Najlepšie výrobníky ľadu: TOP 5 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie výrobníky ľaduMilovníci letných drinkov a chladených nápojov zbystrite pozornosť! Ak vás už nebaví používať formy na ľad, poznáme zaujímavé riešenie. V nasledujúcom rebríčku nájdete tipy na najlepšie výrobníky ľadu, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a vysoká predajnosť.

Forma na ľad je cenovo dostupný a na prvý pohľad maximálne jednoduchý spôsob, ako sa dopracovať ku kockám ľadu. Ak sa však na jej používanie pozriete bližšie, hneď zistíte, kde je zádrhel. Prejsť s práve napustenou formou od ľadu bez rozliatia vody vyžaduje výkon hodný maximálneho sústredenia! Nehovoriac o tom, že potrebujete voľné a rovné miesto v mrazničke a na jeden krát môžete pripraviť iba obmedzený počet kociek ľadu. Ak máte radi letné posedenia s priateľmi a rodinou, výrobník ľadu s prehľadom pokryje vaše požiadavky – a to dokonca pri predpokladanej vyššej spotrebe ľadu.

Výrobník ľadu, alebo aj ľadomat, je v prevedení pre domáce použitie dizajnovo dobre zvládnutý prístroj. Niektoré modely sa nápadne ponášajú na pekáreň na chlieb, ďalšie sa inšpirovali štýlom kávovarov. V na pohľad čistých líniách sa ukrýva zaujímavá technológia, ktorá dokáže vyprodukovať 10 – 15 kg ľadu za deň. Nie však naraz! Kocky ľadu pribúdajú v zásobníku pekne postupne, v pravidelných intervaloch, a preto nikto nezostane bez svojho osvieženia.

Ako výrobník ľadu funguje? Ktoré parametre a vlastnosti sledovať? Ako vybrať výrobník ľadu podľa svojich potrieb? V nasledujúcom sprievodcovi výberom si priblížime všetky dôležité informácie, ktoré môžu nasmerovať vaše konečné rozhodnutie. Do pozornosti dávame aj testy a recenzie výrobníkov ľadu, kde nájdete cenné informácie z reálneho používania.

Najlepšie výrobníky ľadu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klarstein Ice Volcano 2G

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ Výkonný kompresor s tichým chodom, 2 l nádoba na vodu
✔️ Jednoducho zrozumiteľná obsluha so softtouch ovládaním
✔️ 9 kociek za 6 - 12 min. v závislosti od ich veľkosti
✔️ 2 voliteľné veľkosti kociek - veľké a malé
✔️ Denne 12 kg ľadu
📌 od 210 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Guzzanti GZ 120

Alternatíva na zváženie
✔️ Jeden z dlhodobo najpredávanejších, pozitívne recenzie
✔️ Spája v sebe kompaktnosť a výkonnosť, 2,1 l nádoba na vodu
✔️ Elegantný dizajn s priehľadným vekom pre rýchlu kontrolu procesu výroby ľadu
✔️ Produkcia 0,5 kg ľadu za hodinu
✔️ Denne 12 kg ľadu
📌 od 149 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Klarstein Eiszeit ICE5

Výkonný, najväčšia produkcia ľadu
✔️ Výkonné zariadenie - vyprodukuje denne až 15 kg ľadu
✔️ 3 rôzne veľkosti kociek
✔️ Až 3 l nádoba na vodu, manuálne alebo automatické plnenie vodou
✔️ Alarm pri plnej nádobe na ľad, aj pri nízkej hladine vody
✔️ Moderný dizajn
📌 od 280 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4 Guzzanti GZ 122

Poloprofesionálne využitie
✔️ Dokáže vyrobiť12 kg ľadových kociek za 24 hodín
✔️ Kapacita nádoby na vodu 2,2 l, na ľa 0,7 kg
✔️ Indikátor prázdnej nádoby na vodu alebo plnej nádoby na ľad
✔️ Kompaktný, elegantný dizajn s priehľadným vekom
✔️ Produkuje 2 veľkosti kociek
📌 od 149 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Klarstein On-The-Rocks

Najlacnejší kvalitný produkt
✔️ Priestorovo úsporný ľadomat
✔️ Vyrobí 12 kg kociek ľadu v priebehu 24 hodín
✔️ Produkuje 2 rôzne veľkosti kociek ľadu
✔️ Obsluha je jednoduchá cez softtouch ovládanie s farebnými signálovými LEDkami
✔️ Zvuky počas prevádzky sú príjemne tiché
📌 od 150 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať výrobník ľadu

Letná pohoda na záhrade pri grile alebo bazéne potrebuje tú správnu bodku na záver. Nápoje s ľadom môžu mať rôznu podobu – od miešaných ovocných kombinácií, cez smoothie, až po vyhľadávané alkoholické drinky. Niektoré z nich bez ľadu strácajú minimálne polovicu svojho “šarmu”. Ak ste si posledné leto povedali, že je na čase nájsť spôsob, ako mať doma dostatok ľadových kociek, môžete sa predpripraviť už dnes! Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vybrať výrobník ľadu aj čo od tohto prístroja očakávať.

ako vybrať výrobník ľadu

Ako funguje výrobník ľadu?

Výrobník ľadu je stabilnou súčasťou každého dobrého baru. Zvyčajne však ide o solídnu vstavanú mašinku, ktorú na bare ani nevidíte. O jej prítomnosti svedčia iba neustále sa plniace lopatky s kockami ľadu, ktoré barman pridáva do pripravovaných drinkov.

K sebe domov si môžete zaobstarať priestorovo úspornejší model, ktorý síce nedisponuje takým výkonom ako profesionálny výrobník ľadu, zároveň však láka cenovou dostupnosťou a jednoduchosťou obsluhy. Žiadne fixné napájanie na prívod a odvod vody, či inštalácia do kuchynskej linky alebo pod barový pult.

Výrobníky ľadu, na ktoré sme sa zamerali aj v našom sprievodcovi, stačí položiť na stôl – v interiéri, ale aj exteriéri, zabezpečiť im optimálny prívod vzduchu zo všetkých strán, zapojiť do elektriny, naliať čistú pitnú vodu do zásobníka a už do niekoľkých minút sú prvé kocky ľadu na svete… A o pár minút za nimi hneď ďalšie a tak dokola, až kým prístroj nezastavíte.

V závislosti od technológie chladenia rozlišujeme dva základné princípy fungovania výrobníkov ľadu – môže ísť o chladenie vzduchom a chladenie vodou.

Základné spôsoby chladenia

 • Výrobníky ľadu chladené vzduchom sú v našich domácnostiach obľúbené a tvoria aj prevažnú časť dostupnej ponuky. Na chladenie vody využívajú vzduch, ktorý okolo výrobníka cirkuluje. Nesmú byť teda v tesnom uzatvorenom priestore a už vôbec nie ako vstavaný spotrebič. Ich súčasťou je ventilátor a kondenzátor, o ktoré sa treba v pravidelných intervaloch starať. Pri prevádzke je ventilátor počuť, no pri bežnom dennom hluku nejde o nič rušivé, čo by pri oslave hosťom prekážalo. Miernou nevýhodou je produkcia tepla – v horúcich letných dňoch sa môžu postarať o zvýšenie teploty v kuchyni. Zároveň im vyššia teplota vzduchu spomaľuje rýchlosť produkcie ľadu. Práve preto sa zvykne uvádzať aj údaj o tom, v akých teplotách môže byť umiestnené (najčastejšie od 10 – 32 °C), podobne ako pri chladničkách.
 • Výrobníky ľadu chladené vodou predstavujú profesionálne a poloprofesionálne riešenie. Ich technológia je drahšia, no vo výsledku sú menej závislé na podmienkach prostredia, majú výkonnejšiu produkciu ľadu a zároveň sú iba minimálne hlučné. Nevyhnutnosťou je inštalácia na prípojku s vodou aj na odpad. Tento typ výrobníka ľadu sa neprehrieva, môže byť zabudovaný do baru, avšak je nákladnejší na spotrebu vody.

ľad do drinku

Príkon výrobníka ľadu

Je toto zariadenie žrútom energie? Príkon výrobníka ľadu je príjemným prekvapením. Väčšina modelov určených pre použitie v domácnosti pracuje s príkonom od 100 – 150 W. Keďže toto zariadenie nie je v permanentnej prevádzke, ani pár hodín chodu počas oslavy nebude pre vašu peňaženku veľkou záťažou.

Kapacity nádob – na vodu aj ľad

Jedným z najzaujímavejších parametrov je kapacita zásobníka na vodu. Najčastejšie sa do výrobníka ľadu dajú naliať 2 – 4 litre čistej vody. Z tejto vody potom výrobník vyrába kocky ľadu alebo ľadovú triešť. S veľkosťou zásobníka na vodu úzko súvisí aj samotná veľkosť prístroja. Čím väčšia kapacita zásobníka, tým viac miesta výrobník na stole zaberie. Doliať ďalšiu vodu je pritom veľmi jednoduché. Medzi najpredávanejšie výrobníky ľadu sa tak dostali modely s kapacitou na 2 – 2,5 l vody.

Ďalšou nádobou je zásobník na hotové kocky ľadu. Môže mať podobu plastového koša, ktorý sa do stroja vkladá, alebo má tvar vysokého pohára, do ktorého kocky ľadu voľne padajú. Pojme približne hodinovú produkciu ľadových kúskov – t.j. 500 – 700 g ľadu. Pamatätajte na to, že ľad sa pri plusových teplotách na vzduchu topí. Ak je zachytávací kôš vložený do výrobníka ľadu, v tejto časti je teplota približne 15 – 18 °C. Roztápajúca sa “odpadová” voda z kociek ľadu steká do spodnej časti. Po jej naplnení ju musíte z času na čas cez výpustný ventil vypustiť. Ak máte model s “externým” dávkovaním do pohára, ľad sa topí rýchlejšie a hneď po výrobe by mal byť použitý do nápoja.

Rýchlosť a množstvo vyrobeného ľadu

Ďalší dôležitý parameter, ktorý úzko súvisí s výkonnosťou ľadomatu. Väčšina modelov dokáže vyrobiť približne 10 – 12 kg ľadu za 24 hodín. Najlepšie výrobníky ľadu pre domáce použitie pripravia 13 – 15 kg ľadu za 24 hodín. Nehovorí vám toto číslo nič konkrétne o tom, koľko kociek ľadu dostanete za hodinu? Poďme si to rozmeniť na drobné.

Výrobník ľadu vyprodukuje 12 kg ľadu za 24 hodín. To je 0,5 kg ľadu za hodinu, čo predstavuje približne 50 – 60 kociek ľadu, v závislosti od ich veľkosti.

📌 Často z popisu produktu môžete dozvedieť, koľko kociek ľadu vyrobí prístroj za 10 minút. Priemerne ide o 8 – 10 kociek ľadu za 10 minút.

letné nápoje s ľadom

Veľkosť a tvar kociek ľadu + ich určenie

Aj keď sme doteraz spomínali najmä kocky ľadu, výrobník na ľad môže vyrábať aj ľad iných tvarov a dokonca aj v rôznych veľkostiach, v závislostí od možností nastavenia, ktoré ponúka.

 • Väčšie kocky ľadu sú perfektnou voľbou do whisky. Topia sa pomaly a alkohol príliš rýchlo neriedia.
 • Stredne veľké kocky ľadu sú obľúbené do ovocných džúsov a perlivých kolových nápojov.
 • Duté zaoblené ľadové kalíšky (ľad v tvare “náprstníka”) sú azda najrozšírenejším tvarom, ktoré výrobníky produkujú. Hodia sa do rozmanitých letných miešaných aj ovocných drinkov.
 • Ďalšími možnosťami sú tiež ľadová triešť, ľadové guličky, ľadové kocky so zaoblenými hranami alebo aj ľadové lupienky.

Funkcie a výbava výrobníkov ľadu

Výrobníky ľadu disponujú takými funkciami a výbavou, aby bolo ich používanie maximálne intuitívne a bezpečné.

 • Displej – Ide o výbavu drahších prístrojov. Na podsvietenom displeji máte k dispozícii informáciu o tom, koľko vody ešte v zásobníku zostáva alebo sa tu dozviete zostávajúcu dĺžku vyrábania ľadu.
 • Zvukové a svetelné indikátory – Ich úlohou je buď prostredníctvom rozsvietenia farbenej LEDky, či za pomoci zvukového signálu informovať o chode výrobníka ľadu – indikujú prázdny zásobník na vodu, plný zásobník s kockami ľadu, …
 • Časovač – Ponúka možnosť nastaviť začiatok vyrábania ľadu aj to, ako dlho sa bude ľad vyrábať.
 • Automatické vypnutie – Po dokončení zvoleného programu (prejdení času) sa výrobník automaticky vypne z prevádzky.
 • Bezpečnostný snímač – Zabraňuje chodu pri prázdnom zásobníku na vodu, resp. pri zaplnenom zásobníku na ľad. Prístroj sa vypne.

Video

Ceny výrobníkov ľadu

V cene výrobníka ľadu sa odráža výkonná technológia, s pomocou ktorej si už v priebehu krátkej chvíle môžete vychutnávať svoj obľúbený chladný nápoj.

✅ Výrobníky ľadu do 150 eur

Technológia používaná vo výrobníkoch ľadu sa prenáša aj do ich ceny. Márne budete hľadať úplné lacné modely. V tejto kategórii sa štartuje rovno na trojmiestnom čísle. Základné ľadomaty kompaktných rozmerov stoja okolo 120 – 130 eur. Môžu mať o niečo pomalšiu produkciu ľadu alebo budú pri činnosti hlučnejšie. Zaujímavé je, že výrobníky za približne 150 eur patria podľa rebríčkov predajnosti k najobľúbenejším. Pri nenáročnom domácom používaní im nie je čo vytknúť.

✅ Výrobníky ľadu do 300 eur

V cene od 150 – 300 eur už nájdete výkonnejšie výrobníky ľadu, ktoré vás očaria nielen plynulou produkciou ľadových kociek, ale aj svojím dizajnom. Výber v tejto kategórii je bohatý a uspokojí aj náročnejších kupujúcich.

✅ Výrobníky ľadu od 300 eur

Kvalitné výrobníky ľadu a triešte, spoľahlivé drviče ľadu, polo- a profesionálne riešenia disponujú väčšími rozmermi aj kapacitami nádob na vodu a ľad. Poradia si s intenzívnym používaním a spoľahlivo sa postarajú aj o hostí na väčšej záhradnej párty. Potešia tiež pokročilé možnosti nastavenia a automatizovaný chod. Štýlové a moderné spracovanie, zaujímavá farebnosť.

Najlepšie značky výrobníkov ľadu

Ak si chcete byť istí svojím výberom, rozhliadnite sa v ponuke overených výrobcov, ktorí sa špecializujú na šikovné spotrebiče do kuchyne. Ktoré značky si na našom trhu získali najviac pozornosti?

 • Klarstein – Jednoznačne TOP predajnosť a veľký záujem spotrebiteľov si vyslúžila nemecká značka Klarstein. Jej ponuka výrobníkov ľadov je najširšia. Nájdete tu modely, ktoré zaujmú svojím hravým dizajnom, no predovšetkým dobrým výkonom. Prevedenie, ktoré sa krásne vyníma na stole či kuchynskej linke, poteší aj náročných.
 • Guzzanti – Elegantné, rozmerovo kompaktnejšie výrobníky ľadu Guzzanti sú verné tradičnému konceptu, čo znamená, že nádobka na pripravené ľadové kocky je ukrytá pod priehľadným vekom. Modely sprevádzajú veľmi dobré spotrebiteľské recenzie.
 • Sencor – Cenovo dostupnejšie výrobníky ľadu od obľúbenej českej značky sa držia striedmeho dizajnu, no potešia rozmermi. Ideálne aj na cestovanie – do karavanu, kempu či na chatu. Všade tam, kde je dostupná elektrická zásuvka.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klarstein Ice Volcano 2G

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ Výkonný kompresor s tichým chodom, 2 l nádoba na vodu
✔️ Jednoducho zrozumiteľná obsluha so softtouch ovládaním
✔️ 9 kociek za 6 - 12 min. v závislosti od ich veľkosti
✔️ 2 voliteľné veľkosti kociek - veľké a malé
✔️ Denne 12 kg ľadu
📌 od 210 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Guzzanti GZ 120

Alternatíva na zváženie
✔️ Jeden z dlhodobo najpredávanejších, pozitívne recenzie
✔️ Spája v sebe kompaktnosť a výkonnosť, 2,1 l nádoba na vodu
✔️ Elegantný dizajn s priehľadným vekom pre rýchlu kontrolu procesu výroby ľadu
✔️ Produkcia 0,5 kg ľadu za hodinu
✔️ Denne 12 kg ľadu
📌 od 149 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Klarstein Eiszeit ICE5

Výkonný, najväčšia produkcia ľadu
✔️ Výkonné zariadenie - vyprodukuje denne až 15 kg ľadu
✔️ 3 rôzne veľkosti kociek
✔️ Až 3 l nádoba na vodu, manuálne alebo automatické plnenie vodou
✔️ Alarm pri plnej nádobe na ľad, aj pri nízkej hladine vody
✔️ Moderný dizajn
📌 od 280 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4 Guzzanti GZ 122

Poloprofesionálne využitie
✔️ Dokáže vyrobiť12 kg ľadových kociek za 24 hodín
✔️ Kapacita nádoby na vodu 2,2 l, na ľa 0,7 kg
✔️ Indikátor prázdnej nádoby na vodu alebo plnej nádoby na ľad
✔️ Kompaktný, elegantný dizajn s priehľadným vekom
✔️ Produkuje 2 veľkosti kociek
📌 od 149 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Klarstein On-The-Rocks

Najlacnejší kvalitný produkt
✔️ Priestorovo úsporný ľadomat
✔️ Vyrobí 12 kg kociek ľadu v priebehu 24 hodín
✔️ Produkuje 2 rôzne veľkosti kociek ľadu
✔️ Obsluha je jednoduchá cez softtouch ovládanie s farebnými signálovými LEDkami
✔️ Zvuky počas prevádzky sú príjemne tiché
📌 od 150 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin