Najlepšie termosky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie termosky

Máte radi dlhšie výlety do prírody? Nezastaví vás ani chladnejšie počasie? Alebo si jednoducho neviete predstaviť, že by ste pri dlhšej jazde autom boli bez svojho obľúbeného teplého čaju alebo kávy? Termoska má stabilné miesto v mnohých rodinách. Siahneme po nej vždy, keď chceme uchovať teplotu nápoja, či už studeného alebo teplého, čo možno najdlhšiu dobu. Prešla dlhým vývojom, aby sa s rozbitného prevedenia dostala do dnešnej praktickej podoby s výbornými vlastnosťami. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie termosky? Možností je veľa, no nie všetky môžu byť rovnako kvalitné. Dali sme si za úlohu vybrať zaujímavé tipy, ktoré sprevádzajú spokojné hodnotenia.

O kvalite termosky rozhodujú použité materiály, o schopnosti udržať teplotu zase jej objem. Platí, že čím väčšia termoska a čím viac teplého nápoja v nej, tým dlhšie dokáže udržiavať teplotu nápoja. Tento fakt je úplne logický. Preto sme sa zamerali na rozmanité, no hlavne kvalitné produkty, s ktorým každý má svoje využitie. Svoj tip si tu tak môže nájsť každý.

Ak už máte za sebou pár skúseností s menej podarenými termoskami, dávame do pozornosti aj nášho sprievodcu, kde sa dozviete základné rozdiely v materiáloch, uzáveroch a ďalšie zaujímavé informácie.

Najlepšie termosky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1Termoska Esbit 1 liter
[usr 5 text="true" tooltip="true"]24,50 € Čítať recenzie
#2Termoska COLEMAN 1,0 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]23 € Čítať recenzie
#3Termoska s hrnčekom Tescoma Constant 0,7l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15,50 € Čítať recenzie
#4Termoska FERRINO Extreme 0,5 l
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]25,80 € Čítať recenzie
#5Termoska na jedlo Esbit 0,75 litra
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]26,50 € Čítať recenzie
#6TATONKA Hot&Cold Stuff 1l
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]21,15 € Čítať recenzie
#7Termoska Trekmates 0,9 l
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]25,50 € Čítať recenzie
TOP 7 termosiek

#1 Termoska Esbit 1 liter (od 24,50 €)

Obľúbená 1 l termoska


 Recenzia Termoska Esbit 1 liter 

Tradícia a kvalita nemeckej značky Esbit sa pretavila aj do víťaza nášho výberu – modelu s objemom 1 liter, ktorá patrí v súčasnosti medzi najpredávanejšie termosky na našom trhu. Medzi jej hlavné prednosti patrí skvelé udržiavanie teploty, a o to v prípade termosiek jednoznačne ide. Ak do tejto termosky nalejete horúci čaj, po 24 hodinách bude jeho teplota ešte stále na hodnote cca 50 – 60°C! Pre ešte lepšiu izoláciu je vákuová časť termoska potiahnutá vrstvou striebra. Spokojnosťou nešetria ani jej majitelia, a preto sa stala Produktom roku 2017 podľa portálu Heureka.cz.

Aké sú jej prednosti? Je vyrobená z extra kvalitného nerezu. Je dvojstenná s vrstvou vzduchoprázdna, váži 537 g, je nerozbitná a jej súčasťou sú dva uzávery, ktoré sú navrhnuté tak, aby si tu každý našiel svoje preferované otváranie (so závitom aj na stlačenie). Rovnako tak má aj dva praktické hrnčeky – vo vnútri hrnčeka so závitom sa ukrýva druhý hrnček. Veľmi obľúbená je aj u nadšencov horskej turistiky.

Čo sa nám páči

 • Nemecká kvalita
 • Veľa spokojných majiteľov
 • Veľmi dlho drží teplotu aj počas mrazov
 • 2 rozličné uzávery + 2 hrnčeky
 • Pekný dizajn + viacero farieb
 • Protišmykový povrch

Čo sa nám nepáči

 • Pri častom používaní sa čierna farba mierne zošúcha. Na funkčnosť to však nemá dosah
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 24,50 €
Prejsť do obchodu

#2 Termoska COLEMAN 1,0 l (od 23 €)

Veľmi obľúbený model. Kvalitná termoska


 Recenzia Termoska COLEMAN 1,0 l 

Medzi popredných výrobcov outdoorového vybavenia patrí aj značka Coleman. Termoska od tohto výrobcu ponúka skvelé izolačné vlastnosti aj v náročných podmienkach a vysokých mrazoch. Po naliatí horúceho nápoja s teplotou okolo 100°C je po 6 hodinách jeho teplota ešte stále na hodnote cca 80 – 84 °C.

Termoska disponuje vyhľadávaným objemom 1 liter a váži 639 g. Je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele, v dvojstennej konštrukcii s vákuom. Na žiadosť tradičných používateľov je vybavená klasickým závitovým uzáverom, ktorý aj pri dlhšom prevrátení hore dnom dokonale tesní, veľmi jednoducho sa umýva a je možné povoliť ho aj v rukaviciach.

Dizajn tejto remosky je jednoduchý, klasický – presne ako si termosku väčšina z nás predstavuje. Horné viečko slúži zároveň aj ako pohárik. Spokojní spotrebitelia oceňujú výborné izolačné vlastnosti, tesnosť a dlhú životnosť.

Čo sa nám páči

 • Kvalitná značková termoska
 • Klasický uzáver, ktorý výborne tesní – nepreteká
 • Dlho udržuje teplotu – aj v náročných teplotných podmienkach
 • Výborná životnosť

Čo sa nám nepáči

 • Iba jeden hrnček
 • Vyššia hmotnosť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 23 €
Prejsť do obchodu

#3 Termoska s hrnčekom Tescoma Constant 0,7l (od 15,50 €)

Overený český produkt. Záruka 5 rokov


 Recenzia Termoska s hrnčekom Tescoma Constant 0,7l 

Zaujať môže aj model od obľúbenej českej značky Tescoma. Dvojplášťová vákuová termoska Constant je vyrobená z prvotriednej nerezovej ocele 18/8. Ponúka objem 0,7 l. Podľa hodnotení má výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Do nášho rebríčka sme ju vybrali pre jej čistý elegantný dizajn, pre ktorý si ju bez problémov vezmete so sebou aj do práce.

Doplnená o praktický hrnček, v nerozbitnom prevedení a s jednodotykovým uzáverom istotne stojí za vašu pozornosť. Zaujať vás môže aj predĺžená 5 ročná záruka od výrobcu. Odporúčame, aby ste si ju v ponuke obchodov vyhliadli v ideálnej cene. V niektorých prípadoch sú ceny výrazne odlišné.

Čo sa nám páči

 • Krásny dizajn
 • Prvotriedna nehrdzavejúca oceľ
 • Veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti
 • Záruka 5 rokov
 • Nerozbitná

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena pri danom objeme
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 15,50 €
Prejsť do obchodu

#4 Termoska FERRINO Extreme 0,5 l (od 26,50 €)

Kvalitná 0,5 l termoska


 Recenzia Termoska FERRINO Extreme 0,5 l 

Prečo kúpiť túto termosku? Menší objem, menšia hmotnosť, malé rozmery, no vynikajúce vlastnosti pri udržiavaní teploty. Taká je značková Ferrino Thermos extreme s objemom 0,5 l, ktorá až po dobu 16 hodín udržiava teplotu horúceho nápoja pri 90°C. Vyrobená je z prvotriednej nerezovej ocele a doplnená o inovatívny hermetický tlakový uzáver. Nepreteká, neuniká cez neho teplo navyše a hrdlo termosky je opatrené tak, aby pri páde odolávalo nárazom a teda poskytovalo dôkladnú ochranu uzáveru. Ten je zvyčajne pri lacných termoskách “kameňoch úrazu” a častou príčinou znefunkčnenia termosky (preteká, zasekáva sa, netesní a rozbije sa).

Medzi milovníkmi outdoorových aktivít ide o voľbu číslo 1 – dostupná je vo viacerých praktických veľkostiach.

Čo sa nám páči

 • Špičková kvalita
 • Kvalitný uzáver so závitom – perfektne tesní a izoluje
 • Odoláva nárazom
 • Vynikajúce izolačné vlastnosti
 • Poistka proti vyliatiu

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 26,50 €
Prejsť do obchodu

#5 Termoska na jedlo Esbit 0,75 litra (od 25,80 €)

Termoska na jedlo


 Recenzia Termoska na jedlo Esbit 0,75 litra 
Na cesty, či na výlety, deťom do školy alebo so sebou do prác
e – šikovné termosky na jedlo čoraz častejšie zastupujú miesto klasických plastových obedárov a majú svoje nesporné výhody. Jednou z najkvalitnejších termosiek na jedlo je podľa nášho hodnotenia model značky Esbit s objemom 0,75 l.

Je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele. Podobne ako termosky Esbit na nápoje, aj v tomto prípade dochádza k tepelnej výmene iba pozvoľna a dlhé hodiny dokáže udržiavať chlad alebo teplo vloženého pokrmu. Pre jednoduchšie uchopenie je povrchová vrstva ošetrená práškovým lakom. Nemusíte sa obávať obarenia tlakom, uzáver je vybavený gombíkom pre vyrovnávanie tlaku. Páči sa nám aj to, že konštrukcia je premyslená do detailov a vrchnák môžete používať aj ako misku.

Čo sa nám páči

 • Výborná kvalita
 • Široké hrdlo
 • Vhodná na túry, do práce aj pre deti
 • Protišmyková úprava
 • Gombík na vyrovnávanie tlaku

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 25,80 €
Prejsť do obchodu

#6 TATONKA Hot&Cold Stuff 1l (od 21,15 €)

Priaznivá pomer cena/kvalita


 Recenzia TATONKA Hot&Cold Stuff 1l 

Nemecká značka Tatonka sa postará o všetko, čo pre outdoorové aktivity a turistiku potrebujete – batohy, cestovné tašky a tiež aj termosky. Vybrali sme preto aj väčšiu verziu s objemom 1 liter, ktorá je vyrobená z nerezovej ocele 18/8 a drží sa klasickej konštrukcie – vonkajší a vnútorný plášť oddelený vákuom. Pri danej veľkosti je veľmi priaznivá hmotnosť – iba 500 g.

Spokojným používateľom slúži dlhé roky bez chybičky na kráse alebo funkčnosti. Veľmi dlho udržuje teplotu a na uťahovacom závite nie je čo pokaziť. Výborne tesní, nepreteká a ľahko sa udržuje v čistote. Horný uzáver zase funguje ako hrnček na pitie.

Čo sa nám páči

 • Dobrý pomer cena/kvalita
 • Horúci nápoj vydrží teplý skoro celý deň
 • Veľký objem
 • Kvalitný uzáver – jednoduchá manipulácia

Čo sa nám nepáči

 • Zišiel by sa pogumovaný prvok, v rukaviciach sa niekedy šmýka
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 21,15 €
Prejsť do obchodu

#7 Termoska Trekmates 0,9 l (od 25,50 €)

Kvalitná vákuová termoska


 Recenzia Termoska Trekmates 0,9 l 

Turistické doplnky, termoprádlo a moderné termosky nájdete v ponuke overenej značky Trekmates. My sme vybrali vizuálne veľmi peknú termosku s objemom 0,9 l s dvojstennou izoláciou, ktorá podobne ako ostatné z nášho rebríčku  vyniká dobrými termoizolačnými vlastnosťami, ako pre studené, tak aj horúce nápoje. Vyrobená je z nerezovej ocele s efektnou matnou povrchovou úpravou.

Klasická skrutkovacia zátka výborne tesní a na rozdiel od klikacej sa nezanáša a jednoducho čistí. Súčasťou termosky je aj extra šálka na pitie.

Čo sa nám páči

 • Ideálna pre outdoor aktivity
 • Dlho udržuje teplotu
 • Kvalitná skrutkovacia zátka
 • Vydarený dizajn

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 25,50 €
Prejsť do obchodu

Ako vybrať termosku

Ešte pred pár rokmi boli termosky stabilnou výbavou turistov a horských nadšencov. Ak však natrafíte na kvalitnú termosku v optimálnej veľkosti a zároveň aj s pútavým dizajnom, stane sa vašim verným spoločníkom aj do práce alebo na športové aktivity. Podľa akých kritérií kúpiť termosku, ktorá bude vyhovovať vašim požiadavkám?

Na akom princípe funguje termoska?

Základom dobrej termosky je čo najdlhšie udržať pôvodnú teplotu. V zime udrží teplotu horúceho nápoja, v lete zase studeného nápoja alebo zmrzliny. Tajomstvo spočíva v dvojstennom obale, ktorý je premyslený tak, aby medzi vonkajšou a vnútornou vrstvou bolo vákuum. Ako je dobre známe, vákuum výborne izoluje, nevedie teplo smerom von, ani smerom dnu. Preto sa čaj udrží v termoske horúci počas niekoľkých hodín. K istým teplotným zmenám však predsa len dochádza (cez uzáver, pri otváraní, na základe kvality materiálu), preto nedokáže stálu teplotu udržiavať natrvalo.

Materiál termosky

Je jedným z najdôležitejších parametrov. Hovorí nielen o tom, ako dlho dokáže termoska udržiavať teplotu, ale tiež aj to, do akej miery je nerozbitná, odolná voči pádu a zdravotne nezávadná. Výber termosky podriaďte jej účelu – iné nároky budete mať na termosku pre dieťa do školy a iné zase pre horského turistu.

 • Lacnejšie termosky, ktoré udržia teplotu do 6 hodín, sú vyrobené z plastu. Využitie majú pri kratších rodinných výletoch a obľúbené sú najmä u detí – majú krásne farebné dizajny, nízku hmotnosť a ak ich predsa len zničíte, nie je vám takejto investície ľúto.
 • U športovcov a turistov sa obľube tešia najmä kovové – nerezové termosky, s udržaním teploty cca 6 – 12 hodín. Tie sú k dostaniu v rôznej kvalite, od “no name” výrobcov, po renomované značky, ktoré si na prevedení dajú skutočne záležať. Nemusíte sa obávať vyššej hmotnosti. Kovové vrstvy sú síce tenké, no pritom dostatočne pevné a nezávadné. Aby vám v zime neprimrzli prsty o kov, isto oceníte pogumované časti. Aby sa vám v lete termoska nešmýkala, nemala by chýbať ani protišmyková úprava.
 • Špičkovú kvalitu predstavujú titánové termosky, ktorých je na našom trhu minimum a skôr ich nakúpite zo zahraničných e-shopov. Majú najlepšie izolačné vlastnosti, udržujú teplotu po dobu 24 – 48 hodín, no sú minimálne raz tak drahé ako najlepšie nerezové termosky. Výborne sa hodia pre outdoorových nadšencov, ktorí neváhajú prespávať pod holým nebom aj počas chladných mesiacov.
 • Medzi dizajnové kúsky sa v súčasnosti zaraďujú sklené termosky, ktorými celá éra termosiek pred vyše 115 rokmi začala. Vyzerajú síce veľmi pekne, no nevýhodou je vyššia hmotnosť a rozbitnosť.

Objem termosky

Termosky nájdete vo veľkostiach od 0,2 l – 2,5 l. Kým tie menšie poznáte pod názvom termohrnček, tie najviac objemné slúžia dokonca aj na uchovávanie teploty pokrmov alebo dokonca aj varenie. Napríklad takí cestovatelia vložia do horúcej vody zeleninu nakrájanú na kúsky a o pár hodín je uvarená do mäkka. V našich podmienkach sa najlepšie predávajú termosky s objemom od 0,7 – 1,2 l. Majú optimálny pomer veľkosť/hmotnosť a výborne padnú do ruky. Ak budete využívať objem termosky naplno, o to dlhšie dokáže udržať pôvodnú teplotu.

Uzáver termosky

Dobrý uzáver termosky oceníte najmä vtedy, ak budete mať skrehnuté prsty. Zvoľte preto uzatváranie, ktoré je rýchle, praktické a nespôsobuje veľké tepelné straty. Väčšina termosiek je vybavená horným uzáverom, ktorý slúži ako pohárik a na tele termosky je druhý, ktorý je dôležitejší – môže fungovať na “klik”. alebo má závit ukončený kvalitnými tesnením. Nevýhodou klikacieho uzáveru je čistenie – ak ho dôkladne nepresušíte, riskujete rozmnoženie plesní. Láka však jednoduchosťou používania. Uzáver so závitom musíte mierne pootočiť, aby nápoj začal z termosky vytekať. Pri čistení sa však jednoducho dostanete k všetkým častiam závitu.

Termoska na jedlo

Máte vo zvyku nosiť si obed v obedári? Chystáte sa na výlet a chcete teplé jedlo so sebou? Alebo naopak – nechcete, aby sa počas letných dní šunka počas cesty pokazila? Čoraz obľúbenejšie (najmä u mamičiek s malými deťmi) sú v našich končinách termosky na jedlo, ktoré sú svojim tvarom aj objemom prispôsobené na uchovávanie pokrmov. Fungujú na rovnakom princípe ako termosky na nápoje – základom je dvojstenná nádoba s vrstvou vákua medzi stenami.

Ako naplniť termosku? Najskôr ju vytemperujte

Málokto z používateľov termosky vie, ako postupovať pri plnení termosky. Vnútorné steny je potrebné vytemperovať približne na teplotu nápoja alebo pokrmu. V takom prípade totiž dôjde iba k minimálnym stratám tepla. Ak sa chystáte termosku plniť horúcim čajom, vlejte do termosky na pár minút horúcu vody, vylejte ju a okamžite prelejte čaj. Ak chcete termosku naplniť chladenou limonádou, postup je podobný. Vlejte do termosky studenú vodu, nechajte chvíľu postáť a až potom, do vychladeného vnútra, nalejte svoj osviežujúci nápoj.

Doplnková “výbava”

Pri kúpe rozhoduje nielen účel a objem, ale samozrejme aj dizajn a pútavé prevedenie. Kým niekto uprednostní chladnú nerezovú eleganciu, iný ocení zaujímavé farebné detaily. V snahe predĺžiť udržanie teploty, pridali výrobcovia izoláciu aj vonkajšej strane, ktorá vylepší celkový výsledok o 1 – 2 hodiny. Veľmi praktickými sú pogumované časti, protišmykové prvky alebo háčiky, či pútka, ktoré slúžia na zavesenie termosky o batoh.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej termosky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej termosky z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin