Najlepšie prebaľovacie tašky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie prebaľovacie tašky
Každý rodič skôr či neskôr zistí, že okolo malého dieťaťa sa dokáže nazbierať „milión“ drobností. Niektoré z nich si musíte priam až nevyhnutne so sebou zobrať aj na kočíkovanie alebo na cesty. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie prebaľovacie tašky (a batohy) na kočíky? Pozrite si naše tipy, ktoré lákajú svojou funkčnosťou, prevedením, dizajnom a získali si priazeň mnohých rodičov.

Pýtate, prečo kupovať tašku na kočík, keď súčasťou výbavy vášho kočíka už bola prebaľovacia taška? Tieto tašky sa snažia byť maximálne univerzálne. Zmestia sa do nich základné veci a verne ladia s kočíkom. Postupom času však môžete nadobudnúť pocit, že by to mohlo byť predsa len z hľadiska výbavy o čosi lepšie – zišlo by sa nepremokavé vrecko, viac priehradiek, spoľahlivejšie zapínanie, možnosť nosiť tašku cez jedno alebo dve ramená, … Nech je už váš dôvod akýkoľvek, pripravte sa, že vás čaká očarujúci výber so zaujímavo navrhnutými taškami a batohmi na kočík, do ktorých sa zmestí všetko, čo potrebujete a naviac budú vyzerať jedna lepšie ako druhá.

Tu už prichádzajú na rad kľúčové otázky:

 • Ako vybrať tašku na kočík?
 • Kedy je lepšie siahnuť po batohu?
 • Na aké parametre a vlastnosti sa zamerať?

Všetko podstatné sa dozviete z nasledujúceho sprievodcu. Zmapovali sme sortiment, zamerali sa na rozmanité možnosti a prešli za vás aj recenzie tašiek na kočík. V nich sme našli favoritov od značiek Thule, Childhome, BabyOno, Babymoov, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a stali sa základom pre rebríček s top produktami v danej kategórii.

Najlepšie prebaľovacie tašky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Thule taška Sleek

Obľúbený model
✔️ dá sa nosiť na pleci aj na chrbte
✔️ kvalitné materiály
✔️ háčiky pre ľahké pripevnenie
✔️ univerzálny dizajn
📌 od 105 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Caretero Prešívaná taška

Skvelé recenzie
✔️ krásna a praktická taška
✔️ z odolných a bezpečných materiálov
✔️ jednoduché uchytenie na rukoväť kočíka
📌 od 23 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Childhome taška Family Bag Black

✔️ priestranná cestovná taška
✔️ štýlový, vyhľadávaný dizajn
✔️ pri znečistení ju stačí utrieť vlhkou handričkou
📌 od 39 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BabyOno Taška Basic So City

✔️ štýlová a praktická taška
✔️ 11 praktických priehradiek a z toho 5 na suchý zips
✔️ materiál tašky je odolný voči vode a vlhkosti
✔️ prebaľovacia podložka v balení
📌 od 30 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Skip Hop Taška Duo Signature

✔️ 10 oddelených vreciek
✔️ upínanie na silný magnet
✔️ s prebaľovacou podložkou
✔️ z pevného, ​​odolného materiálu
📌 od 49 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Babymoov Prebaľovacia taška Baby Style Chic

✔️ neprehliadnuteľný dizajn
✔️ termoobal, vrecko na cumlík, prebaľovacia podložka, fleecová deka a uzatvárateľné vrecko na špinavé plienky
✔️ zosilnené dno, kovové uzávery a klipy
📌 od 45 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Badabulle Taška Boho

✔️ veľa vreciek a prehriadiek
✔️ s termoobalom
✔️ uzatvárateľný sáčok na špinavé plienky alebo oblečenie
✔️ nastaviteľný popruh
📌 od 38 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať tašku / batoh na kočík

Ak sa vyberiete s kočíkom von na prechádzku, do obchodu alebo k lekárovi, potrebujete mať istotu, že budete mať všetky nevyhnutné veci pre dieťatko po ruke. Tzv. prebaľovacia taška na kočík by teda mala poskytovať priestor pre prebaľovaciu podložku, plienky, vlhčené utierky, ale aj náhradné detské oblečenie, fľašku s mliekom/čajom, misky s jedlom…a mohli by sme pokračovať vo vymenovávaní ešte zopár riadkov. Okrem toho, je to presne tá taška, ktorú si hodíte na rameno, keď dieťa vyberiete z kočíka a presuniete ho do autosedačky. Je preto na mieste zvážiť aj jej variabilitu a prevedenie popruhov na prenos. Nemalý vplyv na vaše rozhodovanie bude mať samozrejme aj dizajn a celkový štýl tašky alebo batohu na kočík.

Taška, kabelka alebo batohu ku kočíku?

Máte počas kočíkovania radi ležérnu eleganciu alebo sa radíte k akčným rodičom, ktorý sa s kočíkom vyberú hoci aj na dlhšiu túru? Prebaľovacie tašky sa vyrábajú v mnohých veľkostiach, tvaroch, strihoch. Kým niektoré sú nenápadné, ďalšie na seba dokážu strhnúť väčšiu pozornosť ako kočík samotný.

 • Základné prebaľovacie tašky na kočík majú predovšetkým praktický tvar, najčastejšie obdĺžnikový. Poskytujú primerane veľký vnútorný priestor a jednoduché, no účelné členenie. Do vnútra tašky sa dostanete cez široký hlavný zips. Vybavené bývajú jedným širším ramenným popruhom. Výber je v tejto kategórii široký a cenovo sa radia k dostupnejším.
 • Taška na kočík typu kabelka už predstavuje dizajnovo precíznejšie spracovanie. Taška plní rovnakú funkciu ako základné modely, ale je na pohľad atraktívnejšia a mamičky neváhajú túto tašku odopnúť z kočíka a nosiť aj vo všedný deň. Tašky typu kabelka dostali do výbavy naviac spevnené dno, dve kratšie ušká na prenášanie v ruke a dĺžkovo nastaviteľný popruh, ktorý umožňuje nosenie na jednom ramene alebo krížom cez plece. Ide o pomerne vyhľadávané produkty, ktoré sa tešia výbornej predajnosti.
 • Batohy na kočík si získavajú čoraz viac pozornosti, predovšetkým pre ich univerzálnosť a častokrát unisex dizajn. Ponúkajú primerané vnútorné členenie a niekoľko samostatných vonkajších vreciek. Sú to v batohy v pravom zmysle slova – majú dva ramenné popruhy, ktoré môžete prispôsobiť podľa postavy. Ak si batoh vezmete na plecia, máte obe ruky voľné a môžete sa venovať malému dieťatku, ktoré rýchlo pobehuje po parku. Tento typ preferujú oteckovia, keďže batoh na chrbte v neutrálnych tlmených farbách budí menej pozornosti, ako kvetovaná taška na ich ramene.

Veľkosť prebaľovacej tašky / batohu

Ako prísť na to, akú veľkú prebaľovaciu tašku potrebujete? Ak ste už mali tašku na kočíku, už zrejme tušíte, či vám tento objem postačoval. Bez skúseností a pri prvej kúpe je však dobré dať na rady skúsenejších, odsledovať ako vybavené sú kočíky v parku a počítať s istou rezervou. S pribúdajúcim vekom dieťaťa sa bude totiž postupne zväčšovať aj výbava, ktorú so sebou budete nosiť, minimálne do veku, kedy sa z batoľaťa stane malý predškolák s vlastným batôžkom na nevyhnutnosti.

Niektoré tašky a batohy sú menšie, s objemom cca 20 – 30 l, iné poskytujú objem podobný športovej taške – 50 – 60 l.

Ak máte už teraz veľa vecí alebo máte vo zvyku nosiť v tejto taške menší nákup, nebojte sa siahnuť po väčšom objeme. Pozor však na stabilitu kočíka po zaplnení tašky. Nosnosť takýchto tašiek môže byť totiž až 10 kg a s tým zrejme konštruktéri vášho kočíka nepočítali. Ideálne je nájsť optimálnu veľkosť tašky, ktorá poskytne miesto na veci pre vás aj vaše dieťa, a zároveň nebude taška pri kočíkovaní nadmerne vyčnievať.

Vnútorné členenie

Je čas vymeniť chaos za dokonalú organizovanosť, ktorá šetrí čas a nejaké tie slzičky naviac. Žiadny rodič predsa nechce hľadať stratený cumlík v hlbokej preplnenej taške!

Dobrou správou je, že kvalitné cestovné tašky / batohy na kočík sú premyslené do detailov. Nechýba im praktické vnútorné členenie na menšie komory a priehradky (dokonca až 12 oddelených “priestorov”), vonkajšie vrecká opatrené zipsom pre rýchly a pohodlný prístup k základným veciam a v niektorých prípadoch prekvapí aj nepremokavé uzatvárateľné vrecko (napríklad na zašpinené, mokré veci alebo použité plienky).

Naviac, ak je vnútorná podšívka tašky alebo batohu svetlá, rýchlejšie sa zorientujete medzi vecami a nájdete to, čo hľadáte.

Spôsob upevnenia o kočík

Spôsob pripnutia prebaľovacej tašky či batohu môže mať mnoho podôb a nemusí byť v každom prípade univerzálne použiteľný na každý typ kočíka a rukovätí. Preto sa pri svojom výbere zamerajte aj na tento zdanlivý detail, aby ste mali istotu, že nová taška bude umiestnená tak, ako ste predstavovali.

Prebaľovacie tašky majú vo výbave rôzne klipsne, klipy, karabínky, suché zipsy, otočné kotviace krúžky.

Niektoré uchytávacie mechanizmy výborne sedia na spojenom madle hlbokého kočíka, iné sú zase vhodnejšie na rozpojené rukoväte golfového kočíka. Overení výrobcovia si dali snahu, aby sa ich tašky a batohy dali upevniť o kočíky rôznych typov, pri lacných taškách však počítajte s tým, že sa občas nevyhnete kompromisom a rýchlej improvizácii.

Variabilita a praktickosť

Na prevedenie prebaľovacej tašky môžete mať v súčasnosti vyššie nároky. Určite sa vyskytne veľa situácii, kedy taška skončí na vašom ramene a kočík pomimo (v čakárni, zložený v aute, na prízemí budovy, …). Preto je praktické, ak je vybavená pohodlnými popruhmi – do ruky, na rameno alebo na obe plecia (v prípade batohu). V ideálnom prípade aspoň dvoma možnosťami, aby ste si mohli vybrať, či prebaľovaciu tašku ponesiete narýchlo v jednej ruke, alebo svoje ruky úplne uvoľníte a prehodíte tašku cez telo ako crossbody, či na chrbát ako batoh.

Vychádzajte z toho, ako nosíte bežnú kabelku podobnej veľkosti. Zároveň však počítajte s tým, že plne naložená prebaľovania taška bude mať istú hmotnosť a pri pravidelnom zaťažovaní jedného ramena si môžete privolať nechcené bolesti.

Hmotnosť a nosnosť

Hmotnosť prebaľovacej tašky úzko súvisí s jej veľkosťou a pevnosťou. Niektoré menšie tašky majú hmotnosť výrazne nižšiu ako 1 kg. Väčšie, prepracované a na viacerých miestach spevňované tašky a batohy na kočík už môžu dosiahnuť hmotnosť 1,5 – 2 kg.

Nosnosť ponúka široké rozpätie, menšie tašky odnesú výbavu o hmotnosti 4 – 5 kg, väčšie a precíznejšie spracované tašky alebo batohy už odnesú 7 – 10 kg. Preťažovanie a nadmerné preplňovanie však neodporúčame kvôli limitovanej nosnosti kočíka.

Materiálové spracovanie

Čo najmenej starostí s údržbou, odolnosť voči poveternostným podmienkam a odolnosť voči oderu. Tieto tri vlastnosti vám uberú veľa starostí. Z času na čas sa totiž to prebaľovacej tašky môže vyliať obsah fľašky, detská výživa alebo sa udeje nehoda s použitou plienkou. Odfrkajúce blato z cesty preverí odolnosť poťahov voči špine a vlhkosti nielen na kočíku, ale aj samotnej taške. Občasné zachytenie o konštrukciu kočíka alebo o dvere auta zase preverí kvalitu a pevnosť materiálov v ťahu.

Najviac sa preto používajú moderné syntetické materiály (polyester, nylon) a koženka, ktoré sú vyrobené ako umývateľné a nepremokavé. Zaujímajte sa tiež o zdravotnú nezávadnosť a farebnú stálosť týchto materiálov.

Príslušenstvo

Súčasťou mnohých prebaľovacích tašiek je lákavé doplnkové príslušenstvo.

Azda najzákladnejšou (a očakávanou) výbavou je skladacia prebaľovacia podložka, pre ktorú je po zložení v taške vyhradená priehradka alebo dostanete spolu s ňou aj samostatnú taštičku. Veľmi obľúbený je praktický termoobal na fľašku (vkladá sa do tašky alebo sa zachytáva na jej bočnú časť). Potešia praktické menšie obaly na detskú kozmetiku či obal na špinavé / mokré oblečenie.

Dizajn

Tak, ako aj pri výbere kočíka ste sa nedali nahovoriť na model, ktorý sa vám po stránke vzhľadu nepáčil, aj pri kúpe prebaľovacej tašky alebo batohu zohráva dizajn nemalú rolu.

Zohľadnite štýl vášho obliekania, miesta kam budete tašku brať a svoj celkový životný štýl. Ak máte radi ženskosť, doprajte si elegantnú tašku na štýl kabelky. Obúvate si ku kočíkovaniu inline korčule a radi sa prevetráte? Potom bude lepšou voľbou decentný batoh, ktorý si dáte na chrbát a nebude vám prekážať na kočíku pri kolenách.

Rozmanitosť prebaľovacích tašiek a batohov dáva tušiť, že zrejme neskončíte len pri jednom kúsku

Ceny tašiek a batohov na kočík

✅ Tašky a batohy na kočík do 25 eur

Už v cene do 25 eur môžete nájsť niekoľko dobre rozvrhnutých základných tašiek na kočík. Nejde o dizajnovo exkluzívne kúsky, no dokážu poslúžiť takým účelom, ako od nich očakávate.

✅ Tašky a batohy na kočík od 25 do 60 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie tašky a batohy na kočík v rozmanitých veľkostiach, tvaroch a štýloch. Patria sme stovky modelov, preto je pomerne výzvou urobiť jej krátke zhodnotenie. Je však veľký predpoklad, že si v nej nájdete model, s ktorým budete spokojní vo všetkých smeroch.

✅ Tašky a batohy na kočík od 60 eur

Exkluzívne kúsky, ktoré potešia milovníkov dokonalého zladenia a precízneho spracovania. Vyššia odolnosť a prémiové materiály, tašky priamo navrhnuté ku konkrétnym modelom kočíkov.

Najlepšie značky tašiek a batohov na kočík

 • Thule – Nadčasový strih tašky Thule dokonale doplní vášho Thule tátoša.
 • Caretero – Jednoduchý, no pritom overený strih, ktorý zapasuje na širokú škálu kočíkov. Dobrá cenová dostupnosť.
 • Childhome – Family Bag, Mommy Bag alebo Daddy Bag? Ak ste už výrazné tašky s týmito nápismi zahliadli v parku alebo na prechádzke, je dobré vedieť, že je za nimi práve značka Childhome.
 • BabyOno – Štýl tašiek na kočík od BabyOno poteší milovníkov univerzálneho vzhľadu, ktorý sa dá výborne kombinovať aj k ďalším kočíkom vo vašej výbave. Priaznivá cena, spokojné recenzie.
 • Babymoov – Prepracované tašky a batohy od značky Babymoov disponujú veľkým množstvom vnútorných priečinkov a vreciek. Obľúbené modely majú vo výbave zaujímavé doplnky, ktoré pri starostlivosti o dieťatko ocení nejedna mamička.
 • Badabulle – Tašky Babadulle oslovia cenou, multipriečinkovým prevedením a priestorom, do ktorého sa zmestia všetky nevyhnutnosti.
 • Cybex – Originálne prebaľovacie tašky ku kočíkom Cybex sú štýlové a kvalitne spracované.
 • Kinderkraft – Pre tašky a batohy ku kočíku od značky Kindekraft je typický svieži dizajn, moderný strih, dobrá cena a premyslené vnútorné členenie, ktoré vnesie prehľad do všetkých drobných nevyhnutných vecí.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Thule taška Sleek

Obľúbený model
✔️ dá sa nosiť na pleci aj na chrbte
✔️ kvalitné materiály
✔️ háčiky pre ľahké pripevnenie
✔️ univerzálny dizajn
📌 od 105 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Caretero Prešívaná taška

Skvelé recenzie
✔️ krásna a praktická taška
✔️ z odolných a bezpečných materiálov
✔️ jednoduché uchytenie na rukoväť kočíka
📌 od 23 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Childhome taška Family Bag Black

✔️ priestranná cestovná taška
✔️ štýlový, vyhľadávaný dizajn
✔️ pri znečistení ju stačí utrieť vlhkou handričkou
📌 od 39 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BabyOno Taška Basic So City

✔️ štýlová a praktická taška
✔️ 11 praktických priehradiek a z toho 5 na suchý zips
✔️ materiál tašky je odolný voči vode a vlhkosti
✔️ prebaľovacia podložka v balení
📌 od 30 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Skip Hop Taška Duo Signature

✔️ 10 oddelených vreciek
✔️ upínanie na silný magnet
✔️ s prebaľovacou podložkou
✔️ z pevného, ​​odolného materiálu
📌 od 49 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Babymoov Prebaľovacia taška Baby Style Chic

✔️ neprehliadnuteľný dizajn
✔️ termoobal, vrecko na cumlík, prebaľovacia podložka, fleecová deka a uzatvárateľné vrecko na špinavé plienky
✔️ zosilnené dno, kovové uzávery a klipy
📌 od 45 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Badabulle Taška Boho

✔️ veľa vreciek a prehriadiek
✔️ s termoobalom
✔️ uzatvárateľný sáčok na špinavé plienky alebo oblečenie
✔️ nastaviteľný popruh
📌 od 38 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.8/5 - (13 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin