Najlepšie nafukovacie lehátka: TOP 10 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie nafukovacie lehátka do vody Kto nemal minulý rok fotografiu na plameniakovi alebo jednorožcovi, nebol na tej pravej dovolenke! Asi tak by sa dali zhrnúť trendy v kategórii nafukovacích lehátok. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie nafukovacie lehátka do vody? Keďže je ich výber prekvapivo rozmanitý, prešli sme online ponuku zo všetkých strán a vybrali niekoľko tipov, ktoré sprevádza dobrá predajnosť a pozitívne hodnotenia od užívateľov.

Na prvý pohľad sa zdá, že výber ideálneho nafukovacieho lehátka nemôže byť ničím komplikovaný. Vyberáme predovšetkým podľa veľkosti, dizajnu a v rámci cenového rozpočtu. Okrem toho však treba zvážiť aj niekoľko ďalších premenných, ktoré súvisia s využitím, nosnosťou a životnosťou. Nafukovacie lehátka už nemusia byť iba “nudným” obdĺžnikom. Môžu hýriť farbami, mať tvar zmrzliny, donutu, ostrova, melónu aj kresla. Vždy by však praktická stránka a funkčnosť mali prevyšovať dizajn.

Je nad slnko jasné, že je čoho vyberať! Či už hľadáte nafukovacie lehátko do bazénu na záhrade, pre vodné šantenie na jazere, alebo pre dokonalý relax na mori, máme pre vás zaujímavý rebríček s rozmanitými tvarmi a farbami. Ak sa budete rozhodovať medzi viacerými, vezmite si na pomoc recenzie nafukovacích lehátok do vody, ktoré vám napovedia viac o ich vlastnostiach, pohodlnosti a či lákavý obrázok na obale aj v skutočnosti zodpovedá realite.

Najlepšie nafukovacie lehátka podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Intex 58836 Mesh Mats

Rozmery: 178 x 94 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl + sieťovina
📌 od 15 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Nafukovacie lehátko - stredný plameniak

Rozmery: 218 x 211 x 136 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: vinyl
📌 od 33 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Intex 58752 pizza

Rozmery: 175 x 145 cm
Nosnosť: 100 kg
Materiál: vinyl 0,30 mm
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nafukovací kruh INTEX Donut

Rozmery: priemer 99 cm
Nosnosť: -
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 7 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Lehátko INTEX s držadlami

Rozmery: 112 x 62 cm
Nosnosť: detské
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 5 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Lehátko Watermelon Island

Rozmery: priemer 148 cm
Nosnosť: 100 kg
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 19 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Nafukovacie lehátko - stredný jednorožec

Rozmery: 287 x 193 x 165 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: vinyl
📌 od 36 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8Intex Canopy Island

Rozmery: 200 x 150 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: -
📌 od 106 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Intex 58802 King Cool

Rozmery: 157 x 89 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl 0,30 mm
📌 od 9 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#10Intex 58894

Rozmery: 188x71 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl
📌 od 10 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať nafukovacie lehátko

Teplota stúpa a ženie nás z prehriatych domov a bytov čo najrýchlejšie k vode. Čas strávený pri vode aj vo vode síce znamená oddych a leňošenie, z času na čas to chce trochu zábavy a zmeny. Nafukovacie lehátka poznali už generácie pred nami. Aj keď neboli také vizuálne atraktívne, svoju úlohu plnili. Dnes si na krásnych a esteticky pútavých nafukovačkách oddýchnu a zašantia nielen deti, ale aj dospelí. Aké by malo byť kvalitné nafukovacie lehátko? V prvom rade stabilné, s dostatočnou nosnosťou, umožňujúce pohodlný nástup, malo by sa dať jednoducho nafúknuť aj vyfúknuť. Všetko ostatné je už len vecou vkusu.

ako vybrať nafukovacie lehátko

Základné parametre nafukovacích lehátok

Začnime najskôr dôležitými, aj keď na pohľad trochu “nudnými” záležitosťami. Ak však nekupujeme nafukovacie lehátko na zopár použití, mali by sme jeho výber podmieniť budúcim používateľom aj intenzite používania. Iné nároky máme pri výbere detskej nafukovačky do menšieho bazéna na záhrade a inak sa chceme blysnúť na garden párty, ak hľadáme poriadnu výbavu do veľkého zapusteného bazéna.

Rozmery

Štandardné nafukovacie lehátko jednoduchého obdĺžnikového tvaru, určené pre dospelú osobu, zoženiete v rozmeroch približne 70 × 180 – 190 cm. Ide o pohodlný a stabilný priestor na krátky odpočinok a plavbu po hladina pre jednotlivca.

V podobných rozmeroch (+/- niekoľko centimetrov) do strán zoženiete aj trendy nafukovačky v tvare nanuka a zmrzliny. Ak máte záujem o okrúhly tvar (napríklad pizza, melón), tam už získate väčší priestor (nafukovacie lehátko pre dvoch) o priemere 170 – 190 cm.

Nosnosť

Nosnosť je jedným z kľúčových parametrov nafukovacieho lehátka a jeho funkčnosti. Lehátko pri preťažení síce nemusí prasknúť, určite sa však ponorí, jeho tvar sa čiastočne deformuje a nebudete mať z neho radosť.

Nafukovacie jednolehátka disponujú nosnosťou priemerne 80 – 90 kg. Najlepšie unesú z nich 100 – 110 kg. Nafukovacie lehátka pre 2 dospelé osoby (resp. pre viac detí naraz) už odnesú tiaž 160 – 200 kg.

Nafukovací mechanizmus

Nafukovacie ležadlá treba logicky nafúknuť – cez jednoduchý nafukovací ventil. Buď ústami (je to náročné, v horúcom lete aj vyčerpávajúce), pomocou autového kompresoru (ak ste napríklad v kempe pri jazere) alebo cenovo dostupnej nožnej pumpy (cca 5 – 7 eur).

V závislosti od veľkosti nafúknutie zaberie niekoľko minút. Vyfúknutie a zloženie do plážovej tašky je už o niečo jednoduchšie. Ak má nafukovačka iba jeden ventil, zasuňte do neho napríklad malý kúsok slamky. Veľké nafukovačky majú zvlášť veľký výpustný ventil, cez ktorý vzduch vyfučí expresne za pár sekúnd.

Počet komôr

Je pravda, že čím viac komôr, tým kvalitnejšie nafukovacie lehátko? V niektorých prípadoch áno. Najmä, ak má lehátko komplikovanejšiu konštrukciu.

Pri jednoduchých tvaroch je druhou komorou opierka hlavy. Treťou a štvrtou sú napríklad opierky rúk (alebo aj krídla plameniaka). Ak sa teda dočítate, že po prederavení jednej komory, je nafukovacie lehátko naďalej bezpečné, nemusí to byť vždy pravda. Veď čo z toho, ak je prepichnutá hlavná časť, na ktorej ležíte!

Hlavnou výhodou viackomorového systému je však skutočnosť, že ak k prederaveniu predsa len dôjde, ľahko zistíte, na ktorú časť lehátka (teda komoru) sa zamerať. Nemusíte potom prezerať celú jeho plochu.

Materiál nafukovacieho lehátka

Nafukovacie lehátka sú prevažne vyrobené z vinylu (polyvinylchlorid – PVC). Rozhodujúca je hrúbka použitého materiálu. V závislosti od toho sa potom od seba líšia cenou, odolnosťou voči poškodeniu aj nosnosťou. Základné, lacné nafukovacie lehátka, ktoré kúpite pod privátnou značkou niektorých supermarketov, sú vyrobené skôr z tenšieho vinylu, o hrúbke cca 0,15 – 0,20 mm. Lehátko, ktoré chcete kúpiť na niekoľko ďalších sezón, by malo byť vyrobené z vinylu o hrúbke minimálne 0,30 mm.

Značkové nafukovacie lehátka (značiek Bestway, Intex) už lákajú pevnejším prevedením, na ktorého výrobu bol použitý vinyl o hrúbke od 0,40 mm.

📌 Pre zaujímavosť – Čo je to gumotextilné nafukovacie lehátko?

Ide o lehátko, ktoré je z jednej strany vyrobené z PVC a z druhej strany z opryžovanej bavlnenej tkaniny. Sú pohodlné a pre pokožku príjemne. Môžete ho používať v stane na ležanie, na pláži aj na sedenie, niektoré sú svojím prevedením vhodné aj do vody.

Doplnková výbava

Potrebujú nafukovačky niečo naviac? Trúfneme si povedať, že áno. Praktická výbava sa aj pri tejto kategórii produktov zíde.

  • Medzi najpredávanejšie nafukovacie lehátka sa dostali modely s opierkou hlavy, aj rúk.
  • Na väčších nafukovačkách zase nájdete lanko, s pomocou ktorého môžete lehátko zachytiť o okraj bazéna, alebo ho ľahšie previezť, kam potrebujete.
  • Stabilitu pri nastupovaní vám zabezpečí dvojica pevných plastových úchopov po stranách.
  • V nafukovacích lehátkach typu kreslo a ostrov nájdete okrem iného aj odkladací priestor (držiaky) na poháre alebo fľašky s vodou. Zo skúseností a diskusií však vieme, že práve táto časť môže byť slabinou lehátka a miestom, kadiaľ fučí.
  • Lehátka tvaru trojuholníkovej pizze majú vo výbave jednu zaujímavú vychytávku – 4 konektory na zapojenie ďalších trojuholníkov pre vytvorenie efektnej okrúhlej party “pizze”.
  • Veľké a luxusné nafukovacie ostrovy môžu mať odnímateľnú striešku, ktorá slúži ako ochrana pred slnkom. Súčasťou párty nafukovacích ostrovov býva aj priestor pre chladiacu tašku.
  • Nevyhnutnou súčasťou každej nafukovačky by mala byť základná opravná sada.

nafukovacie lehátko nanuk

Obľúbené tvary nafukovacích lehátok do vody

V nasledujúcom delení nájdete aktuálne najvyhľadávanejšie tvary nafukovacích lehátok a ich krátky popis.

Klasické nafukovacie lehátko – posteľ

Klasika, ktorá nikdy nesklame. Najčastejšie s rozmermi cca 70 × 180 – 190 cm. Veľmi pohodlné sú obdĺžnikové lehátka vybavené opierkou hlavy a krku, nechýbajú ani modely vybavené opierkami rúk. Ideálne na pokojné vylihovanie, opaľovanie a unášanie vodnou hladinou.

Nafukovacia zmrzlina / nanuk

Trendy farebná alternatíva k základným lehátkam dostala tvar pekných nanukov a zmrzlín, ktoré neodmysliteľne patria k letu, však?

Nafukovací melón / pizza / kivi / ananás / avokádo / pomaranč

Ak máte záujem o oválne, polkruhové alebo kruhové nafukovacie lehátko, najčastejšie naň natrafíte vo vyššie vymenovaných motívoch. Tie sú priam predurčené na letné šantenie vo vode. Najviac populárny je melón, za ním pizza, kivi a ananás. Keďže ide o rozmerovo väčšie lehátka, zároveň je vyššia aj ich nosnosť. Pozor však, niektoré polkruhy slúžia len ako “plaváky” a ich nosnosť vie byť prekvapivo nízka, cca 40 – 45 kg.

Nafukovacie kreslo

Ďalšie obľúbené prevedenie, ktoré sa už niekoľko sezón derie na rebríčky predajnosti. Nafukovacie kreslá sú tvarovo navrhnuté tak, aby sa v nich sedelo pohodlne – s opretým chrbtom a podloženými nohami. Nechýbajú im ani postranné opierky pre ruky. Ich výhodou je využitie na pláži – kreslo vyberiete na piesok, uložíte pod slnečník a pokračujete v oddychu. Vyhýbajte sa ostrým predmetom.

Nafukovací ostrov

Sú dominantné, luxusné a pútajú pozornosť. Vysoko prevyšujú bežný rozpočet za jedno nafukovacie lehátko. Zvyčajne poskytujú priestor pre viac dospelých osôb. Môžu byť vybavené strieškou, odkladacím priestorom na chladiacu tašku, držiakmi na nápoje, lankom na uchytenie a jednoduchší transport. Nafukovacie ostrovy sú určené na väčšie vodné plochy, kedy si chcete v rytme jemných vĺn vychutnať dobre vychladený letný drink s kamarátmi.

Nafukovací plameniak / jednorožec / lama / labuť

A sme konečne pri dizajnových nafukovacích lehátkach, ktoré si získali pozornosť malých aj veľkých. Vyzerajú perfektne, štýlovo, párty aj rodinne. Dá sa na nich ležať, sedieť, ale aj nohami posúvať dopredu. Chcete si zajazdiť na jednorožcovi? Toto leto žiadny problém! Okrem toho perfektne vyzerajú na fotkách z letnej dovolenky. V takejto konštelácii im možno prepáčite, že nafúknuté sú viac náročné na prenášanie a aj po vyfúknutí zaberajú jednu väčšiu plážovú tašku.

nafukovacie lehátko jednorožec

Ceny nafukovacích lehátok

Rozdiel v cenách nafukovacích lehátok vie byť obrovský. Nejde však o nič prekvapivé. Nafukovacie lehátka nemajú jednotný tvar, veľkosť ani nosnosť. Koľko vás vyjde kvalitné nafukovacie lehátko?

✅ Nafukovacie lehátka do 10 eur

Základná výbava, ktorá by nemala chýbať v žiadnom bazéne. Nájdete tu jednoduché nafukovacie lehátka (obdĺžnik), nanuky, zmrzliny, malé detské “člny” v rôznych pestrofarebných motívoch. Sú ľahké, skladné, primerané k svojej cene. Špeciálnu výbavu ani hrubší materiál tu však nečakajte.

✅ Nafukovacie lehátka od 10 do 30 eur

Kategória, kde nájdete aktuálne najpredávanejšie nafukovacie lehátka do vody v rozmanitých tvaroch aj farbách. Veľmi dobrý pomer cena / kvalita. Vhodné nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Moderné spracovanie, odolnejší materiál, spevňované švy, aj niekoľko zaujímavých prvkov výbavy (opierky, lano, držiaky na poháre, …)

✅ Nafukovacie lehátka od 30 eur

Atraktívne nafukovacie lehátka, v ktorých sa snúbi štýl, trendy a vyššia nosnosť. V porovnaní so základnými lehátkami, môže ísť až o desaťnásobne vyššiu investíciu. Veľké párty a rodinné lehátka vážia aj viac ako 10 kg. Ponúkajú výbavu, priestor, stabilitu a celkovo – nadštandard pre náročných.

Najlepšie značky nafukovacích lehátok

Zohnať nafukovacie lehátko ľubovoľnej veľkosti a tvaru nie je žiadny problém. Nájdete ich v supermarketoch, športových obchodoch, aj obchodoch so zmiešaným tovarom. Najlepšie hodnotené lehátka (s predpokladom vyššej odolnosti) nájdete v ponuke nasledujúcich značiek.

  • Intex – Aktuálne TOP predajnosť a perfektná rozmanitosť. Dobré recenzie, výborná dostupnosť u mnohých predajcov, trendy aj tradičné tvary nafukovacích lehátok. Najväčšiu pozornosť si vyslúžili nafukovacie kreslá a lehátka Intex, za nimi nasledujú “ovocné” lehátka, zmrzliny a nanuky. Väčšina lehátok je vyrobená z materiálu hrubšieho ako 0,3 mm s kvalitne prevedenými spojmi.
  • Bestway – Ďalšia bohatá a vyhľadávaná ponuka nafukovacích lehátok. Medzi najpredávanejšie produkty od Bestway sa radia nafukovacie kreslá s opierkami a pohodlné lehátka. Dobrá cena, žiarivé farby a vzory – ako stvorené na letné šantenie vo vode. Dôraz na pohodlnosť a bezpečnosť.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Intex 58836 Mesh Mats

Rozmery: 178 x 94 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl + sieťovina
📌 od 15 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Nafukovacie lehátko - stredný plameniak

Rozmery: 218 x 211 x 136 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: vinyl
📌 od 33 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Intex 58752 pizza

Rozmery: 175 x 145 cm
Nosnosť: 100 kg
Materiál: vinyl 0,30 mm
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nafukovací kruh INTEX Donut

Rozmery: priemer 99 cm
Nosnosť: -
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 7 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Lehátko INTEX s držadlami

Rozmery: 112 x 62 cm
Nosnosť: detské
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 5 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Lehátko Watermelon Island

Rozmery: priemer 148 cm
Nosnosť: 100 kg
Materiál: vinyl 0,25 mm
📌 od 19 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Nafukovacie lehátko - stredný jednorožec

Rozmery: 287 x 193 x 165 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: vinyl
📌 od 36 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8Intex Canopy Island

Rozmery: 200 x 150 cm
Nosnosť: 200 kg
Materiál: -
📌 od 106 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Intex 58802 King Cool

Rozmery: 157 x 89 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl 0,30 mm
📌 od 9 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#10Intex 58894

Rozmery: 188x71 cm
Nosnosť: 80 kg
Materiál: vinyl
📌 od 10 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin