Najlepšie športové kočíky: TOP 5 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie športové kočíky
Je prirodzené, že pre svoje dieťa chcete len to najlepšie. Azda najdôležitejšia je bezpečnosť a pohodlie vášho dieťaťa a následne aj komfort pre vás – jednoduché ovládanie, čistenie, primeraná hmotnosť a pekný vzhľad. Nájsť ideálny športový kočík je o niečo ťažšie. Ponuka v tejto oblasti je totiž bohatá a ceny veľmi odlišné. Ako rozlíšiť najlepšie športové kočíky od tých menej kvalitných? A čo od športového kočíka očakávať?

Väčšina mamičiek vkladá do tohto typu kočíka dôveru, že vydrží minimálne 2 roky, bude skladnejši ako predchádzajúci kočík, ale i napriek tomu si s ľahkosťou poradí v mestskej džungli aj pri výlete do prírody. Športový kočík je štandardne určený pre deti od 6 – 36 mesiacov, preto isto nie je na škodu, ak je kočík polohovateľný a vybavený do každého počasia. Ak v širokej ponuke štvorkolesových tátošov pre deti blúdite, potom dávame do pozornosti nasledujúce športové kočíky, ktoré sprevádzajú pozitívne recenzie od spokojných mamičiek.

Najlepšie športové kočíky na trhu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1JOIE Litetrax 4 Air gray flannel


✔️ Odolná konštrukcia a pohodlný sedák pre maximálne bezpečie dieťatka
✔️ Výborne vybavený, vyššia nosnosť
✔️ Do terénu aj mesta
✔️ Veľmi dobré recenzie

Max. váha dieťaťa: 21 kg
Hmotnosť: 11,5 kg
📌 od 227 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Britax Römer B-Agile M Navy

✔️ Stabilná konštrukcia a pohodlná sedačka, kde bude dieťa v úplnom bezpečí
✔️ Kvalitný kočík, overená konštrukcia
✔️ Predné aj zadné odpruženie
✔️ Jednoducho sa skladá iba jednou rukou

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 10 kg
📌 od 184 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3ABC Design Okini cashmere 2020

✔️ Ako stvorený do aktívnej rodiny, ktorá miluje pohyb
✔️ Moderný systém skladania jedinou rukou
✔️ Integrované odpruženie
✔️ Pohodlnosť

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 9,2 kg
📌 od 235 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4KINDERKRAFT Kočík športový All Road Bird Pattern

✔️ Univerzálny kočík navrhnutý pre deti od narodenia do 15 kg
✔️ Hladká jazda aj po mestských hrboľatých cestách
✔️ Strieška z nepremokavej látky a poskytuje aj ochranu UPF 50+

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 11,6 kg
📌 od 230 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Kinderkraft Sport Cruiser Black 2020

✔️ Hlboké a široké sedadlo
✔️ Veľký nákupný košík
✔️ Skladá a rozkladá sa veľmi jednoducho
✔️ Cenový tip

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 7,6 kg
📌 od 95 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Recenzie TOP 5 športových kočíkov

#1 JOIE Litetrax 4 Air gray flannel (od 227 €)

Jeden z najlepších športových kočíkov


 Recenzia JOIE Litetrax 4 Air gray flannel  Víťaz nemeckého testu kočíkov (Stiftung Warentest 04/2018) nasadil latku vysoko. Nielenže výborne vyzerá, navyše vyniká kvalitou použitých materiálov a premyslenou konštrukciou. Je možné zložiť ho jednou rukou. Ovládanie, ktorá sa nachádza v strede sedacej časti, stačí zatiahnuť a behom chvíľky je kočík zložený a dokonca stabilne stojí.

Kočík je plne polohovateľný až do ľahu. Sedacia časť je veľmi komfortná a príjemná. Ako bonus navyše – kočík je certifikovaný na používanie od 0 – 36 mesiacov – použitím vložnej mäkkej vaničky, alebo dokúpením adaptérov a vajíčka, resp. pevnej vaničky.

CENA: od 227 €

Prejsť do obchodu

#2 Britax Römer B-Agile M Navy (od 184 €)

Kvalitný športový kočík, ktorý si poradí aj v náročnom teréne


 Recenzia Britax Römer B-Agile M Navy  S týmto športovým kočíkom sa nemusíte obávať žiadnych prekážok v ceste. Bol totiž skonštruovaný tak, aby si poradil aj s ťažším terénom. Má veľké pogumované kolesá s kvalitným odpružením. Veľmi priaznivo hodnotíme aj jeho vybavenosť – plne polohovateľný až do ľahu, s pokročilou ochranou proti nepriaznivému počasiu, extra ľahké skladanie jednou rukou (automatický skladací mechanizmus).

Medzi mamičkami ide o mimoriadne obľúbený model, ktorý je k dostaniu vo viacerých nádherných farebných prevedeniach. Okrem iného vyniká aj zvýšenou nosnosťou – pre dieťa do 22 kg, celková nosnosť 26 kg.

CENA: od 184 €

Prejsť do obchodu

#3 ABC Design Okini cashmere 2020 (od 235 €)

Veľmi dobre skonštruovaný, nemecká kvalita


 Recenzia ABC Design Okini cashmere 2020  Elegantný, no pritom ľahký a pohodlný – ako stvorený na prechádzky. Obľúbeným sa stal najmä v aktívnych rodinách. Je dostatočne prispôsobiteľný a navyše aj veľmi dobre vyzerá.

Jeho celková hmotnosť je iba 9,2 kg, takže ide skutočne o obratný a pre veľké kolesá aj šikovný kočík. Rovnako ako predošlé dva tipy, aj v tomto prípade je skladací mechanizmus automatický – stačí použiť jednu ruku a zatiahnuť pásku ukrytú v sedacej časti. Kočík je bezpečný, plne polohovateľný (až do ľahu). Isto vás poteší aj bezproblémová údržba a vodeodolná úprava poťahov.

CENA: od 235 €

Prejsť do obchodu

#4 KINDERKRAFT Kočík športový All Road Bird Pattern (od 230 €)

Elegantný dizajn, neopozerané prevedenie


 Recenzia KINDERKRAFT Kočík športový All Road Bird Pattern  Tento športový kočík vôbec nevyzerá športovo. Má veľmi pekný elegantný dizajn a rád na seba strhne pozornosť. Ide o vyhľadávaný univerzálny kočík od čoraz populárnejšieho poľského výrobcu Kinderkraft.

Rám je vyrobený z ocele. Konštrukcia kočíka je mimoriadne pevná a odolná aj pri intenzívnom používaní. Má veľké kolesá s penovou výplňou, odolné voči oderu. Sedacia časť je plne polohovateľná a priestranná, doplnená o veľkú striešku s UV ochranou. Prednosťou kočíka je možnosť osadiť sedadlo v smere aj proti smeru jazdy.

CENA: od 230 €

Prejsť do obchodu

#5 Kinderkraft Sport Cruiser Black 2020 (od 95 €)

Praktický športový kočík, cenový tip


 Recenzia Kinderkraft Sport Cruiser Black 2020  Ak hľadáte kočík s extra veľkou a odolnou strieškou proti snehu, dažďu vetru či slnku, potom dávame do pozornosti tento cenovo dostupný športový kočík, ktorý nájdete v minimálne troch moderných farebných prevedeniach (čierna, sivá, ružová).

Za priaznivú cenu získate plne polohovateľný a priestranný športový kočík. Jednoducho ho rozložíte aj zložíte. Váži necelých 8 kilogramov, no konštrukcia je dostatočne stabilná a miesto na sedenie aj ležanie je pohodlné. Dodáva sa v plnej výbave, vrátane nánožníka a pláštenky, preto nečudo, že vzhľadom na nízku cenu už dlhšie obdobie patrí medzi najpredávanejšie športové kočíky.

CENA: od 95 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať športový kočík

Čím je dieťa staršie, tým viac času trávi vonku. Preto potrebujete kočík, ktorý odnesie nielen drobca, ale aj prípadný nákup a všetky dôležité veci, ktoré potrebujete mať so sebou. Hlavnou výsadou športového kočíka je jeho pohodlná sedacia časť. Dieťa od pol roka totiž už nechce ležať, ale miesto toho aktívne pozorovať svet. A ak ho zmorí únava, jednoduchým regulovaním opierky chrbta a nôh si pokojne oddýchne a pospí.

Zamerajte sa na bezpečnosť

Keďže dieťa je viac pohyblivé, musíte mať istotu, že sa počas jazdy z kočíka nevykloní a nevypadne. Preto sú športové kočíky vybavené 5-bodovým bezpečnostným zapínaním, pevným madlom a stredovou časťou, ktorá chráni dieťa pred zošuchnutím nižšie. Rovnako tak veľkú pozornosť venujte aj brzdám. Je dobré, ak môžete kočík znehybniť jedným pohybom nohy alebo ruky. Na čo netreba zabudnúť – kvalitný športový kočík musí mať jasne vyznačené, že je súlade s európskou normou EN 1888.

Prispôsobiteľnosť

Niektoré deti sú spokojnejšie, ak sú otočené smerom k mame, iné zase radšej obdivujú okolité prostredie. Existujú modely športových kočíkov, ktoré je možné osadiť v smere aj protismere, iné sú zase pevne osadené v smere jazdy. Prihliadajte však najmä na to, do akej miery je kočík polohovateľný a v sedacej časti priestranný. Je možné zložiť opierku chrbta až úplne do ľahu? Dá sa opierka nôh zdvihnúť do roviny a istiť tak menšie polročné dieťatko?

Skladací mechanizmus

Hlavný rozdiel medzi športovým kočíkom a kombinovaným kočíkom so športovou časťou je nielen vo veľkosti (podvozok z kombinovaného kočíka je zvyčajne mohutnejší), ale aj v systéme skladania. Kým pri kombinovanom kočíku musíte z podvozku odpojiť sedaciu časť a zložiť podvozok, na zloženie moderného športového kočíka častokrát vystačíte s jednou rukou a získate jedným klikom alebo potiahnutím veľmi kompaktne zložený kočík.

Kvalita a vybavenosť

Nízka hmotnosť športového kočíka, ktorý je vyrobený z odľahčených materiálov, je veľkým bonusom. Dieťa rastie, jeho kilá pribúdajú, ale i naďalej dokážete s plne naloženým kočíkom manipulovať. Keďže ide o kočík, ktorý budete používať počas letných, aj zimných mesiacov, nezaobídete sa bez výbavy – pláštenka proti dažďu, slnečná clona, nánožník, sieťka proti hmyzu. Vo väčšine prípadov sú tieto prvky v základnej cene.

Ceny športových kočíkov

Koľko sa oplatí investovať do športového kočíka? Ak ho kupujete s perspektívnou na viacročné používanie, dbajte na kvalitu konštrukcie, odolnosť materiálov a v neposlednom rade aj skladnosť a schopnosť zdolávať terén. O vašej spokojnosti budú rozhodovať detaily. Ponuka kočíkov tohto typu je pomerne bohatá a aj z našich skúsenosti vieme, že športový kočík dostane v reálnom používaní aj od dieťaťa zabrať. Kým v hlbokej vaničke oddychuje drobné bábätko, v športovom sedáku je už čoraz aktívnejšie batoľa.

Športové kočíky do 100 €

Už aj v základnej cene nájdete množstvo ľahkých a skladných športových kočíkov. Ich prednosť – nízka hmotnosť – môže byť zároveň aj ich slabinou. Nosnosť majú zvyčajne iba do 15 kg a sedák ponúka menší priestor. Sú vhodnejšie skôr pre útlejšie a menšie deti. Ďalším poznávacím znamením sú menšie kolieska. Nemajú typicky väčšie zadné kolesá. Sú to sympatické mestské kočíky, ktoré ušetria financie aj priestor.

Športové kočíky do 200 €

V cene od 100 – 200 € nájdete aktuálne najpredávanejšie športové kočíky (napr. zn. Joie, Cybex, Kinderkraft, Valco Baby). Poznávacím znakmi sú spoľahlivosť, jednoduchá manipulácia, pohodlnosť a výborná polohovateľnosť. Lákajú pomerom cena/kvalita a sú vhodnými ašpirantami na niekoľkoročné spokojné používanie.

Športové kočíky od 200 €

Cenová kategória, ktorá prináša najviac možností, aj pohodlia a niektoré športové kočíky dokonca aj vyššiu nosnosť. Ide o modely, ktoré môžu byť jednak v strohom športovom dizajne, no azda najviac populárne sú elegantné, do detailov premyslené kočíky s koženkovými rukoväťami a atraktívnymi textíliami. Svojím prevedením a odolnosťou majú potenciál poslúžiť aj pre viac deti po sebe.

Najlepšie značky športových kočíkov

Hľadáte značku, v ktorej sa nesklamete? Prinášame zoznam výrobcov, kde nájdete športové kočíky s výbornými ohlasmi, ako u nás, tak aj v zahraničí.

  • Britax – Kvalitné kočíky s dôrazom na pohodlnosť a bezpečnosť. Vysoká predajnosť modelov Britax B-motion 4 a Britax B-agile.
  • Nuna – Športové kočíky v elegantnom mestskom prevedení. Dôraz na precíznosť a vyššia cena. Za pozornosť stoja modely Spot Mixx a Sport Tavo.
  • Valco Baby – Spoľahlivé, s jednoduchým skladaním a extra nízkou hmotnosťou pod 7 kg. Príťažlivé farby a štýlové detaily, predovšetkým na kočíkoch z edície Valco Baby Snap 4.
  • Joie – Športové kočíky odporúčané aj v odborných testoch. Najpopulárnejšie modely Joie Litetrax 4 a Joie Versatrax.
  • ABC Design – Nemecká kvalita pretavená do populárnych športových kočíkov. Vedú najmä modely ABC Design Sport, Salsa a Viper.
  • Kinderkraft – Široký výber športových kočíkov s cenou do 150 €. Najobľúbenejšie Kindekraft Sport Cruiser a Sport Grande.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Odkedy používať športový kočík?

Častá dilema mamičiek! Niektoré športové kočíky majú uvedené používanie od 0-36 mesiacov. Sú polohovateľné až do ľahu (dá sa do nich vložiť špeciálna vložka na ležanie pre bábätko) a výrobca ráta s tým, že dieťa do 6 mesiacov bude ležať. Pre správny vývoj dieťaťa by sa dieťa nemalo dávať do sedu skôr, ako nedokáže samo sedieť. Preto sa používanie športového sedáku odporúča až od 6.mesiaca veku dieťaťa, kedy už má svaly na chrbte dostatočne zosilnené.

Potrebujem k športovému kočíku nánožník?

Ide o praktickú súčasť výbavy, ktorá slúži ako ochrana pred dažďom, vetrom a snehom. Najmä v chladných mesiacoch poskytuje ochranu pred chladom a vlhkosťou. Pri lacných športových kočíkoch však nánožník buď chýba, alebo je zle spracovaný. Niektoré nánožníky sú krátke, na iných zase šetrili do šírky a pod nánožník sa nezmestí deka a už vôbec nie fusak. Existujú však univerzálne nánožníky, ktoré si môžete zohnať v ladiacej farbe.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1JOIE Litetrax 4 Air gray flannel


✔️ Odolná konštrukcia a pohodlný sedák pre maximálne bezpečie dieťatka
✔️ Výborne vybavený, vyššia nosnosť
✔️ Do terénu aj mesta
✔️ Veľmi dobré recenzie

Max. váha dieťaťa: 21 kg
Hmotnosť: 11,5 kg
📌 od 227 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Britax Römer B-Agile M Navy

✔️ Stabilná konštrukcia a pohodlná sedačka, kde bude dieťa v úplnom bezpečí
✔️ Kvalitný kočík, overená konštrukcia
✔️ Predné aj zadné odpruženie
✔️ Jednoducho sa skladá iba jednou rukou

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 10 kg
📌 od 184 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3ABC Design Okini cashmere 2020

✔️ Ako stvorený do aktívnej rodiny, ktorá miluje pohyb
✔️ Moderný systém skladania jedinou rukou
✔️ Integrované odpruženie
✔️ Pohodlnosť

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 9,2 kg
📌 od 235 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4KINDERKRAFT Kočík športový All Road Bird Pattern

✔️ Univerzálny kočík navrhnutý pre deti od narodenia do 15 kg
✔️ Hladká jazda aj po mestských hrboľatých cestách
✔️ Strieška z nepremokavej látky a poskytuje aj ochranu UPF 50+

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 11,6 kg
📌 od 230 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Kinderkraft Sport Cruiser Black 2020

✔️ Hlboké a široké sedadlo
✔️ Veľký nákupný košík
✔️ Skladá a rozkladá sa veľmi jednoducho
✔️ Cenový tip

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 7,6 kg
📌 od 95 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového športového kočíka. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší športový kočík na trhu.
Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin