Test 5 najlepších športových kočíkov: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie športové kočíky
Pre svoje dieťa chcete len to najlepšie. Azda najdôležitejšia je bezpečnosť a pohodlie vášho dieťaťa a následne aj komfort pre vás – jednoduché ovládanie, čistenie, primeraná hmotnosť a pekný vzhľad. Nájsť ideálny športový kočík je o niečo ťažšie. Ponuka v tejto oblasti je totiž bohatá a ceny veľmi odlišné. Ako rozlíšiť najlepšie športové kočíky do tých menej kvalitných? A čo od športového kočíka očakávať?

Väčšina mamičiek vkladá do tohto typu kočíka dôveru, že vydrží minimálne 2 roky, bude skladnejši ako predchádzajúci kočík, ale i napriek tomu si s ľahkosťou poradí v mestskej džungli aj pri výlete do prírody. Športový kočík je štandardne určený pre deti od 6 – 36 mesiacov, preto isto nie je na škodu, ak je kočík polohovateľný a vybavený do každého počasia. Ak chcete staviť na istotu, potom odporúčame naše starostlivo zvolené tipy, ktoré odobrili odborné testy kočíkov aj spokojné mamičky.

Najlepšie športové kočíky na trhu

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1JOIE Litetrax 4
5 out of 5 stars (5 / 5)199 € Čítať recenzie
#2Britax B-Motion 4 plus
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)319,90 € Čítať recenzie
#3ABC Design Sport Mint
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)230,95 € Čítať recenzie
#4Valco Baby Snap 4 Sport
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)188,91 € Čítať recenzie
#5Moon Sport JET-R 2019
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)229,90 Čítať recenzie
Recenzie TOP 5 športových kočíkov

#1 JOIE Litetrax 4 (od 199 €)

Jeden z najlepších športových kočíkov


 Recenzia JOIE Litetrax 4  Víťaz nemeckého testu kočíkov (Stiftung Warentest 04/2018) nasadil latku vysoko. Nielenže výborne vyzerá, navyše vyniká kvalitou použitých materiálov a premyslenou konštrukciou. Je možné zložiť ho jednou rukou. Ovládanie, ktorá sa nachádza v strede sedacej časti, stačí zatiahnuť a behom chvíľky je kočík zložený a dokonca stabilne stojí.

Kočík je plne polohovateľný až do ľahu. Sedacia časť je veľmi komfortná a príjemná. Ako bonus navyše – kočík je certifikovaný na používanie od 0 – 36 mesiacov – použitím vložnej mäkkej vaničky, alebo dokúpením adaptérov a vajíčka, resp. pevnej vaničky.

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 199 €

Prejsť do obchodu

#2 Britax B-Motion 4 plus (od 319,90 €)

Kvalitný športový kočík, ktorý si poradí aj v náročnom teréne


 Recenzia Britax B-Motion 4 plus  S týmto športovým kočíkom sa nemusíte obávať žiadnych prekážok v ceste. Bol totiž skonštruovaný tak, aby si poradil aj s ťažším terénom. Má veľké plné gumené kolesá s kvalitným odpružením. Veľmi priaznivo hodnotíme aj jeho vybavenosť – plne polohovateľný až do ľahu, s pokročilou ochranou proti nepriaznivému počasiu, extra ľahké skladanie jednou rukou (automatický skladací mechanizmus).

Medzi mamičkami ide o mimoriadne obľúbený model. V dTeste sa dokonca stal víťazom testu kočíkov (05/2017). Okrem iného vyniká aj zvýšenou nosnosťou – dieťa do 20 kg, celková nosnosť 26 kg.

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 319,90 €

Prejsť do obchodu

#3 ABC Design Sport Mint (od 230,95 €)

Elegantné detaily, priaznivá cena


 Recenzia ABC Design Sport Mint  Elegantný, no pritom športový a ako stvorený na prechádzky – tento pútavý kočík od nemeckého výrobcu si v teste kočíkov vydobyl slušné 3. miesto (Stiftung Warentest 04/2018) a v zahraničí sa teší veľkej popularite.

Jeho celková hmotnosť je iba 8,5 kg, takže ide skutočne o obratný a a pre veľké kolesá aj šikovný kočík. Rovnako ako predošlé dva tipy, aj v tomto prípade je skladací mechanizmus automatický – stačí použiť jednu ruku a zatiahnuť pásku ukrytú v sedacej časti. Kočík je bezpečný, plne polohovateľný (až do ľahu) a isto vás poteší aj bezproblémová údržba a vodeodolná úprava poťahov.

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 230,95 €

Prejsť do obchodu

#4 Valco Baby Snap 4 Sport (od 188,91 €)

Extra ľahký športový kočík so zvýšenou nosnosťou


 Recenzia Valco Baby Snap 4 Sport  Nájsť medzi športovými kočíkmi model, ktorý váži menej ako 8 kg môže byť výzvou. Tento ultraľahký športový kočík to s hmotnosťou 7,7 kg však rozhodne spĺňa. Po zložení nadobúda kompaktné rozmery, takže ani v kufri auta nebude prekážať.

I napriek nižšej hmotnosti je jeho nosnosť až 20 kg a nestratil nič na pohodlí a komforte pre dieťa – je možné ho polohovať až do ľahu, prítomné sú bezpečnostné prvky a strieška so slnečnou UV ochranou. Systém skladania je automatický s automatickým uzamkýnaním. Pre všetkých, ktorý sa chcú odlíšiť, odporúčame tento ľahký kočík v príťažlivej denimovej úprave – edícia Tailor Made Sport* *https://kociky.heureka.sk/valco-baby-sport-snap-4-black-tailor-sport-2017-plus-nanoznik-a-plastenka-denim/

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)CENA: od 188,91 €

Prejsť do obchodu

#5 Moon Sport JET-R 2019 (od 229,90 €)

Praktický športový kočík s výbornými parametrami


 Recenzia Moon Sport JET-R 2019  Ak hľadáte kočík s extra veľkou a odolnou strieškou proti snehu, dažďu vetru či slnku, potom dávame do pozornosti tento vydarený model, ktorý je v edícii pre rok 2019 v mimoriadne pekných farbách.

Za priaznivú cenu získate plne polohovateľný a priestranný športový kočík. Jeho veľké zadné kolesá sú odpružené. Výškovo nastaviteľná rukoväť s brzdou a dokonca i madlo sú v elegantnej koženkovej úprave. Ide s dobou, preto je samozrejmosťou skladanie jednou rukou. Kočík je verný kvalite svojej značky a upúta priaznivým pomerom cena / výkon.

NAŠE HODNOTENIE: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)CENA: od 229,90 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať športový kočík?

Čím je dieťa staršie, tým viac času trávi vonku. Preto potrebujete kočík, ktorý odnesie nielen drobca, ale aj prípadný nákup a všetky dôležité veci, ktoré potrebujete mať so sebou. Hlavnou výsadou športového kočíka je jeho pohodlná sedacia časť. Dieťa od pol roka totiž už nechce ležať, ale miesto toho aktívne pozorovať svet. A ak ho zmorí únava, jednoduchým regulovaním opierky chrbta a nôh si pokojne oddýchne a pospí.

Zamerajte sa na bezpečnosť

Keďže dieťa je viac pohyblivé, musíte mať istotu, že sa počas jazdy z kočíka nevykloní a nevypadne. Preto sú športové kočíky vybavené 5-bodovým bezpečnostným zapínaním, pevným madlom a stredovou časťou, ktorá chráni dieťa pred zošuchnutím nižšie. Rovnako tak veľkú pozornosť venujte aj brzdám. Je dobré, ak môžete kočík znehybniť jedným pohybom nohy alebo ruky. Na čo netreba zabudnúť – kvalitný športový kočík musí mať jasne vyznačené, že je súlade s európskou normou EN 1888.

Prispôsobiteľnosť

Niektoré deti sú spokojnejšie, ak sú otočené smerom k mame, iné zase radšej obdivujú okolité prostredie. Existujú modely športových kočíkov, ktoré je možné osadiť v smere aj protismere, iné sú zase pevne osadené v smere jazdy. Prihliadajte však najmä na to, do akej miery je kočík polohovateľný a v sedacej časti priestranný. Je možné zložiť opierku chrbta až úplne do ľahu? Dá sa opierka nôh zdvihnúť do roviny a istiť tak menšie polročné dieťatko?

Skladací mechanizmus

Hlavný rozdiel medzi športovým kočíkom a kombinovaným kočíkom so športovou časťou je nielen vo veľkosti (podvozok z kombinovaného kočíka je zvyčajne mohutnejší), ale aj v systéme skladania. Kým pri kombinovanom kočíku musíte z podvozku odpojiť sedaciu časť a zložiť podvozok, na zloženie moderného športového kočíka častokrát vystačíte s jednou rukou a získate jedným klikom alebo potiahnutím veľmi kompaktne zložený kočík.

Kvalita a vybavenosť

Nízka hmotnosť športového kočíka, ktorý je vyrobený z odľahčených materiálov, je veľkým bonusom. Dieťa rastie, jeho kilá pribúdajú, ale i naďalej dokážete s plne naloženým kočíkom manipulovať. Keďže ide o kočík, ktorý budete používať počas letných, aj zimných mesiacov, nezaobídete sa bez výbavy – pláštenka proti dažďu, slnečná clona, nánožník, sieťka proti hmyzu. Vo väčšine prípadov sú tieto prvky v základnej cene.

Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
0 Zdieľanie

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin