií je zrejmé, že tento gril sa veľmi rýchlo nahrieva, teplo distribuuje rovnomerne a výborne sa na ňom pripravujú rozmanité pokrmy.

I tentokrát poteší 10 rokov záruka na horáky, poklop a hliníkové konštrukcie.

Umiestnenie v testoch grilov– ETM TESTMAGAZIN Víťaz testu 2011, nižší model víťaz iTestu.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – plynový gril | Veľkosť grilovacej plochy – 60 x 45 cm, 2700 cm² | Horáky – 3 x 3,13 kW + 1 bočný 3,5 kW | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – porcelánom smaltovaná liatina |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 48 kg

Foto

Čo sa nám páči

 • vysoká kvalita materiálov i spracovania
 • 3 výkonné horáky + bočný horák
 • veľké odkladacie plochy + 6 háčikov
 • bezproblémová údržba
 • flavorizéry (aróma koľajnice) – už žiadne vzbĺknutie tuku
 • dlhá záruka na jednotlivé diely
 • GBS = veľa spôsobov prípravy jedla
 • víťaz testov

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • pri vyšších teplotách sa zahrievajú aj odkladacie plochy
NAŠE HODNOTENIE: (5 / 5)CENA: od 899 €
Prejsť do obchodu

#3 Campingaz 3 Series Classic LS Plus (od 452,40 €)

Kvalitný plynový gril. Overená značka


 Recenzia Campingaz 3 Series Classic LS Plus  Pred 70 rokmi vznikol prvý varič na butánovú fľašu. Tohto nápadu sa ujala spoločnosť Campingaz, ktorej hlavnou ideou bolo zabezpečiť svojim zákazníkom nezávislosť, a preto sa neustále podieľa na vývoji nových produktov, s ktorými sa môžete vybrať do prírody, či na chatu. Medzi nimi sú aj obľúbené sériové rady plynových grilov s 2, 3, či až 4 horákmi v základnej časti.

Na robustnom grile Campingaz 3 Series Classic LS Plus by vás mohlo zaujať predovšetkým vnútorné usporiadanie. Culinary System vám umožní pripravovať chutné pokrmy na rôzne spôsoby – a to nielen na liatinovom pláte a rošte. Rošt je totiž „modulárny“ a po odobratí stredovej časti, do neho môžete vložiť kameň na pizzu, panvicu, hrniec (odporúča sa dokúpiť originálne príslušenstvo). Z grilu sa tak stáva nástroj na varenie, pečenie, dusenie, zapekanie,… Práve pri takýchto rôznych možnostiach prípravy jedla oceníte, že jedlo nebude voňať údenou grilovanou vôňu.

Ďalšou výnimočnou vlastnosťou je možnosť rozložiť takmer celú vnútornú časť grilovacej vane a vložiť diely do umývačky riadu – systém InstaClean. Poteší vás aj praktický bočný horák, ideálny na prípravu omáčok a prihrievanie. Jedným rýchlym ťahom ho uzavriete kovovou platňou a stáva sa z neho odkladací priestor, rovnaký ako na opačnej strane grilu.

Ani tentokrát nesmie chýbať ukazovateľ teploty, piezo elektrické zapaľovanie, regulácia výkonu horákov a 4 menšie transportné kolieska. Vzhľadom na vyššiu hmotnosť grilu (a teda aj jeho lepšiu stabilitu), sú však najmä na nerovnom povrchu tieto kolieska slabé a jedna osoba môže mať problém dostať gril na iné miesto.

Za výbornú cenu nájdete v ponukách e-shopov aj grily Campingaz 2 Series (189 €) v rôznych prevedeniach – s dvomi plynovými horákmi a o niečo menšou grilovacou plochou, no o to lepšou cenou. Alebo, ak potrebuje skutočne výkonnú dominantu – značka Campingaz uspokojí s modelmi so 4. série (490,50 €) aj tých najnáročnejších spotrebiteľov.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – plynový gril | Veľkosť grilovacej plochy – 61 x 45 cm, 2745 cm² | Horáky – 3 x 3,2 kW + 1 bočný 2,3 kW | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – liatinový, smaltovaný |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 52,8 kg

Čo sa nám páči

 • dobrý pomer ceny a výkonu
 • Culinary system – rozmanité využitie
 • veľká grilovacia plocha – zvládne aj rodinné oslavy
 • časti vhodné do umývačky riadu – InstaClean
 • gril sa rýchlo nahrieva – už za 10-15 minút
 • bočný varič
 • teplomer na sklopnom veku
 • priestranné odkladacie plochy

Čo sa nám nepáči

 • pripojovacia sada k plynovej fľaši nie je súčasťou balenia
 • menšie kolieska horšie zvládajú nerovný terén
NAŠE HODNOTENIE: (4,9 / 5)CENA: od 452,40 €
Prejsť do obchodu

#4 Char-Broil Onyx (od 313 €)

Výborne predávaný plynový gril – výborné recenzie


 Recenzia Char-Broil Onyx  Predajnosť plynového grilu Char-Broil Onyx hovorí za všetko. Hoci patrí k ťažšie dostupnejším modelom (iba v Mountfielde) i tak si našiel cestu do mnohých záhrad a svoju úlohu spĺňa na jednotku.

Obsahuje v sebe všetky prvky, ktoré charakterizujú kvalitný gril – 3 výkonné nerezové horáky s reguláciou, praktické elektrické zapaľovanie, vyberateľné rošty z liatiny, ktoré sú potiahnuté porcelánovou vrstvou, teplomer integrovaný do poklopu grilu, 2 väčšie transportné kolieska a veľmi praktický bočný horák s kovovým krytom.

Rozhodnutie kúpiť tento dobre skonštruovaný plynový gril neoľutujete. Spoločnosť Char-Broil patrí k najstarším výrobcom BBQ grilov v USA a skúsenosti v ich výrobe majú viac ako bohaté. Grilovanie prebieha rýchlo a vo veľkom.

Hoci má gril zopár menších nedostatkov, vedeli by sme mu ich odpustiť. Spotrebitelia sú nespokojní najmä s tým, že v balení nie je pripojovacia sada na propán – butánovú fľašu (musí sa dokupovať zvlášť). Bočné pulty nie je možné sklopiť a istým spôsobom to ovplyvňuje aj presun grilu, nakoľko nemá madlo, iba sa opatrne pridŕža za bočné časti.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – plynový gril | Veľkosť grilovacej plochy – 61 x 44 cm, 2684 cm² | Horáky – 3 x 3,5 kW + 1 bočný 2,3 kW | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – porcelánom smaltovaná liatina |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 45 kg

Čo sa nám páči

 • pevná a spoľahlivá konštrukcia
 • liatinové rošty
 • grilovacia „vaňa“ je priestranná a rýchlo sa zahrieva
 • udržuje vami zvolenú teplotu
 • prehľadný manuál + jednoduchá montáž
 • prídavný bočný plynový horák
 • pomer cena/ výkon
 • krásny dizajn

Čo sa nám nepáči

 • v balení chýba prepojovacia hadica na PB fľašu a regulátor plynu – treba dokúpiť
 • chýba madlo na transport – za bočnú časť uchopte gril opatrne
 • bočné plochy sa nedajú sklopiť
NAŠE HODNOTENIE: (4,6 / 5)CENA: od 313 €
Prejsť do obchodu

#5 G21 Oklahoma (od 254,90 €)

Správna voľba pre nenáročných spotrebiteľov


 Recenzia G21 Oklahoma  S plynovým grilom G21 Oklahoma nemôžete nič pokaziť. Spomedzi našich recenzií najlepších grilov patrí k cenovo dostupnejším modelom, no funkčnosti mu to veľmi neuberá. Stálo ho to „iba“ jeden bočný horák. Alebo inak – v krásnom nerezovom grile sa v hlavnej časti ukrývajú tri horáky, každý s maximálnym výkonom 3,5 kW a po bokoch základne sú 2 priestranné odkladacie plochy.

Životnosť horákov s elektrickým zapaľovaním predlžuje systém Flame Tamer, ktorý zabraňuje odkvapkávaniu tuku do plameňov a následnému vzbĺknutiu. Šťavnaté mäso a chrumkavú zeleninu grilujete na kvalitnom liatinovom rošte a liatinovom pláte (rozdelené v pomere 50:50). Grilovacia plocha je v štandardne veľkých rozmeroch – obsah až 2640 cm².

Pre pohodlnosť obsluhy obsahuje veko grilu ukazovateľ teploty. Pootočením horákov dokážete udržovať konštantnú teplotu presne tak, ako potrebujete. S grilom sa jednoducho manipuluje, je vybavený 4 kolieskami, z ktorý 2 menšie sú otočné o 360°.

Pre skutočných pôžitkárov odporúčame, aby si ku grilu dokúpili aj dobre využiteľný grilovací kameň.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – plynový gril | Veľkosť grilovacej plochy – 2640 cm² | Horáky – 3 x 3,5 kW | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – nerez |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 26 kg

Čo sa nám páči

 • odolné nerezové prevedenie
 • výkonné horáky + elektrické zapaľovanie
 • ochranný systém Flame Tamer
 • jednoduchá obsluha a dobrá mobilita (nižšia hmotnosť + kolieska)
 • kvalitný liatinový rošt a plát
 • veľký odkladací priestor
 • pripojovacia súprava k plynovej fľaši v cene

Čo sa nám nepáči

 • ovládacie gombíky sú z plastu
NAŠE HODNOTENIE: (4,4 / 5)CENA: od 254,90 €
Prejsť do obchodu

Grily na drevené uhlie

#1 Weber Master Touch 57cm (od 346,86 €)

Najkvalitnejší a najviac odporúčaný gril na drevené uhlie. Expert na klasické grilovanie


 Recenzia Weber Master Touch 57cm  Skutočne exkluzívnym produktom je gril Weber Master Touch 57cm, ktorý svojim materiálovým prevedením a kvalitou patrí minimálne o kategóriu vyššie nad ostatné modely.

Americká značka Weber je výrobcom najkvalitnejších grilov na rôzne druhy palív a na vysokej úrovni spotrebiteľského komfortu si dáva záležať. Hneď na začiatok isto stojí za zmienku to, že na kotol a veko dostávate až 10 ročnú záruku.

Tento gril vizuálne spĺňa klasickú predstavu o griloch na drevené uhlie – teda podstavou je trojnožka a telo grilu má kruhový tvar (priemer roštu 57 cm). Je vyrobený z odolnej ocele a na vnútornú povrchovú úpravu bol použitý porcelánový smalt, vďaka ktorému sa teplo od horného veka dokonale odráža smerom ku grilovanému povrchu, nepodlieha znehodnoteniu a jednoducho sa čistí. Griluje teda priamo i nepriamo.

Páči sa nám trojmo niklovaný grilovací rošt s vymeniteľným stredom. Toto špeciálne uspôsobenie a celý rad doplnkových prvkov zo systému GBS – Gourmet BBQ System (Wok panvica, liatinový hrniec, pizza kameň, vaflovač, stojan na hydinu, a i. – dokupujú sa zvlášť) urobia z tohto grilu miláčika nejedného grilmajstra a šikovnej kuchárky, a tak sa nebudeme ani čudovať, ak by ste gril využívali na svojej terase dennodenne veľkú časť roku.

Po žiadnej grilovačke nechcete tráviť čas zdĺhavým čistením, preto je gril vybavený systémom samočistenia (One Touch System) pre jednoduché vymetenie popola bez jeho rozprášenia.

Gril je pre jednoduchú manipuláciu na dvoch kolieskach, rukoväte sú tepelne nevodivé, na veku nájdete ukazovateľ teploty, veko je opatrené tepelným štítom a praktickým držiakom poklopu Tuck Away. Samozrejmosťou je aj regulácia prúdenia vzduchu vo vnútri grilu za pomoci nerezových hliníkových prieduchov.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – na drevené uhlie | Veľkosť grilovacej plochy – priemer 57cm / 2551cm² | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – trojité niklovanie |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – nie | Kolieska – áno | Hmotnosť – 17 kg

Fotografie

Čo sa nám páči

 • extra kvalitné prevedenie – všetky diely do seba perfektne zapadnú
 • multifunkčné využitie – špeciálny grilovací rošt + príslušenstvo (dokupuje sa zvlášť)
 • priame aj nepriame grilovanie – výborná chuť pokrmov
 • odolnosť voči poveternostným podmienkam
 • jednoduché čistenie
 • veľa spokojných zákazníkov
 • 10 rokov záruka na na kotol, veko, 5 rokov na madlá a systém čistenia
 • nízka hmotnosť
 • montáž bez matice a skrutiek

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • drahšie príslušenstvo
 • ( + o dosť zvýšená spotreba mäsa, budete chcieť stále grilovať 🙂 )
NAŠE HODNOTENIE: (5 / 5)CENA: od 346,86 €
Prejsť do obchodu

#2 G21 BBQ big (od 156,50 €)

Model obľúbený u spotrebiteľov – tzv. Lokomotíva


 Recenzia G21 BBQ big  Ak si chcete kúpiť gril, ktorým potešíte svoju rodinu a blízkych, určite nič nepokazíte štýlovým a maximálne funkčným grilom G21 BBQ big. Ten patrí k dlhodobo najpredávanejším grilom v Európe i USA. Má veľmi pekný retro dizajn a ešte lepšie vlastnosti.

Podľa názorov spotrebiteľov sa na ňom výborne griluje a rýchlo sa nahrieva. Má 2 oddelené grilovacie plochy – veľkú a malú. Dokáže nielen grilovať, ale aj piecť a variť, zohrievať pokrmy a menšia časť je ideálna na údenie rýb. Palivom sú drevené brikety alebo drevené uhlie. Pre údenie môže používať hobliny z aromatických drevín (slivka, hruška, …). Pri troche skúseností v ňom zvládnete dokonca upiecť aj pizzu.

Zlatým štandardom v takejto cenovej kategórii je jednoduchá manipulácia a transportné kolieska. Na hornom veku je ukazovateľ teploty a obe časti sú opatrené systémom regulácie vzduchu. Odkladacie plochy – jedna na pokrmy a druhá pre náradie a palivo – sú dostatočne veľké.

Vďaka premyslenej konštrukcii môžete používať iba jednu časť grilu, napríklad ak grilujete pre dve osoby, rozpálite iba menší gril. Gril je vyrobený z kvalitného silného oceľového plechu, ktorý je ošetrený ohňovzdornou farbou.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – na drevené uhlie | Veľkosť grilovacej plochy – 2360 cm² | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – smalt |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 34 kg

Čo sa nám páči

 • grilovanie, údenie, pečenie, varenie aj ohrievanie
 • malý aj veľký gril – oddelené grilovanie
 • regulácia a kontrola teploty
 • rýchlo sa nahrieva a výborne griluje
 • pútavý dizajn – dominanta záhrady/terasy

Čo sa nám nepáči

 • chcelo by to lepší manuál
NAŠE HODNOTENIE: (4,8 / 5)CENA: od 156,50 €
Prejsť do obchodu

#3 FZG 1007 FIELDMANN (od 100,90 €)

Cenový tip redakcie


 Recenzia FZG 1007 FIELDMANN  Záhradný gril na drevené uhlie / brikety FZG 1007 FIELDMANN ponúka príjemný kompromis medzi cenou a veľkosťou. Veľká grilovacia plocha s rozmermi 72 x 42 cm je ideálna pre rodinné grilovanie. Gril vám domov príde v rozloženom stave, ale v tomto prípade je montáž veľmi jednoduchá. Má jednoduché a funkčné tvary a s hmotnosťou 21 kg a 2 kolieskami aj veľmi dobrú mobilitu.

Telo grilu má všetky základné prvky moderného grilu – objemný obdĺžnikový tvar, ohrievací rošt na drevené uhlie, grilovacie rošty, horné veko s ukazovateľom teploty i jednoducho regulovateľné prúdenie vzduchu ako do hornej, tak i do spodnej časti.

Nájdete na ňom praktickú odkladaciu plochu, ktorá udržuje jedlo teplé a tiež veľkú spodnú odkladaciu plochu.

Patrí k veľmi dobre predávaným grilom a všeobecnú spokojnosť používateľov naštrbuje iba redší spodný rošt, cez ktorý menšie drevené uhlie prepadáva. Preto skúste radšej používať drevené brikety.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – na drevené uhlie | Veľkosť grilovacej plochy – 72 x 42 cm/ 3024 cm² | Pohyblivé rošty – áno | Materiál roštu – chróm |Veko s teplomerom – áno | Odkladacia plocha na pokrmy – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 21 kg

Čo sa nám páči

 • veľká plocha na grilovanie
 • regulovateľné prúdenie vzduchu
 • jednoduchá montáž
 • ukazovateľ teploty
 • odkladacia plocha, ktorá udrží jedlo teplé

Čo sa nám nepáči

 • spodný rošt je redší, drevené uhlie prepadáva – vhodnejší je na brikety
NAŠE HODNOTENIE: (4,6 / 5)CENA: od 100,90 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového grilu na plyn neba drevené uhlie. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho grilu na záhradu na trhu.
Recenzie 8 najlepších grilov na záhradu pre dokonalé grilovanie
5 (100%) 1 vote

0 Zdieľanie
Témata:,

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin