Najlepšie cestovné vankúšiky za krk: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie cestovné vankúšiky za krk
Najlepšie cestovné vankúšiky za krk ponúkajú pri dlhom cestovaní oporu a pohodlie, aby ste si mohli oddýchnuť bez rizika budúcich bolestí krku či hlavy. Medzi ich prednosti patrí najmä ergonomické tvarovanie, príjemné materiály a jednoduchá prispôsobiteľnosť rôznym polohám hlavy počas spánku. Kde hľadať dobre hodnotených adeptov? Napríklad aj tu! Niekoľko kvalitných cestovných vankúšov v rôznych prevedeniach sme vybrali do nasledujúceho rebríčka.

Či už cestujete vlakom, autobusom, alebo lietadlom, praktický prenosný vankúšik za krk vie zachrániť situáciu. Najmä, ak cestujete dlhé hodiny v noci a viete, že spánku sa nebude dať vyhnúť. Spánok posediačky je však už sám o sebe nepohodlnou polohou, preto nečudo, že cestovné vankúšiky sa stali stabilnou súčasťou výbavy cestovateľov. Ako vybrať cestovný vankúšik s ohľadom na individuálne potreby a štýl cestovania? Je lepší cestovný vankúšik z pamäťovej peny alebo nafukovací?

Pri výbere stavte na renomované značky, ktoré si získali už veľa spokojných zákazníkov. Predajnosť, testy a recenzie cestovných vankúšikov vás tiež môžu nasmerovať k zaujímavým modelom. O rozdieloch medzi jednotlivými typmi sa viac dozviete z nášho sprievodcu. Zamerali sme sa v ňom na hlavné vlastnosti, výhody aj nevýhody, aby ste sa rýchlejšie zorientovali v širokej ponuke.

Najlepšie cestovné vankúšiky za krk podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Cabeau Evolution Cool®

Najlepší cestovný vankúšik z pamäťovej peny
✔️ Dvakrát hustejšia pamäťová pena
✔️ Spoľahlivá a pohodlná 360° podpora hlavy + krku
✔️ Rotujúci dizajn, magnetická spona, snímateľný poťah
✔️ Inovatívne chladiace otvory
✔️ Luxusné cestovné púzdro
📌 od 55 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Cabeau Evolution Classic

Alternatíva z pamäťovej peny
✔️ Pohodlná 360° podpora hlavy a krku
✔️ Patentovaný ergonomický dizajn
✔️ Nastaviteľné spony
✔️ Veľmi kvalitná pamäťová pena
✔️ Postranné vrecko pre mobilné zariadenia
📌 od 27 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Malia Cestovný nafukovací vankúš

Najlepší nafukovací cestovný vankúšik
✔️ Inovatívny dizajn pre vyšší komfort
✔️ Vyvýšená podpora krku
✔️ Poťah z odolnej a na dotyk veľmi jemnej textílie
✔️ So zabudovanou pumpičkou
✔️ Kompaktný po zložení, zaberá minimum miesta v batožine
📌 od 15 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Cabeau Air Evolution®

Alternatíva nafukovacieho vankúšika na cestovanie
✔️ Vylepšená podpora pre krk
✔️ Extra mäkký velúrovací poťah (snímateľný)
✔️ Odolné nafukovacie vzduchové jadro
✔️ Úložné vrecko na bočnej strane
✔️ Ľahký a kompaktný po vyfúknutí
📌 od 19 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Daydream Classic

Najlepší cestovný vankúš z mikrogranúl
✔️ Extra pohodlný
✔️ Plnený mikroguličkami
✔️ Poťah hebký a príjemný na dotyk
✔️ Dobrá cena
📌 od 10 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#64Home Cestovný vankúšik z pamäťovej peny Bamboo

Jeden z najpredávanejších
✔️ Praktický šijový vankúšik vyrobený s dôrazom na pohodlie a oporu
✔️ Z pamäťovej peny
✔️ Príjemný priedušný poťah
✔️ Dobrá cena
📌 od 10 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať cestovný vankúšik

Pri výbere cestovného vankúšik za krk/šiju sa riaďte najmä svojimi potrebami. Niekto preferuje cestovanie naľahko, preto sa mu zíde do výbavy cestovný vankúš, ktorý sa dá zložiť do kompaktných rozmerov. Iný už vie, že jeho krk potrebuje maximálnu oporu a komfort, inak bude namiesto objavovania nových miest riešiť párdňové silné bolesti krčnej chrbtice. Cestovný vankúš pritom využijete nielen pri cestovaní lietadlom, vlakom či autom. Môže byť nápomocný pri dlhom čakaní, na stanovačke, dlhej túre či pri prespávaní na festivale.

💡Dobrá správaDo lietadla bez poplatkov! S cestovným vankúšom môžete bez problémov vstúpiť na palubu lietadla. Nebudete zaň platiť žiadne poplatky navyše.

batožina muž oddych

Zdroj: Pexels.com

Základné typy cestovných vankúšikov za krk

Pri pohľade do ponuky cestovných vankúšikov zaujme ich rozmanitosť. Líšia sa tvarom, veľkosťou, kvalitou aj cenou. To najdôležitejšie sa však odohráva „pod povrchom“. Výplňou cestovných vankúšikov totiž býva vzduch, pamäťová pena alebo tisíce mikroguličiek. Práve výplň predurčuje pohodlnosť, životnosť, veľkosť a prispôsobiteľnosť cestovného vankúša. Cestovné vankúše podľa výplne sa delia na:

 • Nafukovacie cestovné vankúše
 • Cestovné vankúše z mikroguličiek
 • Cestovné vankúše z pamäťovej peny

Poďme sa bližšie pozrieť na ich vlastnosti, výhody a nevýhody, aby ste si mohli vybrať toho najlepšie spoločníka na cestovanie. Zamerali sme sa na prevedenie, podporu krku, veľkosť, hmotnosť a životnosť.

Nafukovacie cestovné vankúšiky

Pre cestovateľov, ktorí žijú dobrodružne a vyberú sa na opačnú stranu sveta hoci len s jedným batohom, sú ideálnou voľbou nafukovacie cestovné vankúše. Hoci neponúkajú pohodlnosť nasledujúcich typov, ich veľkou konkurenčnou výhodou sú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť. Vyfúknutý a zložený cestovný vankúš zaberie objem cca jednej plechovky. Naspäť sa dá nafúknuť na niekoľko výdychov pľúcami alebo za pomoci vstavanej pumpičky.

Vhodné sú pre občasných cestujúcich, ktorí nechcú do tejto výbavy investovať veľa. Nájdete tu totiž aj veľmi lacné nafukovacie cestovné vankúše, no za pozornosť stoja skôr drahšie nafukovacie modely. Na rozdiel od základných majú anatomický tvar, poskytujú lepšiu oporu pre krk a hlavu a potešia na dotyk veľmi príjemným materiálom.

 • Podpora krku – Nafukovacie cestovné vankúše poskytujú priemernú oporu pre krk. Po plnom nafúknutí si držia svoj tvar. Prispôsobujú sa iba minimálne.
 • Veľkosť a hmotnosť – K dostaniu sú nafukovacie cestovné vankúše rôznych veľkostí aj tvarov. V porovnaní s ostatnými typmi sú super ľahké – cca 50 – 120 g. Po zložení majú minimálne nároky na priestor.
 • Životnosť – Nafukovacie cestovné vankúše sú náchylnejšie na mechanické poškodenie prepichnutím alebo nevhodnou manipuláciou. Treba ich držať ďalej od ostrých predmetov a pri používaní neťahať prudko za zapínacie prvky.

Cestovné vankúšiky z mikroguličiek

V týchto cestovných vankúšikoch tvoria výplň tisíce drobných polystyrenových guličiek (granúl). Vankúše sú mäkké, veľmi prispôsobivé a zároveň poskytujú rovnomernú oporu pre hlavu a krk. Pohodlie pri oddychu umocňuje príjemný poťahový materiál, ktorým je najčastejšie plyš, flís alebo materiál s vylepšenou priedušnosťou, keďže aj samotná výplň je dostatočne priedušná.

Cestovné vankúšiky z mikroguličiek pôsobia objemne, nedajú sa zmenšiť do kompaktných rozmerov, preto treba pri cestovaní počítať s ich plnou veľkosťou (často ich vidno zavesené na batožine).

 • Podpora krku – Cestovné vankúšiky z mikroguličkovou výplňou poskytujú veľmi dobrú oporu pre krk. Tlakom hlavy sa však výplň môže presúvať a nemusíte sa zobudiť v polohe, v ktorej ste zaspali.
 • Veľkosť a hmotnosť – Ide o objemnejší typ vankúšov bez možnosti stlačenia do menších rozmerov. Nie sú vhodné pre cestovateľov, ktorí hľadajú priestorovo úsporné riešenie. Ich hmotnosť je však naďalej nízka – cca 150 – 220 g.
 • Životnosť – Pri správnom zaobchádzaní vydržia cestovné vankúše tohto typu pomerne dlho. Slabinou býva obalový/poťahový materiál a kvalita spojov. Pri tlaku sa tkanina alebo spoje môžu oslabiť a cez ne začne výplňový materiál vypadať.

Cestovné vankúšiky z pamäťovej peny

Cestovné vankúše z pamäťovej peny sú považované za najpohodlnejšie, najkvalitnejšie a najpodpornejšie. Výplňou je pamäťová pena s upravenou hustotou, ktorá v sebe perfektne spája oporu a pružnosť. Z pamäťovej peny sa vyrábajú síce drahšie, no náročnými používateľmi aj veľmi dobre hodnotené cestovné vankúše. Materiál si zachováva svoju vzdušnosť, preto sa nemusíte obávať ani nadmerného potenia počas spánku.

Ak máte vo zvyku nakláňať pri spánku hlavu do strán aj dopredu, tento typ vám poskytne optimálnu oporu bez ohľadu na pozíciu hlavy. Atraktívnym bonusom naviac je možnosť stlačiť vankúš z pamäťovej peny na polovicu až štvrtinu pôvodného objemu, čo znamená menšie nároky na priestor pri presunoch.

 • Podpora krku – Cestovné vankúše z pamätovej peny ponúkajú krčnej chrbtici a hlave výbornú oporu a prispôsobivosť bez tlačenia. Vhodné na dlhé cestovanie.
 • Veľkosť a hmotnosť – Niektoré cestovné vankúše s touto výplňou sú nestlačiteľné, ďalšie sa dodávajú aj s púzdrom, v ktorom je po zložení vankúša objem niekoľkokrát zmenšený. Hmotnosť je už o čosi vyššia – cca od 250 – 350 g.
 • Životnosť – Cena cestovných vankúšov z pamäťovej peny je vyššia, no odmenou je prekvapivo dlhá životnosť. V kombinácii s odolným poťahom získate spoločníka na tisíce kilometrov a nezabudnuteľné zážitky.
cestovanie v lietadle

Zdroj: Pexels.com

Ďalšie praktické tipy, ako vybrať cestovný vankúš

Pri cestovaní nechce mať nikto z nás po boku nefunkčnú alebo nevyhovujúcu výbavu. Často o celkovej spokojnosti rozhodujú detaily. Ak už máte predstavu, aká výplň cestovného vankúša bude vhodnou voľbou, zamerajte sa aj na ďalšie kritériá:

 • Žiadne ostré spoje: Na kvalitnom cestovnom vankúši nie sú prítomné ostré spoje ani zvary, ktoré by mohli nepríjemne tlačiť a škriabať.
 • Materiál podľa sezóny: Pri letnom cestovaní oceníte poťah z chladnej bavlny, v zimných mesiacoch si príjemne oddýchnete na vankúšiky s flísovým alebo plyšovým poťahom
 • Vankúše pre deti majú iné rozmery: Cestovné vankúšiky pre deti majú menšie rozmery (menší výkroj na krk a menšia hrúbka). Sú pre ne typické milé detské a rozprávkové motívy.
 • Dôraz na jednoduché čistenie poťahu: Poťah na cestovnom vankúšiku by sa mal dať jednoducho čistiť aj vzhľadom na to, v akých rôznych hygienických podmienkach sa vyskytuje. Dobrou voľbou je cestovný vankúš so snímateľným a prateľným poťahom.
 • Spôsob zapínania: Pri výbere sa zamerajte na spôsob zapínania cestovného vankúša. Niektoré strihy nemajú žiadne prvky na utiahnutie okolo krku. Iné, najmä s 360 °-ovou rotáciou okolo krku sú už vybavené praktickým zapínaním. To máva podobu jednoduchého cvoku, plastovej spony, uťahovania cez gumy alebo môže ísť o rýchle a trvácne magnetické zapínanie.
 • Zaujímavé vylepšenia a výbava: Ak cestujete často a na dlhé trasy, isto ste už zažili oddych v spoločnosti rôznych cestovných vankúšov a viete, aké detaily rozhodujú o spokojnosti. Značkoví výrobcovia myslia na detaily, a preto na drahších cestovných vankúšoch nájdete tvar prispôsobený slúchadlám (v oblasti uší je vankúš špeciálne vykrojený) a nechýbajú ani postranné vrecká na malé osobné veci (slúchadlá, štuple do uší, aj telefón). Súčasťou výbavy tiež bývajú samostatné štuple do uší a maska na oči.

Ceny cestovných vankúšov

Cestovné vankúše nepatria k cenovo náročnej položke – a to najmä ak prihliadnete na ich prínos a vcelku dlhú trvácnosť. To, či siahnete po lacnom modeli, alebo si ochotne priplatíte niekoľkonásobne viac, závisí od intenzity aj charakteru cestovania. Čím dlhšie cesty, tým by mal aj cestovný vankúš spĺňať vyššie nároky na oporu a pohodlie.

✅ Cestovné vankúšiky do 10 eur

Už v tejto cene nájdete široký výber jednoduchších cestovných vankúšov, vrátane verzií pre deti. Ide najmä o nafukovacie vankúše, vankúše za krk plnené mikroguličkami alebo dutým vláknom. Sú vhodné na občasné cestovanie, pokročilé vylepšenia na nich nie sú prítomné.

✅ Cestovné vankúšiky od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie cestovné vankúše, zaujme pomerom cena/kvalita. Nájdete tu anatomicky spracované nafukovacie vankúše s veľmi príjemnou poťahovou textíliou, vankúše plnené mikroguličkami či niekoľko dobre zhotovených cestovných vankúšov z pamäťovej peny. Ako spoľahlivá podpora pre dlhé cestovanie už budú vyhovovať väčšine používateľov. Dôležité je vybrať správny typ a zvážiť „transportnú“ veľkosť v čase, keď nie je podhlavník používaný.

✅ Cestovné vankúšiky od 30 eur

Chcete kvalitný cestovný vankúšik z pamäťovej peny, na ktorom je viacero premyslených detailov? Potom neprehliadnite drahšie modely, ktorým nechýba magnetické zapínanie, ergonomický dizajn, optimálna priedušnosť a dlhá životnosť aj pri intenzívnom používaní. Vyhľadávané sú cestovné vankúše, ktoré sa dajú zložiť do cestovného púzdra.

Najlepšie značky cestovných vankúšov

 • Cabeau – Inovatívne, moderné a komfortné cestovné vankúše nájdete v ponuke značky Cabeau. Ideálne aj pre náročných cestovateľov. Množstvo vylepšení, extra kvalitné materiály.
 • Malia – Kvalitne spracované nafukovacie cestovné vankúše s unikátnym podporným dizajnom a zabudovanou pumpičkou.
 • Samsonite – Značka Samsonite je synonymom pre kvalitnú batožinu a kufre. Pre cestovateľov pripravili do ponuky cestovné vankúše z pamäťovej peny.
 • Daydream – Ak sa vám zapáčili cestovné vankúše plnené mikroguličkami, zaujímavú ponuku nájdete u značky Daydream. S príjemným poťahom a vylepšenou opierkou šije.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Cabeau Evolution Cool®

Najlepší cestovný vankúšik z pamäťovej peny
✔️ Dvakrát hustejšia pamäťová pena
✔️ Spoľahlivá a pohodlná 360° podpora hlavy + krku
✔️ Rotujúci dizajn, magnetická spona, snímateľný poťah
✔️ Inovatívne chladiace otvory
✔️ Luxusné cestovné púzdro
📌 od 55 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Cabeau Evolution Classic

Alternatíva z pamäťovej peny
✔️ Pohodlná 360° podpora hlavy a krku
✔️ Patentovaný ergonomický dizajn
✔️ Nastaviteľné spony
✔️ Veľmi kvalitná pamäťová pena
✔️ Postranné vrecko pre mobilné zariadenia
📌 od 27 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Malia Cestovný nafukovací vankúš

Najlepší nafukovací cestovný vankúšik
✔️ Inovatívny dizajn pre vyšší komfort
✔️ Vyvýšená podpora krku
✔️ Poťah z odolnej a na dotyk veľmi jemnej textílie
✔️ So zabudovanou pumpičkou
✔️ Kompaktný po zložení, zaberá minimum miesta v batožine
📌 od 15 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Cabeau Air Evolution®

Alternatíva nafukovacieho vankúšika na cestovanie
✔️ Vylepšená podpora pre krk
✔️ Extra mäkký velúrovací poťah (snímateľný)
✔️ Odolné nafukovacie vzduchové jadro
✔️ Úložné vrecko na bočnej strane
✔️ Ľahký a kompaktný po vyfúknutí
📌 od 19 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Daydream Classic

Najlepší cestovný vankúš z mikrogranúl
✔️ Extra pohodlný
✔️ Plnený mikroguličkami
✔️ Poťah hebký a príjemný na dotyk
✔️ Dobrá cena
📌 od 10 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#64Home Cestovný vankúšik z pamäťovej peny Bamboo

Jeden z najpredávanejších
✔️ Praktický šijový vankúšik vyrobený s dôrazom na pohodlie a oporu
✔️ Z pamäťovej peny
✔️ Príjemný priedušný poťah
✔️ Dobrá cena
📌 od 10 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin