Najlepšie zjazdové lyže: TOP 7 modelov podľa recenzií a testov

najlepšie zjazdové lyže

Hľadáte najlepšie zjazdové lyže, ktoré by tohtoročnú sezónu povýšili na skutočný zážitok z lyžovania? Slovensko je krajina lyžiarov a v tomto športe má dlhoročnú tradíciu. Niet sa tomu čo čudovať – krásna príroda, hory a upravené zjazdovky každoročne prilákajú čoraz viac nadšencov tohto elegantného zimného športu. Lyžujú celé rodiny a aj najmenší členovia – dokonca už od útleho veku. Úroveň lyžiarskych stredísk sa každoročne zlepšuje a prichádza i čoraz viac zahraničných turistov. Aby ste si mohli naplno užiť radosť z lyžovania, treba myslieť na jeden z najdôležitejších elementov, bez ktorého to jednoducho nepôjde – lyže. Práve z tohto dôvodu sme prešli recenzie aj odborné testy, aby sme vám mohli predstaviť výber tých najzaujímavejších – a to z kategórie dámske, pánske aj unisex lyže.

Pri svojom výbere sa budete musieť popasovať s množstvom parametrov, názvov a kritérií. Ak v tejto oblasti nie ste doma a nemáte po ruke profesionálneho poradcu, no chcete pre seba vybrať skutočne kvalitné lyže, prevedieme vás krok za krokom najdôležitejšími otázkami. Dozviete, ako zvoliť vhodnú dĺžku lyží, šírku, rádius aj tuhosť. Pomôžeme vám zaradiť sa do jednej z kategórií podľa svojich lyžiarskych schopností a očakávaní, aby ste zbytočne neplatili za predražené profi lyže, ktorých vlastnosti by ste zrejme ani nedokázali využívať.

Poďme teda na to, aby ste sa túto sezónu v ponuke lyží rýchlo zorientovali a užili si parádne lyžovanie presne podľa vašich predstáv.

Najlepšie zjazdové lyže podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Head V SHAPE V6+PR 11 GW

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: skôr upravené trate
Úroveň: športovo rekreačný lyžiar
Vykrojenie: 132-78-113 mm (170cm)
Jadro: drevené, kombinované s komptozitom
[usr 5 text="true" tooltip="true"]490 € Čítať recenzie
#2Wedze Boost 900 (Decathlon)

 Pánske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka
Úroveň: pre skúsených lyžiarov
Vykrojenie: 126/73/110 pri 177 cm
Jadro: 20% sklené vlákno, 20% polyamid,
10% oceľ, 45% drevo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#3WEDZE Boost 900 s viazaním

 Dámske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka
Úroveň: pre skúsené lyžiarky
Vykrojenie: 124/71/108 pri 163 cm
Jadro: 20% sklené vlákno, 20% polyamid,
10% oceľ, 45% drevo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#4Atomic REDSTER XS+LITHIUM 10 GW

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená aj neupravená zjazdovka
Úroveň: Začiatočník až stredne pokročilý
Vykrojenie: 120-73-100,5 mm
Jadro: Light Woodcore, Densolite Core
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240 € Čítať recenzie
#5Fischer RC4 WC SC MT + RC4 Z12 PR

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka, slalom
Úroveň: pretekárska
Vykrojenie: 119-66-104
Jadro: SW-Sidewall
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]825 € Čítať recenzie
#6Head SHAPE 5.0 PP9+SX 10 GW PROMO

 Dámske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: skôr upravené trate aj mimo
Úroveň: rekreačný
Vykrojenie: 128-70-108 mm (170 cm)
Jadro: Synthetic core
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]175 € Čítať recenzie
#7Elan WAVEFLEX RACE LS+EL 10

 Zjazdové lyže pre mužov aj ženy 
Typ zjazdovky: Upravená aj neupravená zjazdovka
Úroveň: Začiatočník až stredne pokročilý
Vykrojenie: 123-74-102 mm
Jadro: Drevené (Dual Woodcore)
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]320 € Čítať recenzie

Ako vybrať zjazdové lyže

Rozhodli ste sa investovať do nových lyží? Prinášame niekoľko rád, ako sa zorientovať a pri výbere nestratiť. Hneď na úvod máme dobrú správu – moderné lyže od overených výrobcov sú vo všeobecnosti na veľmi dobrej kvalite. Pokrok v materiáloch a nové technológie spracovania sa pričinili o to, že lyže sú komfortné, bezpečné a zárukou dobrej jazdy. Má to však jeden háčik – je dôležité prispôsobiť výber lyží svojim schopnostiam.

Definujte sa ako lyžiar

Aký typ lyžiara ste? Rekreačný alebo športový? Muž alebo žena? Aká je vaša výška a hmotnosť? Je dôležité zvážiť, za akého lyžiara sa považujete a čo všetko na svahu v skutočnosti dokážete. Ide o to, aby lyže pracovali vo váš prospech a podporili váš štýl jazdy, alebo dokonca vám pomohli so zlepšovaním sa. Aké lyže kúpiť teda pre začiatočníkov alebo stredne pokročilých?

ako vybrať lyže

Akú sú vaše lyžiarske schopnosti?

Začiatočník

Ako začiatočník trávite lyžovaním pár dní v hlavnej sezóne. Budete sa zrejme pohybovať po upravených zjazdovkách a v teréne, kde máte istotu. Najdôležitejšie je zvládnuť základné pohyby a oblúky. Vaše lyže by mali mať kompozitné alebo mäkšie drevené jadro, užší stred lyže a kratší rádius, aby ste bez problémov ovládli točivosť lyží aj na kratšej trase.

Stredne pokročilý lyžiar

Na svahu ste približne 1 – 2 týždne do roka. Získavate istotu aj medzi stredne rýchlymi lyžiarmi a dokážete svoju jazdu šikovne prispôsobiť situácii pred vami. Máte radi upravené zjazdovky, aj čerstvo napadaný sneh. Aké by mali byť vaše lyže? Jadro môže byť pevnejšie, so sendvičovou konštrukciou a s o niečo širším stredom. Rádius voľte so strednou dĺžkou, kedy lyže dobre držia smer pri priamej jazde, no aj naďalej sú dobre ovládateľné.

Pokročilý lyžiar

Počas roka vyhľadávate rôzne príležitosti na lyžovanie a výzvou je pre váš každý svah, ktorý ste ešte nezdolali. Máte istotu vo svojich schopnostiach a s lyžami na nohách dokážete veľmi rýchlo reagovať a oblúky rezať v rôznych polomeroch. Potrebujete lyže, ktoré zvládnu vyššiu rýchlosť, náročnejšie podmienky, aj viac vydržia. Jadro lyží by malo byť drevené, doplnené o výstuž. Rádius voľte s ohľadom na preferovaný štýl jazdy – stredný, ak máte radi radi komfortnú jazdu v oblúkoch, dlhý, ak uprednostňujete rýchlejší priamy zjazd. Šírku lyží prispôsobte povahe terénu – užšie lyže na upravenú zjazdovku, širšie lyže pre jazdu v neupravenom teréne. Práve pri takomto leveli zručností, máte v obchodoch takmer neobmedzený výber.

Lyžiar expert

Vďaka svojim skúsenostiam a stovkám zjazdených kilometrov je vašou jedinou úlohou vybrať si lyže, ktoré budú plne vyhovovať vášmu štýlu jazdy. Hľadajte výkonné, vysokokvalitné a exkluzívne modely od najlepších značiek.

kvalitné lyže skúsenosti

Výber zjazdových lyží podľa základných parametrov

V nasledujúcich riadkoch si objasníme parametre lyží, s ktorými sa stretnete aj pri výbere – či už v e-shope alebo kamennom obchode. Pokúsime sa ich objasniť čo najjasnejšie, aby sa už za pár minút aj začiatočník a menej skúsený lyžiar dokázal zorientovať.

Dĺžka lyží

Jedno z najčastejšie sa opakujúcich kritérií hovorí o tom, že dĺžka lyží by mala siahať medzi nos a obočie. Záleží však aj od ďalších faktorov, ako je typ lyží a vaše skúsenosti. Ak ste neskúsený lyžiar nesiahajte po dlhých lyžiach. Majú horšiu ovládateľnosť a sú skôr stavané na dosahovanie vyšších rýchlosti a rezanie veľkých oblúkov. Na upravenú užšiu zjazdovku sa hodia kratšie lyže, ktoré dobre zatáčajú, v hlbokom snehu oceníte tie, ktoré sú dlhšie.

Náš tip: Ak chcete byť presný, merajte dĺžku lyže krajčírskym metrom po sklznici (spodná strana lyže). Krojenie typu rocker a camber vytvára na lyži prehnutie (vzpruženie), ktoré sa bez zaťaženia nevyrovná. Lyža, ktorú iba kolmo opriete o zem a priložíte k tvári je v skutočnosti dlhšia.

Šírka lyží

So šírkou lyží to takisto nie je úplne jednoznačné. Už pri pohľade na moderné lyže jasne vidíte, že lyža má v rozličných miestach rozličnú šírku. Preto sa nestretnete s jedným údajom, ale zvyčajne aj s tromi číselnými údajmi, popisujúce špičku / stred / pätku lyže (napr. 127 / 84 / 115).

 • Špička – Širšia špička s nadvihnutím (rocker) je točivejšia a schopná skôr zahájiť oblúk.
 • Stred – Najsledovanejšou hodnotou je šírka stredu. Všeobecne platí, že užšie lyže sa hodia na zjazdovku a sú dostatočne dynamické, širšie lyže zase patria do terénu, pretože sa nezaboria a zostávajú stabilnejšie pri udržaní smeru. Pozrime sa na to rečou čísel: stred do 70 mm – lyže výhradne určené na zjazdovku, stred od 70 – 80 mm – univerzálne lyže na tvrdú zjazdovku aj rozjazdený sneh (70 : 30), stred od 80 – 85 mm – lyže vhodné na zjazdovku aj terén (50 : 50), stred širší ako 85 mm – lyže určené mimo zjazdovky, do prašanu a terénu.
 • Pätka lyže – Šírka pätky určuje šmýkavosť a “agresivitu” jazdy. Užšia pätka dobre spolupracuje pri šmýkacích technikách. Ak je širšia a v spojení s užším stredom – jazda je divokejšia. Naopak, ak je pri širokej pätke široký aj stred, sú lyže ako stvorené na pokojnú priamu jazdu.

Tuhosť / Tvrdosť lyže

Tuhosť lyže je daná materiálom. Mäkšie lyže, vhodné pre začiatočníkov, majú kompozitové jadro. Tvrdšie lyže, ktoré už vyžadujú skúseného lyžiara s technikou, majú jadro z dreva, často doplnené aj o karbónovú alebo titánovú výstuž.

Rádius

Lyže sú konštrukčne navrhnuté tak, aby bez komplikácií zvládali istý polomer kružnice – t.j. oblúk na svahu. Prečo je hodnota rádiusu taká dôležitá? Lyže pre komerčné využitie majú rádius v intervale od 9 do 20 metrov.

 • Lyže s rádiusom do 13 m, tzv slalomky, sú vhodné na jazdu v menších oblúkoch. Na svahu sú obratnejšie a vhodné aj pre začiatočníkov.
 • Lyže s rádiusom od 13 – 16 m sa považujú za univerzálne a patria aj medzi najpredávanejšie. Lyžiarovi umožňujú zlepšovanie a rôzne jazdné štýly.
 • Lyže s rádiusom od 16 – 20 m sú vhodné predovšetkým na dlhšie pokojné zjazdy vo väčších oblúkoch.

V súvislosti s rádiusom sa hovorí aj o tvare sklznice. Sklznica je tá časť lyže, ktoré prichádza do priameho kontaktu s lyžou. Sklznica môže byť rovná alebo vykrojená. Vykrojená sklznica je typická pre tzv. carvingové zjazdové lyže, ktoré dobre zvládajú oblúky, no dosahujú nižšie rýchlosti. Takáto sklznica má už spomínaný rádius – od 9 – 20 m.

Lyže pre začiatočníka

Typy lyží podľa použitia a povahy terénu

Jedna zo základných otázok znie: Kde budete lyžovať? Podľa toho sa budete rozhodovať medzi niekoľkými typmi zjazdových lyží, ktoré sa líšia svojím určením.

Komerčné závodné lyže – Race

Ide o lyže, ktoré sú dostupné verejnosti a dajú sa považovať za najviac športové lyže v ponuke obchodov. Šírka stredu lyže je približne 65 – 72 mm, nesú označenie aj ako slalomky alebo tzv. “obráčky”. Sú určené na upravené zjazdovky. Vzhľadovo sa najviac ponášajú na profesionálne lyže, no tuhosť je o niečo nižšia, čím naberajú na lepšej ovládateľnosti pre pokročilých lyžiarov.

All-round lyže

Najobľúbenejšie rekreačné a turistické lyže so šírkou stredu 73 – 86 mm. Takýto stred im už poskytuje dostatočnú stabilitu na svahoch a poradia si aj s rozjazdeným snehom. V tejto kategórie si na svoje príde začiatočník aj náročnejší športový lyžiar.

All-moutain lyže

…alebo aj lyže pre celú horu, do akýchkoľvek podmienok. So svojou šírkou 87 – 100 mm sa najviac približujú šírke nohy dospelého človeka. Sú stabilné nielen pri prechode cez neupravený povrch, ich šírka je naďalej využiteľná aj na zjazdovke. Za posledné roky ide o jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich segmentov lyží.

Freeride lyže – Mid Fat

Tieto lyže majú šírku stredu od 100 – 120 mm. Jazda na upravenej zjazdovke nie je ich doménou. Vyšantíte sa na nich najmä v neupravenom teréne, rôznymi lyžiarskymi štýlmi. Predpokladom sú vaše pokročilé schopnosti a chuť experimentovať.

Freestyle lyže

Slúžia najmä na použitie v snowparku a svojou zosilnenou konštrukciou sú ako stvorené na to, aby zvládali tvrdé dopady. Rovnako odolné sú aj ich hrany. Dôraz sa kladie nielen na kvalitu materiálov a pružnosť, ale aj veľmi zaujímavý dizajn.

Bigfoot lyže (alebo aj snowblade)

Kratšie lyže (od 60 – 100 cm) sú perfektné na výučbu carvingu a vybláznenie na snehu. Väčšina z nich má dĺžkovo nastaviteľné viazanie, teda aj keď sú okrajovou záležitosťou, dajú sa požičiavať v rámci rodiny či kamarátom.

Juniorské lyže

Táto kategória sa už v mnohých detailoch približuje lyžiam pre dospelákov. V ponuke obchodov dokonca nájdete aj modely určené pre budúcich závodníkov. Drevené jadro dopĺňajú praktické výstuže. Dĺžka lyže by mala byť minimálne o 10 cm kratšia ako je výška vášho juniora. Rozhodne nekupujte lyže na obdobie dopredu, s tým, že „raz ich prerastie“.

Detské lyže

Ideálna dĺžka detských lyží by mala byť o 15 – 20 cm kratšia ako výška dieťaťa. Pri detských lyžiach prihliadajte najmä na ich nízku hmotnosť a dobrú ohybnosť. O tom, či sa stanú obľúbenými niekedy rozhoduje aj samotný dizajn, preto dajte na názor dieťaťa 😉

lyže pre pokročilých

Ceny zjazdových lyží

Rozpočet na lyže môže byť rozhodujúci a pri výbave do celej rodiny aj oklieštený. Isto nájdete lacné lyže, no ich životnosť a komfort pri lyžovaní môže byť časom slabinou. Aj keď lyže používate iba pár týždňov v roku, je na mieste očakávať solídne spracovanie a materiály s dlhou životnosťou. Lyžovanie totiž nie je len o štýle jazdy a voľnej zjazdovke, netreba zabúdať ani na vašu bezpečnosť.

Zjazdové lyže do 250 €

V cene do 250 € objavíte obľúbené základné modely lyží typu all-round aj all-mountain. Nechýbajú pánske, dámske ani unisex prevedenia. Hoci nejde o špičku v kvalite, v cene od 200 € už môžu zaujať začiatočníkov. Pokročilý sa budú určite lepšie orientovať vo vyšších cenových kategóriách.

Zjazdové lyže do 500 €

Najbohatšia kategória lyží pre komerčné použitie. Nájdete tu najpredávanejšie lyže určené pre pokročilejších jazdcov – all-round, slalomové, freeride, freestyle aj športové. Štandardy materiálov aj použitých technológií sú na lepšej úrovni. Lyže disponujú výbornými vlastnosťami aj pri vyššej rýchlosti a frekventovanom používaní.

Zjazdové lyže od 500 €

Kvalitné lyže určené pre náročných a skúsených lyžiarov. Ich kvality ocení každý, kto má techniku lyžovania zvládnutú na jednotku a potrebuje mať pod nohami výkonné, precízne a perfektne spracované lyže.

kde kúpiť lyže

Najlepšie značky zjazdových lyží

Ktoré značky ovládli testy lyží? A ktoré si vyslúžili najlepšie recenzie? Ak patríte k nováčikom, tento zoznam overených výrobcov s veľmi dobrými hodnoteniami (od používateľov aj odborníkov) vám môže pomôcť nájsť svojho favorita. Skúsení lyžiari s prehľadom nám zrejme dajú za pravdu. V prípade, že už máte svoje obľúbené značky a dobré skúsenosti s nimi, môžete sa podeliť o tipy v komentároch.

 • Atomic – Rakúsky výrobca lyžiarskeho vybavenia ročne vyprodukuje viac ako 600 000 párov lyží naprieč všetkými druhmi. Vedú aj u Slovákov, ktorí túto značku v predajnosti dostali na popredné miesta.
 • Elan – Viac ako 70-ročná tradícia alpskej značky Elan v spojení s množstvom inovácií je zárukou kvality. A čo je ešte lepšie – prevažná väčšina ponuky lyží tejto značky láka aj dobrou cenou – od 150 do 400 €.
 • Fischer – Ďalšia rakúska značka, ktorá je zameraná na zimné športy. Zaujímavý výber all-round a all-mountain lyží v dobrej cene.
 • Rossignol – Jeden z najznámejších výrobcov lyží má svoj pôvod vo Francúzsku a za sebou vyše 100-ročnú tradíciu a množstvo lyžiarskych inovácií. Špecializujú sa na špičkové prevedenie pre zdatných lyžiarov.
 • Völkl – V najnovšom vydaní Alpin das Bergmagazin získal model BMT 109 prvenstvo so známkou 1.0. Aj napriek vyššej cene sa výborne predávajú aj u nás a značka môže zaujať najmä druhovou rozmanitosťou.
 • Blizzard – Výborný pomer cena/kvalita ponúka rakúska značka Blizzard, ktoré má pre mužov aj ženy pripravených viac ako 100 druhov lyží a množstvo ďalšieho spoľahlivého športového vybavenia.
 • Head – Prémiový svetový výrobca športového vybavenia je známy najmä tenistom (rakety), no dokáže presvedčiť aj vyladenými carvingovými lyžami.

Najčastejšie kladené otázky

Aký je rozdiel medzi dámskymi a unisex modelmi lyží?

Už z názvu je zrejmé, že unisex lyže sú svojou konštrukciou vhodné pre mužov aj ženy, a preto museli výrobcovia pristúpiť k neutrálnym kompromisom, aby vyhovovali obom pohlaviam. Dámske lyže si však zachovávajú svoje mierne odlišnosti – už na pohľad sa odlišujú farbami a dizajnom, jadro lyží je zmäkčené a odľahčené, špička je širšia (jednoduchšie zatáčanie do oblúkov) a viazanie sa posúva mierne dopredu (spolu s ním aj ťažisko, čím sa uľahčuje ovládanie lyží).

Camber a rocker: Čo to je?

Ide o špecifické tvarovanie lyží, ktoré je pozorovateľné pri pohľade zboku. Oba znamenali v lyžiarskom segmente malú revolúciu a mnohých nadšencov lyžovania podnietili k myšlienke obnoviť svoju lyžiarsku výbavu.

 • Camber (predpätie) – pre camber je typická “dvojvlna”- tvar luku. Špička a päta sú nadvihnuté, rovnako tak je lyža prehnutá smerom dohora aj v stredovej časti (medzera pod lyžou v mieste viazania). Pri priamom zaťažení nohou sa táto časť dostáva do kontaktu so zjazdovkou, pri naklonení sa zase pruží a uľahčuje prechod oblúkmi.
 • Rocker (kolíska) – najčastejšie majú lyže nadvihnutú špičku aj pätku, stredná časť zostáva primknutá k povrchu. Vďaka nadvihnutej špičke jednoduchšie zahájite prechod do oblúka. Nadvihnutie pätky sa zase postará o ľahší výjazd z oblúka a lepšie ovládanie lyží.

Ako vybrať k lyžiam lyžiarske palice?

Pre orientačný výpočet ideálnej dĺžky lyžiarskych palíc si pomôžte jednoduchých výpočtom: vynásobte svoju výšku číslom 0,7 (napr 170 cm x 0,7 = cca 120 cm dlhé lyže).

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Head V SHAPE V6+PR 11 GW

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: skôr upravené trate
Úroveň: športovo rekreačný lyžiar
Vykrojenie: 132-78-113 mm (170cm)
Jadro: drevené, kombinované s komptozitom
[usr 5 text="true" tooltip="true"]490 € Čítať recenzie
#2Wedze Boost 900 (Decathlon)

 Pánske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka
Úroveň: pre skúsených lyžiarov
Vykrojenie: 126/73/110 pri 177 cm
Jadro: 20% sklené vlákno, 20% polyamid,
10% oceľ, 45% drevo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#3WEDZE Boost 900 s viazaním

 Dámske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka
Úroveň: pre skúsené lyžiarky
Vykrojenie: 124/71/108 pri 163 cm
Jadro: 20% sklené vlákno, 20% polyamid,
10% oceľ, 45% drevo
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#4Atomic REDSTER XS+LITHIUM 10 GW

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená aj neupravená zjazdovka
Úroveň: Začiatočník až stredne pokročilý
Vykrojenie: 120-73-100,5 mm
Jadro: Light Woodcore, Densolite Core
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240 € Čítať recenzie
#5Fischer RC4 WC SC MT + RC4 Z12 PR

 Unisex zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: Upravená zjazdovka, slalom
Úroveň: pretekárska
Vykrojenie: 119-66-104
Jadro: SW-Sidewall
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]825 € Čítať recenzie
#6Head SHAPE 5.0 PP9+SX 10 GW PROMO

 Dámske zjazdové lyže 
Typ zjazdovky: skôr upravené trate aj mimo
Úroveň: rekreačný
Vykrojenie: 128-70-108 mm (170 cm)
Jadro: Synthetic core
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]175 € Čítať recenzie
#7Elan WAVEFLEX RACE LS+EL 10

 Zjazdové lyže pre mužov aj ženy 
Typ zjazdovky: Upravená aj neupravená zjazdovka
Úroveň: Začiatočník až stredne pokročilý
Vykrojenie: 123-74-102 mm
Jadro: Drevené (Dual Woodcore)
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]320 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nových lyží. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšie lyže z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin