Test 5 najlepších kombinovaných kočíkov: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie kombinované kočíky
Kombinovaný kočík patrí k najvyhľadávanejšiemu typu kočíkov. Netreba sa čudovať – je veľmi praktický a mnohokrát za rozumné ceny. Tento typ je vlajkovou loďou mnohých renomovaných výrobcov, preto v sebe spája všetky moderné vymoženosti a príjemné pohodlie pre dieťa i pre vás. Dobre známa dvojkombinácia alebo aj trojkombinácia má hneď niekoľko funkcií. Prvé mesiace slúži ako klasický hlboký kočík. Neskôr, keď už dieťa dokáže sedieť, prejdete na športovú časť s polohovateľným sedákom. Ak máte vo výbave aj vajíčko – autosedačku pre najmenšie bábätká, vedzte, že ste ušetrili množstvo času aj starostí minimálne pod dobu prvých troch rokov života vášho drobčeka. Veríme, že sa vám v ponuke predajcov podarí zorientovať a nájdete presne taký kočík, ktorý splní vaše požiadavky. Ak chcete staviť na overenú istotu, potom dávame do pozornosti aj naše starostlivo zvolené tipy na najlepšie kombinované kočíky, ktoré odporúčajú ako odborné testy, tak aj spokojné mamičky.

Najlepšie kombinované kočíky na trhu

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1Britax Go Big 2 2018
5 out of 5 stars (5 / 5)729 € Čítať recenzie
#2ABC DESIGN VIPER 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)558,95 € Čítať recenzie
#3Moon NUOVA CITY 2019
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)549,90 € Čítať recenzie
#4Bebetto Luca 2018 02
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)412 € Čítať recenzie
#5Kunert Rotax 2019
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)279 € Čítať recenzie
Recenzie TOP 5 kombinovaných kočíkov

#1 Britax Go Big 2 2018 (od 729 €)

Špičková anglicko-nemecká kvalita


 Recenzia Britax Go Big 2 2018  Výnimočný kočík do terénu aj do mesta vyniká kvalitnou skladacou konštrukciou s veľmi dobrou životnosťou. Veľké kolesá s priemerom 23 a 28 cm si hravo poradia aj s nerovnosťami alebo zdolávaním snehu. Kočík je výborne odpružený. Športová časť je prepracovaná do detailu a polohovateľná tak, aby poskytla maximálne pohodlie.

Presvedčiť vás môže nosnosť 17 kg pre dieťa a 10 kg pre nákupný košík. Síce sa cena spolu s vaničkou vyšplhá až takmer k 1000 €, ak hľadáte kvalitu, ktorá splní vaše nároky, je tento kočík správnou voľbou. Jeho kvality ocenili aj v nemeckom teste Stiftung Warentest 03/2017 – VÍŤAZ.

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 729 €

Prejsť do obchodu

#2 ABC DESIGN VIPER 4 (od 558,95 €)

Obľúbená voľba mamičiek


 Recenzia ABC DESIGN VIPER 4  Na čele predajnosti a obľúbenosti sa už dlhšiu dobu drží táto plnohodnotná trojkombinácia, ktorá vás môže zlákať ako prevedením, tak aj priaznivým pomerom cena/vybavenosť.

Tento kočík ponúka stabilný odpružený podvozok s veľkými kolesami, dobré ovládanie, priestrannú vaničku, dobre prispôsobiteľnú športovú časť a navyše – autosedačku (vajíčko) spolu s adaptérmi. Je ako stvorený na zvládanie terénu a výlety v prírode. Prispôsobuje sa dieťaťu aj vám.

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 558,95 €

Prejsť do obchodu

#3 Moon NUOVA CITY 2019 (od 549,90 €)

Krásny mestský dizajn


 Recenzia Moon NUOVA CITY 2019  Kočíky tejto edície patria jednoznačne k tomu vydarenejšiemu, čo pri prechádzke v meste či parku môžete vidieť. Výrobca si dal záležať nielen na funkčnosti konštrukcie, ale aj na kvalitných dizajnových materiáloch s ochranou UPF 50+.

Praktická dvojkombinácia je plne vybavená a poslúži vám spoľahlivo hneď od narodenia. Upúta vás isto množstvo precízne spracovaných detailov, odľahčená hliníková konštrukcia a efektný rám na vaničke, ktorý dodáva kočíku na elegancii. Pre výškovo nastaviteľnú rukoväť (od 84 – 112 cm) sa výborne ovláda aj vyšším dospelým.

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 549,90 €

Prejsť do obchodu

#4 Bebetto Luca 2018 02 (od 412 €)

Najpredávanejší kombinovaný kočík


 Recenzia Bebetto Luca 2018 02  Multifunkčná trojkombinácia s odľahčenou hliníkovou konštrukciou nielen že už na prvý pohľad dobre vyzerá, ale spĺňa aj všetko to, čo výrobca sľubuje. Je plne využiteľná od narodenia do troch rokov veku dieťaťa.

Ponúka inovatívne 2 stupne odpruženia, jednoduchý spôsob skladania a zaujímavé farebné prevedenia. Športovú časť aj vaničku máte možnosť osadiť ako v smere, tak aj v protismere jazdy. Podľa hodnotenia mamičiek v diskusiách ide o kočík, ktorý poteší priaznivou cenou a nesklame. Má veľmi dobré poťahové materiály a plnú vybavenosť.

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)CENA: od 412 €

Prejsť do obchodu

#5 Kunert Rotax 2019 (od 279 €)

Cenový tip


 Recenzia Kunert Rotax 2019  Ak nechcete do kočíka vopred veľa investovať, alebo si myslíte, že časom aj tak prejdete na iný typ kočíka, potom dávame do pozornosti túto cenovo dostupnú dvojkombináciu (s možnosťou doplnenia o autosedačku) v 14 krásnych farebných prevedeniach.

Kočík má pevný a stabilný podvozok, veľké nafukovacie kolesá s odpružením, veľkú priestrannú vaničku (dĺžka až 77 cm) a športový sedák, ktorý je plne prispôsobiteľný potrebám dieťaťa. Vaničku aj sedák je možné osadiť v dvoch smeroch. Samotný kočík váži iba 11 kg. Čo isto poteší je veľký nákupný kôš, cestovná taška, nánožník – všetko v základnej cene.

NAŠE HODNOTENIE: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)CENA: od 279 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať kombinovaný kočík?

Mnoho rodičov sa rozhodne kúpiť kombinovaný kočík ešte pred narodením bábätka. Jeho základ tvorí stabilný podvozok s väčšími, zvyčajne nafukovacími kolesami a kvalitným odpružením. Súčasťou podvozku je aj priestranný spodný kočík, nastaviteľná rukoväť, brzdy, aretácia kolies a skladací mechanizmus.

Na adaptéry podvozku sa postupne, podľa veku a schopností dieťaťa napája vajíčko, vanička a nakoniec športový sedák.
Vajíčko je navrhnuté tak, aby bábätku počas prvých mesiacov života ponúkalo stabilnú oporu chrbátika aj bočnú ochranu. Nechýba ani praktické madlo na prenášanie, 5-bodový bezpečnostný pás, strieška a v najlepšom prípade aj horný kryt nožičiek. Väčšinu vajíčok je možné používať v protismere ako detskú autosedačku a preto majú zosilnené bočné stránice. Niektoré je dokonca možné jednoducho pripevniť na Isofix.

Hlboká vanička alebo korbička je určená pre klasické kočíkovanie a uspávanie bábätka približne do veku 6 – 8 mesiacov. Ponúka príjemné pohodlie a mäkkosť ako v postieľke. Okrem pevného základu je tu aj nastaviteľná skladacia strieška a horný kryt z poťahovej látky.

Akonáhle chce bábätko sedieť, je potrebné prejsť na športový sedák (cca od 6 – 36 mesiacov) Vanička totiž nemá bezpečnostné zapínanie. Športový sedák je priestranný. Umožňuje polohovanie v časti chrbta (napríklad až do ľahu), aj v časti nôh. Nechýba madlo, nánožník a vlastná, väčšia skladacia strieška.

Kočík pre zimné alebo letné bábätko?

Ak sa vám bábätko narodí v lete, hľadajte kombinovaný kočík, ktorý má vaničku vo väčších rozmeroch. Je totiž zrejmé, že počas zimných zimných mesiacov budete voziť polročné dieťa vo fusaku a s dekami, preto sa každý centimeter počíta. Mamičky zimných bábätiek majú v tomto menšiu výhodu. Obliecť pártýždňové bábätko a zmestiť do vaničky všetko potrebné je omnoho jednoduchšie.

Veľkosť, váha, skladnosť

Pripravte sa na to, že kombinácia zaberá o niečo viac miesta – vždy budú nejaké časti kočíka, ktoré nebudete používať. Hmotnosť kočíka je o niečo vyššia (približne 12 – 16 kg), ale s tým rastie aj jeho stabilita. Kočík sa skladá zvlášť – najskôr treba zložiť vrchnú časť a následne podvozok. Preto v kufri auta zaberá viac miesta a na úvod treba získať trochu cviku, kde a čo treba zapojiť, aby bol kočík bezpečne zložený.

Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
0 Zdieľanie

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin