Najlepšie detské smart hodinky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie detské smart hodinky
Detské smart hodinky predstavujú zaujímavý spôsob, ako mať pod kontrolou malého školáka, ktorý ešte so sebou nenosí svoj vlastný telefón. Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie detské smart hodinky? Ak zvažujete ich kúpu, máme niekoľko zaujímavých tipov s užitočnými funkcionalitami, ktoré oceníte vy aj vaše deti.

Pre malé deti a školákov predstavujú detské smart hodinky atraktívny doplnok, ktorým sa okamžite pochvália medzi kamarátmi. Páči sa im farebný displej, výrazný náramok v pútavých farbách a prostredie jednoduché na ovládanie, v ktorom sa ukrýva zopár hier a možno aj základný fotoaparát. Pre rodičov však tento druh smart hodiniek predstavuje možnosť, ako sa dieťaťom skontaktovať a mať relatívne presný prehľad o tom, kde sa dieťa pohybuje.

Súčasné detské smart hodinky sa podľa vybavenosti dajú rozdeliť do niekoľkých kategórií. O tom, aká výbava a funkcie budú pre vás aj vaše dieťa tie najvýhodnejšie, sa viac dozviete v sprievodcovi. Pomer cena/vybavenosť je totiž v mnohých prípadoch kľúčový a rozhoduje o tom, či tieto hodinky skutočne splnia svoj účel, alebo sa stanú iba predraženou smart vecičkou, ktorá leží na dne boxu s hračkami. Do pozornosti preto dávame náš výber v nasledujúcom rebríčku. Pri jeho zostavovaní sme si vzali na pomoc testy a recenzie detských smart hodiniek. V nich sa často objavovali hodinky od značiek LAMAX, Vtech, Helmer, Carneo či WowMe.

Najlepšie detské smart hodinky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1LAMAX WatchY2

Najlepšie podľa nás
✔️ S GPS, LBS, GSM a Wi-Fi lokalizáciou v reálnom čase
✔️ Výdrž až 100 hodín
✔️ Funkcia histórie pohybe 30 dní naspäť
✔️ Vodeodolné s IP67
✔️ Bezpečnostné zóny, SOS tlačidlo
📌 od 85 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Vtech Kidizoom DX7

Najlepšie pre predškoláka
✔️ Zaujímavé 3D motívy ciferníka
✔️ S obľúbenými hrami+ 3 pohybové hry
✔️ Fotoaparát + pútavé efekty
✔️ Funkcia budíka, časovača, stopiek, kalendára, kalkulačky
(bez GPS)
📌 od 70 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3HELMER LK 707

S GPS lokalizátorom
✔️ Presné meranie polohy
✔️ Možnosť vložiť SIM kartu
✔️ Dve SOS čísla
✔️ Geofence upozornenia
✔️ Výdrž až 100 hodín
📌 od 56 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4CARNEO GuardKid+ 4G

So SIM kartou
✔️ GPS lokalizátor fungujúci v reálnom čase
✔️ SOS tlačidlo
✔️ Filtrácia cudzích čísiel a správ
✔️ Vodeodolný dizajn (IP67)
✔️ Štýlové a pohodlné
📌 od 99 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5WowME Kids 4G

Obľúbený model
✔️ GPS a Wi-Fi pre presné určenie polohy
✔️ Bezpečné magnetické nabíjanie
✔️ Ovládanie hodiniek v slovenčine
✔️ Vodeodolný dizajn (IP67)
✔️ SOS tlačidlo
📌 od 99 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Apple Watch SE

Najlepšie pre tínedžera
✔️ Prémiový model smart hodiniek (už aj pre dospelých)
✔️ Bohatá výbava funkcií, snímačov a meraní
✔️ Emaily, hovory, bezkontaktné platby, integrované mapy
📌 od 279 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať detské smart hodinky

Svet elektroniky je pre deti veľkým lákadlom. S prehľadom ovládajú dotykové zariadenia, ako sú smartfóny a tablety a láka ich aj dospelácka nositeľná elektronika. Ak ste dospeli k názoru, že na vlastný telefón má ešte vaše dieťa času dosť, detské smart hodinky môžu predstavovať veľmi praktický doplnok, ako mať dieťa počas pobytu v škole a na krúžkoch pod dohľadom. Detské smart hodinky s GPS a SIM kartou umožňujú sledovať polohu dieťaťa priamo v aplikácii vášho telefónu. Nie sú však všetky hodinky rovnako vybavené, preto si treba pri nákupe starostlivo prezrieť ich hlavné funkcie. Na čo sa zamerať?

Detské smart hodinky podľa veku

Hoci ponuka inteligentných hodiniek pre deti ešte nie je tak obsiahla, sú v nej jasné rozdiely, najmä pohľadu využitia podľa veku dieťaťa. Tomu zodpovedajú ich funkcie a výsledná cena.

 • Detské smart hodinky pre predškoláka – V tejto kategórii nájdete hodinky vybavené žiarivým farebným displejom a rovnako tak farebným náramkom. Keďže dieťa do nástupu do školy je buď s vami alebo v škôlke, absentuje GPS aj možnosť telefonovania a odosielania správ. V princípe ide o zaujímavé moderné hodinky, kde deti nájdu niekoľko zaujímavých hier, možnosť meniť vzhľad ciferníka, nahrávať zvuk a meniť jeho hlas. Ich súčasťou bývajú hodinky (analógové aj ciferníkové), budík, jednoduchá kalkulačka so základnými počtami. Pre deti vo veku od 4 – 6 rokov ide skôr o zaujímavú hračku. Cena je približne polovičná v porovnaní s modelmi so zabudovanou GPS.
 • Detské smart hodinky pre školáka – Kategória, v ktorej nájdete najmä praktické detské smart hodinky s GPS, s možnosťou telefonovania a odosielania správ (SIM karta). Ich hlavnou úlohou je nahrádzať prítomnosť smartfónu, bez veľkého kradnutia pozornosti počas vyučovania. Tieto hodiny sú z hľadiska funkcií pre rodičovskú kontrolu veľmi dobre vybavené a umožňujú celkom presný monitoring pohybu dieťaťa. Dieťa hodinky najviac využíva na sledovanie času, kontaktovanie rodinných príbuzných, ako kalkulačku, budík, fotoaparát či na základné monitorovanie pohybu (krokomer, upozornenia na dlhšiu nečinnosť).
 • Smart hodinky pre študenta – Kým v predchádzajúcej kategórii mali hodinky dominantnú úlohu, u žiakov na strednej škole sa stávajú doplnkovou nositeľnou elektronikou k smartfónu. Ak má študent záujem o seriózne smart hodinky alebo kvalitnejší fitness náramok, s najväčšou pravdepodobnosťou mu ide monitoring svojich pohybových aktivít (beh, cyklistika, fitness). O rodičovskú kontrolu pohybu na diaľku zrejme nestojí a aplikáciu bude mať vo svojom telefóne.

smart hodinky pre deti

Základné funkcie pre rodičovskú kontrolu

Ako ste si všimli, detské smart hodinky sú najviac využiteľné pre deti navštevujúce prvý stupeň základnej školy. Ešte pred kúpou sa však informujte, či vyučujúci pedagóg súhlasí s tým, že ich bude dieťa nosiť. Vlnu nevôle spôsobila totiž funkcia skrytého odposluchu, s pomocou ktorej sa dá na diaľku aktivovať odpočúvanie na detských hodinkách. Aké funkcie tieto hodinky poskytujú pre rodičovskú kontrolu?

GPS lokácia

Najvyhľadávanejšia funkcia, ktorá vám umožňuje sledovať cez aplikáciu vo vašom telefóne pohyb dieťaťa s presnosťou na približne 5 metrov. Ako rodič tak máte prehľad, kde sa vaše dieťa nachádza (časové oneskorenie je akceptovateľných pár minút).

História pohybu

Priamo v nadväznosti s hlavnou funkciou sledovania polohy si môžete v aplikácii prezerať aj históriu pohybu. To znamená, že relatívne presne vidíte, na akých miestach sa vaše dieťa počas dňa vyskytlo.

Telefonovanie a posielanie správ

Smart hodinky, ktoré sú vybavené SIM kartou (s kreditom), využívajú dáta na to, aby mohli odosielať informácie o pohybe dieťaťa do vášho telefónu. Zároveň môžu ponúkať funkciu obojsmerného telefonovania a odosielania správ medzi dieťaťom a vami. Niektoré hodinky podporujú aj prehrávanie hlasových správ. Zistite, aké sú možnosti stíšenia zvuku. Niektoré detské smart hodinky totiž hlasno vyzváňajú a zvuk nie je možné stíšiť, ani prepnúť na vibrovanie.

Predvolené telefónne čísla (+ blokácia neznámych)

Do detských smart hodiniek môžete uložiť niekoľko predvolených čísel na rodinných príslušníkov. V lepšom prípade zároveň zablokujete všetky prichádzajúce neznáme čísla. Nikdy neviete, či pofidérne roboty s podvodmi náhodne nevytočia aj číslo vášho dieťaťa.

SOS tlačidlo

Ide o ďalšiu vyhľadávanú funkciu. Dieťa v prípade ohrozenia stlačí na niekoľko sekúnd tlačidlo SOS, ktoré je umiestnené samostatne na bočnej strane hodiniek. SOS tlačidlo následne vykoná hovor alebo odošle sms na 1 – 5 prednastavených čísel.

Videohovory

Najlepšie detské smart hodinky majú vo výbave integrovanú kameru. Ide síce o malý snímač s nižším rozlíšením, no s jeho pomocou uskutočníte krátke videohovory s dieťaťom.

Opustenie bezpečnej zóny

Funkcia s názvom Geofence umožňuje nastaviť bezpečné zóny, v ktorých sa dieťa pohybuje (napríklad bezpečná trasa medzi školou a domovom). Po prekročení bezpečnej zóny dostane rodič na telefón upozornenie a následne môže dieťa kontaktovať za cieľom zistiť, prečo sa odklonilo od pôvodnej trasy (a s kým sa túla po meste).

Odpočúvanie

Tak trochu kontroverzná funkcia, ktorá sa nestretla s priazňou odborníkov. Cez aplikáciu v telefóne je možné na hodinkách na diaľku aktivovať skryté odpočúvanie. Túto funkciu pravdepodobne využijete v kritických situáciách, kedy potrebujete narýchlo zistiť s kým vaše dieťa komunikuje (napríklad, ak mešká zo školy, neodpovedá a vo vás rastie panika). Obdobne je možné vykonať aj fotografiu bez vedomia dieťaťa.

Upozornenie pri zložení hodiniek

Na telefón dostanete upozornenie, že si dieťa hodinky zložilo hodinky. Skôr, ako prepadnete panike, počítajte s tým, že tak môže učiniť pred telesnou výchovou, pri umývaní rúk (ak sa o hodinky bojí), no rovnako tak aj zo vzdoru. Je však dobré počítať aj s možnosťou, že ho niekto prinútil hodinky zložiť.

Pozn. Tieto funkcie nemusia byť prítomné vo všetkých detských smart hodinkách. Vyberte si takú konfiguráciu funkcií, ktorú plánujete využívať a neplaťte zbytočne naviac.

Funkcie, ktoré zaujmú deti

Väčšina sledovacích funkcií v detských smart hodinkách prebieha bez vedomia detí. To, čo ich bezprostredne zaujíma, je prítomné v hodinkách a na pár ťuknutí po dotykovom displeji.

Deti najčastejšie využívajú hodinky, budík, fotoaparát, mini hry, LED svetlo, fotoaparát, či možnosť skontaktovať sa s rodičmi. Rozhranie hodiniek (menu) by preto malo byť logické a zrozumiteľné, najlepšie v slovenskom jazyku.

Detské smart hodinky – základné parametre a prevedenie

Displej a jeho veľkosť

Displej detských smart hodiniek je dotykový, najčastejšie TFT alebo IPS. Uhlopriečka je priemerne z rozpätia 1,2 – 1,6 palca (3 – 4 cm).

Výdrž batérie

Výdrž batérie býva slabinou niektorých lacných smart hodiniek a zároveň výsadou drahších kúskov. Kým niektoré treba nabíjať raz za 1 – 2 dni, iné deklarujú výdrž až 5 – 7 dní na jedno nabitie. Prvé dni sa pripravte na rýchlejšie vybíjanie, keďže dieťa bude častejšie zo zvedavosti s hodinkami manipulovať.

Kompatibilita s operačným systémom telefónu

Dobrou správou je, že väčšina inteligentných smart hodiniek je kompatibilná so systémami Android aj iOS. Vždy sa riaďte svojím aktuálnym telefónom.

Vopred si zistite, ako je hodnotená aplikácia hodiniek. Práve tá bude inštalovaná vo vašom telefóne a pre rýchlu kontrolu potrebujete spoľahlivé a prehľadné prostredie. Ak máte viac detí, je dobrou voľbou staviť na hodinky rovnakej značky. V jednej aplikácii ich potom budete mať pohromade všetky.

Odolnosť voči vode a pevných časticiach

Veľmi dôležitý parameter nájdete pod označením IP, za ktorým nasledujú dve číselné hodnoty. Ide o stupeň ochrany pred vniknutím pevných častíc a vody. Prvé číslo je stupeň ochrany pred vniknutím pevných častíc do hodiniek, druhé číslo hovorí o ochrane pred vniknutím vody. Čím vyššie čísla, tým lepšia ochrana. Pre smart hodinky je optimálna ochrana na úrovni IP55 a viac, kedy už hodinky zvládnu aj krátky kontakt s vodou. Kvalitné detské smart hodinky disponujú vodeodolným prevedením na úrovni IP67.

Rozmery a hmotnosť

Detské smart hodinky sú na útlom zápästí neprehliadnuteľné. Dominuje im výrazný displej osadený v mäkčenom silikónovom remienku. Ich hmotnosť je priemerne od 30 – 80 g. Informujte sa o dĺžke remienku a uistite sa, že budú dieťaťu hodinky na ruke dobre sedieť. Nechcete predsa, aby ich stratilo hneď prvý deň, ako ich vezme do školy.

Ceny detských smart hodiniek

Je to hračka, alebo užitočná osobná elektronika nadupaná modernými technológiami? Už asi tušíte, že práve od toho sa odvíja cena detských smart hodiniek.

Detské smart hodinky do 50 eur

V cene do 60 eur nájdete zaujímavú ponuku veselo farebných smart hodiniek, ktoré sú určené pre najmenších. Niektoré ponúkajú možnosť vložiť SIM kartu a telefonovať, iné disponujú GPS lokalizátorom. Na čo dať pozor? Predovšetkým na úplne neznáme značky, kde nemáte istotu slovenskej / českej lokalizácie a spoľahlivosti. Taktiež môže byť slabinou nižšia odolnosť alebo kratšia výdrž na jedno nabitie.

Detské smart hodinky od 50 do 100 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie detské smart hodinky s dobrým pomerom cena / vybavenosť. Atraktívny dizajn remienka zvyčajne dopĺňa pekne spracovaný displej. Pre rodičov sú zásadným faktorom funkcie na kontrolu bezpečnosti, deti oceňujú prítomnosť hier, integrovanej kamery a možnosť telefonovania s rodičmi vždy, keď potrebujú.

Detské smart hodinky od 100 eur

V cene od 100 eur už ponuka detských smart hodiniek disponuje nadštandardnou výbavou (a prestáva byť výsostne detskou kategóriou). V mnohých prípadoch ide o modely, ktoré skôr oslovia tínedžerov a pokojne by ste ich nosili aj vy. Pribúdajú snímače a merače fyzickej aktivity. Sú trendy, štýlové, moderné a ich úlohou je mať vo všetkom rýchly prehľad.

Najlepšie značky detských smart hodiniek

 • LAMAX – Česká značka spotrebnej a mobilnej elektroniky má na svojom konte dobre vybavené detské inteligentné hodinky s rozsiahlymi rodičovskými funkciami.
 • Vtech – Zaujímavé elektronické vzdelávacie hračky nájdete v ponuke značky Vtech. Plejádu interaktívnych hračiek dopĺňajú farebné detské hodinky vybavené hrami, fotoaparátom aj meničom hlasu.
 • Helmer – Cenovo dostupné detské smart hodinky s výdržou až 7 dní a českou jazykovou lokalizáciou.
 • Carneo – Obľúbené a užívateľsky dobre hodnotené detské smart hodinky disponujú vodeodolným prevedením IP67 a komplet výbavou (GPS, SOS, slot na SIM).
 • WowMe – Tieto hodinky sú už na prvý pohľad neprehliadnuteľné svojím dizajnom. O základných až po plne vybavené modely.
 • Apple – Rýdzo detské smart hodinky síce v ponuke Apple nenájdete, ak váš tínedžer príde s požiadavkou na trendy značku, vedzte, že Apple Watch SE očaria na prvý pohľad.
 • Samsung – Obľúbené hodinky Samsung Galaxy Smart Watch pre náročnejších študentov a dospelých, ktorí chcú každodennú motiváciu a prevedenie presne podľa svojho vkusu.
 • Xiaomi – Zaujímavá alternatíva výborne vybavených smart hodiniek Xiaomi Mi Watch ponúka optimálny pomer cena/výkon a viacero užitočných snímačov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1LAMAX WatchY2

Najlepšie podľa nás
✔️ S GPS, LBS, GSM a Wi-Fi lokalizáciou v reálnom čase
✔️ Výdrž až 100 hodín
✔️ Funkcia histórie pohybe 30 dní naspäť
✔️ Vodeodolné s IP67
✔️ Bezpečnostné zóny, SOS tlačidlo
📌 od 85 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Vtech Kidizoom DX7

Najlepšie pre predškoláka
✔️ Zaujímavé 3D motívy ciferníka
✔️ S obľúbenými hrami+ 3 pohybové hry
✔️ Fotoaparát + pútavé efekty
✔️ Funkcia budíka, časovača, stopiek, kalendára, kalkulačky
(bez GPS)
📌 od 70 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3HELMER LK 707

S GPS lokalizátorom
✔️ Presné meranie polohy
✔️ Možnosť vložiť SIM kartu
✔️ Dve SOS čísla
✔️ Geofence upozornenia
✔️ Výdrž až 100 hodín
📌 od 56 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4CARNEO GuardKid+ 4G

So SIM kartou
✔️ GPS lokalizátor fungujúci v reálnom čase
✔️ SOS tlačidlo
✔️ Filtrácia cudzích čísiel a správ
✔️ Vodeodolný dizajn (IP67)
✔️ Štýlové a pohodlné
📌 od 99 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5WowME Kids 4G

Obľúbený model
✔️ GPS a Wi-Fi pre presné určenie polohy
✔️ Bezpečné magnetické nabíjanie
✔️ Ovládanie hodiniek v slovenčine
✔️ Vodeodolný dizajn (IP67)
✔️ SOS tlačidlo
📌 od 99 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Apple Watch SE

Najlepšie pre tínedžera
✔️ Prémiový model smart hodiniek (už aj pre dospelých)
✔️ Bohatá výbava funkcií, snímačov a meraní
✔️ Emaily, hovory, bezkontaktné platby, integrované mapy
📌 od 279 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin