Najlepšie dáždniky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie dáždniky
Čo si všímať, ak chcete vybrať ten najlepší dáždnik, ktorý po niekoľkých použitiach nevypovedá svoje služby? Máme pre vás niekoľko tipov na dáždniky od overených značiek, ktoré si na kvalite ich prevedenia dávajú záležať.

Každý z nás už zrejme okúsil starosti s lacným dáždnikom. Nefunguje otváranie, nezvláda nápor vetra ani dažďa, je rýchlo poškodený, zlomený alebo roztrhaný. Kvalitný dáždnik má poskytovať spoľahlivú ochranu pred rozmarmi daždivého počasia. Avšak, chce to čas a starostlivé pátranie nájsť medzi tisíckami dáždnikov toho správneho adepta, ktorý nesklame.

V nasledujúcom sprievodcovi si povieme viac o základných druhoch, mechanizmoch skladania a najčastejšie používaných materiáloch, aby ste sa v dostupnej ponuke dáždnikov zorientovali s prehľadom. Viac ako inokedy sa zídu dobré tipy a odporúčania na overené produkty. Prešli sme recenzie dáždnikov a v nich našli niekoľko favoritov, ktorí sa dostali do nasledujúceho rebríčka. Nechýbajú medzi nimi modely od Doppler, LifeVenture, Reisenthel či S. Oliver.

Najlepšie dáždniky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Doppler London

Náš víťaz, najkvalitnejší dáždnik
✔️ Pevná oceľová konštrukcia
✔️ Vetruodolný
✔️ Kvalitný poťah z polyesteru
✔️ Priemer 104 cm
📌 od 27,6 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2LifeVenture Trek Umbrella

Pevný a odolný
✔️ Kompaktný a odľahčený
✔️ Z odolnej ripstop tkaniny
✔️ Viacstupňová hliníková konštrukcia
📌 od 22,6 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Doppler dáždnik Fiber Big AC

Elegantný model pánsky dáždnik
✔️ Vystreľovací mechanizmus
✔️ Stabilná konštrukcia zo sklolaminátu a ocele
✔️ Bez poškodenia pri prevrátení
✔️ Odolný poťah
📌 od 20,9 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#4Reisenthel Umbrella Pocket Classic Signature

Zaujímavá alternatíva
✔️ Po zložení dĺžka iba 24 cm
✔️ Priemer 99 cm
✔️ Testovaný pri sile vetra 80 km/h
✔️ Rôzne dizajny a farby
✔️ Pri pretočení sa nepoškodí
📌 od 29,9 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5S. Oliver Smart Uni

Kvalitný dámsky dáždnik
✔️ Veľmi skladný a praktický
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Stabilná konštrukcia
✔️ Dobrá cena
📌 od 16,3 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Doppler Magic fiber BARCELONA

✔️ Dámsky skladací plne automatický dáždnik
✔️ Konštrukcia z ocele a laminátu
✔️ Výber z niekoľkých dezénov
✔️ Nízka hmotnosť
📌 od 16,9 €
⭐ 87 % Čítať recenzie

Ako vybrať najlepší dáždnik

Čomu venovať pozornosť pri kúpe dáždnika? Vyberali ste doteraz dáždnik podľa farby, dizajnu či veľkosti po zložení? Je ešte niekoľko kritérií, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Poradíme vám, ako vybrať kvalitný dáždnik, ktorý bude spĺňať vaše očakávania aj potreby.

Toto sú najdôležitejšie parametre na zváženie:

 • druh dáždnika – skladací, rúčkový, golfový;
 • mechanizmus skladania – automatický, poloautomatický (vystreľovací), Open & Close automatika;
 • materiál konštrukcie a jeho odolnosť – oceľ, laminát, sklenené vlákna, drevo;
 • materiál poťahu a jeho vlastnosti – pongee, polyester, PVC, nylon;
 • priemer dáždnika;
 • vzhľad dáždnika.

ako vybrať dáždnik

Základné druhy dáždnikov

Konštrukcia dáždnika predurčuje jeho vzhľad, veľkosť, skladnosť, ale aj predpokladanú životnosť.

 • Skladacie dáždniky majú kompaktnú skladaciu konštrukciu. Ich výhodou je rýchle rozloženie a zloženie. V kabelke, taške či batohu zaberajú minimum miesta, a preto ich môžete nosiť so sebou každý deň. Niektoré konštrukcie zvládnu aj intenzívne používanie, ďalšie (najmä tie lacné) sú pri neopatrnom zaobchádzaní alebo silnejšom vetre náchylné na skoré poškodenie.
 • Palicové dáždniky majú v základe konštrukcie pevnú, nezložiteľnú stredovú palicu. Môže byť zakončená rovnou rukoväťou (tzv. rúčkové dáždniky) alebo zaoblenou rukoväťou do tvaru golfovej palice (tzv. golfové dáždniky). Oba typy sú spravidla priestrannejšie, pevnejšie a stabilnejšie ako skladacie modely. Zaberajú viac miesta a siahame po nich vo chvíľach, kedy je počasie jednoznačne daždivé.

Mechanizmus skladania

Pri výbere mechanizmu skladania zvažujte, či chcete dáždnik rokladať jednou alebo dvoma rukami.

 • Mechanické otváranie (manuálne) – Otváranie aj zatvorenie dáždnika vykonáte oboma rukami, posuvom objímky po stredovej tyči dáždnika. Pri otváraní musíte strechu dáždnika napnúť a dáždnik zaaretovať. Pri skladaní je potrebné „brzdu“ uvoľniť a strechu dáždnika pozvoľna zložiť.
 • Poloautomatické otváranie (vystreľovacie) – Po stlačení tlačidla na rukoväti sa dáždnik automaticky otvorí. Otvorenie dáždnika tak zvládnete pohodlne jednou rukou. Pri jeho zatvorení už musíte objímku stiahnuť manuálne smerom k rukoväti.
 • Open & Close otváranie (plneautomatické) – Ako už napovedá samotný názov, v prípade tejto pokročilej konštrukcie sa o otvorenie a zatvorenie postará automatický mechanizmus. Otvorenie zvládnete jednou rukou – a to po stlačení tlačidla. Ak chcete dáždnik zatvoriť, opäť musíte stlačiť tlačidlo, ktoré uvoľní napnutú strechu a dáždnik už iba zľahka manuálne zložiť. Tento typ mechanizmu nájdete na prémiových modeloch.

📌Náš tip – Vždy, keď budete dáždnik otvárať, zľahka ním zatraste, aby sa uvoľnil poťah a rebrá sa zrovnali. Po dlhšej dobe stiahnutia v obale alebo prostredníctvom pútka totiž k sebe jednotlivé časti priľnú. Pri prudkom otvorení by sa potom niektoré rebro mohlo skrížiť (a zlomiť) alebo môže dôjsť k roztrhnutiu poťahu na streche.

dáždniky

Materiál konštrukcie

Na životnosť dáždnika má vplyv frekvencia používania, spôsob manipulácie a kvalita použitých materiálov. Niektoré dáždniky sú vyrábané z menej pružných materiálov a pokrivkáva tiež kvalita spojov. Pri prudkých nárazoch vetra sa dáždnik vyvráti, praskne alebo zlomí.

Cenovo najdostupnejšie dáždniky majú oceľovú konštrukciu, ktorá im pridáva na hmotnosti. Ich pružnosť nepatrí k presvedčivým. Dáždniky s hliníkovou konštrukciou sú prekvapivo ľahké, no taktiež nemusia zvládnuť silné poryvy vetra. Ak hľadáte kvalitný dáždnik, na ktorý sa dá v nečase spoľahnúť, stavte na moderné materiály ako karbón, laminát alebo sklenené vlákna, respektíve konštrukciu z kombinácie materiálov. Ich prednosťami je nízka hmotnosť, vysoká odolnosť a ešte lepšia flexibilita. Zvládnu nielen väčšiu prietrž, ale aj prípadné nárazy a pády.

Samostatnú pozornosť venujte veľkosti a prevedeniu rukoväte. Všímajte si tvar, materiál a povrchovú úpravu. Najčastejšie natrafíte na rukoväte z plastu, pogumované rukoväte s protišmykovou úpravou, rukoväte z EVA peny, ale aj dizajnové drevené rukoväte alebo rukoväte potiahnuté koženkou.

Materiál poťahu

Od materiálu používaného na poťah strechy dáždnika sa očakávajú vlastnosti ako:

 • nízka hmotnosť,
 • vodoodpudivosť / nepremokavosť,
 • rýchloschnutie,
 • odolnosť voči mechanickému namáhaniu,
 • odolnosť voči plesniam,
 • farbostálosť,
 • jednoduché čistenie.

S takýmito schopnosťami sa možno obrátiť na moderné syntetické materiály. Na poťah sa používa 100 % polyester, PVC, nylon, recyklovateľné materiály a tiež materiál s názvom pongee. Pongee je vysoko funkčná tkanina vytváraná s vysokou hustotou tkania s extra jemných vlákien. Výsledkom je materiál lesklý, hodvábne jemný, neblednúci, no zároveň prekvapivo odolný.

zložený dáždnik

Priemer dáždnika

Aký je ideálny priemer dáždnika? Odpoveď nie je taká jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad zdalo. V prvom rade je dôležité zohľadniť používateľa. Dieťaťu postačí dáždnik s menším priemerom ako dospelej osobe. Ďalej je dôležité rozhodnúť sa pre typ konštrukcie. Skladacie dáždniky majú o niečo menší priemer ako palicové dáždniky. Ak sa s rozprestretým dáždnikom budete pohybovať po rušných a preplnených chodníkoch, bude pomerne náročné manévrovať s veľkým priemerom a vydobyť si svoju vlastnú „cestičku“. Naopak – na dlhé prechádzky vo dvojici bok po boku je dáždnik s priemerom pre dvoch ako stvorený.

 • Priemer dáždnikov pre deti nebýva väčší ako 85 cm. Najmenšie modely ponúkajú priemer do 70 cm, aby s nimi dokázali manévrovať aj škôlkari.
 • Priemer skladacích dáždnikov pre dospelé osoby už dosahuje okolo 100 – 105 cm. Dáždnik zostáva po zložení kompaktný a ľahký.
 • Palicové dáždniky majú priemer 105 – 130 cm. Celková dĺžka dáždnika po zložení potom môže dosiahnuť až 100 cm. V žiadnom prípade sa o zložený dáždnik neopierajte.

Vzhľad dáždnika

Dáždnik je okrem svojej hlavnej úlohy nepochybne aj zaujímavým doplnkom. Nečudo, že je vyberaný k obľúbenému kabátu, bunde či taške tak, aby doladil váš outfit. Najpredávanejšie dáždniky sú však práve tie s univerzálnym, jednofarebným dizajnom v tmavších farbách. Takýto dáždnik potom môže používať ktokoľvek z rodiny.

Ak túžite po troche farieb do pochmúrneho počasia, nič vám nebráni siahnuť po vzorovanom a farebnom dáždniku, s ktorým v dave len tak nesplyniete. Okrem farieb a vzorov nezabudnite klásť dôraz na kvalitu prevedenia.

Zaujímavé vylepšenia

Je u vás často veterno? Potom sa zamerajte na vetruodolný dáždnik. Ich konštrukcia je navrhnutá tak, aby dlhšie odolával náporom vetra a ak by aj došlo k prevráteniu ramien, je konštrukcia dostatočne pružná na to, aby nedošlo k polámaniu.

Vyhľadávanými sa stali dáždniky do auta. Tieto dáždniky majú zaujímavú obrátenú konštrukciu. Cela strecha obráteného dáždnika sa vyvracia smerom k rukoväti, čo oceníte najmä pri rýchlom nastupovaní do auta. Poťah môže byť z dvoch vrstiev, pričom vnútorná má trendy farebnú potlač. Ramená nie sú viditeľné.

Dáždnik pre dvoch je najčastejšie riešený tak, že má väčší priemer, alebo je čiastočne predĺžený po dvoch bočných stranách. Niektoré dáždniky však majú konštrukciu s dvoma vrcholmi a celkový tvar je elipsový.

Ceny dáždnikov

Kým natrafíte na jeden kvalitný dáždnik, prejde vám rukami niekoľko zlomených. Neoplatí sa kupovať dookola iba lacné dáždniky pre prípad núdze. Poslúžia sotva párkrát alebo sa rovno poškodia pri prenášaní v taške či batohu. Ak chcete ochrániť seba a svoje oblečenie pred nepriazňou počasia, neváhajte si priplatiť – hoci aj niekoľko desiatok naviac, ako ste mali vo zvyku doteraz. Rozdiely sú obrovské.

✅ Dáždniky do 10 eur

Lacné dáždniky kúpite už za necelé 4 eurá, no ide predovšetkým málo kvalitné dáždniky určené na občasné používanie. O prémiových konštrukciách a materiáloch nie je v tomto prípade reč. Aby sme si však zachovali objektivitu, nájdete tu aj niekoľko priemerne kvalitných dáždnikov a široký výber farebne atraktívnych detských dáždnikov.

✅ Dáždniky od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie dáždniky od overených značiek. Pomer cena/kvalita zodpovedá očakávaniam. K dispozícii sú rozmanité veľkosti, spôsoby skladania, dizajny aj materiály. Ide o dáždniky, ktoré vás ochránia pri ceste do práce, na nákupoch aj na rande.

✅ Dáždniky od 30 eur

Hľadáte po zlých skúsenostiach dáždnik, ktorý nesklame ani v náročnejších situáciách? Dáždniky v prémiovom prevedení ponúkajú nielen štýl a nadčasovosť, ich hlavnými prednosťami je odolnosť, flexibilita, farebná stálosť a mimoriadne jednoduché používanie. Ak sa rozhodnete kúpiť si drahší dáždnik, získate spojenca, s ktorým vás ani hustý dážď nezastaví.

Najlepšie značky dáždnikov

 • Doppler – Rakúska značka Doppler ponúka širokú škálu dáždnikov v rôznych prevedeniach a veľkostiach. V cenách od niekoľkých desiatok po stovky eur.
 • LifeVenture – Značka LifeVenture je dobre známa najmä cestovateľom a dobrodruhom. Jej portfólium zahŕňa množstvo osobnej výbavy do času aj nečasu. Medzi nimi aj dáždniky z odolných materiálov vhodné na turistiku.
 • Reisenthel – Tašky rôzneho druhu, zaujímavé kabelky, batohy a dáždniky nemeckej značky Reisenthel ocenia predovšetkým dámy.
 • S. Oliver – Nemecká módna značka zaujme štýlovými dámskymi a pánskymi dáždnikmi za dobrú cenu.
 • Bugatti – Elegantná a štýlová ponuka značky Bugatti zase osloví pánov.
 • Samsonite – Ak radi cestujete, so značkou Samsonite ste už isto mali tú česť. Okrem kufrov ponúka aj solídne skonštruované dáždniky pre dámy aj pánov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Doppler London

Náš víťaz, najkvalitnejší dáždnik
✔️ Pevná oceľová konštrukcia
✔️ Vetruodolný
✔️ Kvalitný poťah z polyesteru
✔️ Priemer 104 cm
📌 od 27,6 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2LifeVenture Trek Umbrella

Pevný a odolný
✔️ Kompaktný a odľahčený
✔️ Z odolnej ripstop tkaniny
✔️ Viacstupňová hliníková konštrukcia
📌 od 22,6 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Doppler dáždnik Fiber Big AC

Elegantný model pánsky dáždnik
✔️ Vystreľovací mechanizmus
✔️ Stabilná konštrukcia zo sklolaminátu a ocele
✔️ Bez poškodenia pri prevrátení
✔️ Odolný poťah
📌 od 20,9 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#4Reisenthel Umbrella Pocket Classic Signature

Zaujímavá alternatíva
✔️ Po zložení dĺžka iba 24 cm
✔️ Priemer 99 cm
✔️ Testovaný pri sile vetra 80 km/h
✔️ Rôzne dizajny a farby
✔️ Pri pretočení sa nepoškodí
📌 od 29,9 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5S. Oliver Smart Uni

Kvalitný dámsky dáždnik
✔️ Veľmi skladný a praktický
✔️ Príjemný dizajn
✔️ Stabilná konštrukcia
✔️ Dobrá cena
📌 od 16,3 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Doppler Magic fiber BARCELONA

✔️ Dámsky skladací plne automatický dáždnik
✔️ Konštrukcia z ocele a laminátu
✔️ Výber z niekoľkých dezénov
✔️ Nízka hmotnosť
📌 od 16,9 €
⭐ 87 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin