Stieracie mapy sveta, Slovenska a Európy – Deluxe darček pre vašich blízkych

Objavte najkrajšie stieracie mapy Slovenska a sveta, ktoré potešia nielen cestovateľov a dobrodruhov. Ide o efektnú dekoráciu, ktorá sa perfektne vyníma na stene v obývačke alebo pracovni a ako neopozeraný darček poteší každého, kto sa rád v spomienkach vracia k navštíveným miestam.

stieracie mapy ako darček

Čo je stieracia mapa?

História vzniku stieracej mapy nesiaha ďaleko. Prvýkrát sa objavili v roku 2009, keď s nimi doslova trh zvalcovala britská spoločnosť Luckies. Vo svojej podstate nejde o nič technologicky inovatívne, ale fakt, že ide o výborný nápad a vyplnenie diery na trhu, nemožno stieracím mapám ubrať. Máte aj vy doma alebo na pracovisku zavesenú mapu sveta alebo Slovenska? Zapichávate farebné špendlíky, aby ste nezabudli, kde všade ste boli? Potom stieracia mapa túto malú cestovateľskú záľubu posunula smerom k niečomu sofistikovanejšiemu a na pohľad aj výnimočne estetickému.

Stieracia mapa je vo svojej podstate “veľký stierací žreb”. Pod farebnou hliníkovou fóliou (najčastejšie striebornou alebo zlatou), na ktorej sú zobrazené obrysy kontinentov, štátov alebo krajov, sa ukrýva ich detailné a farebné spracovanie. Krajinu alebo miesto, ktoré navštívte, už neoznačujete špendlíkom, ale vezmete do ruky malú mincu a konkrétnu plôšku zotriete.

Kvalitné stieracie mapy sú veľmi pekné a pútavé už od prvého rozprestretia z tuby. Nehovoriac o tom, akú farebnosť a informatívnu hodnotu naberajú po tom, ako miesta, ktoré ste navštívili stieraním odhalíte. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, akým stieracím mapám sa oplatí venovať pozornosť.

Pre koho sa stieracia mapa hodí ako darček?

 • Pre ľudí, ktorí radi cestujú, objavujú nové krajiny a prekonávajú svoje limity
 • Pre deti a študentov na netradičné upevnenie poznatkov o geografii – týmto spôsobom sa vycibrí ich orientácia aj na bežnej mape. Deti stierajú plôšky podľa toho, o akej krajine sa učia.
 • Pre každého, kto má rád zaujímavé a pútavé nástenné dekorácie.

Aké stieracie mapy je možné kúpiť?

Podľa veľkosti:

 • menšie (kompaktnejšie) v rozmeroch cca 60 x 40 cm
 • štandardné – od 80 x 50 cm
 • XL veľkosť – od 90 x 60 cm
 • XXL veľkosť – od 110 x 80 cm

Pozn. Väčšina stieracích máp sa dodáva v elegantnej tube, ktorá už na prvý pohľad pôsobí ako darčekové balenie, a tak máte o jednu starosť menej. Tuba má však predovšetkým praktický význam – chráni pri preprava hliníkovú fóliu pred poškodením.

Podľa obsahu:

 • Stieracie mapy sveta – zamerané predovšetkým na farebné rozlíšenie jednotlivých štátov a kontinentov.
 • Stieracie mapy Európy – detailnejšie zobrazenie štátov Európy, kde nechýbajú ani hlavné mestá, vyznačenie niektorých historických monumentov a zaujímavých informácií o krajinách v bočnej legende.
 • Stieracie mapy Slovenska – vyznačenie najzaujímavejších miest na Slovensku vrátane pohorí, riek, hradov, pamiatok a väčších miest.
 • Stieracie mapy pohoria (napr. Vysoké Tatry) – zobrazuje unikátny pohľad na pohorie, jeho vrcholy, vodopády, plesá a jazerá, okolité obce aj najväčšie turistické chaty. S možnosťou zaznamenávania výstupov.

Tipy na obľúbené stieracie mapy

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Stieracia mapa Slovenska

Rozmery: 84,1 x 59,4 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]22,71 € Čítať recenzie
#2Stieracia mapa Európy

Rozmery: 84,1 x 59,4 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]24,61 € Čítať recenzie
#3Stieracia mapa sveta Travel Map Air World

Rozmery: 96 x 60 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]55 € Čítať recenzie
#4Stieracia mapa sveta Travel Map Holiday World

Rozmery: 80 x 60 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]33,44 € Čítať recenzie
#5Stieracia mapa sveta Travel Map Black World

Rozmery: 80 x 60 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]55 € Čítať recenzie
#6Stieracia mapa Sveta

Rozmery: 82 x 58 cm
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]15,89 € Čítať recenzie

Stieracia mapa Slovenska

Predstavme si na úvod to najobľúbenejšie – čo je nám najbližšie. Hoci je Slovensko malá krajina, o to bohatšia je na prírodné krásy a historické pamiatky. Na cestovanie po Slovensku si nemusíte vyhradiť pár týždňov dovolenky, postačí víkend, aby ste si zašli na miesta, kde načerpáte energiu a nové zážitky.

Stieracia mapa Slovenska sa radí medzi najobľúbenejšie – môžete sa rozhodnúť pre príťažlivé odkrývanie pohorí a riek (najčastejšie v podobe ručnej maľovanej mapy) alebo zvoliť verziu, kde je mapa Slovenska rozdelená do množstva stieracích zón podľa okresov a krajov. Do pozornosti dávame predovšetkým mapy s väčšími rozmermi, ktoré sú nielen detailne spracované, ale v legende sa dozviete aj veľa cenných informácií. Takáto stieracia mapa má potom nielen estetickú funkciu, ale po odkrytí každej plôšky poslúži aj pre lepšiu orientáciu a vzdelávanie.

Stieracia mapa sveta

Ste srdcom cestovateľ a dobrodruh? Veríte tomu, že to najlepšie v živote sú zážitky? Ak vy alebo človek, ktorého chcete obdarovať často cestujete, potom je stieracia mapa sveta ideálnym spôsobom, ako si viesť svoj cestovateľský denník.

Tieto mapy ponúkajú azda najväčšiu rozmanitosť, predovšetkým preto, že sa nemusíte orientovať na slovenských výrobcov, ale môžete siahnuť po drahších kúskoch od zahraničných výrobcov, ktorí sa predbiehajú v exkluzívnosti svetových máp. Natrafíte na klasické 2D mapy sveta v zobrazení, ako poznáte z atlasov, no vašu pozornosť viac zaujmú luxusné a štýlové kúsky. Moderné mapy sveta majú moria zobrazené čiernou farbou a krajiny sveta prekryté zlatou alebo striebornou fóliou. Stieraním sa odkrýva krajina, ktorú ste navštívili.

Výnimočným bytovým doplnkom je aj stieracia mapa sveta z priehľadného materiálu (viď tabuľka), ktorá pôsobí nanajvýš moderne a sviežo. Navyše, dá sa do nej pomocou zmazateľnej fixky aj písať.

Stieracia mapa Európy

Ak máte radi históriu a kultúru starého kontinentu, neprehliadnite veľmi pekne spracované stieracie mapy Európy, ktoré sú zamerané nielen na vytýčenie hraníc štátov, nájdete tu zaznačené aj tie najkrajšie miesta, historické pamiatky, národné parky a zaujímavostí, ktoré sa isto oplatí pri svojich potulkách vidieť. V legendách zase pod fóliou objavíte vlajky štátov a top európske atrakcie.

Stieracia mapa Vysoké Tatry

Koľko najvyšších štítov ste vystúpili? A koľko kilometrov našich krásnych Tatier ste už po svojich prešli? Na tieto spomienky a častokrát aj prekonávanie svojich fyzických limitov nezabudnete s detailnou stieracou mapou Vysokých Tatier. Odkrývaný obrázok je zvyčajne odlišný od bežnej mapy. Ide o akýsi priestorové modelovanie v rovine, alebo aj bočný pohľad či zachytenie panorámy. Ponáša sa na obraz, ktorý zachytáva najvyššie vrcholy a štíty, údolia a okolité obce, plesá, jazerá. Niektoré detailnejšie mapy dokonca aj známe chaty, zjazdovky a lanovky. Samozrejmosťou sú výškové značenia.

Stieracia mapa Deluxe

Vôbec najpredávanejšie stieracie mapy na našom trhu nesú označenie Deluxe. Je pre nich typické čierne zobrazenie morí/okolia a pozlátená stieracia fólia. Pod fóliou sa ukrývajú detailné kresby, ktoré vznikli na základe ručne maľovaných návrhov. Nájdete ich v menších cestovných verziách, až po XXL veľkosti.

5/5 - (5 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin