Najlepšie hustilky (pumpy na bicykel): TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie hustilky / pumpy na bicykel
Pumpa na bicykel, známa ako hustilka, patrí k základnej výbave každého cyklistu. Bez správne nafúkaných kolies sa totiž ďaleko nedostanete. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie pumpy na bicykle? Pozrite si nasledujúce tipy a vyberte ideálne riešenie pre vaše potreby.

Pred kúpou hustilky vás čaká zváženie viacerých parametrov. Dôležitá je kompatibilita hustilky s ventilmi na kolesách, jej veľkosť, hmotnosť, rýchlosť hustenia, nároky na obsluhu a maximálny dosiahnutý tlak. Tak sa ako sú rozdiely medzi bicyklami a cyklistickými štýlmi, aj medzi pumpami na bicykel nájdete množstvo odlišností. Dobrou správou však je, že vo výbave cyklistu je pumpa cenovo dobre dostupnou položkou. Je preto možné, že si jednu núdzovú hustilku malých rozmerov so sebou budete brávať na cesty a druhá bude podávať vysoký výkon pri servisovaní bicykla vo vašej garáži.

Aj v tomto segmente nájdete veľa kvalitných značkových produktov a tiež lacné no-name produkty. Ak chcete mať istotu dobrej voľby, odporúčame zamerať sa na rebríčky predajnosti, testy a recenzie hustiliek. My sme v nich objavili dobre hodnotené pumpy na bicykel od značiek Force, Topeak, Lezyne či BETO, ktoré sa stali základom nasledujúceho rebríčka.

Najlepšie hustilky / ručné pumpy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Force Hobby

Skvelé hodnotenia
✔️ TOP predajnosť
✔️ Vhodná pre všetky typy ventilov
✔️ S manometrom
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Max. tlak 11 bar
📌 od 33 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2TOPEAK RACE ROCKET HP

Najlepšia cestovná mini hustilka
✔️ Vyrobená z vysokokvalitného hliníka
✔️ Max. tlak až 11 bar
✔️ S výsuvnou hadičkou
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ Štíhla cestovná konštrukcia
📌 od 32 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Lezyne Pocket Drive

Extrémne ľahká
✔️ Ľahká a vysoko účinná ručná pumpa
✔️ Vyrobená z hliníka
✔️ S ryhovanou rukoväťou
✔️ Vhodná na AV, GV
✔️ Max. tlak 11 bar
📌 od 23 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BETO SP-002AG

Najlepšia pumpa na vidlice
✔️ Systém nasadenia a zloženia bez straty tlaku
✔️ Otočná hadica pre ľahšie pumpovanie
✔️ S tlačidlom na kontrolované znižovanie tlaku
✔️ Max. tlak 20 bar
✔️ Malé rozmery, nízka hmotnosť
📌 od 18 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5RIVERSIDE 900

Najpredávanejšia nožná pumpa
✔️ S manometrom
✔️ Max. tlak 10 bar
✔️ Telo z hliníka
✔️ Stabilný dvojitý podstavec
📌 od 30 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6RIVERSIDE 100

Najpredávanejšia ručná pumpa
✔️ Minimálne rozmery aj hmotnosť
✔️ Uzamknutie pumpy počas jazdy
✔️ Max. tlak 6 bar
✔️ Nízka cena
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Bosch EasyPump

Elektrická pumpa na bicykel
✔️ Výborne vybavená akumulátorová pumpa
✔️ Nabíjanie cez USB-C
✔️ Max. tlak až 10,3 bar
✔️ S viacerými adaptérmi
✔️ Výsledný tlak nastaviteľný vopred
📌 od 62 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať hustilku / pumpu na bicykel

Na bicykli s kolesami, ktorým chýba správny tlak, je jazda podstatne náročnejšia a menej pohodlná. Ak chcete zo svojho bicykla vyťažiť maximum a užiť si jazdu podľa predstáv, musí byť tlak v plášťoch ideálny pre daný typ bicykla / plášťov a vzhľadom na váš jazdný štýl. Neexistuje však iba jeden univerzálny tlak. Ak chcete poznať správnu hodnotu tlaku, pozrite sa bočnú stranu pneumatík na vašom bicykli. Pre horské bicykle ide orientačne o tlak 2 – 3 bar, trekové bicykle 4 – 6 bar, cestné bicykle 8 – 10 bar a v niektorých špecifických prípadoch dokonca ešte viac.

Skôr, ako sa pustíme do delení a parametrov hustiliek, zodpovedzte nasledujúce otázky, aby ste sa dokázali zaradiť do správnej kategórie:

 • Na akom type bicykla jazdíte?
 • Aké ventily sú použité na vašom bicykli či bicykloch, ktoré chcete servisovať?
 • Máte záujem o malú pumpu, ktorú si vezmete so sebou na výjazd, alebo hľadáte väčšiu pumpu do dielne / garáže?
 • Je pre vás dôležitá rýchlosť nahustenia alebo vám nebude prekážať, ak sa k cieľovému tlaku dostanete pomalším tempom?

ako vybrať pumpu na bicykel

Pumpy na bicykel – základné druhy

Cestovné hustilky a rámové pumpy

Táto kategória sa teší veľkej obľúbenosti. Ako už napovedá samotný názov, cestovné hustilky sú navrhnuté tak, aby vás neobťažovali pri cestovaní. Majú menšie, kompaktné rozmery (dĺžka cca do 30 cm) a prekvapujú aj nízkou hmotnosťou (od 70 – 300 g). Poľahky sa tak zmestia do cyklistického batohu alebo sa dajú upevniť do rámu bicykla.

Tento typ pumpy ocení každý cyklista, ktorý na cestách trávi dlhé hodiny a chce mať istotu, že si každou situáciou poradí. Ovládanie cestovnej hustilky je zvyčajne jednoručné a treba vyvinúť viac úsilia na dosiahnutie optimálneho tlaku. Najdôležitejšie je skontrolovať kompatibilitu s ventilmi. Dobrou správou však je, že už aj lacné hustilky disponujú kompatibilitou AV, DV, FV/SV ventilmi a možno ich považovať za univerzálne použiteľné.

Okrem tohto parametru sledujte aj ich maximálny dosiahnuteľný tlak, ktorý môže byť od 5 – 10 barov, priemerne však okolo 7-8 barov. Na nahustenie cestného bicykla to nemusí byť dostatočná hodnota.

Dielenské pumpy na bicykel a nožné pumpy

Dielenské pumpy na bicykel spĺňajú azda najtradičnejšiu predstavu o pumpe. Zvislé, vyššie telo pumpy (najčastejšie z ocele) je doplnené horizontálnu základňu, ktorú môžete zachytiť nohou a do pumpovania sa (nielen obrazne) oprieť. Ich súčasťou býva tlakomer (manometer), aby ste mali okamžitý prehľad o dosiahnutom tlaku a tiež praktická rukoväť do tvaru “T”, ktorú obsluhujete oboma rukami.

Z pohľadu rozmerov a hmotnosti už ide o robustné pumpy, ktoré stoja odložené v garáži či dielni. Dosahujú výšku 50 – 100 cm, ich hmotnosť je orientačne z intervalu 500 – 1700 g. O jednoduchom prenášaní v batohu bicykla teda netreba ani uvažovať. Ich prednosťou je však schopnosť dosiahnuť vysoký tlak – od 9 do 15 barov. Pracujú rýchlo, pri kvalitnom prevedení sa pumpovaním ani neunavíte. Okrem bicyklov sú vhodné na nafukovanie lôpt, bazénových nafukovačiek, nafukovacích matracov a ďalšieho nafukovacieho príslušenstva.

Nožné pumpy sa pri pumpovaní ovládajú nohou. Ich súčasťou je piest (alebo dvojvalec), hadička, manometer, pogumovaný pedál a stabilná rámová konštrukcia. Dofúknu nielen pneumatiky bicyklov, ale aj motocyklov či automobilov. Maximálny dosiahnuteľný tlak však nie je vyšší ako 7 barov.

Hustilky bombičkové (na CO2)

Počuli ste už o tom, že by ste si v prípade núdze mohli koleso nahustiť pomocou CO2 bombičky? Budete k tomu potrebovať iba plnú CO2 bombičku a hlavicu s kompatibilným ventilom pre váš bicykel. V priebehu pár sekúnd dokáže už jedna bombička nafúkať koleso MTB bicykla.

Čaká vás investícia do kompatibilnej hlavy (15 – 50 eur), ktorá vytvorí prepojenie medzi bombičkou a ventilom, a zároveň pravidelné dokupovanie bombičiek CO2 (jednorazové použitie, 1 kus / 2 eur). Výhodou týchto hustiliek sú ich extra malé rozmery a prakticky bezpracné dohustenie, ktoré nevyžaduje žiadnu fyzickú námahu. Vašou úlohou je iba správne osadiť hlavicu na ventil.

bicykel koleso

Pumpy na vidlice

Špecifickou kategóriou pri servisovaní bicykla sú hustilky na vidlice. Teda presnejšie pumpy na odpružené časti bicykla – vidlice a tlmiče. V prekvapivom malom, odolnom tele sa ukrýva superschopnosť podávať vysoký výkon. Tieto hustilky totiž neraz dosahujú tlak vyšší ako 25 barov a aby ste dosiahli presné hodnoty, vo výbave by im nemal chýbať manometer.

Práca s nimi je však skôr vhodná pre skúsených cyklistov, ktorí majú vo zvyku dopriať svojim bicyklom precíznu starostlivosť. Inak je takého dohusťovanie skôr záležitosťou odborných servisov. Z pohľadu rozmerov a ceny by sme ich mohli zaradiť medzi cestovné hustilky (dĺžka do 30 cm, hmotnosť do 300 g). Počítajte však s cenou niekoľkonásobne vyššou.

Elektrické pumpy na bicykel

Inak označované ako prenosné kompresory. Zdrojom energie je vstavaný dobíjateľný akumulátor, čo znamená, že si pumpu tohto typu môžete so sebou zobrať aj na cesty. Dôležité je sledovať praktické vlastnosti – odolnosť voči vode a prachu, kapacitu batérie a dĺžku nabíjania. Ide o pokročilejšie, elektronicky riadené prístroje, kde sa nemusíte pri hustení kolies fyzicky namáhať. Na displeji nastavíte požadovaný tlak, pripevníte na ventil a o výsledok sa postará samotný prenosný kompresor.

Pri výbere sa zamerajte na hodnotu maximálne dosiahnuteľného tlaku (priemerne okolo 9 – 10 barov), prítomnosť funkcie powerbanky (nabije telefón, navigáciu či LED svetlo na bicykli), režim baterky (prenosným kompresorom si môžete posvietiť na defekt za zhoršených svetelných podmienok). Rozmery a hmotnosť prenosných akumulátorových púmp sú prekvapivo nízke, no ich cena výrazne prevyšuje bežné pumpy na bicykel.

výbava bicykel pumpa

Kompatibilita hustilky s ventilmi na bicykli

Na cyklistických dušiach nájdete rôzne druhy ventilov. Niektoré sú hojne používané na horských bicykloch, iné sa osvedčili na cestných. Ešte skôr, ako sa pustíte do výberu pumpy, majte prehľad o tom, aké ventily sú osadené na plášťoch bicyklov, na ktorých jazdíte.

 • Ventil AV / Autoventil – Typ ventilu, ktorý netreba príliš predstavovať. Už názov jednoznačne určuje, kde s ním možno prísť do kontaktu (pneumatiky áut). Autoventil má priemer 8 mm a veľmi jednoducho sa obsluhuje. Kolesá bicykla jednoducho nafúkate aj na najbližšej benzínovej pumpe. Najčastejšie sa používa na horských a mestských bicykloch, ktoré sú menej náročné na výšku tlaku. Staršia pumpa na bicykel, ktorú objavíte v dielni, nemusí byť s týmto typom ventilov kompatibilná (riešením je redukcia).
 • Ventil DV / Dunlop ventil / Veloventil – Donedávna najrozšírenejší typ cykloventilov. Používa sa najmä na mestských a retro bicykloch. Ide o 6 mm ventil s jednosmernou konštrukciou, čo znamená, že sa síce zaiste naplní, no nemáte ako skontrolovať tlak. Vzduch z duše sa vypúšťa rýchlo – povytiahnutím vnútornej vložky.
 • Ventil GV / FV / SV / Presta / Galuskový ventil – Ventil s priemerom 6 mm, ktorý sa pre svoju  celotelovo štíhlu konštrukciu používa najmä na cestných bicykloch, ktoré majú úzky ráfik a autoventil im nevyhovuje. Prítomné sú aj na drahších horských bicykloch. Má kvalitný skrutkovací uzáver, vďaka čomu výborne znáša aj vyššie tlaky.

Čo si všímať pri výbere hustilky?

 • Materiál – Hustilky s kovovým alebo hliníkovým telom sú považované za odolnejšie a celkovo schopnejšie. Pre pohodlný a bezpečný úchop sa zíde pogumovanie alebo zdrsnenie povrchu.
 • Veľkosť a hmotnosť – Menšie a ľahké hustilky majú prívlastok cestovné. Pri jazde by nemali prekážať, zároveň by však mali disponovať schopnosťou natlakovať dušu na požadovanú hodnotu. Ak kupujete pumpu do dielne, vyššia hmotnosť je vítaná – predznamenáva robustnosť a silu.
 • Ovládanie / Tvar rukoväte – Niektoré rukoväte sú do tvaru “L” (ovládanie jednou rukou), iné sú rovné (najmenej praktické) alebo do tvaru “T” (ovládanie dvoma rukami).
 • Prítomnosť hadičky – S pomocou hadičky si uľahčíte nahusťovanie. Nie každá pumpa sa totiž bez problémov dostane hlavicou k ventilu. Vyhľadávané sú pumpy s integrovanou výsuvnou hadičkou.
 • Manometer – Po pumpe s tlakometrom siahnite vtedy, ak chcete mať perfektný prehľad o tlaku v kolesách a nechcete svoju jazdnú kvalitu nechávať na obyčajné stisnutie plášťa rukou.

Ceny hustiliek / púmp na bicykel

Koľko zaplatíte za kvalitnú hustilku? Pre rýchlejšiu orientáciu sme ponuku púmp na bicykel rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Pumpy na bicykel do 15 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie hustilky na bicykel – cestovné, nožné a základné dielenské. Pozornosť venujte kvalite použitých materiálov, maximálne dosiahnuteľnému tlaku a v recenziách hustiliek si overte dojmy z používania a nároky na obsluhu.

✅ Pumpy na bicykel od 15 do 30 eur

V cene od 15 do 30 eur už nájdete robustnejšie pumpy a tiež pumpy stavané na dosahovanie vysokého výkonu. Sú odolnejšie, vo výbave môžu mať manometer a ich kompatibilita s ventilmi na bicykloch je na pomerne vysokej úrovni.

✅ Pumpy na bicykel od 30 eur

Ak chcete mať vo svojej cyklistickej výbave to najlepšie, na svoje si prídete v produktovo bohatej ponuke hustiliek a púmp drahších ako 30 eur. Vyrobené z top materiálov, s bohatou výbavou a nenáročné na používanie. Čoraz obľúbenejšími sa stávajú elektrické pumpy na bicykel (cestovné, s akumulátorom).

Najlepšie značky hustiliek / púmp na bicykel

 • Force – Česká značka Force prichádza v cyklistickom svete presvedčiť dobrým pomerom cena/kvalita. V sortimente nájdete cenovo dostupné cestovné aj dielenské pumpy, ktoré by nemali chýbať v základnej výbave majiteľov bicyklov. Spokojné recenzie, výborná predajnosť.
 • Topeak – Americká značka TOPEAK sa za viac ako 30 rokov pôsobenia vypracovala na popredného dodávateľa cyklistických doplnkov, servisného náradia a osvetlenia. Pumpy Topeak pokrývajú celé cenové spektrum – od jednoduchých núdzových hustiliek po silné dielenské profi pumpy.
 • Lezyne – Americká značka Lezyne sa zameriava na výrobu kvalitných cyklistických doplnkov a vybavenia. Z jej ponuky patria k obľúbeným šikovné, malé a kompaktné cestné pumpy s max. dosiahnuteľným tlakom až 10/11 bar.
 • BETO – V ponuke značky BETO objavíte hustilky a pumpy rôznych konštrukcií a určenia. Nielen na kolesá, ale aj na odpružené prvky bicykla. Viaceré modely vybavené manometrom, dosahujúce vysoké tlaky.
 • Zefal – Jeden z prvých cyklovýrobcov na svete francúzskeho pôvodu by takisto nemal zostať bez povšimnutia. Dielenské aj cestovné hustilky sprevádzajú pozitívne užívateľské hodnotenia a veľmi dobrý pomer cena / kvalita. Dôraz na kvalitné zostavenie a použité materiály.
 • SKS – Nemecká značka SKS presvedčí pri svojich pumpách výkonom, presnosťou manometra a oceľovým telom. K dostaniu aj servisné pumpy s jednoduchou výmenou opotrebiteľných dielov.
 • Xiaomi – Známy výrobca rád prichádza s inováciami v jednoduchom dizajne. Dôkazom toho je elektrický prenosný kompresor s lítiovým akumulátorom, ktorý je schopný doplniť tlak nielen do kolies bicyklov, ale aj motocyklov a automobilov. Kompaktné rozmery, naviac s funkciou powerbanky a svietidla.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Force Hobby

Skvelé hodnotenia
✔️ TOP predajnosť
✔️ Vhodná pre všetky typy ventilov
✔️ S manometrom
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Max. tlak 11 bar
📌 od 33 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2TOPEAK RACE ROCKET HP

Najlepšia cestovná mini hustilka
✔️ Vyrobená z vysokokvalitného hliníka
✔️ Max. tlak až 11 bar
✔️ S výsuvnou hadičkou
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ Štíhla cestovná konštrukcia
📌 od 32 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Lezyne Pocket Drive

Extrémne ľahká
✔️ Ľahká a vysoko účinná ručná pumpa
✔️ Vyrobená z hliníka
✔️ S ryhovanou rukoväťou
✔️ Vhodná na AV, GV
✔️ Max. tlak 11 bar
📌 od 23 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BETO SP-002AG

Najlepšia pumpa na vidlice
✔️ Systém nasadenia a zloženia bez straty tlaku
✔️ Otočná hadica pre ľahšie pumpovanie
✔️ S tlačidlom na kontrolované znižovanie tlaku
✔️ Max. tlak 20 bar
✔️ Malé rozmery, nízka hmotnosť
📌 od 18 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5RIVERSIDE 900

Najpredávanejšia nožná pumpa
✔️ S manometrom
✔️ Max. tlak 10 bar
✔️ Telo z hliníka
✔️ Stabilný dvojitý podstavec
📌 od 30 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6RIVERSIDE 100

Najpredávanejšia ručná pumpa
✔️ Minimálne rozmery aj hmotnosť
✔️ Uzamknutie pumpy počas jazdy
✔️ Max. tlak 6 bar
✔️ Nízka cena
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Bosch EasyPump

Elektrická pumpa na bicykel
✔️ Výborne vybavená akumulátorová pumpa
✔️ Nabíjanie cez USB-C
✔️ Max. tlak až 10,3 bar
✔️ S viacerými adaptérmi
✔️ Výsledný tlak nastaviteľný vopred
📌 od 62 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Odporúčame pozrieť aj:

4.9/5 - (9 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin