Najlepšie kempingové stoličky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie kempingové stoličky

Aké vlastnosti a parametre by mali mať najlepšie kempingové stoličky a kreslá? Čo zvážiť, aby ste so svojím novým outdoorovým sedením boli spokojní? Na to sa pokúsime nájsť odpovede v nasledujúcom sprievodcovi, ktorým vám poradí, ako si z obrovskej ponuky vybrať kempingovú stoličku / kreslo presne podľa svojich predstáv a využitia.

Prešli sme testy a recenzie kempingových stoličiek a v nich našli niekoľko zaujímavých adeptov od značiek Quechua, Crespo, KING, Husky či Campgo, ktorí sa stali základom nášho rebríčka. Pre ich prevedenie, výbavu, vzhľad a cenu majú potenciál zaujať široký okruh kupujúcich. Koniec koncov – ide o kempingové stoličky, ktoré prevádzajú pozitívne hodnotenia a lákajú na veľmi dobrý pomer cena/kvalita.

Najlepšie kempingové stoličky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Quechua Comfort

Najobľúbenejšia a najlepšia pre väčšinu ľudí
✔️ Nakláňacia konštrukcia
✔️ Po zložení zaberá iba minimum miesta
✔️ Priedušnosť a výborné odvetrávanie
✔️ Stabilná konštrukcia
📌 od 50 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Crespo Compact Tex Supreme AP-215

Ku karavanu
✔️ Operadlo nastaviteľné v 7 polohách
✔️ Kvalitná tkanina, odolná voči špine aj UV žiareniu
✔️ Nízka hmotnosť, malé rozmery po zložení
✔️ Ergonomická konštrukcia
📌 od 155 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3KING CAMP Director

So sklopným stolčekom
✔️ Oceľová kempingová skladacia stolička
✔️ Ochranný obal
✔️ Nosnosť 136 kg
✔️ Kompaktná po zložení
📌 od 71 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Campgo KR8010

Nosnosť až 150 kg
✔️ Pohodlné skladacie kempingové kreslo s prenosnou taškou
✔️ Oxfordská látka - pevná, odolná a nenáročná na údržbu
✔️ Konštrukcia z hliníka, hmotnosť necelé 4 kg
📌 od 49 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Bo-Camp Copa Rio Classic

Cena / výkon
✔️ Jednoduché skladacie kreslo na pláž či do kempu
✔️ Hliníková konštrukcia je ľahká (iba 2,2 kg), ale odolná
✔️ Poťah z pevného polyesteru
📌 od 40 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Husky Moat

Ideálna k stanu
✔️ Oceľové kreslo s podrúčkami a držiakom na nápoj
✔️ Zložiteľné do malého balenia
✔️ Nosnosť 120 kg
✔️ Materiál odolný voči oderu
📌 od 59 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Quechua kreslo Basic

Najlacnejšia
✔️ Po zložení kompaktné rozmery
✔️ S popruhom na ľahké prenášanie
✔️ Testovaná na maximálne zaťaženie 110 kg
📌 od 16 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať kempingovú stoličku / kreslo

Čím viac času trávime v prírode, tým je naša výbava rozmanitejšia. Súhlasíte? Aj ľudia, ktorí chodia pravidelne stanovať, kempovať alebo cestujú karavanom potrebujú svoje pohodlie, a tak po celodennej túre v prírode dobre padne relax v pohodlnej stoličke či kresle.

Na prevedenie kempingových stoličiek však treba mať iné požiadavky, ako je tomu napríklad pri výbere záhradného sedenia. V hre je stabilita, nosnosť, skladanie, rozmery po zložení, odolnosť materiálov voči vlhku či UV žiareniu. Takže – na čo myslieť pri výbere kempingovej stoličky?kempingová stolička

Začnite napríklad odpoveďami na nasledujúce otázky:

 • Kde budete kempingovú stoličku používať? Pri akej aktivite? Kempingovú stoličku môžete použiť v kempe, na stanovačke, pri rybačke, na pláži, na záhrade, ale aj na koncerte či na festivale. V závislosti od toho volíte jej veľkosť a skladnosť, no rovnako tak odolnosť použitých materiálov.
 • Kto bude na kempingovej stoličke sedieť? Dôležitými parametrami bude nosnosť, šírka a hĺbka sedacej plochy a tiež výška posedu pre pohodlné vstávanie.
 • Máte záujem o skladnejšiu kempingovú stoličku alebo pohodlné kempingové kreslo? Kempingové stoličky sú vo všeobecnosti menšie, menej vybavené, no zároveň ľahšie a spratnejšie. Kreslá lákajú väčším komfortom a polohovateľnosťou. Po zbalení zaberajú viac miesta.
 • Ako budete kempingové stoličky prepravovať na miesto určenia? Niektoré kempingové stoličky sú natoľko kompaktné, že ich v zloženom stave môžete zapojiť na batoh a ľahko odniesť na chrbte. Iné sú väčšie a je praktické prenášať ich v kufri auta alebo karavanu.

Prečo si zaobstarať kempingovú stoličku?

V prípade kempingového nábytku sú rozhodujúcimi prednosťami najmä ľahkosť, skladnosť a očakávané pohodlie. Kempingové stoličky sú preto zväčša skonštruované tak, aby vás neobťažovali pri prenášaní, no zároveň vám poskytli pohodlné sedenie na rôznych miestach v prírode. Očakávané spoločné sedenie v kempe totiž môže byť nepraktické a nedá sa na jeho funkčnosť spoliehať. Raz je ďaleko od stanu či karavanu, obsadené, hlučné, inokedy poškodené, znečistené či dokonca zničené.

Ak si so sebou prinesiete vlastné stoličky či kreslá, máte istotu, že si oddýchnete podľa svojich predstáv, vychutnáte kotlíkový guláš a podebatíte v kruhu dobrej spoločnosti pri ohnisku. Pre správnu motiváciu by sme výhody kempingových stoličiek a kresiel mohli stručne zhrnúť do týchto bodov:

 • Pohodlie kdekoľvek potrebujete – pri stane, karavane, jazere, na festivale, ako doplnkové sedenie na záhrade, na rybačke, …
 • Exteriérová odolnosť – konštrukcia a výplet (textílie) sú vyberané pre outdoor podmienky (odolnosť voči vlhkosti a UV žiareniu).
 • Nízka hmotnosť a malé rozmery po zložení – vlastnosti, ktoré zjednodušujú aj časté prenášanie.
 • K dispozícii rôzne veľkosti a prevedenia – z bohatej ponuky si pre seba dokážete vybrať najideálnejšie prevedenie.

výbava do kempu

Kempingové stoličky a kreslá – základné typy

Tvar, veľkosť a konštrukcia kempingovej stoličky / kresla predurčujú jej využitie, pohodlnosť pri sedení a nároky na priestor pri presunoch. Hoci v tejto kategórii kempingového nábytku nie sú presne vymedzené kategórie a iba márne by ste ich hľadali pri nákupe online, už pri letmom pohľade na ponuku vidíte jasné rozdiely. Aké sú základné konštrukcie, ich výhody a nevýhody?

Klasická kempingová stolička

Ide o stoličku v pravom zmysle slova – o zem sa opiera v 4 bodoch, čo je dodáva vyššiu stabilitu. Jej základom je rovná sedacia časť. Obľúbené sú kempingové stoličky s operadlom chrbta a subtílnejšími podrúčkami. Výška sedu je podobná štandardnému sedeniu, takže sa z nej dobre vstáva a ľahko vstane aj človek s boľavými kĺbmi. Nižšia hmotnosť a optimálne rozmery po zložení z nej robia praktickú voľbu číslo 1.

Kempingové kreslo

Ak máte zálusk na vyššie pohodlie, a zároveň v kufri auta ešte stále dosť miesta, poobzerajte sa kvalitnom kempingovom kresle. Na rozdiel od stoličky ponúka vyššie pohodlie a viac priestoru. Posed môže byť mierne zaklonený (dobre sa v ňom relaxuje, no pomalšie sa z neho vstáva). Chrbtová opierka je vyššia (napríklad aj s opierkou krku), v ideálnom prípade polohovateľná v niekoľkých stupňoch záklonu. Podrúčky sú širšie, polstrované, naviac s otvorom na nápoj. Poťah môže byť v strategických miestach s mäkčenou výplňou. Niektoré kempingové kreslá majú sklopiteľný stolček, vlastný slnečník alebo baldachýn. Niektoré sa podobajú na rybárske kreslá.

Kempingové kreslo s opierkou nôh

Táto verzia kempingového kresla sa nápade ponáša na záhradné lehátko, no naďalej sa dá zložiť do praktickej “placky” a preniesť z miesta na miesto. Prihliadajte najmä na kvalitu skladacej konštrukcie a v recenziách hľadajte informácie o čase potrebnom na rozloženie / zloženie. Niekedy práve to môže byť slabina inak dobre zamýšľaného konceptu. Určite by mal byť v konštrukcii prítomný zámok proti nechcenému zloženiu.

Kempingová stolička s nízkym posedom

Stolička nemá sedaciu a chrbtovú časť z oddelených častí. Na kovovej konštrukcii je natiahnutý výplet (tvar akoby polmesiaca), do ktorého sa pohodlne usadíte. Sedenie je nízke, nič vás nebude tlačiť – vhodné napríklad na pláž či pri jazero. Stolička tohto typu je veľmi ľahká, no starším ľuďom sa z nej ťažko vstáva.

Kempingová stolička “trojnožka”

Najjednoduchšia, najlacnejšia a priestorovo najmenej náročná kempingová stolička poskytuje skôr provizórne sedenie pri táboráku. So stabilitou na tom tento typ sedenie nie je najlepšie.

Kempingová stolička typu “rocker”

Zo zahraničia k nám prichádzajú aj zaujímavé trendy v podobe hojdacích kempingových stoličiek (z ang. rocker – oblúk, kolíska). Lákajú na dokonalý relax vo vonkajšom prostredí. Treba jedným dychom dodať, že na hojdanie budete potrebovať relatívne rovnú a spevnenú plochu, na ktorej bude stolička s oblúkmi stáť.

Závesné kempingové kreslo

Ďalší lákavý koncept, ktorý sa pokúša spojiť kempingové sedenie s húpaním v sieti. Po rozložení kovovej konštrukcie sa na mierne vyvýšené konzoly zavesí výplet. Sedenie je voľnejšie, priestrannejšie – akoby ste v látkovom hojdacom kresle na záhrade. Konštrukcia po zložení zaberá prekvapivo málo miesta.

kemp sedenie

Najčastejšie používané materiály

Žiadne drevo, plast ani prírodné tkaniny. V prípade kempingových stoličiek sa výrobcovia vybrali cestou odolnosti s perspektívou čo najdlhšej životnosti. Na samotnú skladaciu konštrukciu sa používa oceľ alebo hliník. Oceľ je ťažšia, no zároveň lacnejšia. Hliník je ľahký, vysoko odolný, avšak treba počítať s o niečo vyššou cenou za kempingové sedenie. Slabinou na konštrukciách nebývajú kovové časti, skôr ide o kvalitu spojov a pätiek, ktoré praskajú. Kovovej konštrukcii by nemala chýbať antikorózna úprava – ako základná ochrana pred hrdzavením.

Textilné časti sú zo zosilnených syntetických materiálov, ktoré vykazujú výborné vlastnosti vo vonkajšom prostredí, kde je vyšší predpoklad výrazných teplotných zmien, vlhkosti a kontaktu so slnečným žiarením. Zároveň poskytujú vysokú tuhosť a mali by zvládať deklarovanú a testovanú nosnosť. Ak chcete mať sedenie dlhodobo komfortné, stavte na vodoodpudivú alebo rýchloschnúcu úpravu a textílie s UV ochranou, vďaka ktorej si vlákna dlhšie udržia odolnosť a predčasne sa neoslabia. Bonusom naviac ľahko umývateľný povrch.

Hmotnosť a nosnosť

Akú hmotnosť majú kempingové stoličky a kreslá? Ide o rozpätie od 2 – 7 kg, pričom čím jednoduchšia a menšia konštrukcia, tým nižšia hmotnosť. Kempingové trojnožky a stoličky sa radia k hmotnostne ľahším, väčšie kempingové kreslá sú zase prirodzene ťažšie. Ak cestujete autom alebo karavanom, pár kíl navyše vás nijako neobmedzí. Ak však chcete zloženú stoličku so sebou niesť pripevnenú na batohu alebo ju používať na festivale, každý kilogram naviac bude obtiažou.

Kvalitná kempingová stolička by mala poskytovať nosnosť okolo 100 – 110 kg, kempingové kreslo priemerne 120 – 150 kg. K dostaniu sú aj kempingové stoličky s nosnosťou 80 – 90 kg, no sú určené skôr na občasné použitie.

Skladací mechanizmus

Skladacia konštrukcia je v zásade vyhľadávanou prednosťou kempingového nábytku. Platí to nielen pre stoličky a kreslá, ale aj kempingové stoly, ktoré sú pripravené k stolovaniu behom niekoľkých sekúnd. Kempingový nábytok ľahko rozložíte na mieste a na noc ho zase schováte do stanu alebo karavanu.

Treba počítať s tým, že práve skladací mechanizmus a jeho komponenty môžu byť slabým článkom produktu. Čo je pre vás dôležité? Skladací mechanizmus by mal byť plynulý, jednoducho ovládateľný a po rozložení s možnosťou zaistenia v danej polohe. Po zložení by mal byť zase prítomný istiaci prvok, aby stolička zostala po celú cestu v kompaktných rozmeroch.

Rozmery v rozloženom a zloženom stave

Keď už je reč o rozmeroch, v popise vyhliadnutého kempingového kresla či stoličky sa zaujímajte o rozmery po rozložení a rozmery po zložení.

Rozmery v rozloženom stave dávajú tušiť veľkosť sedadla a jeho priestrannosť. Zaujímajte sa napríklad o výšku sedu, hĺbku a šírku sedu či výšku chrbtovej opierky. Lepšie tiež odhadnete, či sa vaša nová kempingová stolička zmestí napríklad do predsiene stanu. Rozmery v zloženom stave sú zase dôležité pre prevoz z miesta na miesto.

Praktická doplnková výbava kempingových stoličiek a kresiel

Čo všetko chcieť o kempingovej stoličky či kresla? Je len na vás, či dáte prednosť jednoduchej skladacej konštrukcii, alebo máte zálusk na pohodlné sedenie s bohatou výbavou. Predovšetkým kempingové kreslá sú vybavené tak, aby vám poskytli maximálny relax. Ich súčasťou môže byť:

 • postranný výklopný stolík, vrecká na odkladanie vecí, viacstupňový záklon chrbtovej opierky, nastaviteľné operadlá pre ruky, opierka krku, slnečník, baldachýn, polstrovanie, či prenosná taška.

Video

Ceny kempingových stoličiek a kresiel

Kupujete jednu, dve či viacero kempingových stoličiek? Do ceny kempingového sedenia sa premieta niekoľko premenných – typ, nosnosť, materiály, výbava. Svoju investíciu zvažujte predovšetkým z pohľadu intenzity používania.

✅ Kempingové stoličky a kreslá do 30 eur

Najlacnejšiu kempingovú stoličku kúpite už za 6 – 10 eur. Základné modely majú jednoduchú konštrukciu, sú menšie, skladnejšie, no zároveň je nižšia aj ich nosnosť a výbava. Hodia sa na nenáročné používanie. Pri častom používaní by ste narazili pomerne rýchlo na ich nedostatky. O niečo lepšie z hľadiska prevedenia a stability sú už na tom kempingové stoličky s cenou od 20 – 30 eur.

✅ Kempingové stoličky a kreslá od 30 do 60 eur

Aktuálne najpredávanejšie kempingové kreslá a stoličky nájdete v cene od 30 – 60 eur. Ponúkajú optimálny pomer cena / kvalita. Síce ešte neukazujú naplno potenciál svojej kategórie, vyhovujú prevažnej skupine kupujúcich, ktorí hľadajú príjemné posedenie s istotou vyššej odolnosti aj životnosti. Pri výbere sa orientujte sa podľa recenzií kempingových kresiel.

✅ Kempingové stoličky a kreslá od 60 eur

Výborná kvalita, ktorá v sebe spája špičkovú ergonómiu s vysokou odolnosťou. Ponuka, ktorá osloví aj náročných outdoor nadšencov, ktorí trávia v prírode veľa času a na rôznych miestach. Z hľadiska typu ide o kvalitné skladacie kempingové kreslá so širšou praktickou výbavou a doplnkami. Očakávajte top materiály a perfektnú stabilitu.

Najlepšie značky kempingových stoličiek a kresiel

Na aké značky sa zamerať, ak nechcete urobiť krok vedľa? V nasledujúcom zozname nájdete výrobcov, ktorí dobre poznajú kritériá na outdoor výbavu a v ich ponuke je viacero kvalitných kempingových stoličiek a kresiel.

 • Zulu – Jednoduché, skladné, prenosné trojnožky a sedadlá s minimálnou hmotnosťou, ale dostatočne veľkou nosnosťou. Nízka cena.
 • Bo Camp – Obľúbené skladacie kempingové kreslá s prekvapivo nízkou hmotnosťou. Odľahčený rám, stabilizátory, optimálna výška posedu a silná textilná tkanina.
 • Crespo – Ak chcete mať pri svojom pobyte v prírode po ruke veľmi kvalitnú výbavu, siahnite po kreslách a stoličkách od značky Crespo. Vynikajú vysokým komfortom, viacstupňovým polohovaním a bohatou výbavou. V ponuke aj kreslá pre “väčších” ľudí – nosnosť až do 200 kg.
 • Quechua (Decathlon) – Obľúbená značka Quechua má vo svojom portfóliu niekoľko veľmi dobre predávaných kempingových kresiel. Lákadlom je dobrá cena v spojení s moderným dizajnom a primeraným pohodlím.
 • Husky – Zaujímavé polstrované konštrukcie – od trojnožiek po širšie priestranné kempingové kreslá.
 • Brunner – Opäť ponuka, v ktorej si na svoje prídu ľudia, ktorí radi cestujú a v prírode trávia viac ako zopár víkendov za rok. Zaujímavosťou sú polohovacie kempingové kreslá s opierkou nôh, aj skladacie konštrukcie s pohodlným miestom na sedenie pre dve osoby.
 • Outwell – Široký výber kempingových stoličiek, kresiel, lehátok, a dokonca aj pohoviek. Dôraz na pohodlnosť a stabilitu. Rôzne cenové relácie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Quechua Comfort

Najobľúbenejšia a najlepšia pre väčšinu ľudí
✔️ Nakláňacia konštrukcia
✔️ Po zložení zaberá iba minimum miesta
✔️ Priedušnosť a výborné odvetrávanie
✔️ Stabilná konštrukcia
📌 od 50 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Crespo Compact Tex Supreme AP-215

Ku karavanu
✔️ Operadlo nastaviteľné v 7 polohách
✔️ Kvalitná tkanina, odolná voči špine aj UV žiareniu
✔️ Nízka hmotnosť, malé rozmery po zložení
✔️ Ergonomická konštrukcia
📌 od 155 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3KING CAMP Director

So sklopným stolčekom
✔️ Oceľová kempingová skladacia stolička
✔️ Ochranný obal
✔️ Nosnosť 136 kg
✔️ Kompaktná po zložení
📌 od 71 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Campgo KR8010

Nosnosť až 150 kg
✔️ Pohodlné skladacie kempingové kreslo s prenosnou taškou
✔️ Oxfordská látka - pevná, odolná a nenáročná na údržbu
✔️ Konštrukcia z hliníka, hmotnosť necelé 4 kg
📌 od 49 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Bo-Camp Copa Rio Classic

Cena / výkon
✔️ Jednoduché skladacie kreslo na pláž či do kempu
✔️ Hliníková konštrukcia je ľahká (iba 2,2 kg), ale odolná
✔️ Poťah z pevného polyesteru
📌 od 40 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Husky Moat

Ideálna k stanu
✔️ Oceľové kreslo s podrúčkami a držiakom na nápoj
✔️ Zložiteľné do malého balenia
✔️ Nosnosť 120 kg
✔️ Materiál odolný voči oderu
📌 od 59 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Quechua kreslo Basic

Najlacnejšia
✔️ Po zložení kompaktné rozmery
✔️ S popruhom na ľahké prenášanie
✔️ Testovaná na maximálne zaťaženie 110 kg
📌 od 16 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin