Najlepšie kombinované kočíky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kombinované kočíky
Kombinovaný kočík patrí k najvyhľadávanejšiemu typu kočíkov. Netreba sa čudovať – je veľmi praktický a mnohokrát za rozumné ceny. Tento typ je vlajkovou loďou mnohých renomovaných výrobcov, preto v sebe spája všetky moderné vymoženosti a príjemné pohodlie pre dieťa i pre vás. Ak chcete staviť na overenú istotu, potom dávame do pozornosti aj naše starostlivo zvolené tipy na najlepšie kombinované kočíky, ktoré v recenziách odporúčajú aj samotné mamičky.

Dobre známa dvojkombinácia alebo aj trojkombinácia má hneď niekoľko funkcií. Prvé mesiace slúži ako klasický hlboký kočík. Neskôr, keď už dieťa dokáže sedieť, prejdete na športovú časť s polohovateľným sedákom. Ak máte vo výbave aj vajíčko – autosedačku pre najmenšie bábätká, vedzte, že ste ušetrili množstvo času aj starostí minimálne pod dobu prvých troch rokov života vášho drobčeka. Veríme, že sa vám v ponuke predajcov podarí zorientovať a nájdete presne taký kočík, ktorý splní vaše požiadavky.

Najlepšie kombinované kočíky na trhu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1ABC Design Salsa 4 Air rose gold
DIAMOND EDITIONS 2020

✔️ Nemecká kvalita
✔️ Univerzálnosť
✔️ Do mesta aj terénu - dynamický a veľmi ľahko ovládateľný
✔️ Kombinácia vysoko kvalitných materiálov

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 14,4 kg
📌 od 640 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Kinderkraft kombinovaný VEO 3v1 grey 2019
✔️ Hlboký a športový kočík v jednom
✔️ Hliníková a odolná konštrukcia
✔️ Jednoduché a rýchle skladanie
✔️ Obľúbený a dobre predávaný

Max. váha dieťaťa: 13 kg
Hmotnosť: 14,4 kg
📌 od 320 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3EASYWALKER Harvey2 All-Terrain Night Black
✔️ Najkompaktnejší a najpohodlnejší v segmente kombinovaných kočíkov
✔️ Oceňovaný pre pohodlie jazdy a jednoduché ovládanie
✔️ 6 rôznych štýlov a farieb
✔️ Výborný dizajn

Max. váha dieťaťa: 10 / 20 kg
Hmotnosť: 10,8 kg
📌 od 720 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Black 2020

✔️ Kombinácia hlboký+športový
✔️ Súčasťou autosedačka
✔️ Pekný design
✔️ Odpruženie

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 17,5 kg
📌 od 250 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5PETITE&MARS kombinovaný Rover 2v1 Silver 2020

✔️ Stabilná a pevná konštrukcia
✔️ Priestranná a pohodlná vanička
✔️ Uzatvárateľný úložný priestor
✔️ Veľké gélové kolieska

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 10,5 kg
📌 od 425 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Dvojkombinácia Jasmine Bennetta Soft 01

✔️ Športovo ladený hliníkový rám
✔️ Hlboká korba je jedna z najväčších na slovenskom trhu
✔️ Jednoduché a rýchle zloženie konštrukcie
✔️ Veľké gélové kolieska

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 15,7 kg
📌 od 647 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať kombinovaný kočík

Mnoho rodičov sa rozhodne kúpiť kombinovaný kočík ešte pred narodením bábätka. Jeho základ tvorí stabilný podvozok s väčšími, zvyčajne nafukovacími kolesami a kvalitným odpružením. Súčasťou podvozku je aj priestranný spodný kočík, nastaviteľná rukoväť, brzdy, aretácia kolies a skladací mechanizmus.

Na adaptéry podvozku sa postupne, podľa veku a schopností dieťaťa napája vajíčko, vanička a nakoniec športový sedák.

Hlavné časti kombinovaného kočíka

Vajíčko je navrhnuté tak, aby bábätku počas prvých mesiacov života ponúkalo stabilnú oporu chrbátika aj bočnú ochranu. Nechýba ani praktické madlo na prenášanie, 5-bodový bezpečnostný pás, strieška a v najlepšom prípade aj horný kryt nožičiek. Väčšinu vajíčok je možné používať v protismere ako detskú autosedačku a preto majú zosilnené bočné stránice. Niektoré je dokonca možné jednoducho pripevniť na Isofix.

Hlboká vanička alebo korbička je určená pre klasické kočíkovanie a uspávanie bábätka približne do veku 6 – 8 mesiacov. Ponúka príjemné pohodlie a mäkkosť ako v postieľke. Okrem pevného základu je tu aj nastaviteľná skladacia strieška a horný kryt z poťahovej látky.

Akonáhle chce bábätko sedieť, je potrebné prejsť na športový sedák (cca od 6 – 36 mesiacov) Vanička totiž nemá bezpečnostné zapínanie. Športový sedák je priestranný. Umožňuje polohovanie v časti chrbta (napríklad až do ľahu), aj v časti nôh. Nechýba madlo, nánožník a vlastná, väčšia skladacia strieška.

Kočík pre zimné alebo letné bábätko?

Ak sa vám bábätko narodí v lete, hľadajte kombinovaný kočík, ktorý má vaničku vo väčších rozmeroch. Je totiž zrejmé, že počas zimných zimných mesiacov budete voziť polročné dieťa vo fusaku a s dekami, preto sa každý centimeter počíta. Mamičky zimných bábätiek majú v tomto menšiu výhodu. Obliecť pártýždňové bábätko a zmestiť do vaničky všetko potrebné je omnoho jednoduchšie.

Veľkosť, váha, skladnosť

Pripravte sa na to, že kombinácia zaberá o niečo viac miesta – vždy budú nejaké časti kočíka, ktoré nebudete používať. Hmotnosť kočíka je o niečo vyššia (približne 12 – 16 kg), ale s tým rastie aj jeho stabilita. Kočík sa skladá zvlášť – najskôr treba zložiť vrchnú časť a následne podvozok. Preto v kufri auta zaberá viac miesta a na úvod treba získať trochu cviku, kde a čo treba zapojiť, aby bol kočík bezpečne zložený.

Ceny kombinovaných kočíkov

Kombinované kočíky predstavujú spomedzi „kočíkovej rodiny“ najvyššiu investíciu, ktorá sa v prípade prémiových modelov môže šplhať až k tisíckam eur. Najdôležitejšie je zvážiť svoje možnosti, nároky a vybrať taký kočík, s ktorým bude radosť chodiť na prechádzky.

✅ Kombinované kočíky do 300 €

Základné kombinované kočíky 2v1. Nenájdete tu práve zvučné značky, no to neznamená, že vás tento kočík sklame. Môže sa však stať, že niektoré “detaily” budú pokrivkávať – napr. kočík bude o niečo ťažší, zaberať viac miesta po zložení, poťahy budú na konštrukcii našité (teda nebudú sa dať oprať). Starostlivo pátrajte po recenziách, skúsenostiach a fórach, kde sú tieto nedokonalosti určite spomenuté.

✅ Kombinované kočíky do 600 €

V cene od 300 – 600 € sú aktuálne najpredávanejšie kombinované kočíky, na ktorých sa vám bude páčiť dobrý pomer cena/kvalita. Pre rodičov ide o prijateľnú investíciu – priestranná vanička a dobre polohovateľná športová časť. Najčastejšie ide už o preverené konštrukcie, ktoré každý rok dostávajú nové trendové poťahy a „iba“ novšie číslo do nadpisu. Na výber máte z rozmanitých dizajnov, farieb aj výbavy. Tieto kočíky vám dobre poslúžia až do 3 rokov veku dieťaťa.

✅ Kombinované kočíky od 600 €

TOP kvalita, odolnosť aj pohodlnosť je typická pre kombinácie s cenovkou vyššou 600 €. Niektoré z nich kraľujú v testoch kočíkov. Pozor však, ponuka je tak široká, že aj sem prenikli kočíky, kde platíte iba za prémiovú značku, no už po niekoľkých použitiach môžete nájsť prvé nedostatky. Exkluzivita totiž môže byť vykúpená za cenu praktickosti. Dajte na skúsenosti rodičov pred vami!

Najlepšie značky kombinovaných kočíkov

U ktorých značiek nájdete kvalitné trojkombinácie a dvojkombinácie? Pozrite si nasledujúci zoznam, kde nájdete viacero populárnych modelov.

  • ABC Design – Kvalitné nemecké kočíky s dôrazom na odolnosť a vysokú funkčnosť. Spĺňajú všetky prísne bezpečnostné atesty. Do pozornosti dávame modely ABC Design Viper 4 a Salsa 4.
  • Moon – Štýlové elegantné kočíky, ako stvorené na prechádzky mestským parkom. Páčiť sa vám bude prevedenie edícii Moon Style, Nuova Air, Solitaire.
  • Kinderkraft – Cenovo dostupné poľské kočíky v peknom dizajne, ktoré posledné roky u nás vedú v predajnosti.
  • Cybex – Luxusné kombinované kočíky pre náročných. Nadčasový dizajn, praktickosť a zvýšená odolnosť sú typické aj pre obľúbené modely Cybex Priam a Balios S.
  • Baby Active – Ďalšia značka polských kočíkov, ktoré priniesli medzi všedné šedé a čierne kočíky závan pastelových a kvetovaných poťahov. Priaznivá cena.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Trojkombinácia alebo dvojkombinácia?

Trojkombináciu (vajíčko + hlboká vanička + športová časť) môžete využiť s jedným podvozkom najdlhšie obdobie. Platí však, že svoj výber by ste mali zvážiť do najmenších detailov. Môže sa stať, že vám niektorá časť nebude vyhovovať, čo zistíte až pri bežnom používaní a vy zbytočne zaplatíte viac, ako keby si k dvojkombinácii kúpite vajíčko. Práve preto sú veľmi populárne dvojkombinácie (hlboká vanička + športová časť), kedy si prvú autosedačku pre bábätko s dôrazom na bezpečnosť kupujete zvlášť, napr. podľa testov a odborných hodnotení.

Kočík do terénu alebo mesta?

Ak bývate na dedine a kvalita ciest má svoje citeľné „medzery“, potom hľadajte kočík s väčšími kolieskami (radšej nafukovacie ako penové) a dobrým odpružením / tlmením nárazov. Naopak, robustný podvozok by vám bol v meste na obtiaž. Cesty a chodníky v meste nie sú náročné na zdolávanie, preto vystačíte aj s priemerne veľkými gélovými alebo penovými kolieskami. Sledujte rázvor zadných kolies, aby ste sa bez ťažkostí dostali aj cez úzke dvere panelákových výťahov.

Ktoré komponenty kombinovaného kočíka sú kľúčové?

Predovšetkým stabilita a vlastnosti podvozku – spôsob jeho skladania, osadenie vaničky a športového sedáka na nosné konzoly, veľkosť a prevedenia koliesok. Zamerajte sa aj na hmotnosť kočíka – tá sa v tomto prípade uvádza po častiach (zvlášť podvozok aj všetky zvyšné časti). Pre mamičky budúcich zimných bábätiek je dôležitým parametrom aj veľkosť vaničky, do ktorej sa bábätko musí zmestiť s fusakom. U športovej časti je vítaná polohovateľnosť (chrbta aj nôh) a väčšia nastaviteľná strieška.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1ABC Design Salsa 4 Air rose gold
DIAMOND EDITIONS 2020

✔️ Nemecká kvalita
✔️ Univerzálnosť
✔️ Do mesta aj terénu - dynamický a veľmi ľahko ovládateľný
✔️ Kombinácia vysoko kvalitných materiálov

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 14,4 kg
📌 od 640 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Kinderkraft kombinovaný VEO 3v1 grey 2019
✔️ Hlboký a športový kočík v jednom
✔️ Hliníková a odolná konštrukcia
✔️ Jednoduché a rýchle skladanie
✔️ Obľúbený a dobre predávaný

Max. váha dieťaťa: 13 kg
Hmotnosť: 14,4 kg
📌 od 320 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3EASYWALKER Harvey2 All-Terrain Night Black
✔️ Najkompaktnejší a najpohodlnejší v segmente kombinovaných kočíkov
✔️ Oceňovaný pre pohodlie jazdy a jednoduché ovládanie
✔️ 6 rôznych štýlov a farieb
✔️ Výborný dizajn

Max. váha dieťaťa: 10 / 20 kg
Hmotnosť: 10,8 kg
📌 od 720 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Black 2020

✔️ Kombinácia hlboký+športový
✔️ Súčasťou autosedačka
✔️ Pekný design
✔️ Odpruženie

Max. váha dieťaťa: 22 kg
Hmotnosť: 17,5 kg
📌 od 250 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5PETITE&MARS kombinovaný Rover 2v1 Silver 2020

✔️ Stabilná a pevná konštrukcia
✔️ Priestranná a pohodlná vanička
✔️ Uzatvárateľný úložný priestor
✔️ Veľké gélové kolieska

Max. váha dieťaťa: 15 kg
Hmotnosť: 10,5 kg
📌 od 425 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Dvojkombinácia Jasmine Bennetta Soft 01

✔️ Športovo ladený hliníkový rám
✔️ Hlboká korba je jedna z najväčších na slovenskom trhu
✔️ Jednoduché a rýchle zloženie konštrukcie
✔️ Veľké gélové kolieska

Max. váha dieťaťa: - kg
Hmotnosť: 15,7 kg
📌 od 647 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Recenzie TOP kombinovaných kočíkov

# ABC Design Salsa 4 Air (od 640 €)

Obľúbená voľba mamičiek


 Recenzia ABC Design Salsa 4 Air  Na čele predajnosti a obľúbenosti sa už dlhšiu dobu drží tento krásny kombinovaný kočík, ktorý vás môže zlákať ako prevedením, tak aj priaznivým pomerom cena/vybavenosť.

Kočík ponúka stabilný odpružený podvozok s veľkými kolesami, dobré ovládanie, priestrannú vaničku, dobre prispôsobiteľnú športovú. Je ako stvorený na zvládanie terénu a výlety v prírode. Prispôsobuje sa dieťaťu aj vám.

NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 640 €

Prejsť do obchodu

# KINDERKRAFT Veo grey 3v1 2019 (od 320 €)

Jeden z najpredávanejších kombinovaných kočíkov


 Recenzia KINDERKRAFT Veo grey 3v1 2019  Multifunkčný kombinovaný kočík s odľahčenou hliníkovou konštrukciou nielenže už na prvý pohľad dobre vyzerá, ale spĺňa aj všetko to, čo výrobca sľubuje. Je plne využiteľný od narodenia do troch rokov veku dieťaťa.

Ponúka inovatívne 2 stupne tlmenia nárazov, jednoduchý spôsob skladania a zaujímavé farebné prevedenia. Športovú časť aj vaničku máte možnosť osadiť ako v smere, tak aj v protismere jazdy. Podľa hodnotenia mamičiek v diskusiách ide o kočík, ktorý poteší priaznivou cenou a nesklame. Má veľmi dobré poťahové materiály a plnú vybavenosť.

NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 320 €

Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového kombinovaného kočíka. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší kombinovaný kočík na trhu.
Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin