Najlepšie súrodenecké kočíky (+ pre dvojičky): TOP 5 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kočíky pre dvojičky
Správa o tom, že čakáte dvojičky, je v rodine isto veľkým prekvapením. Musíte si zaobstarať dvojnásobnú výbavu a navyše, zohľadniť ako vybrať kočík pre dvojičky. V predstave mnohých rodičov ide o nadštandardne drahé modely. Pravdou však je, že cena šikovných kočíkov, či už pre dve rovnako staré detičky, alebo pre súrodencov s malým vekovým odstupom, nie je taká premrštená a približuje sa k cene bežného kočíka. Najlepšie kočíky pre dvojičky (alebo aj pre súrodencov) ponúkajú deťom príjemné pohodlie a možnosť stráviť čas vonku na prechádzke bez obmedzení.

Pripravte sa však na to, že pred sebou potlačíte o niečo vyššiu hmotnosť aj rozmery. Preto starostlivo zvážte, aké sú vaše fyzické možnosti a hľadajte kočík, ktorý nepridá zbytočné kilogramy navyše. Okrem toho sa pozrite aj na priestorové možnosti. Dôležité je, aby kočík prešiel cez dvere, zmestil sa do výťahu, cez schody, … Prešli sme recenzie kočíkov pre dvojičky a výsledkom je rebríček, v ktorom nájdete rôznorodé modely – všetky veľmi obľúbené a overené mamičkami.

Najlepšie kočíky pre dvojičky na trhu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Easywalker Sport Harvey2 All-Terrain Stone Grey 2019


✔️ Prvý rozšíriteľný kočík na trhu, ktorý rastie spolu s rodinou
✔️ Oceňovaný pre pohodlie jazdy a jednoduché ovládanie
✔️ Konštrukcia z vysoko kvalitného a ľahkého hliníka
✔️ Terénne kolesá s odpružením

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 11 kg
📌 od 676 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2JOOLZ Geo² Kompletný set Marvellous Green 2020

✔️ Prémiový koncept
✔️ Vysoká poloha sedadla a hlbokej vaničky – dobré pre chrbát rodičov
✔️ Ľahko ovládateľný, bezpečný a pohodlný
✔️ Možnosť rozšírenia o nadstavbový set

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: cca 14-15 kg
📌 od 850 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3EasyGO Domino Cosmic Blue 2020

✔️ Dvojičkový kočík je možné používať už od narodenia
✔️ Odolná konštrukcia a veľké kolesá
✔️ Vhodný od narodenia až do 15kg váhy
✔️ Odpruženie všetkých kolies

Max. váha dieťaťa: 30 kg celý kočík
Hmotnosť: 12,5 kg
📌 od 295 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Kočík pre dvojičky JASMINE Bennetta Duo

✔️ Súrodenecký kočík s veľkými hlbokými korbami
✔️ Ľahká ALU hliníková konštrukcia s gélovými ložiskovými kolesami
✔️ Elegantný, no pritom praktický a funkčný
✔️ Rýchle a praktické zloženie konštrukcie

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 22,5 kg
📌 od 980 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5ABC DESIGN - Zoom graphite grey 2020

✔️ Inovatívna konštrukcia, veľká variabilita
✔️ Kvalitné materiály, moderné spracovanie
✔️ Priestrannosť + polohovateľnosť
✔️ Cestovný systém, možno zložiť do minimálnych rozmerov

Max. váha dieťaťa: 30 kg celý kočík
Hmotnosť: 17,2 kg
📌 od 572 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať kočík pre dvojičky / súrodenecký kočík?

Pri kúpe súrodeneckého kočíka sa môžete stretnúť s tromi typmi konštrukcie, medzi ktorými sú zásadné rozdiely. Ovplyvňujú samotnú manipuláciu, variabilitu kočíka, aj jeho schopnosť prejsť, či vojsť sa do stiesnených priestorov. Aké sú možnosti?

Kočík, v ktorom budú deti vedľa seba

Ide o širší kočík, približne 80 cm, ktorý podľa typu vybavenia a tiež aj ceny ponúka zaujímavé možnosti. Pri dobrej kúpe máte k dispozícii dve vajíčka, dve hlboké vaničky a dve športové časti. Spolu so šikovnými adaptérmi môžete tieto “nadstavby” umiestňovať na jeden podvozok v smere alebo aj protismeru jazdy. Každé dieťa má svoj vlastný priestor, výhľad a nie je ničím obmedzované.

Kočík, v ktorom sú deti za sebou

Tento typ kočíka sa dostane na viac miest. Jeho šírka dosahuje približne 50 cm, preto prejde cez viacero dverí. Kočík je však o niečo dlhší, preto i tento model môže pri malom panelákovom výťahu spôsobiť niekoľko krízových situácií. Na podvozok môžete umiestňovať vajíčka, vaničky aj športové sedáky. Ponúka zaujímavú variabilitu a dlhoročné využitie.

Kočík, v ktorom sú deti nad sebou

Posledný typ prináša zaujímavý kompromis najmä z pohľadu kompaktnej šírky aj dĺžky. Mimoriadne obľúbený je u rodičov, ktorí majú dve malé deti po sebe. Jedno dieťa spí v hlbokej vaničke alebo vajíčku, je bližšie k mame, druhé-staršie obdivuje okolie zo športového sedáku, ktorý je umiestnený v prednej časti. Miernou nevýhodou môže byť časom to, že jedno dieťa bude mať zhoršený výhľad a pri manipulácii s ním sa budete musieť zohýbať hlbšie.

Rôzny vek – rôzne kočíky

Ponuka kočíkov pre dvojičky síce nie je taká široká, ako pri štandardnom “jednokočíku”, stále však máte z čoho vyberať. Či sa rozhodnete kúpiť kombinovaný kočík pre dvojičky s množstvom príslušenstva alebo budete postupne dokupovať prvky, ktoré potrebujete, ponecháme na Vás. K dispozícii sú však aj dvojičkovské športové kočíky, a dokonca aj golfáče. Väčšina takto rozšírených modelov vzniká na základe úspechu bežného modelu kočíka, preto máte pri renomovaných značkách istotu solídnej konštrukcie a dobrej životnosti.

Najdôležitejšie parametre – hmotnosť a šírka

Pri tomto type kočíka predsa len vzniká niekoľko kompromisov. Hlboké vaničky zvyčajne nie sú také veľké, športové sedáky sú o pár cm užšie. Najdôležitejším kritériom by mala byť hmotnosť. Nosnosť každej časti kočíka je štandardne 15 kg. V spodnej časti je priestor na pár kilogramov nákupu, a rovnako tak na rukoväti pravdepodobne ponesiete cestovnú tašku. Celková váha, ktorú pred sebou potlačíte a budete dvíhať cez prekážky, môže v niektorých prípadoch atakovať až 50 kg! Snažte sa vyhľadať kočíky z odľahčených, no pritom odolných materiálov.

Ideálna šírka kočíka pre dvojičky by nemala presiahnuť 80 cm (ak sú sedacie časti umiestnené vedľa seba). S rastúcou šírkou sa totiž zhoršuje manipulácia a aj vaše možnosti prejsť cez dvere do rôznych priestorov.

Súrodenecký kočík s veľkými alebo malými kolieskami?

Čím menšie kolesá, o to horšie zdolávanie prekážok na ceste. Predstava, že zapadnete predným kolesom do výtlku a musíte podvihnúť celý kočík aj s dvoma detičkami, nie je práve lákavá. Na kočíkoch pre dvojičky sú lepšou voľbou priemerne veľké až veľké kolesá, ktoré pokoria mestské chodníky a námestia, ale tiež aj cesty v menšej obci.

Okrem pohodlnosti však zvážte aj celkovú šírku kočíka, ktorá sa spolu s kolesami môže prekročiť aj hodnotu 90 cm. Problémom potom bude nielen výťah, ale aj vstup cez vchodové dvere do bytu.

Výber doplnkov: Čo je vo výbave súrodeneckých kočíkov?

Bežným štandardom je rozkladacia strieška. V závislosti od ceny a samotného modelu kočíka sú potom súčasťou výbavy aj ďalšie praktické prvky ako nánožníky, pláštenky, sieťky proti hmyzu, madlá, či slnečné clony. Všetko môžete získať ako originálne doplnky, ak chcete niekoľko desiatok eur ušetriť, dá sa nájsť aj zaujímavé univerzálne príslušenstvo.

Určite však odporúčame, aby ste si pre kúpou cez e-shop starostlivo prečítali popis kočíka. Niekedy totiž platíte iba za hlavnú konštrukciu a vaničku (resp. hlboký sedák). Najmä pri súrodeneckých kočíkoch, pre deti narodené krátko po sebe, vychádzajú výrobcovia z toho, že druhú časť spolu s konzolami si dokúpite podľa potreby. V súčasnosti už aj jeden nenápadný podvozok dokáže po osadení kompatibilných konzol odniesť vaničku + športový sedák.

Ceny kočíkov pre dvojičky / súrodencov

Koľko zaplatíte za kočík pre dvojičky (súrodencov) v prevedení 2 vaničky / 2 športové sedáky / resp. golfový kočík?

Súrodenecké kočíky do 300 €

Základné modely súrodeneckých kočíkov, ktoré neponúkajú veľkú variabilitu. Ide o dve sedadlá pevne osadené vedľa seba alebo za sebou, najčastejšie v prevedení ako športové alebo golfové kočíky.

Súrodenecké kočíky do 600 €

Aktuálne najpredávanejšie kočíky pre dvojičky a súrodencov, vhodné už od narodenia. Šikovné konštrukcie zn. Britax, Bebetto, aj ABC Design. Výborné odľahčené materiály a atraktívne zvládnuté dizajnové prevedenie.

Súrodenecké kočíky od 600 €

Moderné, plne funkčné a s vysokou variabilitou. Tieto kočíky potešia aj náročných rodičov a plne pokryjú potreby rastúcich detí, dokonca aj v rozličnom veku. Veľkú pozornosť skúmajú najmä zn. Joolz, Easywalker, Nuna a ABC Design.

Najlepšie značky kočíkov pre dvojičky / súrodencov

Hoci je výber súrodeneckých kočíkov slabší, má to jedno veľké pozitívum. Na ich výrobu sa podujali predovšetkým renomované značky, ktoré majú s kočíkmi bohaté skúsenosti naprieč rôznymi konštrukciami. Spomedzi všetkých v predajnosti aj hodnoteniach vynikajú najmä nasledujúce značky.

  • Joolz – Nové vylepšené koncepcie rodinných kočíkov, ktoré môžete používať pre jedno dieťa, dvojičky aj súrodencov s menším vekovým rozdielom. Perfektná variabilita a vysoká kvalita.
  • Valco Snap – Najobľúbenejšie športové súrodenecké kočíky so sedadlami vedľa seba, ktoré ako jedny z mála umožňujú osadenie v smere aj protismere jazdy. Dobrá cenová dostupnosť.
  • Bebetto – Vyhľadávané kočíky s tandemovým osadením, vhodné pre deti od narodenia do 36 mesiacov s maximálnym zaťažením do 30 kg.
  • ABC Design – Nemecké kočíky s veľmi dobrými hodnoteniami zo zahraničia. Poskytujú deťom pohodlnosť, priestrannosť a rodičom dostatočnú variabilitu aj množstvo komfortných inovácií. TOP kvalita.
  • Baby Jogger – Ergonomické športové kočíky pre súrodencov v modernom dizajne, s terénnymi kolesami a plným odpružením. V ponuke aj konštrukcia, ktorá sa na prvý pohľad neodlišuje od „jednokočíka“, no po osadení konzol je z nej trendový a plne funkčný súrodenecký kočík.
  • Thule – Jedinečná športová trojkolka vybavená veľkými kolesami, vhodná najmä pre aktívnych rodičov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Easywalker Sport Harvey2 All-Terrain Stone Grey 2019


✔️ Prvý rozšíriteľný kočík na trhu, ktorý rastie spolu s rodinou
✔️ Oceňovaný pre pohodlie jazdy a jednoduché ovládanie
✔️ Konštrukcia z vysoko kvalitného a ľahkého hliníka
✔️ Terénne kolesá s odpružením

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 11 kg
📌 od 676 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2JOOLZ Geo² Kompletný set Marvellous Green 2020

✔️ Prémiový koncept
✔️ Vysoká poloha sedadla a hlbokej vaničky – dobré pre chrbát rodičov
✔️ Ľahko ovládateľný, bezpečný a pohodlný
✔️ Možnosť rozšírenia o nadstavbový set

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: cca 14-15 kg
📌 od 850 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3EasyGO Domino Cosmic Blue 2020

✔️ Dvojičkový kočík je možné používať už od narodenia
✔️ Odolná konštrukcia a veľké kolesá
✔️ Vhodný od narodenia až do 15kg váhy
✔️ Odpruženie všetkých kolies

Max. váha dieťaťa: 30 kg celý kočík
Hmotnosť: 12,5 kg
📌 od 295 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Kočík pre dvojičky JASMINE Bennetta Duo

✔️ Súrodenecký kočík s veľkými hlbokými korbami
✔️ Ľahká ALU hliníková konštrukcia s gélovými ložiskovými kolesami
✔️ Elegantný, no pritom praktický a funkčný
✔️ Rýchle a praktické zloženie konštrukcie

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 22,5 kg
📌 od 980 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5ABC DESIGN - Zoom graphite grey 2020

✔️ Inovatívna konštrukcia, veľká variabilita
✔️ Kvalitné materiály, moderné spracovanie
✔️ Priestrannosť + polohovateľnosť
✔️ Cestovný systém, možno zložiť do minimálnych rozmerov

Max. váha dieťaťa: 30 kg celý kočík
Hmotnosť: 17,2 kg
📌 od 572 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového súrodeneckého kočíka. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší kočík pre dvojičky / súrodencov na trhu.
Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin