Test 5 najlepších kočíkov pre dvojičky: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie kočíky pre dvojičky
Správa o tom, že čakáte dvojičky, je v rodine isto veľkým prekvapením. Musíte si zaobstarať dvojnásobnú výbavu a navyše, zohľadniť ako vybrať kočík pre dvojičky. V predstave mnohých rodičov ide o nadštandardne drahé modely. Pravdou však je, že cena šikovných kočíkov, či už pre dve rovnako staré detičky, alebo pre súrodencov s malým vekovým odstupom, nie je taká premrštená a približuje sa k cene bežného kočíka. Najlepšie kočíky pre dvojičky (alebo aj pre súrodencov) ponúkajú deťom príjemné pohodlie a možnosť stráviť čas vonku na prechádzke bez obmedzení.

Pripravte sa však na to, že pred sebou potlačíte o niečo vyššiu hmotnosť aj rozmery. Preto starostlivo zvážte, aké sú vaše fyzické možnosti a hľadajte kočík, ktorý nepridá zbytočné kilogramy navyše. Okrem toho sa pozrite aj na priestorové možnosti. Dôležité je, aby kočík prešiel cez dvere, zmestil sa do výťahu, cez schody, … V recenziách kočíkov pre dvojičky vám preto predstavíme rôznorodé modely – všetky veľmi obľúbené a overené mamičkami.

Najlepšie kočíky pre dvojičky na trhu

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017
5 out of 5 stars (5 / 5)829 € Čítať recenzie
#2Britax B-Agile Double
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)365€ Čítať recenzie
#3ABC Design Zoom
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)675,95 € Čítať recenzie
#4Bumbleride Indie Twin
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)599 € Čítať recenzie
#5Peg-Pérego Book For Two Classico
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)531,95 € Čítať recenzie
Recenzie TOP 5 kočíkov pre dvojičky

#1 Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017 (od 829 €)

Jeden z najlepších kočíkov pre dvojičky/súrodencov


 Recenzia Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017  Skutočným unikátom na trhu je kočík Baby Jogger Sport City Select Lux. Ponúka možnosť vytvorenia až 20 praktických kombinácií. Nie je určený len pre dve deti rovnakého veku. Dokážete si ho vyskladať pre 2 – 3 deti narodené po sebe v krátkom období a výborne vyzerá aj vtedy, ak je na podvozku osadená iba jedna nadstavba. Takýto bonus neponúka momentálne žiadny iný kočík.

Je robustný, stabilný a premyslený do detailov. Pri zložení nadobúda kompaktné tvary a automaticky sa uzamkýna. Sedacia časť, vanička alebo vajíčko majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá je rozšírená o ochrannú vrstvu UV 50+. Isto oceníte veľké kolesá, spoľahlivé riadenie už jednou rukou a v rukoväti integrované brzdy.

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 829 €

Prejsť do obchodu

#2 Britax B-Agile Double (od 365 €)

Prijateľná cena, overená značka


 Recenzia Britax B-Agile Double  Veľkých lákadiel je tomto prípade hneď niekoľko. Tento športový kočík pre dvojičky kúpite skutočne za rozumnú nízku cenu. Ide o overeného nemecko-anglického výrobcu, ktorý v testoch kočíkov aj detských autosedačiek pravidelne zbiera výborne hodnotenia.

Váži iba 13,2 kg. So šírkou 78 cm bez problémov prejde cez väčšinu dverí. Páči sa nám výškovo nastaviteľná rukoväť (až do 110 cm), preto sa dobre ovláda aj vyšším ľuďom. Rovnako tak za zmienku stoja aj veľké skladacie striešky. Kočík je v chrbtovej časti plne polohovateľný. Opierka nôh je však fixná.

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 365 €

Prejsť do obchodu

#3 ABC Design Zoom (od 675,95 €)

Kvalitný kočík pre súrodencov/dvojičky


 Recenzia ABC Design Zoom  Patrí ku konštrukčne najmenším súrodeneckým kočíkom. Tandemová konštrukcia (deti za sebou) umožňuje rôznorodé kombinácie aj otočenia (v smere alebo protismeru jazdy). Výsadou je ľahká, no pritom odolná hliníková konštrukcia, ktorú môžete zložiť do kompaktných rozmerov.

V základnej cene je prevedenie s dvomi nezávislými polohovateľnými športovými sedákmi. Za príplatok môžete kočík rozšíriť o vajíčka alebo vaničky, resp objednať u predajcu takú kombináciu, aká vyhovuje vám, ak máte deti v rozličnom veku. Veľmi sa nám páči výsuvná rukoväť a kvalita použitých materiálov. Kočík nielenže výborne vyzerá, i napriek tomu, že sú deti umiestnené za sebou, máte k obidvom veľmi dobrý prístup.

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 675,95 €

Prejsť do obchodu

#4 Bumbleride Indie Twin (od 599 €)

Veľmi dobrý pomer cena/výkon


 Recenzia Bumbleride Indie Twin  Medzi mamičkami je na fórach veľmi obľúbený tento šikovný americký športový dvojkočík. Má šírku iba 76 cm a dĺžku 91 cm. Veľké nafukovacie kolesá s priemerom 30 cm ho predurčujú na zvládanie náročnejšieho terénu. Športové sedáky sú plne polohovateľné, pričom každá z opierok funguje nezávisle, a preto hoci jedno dieťa bdie a sedí, druhé môže nerušene spať v ľahu.

V základnej výbave nájdete dve veľké skladacie striešky, 2 multifunkčné prispôsobiteľné madlá pre deti, bezpečnostné prvky a pásy, veľký odkladací priestor. Vyniká aj nadštandardnou dĺžkou v ľahu – až 104 cm.

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 599 €

Prejsť do obchodu

#5 Peg-Pérego Book For Two Classico (od 531,95 €)

Dobré parametre a prispôsobiteľnosť


 Recenzia Peg-Pérego Book For Two Classico  Kočík Peg Pérego Book For Two má šírku iba 74,5 cm a váži 14 kg. Pre väčšie kolesá veľmi dobre manévruje. Je vyrobený z kvalitných materiálov a vhodný už pre deti od narodenia. Nezávisle od seba dokážete polohovať ako opierky chrbtov, tak aj nôh. Všetko potrebné odnesie veľký spodný kôš.

Do kočíka môžete dokúpiť aj prenosné vaničky a kočík si optimalizovať tak, aby poskytoval pohodlie detičkám od prvých mesiacov. Vaničky sa položia do sklopených sedacích častí a fixujú sa o madlo.

NAŠE HODNOTENIE: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)CENA: od 531,95 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať kočík pre dvojičky / súrodenecký kočík?

Pri kúpe súrodeneckého kočíka sa môžete stretnúť s tromi typmi konštrukcie:

Kočík, v ktorom budú deti vedľa seba
Ide o širší kočík, približne 80 cm, ktorý podľa typu vybavenia a tiež aj ceny ponúka zaujímavé možnosti. Pri dobrej kúpe máte k dispozícii dve vajíčka, dve hlboké vaničky a dve športové časti. Spolu so šikovnými adaptérmi môžete tieto “nadstavby” umiestňovať na jeden podvozok v smere alebo aj protismeru jazdy. Každé dieťa má svoj vlastný priestor, výhľad a nie je ničím obmedzované.

Kočík, v ktorom sú deti za sebou
Tento typ kočíka sa dostane na viac miest. Jeho šírka dosahuje približne 50 cm, preto prejde cez viacero dverí. Kočík je však o niečo dlhší, preto i tento model môže pri malom panelákovom výťahu spôsobiť niekoľko krízových situácií. Na podvozok môžete umiestňovať vajíčka, vaničky aj športové sedáky. Ponúka zaujímavú variabilitu a dlhoročné využitie.

Kočík, v ktorom sú deti nad sebou
Posledný typ prináša zaujímavý kompromis najmä z pohľadu kompaktnej šírky aj dĺžky. Mimoriadne obľúbený je u rodičov, ktorí majú dve malé deti po sebe. Jedno dieťa spí v hlbokej vaničke alebo vajíčku, je bližšie k mame, druhé-staršie obdivuje okolie zo športového sedáku, ktorý je umiestnený v prednej časti. Miernou nevýhodou môže byť časom to, že jedno dieťa bude mať zhoršený výhľad a pri manipulácii s ním sa budete musieť zohýbať hlbšie.

Rôzny vek – rôzne kočíky

Ponuka kočíkov pre dvojičky síce nie je taká široká, ako pri štandardnom “jednokočíku”, stále však máte z čoho vyberať. Či sa rozhodnete kúpiť kombinovaný kočík pre dvojičky s množstvom príslušenstva alebo budete postupne dokupovať prvky, ktoré potrebujete, ponecháme na Vás. K dispozícii sú však aj dvojičkovské športové kočíky, a dokonca aj golfáče. Väčšina takto rozšírených modelov vzniká na základe úspechu bežného modelu kočíka, preto máte pri renomovaných značkách istotu solídnej konštrukcie a dobrej životnosti.

Najdôležitejšie parametre – hmotnosť a šírka

Pri tomto type kočíka predsa len vzniká niekoľko kompromisov. Hlboké vaničky zvyčajne nie sú také veľké, športové sedáky sú o pár cm užšie. Najdôležitejším kritériom by mala byť hmotnosť. Nosnosť každej časti kočíka je štandardne 15 kg. V spodnej časti je priestor na pár kilogramov nákupu, a rovnako tak na rukoväti pravdepodobne ponesiete cestovnú tašku. Celková váha, ktorú pred sebou potlačíte a budete dvíhať cez prekážky, môže v niektorých prípadoch atakovať až 50 kg! Snažte sa vyhľadať kočíky z odľahčených, no pritom odolných materiálov.

Ideálna šírka kočíka pre dvojičky by nemala presiahnuť 80 cm (ak sú sedacie časti umiestnené vedľa seba). S rastúcou šírkou sa totiž zhoršuje manipulácia a aj vaše možnosti prejsť cez dvere do rôznych priestorov.

Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
0 Zdieľanie

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin