Najlepšie termohrnčeky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Aké sú najlepšie termohrnčeky? Ak by sme sa pozreli rýdzo na vlastnosti, bude to jednoduché. Dokážu na niekoľko hodín udržať teplotu nápoja, dobre padnú do ruky, nie sú príliš ťažke a môžete si ich zobrať aj so sebou. Keď sa však pozrieme do ponuky rôznych predajcov, zrazu je tento výber komplikovanejší. Líšia sa vzhľadom, tvarom, materiálom aj uzáverom. Ako vybrať ideálny termohrnček na cestu autom, do práce či do školy?

Termohrnček je mladším šikovným bratom termosky. Obe kategórie produktov prešli za posledné roky veľkými zmenami. Z dovtedy univerzálnych, vzhľadovo striedmych nádob na nápoje sa stali štýlové kúsky, ktoré si s radosťou vyložíte na pracovný stôl. Už pohľad na pekný termohrnček evokuje príjemných pár minút s voňavou kávou alebo čajom.

Na čo myslieť pri výbere? V nasledujúcom sprievodcovi vám postupne predstavíme výhody aj nevýhody materiálov, ktoré sa pri výrobe termohrnčekov najčastejšie používajú. Od materiálov a prevedenia stien hrnčeka sa často odvíja jeho schopnosť udržať teplotu. Ďalej nás bude zaujímať tvar, prítomnosť uška a tiež aj prevedenie uzáveru – obsluha jednou rukou a vodotesnosť. Recenzie termohnčekov boli zaujímavou inšpiráciou pri zostavovaní nasledujúceho rebríčka. V ňom nájdete veľmi dobre hodnotené produkty v rôznych prevedeniach, tak, aby ulahodili ľuďom s rôznymi nárokmi na prevedenie.

Najlepšie termohrnčeky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tescoma CONSTANT 0.4 l
Náš víťaz, najlepšie hodnotený na trhu
✔️‌ ‌Dvojplášťový vákuový termohrnček
✔️‌ ‌Z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele
✔️‌ ‌S dobre tesniacim sklápacím uzáverom
✔️ 5 rokov záruka‌ ‌‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌26 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Tefal TRAVEL MUG GRANDE 0.5 l
Najlepší 0,5-litrový
✔️‌ ‌Vákuový cestovný termohrnček
✔️‌ ‌100 % tesniaci a hermeticky uzavretý
✔️‌ ‌360° - možno piť zo všetkých strán
✔️‌ ‌Udrží nápoj teplý až 6 hodín/studený 12 hodín
✔️‌ ‌Z robustnej nehrdzavejúcej ocele
📌‌ ‌‌od‌ ‌33 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3KeepCup Hrnček BREW AUSTRALIS

Najlepší na kávu / espresso
✔️‌ ‌Telo hrnčeka sklo, plast a silikón
✔️‌ ‌Od obľúbeného výrobcu
✔️‌ ‌Vhodný do mikrovlnnej rúry
✔️‌ ‌Štýlový trendy dizajn‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌21 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Contigo Luxe Merlot
Najlepší luxusný
✔️‌ ‌Telo hrnčeka je vyhotovené z nerezu
✔️‌ ‌Poistka proti nečakanému otvoreniu
✔️‌ ‌Elegantný dizajn s čistými líniami
✔️‌ ‌Jednoduché čistenie‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌35 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5ALADDIN Latte Leak-Lock
Najlepší do auta
✔️‌ ‌Kombinácia antikorového tela s viečkom z recyklovaného plastu bez BPA
✔️‌ ‌Patentovaný systém uzatvárania Leak-Lock
✔️‌ ‌Jednoduchá údržba, možnosť umývania v umývačke
✔️‌ ‌Prijemne sa z neho pije‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌19 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Esbit Majoris 0,45l
S pevným uzavretím
✔️‌ ‌Výborné tepelno izolačné vlastnosti
✔️‌ ‌Kvalitná nerezová oceľ
✔️‌ V‌iečko dokonale izolujúce obsah
✔️‌ Rozmery vhodné pre cyklistické košíky na fľaše a držiaky v aute‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌20 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať termohrnček

Termohrnček si získava čoraz viac pozornosti. Mnohí z nás sú totiž v časovom zhone a riešime viac vecí naraz. A za ten čas zaliata káva už dávno vychladla…. Ak existuje spôsob, ako predĺžiť teplotu nápojov o niekoľko hodín, treba ju využiť! Možno budete prekvapení, aká široká a rozmanitá je ponuka termohrnčekov. Aby sme vám vaše rozhodovanie uľahčili, sumarizujeme základné kroky výberu. Súčasťou sprievodcu sú tiež aj cenové kategórie a značky, u ktorých v ponuke nájdete najlepšie hodnotené termohrnčeky.

Termoska alebo termohrnček?

Začneme základnou dilemou. Je lepšie kúpiť si termosku alebo termohrnček? Odpoveď nie je iba jedna správna. Záleží predovšetkým od objemu nápoja.

Termosky sú zvyčajne väčšie, s objemom od 0,7 l a viac, vybavené skrutkovacím alebo zacvakávacím uzáverom. Ich súčasťou je veko, ktoré má často aj funkciu malého hrnčeka. Kvalitnú termosku poznáte podľa dvojstennej konštrukcie, ktorá je vyplnená vákuom. Toto prevedenie zabezpečuje vynikajúce schopnosti v udržaní teploty naliatych nápojov (teplá káva zostane teplá, studený letný nápoj zostane studený). Výsadou termosiek je tiež ich vodotesnosť. Po správnom uzatvorení by sa nemalo stať, že by sa ich obsah rozlial do batohu, nech už je termoska akokoľvek uložená.

Termohrnčeky už podľa názvu evokujú menšie prevedenie. Najčastejšie ponúkajú objem od 0,25 – 0,5 l. Dvojstenný plášť vyplnený vákuom nie je prítomný v každom termohrnčeku. Rovnako tak môže chýbať aj akýkoľvek uzáver. Niektoré termohrnčeky sa na prvý pohľad neodlišujú od bežne používaných hrnčekov. Sú však z materiálu, ktorý dokáže nápoj udržať teplý o 2 hodiny dlhšie. Ďalšie sa v mnohých znakoch ponášajú na zmenšeniny termosiek. Dobre padnú do ruky, dajú sa prenášať bez rozliatia, sú vodotesné a teplotu nápoja dokážu udržať aj viac ako 8 hodín.

Materiály termohrnčekov

Je to práve materiál, ktorý bude rozhodovať o tepelnoizolačných vlastnostiach termohrnčeka. Úzko s ním súvisí aj samotné využitie hrnčeka a jeho čistenie. Vyberať môžete z nasledujúcich materiálov:

Sklo

Sklenené termohrnčeky dokážu teplotu nápoja udržať približne do 2 hodín. Najčastejšie sú doplnené o silikónový obal a odnímateľné silikónové alebo korkové veko. Zo všetkých termohrnčekov majú najmenší “prenositeľný” potenciál. Je to presne ten typ štýlového hrnčeka, ktorý si radi položíte na pracovný stôl, kde neriskujete jeho rozbitie.

O niečo lepšie z pohľadu tepelnej izolácie sú na tom termohrnčeky s dvojitým skleneným opláštením. Tu však na zváženie vstupuje aj o niečo vyššia hmotnosť a riziko poškodenia pri páde.

Porcelán / keramika

Veľmi podobné vlastnosti poskytujú aj porcelánové termohrnčeky (udržanie teploty do 2 hodín). Sú vhodné predovšetkým na domáce používanie alebo používanie na pracovisku. Časté prenášanie im nesvedčí.

Ich výsadou je atraktívne spracovanie v tradičnom, ale aj modernom štýle. Najmä u žien sú veľmi populárne porcelánové termohrnčeky s kvetinovým vzorom, silikónovým pásom pre ľahšie uchopenie a praktickým uzáverom s anatomicky tvarovaným otvorom.

Plast

V kategórii plastových termohrnčekov nájdete veľkú rozmanitosť. Od základných termohrnčekov za pár eur, po prepracované verzie, ktoré dokážu konkurovať aj tradičným nerezovým prevedeniam. Ich schopnosť udržať teplo je vyššia, predovšetkým ak ide o dvojstenné opláštenie vyplnené vákuom. Sú vhodné aj na cestovanie autom či na výlety. Vynikajú odolnosťou voči pádu aj vytečeniu (ak máte hrnček s vodotesným uzáverom).

Kvalitné plastové termohrnčeky zvládnu udržať nápoje teplé aj 10 – 12 hodín, vychladené dvojnásobne dlhšie. Rozhodnite sa pre plast, ktorý je zdravotne nezávadný (BPA free). V recenziách termohrnčekov pátrajte po informácii, či plastový materiál do seba nevsakuje arómy ani farbivá z nápojov.

Nerez

Z testov termohrnčekov už tradične najlepšie vychádzajú produkty, ktoré sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele. Ide o jeden z najrozšírenejších materiáloch, ktoré sa overili aj pri výrobe termosiek. Využívajú princíp dvojstenného opláštenia, ktoré je vyplnené vákuom. Ich schopnosť udržať teplo teda patrí spomedzi materiálov k najlepším (aj viac ako 15 hodín). Dokonca aj viečko môže byť vybavené tlakovým ventilom. Už dávno nie sú iba “nudné a opozerané”. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch, veľkostiach aj dizajnoch. Nechýba im ani rozmanitá farebnosť.

Ich výsadou je tiež jednoduchá údržba, dlhá životnosť a vysoká hygienickosť. Na rozdiel od plastu, nerezový termohrnček nebude pri správnom čistení preberať pachy ani po rokoch.

Kombinácie materiálov

Nerez + sklo, nerez + plast, nerez + keramika, plast + sklo, … Môže sa stať, že natrafíte na termohrnček z dvoch základných materiálov, kedy sa na vonkajšie opláštenie použije materiál odolnejší voči poškodeniu a na vnútornú stenu zase materiál zdravotne nezávadný, ktorý lepšie odoláva horúcim nápojom. Tieto kombinácie sa snažia z oboch materiálov vyťažiť maximum výhod pri optimálnej schopnosti udržať teplo. Kombinácia plast + sklo znižuje hmotnosť aj cenu, nerez + sklo zase zvyšuje odolnosť, …

Uzáver / Mechanizmus otvárania vs. Využitie

Hoci sa už možno budeme opakovať, no pri spôsobe uzatvárania termohrčeka vás môže prekvapiť veľa možností. Dôležité je zvážiť, ako a kde chcete termohrnček používať.

 • Ak bude mať prevažne statickú pozíciu (na stole v kancelárii) a neplánujete ho so sebou brať do auta, vystačíte so základným silikónovým alebo plastovým vekom, ktorým hrnček priklopíte.
 • Termohrnček, ktorý vám bude robiť spoločnosť v aute pri ranných zápchach v aute, by už mal byť vybavený uzáverom, ktorý ochráni interiér auta pri náhodnom preklopení hrnčeka. Zvyčajne ide o veko s vyklápacím mechanizmom. Dokážete ho otvoriť buď jednou rukou, alebo dokonca vystačíte s ústami. Takýto uzáver ešte nemusí byť vodotesný, počíta sa s tým, že počas jazdy je termohrnček bezpečne uložený vo vyhradenom priestore v aute (napr. držiak na nápoje). Súčasťou uzáveru (alebo veka) môže byť náustok (“sosáčik”).
 • Ak si chcete termohrnček hodiť do kabelky alebo dieťaťu do tašky, nemusíte poľavovať zo svojich nárokov na vodotesnosť. Určite nájdete termohrnčeky, u ktorých výrobcovia kládli vysoký dôraz, aby nespôsobili žiadnu nehodu, podobne ako pri termoskách. Počítajte však s tým, že na otváranie možno treba použiť dve ruky, no nie je to vždy pravidlom. Najlepšie termohrnčeky sa dajú obslúžiť aj jednou rukou.

Objem termohrnčeka

Objem termohrnčeka je rovnaký ako objem bežných hrnčekov, ktoré už doma už máte. Kávu si však niektorí z nás radšej vypijú z menšej šálky, na čaj neváhame siahnuť po objemovo väčších hrnčekoch. Vyberajte hlavne podľa svojich osobných preferencií a tak, aby vám kapacita termohrnčeka na daný typ nápoju vyhovovala. Väčšina termohrnčekov ponúka objem 0,25 – 0,5 l.

Praktické súčasti

 • Uško – Praktický prvok na pohodlné popíjanie
 • Pogumované dno – Užitočná súčasť, ktorá zabraňuje posunu termohrnčeka po hladkej ploche.
 • Protišmyková úprava stien – Môže mať podobu silikónového pásu, pogumovaných posuvných drážok, alebo ide o zdrsnenie povrchu v časti, kde sa hrnček uchopuje do ruky.
 • Ochrana proti vyliatiu – Môže mať podobu funkčných silikónových tesnení, ďalšieho doplnkového tesnenia, ktoré počíta s tým, že sa vlastnosti hlavného materiálu môžu vplyvom vyššieho tepla meniť.

Čistenie a údržba

Aby ste z používania termohrnčeka mali radosť, neprehliadnite ani informácie, ktoré hovoria o jeho čistení. Bežné ručné umytie je samozrejmosťou, umývanie v umývačke riadu však nie je vždy možné. Keďže je však prirodzené, že termohrnček zvládne aj horúci nápoj, väčšine termohrnčekov umývací cyklus v umývačke riadu neuškodí.

Ceny termohrnčekov

Koľko zaplatíte za kvalitný termohrnček?

✅ Termohrnčeky do 15 eur

V základnej cenovej kategórii nájdete stovky tvarovo aj materiálovo rozličných termohrnčekov. Už aj tu je viacero vydarených kúskov, ktoré dokážu konkurovať aj drahším termohrnčekom. Z materiálov prevláda plast. Obľúbené sú kombinácie plast s nerezom aj plast so sklom. Širší výber detských termohrnčekov.

✅ Termohrnčeky do 30 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie termohrnčeky vyššej kvality. Pri udržaní teploty studených aj horúcich nápojov sa im darí veľmi dobre. Sú vyrobené z kvalitnejších a odolnejších materiálov, vhodné aj na intenzivne používanie a časté prenášanie. Vodotesnosť a viacero praktických prvkov.

✅ Termohrnčeky od 30 eur

Ak hľadáte štýlový a zároveň vysokoodolný termohrnček, vyberte sa do cenovo vyšších relácií. Teplotná retencia je vysoká, vodotesnosť nesklame v žiadnej situácii. Ide o luxusné modely od renomovaných značiek, ktoré môžete darovať aj ako zaujímavý, no zároveň veľmi praktický darček.

Najlepšie značky termohrnčekov

Aj keď sa pri výbere termohrnčekov zvykneme orientovať podľa veľkosti a vzhľadu, nezaškodí mať prehľad o značkách, ktoré majú vo svojom portfóliu dobre hodnotené aj predávané produkty.

 • Tescoma – Tradičný český výrobca kuchynských potrieb a pomôcok má na našom trhu dobré meno. V jeho ponuke nájdete obľúbené termosky a medzi nimi aj Tescoma termohrnček z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele.
 • KeepCup – Termohrnčeky KeepCup pútajú už na prvý pohľad prevedením. Ide o počin austrálskeho výrobcu, ktorého hlavným cieľom bolo vyrábať ekologické hrnčeky na kávu. Hrnčeky sú zaujímavo farebné, z materiálov dominuje sklo a ľahký recyklovaný plast.
 • Tefal – Termohrnčeky Tefal svojím prevedením nesklamú ani náročných kupujúcich. Majú elegantný dizajn. Patria k 100 % tesniacim nádobám na nápoje. Môžete ich v akejkoľvek polohe odložiť do tašky či batohu. O lepšie tepelnoizolačné vlastnosti sa stará dvojitá stena. Dobre sa držia v ruke.
 • Esbit – Nemecká značka Esbit sa zameriava na výbavu určenú pre pobyt mimo civilizáciu. V jej ponuke nájdete variče, sady riadov, príbory, termosky aj športovo ladené termohrnčeky. Veľký dôraz sa kladie na schopnosť čo najdlhšie udržať teplotu nápoja. Termohrnčeky Esbit sú skonštruované tak, aby nesklamali ani v náročnejších podmienkach.
 • Aladdin – Termohrnčeky Aladdin sú navrhnuté tak, aby ste s nimi mohli cestovať autom. Sú štíhlejšie, dobre padnú do ruky a vybavené nepriepustným vekom s aretačným uzáverom. 100 % vodotesné. Ak sa vám tieto termohrnčeky zapáčia, pozrite si aj ponuku termosiek na nápoje, tuhé aj tekuté potraviny. V tejto oblasti má výrobca bohaté skúsenosti.

Najpredávanejšie termohrnčeky na trhu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tescoma CONSTANT 0.4 l
Náš víťaz, najlepšie hodnotený na trhu
✔️‌ ‌Dvojplášťový vákuový termohrnček
✔️‌ ‌Z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele
✔️‌ ‌S dobre tesniacim sklápacím uzáverom
✔️ 5 rokov záruka‌ ‌‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌26 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Tefal TRAVEL MUG GRANDE 0.5 l
Najlepší 0,5-litrový
✔️‌ ‌Vákuový cestovný termohrnček
✔️‌ ‌100 % tesniaci a hermeticky uzavretý
✔️‌ ‌360° - možno piť zo všetkých strán
✔️‌ ‌Udrží nápoj teplý až 6 hodín/studený 12 hodín
✔️‌ ‌Z robustnej nehrdzavejúcej ocele
📌‌ ‌‌od‌ ‌33 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3KeepCup Hrnček BREW AUSTRALIS

Najlepší na kávu / espresso
✔️‌ ‌Telo hrnčeka sklo, plast a silikón
✔️‌ ‌Od obľúbeného výrobcu
✔️‌ ‌Vhodný do mikrovlnnej rúry
✔️‌ ‌Štýlový trendy dizajn‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌21 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Contigo Luxe Merlot
Najlepší luxusný
✔️‌ ‌Telo hrnčeka je vyhotovené z nerezu
✔️‌ ‌Poistka proti nečakanému otvoreniu
✔️‌ ‌Elegantný dizajn s čistými líniami
✔️‌ ‌Jednoduché čistenie‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌35 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5ALADDIN Latte Leak-Lock
Najlepší do auta
✔️‌ ‌Kombinácia antikorového tela s viečkom z recyklovaného plastu bez BPA
✔️‌ ‌Patentovaný systém uzatvárania Leak-Lock
✔️‌ ‌Jednoduchá údržba, možnosť umývania v umývačke
✔️‌ ‌Prijemne sa z neho pije‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌19 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Esbit Majoris 0,45l
S pevným uzavretím
✔️‌ ‌Výborné tepelno izolačné vlastnosti
✔️‌ ‌Kvalitná nerezová oceľ
✔️‌ V‌iečko dokonale izolujúce obsah
✔️‌ Rozmery vhodné pre cyklistické košíky na fľaše a držiaky v aute‌ ‌
📌‌ ‌‌od‌ ‌20 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin