Najlepšie obojky pre psov proti kliešťom: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie obojky proti kliešťomS príchodom jari sa zobúdzajú krvilační “predátori”, ktorí sú rizikom nielen pre ľudí, ale aj pre našich štvornohých miláčikov. Kliešte. Stačí hoci len krátka prechádzka v blízkom parku a po návrate z nej môžete na koži vášho psa nájsť prisatého kliešťa. O to horšie, že si nevyberá viditeľné miesto a objavíte ho až neskôr, už niekoľkonásobne zväčšeného. Kliešte prenášajú nebezpečné ochorenia, ktoré môžu spôsobiť fatálne následky. Psy sa však s radosťou vyváľajú v tráve a hustý krík je výzvou na pátranie! Ak chcete predchádzať hrozivým následkom, myslite vopred na prevenciu. Najlepšie obojky pre psov proti kliešťom dokážu poskytnúť účinnú a dlhodobú ochranu po dobu niekoľkých mesiacov, a vás tak zbaviť nepríjemných starostí, či dokonca strachu.

Na výber vhodného antiparazitika proti kliešťom sa však treba vopred pripraviť. Ponuka je bohatá a vyžaduje starostlivé posúdenie, aby ste unáhlenou aplikáciou vášmu psovi neuškodili. Zvážiť musíte vek psa, jeho hmotnosť (veľkosť), prostredie, v ktorom sa pohybuje a prípadné zdravotné či iné obmedzenia (ochorenia, užívanie iných liekov, citlivá koža, gravidná či dojčiaca fenka).

Bude pre vášho psa vhodná pipeta, repelent v spreji, šampón alebo obojok? S ktorými antiparazitikami majú chovatelia najlepšie skúsenosti v boji proti kliešťom? Veríme, že vám v rozhodovaní pomôžu rady v nasledujúcom sprievodcovi výberom. V rebríčku nižšie nájdete najlepšie hodnotené produkty z kategórie obojkov. Zamerali sme sa na recenzie a testy obojkov proti kliešťom a vybrali TOP hodnotené produkty. Medzi favoritmi tak nesmú chýbať overené značky, akými sú napríklad Bayer, Intervet, Menforsan, Beaphar.

Najlepšie obojky pre psov proti kliešťom podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Bayer Foresto obojok pre psy nad 8 kg

Najlepší a najpredávanejší
✔️ Parazity sú nielen zahubené, ale zároveň sa zabráni ich prisatiu na telo psa
✔️ Proti larvám, nymfám a dospelým kliešťom aj blchám
✔️ Účinnosť počas 7 až 8 mesiacov
✔️ Vhodný aj pre šteniatka vo veku od 7 týždňov
📌 od 29 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Bayer Foresto Antiparazitný obojok pre mačky a malé psy do 8 kg

Najlepší pre malé psy (a tiež mačky)
✔️ Liečba a prevencia pred napadnutím blchami 7 až 8 mesiacov
✔️ Výborné recenzie a spokojnosť majiteľov psov - kliešte zviera obchádzajú
✔️ Dobrá znášanlivosť
📌 od 25 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Intervet Scalibor Protectorband

Alternatíva na zváženie
✔️ Účinne chráni psa pred kliešťami vo všetkých vývojových štádiách
✔️ Ochrana pre komármi a pakomármi
✔️ Vhodný pre šteňatá od 7 týždňov, aj pre sučky v období gravidity a laktácie
✔️ TOP predajnosť, veľa spokojných recenzií, dobrá cena
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Bayer Kiltix antiparazitný obojok

✔️ 7-mesačná nepretržitá ochrana proti blchám aj kliešťom
✔️ Vysoká kvalita produktu a zdravotná nezávadnosť
✔️ Vhodný aj pre šteňatá od veku 3 mesiace
✔️ Účinkuje už 24 hodín po nasadení
📌 od 19 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Menforsan Prírodný obojok

✔️ Obojok proti kliešťom, blchám a komárom pre psy
✔️ Repelentná ochrana po dobu 90 dní
✔️ Obsahom prírodných esencií citrónu a eukalyptu
✔️ Obojok je vhodný pre všetky plemená psov, gravidné feny, šteniatka a psy citlivé na insekticídy
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beaphar DIAZ antiparazitný obojok

✔️ Efektívne hubí kliešte aj blchy
✔️ Účinnosť po dobu 6 mesiacov, pre psov starších ako 6 mesiacov
✔️ Dobrá cena aj hodnotenia
📌 od 6 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať obojok pre psov proti kliešťom

Ak si so svojím chlpáčom radi vybehnete do prírody, treba počítať s tým, že skôr či neskôr prídete s kliešťami do kontaktu. Presúvajú sa čoraz bližšie k ľudským obydliam a suvenír v podobe čiernej “zavŕtanej hlavičky” si môžete priniesť aj z bežnej prechádzky po sídlisku. Prečo je vôbec dôležité riešiť ochranu pred kliešťami? Aké choroby tento parazit prenáša? Je kliešť pre psa nebezpečený?

čo je kliešť

5 základných otázok o kliešťoch

Ešte predtým, ako prejdeme k najčastejším spôsobom ochrany pred kliešťami u psov, mali by ste poznať svojho “nepriateľa”. Tu sú základné otázky, v ktorých nájdete dôležité odpovede.

1. Čo je kliešť?

Kliešť je parazit, ktorý sa živí cicaním krvi ľudí, divých ale aj domácich zvierat. Má “senzory”, ktoré mu umožňujú registrovať v prostredí zdroj tepla a CO2, preto si dokáže rýchlo vytipovať svoju obeť. Má ploché telo, 8 nôh a veľkosť špendlíkovej hlavičky. Na hlave má klepietka, pomocou ktorých si na koži vytvorí otvor, do ktorého zasunie bodavý orgán na cicanie krvi. Po prisatí strávi na hostiteľovi niekoľko dní. Za ten čas zväčší svoj objem v brušnej časti niekoľkonásobne a stáva sa neprehliadnuteľným.

2. Aké choroby prenáša kliešť?

Prisatie kliešťa vie byť bolestivé, no podstatne nebezpečnejší je jeho druhý aspekt. Po komárovi je totiž druhým “najproduktívnejším” prenášačom ohrozujúcich infekcií. Najčastejšie ide o baktérie a parazitov, ktoré spôsobujú tieto ochorenia: ehrlichióza, borelióza, babezióza, anaplazmóza, mykoplazmóza, kliešťová encefalitída.

3. Kedy je sezóna kliešťov?

Sezóna kliešťov na Slovensku začína v marci a končí nástupom prvých mrazov na prelome októbra a novembra. Najviac aktívne sú v mesiacoch apríl až máj. Od augusta ich výskyt postupne klesá.

4. V ktorých lokalitách na Slovensku je najväčší výskyt kliešťov?

Na kliešťa narazíte v listnatých a zmiešaných lesoch, mestských parkoch, aj blízkych hájikoch za obcou. Netreba sa však spoliehať na to, že tam, kde je čulý ruch, kliešte nie sú. Práve naopak. V nízkych nadmorských polohách sa môžu nachádzať dokonca už aj poblíž vašej záhrady. Najmä, ak má niektorý zo susedov prerastenú záhradu s vysokou trávou a drevnatými náletmi. V nadmorských výškach od 1000 m.n.m. je ich výskyt výrazne nižší, skôr raritný.

Tiež ste si mysleli, že kliešť na svoje obete skáče zo stromov? Je to jeden z mýtov. Striehne na steblách vysokej trávy alebo listoch nižších drevín. A práve to sú miesta, do ktorých sa s nadšením vrhne aj váš pes!

5. Na aké miesta sa kliešť u psov najčastejšie prisaje?

Kliešť si na koži nehľadá viditeľné miesto. Prisaje sa tam, kde je väčšia šanca, že si ho dlhšiu dobu nevšimnete. Vyhľadáva teplé slabiny, oblasť uší, krku pod obojkom, výnimkou nie sú ani kliešte zachytené v jamkách medzi prstami na labkách. Najčastejšie ide o miesta, ku ktorým nemá pes dobrý prístup, alebo im majitelia pri kontrole po prechádzke nevenujú dostatok pozornosť. Niektoré psy majú tak silný čuch, že kliešte ucítia. Ak vidíte, že si pes po venčení hryzie srsť na jednom mieste a je nervózny, urýchlene mu toto miesto prehliadnite.

kliešť zväčšený

Základné druhy antiparazitík proti kliešťom

Existuje niekoľko druhov preparátov na ochranu psa pred hrozbami, ktoré prenášajú kliešte. V tabuľke vyššie ste našli tipy na kvalitné obojky proti kliešťom, pre váš komplexný prehľad o možnostiach si však v krátkosti priblížime aj ďalšie kategórie. To, čo vyhovuje jednému psovi, sa totiž môže ukázať ako úplne nevyhovujúce pre ďalšieho – v závislosti od plemena, veľkosti, veku a jeho individuálnych požiadaviek.

⏩ Pipety / Spot-On

Medzi obľúbené antiparazitné prostriedky patria pipety proti kliešťom a blchám (známe aj pod označením spot-on). Malé množstvo tekutiny sa aplikuje na kožu v mieste medzi lopatkami. Na toto strategické miesto si totiž pes nedosiahne, tam teda môže účinná látka zapôsobiť. Bezprostredne po aplikácii sa pes nesmie najbližšie 2 – 3 dni kúpať.

Tekutina v pipetách účinkuje zvyčajne voči viacerým parazitom súčasne (blchy a kliešte). Sú rozdelené do niekoľkých kategórií, najčastejšie podľa váhy. Po aplikácii sú vodeodolné, nezapáchajú a nemali by spôsobiť žiadne problémy ani malým deťom. Ich účinnosť je priemerne 4 – 8 týždňov, v závislosti od preparátu. Kliešťa usmrcujú (odpudzujú) ešte pred prisatím.

⏩ Žuvacie tablety proti kliešťom

Toto riešenie polarizuje chovateľov psov. Jedna skupina si vysokú účinnosť žuvacích tabliet pochvaľuje (až 100 %), ďalšia má obavy podať psovi prípravok, ktorý môže v ojedinelých prípadoch zasiahnuť jeho pečeň alebo nervový systém. Aplikujú sa úplne jednoducho. Psíkovi podáte žuvaciu tabletku ako maškrtu. Účinná látka sa dostáva do krvného obehu, kde koluje 1 – 3 mesiace. Nezabraňuje však prisatiu kliešťa. Avšak, akonáhle sa kliešť nacucia krvi, do pár hodín zomiera. Niektoré žuvacie tablety poskytujú komplexnú ochranu – aj proti vnútorným parazitom v črevnej sústave psa.

⏩ Spreje (repelenty) proti kliešťom

Spreje alebo repelenty proti kliešťom (aj iným parazitom vrátane bĺch, múch a komárov) sú vhodné ako občasné riešenie, ak sa so psom do prírody vyberiete iba z času na čas. Psíkovi s citlivou pokožkou však môže aplikácia repelentu spôsobiť nepríjemné podráždenie. Niektoré psy tiež na typický zvuk spreju reagujú podráždene. Sprej sa dá efektívne použiť na ošetrenie miesta, kde pes spí – búda, pelech, matrac.

⏩ Elektronické repelenty proti kliešťom

Zaujímavou alternatívou je elektronický repelent. Ide o malý prívesok, ktorý sa zavesí na obojok psa. Obsahuje mikročip, z ktorého sa šíria ultrazvukové impulzy. Do okruhu 3 m okolo psa odpudzuje akékoľvek parazity. Je bezpečný pre ostatné psy aj deti, dokonca aj pre gravidné fenky. Neobsahuje totiž žiadne toxíny, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie. Pre každým kúpaním (aj nečakaným skokom do vody) sa musí z obojka zložiť.

šampón pre psov

⏩ Šampóny proti kliešťom

Pri pravidelnej starostlivosti o psíka môžete ako podporný prostriedok ochrany aplikovať aj šampón proti kliešťom a blchám. Zabíja prítomné parazity (aj ich vývojové štádiá) a máte tak istotu, že po srsti sa nepotuluje žiadny nebezpečný mini “predátor”. Väčšina šampónov sa dá dokonca používať aj vtedy, ak váš pes nosí obojok proti kliešťom alebo ste mu podali tabletu. Pozor na rizikovú interakciu! Starostlivo si preto prečítajte návod na používanie, aby ste psíkovi nespôsobili zdravotné problémy (siahnite napríklad po bezpečnom prírodnom zložení). Ak váš pes nemá rád kúpanie, môžete vyskúšať púder alebo suchý šampón proti kliešťom (bez oplachovania).

⏩ Obojky proti kliešťom (a blchám)

Prejdime už teraz k tomu, čo je hlavným predmetom sprievodcu výberom. Väčší priestor na prezentáciu si zaslúžia obojky proti kliešťom. Patria totiž k najpredávanejším antiparazitikám a spájajú v sebe hneď niekoľko predností.

Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach – či hľadáte obojok pre drobného 5-kilového psíka alebo mohutného 50-kilového psa. Pri kúpe je dôležité riadiť sa obvodom krku psa a odporúčaniami výrobcu. Dĺžka obojku proti kliešťom je približne od 38 do 70 cm (niekoľko veľkostí a kategórií – malý pes, stredný pes, veľký pes). Cez “zúbky” sa dajú jednoducho dĺžkovo regulovať. Ak máte dospelého psa, stačí, ak obojok nasadíte tak, aby ste sa medzi obojok a krk psa zmestili dva prsty. Prebytočný obojok odstrihnite približne 5 cm od spony. Ak máte šteniatko (juniora), obojok nestrihajte radikálne, už o 2 – 3 mesiace ho budete musieť uvoľniť.

Účinnosť obojkov proti kliešťom je dlhá – 6 až 8 mesiacov. Účinné látky zostávajú na koži psa a postupne sa uvoľňujú tak, aby poskytovali nepretržitú ochranu. Neprenikajú do krvi. Absorbujú do lipidovej vrstvy pokožky, skadiaľ sa vymývajú iba veľmi pomaly, preto neprekáža, ak psa podľa potreby okúpate. Zvyčajne sú veľmi dobre znášané, aj keď z času na čas sa pod obojkom môže objaviť začervenanie alebo dočasné vypadanie srsti. Niektoré začnú pôsobiť už po 2 dňoch od nasadenia, iné až po týždni. Prvé dni by sa pes nemal kúpať, inak sa spomalí šírenie účinnej látky po koži.

Látky, ktoré tento tenký gumený obojok obsahuje, dokážu pôsobiť proti všetkým vývojovým štádiám kliešťov, dokonca priamo vplývať aj na neplodnosť samičiek kliešťov, čím prispievajú k zníženiu výskytu kliešťov v prostredí.

Vhodné sú dokonca už pre šteniatka od 2. – 3. mesiaca života.

📌 Má používanie obojkov proti kliešťom aj nejaké obmedzenia?

Niektoré obojky sú cítiť po chemikáliách a v menšom byte bude ich aróma prekážať. Určite si psíka s takýmto obojkom neberte so sebou do postele. Opatrnosť zvýšte vtedy, ak je pes pravidelne v kontakte s malými deťmi a mačkami. Niektoré látky v antiparazitických obojkoch sú pre mačky dokonca toxické. Ak sa u vášho psa objaví alergická reakcia krátko po nasadení (začervenanie, vyrážky, ranky, neustále svrbenie), obojok zložte a jeho používanie skonzultujte s veterinárom.

ako vybrať obojok proti kliešťom

Zvážte potreby vášho psa

Po objavení prvého prisatého kliešťa nespanikárte, ani sa nepúšťatjte do urýchlenej kúpy antiparazitika. Posúďte individuálne potreby vášho psa. Ak budete zvažovať niekoľko odlišných produktov, nechajte si poradiť napríklad od veterinára alebo skúsených chovateľov vášho plemena. Nápomocné vám určite budú aj recenzie obojkov proti kliešťom, kde sa dozviete cenné informácie z prvej ruky.

Vek a hmotnosť psa

Výber obojkov sa okamžite zúži po tom, ako vyselektujete obojky podľa veľkosti a veku psa. Zvlášť opatrní buďte pri malých plemenách a šteniatkach. Ak by ste im nasadili obojok určený pre väčších psov, koncentrácia látok bude príliš vysoká a pre psa aj nebezpečná. V prípade, že je vaša fenka gravidná alebo dojčí šteniatka, možností sa zúžia ešte viac, napríklad iba na čisto netoxické zloženie s obsahom repelentných prírodných olejov, extraktov a silíc (čajovník, citronela, rozmarín).

Prostredie, v ktorom sa pohybuje

Ak pes žije v jednej domácnosti spolu s mačkami, pozor na obojky s obsahom permetrínu, ktorý je pre mačky toxický.

Pri častých vychádzkach do lesa ste kontaktu s kliešťami vystavení prirodzene viac, ako pri krátkom venčení po sídlisku. V prvom prípade potrebujete účinnú ochranu (s obsahom pesticídov a insekticídov) alebo antiparazitické tablety (účinné riešenie aj pre psy s hustou a dlhou srsťou). Pravdou totiž je, že kliešte sú voči látkam v chemických obojkoch z roka na rok odolnejšie. Ak hľadáte ochranu pre bytového psíka, dobrá je kombinácia obojku s obsahom látok na prírodnej báze a šampónu. Samozrejme k starostlivosti tiež patrí pravidelná kontrola záhybov, slabín, srsti a jej vyčesávanie. Pozor, aby ste si kliešťa nedoniesli na svojom oblečení. Nájde si prvú dostupnú obeť s teplou krvou.

Zdravotné a iné obmedzenia

Použitie obojkov proti kliešťom môže mať niekoľko obmedzení, o ktorých by ste sa však s prehľadom mali dočítať v návode na použitie. Napríklad sa nesmú používať, ak je pes mladší ako 2 mesiace, alebo ľahší ako 2 kg. Je chorý, či trpí kožnými chorobami (vypadávanie srsti, suché zápalové ložiská). O gravidných a dojčiacich fenkách sme síce už hovorili, no radšej raz zopakovať, ako na túto dôležitú skutočnosť zabudnúť.

Účinnosť voči parazitom

Máte presne ujasnené, pred akými parazitmi chcete psa chrániť? Kvalitné preparáty sú navrhnuté tak, aby poskytovali ochranu nielen pred kliešťami. Veľmi nepríjemné sú aj blchy, či uštipnutie bodavým hmyzom, ktorý je taktiež roznášačom mnohých nebezpečných ochorení.

V antiparazitných obojkoch sa nachádzajú látky, ktoré poškodzujú nervový systém hmyzu, pôsobia toxicky, repelentne, či dokonca narušujú životný cyklus hmyzu a znemožňujú jeho ďalšie množenie (samička kliešťa sa nielenže neprisaje na vášho psa, po kontakte s účinnou látkou sa stane sterilnou). Najčastejšie sa používajú nasledujúce látky: permethrin, fipronil, metopren, deltamethrinum, imidacloprid, propoxur.

pes príroda kliešte

Ceny obojkov proti kliešťom a blchám

Koľko zaplatíte za kvalitný obojok pre psa proti kliešťom a blchám?

✅ Obojky pre psov proti kliešťom do 8 eur

V základnej cenovej kategórii nájdete obojky fungujúce na prírodnej báze. Obsahujú silice, extrakty alebo prírodné oleje z rastlín, ktoré parazitný hmyz svojou arómou od zvieraťa odpudzujú. Väčšina účinkuje ako repelent, ich schopnosť hubiť hmyz je mizivá. Sú šetrné k prostrediu a vhodné aj pre malé šteniatka a gravidné sučky. Nájdete tu však aj niekoľko produktov s insekticídnym zložením.

✅ Obojky pre psov proti kliešťom do 16 eur

Výber aktuálne najpredávanejších obojkov proti kliešťom, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a spokojnosť majiteľov psov. Tieto antiparazitné obojky už fungujú na báze chemických látok schopných hubiť kliešte, blchy aj švoly vo všetkých ich vývojových štádiách. Zároveň odpudzujú aj ďalší bodavý hmyz – muchy, komáre, pakomáre. Nie všetky sú vhodné pre gravidné fenky, niektoré dokonca až pre šteňatá od polroka. Rovnako tak pozor aj na kontakt s mačkou v jednej domácnosti (záleží však od druhu účinnej látky).

✅ Obojky pre psov proti kliešťom od 16 eur

Najlepšie obojky proti kliešťom nedajú týmto parazitom šancu. Nájdete tu prémiové antiparazitické obojky s vysokou a nadštandardne dlhou účinnosťou (až 8 mesiacov). Výborné recenzie aj výsledky v testoch obojkov proti kliešťom, dobrá znášanlivosť a dôraz na zdravotnú nezávadnosť. Neľakajte sa vyššej ceny! Ak si ju rozmeníte “na drobné”, tak jeden obojok za 24 eur s účinnosťou na 8 mesiacov, vás vyjde 3 € spoľahlivej ochrany na mesiac!

Najlepšie značky obojkov proti kliešťom a blchám

Pre rýchlejšiu orientáciu sumarizujeme zoznam overených značiek a ich najobľúbenejšie produkty z kategórie antiparazitík.

  • Bayer – Kvalitný sortiment obojkov proti kliešťom aj spot-onov. Vysoká účinnosť, veľmi dobrá ochrana. Výborné recenzie. Obľúbené sú produkty Bayer Foresto, Kiltix, Advantix.
  • Invervet – Obojok Scalibor Protectorband v sebe spája dva užívateľské pútavé aspekty. Výbornú účinnosť a priaznivú cenu. Vhodný aj pre gravidné a dojčiace sučky. V ponuke tiež žuvacie tablety Bravecto.
  • Beaphar – Širší výber obojkov a pipiet vystavaných na rýdzo prírodnom účinku. Prírodný repelent bez chémie naviac. Nízka cena.
  • Menforsan – Ďalší obľúbený výrobca antiparazitických prípravkov na prírodnej báze. Väčšina z nich môže byť použitá aj u mačiek a psov s alergiou na bežné insekticídy.
  • Sergeants – Cenovo dostupné obojky proti kliešťom s obsahom účinných chemických látok. Obojok Dual Action poskytuje účinnosť až na 6 mesiacov, príjemná vôňa vanilky.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Bayer Foresto obojok pre psy nad 8 kg

Najlepší a najpredávanejší
✔️ Parazity sú nielen zahubené, ale zároveň sa zabráni ich prisatiu na telo psa
✔️ Proti larvám, nymfám a dospelým kliešťom aj blchám
✔️ Účinnosť počas 7 až 8 mesiacov
✔️ Vhodný aj pre šteniatka vo veku od 7 týždňov
📌 od 29 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Bayer Foresto Antiparazitný obojok pre mačky a malé psy do 8 kg

Najlepší pre malé psy (a tiež mačky)
✔️ Liečba a prevencia pred napadnutím blchami 7 až 8 mesiacov
✔️ Výborné recenzie a spokojnosť majiteľov psov - kliešte zviera obchádzajú
✔️ Dobrá znášanlivosť
📌 od 25 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Intervet Scalibor Protectorband

Alternatíva na zváženie
✔️ Účinne chráni psa pred kliešťami vo všetkých vývojových štádiách
✔️ Ochrana pre komármi a pakomármi
✔️ Vhodný pre šteňatá od 7 týždňov, aj pre sučky v období gravidity a laktácie
✔️ TOP predajnosť, veľa spokojných recenzií, dobrá cena
📌 od 13 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Bayer Kiltix antiparazitný obojok

✔️ 7-mesačná nepretržitá ochrana proti blchám aj kliešťom
✔️ Vysoká kvalita produktu a zdravotná nezávadnosť
✔️ Vhodný aj pre šteňatá od veku 3 mesiace
✔️ Účinkuje už 24 hodín po nasadení
📌 od 19 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Menforsan Prírodný obojok

✔️ Obojok proti kliešťom, blchám a komárom pre psy
✔️ Repelentná ochrana po dobu 90 dní
✔️ Obsahom prírodných esencií citrónu a eukalyptu
✔️ Obojok je vhodný pre všetky plemená psov, gravidné feny, šteniatka a psy citlivé na insekticídy
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beaphar DIAZ antiparazitný obojok

✔️ Efektívne hubí kliešte aj blchy
✔️ Účinnosť po dobu 6 mesiacov, pre psov starších ako 6 mesiacov
✔️ Dobrá cena aj hodnotenia
📌 od 6 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin