Najlepšie školské tašky a batohy: TOP produkty podľa recenzií a testov

Najlepšie školské tašky a batohy

Vybrať školskú tašku správne môže byť pre rodičov zaujímavou výzvou. Či už idete kupovať prvýkrát tašku pre prváčika alebo treba opäť raz školský batoh pre väčšieho žiaka, nikdy by nemal rozhodovať iba dizajn. Je síce dôležité, aby sa taška školákovi páčila, existuje však niekoľko kritérií, ktoré by kvalitná školská taška, bez ohľadu na vek žiaka, mala spĺňať. Na niekoľko mesiacov a možno aj rokov sa stane dennou súčasťou života vášho dieťaťa, preto by ste sa mali zamerať na najlepšie školské tašky, ktoré náš trh ponúka. Nechajte sa napríklad inšpirovať nasledujúcim prehľadom školských tašiek a batohov, ktoré sa za posledné roky tešia medzi rodičmi aj deťmi veľkej popularite a patria medzi vyhľadávané.

Dôležitými faktormi pri výbere školskej tašky alebo batohu je tvar, prevedenie, veľkosť, hmotnosť, vnútorné rozloženie, použité materiály a reflexné prvky. Hľadáte pohodlnú a praktickú tašku, ktorá niečo vydrží aj niečo odnesie a bude mať priaznivý účinok na správny vývoj detskej chrbtice. V praktickom manuáli vás prevedieme cez všetky dôležité otázky a odpovede a ponúkneme aj niekoľko rád, aby sme uľahčili vaše rozhodovanie.

Najlepšie školské tašky a batohy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Školské tašky pre prvákov
#1Školská aktovka BAZI 21014
Hmotnosť: 0,90 kg
Rozmery: h.19 x š.29 x v.39 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
#2Hama Step by Step SET
Hmotnosť: 1,18 kg
Rozmery: h.23,5 x š.33 x v.38,5 cm
Materiál: -
Nosnosť: 10,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 € Čítať recenzie
#3Hama Step by Step LIGHT 2

 Preverené a doporučené zväzom
nezávislých nemeckých odborníkov AGR
 
Hmotnosť: 0,9 kg
Rozmery: h.21 x š.29 x v.37,5 cm
Materiál: -
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]113 € Čítať recenzie
#4Školská taška ENDY 19013

 Víťaz testu Mladé Fronty DNES 07/2017 
Hmotnosť: 0,88 kg
Rozmery: h.19 x š.28 x v.39 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
Školské tašky pre 2. až 5. triedu
#1Školská taška CODA 19016

 Najpredávanejší batoh Topgal 
Hmotnosť: 0,96 kg
Rozmery: h.22 x š.30 x v.41 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]48 € Čítať recenzie
#2Školská taška NIKI 19017
Hmotnosť: 1,26 kg
Rozmery: h.21 x š.30 x v.44 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 9,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]74 € Čítať recenzie
Školské tašky pre 2.stupeň
#1Študentský batoh YUMI 18038
Hmotnosť: 1,26 kg
Rozmery: h.21 x š.30 x v.41 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
#2ARS UNA Real Madrid
Hmotnosť: 1,00 kg
Rozmery: h.24 x š.37 x v.47 cm
Materiál: -
Nosnosť: -
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]20 € Čítať recenzie

Ako vybrať školskú tašku

Na trhu máme v súčasnosti niekoľko rôznych typov a populárnych značiek, z ktorých jedna vyzerá lepšie ako druhá. Ako však vybrať školskú batoh alebo tašku, ktorá bude presne zodpovedať potrebám vášho dieťaťa? Najviac sa touto otázkou zaoberajú rodičia budúcich prváčikov. Školská taška je akýmsi symbolom novej životnej etapy a aj samotné deti prikladajú prvej školskej taške ten pravý význam a cítia sa ako “veľkáči”. Pravdou však  je, že už aj malý prváčik nosí so sebou toľko rôznych pracovných zošitov a učebníc, že kapacity najmenších tašiek nestačia. Už po pár mesiacoch nosenia sa dostávate opäť k dileme : akú školskú tašku kúpiť, aby vydržala aspoň rok a pritom ergonomicky sedela k výške a váhe vášho drobca?

Väčšina rodičov zvažuje 2 možnosti – školskú tašku (aktovku), ktorá pre spevnenú konštrukciu drží svoj tvar, aj keď je prázdna a školský batoh, ktorý ponúka o niečo nižšiu hmotnosť a väčší vnútorný priestor. Kedysi platilo, že školské aktovky boli určené pre prváčikov a žiakov 2. – 4. ročníka. Posledné roky sú už aj prvou voľbou rodičov prvákov praktické batohy z kvalitných a odolných materiálov, ktoré nielenže vydržia podstatne dlhšie, ale sú aj navrhnuté tak, aby ich tvarovaný chrbtový systém podporoval zdravý vývoj dieťaťa.

Prejdime k hlavnému: Podľa akých kritérií sa správne rozhodnúť? Akú tašku potrebuje žiak na druhom stupni a akú stredoškolák? Ako odlíšiť skutočne kvalitný výrobok a ktoré riziká na vás číhajú?

Najlepšie školské tašky a batohy spĺňajú týchto 7 dôležitých kritérií:

1. Norma a hmotnosť školskej tašky

Školská taška musí byť vyrobená v súlade s normou STN 79 6506. Udáva, že hmotnosť tašky pre žiakov prvého stupňa nesmie presiahnuť 1200 g, pre žiakov druhého stupňa 1400 g. V takomto prípade nesie taška alebo batoh v popise oprávnene názov “školská/školský”. Pozor najmä pri nákupe tašky od neovereného predajcu, alebo z obchodu, v ktorom niekde na dne regála nájdete pár tašiek ázijskej výroby. Pri výbere sledujte certifikácie a odborné testy školských tašiek.

2. Ergonómia

Z pohľadu ergonómie je dôležité odsledovať 4 základné prvky:

 • Anatomicky tvarovaná chrbtová časť – v bedrovej časti je zvyčajne vystúpený penový valec, ktorý pri správnom nastavení popruhov zamedzuje tomu, aby taška skĺzala pod úroveň zadku a neprimerane namáhala stavce. Pevné, no pritom vzdušné a mäkké polstrovanie je základom pohodlia a bezpečnosti pri pravidelnom nosení tašky.
 • Dostatočne široké polstrované popruhy – popruhy školskej tašky/batohu by mali mať šírku min. 4 – 5 cm (príliš úzke popruhy zvyšujú tlak na chrbticu), sú opatrené penovou vrstvou a je možné ich dĺžkovo regulovať. Veľmi obľúbené je aj zapínanie cez hrudník, ktoré stabilizuje polohu popruhov na ramenách a lepšie rozkladá hmotnosť tašky. Okrem prevedenia popruhov si všímajte aj kvalitu všitia do tela tašky.
 • Stabilita tašky – predovšetkým, ak hovoríme o školskej taške s pevnou konštrukciou, treba dbať aj na stabilitu tašky pri položení na zem – kvalitná školská taška bude stabilne stáť prázdna, ale aj pri zaťažení.
 • Uhol medzi dnom a chrbtovou taškou má 90° – pravý uhol medzi dnom a chrbtovou časťou garantuje, že taška nebude žiaka ťahať smerom dozadu. Deti to zvyknú kompenzovať neprirodzeným predklonom ramien smerom dopredu (typické najmä pre prváčikov), čím sa ramená zaguľacujú a chrbtica sa nesprávne vyvíja.

3. Veľkosť a objem

Pri výbere tašky berte do úvahy nielen výšku vášho dieťaťa, ale aj celkovú stavbu jeho tela. Ako spoznať správnu veľkosť tašky? Je maximálne tak široká, ako sú široké ramená dieťaťa a na dĺžku siaha od ramien po úroveň pásu. Veľa rodičov kupuje zbytočne veľké tašky, ktoré nech sú akokoľvek kvalitne spracované, nemajú pre dieťa dobrý prínos. Ak chcete kúpiť tašku cez internet, použite meter – odmerajte šírku ramien, dĺžku od pliec po pás / zadok a máte rozmery, ktoré by budúca taška nemala prevyšovať.

4. Vnútorné členenie

Počet priehradok v taške rozhoduje jednak o poriadku v taške, aj o praktickom využívaní priestoru. Najčastejšie natrafíte na 2 hlavné priehradky (v batohoch oddelené komory) a niekoľko postranných častí a vreciek, ktoré slúžia na odloženie fľašky z vodou, desiaty, peračníka, dáždnika, … Všímajte si základný rozmer chrbtovej časti. Najväčšie učebnice a zošity majú veľkosť A4 (297 x 210 mm). Pre pohodlné vkladanie aj vyberanie z tašky musí mať vnútorný priestor minimálne o 5 – 6 cm na dĺžku aj šírku viac

5. Materiál a spracovanie

Dajte prednosť nepremokavému alebo vodoodpudivému materiálu. Nielen, že chráni obsah tašky, aj sa veľmi jednoducho čistí. Vašu pozornosť si zaslúži aj celkové prevedenie a kvalita spracovania s dôrazom na detaily – spevnené rohy, žiadne ostré hrany, kvalitné šitie a zosilnené prešívanie, jednoduché a funkčné zapínanie. Každá taška je iba natoľko nepremokavá, ako kvalitne má spracované zatváranie a zipsy. Ak do tašky zateká cez zips, nepomôže ani najlepší materiál. Pre menšie deti odporúčame tašky so spevneným dnom a malými plastovými nožičkami, ktoré nestrácajú stabilitu a dieťa s nimi nemusí pri lavici bojovať. Navyše, ak váš drobec položí v rýchlosti pri hre vonku tašku do mláky, nemusíte sa obávať, že voda presiakne k učebniciam.

6. Bezpečnostné prvky

Reflexné prvky a pásiky sú na školských taškách našité vpredu, po bokoch i na popruhoch. Ich úlohou je zvýšiť viditeľnosť dieťaťa za šera, hmly, dažďu alebo snehu

7. Dizajn a názor dieťaťa

Okrem všetkých vyššie spomínaných kritérií, neberte na ľahkú váhu ani názor vášho dieťaťa. Tašku bude nosiť každý deň, preto sa s ňou musí stotožňovať a obľúbiť si ju. Stačí nepopulárny obrázok alebo neobľúbená farba a taška rýchlo poletí do kúta. Deti však rýchlo podliehajú trendom, najmä tie menšie, pol roka majú v obľube jednu postavičku, o pár mesiacov na ňu zanevrú. Preto svoje dieťa do kúpy školskej tašky zapojte – urobte základný výber niekoľkých modelov, ktoré vyhovujú veľkostne a prevedením a dovoľte mu, aby posledný výber, týkajúci sa dizajnu, urobilo samo. Takto nadobudne pocit, že o školskej taške rozhodovalo a nedostalo nanútený výber rodiča.

Tipy na efektívne využívanie školskej tašky

Správne nosenie

Okrem toho, že je dôležité vybrať správnu veľkosť školskej tašky, nezabúdajte ani na spôsob, ako ju vaše dieťa nosí. Dno školskej tašky by malo končiť pár centimetrov pod pásom a vrchná spolu s popruhmi by mala ísť zarovno ramien. Takto najlepšie dieťa využije polstrovanie chrbtovej časti, taška nebude tlačiť, ani ťahať smerom dozadu a celkové rozloženie hmotnosti bude optimálne. Nedovoľte svojmu dieťaťu, aby tašku nosilo na jednom ramene. Riziko skoliózy je pri preťažovaní jednej strany v detskom veku vysoké. Dokonca aj vedecké pozorovania sa venujú bolestiam chrbta, ktoré spôsobuje nesprávne nosenie tašky, preto by ste sťažnosti svojho dieťaťa jednoznačne nemali prehliadať.

ako nosiť školskú tašku

Vľavo správne – taška kopíruje chrbát, je zarovno s ramenami. Vpravo nesprávne – taška je spustená nízko a zaťažuje ramená

Maximálna hmotnosť plnej tašky/batohu

V závislosti od výrobcu možno uvažovať o viacerých hmotnostiach. Školské tašky s pevnou výstužou vážia od 1 – 1,4 kg. Školské batohy sú o niečo ľahšie – približne 0,8 – 1,1 kg, v závislosti od veľkosti a prevedenia. Uvádza sa, že samotný obsah tašky by nemal presiahnuť hmotnosť 10 % váhy dieťaťa. To znamená, že ak má dieťa 25 kg, učebnice, zošity, peračník a desiata by mali vážiť spolu max. 2,5 kg. Dbajte na to, aby dieťa v taške nosilo výhradne iba to, čo v daný deň potrebuje.

Správne využívanie vnútorného priestoru

Nezáleží na tom, či ide o školskú tašku alebo školský batoh, pre oba typy platí, že tie najťažšie a najväčšie položky treba umiestniť smerom čo najbližšie chrbtu. Tie ľahké zasa patria smerom k vonkajšiemu okraju. Takto naplnená taška lepšie rozkladá na ramenách hmotnosť a nezaťažuje stavce.

Čistenie školskej tašky

Všetci vieme, že deti nebudú školskú tašku šetriť a pravidelne sa budete potýkať so skutočne zaujímavými škvrnami. Je možné školskú tašku oprať v práčke na šetrnom programe? Záleží od výrobcu, preto sa orientuje najmä podľa informácií na štítku. Odporúčame vyhľadať si skúseností rodičov pred vami, aby ste presne vedeli, ako pri čistení postupovať. Výhodou však je, že väčšina súčasných materiálov je navrhnutých tak, aby stačilo očistenie navlhčenou handričkou.

Cena školských tašiek a batohov

Školské tašky do 40 €

Ide o lacnejšie a menej prepracovanejšie modely, ktoré však v závislosti od značky nemusia postrádať na kvalite. Niekedy dokonca za rozumných 20 € natrafíte vo výpredaji na značkovú tašku s veľmi dobrou ergonómiou, ktorá má dizajn spred dvoch rokov a jej cena preto klesla na tretinu pôvodnej. Pozor však na nákup tašiek neznámeho pôvodu – môžu byť na pohľad pekné, rozhoduje však ich hmotnosť, prevedenie chrbtovej časti, popruhov a nezávadnosť materiálov.

Školské tašky od 40 – 100 €

Kategória, v ktorej nájdete najpredávanejšie školské tašky a batohy. Sú ideálne z pohľadu pomer cena/kvalita. Medzi rodičmi aj deťmi vedú značky Topgal, Herlitz, Hama, Bagmaster. Mnohé z nich spĺňajú prísne atestácie, sú vyrobené z odolných a stálych materiálov, v pútavých dizajnoch s viacerými bezpečnostnými prvkami.

Školské tašky od 100 €

Majú najlepšie ergonomické vlastnosti, extra kvalitné prevedenie, veľa užitočných doplnkov. Najznámejšou z tejto cenovej kategórie je značka Ergobag, ktorej niektoré modely majú inovatívny rastúci chrbtový systém a tašky možno prispôsobovať výške dieťaťa. Okrem toho, za cenu cez 100 € zoženiete sety, v ktorých máte všetko potrebné – pohromade a v jednom dizajne.

Značka školských tašiek – Topgal

Školské tašky a batohy značky Topgal patria posledné roky medzi najobľúbenejšie modely.  Stojí za nimi viac ako 20-ročná špecializovaná výroba českej spoločnosti TOPGAL, ktorá vo svojich produktoch skĺbila špičkovú kvalitu, orientáciu na zákazníka, moderné dizajny a prijateľnú cenu. Tieto tašky nielenže skutočne výborne vyzerajú, spĺňajú aj tie naprísnejšie testy a certifikácie. Každý rok sú testované v Inštitúte pre testovanie a certifikáciu v Zlíne. Tašky Topgal získali víťazstva vo viacerých spotrebiteľských aj odborných testoch školských tašiek a batohovnapr. Víťaz dTestu, Víťaz Mladé Fronty Dnes.

Deťom sa páčia a dobre nosia. Rodičia oceňujú ich praktickosť, kvalitné prevedenie a priaznivú cenu. Vydržia aj dlhšie používanie bezo zmeny kvality alebo tvaru.

Čím Topgal tašky mohli presvedčiť?

 • V ponuke TOPGAL nájdete všetky veľkosti – od školských tašiek pre prvákov, až po štýlové batohy pre starších študentov na stredných a vysokých školách, či dokonca dospelých.
 • Kladú vysoký dôraz na funkčnú ergonómiu chrbtovej časti a popruhov.
 • Dno je zosilnené voči pretrhnutiu.
 • Sú vyrábané z inovatívnych materiálov testovaných v ITC Zlín.
 • Majú zníženú hmotnosť, no navýšený vnútorný objem a vysokú nosnosť (najmä u modelov pre starších študentov).
 • Výborne sa udržujú v čistote.
 • Perfektne vyzerajú – každý rok sú na trhu uvádzané nové dizajny a kolekcie.
 • Reflexné prvky sú starostlivo zapracované.

Najčastejšie kladené otázky

Aké by mali byť školské tašky pre prvákov?

Školská taška pre prváka má svoje špecifiká. V prvom rade by malo ísť o kvalitný produkt, ktorý vyhovuje vášmu dieťaťu. Jej váha nesmie prekročiť 1200 g, musí byť certifikovaná, primerane priestranná a jednoducho otvárateľná. Má anatomicky tvarovanú polstrovanú časť chrbta, polstrované pevné popruhy so šírkou minimálne 4 – 5 cm s možnosťou flexibilného nastavenia dĺžky. Dôraz klaďte aj na kvalitu šitia a použitých materiálov, ktoré by mali byť vodoodpudivé / nepremokavé. Na taške sú prítomné výrazné reflexné prvky a jej dno je buď pevné alebo vystužené s nožičkami.

školská taška pre prváka

Anatomicky tvarovaná chrbtová časť, spevnené dno a reflexné prvky – povinná výbava pre malého prváčika

Čo sú školské sety pre prvákov a čo obsahujú?

Školské sety pre prvákov predstavujú jednoduchý spôsob, ako výhodne nakúpiť a ušetriť čas. Navyše, získate pre dieťa pekne zladený set, ktorého látky sa udržujú v čistote rovnakých spôsobom, preto sa nemusíte obávať ani spoločného prania. Najmä malí prváčikovia majú na prevedenie tašky a doplnkov konkrétne požiadavky (obľúbená princezná, superhrdina, akčné stroje, …). Takto majú všetko v jednom obľúbenom motíve. V školskom sete preto nájdete – školskú tašku, vrecko na prezuvky, vrecko na telesnú, peračník. V niektorých prípadoch aj dosku na zošity, malé púzdro (na mobil, peniaze), pero

Aké by mali byť školské tašky pre druhý stupeň?

Školské batohy pre žiakov od 5. ročníka už na prvý pohľad vynikajú množstvom zipsov. Všetky suché zipsy, klipy a spony, ktoré sú jednoduché na manipuláciu pre menšie deti, nahradili praktické a hlavne odolné zipsy. Batohy sú zvyčajne vybavené dvomi hlavnými komorami a niekoľkými vonkajšími priehradkami. Pri výbere si dajte záležať na nepremokavosti (predovšetkým v oblasti zipsov), kvalitnom polstrovaní chrbta a ramien a dostatočne veľkom vnútornom objeme, keďže žiaci druhého stupňa ZŠ ešte stále nosia veľa učebných pomôcok.

Aké by mali byť školské tašky pre stredoškolákov?

Študentské batohy zodpovedajú najmä vyššiemu vzrastu tínedžrov, v chrbtovej časti sa predlžujú. Mnoho modelov je už vybavených aj integrovanou priehradkou na tablet alebo notebook. Keďže stredoškolák nosí so sebou zvyčajne menej učebníc a zošitov, veľmi obľúbené sú aj extra ľahké školské batohy s jednoduchým vnútorným členením od športových značiek Nike, Adidas, Reebok, Vans … Veľkú úlohu zohráva v tomto veku dizajn. Kým niektorí študenti hľadajú nápadité farebné prevedenie, iní uprednostňujú neutrálny dizajn, ktorí nepôsobí rušivo.

Aké sú a aké majú výhody / nevýhody školské tašky na kolieskach?

Školské tašky na kolieskach s výsuvným madlom vznikli ako odpoveď na príliš preplňované ťažké tašky, ktoré mnohokrát na útlych plieckach nosili aj najmenší prváci. Zdravotné problémy ako skolióza, bolesti chrbta alebo zaguľatenie pliec smerom dopredu sú najčastejšími dôvodmi, prečo rodičia siahnu po taške vybavenej kolieskami. Hoci nápad to nebol zlý, má však svoj úskalia. Školská taška s kolieskami je o niečo ťažšia, ako bežná taška (navyše je váha koliesok, madla a “podvozku”). Ak ju musí dieťa za sebou ťahať po nerovnom hrboľatom teréne, rýchlo sa unaví a riziko presilenia jednej strany je dosť vysoké. S týmto typom majú deti problémy najmä v zime, kedy sa nedokážu s taškou prebrodiť cez sneh a ťažká taška končí na pleciach. Niektoré z nich sú vybavené menšími kolieskami, ktoré po čase nepríjemne hrkocú, iné majú zase solídne a stabilné kolesá, ktoré si poradia aj s prekážkami, je ich možné nielen ťahať, ale i tlačiť, no ich hmotnosť atakuje 3 kg , nemajú popruhy a svojim prevedením sa skôr ponášajú na menší kufor.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Školské tašky pre prvákov
#1Školská aktovka BAZI 21014
Hmotnosť: 0,90 kg
Rozmery: h.19 x š.29 x v.39 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
#2Hama Step by Step SET
Hmotnosť: 1,18 kg
Rozmery: h.23,5 x š.33 x v.38,5 cm
Materiál: -
Nosnosť: 10,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 € Čítať recenzie
#3Hama Step by Step LIGHT 2

 Preverené a doporučené zväzom
nezávislých nemeckých odborníkov AGR
 
Hmotnosť: 0,9 kg
Rozmery: h.21 x š.29 x v.37,5 cm
Materiál: -
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]113 € Čítať recenzie
#4Školská taška ENDY 19013

 Víťaz testu Mladé Fronty DNES 07/2017 
Hmotnosť: 0,88 kg
Rozmery: h.19 x š.28 x v.39 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
Školské tašky pre 2. až 5. triedu
#1Školská taška CODA 19016

 Najpredávanejší batoh Topgal 
Hmotnosť: 0,96 kg
Rozmery: h.22 x š.30 x v.41 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]48 € Čítať recenzie
#2Školská taška NIKI 19017
Hmotnosť: 1,26 kg
Rozmery: h.21 x š.30 x v.44 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 9,00 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]74 € Čítať recenzie
Školské tašky pre 2.stupeň
#1Študentský batoh YUMI 18038
Hmotnosť: 1,26 kg
Rozmery: h.21 x š.30 x v.41 cm
Materiál: 100% Polyester
Nosnosť: 7,00 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]68 € Čítať recenzie
#2ARS UNA Real Madrid
Hmotnosť: 1,00 kg
Rozmery: h.24 x š.37 x v.47 cm
Materiál: -
Nosnosť: -
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]20 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej školskej tašky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších školských tašiek a batohov na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin