Test najlepších cestovných kufrov: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie cestovné kufre

Či už pravidelne absolvujete pracovnú cestu, alebo radi spoznávate svet, bez praktického cestovného kufra by bolo vaše cestovanie náročnejšie. Základom je mať pri sebe svoje osobné veci. Ak však chcete, aby boli prepravované komfortne a bezpečne, dajte si na výbere batožiny záležať. Dali sme si za úlohu vybrať a zhodnotiť najlepšie cestovné kufre a dať dohromady informáciami nadupaný manuál, ktorý vás prevedie základnými možnosťami aj otázkami. Pripravili sme výber a ohodnotenie 7 modelov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť.

Aký kufor kúpiť do lietadla? Ísť po akciovej cene alebo sa spoľahnúť na recenzie kufrov na cestovanie a radšej pár desiatok eur priplatiť? Pri výbere kufra rozhoduje hneď niekoľko faktorov – na ako dlho cestujete, koľko batožiny so sebou beriete, aké je ročné obdobie, či prepravujete aj krehké predmety a predovšetkým, akým dopravným prostriedkom cestujete. V súčasnosti je na trhu niekoľko renomovaných značiek, ktoré sa predbiehajú v kvalite a novinkách. Dobre zvolený kufor vám ku spokojnosti môže poslúžiť dlhé roky, preto zohľadnite svoje špecifické požiadavky čo možno najlepšie. Ako spoznať, ktorý cestovný kufor je pre vás ten správny?

Najlepšie cestovné kufre na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Travelite City 4w M

Veľkosť: stredný
Objem: 78/86 l
Rozmery: 68 x 44 x 28/31 cm
Hmotnosť: 3,9 kg
Materiál: ABS
5 out of 5 stars (5 / 5)89,95 € Čítať recenzie
#2Heys Xtrak M

Veľkosť: stredný
Objem: 92 l
Rozmery: 66 x 45 x 29,5 cm
Hmotnosť: 4,8 kg
Materiál: Polykarbonát
Kolieska: áno, 4
5 out of 5 stars (5 / 5)109,82 € Čítať recenzie
#3American tourister SOUNDBOX Spinner 55

Veľkosť: palubný
Objem: 35,5/41 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 2,6 kg
Materiál: Polypropylén
Kolieska: áno, 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)89 € Čítať recenzie
#4March New Carat M

Veľkosť: stredný
Objem: 71 l
Rozmery: 66 x 42 x 26 cm
Hmotnosť: 3,9 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)98,85 € Čítať recenzie
#5SUITSUIT TR-122/3-S Caretta

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 31 l
Rozmery: 55 x 35 x 20 cm
Hmotnosť: 2,4 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)71,50 € Čítať recenzie
#6Travelite Cabin 2w S

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 44 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 1,9 kg
Materiál: Polyester
Kolieska: áno, 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)49,95 € Čítať recenzie
#7Travelite Vector 2w S

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 44 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 2,4 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)69,95 € Čítať recenzie

Recenzie cestovných kufrov

1.Travelite City 4w M – recenzia

 • Výborný pomer veľkosť / hmotnosť
 • Kvalitný cestovný kufor
 • Posilnená bezpečnosť

Cestovný kufor Travelite City 4w M je skonštruovaný tak, aby splnil všetky nároky na modernú, odolnú a bezpečnú batožinu. Ide o kufor s tvrdou škrupinou strednej veľkosti s objemom 78/86 l (po využití expandéra). Váži iba 3,9 kg. K dispozícii je v 6 moderných nadčasových farbách. Ovláda sa mimoriadne jednoducho – do výbavy totiž dostal 4 veľké dvojkolieska s aretáciou 360° a odľahčenú výsuvnú rukoväť. O udržanie batožiny na mieste sa postará obojstranný baliaci systém s deliacou priečkou, kompresné popruhy do tvaru písmena X. Budúcich majiteľov isto poteší, že súčasťou základnej výbavy je aj kódovaný TSA zámok.

Zistiť presnú cenu

2.Heys Xtrak M – recenzia

 • Zosilnená konštrukcia, kvalitné materiály
 • Stabilný a bezpečný
 • Objemný + expandér

Vynikajúci dizajn, vnútorný objem až 92 l, kvalitný polykarbonát s dlhou životnosťou – to sú hlavné ťaháky funkčného, moderného a elegantného kufra Heys Xtrak M. Hoci ide o škrupinový kufor, jeho súčasťou je expandér, ktorý navyšuje základný objem až o 20 %. Vonkajšia štruktúra a metalické odtiene pripomínajú kov a spolu s hlbšie vnorenými 4 dvojkolieskami s aretáciou 360° má potenciál stať sa neprehliadnuteľným medzi záplavou bežných tmavých kufrov. Pri presúvaní oceníte jeho stabilný a hladký chod. Hrany tohto kufra sú opatrené kovovými krytkami, čím posilňujú jeho odolnosť pri nárazoch. Komfort používania zvyšuje aj moderný TSA zámok.

Zistiť presnú cenu

3.American Tourister Soundbox spinner 55 – recenzia

 • Pružný a odolný materiál
 • Jedna z najlepších značiek kufrov
 • Komfortný a flexibilný

V našej recenzii cestovných kufrov nesmie chýbať ani najlepší ašpirant z kategórie palubné kufre, alebo inak aj malá / príručná batožina. American Tourister Soundbox spinner 55 ponúka možnosť rozšírenia z 35,5 l na 41 l. Je vyrobený z polypropylénu, ktorý pri používaní vykazuje lepšie vlastnosti ako ABS alebo polykarbonát. Tento materiál má vyššiu mieru pružnosti aj odolnosti. Hodí sa pre každého, kto pravidelne absolvuje pracovné cesty lietadlom. Pre kolekciu Soundbox sú typické hravé farby a krásne doladené detaily, čo si všimli aj dizajnéri a v roku 2017 získala táto edícia kufrov prestížnu cenu Red Dot za dizajn.

Zistiť presnú cenu

4.March New Carat M – recenzia

 • Materiál odolný voči poškriabaniu
 • Príjemný elegantný dizajn
 • Stredne veľký kufor nízkej hmotnosti

Luxusne vyzerajúci škrupinový kufor March New Carat M poteší nejednu ženu, ktorá si potrpí na eleganciu. Ide o kufor strednej veľkosti s objemom 72 l, ktorý v sebe kombinuje dva overené materiály – ABS a polykarbonát. Páči sa nám, že povrchová úprava tohto kufra je odolná voči škrabancom, čo je častý nedostatok najmä lacnejších plastových kufrov Nielen exteriér, ale aj interiér kufra je prepracovaný do detailov a vykazuje odolnosť aj pri častom používaní. Pojazdný systém kufra je vybavený 4 dvojitými kolieskami. Manipuláciu podstatne zjednodušuje aj ľahké hliníkové nastaviteľný madlo, s uzamykateľnými polohami. Ani tentokrát nechýba TSA zámok.

Zistiť presnú cenu

5.SUITSUIT TR-1251/3-S Caretta – recenzia

 • Nárazuodolný materiál
 • Vnútro rovnakej farby ako škrupina
 • Kvalitné kolieska a ľahký výsuvný systém

Ak patríte k milovníkom výrazných doplnkov, potom neprehliadnite tento palubný škrupinový kufor s objemom 31 l. Jeho nápadité prevedenie umocňujú zaujímavé reliéfne členenia (korytnačka) a farby, ktoré určite nepatria medzi všedné a šedé. SUITSUIT TR-1251/3-S Caretta je navrhnutý tak, aby svojou veľkosťou spĺňal aj požiadavky nízko nákladových leteckých spoločností. Vo všetkých rozmeroch dodržiava predpísané hodnoty 55 x 35 x 20 cm. Ľahký výsuvný systém, 4 tiché a stabilné kolieska a spojenie nízkej hmotnosti s nárazuodolným materiálom z neho urobili tip, ktorý stojí za pozornosť aj náročných cestujúcich.

Zistiť presnú cenu

6.Travelite Cabin 2w S – recenzia

 • Dôraz na odolnosť materiálov
 • Nízka hmotnosť
 • Univerzálne prevedenie

Aj keď sa zdá, že trendom sú iba škrupinové kufre, renomovaný nemecký výrobca Travelite nezabudol ani na zástancov textilných kufrov, ktorým nevadí ani mierne potlačenie v priestore palubnej batožiny lietadla. Práve tu totiž menej kvalitné škrupinové kufre nezvládajú nápor a predčasne vypovedajú svoju funkčnosť. Travelite Cabin 2w S váži menej ako 2 kilá, no ponúka objem 44 l. Ide o univerzálny palubný cestovný kufor pre mužov aj ženy vyrobený z odolnej syntetickej tkaniny opatrenej nepremokavou úpravou. Dôraz bol kladený na spevnené švy a kvalitné zipsy. Na “podvozku” nájdete 2 polointegrované kolieska a na opačnej strane nožičky, ktoré fixujú kufor bez pohnutia na mieste.

Zistiť presnú cenu

7.Travelite Vector 2w S – recenzia

 • Výborný pomer cena / kvalita
 • Riešenie vnútorného priestoru
 • Akceptovaný ako palubná batožina u väčšiny prepravcov

Na záver sme si ponechali tip na malý palubný kufor s objemom 44 l, ako stvorený na víkendové výlety alebo kratšie pracovné cesty. Travelite Vector 2w S je dostupný v klasických elegantných farbách. Isto oceníte špeciálnu hrubú úpravu povrchu, ktorá chráni škrupinu pred poškriabaním. Je vybavený dvomi väčšími tichými kolieskami a odľahčenou rukoväťou s aretáciou. Vďaka TSA zámku sa nemusíte obávať ani bezpečnostných kontrol na letisku, najmä ak pravidelne cestujete do Veľkej Británie a USA. Za zmienku stojí aj riešenie vnútorného priestoru, ktoré sa snaží z objemu kufra vyťažiť maximálny potenciál. Nájdete tak bezpečné miesto pre všetky svoje nevyhnutné veci.

Zistiť presnú cenu

Ako vybrať cestovný kufor

Správny cestovný kufor nielen bez problémov odnesie vašu batožinu, môžete s ním šikovne predísť aj nepríjemnostiam a malý tragédiám, ktoré na cestujúcich striehnu. Či už sú to zbytočné poplatky za kufor, pomliaždené a rozbité predmety alebo stratená/vykradnutá batožina. Ak chcete, aby všetko zostalo na svojom mieste a bezpečne s vami cestovalo, vyberajte rozumne. O tom, aký cestovný kufor potrebujete, rozhoduje niekoľko dôležitých aspektov, ktoré v nasledujúcich odsekoch rozdelíme do 3  väčších oblastí:

 • Na aký účel bude kufor slúžiť : Kto cestuje / Cieľ cesty / Spôsob prepravy
 • Vonkajšie vlastnosti a prevedenie kufra
 • Vnútorné členenie a praktické doplnky

Na aký účel bude cestovný kufor slúžiť?

Samozrejme na cestovanie a uschovanie batožiny. V závislosti od častosti cestovania a počtu osôb, ktoré spolu cestujú a spôsobu prepravy budete však pravdepodobne voliť iné typy kufrov.

Počet osôb

 • Pre jednotlivca je vhodná kombinácia kufrov vo veľkosti S a M, alebo príručná batožina v podobe palubného kufra a cestovný kufor.
 • Ak cestujete vo dvojici, vystačíte s dvomi kuframi vo veľkosti M alebo L a príručnou batožinou do lietadlového priestoru. Pamätajte, že za jeden obrovský kufor s hmotnosťou do 50 kg zaplatíte pri cestovaní lietadlom veľký doplatok za batožinu. Každý cestujúci má právo na svoju vlastnú batožinu v cene letenky (zvyčajne do 25 kg v batožinovom priestore lietadla a jeden palubný kufor alebo príručná batožina so sebou).
 • Pre rodiny (2+2 alebo 2+1) je výhodné zaobstarať si 3-dielnu sadu kufrov v rôznych veľkostiach.

Ročné obdobie a frekvencia cestovania

Ak cestujete pravidelne, budete potrebovať kvalitný kufor, do ktorého bez problémov pomestíte letné aj zimné oblečenie. Iné je to v prípade, ak cestujete 1 – 2 krát ročne, najmä v letnom období. Vtedy určite vystačíte s objemovo menším kufrom, keďže letné oblečenie je podstatne menšie ako zimná výbava na hory.

Spôsob prepravy

Cestujete autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom? Každý spôsob prepravy má svoje špecifiká a pri výbere cestovných kufrov zohráva zásadnú úlohu.

 • Autom – cestovanie autom žiadnym výrazným spôsobom nelimituje veľkosť cestovného kufra, ani jeho prevedenie (či pôjde o textilný kufor alebo škrupinový). Rozhoduje veľkosť kufra vášho auta a počet osôb, ktoré budú spolu s vami cestovať.
 • Vlakom a autobusom – pri výbere kufra síce nie ste limitovaní váhou ani veľkosťou, dôležité je však zohľadniť svoje fyzické možnosti. Skutočne na nádraží dokážete za sebou utiahnuť cestovný kufor s hmotnosťou 40 kg a aj ho vyložiť a zatlačiť do priestoru nad sedadlom? Kým pri autobusoch sú batožinové priestory zvyčajne solídne a mimo sedadlá cestujúcich, vo vlaku je váš cestovný kufor umiestnený buď pod sedadlom alebo nad hlavou.
 • Lietadlom – cestovanie s batožinou lietadlom je “príbeh sám o sebe”. Zvyčajne sa cestujúci musia pripraviť na váhové alebo veľkostné limity. Veľký dôraz treba klásť na kvalitu materiálu, jeho pevnosť a pružnosť, dobrú mobilitu a tiež aj bezpečnostné prvky, ktoré vašu batožinu ochránia.

Moderný cestovný kufor

Vonkajšie vlastnosti a prevedenie cestovného kufra

Veľkosť cestovného kufra

Veľkosť cestovnej batožiny sa odporúča vyberať podľa potreby, fyzickej sily a vlastnej postavy. Rozhoduje o tom, ako ne/pohodlne sa vám s kufrom bude manipulovať a či si budete môcť kufor zobrať v lietadle so sebou na palubu alebo skončí v batožinovom priestor. Či malý alebo veľký kufor – každá veľkosť má svoje využitie, pretože je zrejmé, že iný kufor budete potrebovať na 2-dňovú cestu a iný na dlhší pobyt v zahraničí. Aké máte možnosti?

Kabínové kufre

Zvyčajne ich nájdete po označením S, ich je objem je 30 – 40 l a nosnosť do 10 kg. Ide o ten typ kufra, ktorý si so sebou môžete bezplatne zobrať na palubu lietadla, nesmie však prekročiť povolené rozmery ani hmotnosť. Tie sa u každej prepravnej leteckej spoločnosti môžu líšiť, priemerne však ide o rozmery 55 x 40 x 20 cm. Sú ideálne na krátke cesty jednotlivca, batožinu máte stále pri sebe a nemusíte strácať čas pri odbavení a vydávaní batožiny z batožinového priestoru.

Stredne veľké kufre

Ide o najpredávanejšie cestovné kufre, keďže ich potenciál je najlepšie využiteľný bez ohľadu na ročné obdobie, dĺžku cesty alebo spôsob cestovania. V tejto kategórii nájdete skutočne slušne spracované modely za rozumnú cenu, keďže konkurencia je veľká. Majú označenie M, objem od 60 – 90 l, nosnosť 10 – 20 kg, výšku od 60 – 80 cm, a ak takýto kufor nepreťažíte, bude batožinovom priestore lietadle cestovať bez doplatku k letenke. Sú vhodné predovšetkým pre jednotlivcov.

Veľké kufre

Rozmerné kufre nájdu uplatnenie v rodinách, kde sa cestuje častejšie. Do veľkého kufra s označením L alebo XL, objemom nad 90 l a s nosnosťou od 20 – 30 kg (a viac) sa dokážu na letnú dovolenku pobaliť aj dvaja dospelí ľudia. Je to výhodné najmä vtedy, ak cestujete autom, kde nie ste limitovaní maximálnou váhou ani rozmermi batožiny. Pozor však, s takýmto kufrom sa ťažšie manipuluje a ak nie je úplne naplnený, veci v kufri sa môžu uvoľniť a pri pohybe poškodiť.

Kufre s expandérom

Ide o kufre s možnosťou rozšírenia objemu podľa potreby. Pri textilných kufroch stačí časť navyše uvoľniť odzipsovaním špeciálneho obvodového zipsu a získate 10 – 15 l objemu naviac. Pri škrupinových (pevných) kufrov ide skôr o výnimočný prvok, za ktorý si priplatíte o dosť väčšiu sumu.

Materiál: škrupinový alebo textilný kufor?

Na otázku, či je lepší pružinový alebo textilný kufor neexistuje jednoznačná odpoveď. Záleží predovšetkým od vašich preferencií, oba typy ponúkajú zaujímavé prevedenia a dobrú kvalitu. Poďme sa bližšie pozrieť, čo ktorý materiál ponúka a aké sú hlavný výhody / nevýhody.

Textilný kufor ponúka vyššiu mieru flexibility. Väčšinu z nich je možné rozšíriť prostredníctvom expandéra a získať litre priestoru navyše. Ponúkajú lepšiu organizovanosť – majú veľa vnútorných aj vonkajších priehradok. Do istej miery sú aj poddajné, preto do nich zmestíte o pár kusov oblečenia ako do škrupinových kufrov rovnakého objemu, alebo ich v opačnom prípade, ak máte stiesnený priestor, dokážete mierne stlačiť. Oplatí sa investovať do nepremokavého materiálu. Najčastejšie sa používa ľahký, no pritom pevný a odolný nylon. Druhou voľbou je polyester, ktorý síce nie je tak odolný ako nylon, záleží však na technológii spracovania a hustote tkaniny. Textilný kufor je lacnejší, ľahší, dobre sa s ním manipuluje a je možné ho opraviť. Pripravte sa však na to, že z času na čas je potrebné ho očistiť od škvŕn (najmä, ak zmokne alebo sa inak ušpiní) a neochráni krehké predmety.

Škrupinový kufor – je skvelou voľbou, ak potrebujete, aby vaša batožina zostala počas prepravy v bezpečí, ochránená pred stlačením. Hodí sa najmä na cestovanie lietadlom. Je nepremokavý a ľahko umývateľný. Ešte donedávna patrili k ťažším kufrom, ktoré pri páde praskli a nedali sa opraviť, s pokrokom v oblasti materiálov sa s nich však stali kufre s optimálnou váhou a veľmi dobrou odolnosťou voči nárazom a odretiu. Na trhu nájdete predovšetkým plastové kufre a pre náročnejších cestovateľov sú k dispozícii aj hliníkové modely. S akými materiálmi sa môžete pri škrupinových kufroch stretnúť?

 • ABS (akrylonitril-butadien-styren) – zvyčajne sa používa na lacnejších škrupinových kufroch. Je tvrdý, pevný a dobre odoláva tlaku a poškriabaniu.
 • PC (polykarbonát) – kvalitnejší ako ABS, je o niečo ľahší a pružnejší, preto aj pri páde nepraská.
 • PP(polypropylén) – kvalitnejší ako PC, ľahší ako PC, miera pružnosti, no pritom odolnosti a pevnosti je na vysokej úrovni. Vhodný pre časté cestovanie lietadlom.
 • Hliník – mimoriadne ľahký a odolný materiál, ktorý vyniká extra dlhou životnosťou. Nevýhodou je vysoká cena.

Vybavenie: kolieska, madlo, popruhy

Pri pohľade na kufor zvonku registrujete nielen materiál a veľkosť, ale aj ďalšie dôležité prvky, ktoré zjednodušujú manipuláciu a pohybovanie s kufrom

Ako kufor prenášať?

V závislosti od typu cestovnej batožiny môžete natrafiť na kratšie alebo dlhšie prenosné popruhy (typické najmä pre textilnú športovú batožinu) a pevné madlá/rukoväte. Tie sú zvyčajne teleskopické, s možnosťou nastavenia presne takej výšky, aká vyhovuje vašej postave. Takáto rukoväť by mala byť vybavená poistkou proti spätnému zasunutiu, čo znamená, že si pri manipulácii udrží nastavenú dĺžku.

S kolieskami alebo bez?

Ak cestujete na krátky výlet autom do prírody, je pre vás isto jednoduchšie hodiť príručnú batožinu na rameno, ako sa trápiť s ťahaním kufra na kolieskach po nerovnom teréne. Naopak, ak cestujete lietadlom a pobudnete v preľudnenom letisku a na cestách medzi taxíkom a hotelom, oceníte praktický kufor na kolieskach, ktorý nemusíte v celej váha nosiť na ramene. Na výber máte cestovné kufre s dvomi alebo štyrmi kolieskami.

 • 2 kolieska (upright) – kufre majú kolieska len na jednej strane, ľahko prekonávajú prekážky aj schody, po zastavení stojí kufor stabilne na pevnej hrane bez koliesok. S kufrom sa pohybujete tak, že ho ťaháte za sebou. Pozor však, ak jedno koliesko odrazíte – kufor budete musieť niesť, preto odporúčame, aby ste siahli po modeloch, ktoré majú kolieska čiastočne integrované do tela kufra, a teda aj chránené.
 • 4 kolieska (spinner) – sú osadené na podvozku, plne otočné o 360°, lepšie sa ovládajú, manévrujú, neprevracajú sa. Nemusíte ich za sebou iba ťahať, dokážu ísť aj tesne vedľa vás, čo oceníte najmä v preplnenej uličke. Ak takýto kufor pustíte na šikmine, ujde vám. Nezabúdajte ani na to, že pri cestovaní lietadlom treba do celkových rozmerov kufra zarátať aj kolieska.

Ak hľadáte kvalitný cestovný kufor na kolieskach, nepodceňujte ani materiál a prevedenie koliesok. Tie by mali byť kvalitne osadené (čo možno najďalej od seba pre vyššiu stabilitu), s odolnými ložiskami a pogumovaným povrchom pre tichý a plynulý chod. Pri drahších modeloch máte k dispozícii aj náhradné kolieska.

Bezpečnostné prvky

Nebalíte sa preto, aby ste o svoje cenné veci prišli. Každý kufor je iba tak dobrý, ako spoľahlivé má uzatváranie a zamykanie. Takže, ak sa desíte toho, že na páse k vám bude prichádzať obsah kufra po častiach, zaujímajte sa aj o spôsoby, ako obsah kufra ochrániť.

Zámok kufra

Výhodou škrupinových kufrov je integrovaný číselný zámok. Takýto typ si môžete dokúpiť aj na textilný kufor, a tak zaistíte dvoch protiidúcich jazdcov na zipse, alebo zvolíte jednoduchší zámok – na kľúč.

Čoraz rozšírenejšie sú kódované TSA zámky, ktoré vznikli ako reakcia po teroristických útokoch zo septembra 2011. Sú potrebné najmä pri cestách do Ameriky, Japonska a Veľkej Británie (a ďalšie krajiny pribúdajú). TSA agenti/kontrolóri dokážu obsah vášho kufra skontrolovať za pomoci univerzálneho kľúča, ktorý dokáže otvoriť všetky TSA zámky. Klasický zámok by pravdepodobne zničili vypáčením. TSA zámok spoznáte podľa charakteristického znaku červeného diamantu.

Dvojitý zips

Dvojitý bezpečnostný zips odoláva peru alebo inému ostrému predmetu, ktorý by do bežného zipsu vnikol a roztvoril ho.

Členenie vnútorného priestoru

Čo očakávať po tom, ako kufor otvoríte? Kým ženy balenie kufra plánujú a snažia sa využiť každý jeden kúsok objemu, muži potrebujú hlavne vysokú praktickosť a prehľad. Nemala by preto chýbať veľká deliaca prepážka, ktorá priestor rozdelí na hlavné zóny a ani ďalšie šikovné vrecká a menšie priehradky. Tie využijete najmä pre malé alebo háklivé veci. Svoj vlastný vyhradený priestor v nepremokavej priehradke máva kozmetika. Ak sa aj sprchový gél otvorí a vytečie, neohrozí zvyšok batožiny. Vyhľadávanou je polstrovaná priehradka pre notebook, ktorá ho aspoň čiastočne chráni pred nárazom. Samozrejmosťou by mali byť aj pozdĺžne alebo krížové bezpečnostné popruhy, ktoré zabránia pohybu vecí vo vnútri kufra. V niektorých kufroch už dokonca nájdete aj oddelené zóny, kde môžete zvlášť uložiť mokrú a špinavú bielizeň.

Video

Cena cestovných kufrov

Prešli ste si ponuku cestovných kufrov, našli svojho adepta, no ešte stále váhate? Výborným zdrojom skúsenosti sú diskusie spotrebiteľov na internete a tiež aj odborné testy cestovných kufrov, ktorými sme sa pri výbere a zhodnotení inšpirovali aj my. Jedným z hlavných kritérií výberu je určite aj cena, preto je dobré poznať, čo v danej cenovej kategórií od kufra môžete očakávať.

Cestovné kufre do 40 €

Ide o kufre, ktoré bežne zoženiete od “noname” výrobcov v akcii obchodných reťazcov, ale nájdete tu i zopár vydarených základných modelov od obľúbených značiek. Rátajte však s o niečo nižšou kvalitou materiálov a odolnosťou. Ak cestujete 2 – 3 krát ročne, vystačíte aj s lacnejším kufrom, nebude totiž často znášať nešetrné zaobchádzanie.

Cestovné kufre od 40 – 100 €

Zastupujú kategóriu najpredávanejších kufrov na cestovanie. Ak preferujete textilný kufor, natrafiť môžete na precízne vodeodolné spracovanie, ak ste skôr za škrupinový kufor, materiál bude nielen dostatočne pevný ale aj pružný, preto sa nemusíte obávať poškodenia pri nárazoch. Už v tejto cenovej kategórie sú kufre vybavené TSA zámkami, odolnými tichými kolieskami,…

Cestovné kufre od 100 € – 200 €

Sú ako stvorené pre ľudí, ktorí cestujú často a potrpia si na kvalitných doplnkoch a užitočných vychytávkach, ako napr. gélová rukoväť, dvojitý zips. Ak stavíte na značkový kufor, štandardom býva aj predĺžená záruka.

Cestovné kufre od 200 € a viac

V tejto kategórii nájdete vysokokvalitne spracované kúsky a dizajnové modely, ktorými sa od zvyšku cestujúcich jednoznačne odlíšite. Kožené kufre, hliníkové kufre, výborné zabezpečenie,zaujímavé vnútorné prvky a zvýšená odolnosť uspokoja aj najnáročnejších cestovateľov.

Najlepšie značky cestovných kufrov

Samsonite

Tradičná americká značka vyrába špičkové kufre, ktoré sa tešia celosvetovej popularite. Spoločnosť vlastní viac ako 1100 patentov súvisiacich s výrobou kufrov a ročne vyprodukuje až 6 miliónov kufrov. Kufre Samsonite sú esteticky príťažlivé a na ich výrobu sa používajú tie najlepšie materiály, čo sa prenáša aj do o niečo vyššej ceny. V ponuke značky nájdete nielen najkvalitnejšie cestovné kufre na trhu, ale aj batohy, kozmetické tašky, peňaženky, brašne na notebook, …

American Tourister

Ďalšia overená americká značka má vo svojej ponuke viacero vydarených kúskov, ktoré nesú charakteristický moderný dizajn. Neboja sa experimentov s farbami a textúrami, o čom svedčia aj ocenenia RedDot za dizajn. Sú ako stvorené pre tých, ktorí sa chcú odlíšiť a zároveň hľadajú kvalitný kufor z tých najmodernejších materiálov, v ktorých sa snúbi nízka hmotnosť, no vysoká odolnosť. Väčšina kufrov má TSA zámok.

David Jones

Táto značka je známa predovšetkým ženám, ktoré obľubujú praktické a štýlové kabelky. Modely cestovných kufrov David Jones patria u nás medzi najpredávanejšie a s priaznivými ohlasmi. Vynikajú predovšetkým nízkou cenou – kufre sa dajú kúpiť od 25 – 100 €.

Najčastejšie kladené otázky

Aké by mal mať rozmery príručný kufor / batožina do lietadla?

Menší kufor, ktorý si chcete si sebou zobrať na palubu lietadla by nemal presiahnuť rozmery 55 x 40 x 20 cm (vrátane koliesok) . U väčšiny prepravných leteckých spoločností by nemal prekročiť hmotnosť 8 kg. Okrem tejto batožiny si so sebou na palubu môžete vziať aj menšiu tašku (kabelku, tašku s notebookom). Ak váhate, informujte sa u konkrétnej prepravnej spoločnosti, nejde totiž jednotnú veľkosť ani váhu.

Aké by mal mať rozmery a váhu cestovný kufor do lietadla určený do batožinového priestoru?

V cene letenky je zvyčajne batožina do hmotnosti 25 kg, ktorá vám bude bez doplatku umiestnená do batožinového priestoru lietadla. Takýto kufor nemá obmedzenia na výšku, zvyčajne má však 60 – 80 cm. Pri pravidelnom lietaní nepodceňujte kvalitu kufra a jeho bezpečné uzamkýnanie.

Aké výhody, nevýhody a vlastnosti má kufor na kolieskach?

Kufor na kolieskach je bezpochyby praktickým riešením, ak so sebou beriete viac batožiny. Niesť na pleci 20-kilovú tašku nepridáva na pohode. S kuframi na kolieskach sa veľmi dobre manipuluje. Môžete zvoliť modely s dvomi kolieskami, ktoré ťaháte z sebou alebo modernejšie štvorkolesové kufre, ktoré sa bez problémov pohybujú aj vedľa vás. Viac o výhodách a nevýhodách v sekcii Vybavenie vyššie.

Ako by mala vyzerať menovka na kufri do lietadla? Čo by na nej malo byť?

Menovkou môže byť kufor vybavený už pri kúpe alebo si za pár eur dokúpite praktický doplnok v podobe obalu na kontaktné udaje. Či už pôjde o elegantné koženkové púzdro alebo pútavo spracovaný plastový obal, dôležité je najmä zapínanie a jej istenie, aby menovka na kufri aj zotrvala a neodpadla pri prvej jazde na pásoch. Na menovke môže byť uvedené vaše meno, adresa (+krajina) , telefónne číslo a emailová adresa. Pozor však, na zahraničných cestovateľských portáloch sa môžete dočítať, že nie je vhodné, aby ste na menovku uvádzali svoju adresu domov. Lepšie je zvoliť adresu, kde sa aj niekto nachádza v čase vašej neprítomnosti (napr. do práce), aby ste eliminovali riziko vykradnutia prázdneho bytu. Alebo adresu destinácie, kde vás zastihnú. Pred každým letom, kedy vás batožina opustí je dobre si ju odfotiť aj s viditeľnými kontaktnými údajmi.

Čo obsahuje sada cestovných kufrov?

Sada cestovných kufrov zvyčajne obsahuje jeden menší kufor (príručnú batožinu) a jeden väčší kufor. Natrafiť môžete aj na trojdielnej sady kufrov vo veľkosti S, M a L, ktoré nájdu využitie najmä v rodinách, alebo vtedy, ak cestujete častejšie, v rôznych ročných obdobiach a raz potrebujete väčší kufor a inokedy vystačíte s menším.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Travelite City 4w M

Veľkosť: stredný
Objem: 78/86 l
Rozmery: 68 x 44 x 28/31 cm
Hmotnosť: 3,9 kg
Materiál: ABS
5 out of 5 stars (5 / 5)89,95 € Čítať recenzie
#2Heys Xtrak M

Veľkosť: stredný
Objem: 92 l
Rozmery: 66 x 45 x 29,5 cm
Hmotnosť: 4,8 kg
Materiál: Polykarbonát
Kolieska: áno, 4
5 out of 5 stars (5 / 5)109,82 € Čítať recenzie
#3American tourister SOUNDBOX Spinner 55

Veľkosť: palubný
Objem: 35,5/41 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 2,6 kg
Materiál: Polypropylén
Kolieska: áno, 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)89 € Čítať recenzie
#4March New Carat M

Veľkosť: stredný
Objem: 71 l
Rozmery: 66 x 42 x 26 cm
Hmotnosť: 3,9 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)98,85 € Čítať recenzie
#5SUITSUIT TR-122/3-S Caretta

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 31 l
Rozmery: 55 x 35 x 20 cm
Hmotnosť: 2,4 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)71,50 € Čítať recenzie
#6Travelite Cabin 2w S

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 44 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 1,9 kg
Materiál: Polyester
Kolieska: áno, 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)49,95 € Čítať recenzie
#7Travelite Vector 2w S

Veľkosť: malý/palubný
Objem: 44 l
Rozmery: 55 x 40 x 20 cm
Hmotnosť: 2,4 kg
Materiál: ABS
Kolieska: áno, 2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)69,95 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového cestovného kufra. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších cestovných kufrov na trhu.
Rate this post
1 Zdieľanie

1 Zdieľanie
Share1
Tweet
Pin