Najlepšie elektrokolobežky do terénu: TOP 6 modelov podľa recenzií a testov

najlepšie terénne elektrokolobežky
Pohrávate sa s myšlienkou vybrať sa do náročného prostredia na terénnej elektrokolobežke? Potom si nenechajte ujsť nasledujúci rebríček s tipmi na najlepšie elektrokolobežky do terénu, ktoré oslovia nadupanou konštrukciou, výkonom aj výbavou. Ako stvorené objavovať svet z novej perspektívy!

Aby ste mali ucelenejší obraz o schopnostiach terénnych elektrokolobežiek, venujte pár minút nášmu sprievodcovi „Ako vybrať terénnu elektrokolobežku“. Zamerali sme sa v ňom na rozdiely medzi mestskou a terénnou elektrokolobežkou a zosumarizovali sme vlastnosti, ktoré by nemali chýbať kvalitnej terénnej elektrokolobežke. Zhrnuli sme tiež faktory a parametre, ktoré si zaslúžia pozornosť každého záujemcu a budúceho kupujúceho. A nie je ich málo… Keďže nejde o zanedbateľnú investíciu, neprehliadnite pri svojom výbere ani dostupné testy a recenzie terénnych elektrokolobežiek.

Najlepšie terénne elektrokolobežky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#Kaabo Wolf King GT Pro

Extrémne výkonná terénna elektrokolobežka
+ Dva výkonné 2 000 W motory
+ Zdolá aj kopec s 50° stúpaním
+ Batérie s vysokou kapacitou = dojazd až 180 km
+ Vysokoodolný rám
+ Široké offroadové kolesá + perfektná výbava
od 3999 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#Kaabo Wolf Warrior 11 PLUS CZ EDITION

Najpredávanejšia elektrokolobežka do terénu
+ Mimoriadne výkonná – vybavená dvoma 1 200 W motormi
+ Vyjde kopce až so 40° stúpaním
+ S 11-palcovými offroadovými kolesami
+ Maximálny dojazd až 90 km
+ Rám z hliníkovej zliatiny kovaný v jednom kuse
od 2299 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#AERIUM H800

Dobrý pomer cena/výkon
+ Výkonná, praktická a cenovo dostupnejšia elektrokolobežka
+ Dojazd až 60 km na jedno nabitie
+ Masívne 10-palcové protišmykové kolesá
+ Nastaviteľné riadidlá a sedadlo, kvalitné odpruženie
+ Rám vyrobený z hliníkovej zliatiny – ľahký, no odolný
od 899 €
⭐ 93 % Čítať recenzie
#VeGA Xtrem Cross 1000 plus

+ Vybavená výkonným elektromotorom s výkonom 1000 W
+ Dosiahne dojazd až 35 km v závislosti od terénu
+ Kvalitné odpruženie vpredu aj vzadu
+ S komfortným sedlom a ergonomickými rukoväťami
+ Masívne terénne 14-palcové pneumatiky
od 716 €
⭐ 90 %
Čítať recenzie
#Nitro Scooters XE1000 Plus Li-Ion

+ Inovované odpruženie celej kolobežky
+ Spoľahlivá kolobežka, ktorá si poradí aj s kopcovitým terénom
+ Prepínanie medzi 3 režimami výkonu
+ Široké racingové riadidlá
+ Patentovaný set odnímateľného sedla
od 1310 €
⭐ 87 %
Čítať recenzie
#Kugoo M4 PRO

+ Nový, vylepšený model so sedadlom
+ Terénne 10-palcové pneumatiky, predné aj zadné odpruženie
+ Pomer cena/výkon
+ Nosnosť až 150 kg
+ S dojazdom až 75 km
od 550 €
⭐ 85 %
Čítať recenzie

Ako vybrať terénnu elektrokolobežku

Terénna elektrokolobežka posúva využitie mestskej elektrokolobežky za nové obzory. Je vytvorená pre náročnejšie „nemestské“ prostredie, kde môže naplno ukázať svoj potenciál. Odvezie vás po poľných a štrkových cestách, lesných chodníčkoch, do kopca aj z kopca. Dokáže vyvinúť rýchlosť, s akou by ste si na bežných cestách a chodníkoch koledovali o pokutu či úraz. Je to jednoducho jazda so „živlom pod nohami“, a tak by ste mali k terénnej elektrokolobežke aj pristupovať. Dopraje vám jedinečné adrenalínové zážitky a rýchlosť, posunie limity jazdenia po nespevnenom povrchu, no i napriek jej robustnosti vždy myslite na bezpečnosť seba aj okolia. Ak vás láka predstava jazdenia v drsnejšom teréne, je dobré vedieť, ako vybrať elektrokolobežku do terénu a čomu venovať najviac pozornosti. Poďme na to!

Mestská elektrokolobežka vs. terénna elektrokolobežka: V čom sa odlišujú?

Elektrokolobežky sa stali obľúbeným dopravným prostriedkom najmä v mestách. Umožňujú rýchlu dopravu do školy, do práce či obchodu, a to prakticky bez veľkej námahy. Na rozdiel od elektrobicyklov sú skladnejšie, menšie a ľahšie a poľahky s nimi vymanévrujete aj v zaľudnenejších uličkách. Tomu zodpovedá ich konštrukcia, výkon a dojazd. Schopnosti mestských elektrokolobežiek vyhovujú tempu a požiadavkám mesta. To znamená, že nie sú príliš robustné, nevážia viac ako 20 kg, ich dojazd nemusí byť viac ako 30 km a výkonovo sú stavané tak, aby neprekročili rýchlosť 25 km/h. Spájajú pohodlnosť, praktickosť a nízke priestorové nároky.

Na elektrokolobežky do terénu a náročnejších podmienok sa kladú celkom odlišné požiadavky. Ich hlavnou úlohou je zvládať terén a nespevnené cesty rôzneho druhu. Nezľaknú sa stúpania ani klesania. Už na prvý pohľad pôsobia robustne, odolnejšie a menej „uhľadene“. Sú tiež podstatne ťažšie. Zvyčajne im dominuje silná konštrukcia doplnená o väčšie kolesá so širšími terénnymi pneumatikami. Vo výbave im nesmie chýbať odpruženie a kvalitné brzdy. Samostatnú kapitolu tvorí výkonný motor (a nebýva len jeden), s pomocou ktorého dokáže vyvinúť mimo obce rýchlosť viac ako 50 km/h. Aj parametre dojazdu sú navýšené v prospech dlhých výletov po okolí.

Využitie terénnej elektrokolobežky

Terénne elektrokolobežky oslovili najmä nadšencov akčnejšej jazdy na dvoch kolesách poháňaných elektrickým pohonom. Zvládnu jazdiť po štrkových cestách, poľných a lesných chodníkoch či trávnatých kopcoch. Na rozdiel od odpružených elektrobicyklov však nemusí každý model zvládať skoky. Bez váhania vás odvezú i po spevnených cestách či chodníkoch v meste, no vždy dohliadajte na max. povolenú rýchlosť a bezpečnosť seba aj ostatných. Kým v meste budú pôsobiť výrazne (a možno „ucítite“ ich veľkosť), v teréne a na nespevnenom povrchu zvládnu niekoľkonásobne viac ako priemerná klasická elektrokolobežka.

Skôr, ako na výkonnú elektrokolobežku nasadnete, zoznámte sa s aktuálnou legislatívou súvisiacou s jej používaním. O tom, kde je povolené na elektrokolobežke jazdiť, hovorí zákon o cestnej premávke (je dôležité sledovať zmeny, ktoré za posledné roky pribúdajú).

Aké vlastnosti sú typické pre elektrokolobežku do terénu?

Ak zvažujete kúpu terénnej elektrokolobežky, všímajte si najmä nasledujúce body, ktoré sú pre elektrokolobežky do terénu charakteristické:

 • Vysokovýkonný motor schopný dosiahnuť vyššie rýchlosti a vyššiu akceleráciu
 • Vyššia kapacita batérie a nadštandardne dlhý dojazd
 • Terénne odpruženie na prednom aj zadnom kolese
 • Väčšie kolesá so širšími pneumatikami s terénnym vzorom
 • Odolná konštrukcia a vysokokvalitné komponenty
 • Možnosť voľby z viacerých jazdných režimov
 • Spoľahlivý brzdový systém doplnený o funkciu rekuperácie (dobíjanie batérie pri brzdení)
 • Väčšia hmotnosť, rozmery i cena

Video – Kaabo Wolf King GT Official Trailer

Maximálna rýchlosť a výkon terénnej elektrokolobežky

Veľkú zásluhu na tom, či bude elektrokolobežka zvládať neupravený terén a rôzne prekážky ši stúpania, má práve výkon motora. Kým pri mestských elektrokolobežkách sa najčastejšie stretnete s výkonom motora 300 či 350 W, pri terénnych elektrokolobežkách ide o hodnoty 800 W, 1000 W či dokonca viac ako 2000 W. Čím vyšší výkon, tým viac sily pokoriť stúpanie do strmých kopcov a prejsť náročnými terénmi.

Aj z tohto dôvodu bývajú výkonné motory až dva – na každom kolese. Musíte mať však možnosť limitovať ich výkon v nastaveniach pre jazdu na cestách v obci (rýchlosť do 25 km/h). V teréne si potom odomknete offroad režim s väčším výkonom, pri ktorom kolobežka dosiahne rýchlosť 40 až 70 km/h. Na trhu sú už modely presahujúce rýchlosť cez 100 km/h, no pravdou je, že jazda pre stojaceho človeka nie je v tejto rýchlosti práve príjemná, nehovoriac o bezpečnostných rizikách.

Batéria, kapacita a dojazd

Prečo terénne elektrokolobežky pôsobia už na prvý pohľad robustne a ich nášľapná doska je umiestnená vyššie? Zväčša je za tým prítomnosť väčšieho počtu vysokokapacitných batérií, ktoré sa ukladajú pod dosku, na ktorej budete stáť. Od elektrokolobežky do terénu sa očakáva, že vás vyvezie za mesto, prejde náročný terén a s prehľadom sa po niekoľkých hodinách jazdenia vrátite späť – bez rizika vybitia uprostred výjazdu. Aj v tomto prípade platí, že vyššia kapacita batérie znamená dlhší dojazd. A ten je pre pri kolobežkách tohto určenia veľkým lákadlom – môže to byť 50 km, 60 km, no tiež viac ako 150 km na jedno nabitie!

Skladnosť, hmotnosť a nosnosť kolobežiek do terénu

Mestskú elektrokolobežku zložíte a poľahky vložíte do kufra auta alebo s ňou nastúpite do MHD. Niektoré sú také ľahké, že ich bez veľkej únavy odnesiete v ruke niekoľko poschodí do bytu alebo sa na nich odveziete odrážaním nohou po vybití batérie. Pri terénnych elektrokolobežkách s týmito prednosťami nepočítajte. Nejde totiž o žiadne „tintítka“.

Pre kvalitnú elektrokolobežku do terénu by mala byť samozrejmosťou vysokoodolná konštrukcia a používanie kvalitných materiálov v dostatočnej hrúbke. Musí zvládať otrasy, nerovnosti terénu a rýchlejšiu jazdu. Terénne elektrokolobežky preto vážia priemerne od 20 do 30 kg, natrafíte však aj na špičkové modely s hmotnosťou okolo 50 kg. V súvislosti s vyššou hmotnosťou prichádza je tu dobrá správa. Väčšina je stavaná na nosnosť jazdca do 120 kg, najlepšie elektrokolobežky do terénu disponujú nosnosťou až do 150 kg.

Poznámka: Všeobecne na kolobežke môže jazdiť iba jedna osoba – a to bez ohľadu na nosnosť (hoci aj zvýšenú).

A ako sú na tom terénne elektrokolobežky z pohľadu skladnosti mimo sezónu či pri prevoze autom? Riadidlá a prídavné sedadlo sa u väčšiny modelov zložiť dajú, no na celkovej hmotnosti im príliš neubudne.

Kolesá terénnej elektrokolobežky – ich veľkosť a typ

Útle parametre nečakajte ani pri kolesách. Už pri prvom pohľade vidno, že ide o kolesá s priemerom 10 palcov a viac (od 25 cm). Zvyčajne nie sú bezdušové, či bezúdržbové alebo penové. Ide o kolesá so širšími pneumatikami s terénnym vzorom, aby mali účinný záber aj v prašnom a štrkovom prostredí. Skúsení jazdci si dokonca v teréne znižujú tlak v pneumatikách, aby získali väčšiu kontaktnú plochu medzi kolesom a sypkým povrchom.

Brzdy a ich prevedenie

Brzdy musia na 100 % fungovať ako u mestskej, tak aj terénnej elektrokolobežky. Nejde pritom o typické „zošliapnutie“ brzdy na zadnom kolese, ako sme poznali na kolobežkách z detstva.

Aby ste mali dostatočnú kontrolu nad jazdou, musí byť terénna elektrokolobežka vybavená spoľahlivými brzdami. Najčastejšie ide o elektromagnetické brzdy a poctivé bubnové alebo kotúčové brzdy. Ovládané sú cez ovládacie prvky/páčky na riadidlách. Vyhľadávané sú elektrické kolobežky s funkciou rekuperácie, pri ktorej sa energia vznikajúca brzdením spätne využíva na dobíjanie batérií, čo môže efektívne predĺžiť dojazd kolobežky.

Prvky pre pohodlie a bezpečnosť pri jazde na terénnej elektrokolobežke

Úroveň výbavy terénnej elektrokolobežky závisí od jej ceny. Základné bezpečnostné prvky by však mali byť aj vo výbave lacnejších modelov. U premiantov nájdete navyše zaujímavé pokročilé vylepšenia pre ešte väčšiu radosť z výjazdu a možnosť lepšej kontroly a stability.

 • Osvetlenie – Súčasťou elektrickej kolobežky býva predné a zadné osvetlenie. V lepšom prípade budete mať vo výbavy efektné postranné LED osvetlenie a brzdové svetlá.
 • Smerovky – Pri jazde po cestách oceníte prítomnosť smeroviek („blinkrov“).
 • Klaksón – Zvukové signalizačné zariadenie by nemalo chýbať bicyklom ani kolobežkám.
 • LCD displej – Na riadidlách býva umiestnený menší LCD displej, prostredníctvom ktorého budete mať prístup k nastaveniam a režimom kolobežky.
 • Tlačidlá a páčky na ovládanie – Ovládacie prvky na riadidlách by mali byť dobre prístupné, jednoducho ovládateľné/stlačiteľné. Nemalo by dochádzať k ich náhodnej zámene. Je napríklad menej vyhovujúce, ak je páčka na pridávanie rýchlosti v bezprostrednej blízkosti brzdy.
 • Zapínanie na kľúčik/heslo – Pred kúpou elektrickej kolobežky sa informujte o spôsobe zapínania. Okrem kľúčika môžete natrafiť aj na zapínanie/odkódovanie heslom.
 • Stojan – Úlohou stojana je udržať elektrickú kolobežku vo vzpriamenej polohe, bez rizika prevrátenia. Samotný stojan je preto pomerne robustný a silný. Zaujímajte sa o to, či stojan po vyklopení smerom nahor nezavadí o nohu.
 • Sedadlo – Ak sa chcete odviezť na kolobežke pohodlne na dlhé trasy, dobrým riešením môže byť elektrokolobežka vybavená prídavným sedadlom. Podľa potreby sa dá do konštrukcie pridať alebo odobrať.

Osobne otestované: Recenzia terénnej elektrokolobežky AERIUM Coolfly 2000 W

S jazdou na terénnej elektrokolobežke máme isté skúsenosti a testovali sme model AERIUM Coolfly 2000 W.

Fotky, dojmy a zhodnotenie nájdete v našej recenzii.

Terenna elektrokolobežkaAERIUM Coolfly 2000 W 03

Ceny elektrokolobežiek do terénu

Koľko zaplatíte za kvalitnú terénnu elektrokolobežku s veľkými kolesami? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií. Vysoká suma síce môže odradiť, ale ide o unikátne neopozerané stroje na veľké dobrodružstvá. Kvalitné terénne elektrokolobežky si svoju cenovku dokážu obhájiť!

Elektrokolobežky do terénu – do 800 eur

Máte chuť vymeniť mestskú kolobežku za dravší a výkonnejší model? Už v cene do 800 eur nájdete niekoľko základných elektrokolobežiek do terénu, ktoré dostali do výbavy výkonnejší motor, dlhší dojazd a konštrukciu, ktorá vás povezie aj v neistejšom teréne. Avšak, ešte stále majú isté limity a netreba od nich očakávať schopnosti niekoľkonásobne drahších modelov.

Elektrokolobežky do terénu – od 800 do 1500 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie terénne elektrokolobežky, láka na veľmi dobrý pomer cena/výkon. Poradia si so stúpaním do kopca aj jazdou po poľných a lesných cestičkách. Môžu dosahovať solídnu rýchlosť aj prekvapivé dojazdy. Pôsobia robustnejšie, sú ťažšie, menej skladné, no z pohľadu užívateľa už veľmi dobre vybavené.

Elektrokolobežky do terénu – od 1500 eur

Ak máte zálusk na prémiovú terénnu kolobežku, ktorá s vami pokorí každé zamýšľané dobrodružstvo, pripravte sa na vyššiu cenu. Dobrou správou je, že v tejto cene dominujú predovšetkým vysokovýkonné a kvalitné modely od známych značiek, ktoré majú bohaté skúsenosti s výrobou kolobežiek v rôznej výbave aj cenovej dostupnosti. To znamená, že posúvajú svoje know-how, neboja sa inovácií, moderných technológii či materiálov, výsledkom čoho sú elektrokolobežky, ktoré presvedčia aj náročných a skúsených jazdcov.

Najlepšie značky elektrokolobežiek do terénu

Radi si vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte výkonné a robustné terénne elektrokolobežky.

 • Kaabo – Nadšencom offroad jazdy učarujú modely známej značky Kaabo. Terénne elektrokolobežky z radov Mantis a Wolf sú vytvorené do náročného terénu so schopnosťou podať špičkový výkon.
 • Aerium – Terénne elektrické kolobežky Aerium potešia začiatočníkov aj stredne skúsených jazdcov. V ponuke nájdete cenovo dostupné, no dobre vybavené modely aj niekoľko nadštandardne vybavených terénnych elektrokolobežiek s dojazdom viac ako 70 km.
 • VeGA – Masívne pneumatiky, kvalitné odpruženie, výkonný motor a odnímateľné sedlo sú hlavnými prednosťami cenovo dostupnej terénnej elektrokolobežky VeGA Xtrem Cross 1000.
 • Nitro Scooters – Nitro scooters je registrovaná ako česko-slovenská značka. Kolobežky zaujmú už na prvý pohľad dravým dizajnom. Ponúkajú optimálny pomer cena/kvalita, predné aj zadné odpruženie, silné batérie a pohodlnú jazdu aj v náročnom teréne.
 • Kugoo – Elektrické kolobežky od čínskej značky Kugoo obsadili niekoľko popredných miest v rebríčkoch predajnosti. Okrem mestských modelov si pozornosť získali aj výkonné offroadové kolobežky s výbornou výbavou a využiteľnosťou v teréne.
 • Segway – Americká značka Segway má na konte množstvo inovatívnych produktov a patentov. Jej elektrické kolobežky pútajú pozornosť atraktívnym dizajnom a širokým cenovým rozptylom, čomu zodpovedá aj rozdielny výkon a výbava. V ponuke nájdete nielen základné elektrokolobežky, ale aj vysokovýkonné elektrokolobežky do terénu a na dlhé výjazdy – s výbornou výbavou a užitočnými funkciami.
 • Dualtron – Kórejská značka Dualtron Minimotors vyrába elektrické kolobežky a skútre už viac ako 20 rokov. V jej ponuke nájdete skutočných obrov – terénne kolobežky extra výkonné, extra spoľahlivé, s dojazdom až 150 km a s veľkými nafukovacím kolesami.
 ProduktInfoHodnotenie 
#Kaabo Wolf King GT Pro

Extrémne výkonná terénna elektrokolobežka
+ Dva výkonné 2 000 W motory
+ Zdolá aj kopec s 50° stúpaním
+ Batérie s vysokou kapacitou = dojazd až 180 km
+ Vysokoodolný rám
+ Široké offroadové kolesá + perfektná výbava
od 3999 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#Kaabo Wolf Warrior 11 PLUS CZ EDITION

Najpredávanejšia elektrokolobežka do terénu
+ Mimoriadne výkonná – vybavená dvoma 1 200 W motormi
+ Vyjde kopce až so 40° stúpaním
+ S 11-palcovými offroadovými kolesami
+ Maximálny dojazd až 90 km
+ Rám z hliníkovej zliatiny kovaný v jednom kuse
od 2299 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#AERIUM H800

Dobrý pomer cena/výkon
+ Výkonná, praktická a cenovo dostupnejšia elektrokolobežka
+ Dojazd až 60 km na jedno nabitie
+ Masívne 10-palcové protišmykové kolesá
+ Nastaviteľné riadidlá a sedadlo, kvalitné odpruženie
+ Rám vyrobený z hliníkovej zliatiny – ľahký, no odolný
od 899 €
⭐ 93 % Čítať recenzie
#VeGA Xtrem Cross 1000 plus

+ Vybavená výkonným elektromotorom s výkonom 1000 W
+ Dosiahne dojazd až 35 km v závislosti od terénu
+ Kvalitné odpruženie vpredu aj vzadu
+ S komfortným sedlom a ergonomickými rukoväťami
+ Masívne terénne 14-palcové pneumatiky
od 716 €
⭐ 90 %
Čítať recenzie
#Nitro Scooters XE1000 Plus Li-Ion

+ Inovované odpruženie celej kolobežky
+ Spoľahlivá kolobežka, ktorá si poradí aj s kopcovitým terénom
+ Prepínanie medzi 3 režimami výkonu
+ Široké racingové riadidlá
+ Patentovaný set odnímateľného sedla
od 1310 €
⭐ 87 %
Čítať recenzie
#Kugoo M4 PRO

+ Nový, vylepšený model so sedadlom
+ Terénne 10-palcové pneumatiky, predné aj zadné odpruženie
+ Pomer cena/výkon
+ Nosnosť až 150 kg
+ S dojazdom až 75 km
od 550 €
⭐ 85 %
Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin