Najlepšie masážne kreslá: TOP 7 modelov podľa recenzií a testov

Najlepšie masážne kreslá

Najlepšie masážne kreslá nie sú len výsadou relaxačných a oddychových centier. Príjemný oddych a uvoľnenie po náročnom dni si môžete dopriať kedykoľvek – v obývačke, pracovni či spálni. Stačí si len vybrať správne prevedenie. Ako na to?

Žijeme v rýchlej dobe, v ktorej mnohí z nás pociťujú akútny nedostatok chvíľ pre seba. Niekedy stačí obyčajná štvrťhodinka, aby sme sa cítili ako znovuzrodení. A keďže služby masérov už dávno nepatria medzi najlacnejšie, nie je nič jednoduchšie, ako zhodiť kabát, odložiť nákupy, telefón aj všetky povinnosti a dopriať si ozdravujúcu a uvoľňujúcu domácu masáž.

Ponuka masážnych kresiel vás zrejme prekvapí. Nájdete v nej masážne kreslá v tradičnom, ale aj ultramodernom prevedení. Niektoré sú lacné a ponúkajú iba základnú 2D masáž, iné, luxusnejšie, ktorých cena je vyššia ako tisíc eur, už ponúkajú nadštandardné režimy, pokročilú automatizáciu či dokonca aj skenovanie tela pre čo najúčinnejšiu masáž.

V našom sprievodcovi vám predstavíme materiálové aj technologické rozdiely, aby ste svoju investíciu do masážneho kresla neoľutovali. Viac ako inokedy sa oplatí sledovať recenzie masážnych kresiel, pretože ide o tovar, od ktorého budete zrejme očakávať dlhoročný bezproblémový chod.

Najlepšie masážne kreslá na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1inSPORTline Rubinetto

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 9
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 124 g
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3088 € Čítať recenzie
#2inSPORTline Mateo

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 12
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 140 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2964,30 € Čítať recenzie
#3inSPORTline Marvyn

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 13
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 81 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1605,50 € Čítať recenzie
#4inSPORTline Gambino

Masážny systém: -
Poťah: Syntetická koža
Programy: 6
Nosnosť: 110 kg
Hmotnosť: 25 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]551,40 € Čítať recenzie
#5Masážne kreslo Tempo Kondela Artuš 2

Masážny systém: 2D
Poťah: Ekokoža
Programy: -
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 27,5 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]278 € Čítať recenzie
#6Relaxačné kreslo Halmar Pulsar

Masážny systém: 2D
Poťah: Ekokoža
Programy: -
Nosnosť: 136 kg
Hmotnosť: 29,1 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]266 € Čítať recenzie
#7HANSCRAFT Lora

Masážny systém: -
Poťah: textília
Programy: -
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 22 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]303,80 € Čítať recenzie

Ako vybrať masážne kreslo

Jedným z najdôležitejších kritérií výberu kresla je jeho vyťaženosť. V závislosti od toho, ako často sa bude používať, by ste mali voliť odolnosť konštrukcie a materiálov. V tesnom závese je samotný úžitok a prospech pre vaše telo. O tom, aké masáže masážne kreslo sprostredkúva, aké technológie využíva a na aké vymoženosti sa tešiť, si viac povieme v nasledujúcich riadkoch. Nezabudneme ani na zoznam overených výrobcov a cenové kategórie, ktoré vám priblížia základné rozdielnosti vo výbave. Najlepšie masážne kreslo prinesie pefektnú úľavu na mieru!

Masážne kreslo a zdravie

Pýtate, k čomu sú dobré masážne kreslá? Aký je hlavný význam tohto dominantného solitéra, ktorý určite nezostane bez povšimnutia? Ak patríte k ľuďom, ktorí trávia veľa času sedením za pracovným stolom, šoferóvaním alebo je vaša práca fyzicky náročná a jednostranne preťažuje niektorú časť tela, bolesti a stuhnutosť krku a chrbtice na seba nenechajú dlho čakať. Pre úľavu nemusíte chodiť na pravidelné masáže. Domáce masážne kreslo v dlhodobejšom horizonte ušetrí váš čas aj financie. Je vám k dispozícii kedykoľvek potrebujete a dokáže zlepšiť vašu fyzickú aj duševnú kondíciu.

Pre bližšie zoznámenie – Kvalitné masážne kreslo:

☑️ zmierni svalovú stuhnutosť a eliminuje s tým spojené bolesti

☑️ stimuluje krvný obeh, vďaka ktorému sa kyslík dostane aj do preťažených svalov, rýchlejšie sa zregenerujú a rýchlejšie obnovia svoju pôvodnú funkčnosť

☑️ stimuluje lymfatický obeh, ktorý sa postará o odvod škodlivín z buniek a prospeje tak lepšiemu fungovaniu (u žien je hromadenie toxínov aj príčinou celulitídy na stehnách a zadku)

☑️ uľaví od stresu, zbaví napnutia a pomôže znížiť krvný tlak

☑️ prispeje k tvorbe endorfínov, u ktorých je dokázané že sa podieľajú na potláčaní bolesti a navodzujú pocit pohody a dobrej nálady

☑️  ako bonus navyše – masáž si môžete nastaviť na mieru. A to nielen vy, ale aj ostatní členovia rodiny.

Spôsob a frekvencia používania masážneho kresla

Ak uvažujete, aké masážne relaxačné kreslo kúpiť, zvážte v prvom kroku koľko ľudí a ako často bude kreslo používať. Zohľadnite nosnosť, kvalitu poťahu (odolnosť voči oderom), celkovú veľkosť kresla, jeho výbavu a množstvo funkcií (napríklad aj možnosť prednastaviť programy podľa výšky používateľov).

Dôležitým faktorom sú aj vaše zdravotné ťažkosti – prakticky žiadny model masážneho kresla neponúka úplne všetky masážne režimy, preto vyberajte s ohľadom na svoje problémy.

Rozlišujú sa:

 • Masážne kreslá pre domáce použitie – V závislosti od výbavy a prevedenia môžu byť lacnejšie (vhodné na občasné používanie + nižšia výbava), ale aj drahšie a výborne vybavené.
 • Masážne kreslá pre komerčné použitie – Zvyčajne sú skonštruované tak, aby si poradili s častým a opakovaným používaním, čomu zodpovedá vyššia nosnosť aj odolnosť použitých materiálov.
 • Masážne kreslá pre wellness a SPA centrá – Vynikajú širokou škálou rozličných masážnych režimov. Niektoré ponúkajú aj masáž chodidiel, vrátane vodnej masáže.

Masážne technológie

Moderné masážne kreslo by malo zvládnuť masírovať nielen chrbát, ale aj ruky, stehná, lýtka a chodidlá. K tomu mu slúžia masážne technológie:

 • 2D masáž – Nájdete ju v lacnejších kreslách. Mechanizmy, ktoré masáž vykonávajú sa pohybujú v rovine – hore a dolu, doprava a doľava.
 • 3D masáž – Komplexnejšia masáž typická pre drahšie kreslá. Mechanizmy dokážu okrem pohybu v rovine do rôznych strán, vystupovať dopredu a dozadu, a tak môže byť masáž intenzívnejšia, s lepším výsledkom.
 • 4D masáž – Technológia, ktorú nájdete v TOP prevedeniach. “Trajektória” pohybu masážnych mechanizmov je podstatne komplikovanejšia a dokáže sa čo najvernejšie prispôsobiť krivkám tela.

Štýly / Typy masáže

Pre lepšiu predstavu, ako masážne kreslo funguje, netreba ísť ďaleko. Snahou výrobcov je čo najvernejšie napodobniť ruky šikovného maséra. Okrem klasickej masáže, ktorá slúži na uvoľnenie stuhnutého svalstva a umožňuje príjemný relax si môžete dopriať aj hlbšie regeneračné masáže, zacielené na konkrétnu časť tela, ktoré by vám mohli priniesť aj benefity v podobe trvalejšej úľavy a zlepšenia zdravotného stavu. Každé masážne kreslo môže využívať iné technológie, ktoré mu zabezpečujú pohyb masážnych hlavíc. Najčastejšie v popisoch natrafíte na tieto typy masáže:

 • poklepová – povrchová relaxačná masáž
 • hnetacia – hlbšia regeneračná masáž
 • hnetacia s poklepovou – ich kombinácia
 • Shiatsu masáž
 • masáž pre krk a šiju, masáže pre ramená, masáž pre strednú časť chrbta, masáž pre krížovú oblasť,
 • vzduchová masáž, bodová reflexná terapia, magnetoterapia, a i. .

masážné kreslá recenzie

Nastaviteľnosť a polohovanie

Od masážneho kresla sa očakáva veľmi dobrá prispôsobiteľnosť. Tú zabezpečuje najmä polohovateľnosť opierky chrbta, opierky nôh a komfortné opierky hlavy a rúk. Zaujímajte sa nielen o sklony, ale aj o polstrovanie a či máte možnosť vrstvy pridať a masáž zjemniť alebo naopak je možné polstrovanie/výplň odobrať, a tak urobiť masáž intenzívnejšou.

 • Základné masážne kreslá umožňujú mierne zaklopenie chrbtovej opierky a čiatočné zdvihnutie opierky nôh. Tam ich nastaviteľnosť končí.
 • Najlepšie masážne kreslo už poskytne komfort kozmonautov – dostane vás do simulovanej Zero Gravity polohy, pri ktorej ležíte na chrbte s mierne pokrčenými kolenami. Nohy sú pritom o niečo vyššie ako hlava. V tejto polohe dochádza k maximálnemu odľahčeniu chrbtice a rovnako tak prospešný môže byť aj účinok masáže.

Možnosti ovládania

Všímajte si, akým spôsobom sa dá kreslo nastaviť. Môžete sa stretnúť s jednoduchým ručným polohovaním (pneumaticky riadené prvky), alebo s polohovaním “na stisnutie tlačidla” – či už na bočnom paneli priamo na kresle (na dosah ruky), pomocou drôtového alebo bezdrôtového diaľkového ovládača, smartfónu a bluetooth technológie,…

Koľko miesta by ste mali masážnemu kreslu vyhradiť?

Masážne kreslo sa nedá schovať za dvere alebo pod posteľ. Dokonca nejde ani o budúci “vešiak” na oblečenie. Je náročnejšie na priestor, preto sa v popisoch snažte nájsť čo najviac doplňujúcich informácií. Je totiž rozdiel, ak ide o klasickú konštrukciu, ktorá potrebuje za sebou ešte 100 cm priestoru, alebo ste natrafili na inovatívnu úsporu konštrukciu Save Place, ktorej postačí 10 cm navyše.

Poťahový materiál

Pre vás, ako budúceho užívateľa, je dôležitá nosnosť, veľkosť, masážne technológie, režimy a tiež aj vonkajšia povrchová úprava.

 • Pravá koža bola znakom luxusu. Hoci sa nachádza na vybraných masážnych kreslách nachádza aj doteraz, alebo je súčasťou výbavy na požiadanie, upúšťa sa od nej, predovšetkým pre obtiažnejšiu starostlivosť a obmedzenú životnosť
 • Umelá koža je na tom o čosi lepšie. Cena nie je premrštená, kreslá i naďalej výborne vyzerajú a starostlivosť v porovnaní s pravou kožou je úplne bezproblémová.
 • Syntetické textilné materiály typu mikrovlákno nájdete na lacnejších modeloch. V lepšom prípade sú podobnej kvality, ako poťahy na sedačkách, v horšom už za pár rokov spozorujete vyšúchané miesta.

Funkcie, výbava a komfort masážneho kresla

Spoznávanie s novým masážnym kreslom môže chvíľu trvať a možno budete uchvátení jeho výbavou a funkciami. Vyberáme tie, ktoré patria k najviac vyhľadávaným:

 • Automatické skenovanie tela – V polohe posedu dôjde k zoskenovaniu kontúr tela, čomu sa prispôsobí nielen výška opierok na ruky, ale aj rozmiestnenie masážnych valčekov.
 • Vzduchová masáž – Malé vzduchové “airbagy” sa v pravidelných intervaloch nafukujú a vypúšťajú, a tak vytvárajú príjemnú masáž (najmä končatín). Nie je tak intenzívna ako valčekmi, pôsobí skôr na prekrvenie.
 • Vyhrievanie – Funkcia vyhrievania ponúka rýchlu úľavu od bolesti a uvoľnenie svalstva. Pracuje s teplotou 40 – 50 °C.
 • Prehrávanie hudby – Cez zabudované reproduktory si môžete púšťať svoju obľúbenú hudbu, alebo – čo je ešte lepšie – niektoré masážne kreslá vedia masáž zosynchronizovať do hudby.
 • Programová výbava – Súčasťou lepšie vybavených relaxačných prístrojov je hneď niekoľko prednastavených programov, ktoré využívajú nakombinované režimy masáže s rozličnou intenzitou. Ak medzi nimi nenájdete ten svoj, môžete si do pamäte uložiť vlastné programy a jediné, čo stačí urobiť, je pohodlne sa usadiť. O všetko ostatné sa postará kreslo.

Video

Cena masážnych kresiel

Aby sme vám nezostali nič dlžní, nesmieme zabudnúť ani na rozdelenie masážnych kresiel podľa ceny. V tomto prípade neplatí, že kreslo za 200 – 300 € bude nepoužiteľné v porovnaní s tým, ktoré stojí desaťnásobok ceny. Záleží od vašich nárokov, očakávaní a do istej miery aj od zdravotných ťažkostí alebo fyzickej vyťaženosti. Aktívny športovec alebo človek, ktorý potrebuje rehabilitovať, predsa len siahne po prepracovanom drahšom modeli.

Masážne kreslá do 300 €

V základnej cenove kategórii nájdete dizajnovo jednoduchšie a strohejšie masážne kreslá, ktoré disponujú najmä základnými masážnymi technológiami, vibráciou a vyhrievaním. Sú vhodné na chvíle relaxu po náročnom pracovnom dni, ideálne s knihou v ruke alebo pri príjemnej hudbe.

Masážne kreslá do 1000 €

Kategória od 300 – 1000 € je už natoľko široká, aby ste v nej mohli objaviť zaujímavú rozmanitosť. Nájdete tu kreslá v tradičnom aj ultramodernom dizajne, a niekoľko aktuálne najpredávanejších polohovateľných elektrických masážnych kresiel, ktorých technológie dokážu poskytnúť viac ako jemnú uvoľňujúcu masáž. Programová aj funkčná výbava rastie spolu s cenou.

Masážne kreslá od 1000 €

Pokiaľ pátrate po kvalitnom kuse, pripravte sa na sumu niekoľkých tisíc eur. Komfort, ktorý takéto profi luxusné kreslá poskytujú, je na vysokej úrovni a dokážu vám pomôcť aj po zdravotnej stránke. Najmodernejšie masážne technológie, vysoká kvalita použitých materiálov a výborné prispôsobenie kontúram vášho tela bez zaváhania nahradia aj šikovné ruky maséra – kedykoľvek budete potrebovať.

Najlepšie značky masážnych kresiel

Pre rýchlu orientáciu v sortimente sme na jedno miesto zoskupili overených výrobcov, ktorým sa darí v testoch masážnych kresiel alebo ich odporúčajú hodnotenia spotrebiteľov. Nájdete medzi nimi zástupcov najvyššej kvality a moderných technológii, no aj značky ponúkajúce optimálnu kvalitu za rozumnú cenu. Tu sú:

 • Insportline – Pohodlné a luxusné masážne kreslá vo vyššej cene ponúkajú nadštandardnú výbavu a skvelé masážne funkcie. Overená kvalita.
 • Tempo Kondela – Jednoduché elegantné masážne kreslá v cene od 200 – 400 € vhodné do pracovne aj obývačky. Neutrálny dizajn a príjemná relaxačná masáž.
 • VidaXL – Výborný tip pre nenáročných spotrebiteľov s cenou okolo 170 €.
 • Halmar – Ďalšie cenovo dostupné relaxačné masážne kreslá zaujmú najmä prívržencov klasického zariadenia domácnosti.
 • Hanscraft – Moderné technológie a špičkový dizajn. Vyššie modely – Zero Gravity poloha a pokročilá 3D masáž.
 • Mad Diamond – Tvarovo tradičné kreslá, ako stvorené do obývačky, ktoré zaujmú priaznivou cenou a kvalitou masáže.
 • iRest – Detailne prepracované luxusné kreslá, ako stvorené pre náročných klientov, ktorí chcú zlepšiť svoju fyzickú aj psychickú kondíciu.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1inSPORTline Rubinetto

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 9
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 124 g
[usr 5 text="true" tooltip="true"]3088 € Čítať recenzie
#2inSPORTline Mateo

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 12
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 140 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2964,30 € Čítať recenzie
#3inSPORTline Marvyn

Masážny systém: 3D
Poťah: Syntetická koža
Programy: 13
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 81 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1605,50 € Čítať recenzie
#4inSPORTline Gambino

Masážny systém: -
Poťah: Syntetická koža
Programy: 6
Nosnosť: 110 kg
Hmotnosť: 25 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]551,40 € Čítať recenzie
#5Masážne kreslo Tempo Kondela Artuš 2

Masážny systém: 2D
Poťah: Ekokoža
Programy: -
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 27,5 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]278 € Čítať recenzie
#6Relaxačné kreslo Halmar Pulsar

Masážny systém: 2D
Poťah: Ekokoža
Programy: -
Nosnosť: 136 kg
Hmotnosť: 29,1 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]266 € Čítať recenzie
#7HANSCRAFT Lora

Masážny systém: -
Poťah: textília
Programy: -
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 22 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]303,80 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového masážneho kresla. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších masážnych kresiel na trhu.
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin